abdoulasis Htm IZMIR SMYRNA Voor elke schoen een passende kous V R IJ D A G 29 MEI 1936 HAARLE M'S- DAGBLAD 13 Rookt de Nieuwe SMYRNA CIGARETTES 2Q STUKS go CENTS 2.Q STUKS 25 CENTS en ons ALOH BEKEND merk 20 STUKS 25 CENTS IZMIR TÜTÜN LIMITED SIRKETI HALIM A6ACAR5ISI NE50 Het dubbele paspoort. De Nuts-Spaarbank. Een voortreffelijke film van John Ford in Luxor. Bevredigende resultaten over 1935. Jones (Edward Robinson), de plichtsgetrouwe bankbediende, komt voor het eerst van zijn leven te laat in „Het dubbele paspoort" (Luxor-Theater.) Arthur Jones/ is een voorbeeldige bankbe diende. Acht jaren is hij in dienst van Car penter's bank en al die jaren is hij nooit een minuut te laat geweest. Hij is een van die mensehen, die nooit hun plicht verzuimen, omdat het eenvoudig niet in hen opkomt. Als Jones te laat komt. zal het niet doorhem, maar door een defecte wekker zijn. Deze trouwe, volgaarne maar uiterst sloome jonge ling wordt het middelpunt van een wild be wogen historie. Het is zijn schuld niet dat hij zoo'n treffende gelijkenis vertoont met „staatsvijand No. 1". Het is zijn schuld niet dat hij met veel gedruisch wordt gearres teerd, verhoord tot de derde, of laten wij zeggen ten minste de tweede graad. Doch tenslotte wordt hij gered. Hij lijkt op Man- nion, den staatsvijand, doch er zijn toch nog» zijn vingerafdrukken. Eenmaal op vrije voe ten ontmoet hij nog meer moeilijkheden. Heel Amerika zoekt Mannion, foto's op de eerste pagina's van alle kranten doen hem aan het publiek kennen. Er is slechts een redding, een paspoort, waardoor hij voor de herhaalde arrestaties van ijverige politiedie naren gespaard zal blijven. Doch niet alleen voor Jones, ook voor Mannion heeft dit do cument onschatbare waarde, Jones, de goed moedige, wordt meegenomen in een wervel wind van gebeurtenissen, Stroomen auto's gieren door de straten, legers politie-agenten worden gemobiliseerd en tenslotte weet nie mand meer wie Jones is en wie Mannion. Doch het daagt eindelijk, al daagt het dan ook op zeer dramatische wijze. Een wijze, die wij voor den lezer geheim houden. „The whole town is talking", die vervaar digd is onder de buitengewoon bekwame lei ding van John Ford, is een zeer goede film. Naast de gebruikelijke types der gevange nisdirecteuren en politiemannen vinden wij er enkele zeer geslaagde creaties in. Robin son's dubbelrol als Jones en Mannion is voor treffelijk, met juist dat accent van verschil, dat de waarschijnlijkheid redt. „Het dubbele paspoort" is een avontuur lijke film. Er wordt in'geschoten-en gevoch ten, wij vinden er eenkleurig weefsel van avontuurlijkheid en persiflage, gesproten uit •een rijk gevoel voor humor. Een afzonderlijk woord verdient zeker, de regisseur John Ford, Heel het enorme appa raat van ervaring en technische volmaakt heid van de Amerikaansche filmwereld han teert deze regisseur met een gemakkelijkheid en veelal met een originaliteit, die onze aan dacht verdient. „The whole town is talking" is een film, waar niemand spijt en iedereen pleizier van zal hebben. Uitverkoopwet door kleeding- firma overtreden? De officier van justitie vraagt vrijspraak. In hooger beroep heeft Donderdag voor de rechtbank de zaak gediend tegen een be kende modefirma, o.a. in Haarlem en Bloe- mendaal gevestigd, die in de maand Januari aan velen in deze gemeenten een circulaire had gestuurd waarin werd medegedeeld, dat de firma door een bijzonder voordeelige in koop tegen lagere prijzen dan anders maat- kleeding kon vervaardigen, welke aanbieding- tevens de bedoeling had de maatkleermakers aan het werk te kunnen houden. Tegen den directeur werd proces-verbaal opgemaakt wegens vermeende overtreding van de wet op de opruimingen en uitverkoo- pen. De kantonrechter wees op 18 Maart een vrijsprekend vonnis, van welk vonnis het O.M. in appel ging. Het requisitoir van den offi cier van justitie, mr, A. R. Andringa, was Donderdag kort. Hij zeide zich volkomen met het vonnis van den kantonrechter te kunnen vereenigen en vroeg vrijspraak omdat naar zijn meening in deze zaak niet van aanbieding van goederen, doch van aanneming van werk (het maken van costuums) sprake was en dus de wet niet was overtreden. De raadsman van de firma, prof, mr. C. P. M. Romme sloot zich hierbij aan. Op 11 Juni zal de uitspraak volgen. