H.D.* SPORTFOtëDSENBAD K VERTELLING V R IJ D A G 29 M E T 193Ö H A Avïï t E M'S DAGBL'AD 8 BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Aanvullend crediet van f 7000 voor het nieuwe Politiebureau toege staan. Voorgestelde wegenna- men voor het „plan-Gehrels" goedgekeurd. Geen verordening voor het taxibedrijf. Vergadering van den gemeenteraad op Don derdagmiddag, onder leiding van den burge meester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Afwezig de heer Enschedé. Het politiebureau. B. en W. vragen een aanvullingscrediet van f7000 voor den bouw van het nieuwe politie bureau. De heer Bouvy (R.K.) zegt dat hij inder tijd al voorgesteld heeft, den post voor het Politiebureau met f 10.000 te verlagen. Er is toen gezegd, dat men misschien het door B. en W. voorgestelde bedrag niet zou noodig hebben. Spr. vindt nu f 7000 méér ook te veel. Dan moet maar versoberd worden of het moet- worden gevonden in inkrimping van het ge bouw. Is een asphaltbetonvloer wel noodig? Is een cementvloer niet voldoende? De heer Posthumus Meyjes (V.B.) vraagt, de plannen nog officieel in de Commis sie van P. W. of bij den Raad in te dienen. Spr. vond bij vluchtige kennisneming het plan wat omvangrijk. Is in het bouwprogramma wel de noodige beperking opgelegd? De heer Cassée (V.D.) merkt op, dat ook aan de toekomst en de ontwikkeling van Bloe- mendaal moet worden gedacht. Moet er wor den ingekrompen, dan zoil spr. liever van de geheele zaak afzien. Er is al heel wat verso berd. Spr. wil de f7000 mcér toestaan, ondanks de tijdsomstandigheden. Men bedeiiKè ook, dat de materiaalprijzen intusschen weer hooger zijn geworden. De voorzitter zegt dat de plannen in de commissie en den Raad zijn gezien. Belang rijke opmerkingen zijn daarbij niet gemaakt. De plannen zijn aangepast aan de behoefte. Gaat men inkrimpen, dan komt er een onvol doend bureau. Lang is er gesukkeld met het oude bureau, laat men nu niet op het nieuwe gaan bekrimpen. Er is niet te royaal geraamd. Wil men hier niet aan, dan wachte men lie ver betere tijden af. Het politiebureau te Alk maar is indertijd geraamd op f 85.000; dat te Wassenaar (telkens uitgebreid) heeft f 106.700 gekost. Jhr. Quarles van Ufford (V.B.) vindt het ook duur, maar zal toch voorstem men omdat hij B. en W. niet wil teleurstellen en vooral den burgemeester niet, die zoo zeer in zijn functie van hoofd der politie opgaat. De heer Noorma.i (S.D.A.P.) betreurt de voor een plattelandsgemeente verspreide plaatsing van openbare gebouwen, 't Is jam mer, dat niet meer concentratie mogelijk is geweest. Inderdaad zijn overigens de mate riaalprijzen gestegen en stijgen nog. Men ver zette zich niet tegen deze credietaanvrage. De heer Roh ling (R.K.) vraagt of werke lijk op alles is nagegaan of niet nog bezuinigd kan worden. Als er nog iets bezuinigd kan worden, kan er misschien nog wat van de f7000 af. Is geen compromis mogelijk? Wethouder Hogen birk (C.H.) zegt. dat de architect reeds f4600 bezuinigd heeft. De heer Posthumus Meyjes (V.B.) meent, dat de kubieke inhoud van het gebouw nog wel verkleind zou kunnen worden. Het spijt spr. dat de burgemeester nu zegt: dit plan of niets. