Uit het Buitenland r Wetsontwerp tot verbod van weerkorpsen aangenomen. Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht RADIO VRIJDAG 29 MEI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Naar een betere verstandhouding tusschen Engeland en Italië. Grandi bij Eden. Italië wil niet het initiatief nemen voor een overeenkomst inzake de Middellandsche Zee. Engeland. Generaal Litzmann overleden. Naar ontspanning in de Britsch-I taliaansche verstandhouding? De Italiaansche ambassadeur te Londen, Grandi, heeft naar het A.N.P. verneemt gistermiddag: een bezoek gebracht aan het Foreign Office en had hier een onderhoud met Eden. Dit bezoek is een definitieve'stap van Italië om een einde te maken aan de spanning tusschen beide landen. Men heeft goede redenen om aan te nemen, dat Grandi uiting gaf aan het verlangen van Italië tot toenadering en wees op de houding' van Mussolini, zoom's deze uiteen is gezet in het interview in de „Daily Telegraph", waar in de duce zegt, dat het voor Italië onmogelijk is het initiatief te nemen tot een Middelland sche Zee overeenkomst, zoolang de sancties worden gehandhaafd, en inzake de urgente kwestie van het al of niet lid blijven van den Volkenbond indien de sancties worden ge handhaafd. De kroning van koning Edward De datum van de kroning van den Koning in Westminster Abbey is vast gesteld op 12 Mei van het komend jaar. Ormsby Gore minister van Koloniën Officieel wordt medegedeeld, dat Ormsby Gore is benoemd tot minister van Koloniën. Ormsby Gore was totirutoe minister van Openbare Werken. Hij heeft groote ervaring op koloniaal ge bied. België. Degrelle bij den koning. De koning zette Donderdag de besprekin gen inzake de vorming van een nieuwe regee ring voort. o.a. ontving hij den leider van de Rexisten, Léon Degrelle. en den Vlaamschen nationalist De Clercq. Naar verluidt zal de koning vandaag een afgevaardigde van de communisten ontvangen. Het bestuur van de Nationale Liga van Christelijke Arbeiders heeft besloten dat de vertegenwoordigers van de Christen-Demo craten de democratische fractie van de Ka tholieken alleen een regeering zullen steu nen welke haar programma baseert op in grijpende hervormingen geïnspireerd op de pauselijke encyclieken. Tegenover een correspondent van het Ita liaansche persagentschap Stefani heeft De grelle o.m. het volgende verklaard: .Wij zul len werken voor een opheffing der partijen en ze vervangen door een vorm van volksge meenschap onder de vlag van het Rexisme. In principe zijn wij niet bereid met de an dere partijen samen te werken, maar wan neer onze tegenstanders geen angst hebben •zijn wij bereid het ministerie van justitie op ons te nemen om het land te bevrijden van de politieke en financieele smokkelaars. Rex hecht geen groot belang aan Genève. dat dikwijls een instrument van egoïstische overheersching is geweest voor sommige na ties. Rex wil den terugkeer tot de vriend schap met Italië, want de Rexistische strij ders zullen nooit vergeten wat Italië voor de verdediging van België heeft gedaan". Volgens Reuter heeft Degrelle echter na zijn onderhoud met den koning, verklaard, dat zijn partij een aanbod om aan de regee ring deel te nemen, niet zou aanvaarden. Oosteiirij'k. Activiteit der nationaal- socialisten. Uit Innsbruck wordt gemeld, dat sedert het gebeurde te Waxenberg de pogingen der Nationaal-Socialisten om aan de Heim- wehren behoorende wapens te bemachtigen, in Tirol veelvuldiger zijn geworden, en tot een aantal arrestaties hebben geleid. Het herhaal delijk voorkomen dezer pogingen duidt op het bestaan van gecoördineerde geheime instruc ties, waarbij den nationaal-socialisten wordt aangeraden, deze tactiek te volgen. Einde der Parijsche stakingen in zicht. Principiëele overeenstemming tusschen werkgevers en werknemers. Uit Parijs: De den geheelen dag gevoerde onderhandelingen tusschen de regeering, de werkgevers en de werknemersorganisaties heb ben gisteravond tot een principieele overeen stemming