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacanfie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders. Zij, die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor lien die langer wegbleven, begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending vooral tijdig op te geven aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD. Aan het verslag over 1935, het 118e boek jaar, van de Nuts-Spaarbank te Haarlem, is het volgende ontleend. Er valt een vrij sterke daling der inlagen te -•onstateeren, De economische omstandigheden zullen haar invloed op den loop der Inlagen en te rugbetalingen niet hebben gemist, maar in hoofdzaak moet toch de daling der inlagen worden geschreven op rekening van de regee- ringscrlsis In de maanden Juli tot October en in de vrees voor oorlogsgevaar, als gevolg van de verwikkelingen tusschen Italië en Abes- synië. De financieele uitkomsten van het afgeloo- oen jaar zijn bevredigend: Er is een saldo van f 123,999,46 (v. j. f 110.449,31). Op 31 December kon een bedrag van f 98,469.46 aan de reserve worden toege voegd, deze bedraagt thans f 866.997,77. In 1935 werden uitgegeven 2559 nieuwe boekjes (v. j. 3133), waarvan 2178 aan toon der, 353 op naam en 28, waarbij de terugbeta ling tot een zeker tijdstip is opgeschort. Afbetaald zijn 2028 boekjes, zoodat ten slotte het aantal inleggers steeg met 531 (v.j. 1073) tot 32489. In 1935 werd ingelegd f 5.590.393,38 (v. j. f 6,251,317. 87) en terugbetaald f 6.149.949.64 (v.j. f 6.042.104.50) zoodat f 559.556,26 minder werd ingelegd dan terugbetaald. Rekening houdend met de rente in 1935 aan de inleg gers vergoed a f 272.652,60, verminderde het totaal tegoed der inleggers met f 286.903,66, of bijna 3 pet. en bedroeg het f 9.872,534,31. De omzet verminderde met rüim 41A pet. en beliep f 11,740.343,02 tegen f 12.293,422,37 in het vorige jaar. Het aantal behandelde posten van inleg en terugbetaling vermeer derde met 2160 of bijna pet. en bedroeg 165771 (v.j. 163611). Op 31 December 1935 waren bij den ophaal dienst aangesloten 1241 (v.j. 1268) spaarders die gebruik maakten van de gelegenheid om geregeld wekelijks thuis gelden op hun spaar rekening in te leggen. In totaal werd in 44847 (v.j. 44241) posten f 165,223.84 (v.j. f 166,687,51) opgehaald. Bij den ophaaldienst, was van eenige terug gang nauwelijks sprake, ofschoon in de krin gen waarin deze dienst voornamelijk werkt, de werkloosheid en daling van inkomsten groot is. De reden daarvan is goeddeels te zoeken in de regelmaat, waarmede door mid del van den ophaaldienst kan worden ge spaard. De ophaaldienst werkt in de buitenwijken, waar geen bijkantoor is gevestigd. Het ligt in het voornemen den dienst tot andere stads- deelén uit te breiden. Uitgegeven werden 671 spaarbusjes en 748 busjes werden terugontvangen. Op 31 Decem ber 1935 bedroeg het aantal uitgegeven bus jes 3435 (v.j. 3512). Het met busjes gespaarde bedrag beliep f 52,824.53 tegen f 64,633,39 in het vorige jaar. In het afgelóopen Jaar hébben 391 (v.j. 396) inleggers gebruik gemaakt van de bemidde ling der Spaarbank om periodiek de door hen verschuldigde belastingtermijnen uit hun spaarbanktegoed te voldoen. Op deze wijze werd f 95.497.86 (v.j. f 88,522,26) voor belas ting afgeschrevenDaarnaast werd op verzoek van inleggers 1223 posten f 48,767,87 aan be lasting betaal.Cv. Van dé gelSgé'nheid om' door middel van de rekening der Spaarbank bij den Postcheque en Girodienst bedragen in te leggen en terug te vragen, wordt een toenemend gebruik gemaakt. In 1935 is in 5465 (v.j. 4285) posten f 939,383,19 (v.j. f 841.506,28) op de Spaarbank Kon zicl\. wasschen of kleeden. RheumaSische pijnen nu verdwenen Een goede buur is beter dan een verre vriend; als ooit dit spreekwoord waarheid be vatte, dan was het wel hier. Lees eens dezen brief- „Al heel lang lijd ik aan rheumatische pij nen. Ik kon mij niet meer zelf wasschen, noch mij kleeden. Mijn zuster moest mij hel pen, indien ik mij in bed wilde omdraaien. In Maart kwam een buurvrouw mij bezoeken, zij raadde mij Kruschen Salts eens te probeeren. Als laatste redmiddel heb ik haar raad op gevolgd. Reeds na de eerste halve flacon voelde ik mij veel beter. Ik kreeg toen een heele flacon en ben er sinds steeds mee doorgegaan. Ik kan nu weer wandelen, kan mij weer kleeden en wasschen en mij aan mijn huishouden wijden". Mevr, A. A. te L. Stop Uw rheumatische pijnen nu direct. Be gin morgenochtend met Kruschen Salts. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samen gesteld, sporen nieren, lever en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de af valstoffen als urinezuur etc., die zich in het lichaam hebben opgehoopt en de oorzaak zijn der rheumatiek, volkomen worden verwijderd. Met het verdwijnen der oorzaken nemen ook de pijnen af om tenslotte geheel op te hou den. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de fleseh, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Am sterdam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) ingelegd en is 5302 (v.j. 4908 posten f 920,763,87 (v. j. f 800.169,22) terugbetaald. Op 31 December 1935 waren 614 boekjes in bewaring en 541 kluisloketten verhuurd. De winst- en verliesrekening sluit met een bedrag aan debet en credit van f 446.062,37; de balans sluit met een bedrag aan activa en passiva van f 10,814.588,05. BIJDRAGEN VOOR HET HANDELS REGISTER. Boven het bericht in ons nummer van Woensdag onder bovenstaand onderschrift stond nog een onderkop: „Kleine neringdoen den vrijgesteld". Dit tweede kopje zou doen vermoeden dat kleine neringdoenden vrijgesteld zijn van bijdragen voor het Handelsregister. Uit het bericht zelf zal de lezer in tusschen begrepen hebben dat dit niet het geval is. De minister overweegt nog slechts de mogelijkheid. (Adv. Inqez. Med.) (IIN/T IN UITEREN MUZIEK Christelijke Oratorium-Vereeniging. „La Croisade des Enfanfs". Met de uitvoering van Pierné's Légende mu- sicale ,La Croisade des Enfants" heeft de C.O.V. Donderdagavond haar 25-jarig bestaan herdacht. „La Croisade des Enfants" werd in 1904 vol eindigd en in dat jaar bekroond met den door de stad Parijs uitgeloofden prijs. Het werk werd spoedig ook buiten Frankrijk bekend en is ook in ons land meerdere malen uitgevoerd. De eerste uitvoering in Nederland, gegeven door de Kon. Or. Ver. te Amsterdam, die onder leiding van den componist' zeiven plaats had heb ik destijds mogen bijwonen. Als „légende musicale" zou men Pierné's werk in één categorie met b.v. Schumann's „Das Paradies und die -Peri" -kunnen rang schikken. Inderdaad is er ook wel een zekere gelijkenis: een overwegen van het lyrische ele ment, een te kort schieten waar het onder werp tot dramatische schildering aanleiding gaf. Anderzijds doet de muzikale techniek veelal aan die van César Franck denken. Her inneringen aan Les Béatitudes worden er meer malen door-gebekt. •- Ik heb van dé eerste twee der vier afdeelin- gen van het werk de beste indrukken overge houden. De inleidende orkestvoorspelen zijn zeer stemmingsvol; het kinderkoor is er prach tig in aangewend: vol. devotie, als in een bovenzinnelijke verrukking klinkt deze zang. die deels.naïeve, deels archaïseerende, wellicht aan Gregoriaansche melodieën ontleende thema's doet hooren. De obsessie in het eerste deel, het gestaag voortwandelen in het tweede, waar een reeks variaties de onverander lijkheid van het doel temidden der wisselende landschappen illustreert, worden zinrijk ge schilderd. Maar het derde deel is m.i. muzikaal verre van sterk. Wat zijn dat voor matrozen of schepelingen, die daarin optreden: die zal vende zeurpieten, die in plaats van een pruim tabak jujubes of toffée's achter hun kiezen schijnen te hebben? Waren de zeelui in de 13de eeuw zulke brave Hendrikken? Het 4de deel begint met een stormschildering, die goede momenten bevat, maar toch eigenlijk tot geen stijging voert. Het blijft telang hetzelfde en gaat eindelijk over in een half-kerkelijken toon, die ook ai niet veel kracht bezit of indruk Van de solopartijen bevatten die van Allys en Alain mooie momenten; de „stem uit den hooge" klinkt vol waardigheid. De partij van den récitant' staat daarbij ten achter. De uitvoering was in de meeste opzichten voortreffelijk te noemen. Prachtig zong het enorme kinderkoor; prachtig klonk ook het mannenkoor uit Krommenie, dat het koor der C. O. V. voor deze gelegenheid versterkte. De beide sopranen Ankie v. Wiekevoort Cromme- lin (Allys) en Corrie Bijster (Alain) wed ijverden in schoonheid van zang en expressie; de bas-bariton Boris Pelski zong de partij van den