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 'de stemmen van de heeren Bouvy en Meyjes tegen. Hoofd Julianaschool. Tot hoofd der Julianaschool wordt benoemd de heer W. R. Jansen, hoofd der Junoschool te Haarlem, no. 2 der voordracht, met 8. stem men. Zes stemmen werden uitgebracht op den heer R. Keuning, no. 1 der voordracht. Eervol ontslag. Eervol ontslag op verzoek wordt verleend aan mej. M. Dekker-, als onderwijzeres aan de Hartenlus tschool. Commissies van Toezicht. In de vacatures P. Prins Dzn. en G. A. van der Mey in de Commissie van Toezicht op het L. O. worden benoemd de heeren A. D. Kruyt en G. A. van der Mey. In de vacatures C. W. de Visser en W. J. Schunhart in de Commissie van Toezicht op het M. O. worden benoemd de heeren prof. mr P. A. J. Losecaat Vermeer en D. Kool Wegennamen in het „plan-Gehrels". B. en W. stellen de in ons blad vermelde namen voor, te geven aan straten en wegen in het „plan-Gehrels". De heer Schulz (S.D.A.P.t heeft bezwaar tegen eenige namen. In dit kwartier, bij de Julianalaan enz. passen meer namen uit het Oranjehuis dan die ontleend aan de Brazi- liaansche geschiedenis. De voorzitter geeft toe, dat er weinig aansluiting is. Maar door Joan Maurits van Nassau is er wel verband gelegd tussehen ons land en Brazilië. Jhr Quarles (V.B.) zou Pernamboek- laan willen veranderen in Pernambucolaan. De voorzitter heeft hier geen bezwaar tegen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Het taxibedrijf. Aan de orde komt het afwijzend praeadvies van B. en W. op het adres van Luxe-Verhuur en Taxi-ondernemers om dat bedrijf bij ver ordening te regelen. De heer Schulz (S.D.A.P.) dankt B. en W. voor het praeadvies. Na dit praeadvies vindt spr. niet dat er aanleiding is een verordening te maken. De heer Van Riessen (A.R.) wil toch wel eenige voorwaarden stellen, b.v. een mi nimumprijs per K.M. van 6 cent. Er wordt nu wel gereden voor 3 cent. Dat brengt allicht gevaar mede voor het publiek. De heer Cassée (V.D.t vindt dat hier on overkomelijke moeilijkheden aan verbon den zijn; vooral voor taxi's, die buiten de grenzen der gemeente gaan, is controle wel haast onmogelijk. De heer Schulz (S.D.A.P.) meent dat hier een taak is voor den R ij k s wetgever. De Raad vereenigt zich met het praeadvies van B. en W. Voor een voorstel van den heer Bouvy (R.K.) om de taxistandplaats aan den Mili- tairenweg te verplaatsen was geen aanleiding meer, omdat in dien tusschentijd een der on dernemers standplaats genomen heeft aan de andere zijde van den weg. B. en W. voelden trouwens niet voor verplaatsing van de stand plaats. Ontheffing Bebouwingsvoorschriften. Ontheffing van het bepaalde in art. 2 der bebouwingsvoorschx-iften wordt verleend aan: N. V. Haarlemsche Hypotheekbank voor het verbouwen van perceel Bloemendaalscheweg 237; A. Micheels te Bloemendaal voor het bou wen van een dubbel woonhuis aan de Lonbar Petrilaan; N.V. Albert Heijn te Zaandam, voor het bou wen van een bergplaats bij perceel Bloemen daalscheweg 228: M. Drost te Aerdenhout voor het bouwen van een garage bij perceel Pentislaan 14; N. van Haaster te Vogelenzang voor het bouwen van een bergplaats aan den Zilkerweg; N.V. Wimbledon Tennispark te Overveen voor den bouw van een kleine bergruimte op het kadastrale perceel Sectie E no. 265. Het kampeeren aan het strand. .B. en W. stellen voor in hun handen te stellen ter afdoening het verzoek van de kam- peervcreeniging „Licht en Vrijheid" te Haar lem om vergunning tot kampeeren aan het Bloemendaalsche strand, omdat het Zandr voortsche tentenkamp nog niet verplaatst is. De heer Schulz (S.D.A.P.) wil het ver zoek toestaan (van „Bloemendaal aan zee" zal toch niet zoo spoedig iets komen) en nog eens in overleg treden met B. en W. van Zandvoort, om tot een schikking te gera ken. Meïx zou overigens aan „Licht en Vrij heid" vergunning kunnen geven van jaar tot jaar. De voorzitter zegt. dat B. en W. het met el kaar eens zijn, dat dit niet wenschelijk is. De zaak met Zandvoort is steeds in behandeling en op het oogenbik in bespreking. Maar van 't jaar zal het wel niet tot een oplossing komen. Het verzoek van „L. en V." wordt ter af doening in handen van B. en W. gesteld. Meer licht