hbo! PRIJSVRAAG MONA-Anthraciet" „MONA-Anthraciet" Maar Ook Nooit Andere „MONA-Anthraciet" Maar Ook Nooit Andere bedrukte crêpe georgette F.UIbbfM mkrnm ^WEERBERICHT 'S SCHILLETJE f2.is hk. G- 0- Gr HSBIB ^*e"s VRIJDAG 29 MEI 1936 H A A R L' E M'S DAGBEAD 2 De heer J. P. Weyburg commis saris van politie in Velsen. Thans hoofdinspecteur in Utrecht. Blijkens een bericht in de Staats courant van Donderdag is tot com missaris van politie in Velsen, tevens commissaris van de rijkspolitie al daar, benoemd de heer J. P. Wey burg, hoofdinspecteur van de cen trale politie in Utrecht. De heer 3. P. Weyburg, een in politiekrin gen zeer gezien persoon, is in 1894 in Utrecht geboren. Hij bezocht de Hoogere Burger school en werd daarna geplaatst op de Rijks kweekschool voor opleiding voor de acte Middelbaar Wiskunde. Toen de mobilisatie uitbrak moest de heer Weyburg onder de wapenen komen als reserve-officier bij de artillerie. In 1918, bij het einde van den oorlog, werd hij bij de Utrechtsche politie benoemd tot adjunct-inspecteur. Alle rangen van den po ditiedienst doorliep de heer Weyburg. Hij was o.a. inspecteur-chef van de verkeerspolitie. In 1928 werd hij benoemd tot hoofdinspec teur van politie en chef van de centrale po litiediensten. Deze functie vervult hij thans nog. In zijn diensttijd in Utrecht heeft de heer Weyburg met groot organisatorisch talent de verkeerspolitie georganiseerd en geleid en de verkeersbrigade opgeleid tot de bekwaam heid die zij thans bezit. De thans benoemde commissaris is een zeer sportieve figuur. Hij was een der oprichters van de Utrecht sche zwemvereeniging „Zwemlust". Hij is be stuurslid van de Brigade tot het redden van Drenkelingen, oprichter van de Utrechtsche Politiesportclub, waarvan hij vele jaren voor zitter is geweest en bestuurslid van de Utrechtsche afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren. Behalve naar zwemmen ging zijn belang stelling ook uit naar de ruitersport. Hij heeft kans gezien het zoo moeilijk verkrijgbare vaardigheidsdiploma van het Nederlandsch Olympisch Comité te behalenTevens is hij in het bezit van de medaille voor menschlie- vend hulpbetoon, die hem is uitgereikt toen hij een kind met eigen levensgevaar uit de Rijnkade heeft gehaald. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week werden hier niet minder dan 21 rijwielen ontvreemd. ff Om meer bekendheid te geven aan onze schrijven wij een wedstrijd uit. Voorwaarden: een teekening voor onze waarin opgenomen onze firmanaam KRULN.V. OVERVEEN TELEFOON 23517 alsmede de prijs van onze „MONA-ANTHRA CIET". Zie de advertentie in dit blad van DINSDAG j-1. De teekeningen blijven ons eigendom, wij behouden het recht deze voor reclame-doeleinden te gebruiken. Inzendin gen voor 10 Juni 193"6 aan KRUL N.V. Over- veen. Postbus 8. Voor de 5 mooiste teekeningen loven wij uit: le prijs 5 H.L., 2e prijs 4 H.L., 3e prijs 3 H.L., 4e prijs 2 H.L. en 5e prijs 1 H.L. (Adv. Ingez Med./ AGENDA Heden: VRIJDAG 29 MEI Frans Hals Theater: „In 't Witte Paard". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Singende Jugend" met de Wiener Sangerknaben, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Het Dubbele Paspoort", 2.30, 7 en 9,15 uur. Cinema Palace: ,,'t Was één April" met o.a Joh. Kaart en Jopie Koopmans, 2.30, 7 en 9.15 uur. Raamsingel, Gasthuissingel, Kampersingel: Luilak-Bloemenmarkt. Teyler's Museum, Spaame 16 Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Haarlemmermeer: Raadsvergadering 2 uur. ZATERDAG 30 MEI Stadsschouwburg: Amst. Tooneel Ver. met „Biografie", 8.15 uur. Verspronckweg 31: Alg. verg. v. Aandeelh. der N.V. Bouw- en Expl. Mij. „Zuid-Haarlem" 7 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Wij berichten de ontvangst van een schitterende collectie complets, middag- en avondjaponnen in en deux pièces en costumes in linnen. (Adv. Ingez. Med.) De