geleid. Overeengekomen werd, dat Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van den minister van arbeid tusschen de werkgevers- en de werknemersorganisaties onderhandelin gen zullen aanvangen over de afsluiting van een collectief arbeidscontract. De vakvereeni- gingsorganisatie zal de principieele overeen komst Vrijdagmorgen aan de delegaties dei- stakende fabrieksarbeiders voorleggen. De metaalindustrieelen hebben den minister van arbeid doen weten, dat zij een delegatie bereid houden om met de arbeiders over hun eischen te onderhandelen onder voorwaarde, dat tevoren het werk hervat wordt. Verder hebben de werkgevers verklaard dat geen re presaillemaatregelen genomen zullen worden in verband met de staking. (A.N.P.) Gisteren zijn ook de arbeiders van Renault en Citroen in staking ge gaan. Bekende figuur uit de nationaal- socialistische beweging. Generaal Carl Litzmann. Gisteren is te Neu Glossow in den leeftijd van 87 jaar Generaal Litzmann overleden. Generaal Litzmann had nog aan den oorlog van 1870—'71 deelgenomen en bij de inneming van Parijs het ijzeren kruis verworven. In 1902 werd hij benoemd tot directeur van de Krijgs- academie. Nóg hetzelfde jaar nam hij zijn ontslag. Hij werd gëpensionnèerd en wijdde zich aan de militaire studiën. Op 18 October 1914 werd hij benoemd tot commandant van 'de derde gardedivisie. Tijdens den oorlog verwierf hij vooral roem door de doorbraak, naar Brze- ziny in den nacht van 23 op 24 November 1914. Generaal Litzmann heeft ook in de N.S.D.A.P. een belangrijke rol gespeeld, bij welke partij hij zich reeds lang voordat Hitier aan het be wind kwam, had aangesloten. Noorsch schip vergaan. Dertien opvarenden omgekomen. Het Noorsche radiostation Augesund deelt mede, dat het s.s. „Hogstadt" dat een beman ning van 14 koppen aan boord had. is ver gaan. Alleen de kapitein werd gered, de 13 overige opvarenden zijn verdronken. De oorzaak van de ramp is niet bekend, dóch men vermoedt, dat de „Hogstadt" op een drijvend voorwerp is gestooten. De „Hogstad" was op weg van Engeland naar Noorwegen met een lading steenkool. vliegtuig valt op een gesticht. Piloot en twee verpleegden gedood. Het D.N.B. meldt uit Hamburg 28 Mei: Vanmiddag is in de nabijheid van het vliegveld het verkeersvliegtuig van de lijn Berlijn—Hamburg in botsing ge komen met een sportvliegtuig. De ver- keersmachine kon vlot landen, hoewel zij beschadigd was. Het sportvliegtuig stortte echter neer en kwam terecht op het dak van een gesticlit'voor zwak zinnigen te Alsterdorf. Het toestel sloeg door het dak, viel in de eetzaal en geraakte daar in brand. De piloot en twee verpleegden werden gedood. Vier verpleegden werden gewond: van een hunner is de toestand ernstig. PRINSES HUWT MET HOTELPORTIER. Prinses Feisa, de oudste dochter van den koning van Irak, heeft, naar uit Athene ge meld wordt, de aandacht op zich gevestigd, door een romantisch huwelijk. Zij was ver liefd geworden op den Griek Haralambis, por tier in een hotel op Rhodus. Heden verscheen zij met hem in Athene, waar zij gehuwd is, nadat zij zich naar ortho doxen ritus had laten doopen en den naam Anastasia had aangenomen. Het jonge paar is vervolgens met onbekende bestemming vertrokken. Een zuster der prinses, Radjiha, heeft zich namens de ouders tot de Grieksche autoritei ten gewend met het verzoek, het huwelijk nietig te doen verklaren. Dezen hebben echter geantwoord ,dat zij niet tusschenbeide kun nen komen, daar het huwelijk in geldigen vorm tot stand is gekomen. Proces om den doodenden straal. Een demonstratie in de rechtzaal. In de rechtzaal te San Francisco heeft een uitvinder een demonstratie gegeven met een doodenden straal, meldt het A.N.P. Deze. een zekere Henry Fleur, moest namelijk terecht staan als verdacht van bedriegerij. Twee personen, die een doodende straal- machine hadden gekocht, zeiden, dat de straal niet doo.dend was, zelfs niet voor insecten en ander ongedierte. De jury besliste, dat de machine moest wor den getoond. Het apparaat .werd in werking gesteld: acht minuten waren noodig om een slang te dooden, voor het dooden van een hagedis had men 4 min. noodig, terwijl de ver nietiging van twee. termieten 35 seconden vorderde. Na deze demonstratie bepaalde de jury. na vier minuten, dat de beschuldigde in vrijheid moest worden gesteld. Fleur zeide te hopen, dat zijn machine ge bruikt zou kunnen worden 'voor de vernietiging van voor den land en tuinbouw schadelijke insecten, hij beweerde dat de straal de gewas sen niet zou aantasten. Hij legde uit, dat door het hooge trillingsgetal de atomische' trillingen in de lichaampjes van de slachtoffers in hevigheid zouden toenemen, totdat de inwendige cellen zouden ontploffen, waardoor de dood zou worden veroorzaakt. Op de vraag of de machine menschen zou kunnen dooden, antwoordde Fleur, dat zulks het geval zou kunnen zijn, indien voldoende kracht zou worden ontwikkeld. Fleur voegde daaraan toe niet van plan te zijn in die rich ting te gaan experimenteeren. Pygmeeën op Nieuw-Guinea. Engelschman ontdekt een schuw dwergen- volkje aan den voet van het Aiomegebergte. RAS NASSIBOE TE MARSEILLE. «as Nassiboe. de vroegere Abessynische com mandant in Ogaden. is te Marseille aangeko men. Hij verklaarde volgens Reuter, dat hij naar Frankrijk is gekomen, om zijn zeer ge schokte gezondheid te herstellen. Onrust in Palestina duurt voort. Nieuwe slachtoffers. De onrust in geheel Palestina blijft aan houden. Van Jaffa komende booten hebben getracht een aanval te doen op de kadewer- cen van Tel-Aviv en op de joodsche lichters. Bovendien zijn weer dynamietaanslagen op spoorbruggen en wegen gepleegd. In de laatste weken zijn minstens tiendui zend ooftboomen en wijnstokken uitgerukt. De Arabische pers heeft besloten officieele mededeelingen niet meer te publiceeren, zelfs wordt een persstaking overwogen. De politie, welke Joodsche vrachtauto's met levensmiddelen uit Tel-Aviv en bestemd voor Jaffa begeleidde, werd door Arabieren met steenen geworpen. Zij zag zich dientengevolge tot.schieten genoodzaakt waardoor een Ara bier doodelijk gewond werd. Naar het jood sche telegraafagentschap meldt werden drie Arabieren gedood en negen gewond bij het aanvallen der Arabieren op posten of deta chementen der openbare macht. In een gisteravond uitgegeven communiqué wordt medegedeeld dat traangas in gereedheid wordt gehouden om, wanneer de omstandig heden dit vragen, gebruikt te worden. De Hooge Commissaris, zoo deelt het communiqué verder mede, wenscht ter handhaving der orde, die maatregelen, welke tot het verlies van menschenlevens of ernstige verwondingen zou den kunnen leiden, te vermijden. Een regiment uit Alexandrië en een uit Kaïro zouden ter versterking der troepen naar Palestina worden gezonden, doch de Hooge Commissaris van Palestina heeft verklaard dat er geen nieuwe troepen noodzakelijk wa ren. Er zullen thans slechts detachementen der hulpdiensten worden gezonden (Reuter). Lord Moyne, de Engelsche ontdekkingsreizi ger die pas teruggekeerd is van een expeditie naar Nieuw Guinea en Oost-Indië, heeft ver schillende heri.neringen van zijn reis mee genomen. welke hij de Londen tentoonstelt. Volgens de „Daily Telegraph" was het voor naamste reisdoel een geheimzinnig blank ras. dat, naar lord Moyne had gehoord, in Nieuw Guinea zou wonen. In plaats daarvan trof hij Pygmeeën aan van een zeer lichte huidskleur. Deze pyg meeën zijn nog al schuw en wonen aan den voet van het Aiomegebergte in het Man- daatsgebied Nieuw Guinea. De gemiddelde lengte van twaalf mannen bedroeg 138 c.M. de vrouwen waren ongeveer 7 c.M. kleiner. Lord Moyne verklaart, dat zij de onzindelijkste menschen zijn, welke hij ooit heeft waargenomen, doch dat zij niet bijzonder vatbaar zijn voor ziekten. Het was moeilijk inlichtingen over hen te krijgen, daar hun bestaan aan slechts weinig personen bekend was. Niemand verstaat hun taal en het is dus moeilijk hun aan het ver stand te brengen, dat iemand deze taal wil leeren. In vergelijking met de