bij het station. De heer Bouvy (R.K.) vraagt meer licht bij den uitgang van het station Bloemendaal. Er zal aandacht aan gewijd worden. De heer Posthumus Meyjes (V.B.) zou gaarixe als lid der Brandweercommissie een uitnoodiging ontvangen, als er oefeningen worden gehouden. De Voorzitter zal zorgexx dat met dezen wensch rekening gehouden wordt. De heer Cassée (V.D.) vestigt nog eens de aandacht op een huisje voor de chauffeurs bij Dit is een man die z'n zorgen vergat Omdat hij een uur of wat Onder water zat: Hij bezocht o.a. het (Adv inqez. Med.) IIIIIIIIIII1IIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM ■HHHr"!! Het groote heimwee. Naar „Bild der Heimat", van WALTER FALKENAU. Reeds meer den veertig jaar geleden was Thomas Sander met een Hollandsche emi grantenboot in Amerika gekomen, een jon geman van achttien jaar. Nu woonde hij in een armoedig kwartier van Boston, voorzag in zijn karig onderhoud als autowasseher in een garage, had een paar honderd dollar ge spaard, waar hij eiken dag nog 'n paar centen aan toevoegde en keek met moede oogen toe, hoe deze in den loop van eenige weken weer tot een dollar aangegroeid waren. Voor zoo ver zijn tijd het toeliet, onderhield hij zich gaarne met Duitschers. Hij spi-ak graag over zijix land, al was het alleen maar om de taal. Het heimwee naar Duitschland was eigenlijk in hem gestorven. Wat zijn landslui hem al lemaal vertelden, was hem nieuw en vreemd. Hij had destijds alleen maar zijn Silezisch dorp gekend met de ommuurde houten kerk, den schoorsteen van den steenoven, de twin tig hofsteden, de groote buitenplaats met de pachthoeve. Hij had nooit iets van Breslau of Dresden of zelfs van Berlijn gezien, om van Sleeswijk of Keulen maar niet te spreken; Boston was hem veel vertrouwder.En de Duit schers hier spraken zoo gaarne over de ste den waar ze vandaan kwamen. Als ze geen Duitsch gesproken hadden, dan zou hij zich veel liever met zijn Amerikaansche collega's onderhouden hebben. Thomas Sander was nu al in de zestig. Hij voelde het nu wel dat de tientallen van jaren van zwaar werk hem niet in de kleeren waren gaan zitten. Zijn rug was al een beetje krom, zijn gezicht gerimpeld, grijze stoppels bedek ten zijn kin en de haren aan zijn slapen wa ren wit. zijn schedel kaal. De spieren wilden niet zoo goed meer mee en hij liep den jon geren, als zij hem noodig hadden, veel te lang zaam. Hij bekromp zich daarom nog meer en trachtte dagelijks tien cents op zij te leggen, want aan den tijd, dat hij- nog werken kon. scheen weldra een eind te zullen komen en dan zou hij nog slechts zijn spaarpenningen hebben, die hem door zijn oudendag heen moesten helpen. Een onzeggelijke angst be klemde hem: dat hij in zijn grijsheid mis schien moest gaan bedelen, honger en kou lijden om tenslotte hier of daar in 'n hoekje ellendig te moeten sterven. Als men zijn le ven lang altijd hard gewerkt heeft, dan wil men zich in zijn ouderdom toch tenminste rustig op zijn dood kunnen voorbereiden. In dezen tijd werd Erwin Glaser in de ga rage te werk gesteld, een jonge maat, die nog maar nauwelijks een maand of drie in Amerika was en die het al direct verschrikke lijk was tegengeloopen. I-Iij hunkevde naai werk en gaarne nam hij elke soort arbeid aanals hij het maar kon krijgen. Nu maakte hij óók auto's schoon, in de garage Reeds den tweeden dag vroeg Thomas den jongen: (Adv. Inqez. Med.) het eindpunt der buslijn Zomerzorgerlaan. De zaak zal in B. en W. besproken worden. Hierna gaat de Raad over in besloten zit ting. Zij nog vermeld dat de Raad zich zonder hoofdelijke stemming in den loop der zitting vereenigde met de in dit blad vermelde voor stellen van B. en W. inzake: vaststelling sup- pletoire begrootingen; grondruil aan de Zo merzorgerlaan; verhuur van grond aan de Boschlaan aan den Chr. Nat. Werkmansbond (met de bijvoeging: met recht van opstal), onteigening van grond van Sj. Joustra voor verbreeding van den Oosterduinweg; ge meenschappelijke regeling tussehen de ge meenten Haarlem, Bennebroek, Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort; tot wederkeerige hulp bij brand; verleening van medewerking aan Haarlem inzake het bestemmen tot open baren weg van den aan te leggen voetgangers tunnel met toegangsweg bij het emplacement van het station Bloemendaal en overneming van de onderhoudskosten van dien weg; be stemming tot openbaren weg van het nieuwe gedeelte van de Prins Hendriklaan; vaststel ling der partieele herziening van het Uit breidingsplan „Sparrenheuvel". JUBILEUM U. W. DIJKSTRA. Op 1 Juni a.s. hoopt de heer U. W. Dijkstra, Bloemhofstraat 7, dén dag te herdenken dat hij 25 jaar geleden bij de gemeente Haarlem in dienst trad. De jubilaris is keurmeester bij den Keuringsdienst vdn waren te Haarlem. llllllllllllllllllllllllillllillillllllllllllllllllllilMllllllllllllllllllll „Jij bent óók een Duitscher,.... nietwaar.... Glaser? De jongen knikte stralend, blij een lands man te hebben gevonden. De oude ging, in herinnering, voort: In ons dorp woonden óók Glasers waar ben jij vandaan? Uit HerzogswaldauSilezië. Thomas deed een stap achteruit, pakte den jongen bij den arm en riep uit: Jijvan Herzorgswaldau. dichtbijwacht even ja. dicht bij Freystadt, is het niet? De andere knikte en lachte met zijn heele gezicht. 's Avonds, toen het werk afgeloopen was, gingen ze samen weg, de jonge en de oude man, die beiden uit een klein onbeduidend dorp in.Silezië kwamen. Ze stonden in een li monadewinkel aan de overzijde en spraken met elkaar. Thomas vroeg bevend, Erwin Glaser antwoordde» Hij kende de menschen niet, waar de oude naar vroeg, maar de boer derijtjes wel, en de ommuurde kerk en den schoorsteen van den steenoven. Toen haalde hij foto's voor den dag, kiekjes van zijn ouder lijk huis, een van de steenbakkerij, een van de houten kerk ook; dan nog een van de school en tenslotte nog een foto van de dorps straat. Van dezen, avond af werd Thomas Sander ziek; hij viel ten prooi aan een hevige me lancholie, een vurig, onbedwingbaar verlan gen naar huis terug te keeren. Zijn oogen dwaalden immer weer van zijn arbeid af en staarden verloren in het niet; telkens vielen zijn armen langs zijn heupen en elk oogenblik stond hij onverwachts naast Erwin Glaser en zei: ,,Laat mij die foto van de kerk nog eens ziénen dat van de steenbakkerij Het was veertig lange jaren geleden, dat hij met Bertha bij den steenen muur had ge staan, die de houten kerk en den kleinen doo- denakker omgaf. En het was reeds veertig lange jaren geleden, dat hij met haar in het bosch van „het buiten" gewandeld had. En het was al vijftig jaar, dat hij met Jörg Schmidt en Paul Richter en de andere knapen in de dorpsstraat gespeeld had. En dan was er nog „de meelzak", het zoontje van den mo lenaar, dat jongetje, dat in de molenbeek verdronken was. Geregeld kwam hij nu met Erwin Glaser te zamen en liet zich door dezen alle brandende vragen beantwoorden. Ging hij daarna laat naar zijn slaapkamertje, dan kwamen alle beelden weer opnieuw voor zijn geest, kerk en .steenoven en watermolen, de belvedère van het landgoed, de dorpsstraat en de molen beek. waarlangs, als een beschermende muur. de oude hazelaars stonden; en ten slotte, klaar en duidelijk, het ouderlijk huis En elk beeld pakte hem aan. rukte aan hem. trok hem als wilde het zeggen: „Kom kom Het was alsof hij ging sterven. Zijn ledema ten waren zoo