verkeersexamens voor de jeugd. Uitreiking der verkeersspeldjes in het Concertgebouw. Vandaag werden in de Gemeentelijke con certzaal de Haarlemsche verkeersspeldjes uit gereikt aan de kinderen, die voor het ver- keers-examen zijn geslaagd. Om tien uur was de groote zaal geheel met jeugdige verkeersdeskundigen gevuld. De uit slag van het gehouden examen was, gelijk de heer v. d. Weyer, inspecteur van onderwijs, zeide. meer dan bevredigend. „Jullie mogen er trotsch op wezen. In Haar lem is het aantal verkeersongevallen het meest achteruitgegaan van heel Nederland. Dat is voor een groot deel aan jullie te dan ken." De heer Van de Weyer bracht verder dank aan allen die aan het slagen van de examens hadden medegewerkt. Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck sprak de kinderen hierna toe. „De politiemannen, die al deze dagen jullie examen hebben afgenomen zijn jullie vrind jes geworden. Zorg nu ook dat dat zoo blijft. Het speldje dat je krijgt is een teeken dat je het examen hebt afgelegd. Maar het geeft jullie bovendien de verplichting je vrindjes en vriendinnetjes, broertjes en zusjes aan te spo ren ook dit examen te halen. Haarlem is nummer één. zorg dat dat zoo blijft." Hoofdinspecteur G. A. Drayer nam hierop de leiding van de uitreiking der speldjes. Het Russisch orkest dat men dagelijks bij Brink- mann op de Groote Markt kan hooren. zorg de voor muziek en allen zongen vroolijk de bekende liedjes mee. Vanmiddag om twee uur kwam de tweede groep bijeen. Voor de beste examens is nog een bijzondere onderscheiding. Voor de twintig kinderen, van wie het examen als het beste beschouwd wordt, is een medaille voor Veilig Verkeer beschikbaar gesteld. Zij hebben het examen zonder -een fout afgelegd en bovendien een aanteekening voor bijzondere voortreffelijkheid gekregen. Tol, slot werd een nieuwe verkeersfilm' ver toond. die was vervaardigd door Visiefilm. Deze verkeersrolprent geeft de meest uiteen- loopende verkeerssituaties met fouten en goede oplossing. Een buitengewoon aardig ef fect is bereikt met het inlasschen der negatief afgedrukte filmbeelden. Na deze filmvertoo- ning werd het zoo langzamerhand tijd van koffiedrinken en opgetogen over den vrijen ochtend, die bovendien op zoo plezierige wijze 'eerzaam was. verlieten de kinderen het Con certgebouw. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.05 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7.30 uur. Zondag te 7.15 uur. De Middag- en Avonddienst op de Werk dagen alsmede Talmoed Torah vindt plaats in "het Gemeentegebouw, Lange Wijngaard straat 14 De overige diens-ten worden verricht ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. Voorbeurs te Amsterdam. Op de internationale wisselmarkt bestond hedenmorgen een eenigszins geagiteerde stemming, daar men blijkbaar ongerust is over het lot van den franc. Te Amsterdam werd hiervan de terugslag ondervonden in een zeer vaste stemming voor Britsche pon den, die 7.39 1/43/4 golden. Amerikaansche dollars waren op 1.48 a 1.48 1/16 omstreeks het gouduitvoerpunt. Belga's waren 25.02 a 03.Fransche francs 9.74 3/475. De stemming op de niet-officieele vroeg- beurs was prijshoudend. De aandacht werd voornamelijk getrokken door H.V.A..S, die eenige procenten naar boven sprongen in verband met de declaratie van een dividend van 8 pet. door de Handelsvereeniging Am sterdam. Koninklijken liepen na vaste opening een kleinigheid terug. Voor Amerikaansche waai' den bestond slechts geringe belangstelling. OPMERKINGEN VAN LEZERS VOETGANGERS LINKS VAN DEN WEG. Een Bloemendaalsch lezer van ons blad schrijft ons naar aanleiding van de vele be richten over veilig verkeer en ongelukken: „Ik heb dikwijls gedacht, als 't publiek links van den weg liep zou het verkeer veel veiliger zijn want dan heeft men het gevaar vóór zich". De schrijver van deze opmerking deelt mee. dat het hem reeds vaak is opgevallen, dat men prettiger en rustiger wandelt aan den linker kant van den weg en herinnert aan 'n artikel van ox>ze medewerker den heer Schuil, waarin deze een dergelijke regeling in Italië practisch noemde. De schrijver acht de invoering ervan in Nederland zeer wel mogelijk en gelooft dat er dan minder ongelukken zouden gebeuren. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen, later wellicht toe- nemenden. Westelijken tot Noordweste lijken wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Waarschijnlijk eenigen regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur. Later wellicht Iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 771.7 m.M. te Isafjord. Laagste 749.8 m.M! te Helsingfors. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Het blijft koud. De laagste barometerstanden worden thans in Finland 'gevonden, de hoogste boven Groen land. Uit een vlak minimum bij IJsland ont wikkelde zich een diep minimum, dat thans boven het Noordelijke deel der Noordzee ligt. De hooge druk breidde zich naar hèt Oosten uit en verbrak tijdelijk de verbinding van het gebied van lagen luchtdruk in het Noordoosten met de stationnaire depressies in het Zuiden en Zuidoosten. Het gebied van hoogen lucht druk op den Oceaan vormt thans een geheel met een machtig gebied van hoogen luchtdruk over Groenland en de Poolzee. Bij deze luchtdrukverdeeling transporteeren de Noordelijke- en Noordwestelijke winden nog steeds koude luchtmassa's uit het Poolgebied over de Noorsche- en de Noordzee naar onze omgeving en naar het binnenland van Europa. Overal heerscht koel weer. echter met weinig regen. Zonnewarmte wordt alleen ver in het Oosten gevonden. Aanvankelijk is in dezen toestand weinig verandering te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 766 m.M. 761 m.M. Stand van heden Neiging achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon. 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht Hoogste heden tot 12 uur HOOG WATER TE ZANDVOORT: 49 gr. F. 55', gr. F. Zaterdag v.m. 10.36 uur; n.m. 23.10 uur. Strand berijdbaar van 15.3021.00 uur. 'n Meisje van twintig met 'n willetje, Dat steeds „ach en xoeé" riep met 'n gilletje, Was plotseling bekeerd Na slechts éénmaal getracteerd Op 'n glaasje Hooij's heerlijke Schilletje. p. flesch WINKELS Kleine Houtstr., Rijksstraatweg, bij Soendapl., Amsterdamstr. t.o. kerk, Voorzorgstr. hk Br.pl. Op zeer'veel artikelen (zie etalage) geven wij vandaag en morgen 10 KORTING als Pinksterreclame. (Adv. Ingez. Med.) Flanel Pantalons 1.85 Stoffen Sportcolberts 7.25 Flanel Costumes 10.75 Sportvesten 3.75 Kampeerkleeding VAKKLE PINGMAGA2VN Het congres van den B. M. T. PAARLAARSTEBG ItTEU 12 843 (Adv, Ingez. Med.) NIEUWE UITGAVEN. f Borneo-orchideeën door L. Coomans de Ruiter. Over de orchideeën is een nieuw werkje ver schenen van de hand van L. Coomans de Rui ter. Het is getiteld „Borneo-orchideeën" en is uitgegeven door de Grafische inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. te Haarlem. De stukken uit dit boekje waren oorspronke lijk bestemd om als artikelenreeks in het weekblad „Floralia" te verschijnen, doch thans zijn ze in een werkje bijeengebracht, dat bui tengewoon mooi verzorgd als het is voor hen, die belangstelling hebben voor deze wonderen der natuur, een kostbaar bezit zal zijn. De schrijver, die zes jaren in de Wester- afdeeling van Borneo heeft gewerkt, geeft een duidelijke doch niet „verpopulariseerde" be schrijving van veel soorten, die hij daar heeft leeren kennen. Twee en zestig mooie foto's die grootendeels vervaardigd zijn door Japansche fotografen in Pontianak en Singkawang, die zelf groote liefhebbers zijn van het kweeken van orchideeën, naar schrijver zegt, luisteren het op kunstdrukpapier gedrukte boekje op. Ontvangst ten stadhuize en referaten op de eerste congreszitting. Vandaag