dicht bij hen wo nende koppensnellers zijn zij zeer verlegen, doch zij waren niet bang voor de leden der expeditie. In ruil voor eenige flesschen en blikjes gaven zij pijl en boog, speciaal voor de varkensjacht, voortsschilden, bandeliers, e.d. Nieuwe opgravingen te Pompeii. De Daily Telegraph meldt uit Rome, dat voor het eerst sinds jaren te Pompeii bij de .ruïnes- van een oud gebouw, dat dicht bij het amphitheater was gelegen een mensehen- geraamte is ontdekt. De houding gaf aan, dat de persoon, ver moedelijk een vrouw, vluchtte voor den lava stroom van den Vesuvius, welke haar niettemin bedolf. Een kleine gouden ring. bezet met een sma ragd, en twee zilveren bekers werden ter plaatse aangetroffen. Een der bekers was in uitstekenden staat, doch de andere was be-, schadigd. In den smaragd is een jonge stier gegraveerd. De bekers zijn bewerkt met een gewijde voorstelling van een tempeldienst, welke blijkbaar aan Isis is gewijd. Deskundi gen zijn van meening. dat de bekers t-e Alexandrië zijn vervaardigd. N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIG- MAATSCHAPPIJ. In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Amsterdamsche Rij tuigmaatschappij werden balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het verliessal- do werd op nieuwe rekening overgebracht. Tot commissaris werd herbenoemd de heer J. ten Sijthoff, terwijl het college van com missarissen werd uitgebreid met de heeren mr. J. J. B. v. d. Mandere en J. den Tex. TWEEDE KAMER Vrijwel algemeene instemming in de Kamer. DEN HAAG, Donderdag. Vandaag hield de Kamer zich bezig met de wettelijke voorzieningen tot verbod van particuliere weerkorpsen. Dit verbod zal al leen niet geiden voor bij of krachtens alge- meenen bestuursmaatregel toegelaten orga nisaties. De Regeering heeft hierbij het oog op instellingen als burgerwachten en bijzon deren yr ij willigen landstorm. Doordat in ge val van toelating dergelijke lichamen aan bepaalde voorwaarden moeten voldoen, krijgt het toezicht op burgerwachten enz. voortaan een wettelijken grondslag. De heer Duy ma er v. Twist (a.-r.) voelde voor deze regeling die hij naast het al bestaande uniform verbod juist achtte. Al leen gaf hij uiting aan de vrees, dat de voor gestelde bepalingen misschien nog niet ver genoeg gingen en hoopte, dat de Minister hem zou kunnen geruststellen o,m. wat be treft zijn vraag, of er inderdaad geen weer- afdeelingen van de N.S.B. bestaan, dan wel of zij toch nog in het geheim voortleven, zij het in anderen vorm. De heer Tilanus (c.-lï.) wees er op, hoe voorbeelden uit het buitenland maar al te zeer getoond hebben, dat t.a.v. uniformen en particuliere weer korpsen inderdaad een regeling als de on derhavige noodig is. Ook Ir Albarda (s.d.) sprak zich voor het ontwerp uit, al betreur de hij, dat 't zoo laat kwam en al deelde hij de vrees van den heer Duymaer v. Twist, dat de W.A.'s der N.S.B. misschien toch nog in anderen vorm (ruiterafdeelingen enz.) bestaan. Zoo maakte hij gewag van een cir culaire door de N.S.B. in Amsterdam na het incident op den Dam verspreid, die onder teekend was door Jhr. v. d. Goes v. Naters, ..hoofd van den afweerdienst". Mr. Wester man (nationaal) noemde het voorstel een slag in de lucht, 'n voorbeeld van volkomen overbodige legislatieve werkverschaffing. Hij verklaarde aan de stemming niet te wil len deelnemen. Mr. Boon (lib.) laakte de wijze, waarop de nationaal-socialisten onlangs toen men op den Dam het staatshoofd huldigde, onder het ma ken van „buitenlandsche grimassen" de een heid hadden verstoord. Mr. Boon betoogde verder, dat de bewering, dat de N. S. B. weer- afdeelingen noodig had, volkomen onjuist en geenszins door de feiten gerechtvaardigd was. De terreur in den vorm van gewelds-aan- wending of -bedreiging tegen politieke tegen standers, is naar mr. Boon's oordeel hier te lande ingevoerd door de nationaal-socialisten. Mr. Joe kes (v.d.) is ook voorstander van het wetsontwerp al vindt hij den bouw niet al te gelukkig. Veel