zwaar, zijn hoofd dacht aan niets anders meer dan aan de beelden, die hem voortdurend voor den geest stonden. Na een maand zei hij tot Glaser: „Ik ga naar Duitschland terug". „Heb-je genoeg?" Thomas Sanders knikte. Wat kon hem alles schelen. Voor de reis was zijn geld toerei kend. wat dan kwamdat was hem al- 'emaal hetzelfde, als hil nog maar éénmaal voor de houten kerk en in de dorpsstraat kon staan. Autobus te Nieuw-Vennep in de sloot. De chauffeur voorkwam een ernstige aanrijding. Terwijl Woensdagmiddag een auto van de firma M. en K. met drie of vier passagiers, komende uit 'de richting Leimuiden op den Venneperweg in het dorp Nieuwvennnep reed, stak een meisje, plotseling den weg over. De chauffeur remde krachtig, nam een flinkèn zwenk en slaagde er in het meisje te ontwij ken. De autobus raakte door het plotselinge uitwijken in den grasberm en daarna in de wegsloot; De passagiers werden uit hun benarde po sitie bevrijd, terwijl de hulp werd ingeroepen van de beide geneesheeren uit Nieuwvennep, die spoedig arriveerden. Van de passagiers die hevig geschrokken waren, bleek de 60-jarige mevr. v. d. P. door den schok een armfractuur bekomen te hebben, terwijl bij den chauffeur kneuzing van het neusbeen werd geconsta teerd. De vrouw werd per auto naar een zie kenhuis in Leiden overgebracht, terwijl de anderen zich huiswaarts konden begeven. De politie stelde een onderzoek in. PINKSTER-SAMENKOMST VAN DE STADS EVANGELISATIE. De Stads Evangelisatie heeft het voornemen op den Eersten Pinksterdag 's middags 5 uur, in den Haarlemmerhout (bij de Hazepaters- laan) een samenkomst te houden, waar de be lijdenis zal worden uitgesproken. 's Avonds 7.30 uur zal er een bijzondere sa menkomst worden gehouden in Gebouw Lange Heerenstraat 6. De Opwekkingspredikers T. van Essen en W. Staalman zullen deze samen komst leiden en mej. D. Snijders zal de bijeen komst met zang opluisteren. AAijn fiets kost honderd gulden I Nou jijpocht Adriaan. Het mocht wat schampert Jantje AAijn fiets is een Germaan. Het is nu eenmaal niet mogelijk, een beter rijwiel te leveren. Prijzen vanaf f 37.- - Olympia vanaf f 29.75 (Adv. Ingez. Med.) Alsof hij door een onzichtbare hand met la-acht werd gedreven, zorgde hij voor alle voorbereidselen. Veertien dagen later was hij al midden op zee. Door het dorp Herzogswaldau ging een oude man, die verwonderd voor elk huis bleef staan, die aandachtig achter den steenen muur trad, welke de houten kerk en het kerk hof als het ware tot beveiliging diende; die eerbiedig tussehen de grafheuvels neerkniel deen bad. Zij, die het zagen, sloegen er verder geen acht op. Maar de meeste voor bijgangers merkten het niet eens op. Ja, Thomas Sander was weer in zijn vader land, en het was hem te moede of de zon al leen voor hem over het dorp scheen en dat óe akkers en velden alleen voor hem bloei den en of het bosch zich alleen uit liefde voor hem zijn groen prachtkleed had aangetrok ken. Al zijn geld had hij er aan geofferd, hij was een bédelaar geworden, maar hij was weer daar, waar zijn leven tientallen van ja ren geleden een aanvang had genomen. Hij sloop naar de hazelaars, die als een wal langs de beek stonden, niet ver van het huis, waar hij was opgegroeid. 