is het congres aangevangen van den bond van vereenigingen van afgestu deerden van middelbaar technische scholen in Nederland. Om twaalf uur werd het gezelschap ont vangen door het college van B. en W. van Haarlem. De burgemeester, de heer C- Maarschalk van Egmond en Rinnegom, richtte het woord tot den leider van het congres, den vice-voorzitter van den bond, den heer J. Smits: „Van harte heet ik u, mijnheer de voor zitter en leden van den Bond van de Ver eenigingen van afgestudeerden van Middel bare Technische Scholen in Nederland wel kom in onze stad. Gij zult mij willen toestaan, dat ik gewag maak van een enkele opmerking door den voormaligen Minister van Onderwijs, Dr. De Visser geuit, waar hij in de Memorie van Antwoord op het ontwerp-Nijverheidsonder wijswet schrijft: „Het Nijverheidsonderwijs is uit het volk „opgekomen en heeft zich ondanks velerlei „moeilijkheden en onder scherpe critielc naar „boven geworsteld en vraagt thans onder „vrijwel "algemeene instemming om een be staansrecht. „Veel is er te danken aan het particulier „initiatief. „De Regeering erkent dit niet alleen dank baar, maar wenscht het voortbestaan en „de ontwikkeling er van mogelijk te maken". Gij kunt er van verzekerd zijn, dat het Ge meentebestuur den M.TS.'ers een goed hart toedraagt en zich er over verheugt, de reu- nisten in de bloemenstad te mogen ontvan gen en ik hoop dat aan deze dagen voor u een prettige herinnering moge blijven ver bonden. Het middelbaar technisch onderwijs heeft niet alleen zijn bestaansrecht bewezen, maar het heeft ook de waardeering verkregen, welke het toekomt. De vraag naar gediplo meerde M.T.S.'ers is daarvoor het bewijs. Het is van algemeene bekendheid, maar het mag nog wel eens worden herhaald, dat vele afgestudeerden der Nederlandsche Mid delbare Technische Scholen een werkkring vinden in het buitenland. Dat alles moet u voldoening geven en u met opgewektheid vervullen, welke gij in deze moeilijke tijden zeer zeker behoeft. Van harte wenscht het Gemeentebestuur van Haarlem uw Bond een voortdurenden bloei en zijn leden een goede toekomst toe. Om één uur ving het congres aan in res taurant Brinkmann op de Groote Markt. Als eerste punt van de agenda morgen te 2 uur zal de slotzitting plaats vinden kwam in behandeling het prae-advies van ir. G. Hofstede Koopman over het onderwerp .Het M.T.O. en de kennis der metalen". In dit prae-advies concludeert ir Hofste de-Koopman dat z.i. bij het M.T.O. alle vak ken moeten medewerken tot het bijbrengen van een juiste kennis der metalen, voorts dat het M.T.O. slechts dan aan den eisch des tijds voldoet indien naast een laboratorium voor het mechanisch onderzoek ook een la boratorium voor het microscopisch onder zoek van metalen aanwezig is en tenslotte, dat het zeer wenschelijk is dat bij het M.T.O. het vak „Mettallografie" op den lesrooster voorkomt. Over het onderwerp, dat vervolgens in be handeling kwam en tot titel droeg: „De po sitie van den middelbaren technicus in niet- specifiek technische bedrijven" was een prae- advies uitgebracht door den heer G. J. W. Langendijk, lid van de Ver. van afgestudeer den van de middelbaar technische school te Haarlem. Resumeerende had de prae-adviseur de volgende conclusies geformuleerd: 1. de steeds verder schrijdende mechani satie der niet specifiek technische bedrijven, maakt een technisch opgeleide „leider" noodzakelijk, dan wel, dwingt die industrie, zich door deskundige adviseurs te laten voor lichten. De werkgevers dienen deze voor de tijds omstandigheden gedwongen conclusie wel in overweging te nemen. 