zal vooral afhangen van de toepassing der wet en die, zoo dringt hij aan, dient streng te geschieden, opvatting ge deeld door den heer Schaepman (R.K.) die in 't bijzonder gewenscht noemt, dat men niet, gelijk zoowel met de vuurwapenwet als met het uniformverbod, allerlei wetsovertre ding toelaat. Optreden tegen geheime parti culiere machtsvorming is ten zeerste ge-- bodèn. Aldus'de communist de Visser voor wien 't ontwerp nog veel te weinig beteekent. Verbod der N. S. B. is z.i. het eenige afdoende. Bedenkelijk acht spr. het ook. dat er tegen woordig in de rechterlijke macht verschillen de stille nationaal-socialisten voorkomen, die bij de ten uitvoerlegging dezer, wet zeker niet te vertouwen zijn Reiniging van politie, rech terlijke macht en verbod van de N. S. B. is volgens dezen afgevaardigde1 verreweg 't beste. De revol. soc. Sneevliet meent, dat het wetsontwerp een anti-democratisch mid del ter bescherming van de democratie is, ter wijl tenslotte Mr. Arts (K.D.P.) er weinig re sultaat van verwacht. Minister v. S c h a i k verklaarde, dat de Re geering met opzet dit ontwerp niet eerder had ingediend/omdat zij pas sinds den laatsten tijd tot de overtuiging van de noodzakelijkheid was gekomen. De Regeering is waakzaam en is daarom thans met het voorstel gekomen. Men heeft wel kritiek op den tekst van het ontwerp uitgeoefend, doch niets beters er voor aan de hand gedaan. Als physieke machtsvor ming binnen den staat dreigt te ontstaan is overheidsingrijpen plicht. Er is alle aanleiding dat het vermoeden dat de afweerdienst der N.S.B. een gevaarlijk mid del zou kunnen opleveren om de partij over een machts-apparaat te doen beschikken. De Nederlandsche politie is ten volle in staat om de noodige onpartijdige bescherming te bie den en doet dat ook. Tegenovergestelde bewe ringen noemt de Minister geheel en al onge grond. Den heer Duymaer v. Twist kon Excel lentie v. Schaik geruststellend verzekeren, dat de Regeering zeer goed weet, wat er in ver schillende kringen van de bevolking leeft en gaande is. Een absoluut verbod van politieke ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. organisaties en ook van bepaalde onderafdee- lirigen daarvan is 't laatste wat de Regeering zou moeten doen. En kwam het ooit zoover, dan zou zulks evenzeer t.a.v. andere partijen en niet alleen met betrekking tot de N.S.B. dienen te geschieden. Wat de kritiek aangaat op te zwakke formu leeringen in deze wet, verkondigde Minister v. Schaik, dat aan elke wetsbepaling onverbre kelijk vastzit, dat zij tot twijfel bij de toepas sing aanleiding kan geven. Overigens bevat het aanhangige voorstel wel degelijk eenige, niet voor tweeëerlei uitleg vatbare, zeer duidelijke richtsnoeren. De rechterlijke macht past o.a. de regeling i.z. het uniformverbod consequent toe en met klem protesteert de minister tegen verdachtmaking van de rechterlijke macht. Haar rechtspraak als zoodanig biedt de grootst mogelijke waarborgen, al mogen er dan wel eens rechterlijke ambtenaren zijn, die 'n steek laten vallen. Bij de bespreking der artikelen van de wet, gaf de minister naar aanleiding' van een opmerking van den heer Vliegen (S.D.) te kennen, dat orde-commissarissen, die zich werkelijk louter.,,met huishoudelijke orde maatregelen bij 'n' optocht of in een vergade ring bezighouden, niet onder de verbodsvoor schriften zullen vallen. Bij art. 6 behaalde de heer Schaepman (R.K.ï een triomf. Aan zijn verzoek daarin gelijk steeds het woord wet met een hoofdletter te schrijven, gaf de minister ge volg. Na aanteekening, dat de communisten en de rev.