's Morgens ging hij bedelen in de naburige dorpen, 's Middags keerde hij naar Herzogs waldau terug, liep over het kerkpleintje, dooi de dorpsstraat, langs de molenbeek en dronk het genot van zijn ,,weer-thuis-zijn" met die pe teugen in. Op een morgen betrapte hem in Brunzel- waldau een veldwachter op bedelen. „Hé, daar! wacht eens even!" Thomas Sander bleef staan, met angst in het hart: hij zal mij van mijn dorp wegne men. „Wat doe je daar?bedelenja. man, ik heb het gezienga maar eens met me mee!" De oude man ging stil naast den veldwach ter voort, kinderen liepen nieuwsgierig een eind mede. Zacht begon Thomas te spreken, vertelde in het kort, in hakkelende woorden zijn geschiedenis, als in een droom. De veldwachter nam hem van terzijde op en zei: ..Laat me je papieren eens zien!" Hij las ze zorgvuldig door. het eene na het andere en zijn oogen werden hoe langer hoe vrooter van verbazing. Ten slotte gaf hij Thomas zijn bundel levensgeschiedenis te rug: Maar m'n-goede man, waarom ben je niet daarginds gebleven waarom gaf je je laat ste groschen uit, om hiernu, ja.. hoe wil je.wie zal je hier. Thomas Sander iieak den veldwachter ver wonderd aan. dan boog hij zich moeizaam voorover naar den akker, nam een handvol van de zwarte, vruchtbare aarde en liet die 'angzaam weer door de vingers gliiden, terwijl hij den veldwachter vragend bleef aanstaren, alsof hij wilde zeggen: „Nu zul je het wel begrijpen." Zij' waren nog halverwege het dorp. De veldwachter greep in zijn zak, haalde er een geldstuk uit en gaf het aan den ouden, armen Thomas Sander. Dan reikte hij hem de hand. drukte de verwelkte vingers, groette hem en maakte rechtsomkeert. De oude Thomas keek hem dankend glim- 'acbend na. Dan schreed hij rustig voort het liep naar den middag en hij haakte naar zijn dorp. De schouwburg Jansweg. Onrust onder dilettantenvereenïgingen. De heer M. v. K. schrijft ons- Het verbaast mij, dat na het sluiten van den schouwburg aan den Jansweg niet da delijk klaagtonen z.jn gehoord van de be sturen der verschillende dilettanten-vereeni- gingen in onze stad. Alle vereenigingen en clubs die in dezen schouwburg speelden worden door de sluiting gedupeerd. Wij zijn nu wel aan het einde van het spèelseizoen, maar over drie maanden moet het nieuwe seizoen al worden voorbereid. Waar moeten wij dan heen? Naar' den- Stadsschouwburg? Al zou deze alle avonden kunnen plaatsen, wat sterk be twijfeld wordt, dan is er nog de vraag: kun nen de vereenigingen de hoogere kosten be talen? Ik ben overtuigd, dat vele organisaties daartoe niet in staat zijn. Het is toch een bekend feit. dat vele alle krachten moeten inspannen om staande te blijven. Zij hour den zich soms grooter dan zijn feitelijk zijn, maar het is zeker, dat zij de hoogere kosten van de zaalhuur niet kunnen betalen. In het belang van de dilettantenvereenï gingen moet zoo spoedig mogelijk een oplos sing gevonden worden. Zou het niet mogelijk zijn aan de vereeni gingen die tot nu toe in den Jansweg-schouw burg speelden voor denzelfden prijs ook in den Stadsschouwburg te laten spelen? Indertijd is de Stadsschouwburg aan de gemeente Haarlem geschonken. Wie helpt de dilettanten-vereeniging thans aan een verbouwen Jansweg-schouwburg? VEILINGEN. Donderdagavond werden in het Notarishuls geveild: No. 1. Huis Zomerstraat 4. Koper I. Jonk q.q. f 3750. No. 2. Woon- en winkelhuis met smederij en een woon- en een winkelhuis Binnenweg 1 en la te Heemstede. Kooper J. Bakker q.q. f 18.000. No. 3. Erf nabij den Binnenweg te Heem stede 235 M3. Kooper C. Bruin f 80. No. 4. Heerenhuis Postlaan 7 Heemstede. Kooper J. Bakker q.q. f 7500. No. 5. Woon- en winkelhuis Fabriciusstraat 36. Kooper Joh. cle Wijs q.q. f 2990. No. 6. Pluis Kleverparkweg 168. Kooper B. Schnitger f 2140. No. 7. Heerenhuis Fonteinlaan 11, waarin het restaurant „Plildebrand" gevestigd is. Groot 755 M2. Kooper Dr. J. Th. Peters f 18.000. No. 8. Huis Zijlweg 85. Kooper W. J. Nagte- gaal f 4620. No. 9 en 10. Niet geveild. No 11. Landhuis Rijnegomlaan 22 te Bloe mendaal f 5500. Opgehouden. No. 12. Huis met bovenwoning Leidscheplein 5. Kooper J. G. Boerée f 4100. No. 13. Een