2. Het Middelbaar technisch onderwijs dient zich hierbij aan te passen en gelegenheid te bieden aan de studeerenden, zich een alge meen bedrijfshuishoudkundigen grondslag eigen te maken, door lectoraten of vervolg cursussen. Van de directies der middelbare technische scholen mag verwacht worden, dat zij mede zullen werken aan een uitbrei ding van het onderwijs in dezen zin. Beide prae-adviezen gaven tot een geani meerde gedachtenwisseling aanleiding. Ordening. Het laatste punt der agenda was gewijd aan het onderwerp: „Enkele beschouwingen rondom de huidige ordening^gedachten", naar aanleiding waarvan een aantal refe raten was uitgebracht door de leden der in gestelde studiegroep. In dit verband moge dienen dat de voor dracht getiteld „Technische vooruitgang" uit gesproken door ir G. H. M. de Groot, direc teur der M.T.S. te Heerlen ter gelegenheid van het 12V2-jarig bestaan der school, ge volgd door het artikel „De ontwikkeling der middelbaar technici door R. Rondo, opgeno men in het Novembernummer 1935 van „de Middelbaar Technicus", voor enkele leden van de bij den bond aangesloten vereenigin gen een reden zijn geweest om kenbaar te maken dat het h.i. tot de taak van den B. M.T. behoorde de leden behulpzaam te zijn bij het verkrijgen van meer algemeene ont wikkeling op een breedere basis dan de mid delbare technische school hun biedt. De absolute noodzaak van maatschappelijk inzicht vindt zijn oorzaak in de veelal lei dende positie van den middelbaar technicus. Vorenstaande is aanleiding geweest tot het vormen van een studiegroep, die als onder werp voor haar studie heeft genomen na te gaan de heerschende denkbeelden be treffende ordenjng. Het stond voorop, dat de studiegroep de verschillende heerschende meeningen zou nagaan zonder te komen tot 'een uitgespoken eigen meening en nog min der tot het aangeven van een gewenschte oplossing, mede omdat dit buiten haar com petentie valt. Uitdrukkelijk wordt derhalve vastgesteld, dat het de bedoeling is den middelbaar technicus ln te lichten en hem een basis te geven voor verdere studie, zoo die hem ge- wenscht voorkomt. Als resultaten van het werk der studie groep zijn referaten geschreven, waarin de leden zich ten doel hebben gesteld een ant woord te geven op de vragen wat onder orde ning verstaan dient te worden, wat men er voor en er tegen zegt en welke maatschap pelijke structuurveranderingen op ordening wijzen. Voorts de vragen hoe men in groote richtlijnen de verdere ontwikkeling van het ordeningsbegrip ziet en in hoeverre deze or dening invloed heeft op de behoefte aan middelbaar-technisch opgeleiden. Waar ter zake van dit onderwerp geen GROOTE SORTEERING Wollen en Molton /O ifl* in prijzen van 1.90, 2.40 I. C. HAAN Beddenmagazijn Meubileeringen Bnr'e 'orisstraal 39-41 (Adv. Ingez. Med.) prae-advies werd uitgebracht, en in verband, met de positie van den B.M.T. als neutralen bond geen prae-advies zou kunnen worden uitgebracht, bestond op de congres-vergade ring geen gelegenheid tot debat. Een uitvoerig referaat was er van de hand van den heer L. Ph. Spildooren te Rot terdam, een gezamenlijk referaat van de heeren R. G. Buisse te Heemstede, G. Bijle- veld te Utrecht, A. N. van Donkelaar, Tuin dorp (U.) en R. Rondo uit De Bilt. Verder referaten van de heeren J. Duyts Jr. en R M. H. Magnee. Hierna stond een wandeling door oud- Haarlem op het programma en vervolgens een diner. Voor morgenochtend staat op het pro gramma een excursie naar de centrale van het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord- Holland te Velsen, waarna des middags in de slotzitting dr. H. D. van Broekhuizen, ge zant der unie van Zuid-Afrika, een voor dracht zal houden, getiteld: „Enige bladsyde ui die geskiedenis van middelbaar tegnies en hoger onderwijs in Suid-Afrika". DOET UW RUG PIJN? Gelukkig ls hl), die nooit rugpDn, gewrlchts» pijnen, hoofdpijn, duizeligheid, ennatuür-, fijke moeheid enz. kende. Andere minder, gelukkige menschen dienen Foster's Rug» pijn Nieren Pillen te gebruiken om mogelij ke verstopping der bloedfiltreerende organen op te heffen. Foster's Pillen kunnen met' vertrouwen worden toegeDast. Sedert 