-socialisten tegen waren, ging het wets ontwerp er z.h. st. door. Bij de wetsontwer pen tot herziening van het zeehaven- en scheepvaartregime in Nederlandsch-Indië hoopte Mr. J o e k e s (V.D.) dat men bij de toepassing met de bestaande verdragen reke ning zal houden en deze loyaal zal toepassen. Minister C o 1 ij n gaf hem hierop een gerust stellend antwoord, evenals de bewindsman dit deed met betrekking tot nog een paar andere puntjes. E. v. R. ZEVEN JAAR WEGENS DE BRAND STICHTING TE MEGEN. De rechtbank te Den Bosch wees vonnis iü de zaak tegen den hotelhouder J. F B. te Veghel. Deze had terecht gestaan wegens het uitlokken van de brandstichting in zijn bak kerij te Megen in Mei 1933. B. werd veroor deeld tot zeven jaar gevangenisstraf (eisch 9 jaar). Mooi gebruinde Huid van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon, door AMILDA zonnebruincrème. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) PKUEGAMMA Heel veel waardevolle voorwerpen treft Thijs daarboven niet aan, maar wat hij noodig heeft vindt hij gelukkig. Een lat en een eind touw. Met die twee dingen gewapend begeeft hij zich naar het dak raam. dat zich juist boven de kamer van den boozen Burreblaar be vindt. Hij legt een lus in het touw en laat die zakken tot voor het raam van de kamer. Misschien begrijp je nog niet dadelijk wat Thijs van plan is, maar dat zul je spoedig genoeg ervaren. ZATERDAG 30 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9-15 en 10.00 Gram.pl. 11-30—l'2-OO Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest (Om 1.30 Berichten). 2-00 Jeugdhalfuur. 2.30 Gram.pl. S'.OO Kinderuur. 4.00 Gram.pl. en de KRO-Melodisten. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 De KRO-Boys. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7-00 Berichten, 7.15 Causerie „Kin- derzorg in de Gestichten". 7.35 Voordracht en Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.10 Reportage. 8-25 Gram.pl. 9.00 KRO-orkest. 9.30 Hoorspel. 10 00 KRO-orkest. 10.15 Intern. Sportrevue. 10.30 Berichten. 10 35 KRO-Melodisten. 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10-00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gram.pl. en Voordracht. 12-00 De Noten krakers. 12.45 Gram.pl. 1.00--1.45 E. Walis' or kest. 2-00 Gram.pl. 2.30 Schaakpraatje. 2.50 Piano, viool en cello. 3-40 Geheelonthouders causerie. 3.55 Blokfluiten-Ensemble. 4.15 De Bohemians. 4.50 Causerie „Meer werk". 5 00 Vervolg concert. 5-40 Literaire causerie. 6.00 Orgelsspel. 6.30 Reportage. 7.00 Gram.pl. 7.20 Causerie over grens-formaliteiten. 7.40 Gram. pl. 8.00 Berichten. 8-15 „Los Romanticos". 9.00 Gram.pl. 9.10 VARA-Varia. 9.15 De Stem des Volks uit Den Haag. 9.30 Radiotooneel met muziek. 10.00 Berichten. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. 11.10 Reportage. 11.40—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11-20 BBC-Northern orkest en soliste. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC-Schotsch orkest en solist. 3.20 Orgelspel D. Thorne. 3,50 Reg. King en zijn orkest en solist. 4.50 De „Continentals". 5-3'5 Dansmu ziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Week-End-programma. ma. 8.05 BBC-orkest. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10,20 Causerie over Florida. 10.40 BBC-orkest, en solisten. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nationaal orkest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 8.50 Opera-uitzending 11.35—12.20 Orkest concert, KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Populaire muziek. 2.35 Gram.pl. 4.20 Omroeporkest, -kleinorkest en solisten. 6.20 Hoorspel met muziek. 7.05 Gram.pl. 7.20 Orgel en strijkensemble. 8.30 Vroolijk programma. 10.50—12.20 Gevarieerd programma. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram pl. 1.30—2.20 Salon-or kest. 4.35 Klein-orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. G.20 Omroeporkest. 9.20 Kamermu ziek. 10.30 Dansmuziek. 31.20—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Salcn-orkest. 1.302.20 Gram pl Dansmuziek 3.20 Klein-orkest. 4.35 Gram. pl. 5-35 Omroeporkest. 6.3o Kamermuziek. 8.20 Literair-muzikaal programma. 9.20 Operette muziek. 11.20 Gram.pl. 11.35—12 20 Dans muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Bonte Avond, 10.20 Berichten. 10-50 Vio la en piano. 11.05 Weerbericht. 11.20—1.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6