perceel boschgrond aan de v. Merlenlaan te Heemstede f 1200 opgehouden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedsstraat uit sluitend tussehen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, mes, pakje, inh. o.a. kerkboek, dekzeil. Politiebureau, Smedestraat; actetasch met inhoud, Ender man, Romeinenstraat 13; heerendas, Assen delft, Kruistochtstraat 16; étui, inh. rozen krans, Plesch, Koorstraat 5: damesarmband horloge, Groenendijk, Raadhuisplein; hon den Asyl, Ridderstraat 11; katten, idem, mes. Pels, Engélszstraat 12; .Oliespuit, v. Lu nenburg, Kleine Houtstraat; pakje, inh. vijl tjes, Broekhuizen, Madoerastraat 17; dames- portemonnaie. Dom'hof, Vinkenstraat 18; penning, Mooy. Preaiigerstraat 36; pak, inh. vleeschwaren, Cassee, Kerksplein 5, Bloemen daal; pakje van Gerzon, Hendriks, Wester gracht 99 rd„ rozenkrans, Lamboo, Lange Heerenstraat9; bondenriem, v. Leuven, Leid- schestraat 44; rozenkrans, Bloemzaad, Anje lierstraat 16; sportpakje, Dijkman, Minahas- sastraat 61; schaar, Hoogkamer, v. Loostraat 31; tasch, Scheffelaar, Soendastraat 1; idem Bakker, Ursulastraat 17; vulpen. Julianalaan 84, Overveen; varkenskóp, Schar wachter, Korte Wolstraat 7; zakje met- visch- benoodigdheden, Hesselman, Kloosterstraat 49 rood. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Op een onbewaakten overweg nabij Weert is Woensdag een 38-jarig man met een melk wagen onder den trein gekomen en gedood. Vereeniging „Het Brokken- huis". Jaarverslag over 1935. Het Brokkenhuïs, dat in 1934 gevestigd was in de Beeksteeg, werd bij het begin van het verslagjaar verplaatst naar het Donkere Spaarne 34, in hetzelfde gebouw, waar het bij de oprichting van de Vereeniging, ongeveer 11 jaar geleden, werd ondergebracht. Hoewel de ruimte hier eenigszins beperkt is, kan door een goede indeeling en ordening der ontvan gen goederen en voorwerpen, hiermede voor- ioopig- worden volstaan, doch in de toekomst zal. in verband met uitbreiding van het Brok- kenhuiswerk, naar een grooter perceel moeten worden omgezien. Het bestuur is het gemeentebestuur dank baar voor het gratis in bruikleen afstaan van bovengenoemd gebouw. Het aantal aanvragen om hulp was in 1935 vooral gedurende de wintermaanden nog grooter dan het jaar daarvoor. Doordat de voorraad goederen niet voldoen de was om aan alle aanvragen om steun te kunnen voldoen, moest noodgedwongen een zekere selectie worden toegepast. In het verslagjaar werd er vrijwel geregeld énémaaj in de veertien dagen uitdeeling van kleeding etc. gehouden. In het afgeloopen jaar werden er 25 (23) maal uitdeelmiddagen gehouden. Het aantal gezinnen dat hiervan gebruik maakte bedroeg 453 365) met een aantal gezinsleden van pl.m. 1800 (1460». Hiervan werden er 42 (35) gezin nen geholpen voor rekening van derden. 112 (130) betaalden een kleine vergoeding, terwijl 299 (300) gezinnen gratis hulp ontvingen. De opbrengst van verkochte goederen bedroeg f 145.48 (f 104.17). Voor aankoop van nieuwe goederen ter aan vulling van de ontvangen gedragen kleeding werd f 332.25 (f 574) besteed- Behalve de 14- daagsche uitdeelingen werden er ook nog eenige extra verstrekkingen eeliouden, tegen St. Nicolaas en de Kerstdagen. Uit financieel oogpunt bezien is 1935 geen gunstig jaar'voor de vereeniging geweest. Hier door was het ook niet mogelijk een grooter bedrag als het genoebde te besteden voor aan koop van nieuwe goederen. Het aantal contribuanten is helaas zeer teruggeloopen. Bedroeg het aantal op 31 De cember 1934 141, per ultimo December was dit ge^a^U' hit 121, een verlies dus van 20. Op 31 December 1935 was er een saido in kas van f 395.10.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10