50 Ja ren met succes gebruikt door tal van dank bare mannen en vrouwen tegen aandoening gen als. bovengenoemde. X.LX-75 en t&. (Adv. Ingez. Med.) ZAND VOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: Grada Carolina, dochter van L. J. v. Norden en A. v. d. Kruk, Zeestraat 10a. Getrouwd: G. Groen en D. Füpse; E. Kerk- man en S. Koper. Ondertrouwd: J. R. Bruinsma en J. Haan, Hoogweg 44; N. Neyts en D. M. L. de Vries, ten Katestraat 10. Overleden: levenloos aangegeven kind van B. C. F. Volkers en M. S. v. d. Mije. BLOEMPJESDAG. Het bestuur van Onderling Hulpbetoon ver zoekt ons. de aandacht der lezers te vestigen op den bloempjesdag, die op 2en Pinkster dag gehouden wox-dt ten bate van het T.B.C.- fonds van Onderling Hulpbetoon. Verkoopsters zijn van harte welkom. Zij kunnen zich aanmelden bij het comité, dat vanaf 9 uur zitting houdt in de Oude Be waarschool. ONTPLOFFING IN EEN BENZINETANK. Gisteravond was men achter de garagé Rinko; bezig een oude auto te sloopen, waax-bij voor het doorsnijden van metaaldeelen een snijbrander werd gebezigd. Onverwacht ont ploften de benzinedampen, die in de tank wa ren achtergebleven. De geweldige slag, waar mede deze ontploffing gepaard ging verwekte groote opschudding in de omgeving. De tank werd totaal vernield en eenig hout, dat in de nabijheid lag, vatte vlam. De politie was onmiddellijk met een schuim- bluschapparaat ter plaatse. Het toestel be hoefde evenwel geen dienst te doen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Bril, belastingmerk aan elastiekje, moderne hoedenspeld m. geslepen steentjes, rozenkrans, zakmes, portemonnaie met inhoud, ijzeren ge wicht van 1 K.G., halsband met penning no. 115, ceintuur, dameshandschoen, portemon naie met inh., lorgnet, blauwe autoped, blauw kinderwagentje, blauwe ceintuur, trap en por temonnaie. R.K. VOLKSBOND. Donderdagavond vergaderde de R.K. Volks bond in het Patronaatsgebouw aan de Gr. Kx-ocht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heeren A. M. Alev n en S. Burry bij- enkele candidaatstelling herkozen. In de va cature J. Kool werd benoemd de heer C. L. Stokman. Met groote meerderheid van stemmen werd de heer A. M. Aleven als voorzitter herkozen. SCHOOLBIOSCOOPVOORSTFLLING. Het instituut voor de cultureele film, de Nedei'landsche Schoolbioscoop, vertoonde Donderdag voor de 4 hoogste klassen der openbare en bijzondere scholen en voor U. L. O. school in Ons Huis de nieuwe K. L. M.- film, waarbij de heer Reys de noodige explica tie gaf. OEFENING TIJDELIJKE AGENTEN. Om te voorkomen, dat de tijdelijke agen ten geheel vreemd zouden staan tegenover het materiaal der brandweer, werd hun Dondex- dagmiddag het noodige onderricht gegeven in het aankoppelen van brandslangen enz. Ook de motorspuit werd even aangeslagen. SCHAAKWEDSTRIJD De uitslag van den schaakwedstrijd Zaan damZandvoort voor de promotie van de Z. S. C. naar de eerste klasse luidt als volgt: Zaandam Z. S. C. W. SchoonhovenL. Prins 01 C. v. GalenJ. Kersten 01 W. de JonghP. Verdonck y2XA J. SchilD. de Lange 01 G. HubachL. Blok afgebr. N. GijtenbachC. L. Bolwidt Jr. afgebr. K. BoldinghA. Burgerhout 1— 0 J. Starreveld—J. Veth 0— 1 D. v. HoornA. Pielage fgebr. Voorloopig is de stand 25. HAARLEMMERMEER. VERGADERING POLDERBELANGEN. In de Donderdag te Hoofddorp gehouden vergadering van de vex-eeniging van Polderbe- langen, werden voor de verkiezing van twee Heemraden van den Haarlemmermeerpolder, wegens periodieke aftreding van den heer W. Slooten te Heemstede en door het bedanken van den heer H. van Dorsten te Hoofddorp in verband met het bex-eiken van de leeftijds grens candidaat gesteld de heer Slooten voornoemd en de heer P. W. Blom. wonende aan den Hoofdweg te Vijfhuizen alhier. De verkiezing zal ten Polderhuize te Hoofd dorp plaats hebben op Donderdag 4 Juni a.s,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2