zeeman en de hemelsche stem uitmun tend, de tenor Mr. Harm Smedes die van den recitant beschaafd en zuiver, doch niet steeds met voldoende kracht tegenover het orkest. Heel mooi klonk ook het uit 2 sopranen en 2 alten bestaande vocale kwartet en niet minder de stem der Moeder, die door Cor Igesz ge zongen werd. Het orkest sloeg" zich vaardig door de moei lijke partituur heen. Dat niet altijd, zooals b.v. aan' het begin van het Allegro in het 1ste deel, de noodige klaarheid bereikt werd, laat zich uit de betrekkelijk weinige voorbereiding ge- reedelijk verklaren. Daarentegen kunnen we voor de voorbereiding der koren niets dan lof hebben: de wijze waarop b.v. het kinderkoor de moeilijkste intonaties met volkomen zeker Overai in de wereld zoekt men naar een betrouwbaar klein vliegtuig. In Engeland heeft men thans een toestel vervaardigd, dat slechts 265 pond kost. (Adv. Ingez. Med.) heid en zuiverheid zong moest bewondering wekken. Bij het begin der pauze werd de dirigent George Robert door den voorzitter der C. O. V. toegesproken. Deze herinnerde aan het jubileum der C. O. V. en aan het feit dat George Robert nu 1212 jaar leider is. Met welk een toewijding en talent hij zich van deze taak kwijt hebben we bij de uitvoering van „La Croisade des Enfants" weer kunnen bemer ken en de aanbieding van den lauwerkrans verwekte dan ook algemeene Instemming. Er waren ook bloemen van het kinderkoor en een bloemenhulde aan de echtgenoote van den dirigent, die bij de voorbereiding een zoo werkzaam aandeel gehad heeft. Bij de goede wenschen van den voorzitter voor de toekomst voegen we van harte de onze. De volle zaal moge een gunstig voor teeken blijken! K. DE JONG ARROND. RECHTBANK Door niet verdeelen van de buit in de verdachtenbank. Een 32-jarige en een 29-jarige man hadden samen in Aerdenhoüt een inbraak gepleegd. Door een ruitje in de voordeur te verwijderen waren zij binnen gekomen tijdens de afwezig heid van den bewoner. Uit een geldkistje had den zij f 259 in papier- en zilvergeld meege nomen. De oudste van het tweetal had de buit niet eerlijk verdeeld en wat achter gehouden. Dit werd aanleiding tot een hevige ruzie en tenslotte begon de jongste te praten met het gevolg dat beide „waardige" leden van de maatschappij werden ingerekend en thans voor de rechtbank moesten verschijnen. Na elkaar voor het hekje staande gaven ze elkaar de schuld. Het gaf echter niet veel want de officier van justitie eischte tegen den jong ste een jaar gevangenisstraf. De oudste ontkende den diefstal te hebben gepleegd. De verklaring van getuigen dat zij met zijn tweeën op den middag van den 27sten Januari, den dag van de inbraak, samen in Haarlem waren gezien, kon niet waar zijn, verklaarde hij. Hij had den man alleen eenige jaren .geleden ontmoet. .Verder ontkende, hij alle aantijgingen van den jongste, die. naar hij zeide. trachtte hem in de gevangenis te helpen nu hij zelf niet meer kon ontsnappen. „Hij liegt dat hij het zelf gaat gelooven", meende verdachte. Dat vond de officier niet. Deze zeide in zijn requisitoir het niet verstandig -van verdachte te vinden, dat hij de buit niet eerlijk had ver deeld, want anders stond hij waarschijnlijk nu niet terecht. Hij achtte de verklaringen van den tweeden verdachte in deze wel be trouwbaar. Wégens diefstal met braak eischte hij tegen den oudsten verdachte, die al vijf maal was veroordeeld o.a. een keer tot twee jaar gevangenisstraf, 1 jaar en 6 maanden met aftrek van preventief. De verdediger van verdachte mr. C. Blanke voort, vond de verklaring van den tweeden verdachte niet voldoende voor overtuigende bewijslevering. Hij vroeg vrijspraak en on middellijke invrijheidstelling van verdachte, waartegen de officier zich verzette en waar voor de rechtbank geen termen aanwezig achtte. De uitspraak in deze zaak is op 11 Juni. PERSONALIA. Te 's-Gravenhage is voor het machinisten diploma C. geslaagd de heer G. J. Leich, te Halfweg. Keus uit 1001 tinten maten 8M-9-9H-10 DE WOLBAAL Gen. Cronjéstraat 129 (Adv. Ingez. Med.) Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij de?i inzender niet teruggegeven. Pinksteren. Geachte redactie. Nog enkele dagen en het is Pinksteren. Wij lezen dat de apostelen op den Pinksterdag vol vuur en heilige geestdrift, tot het volk kwa men, en daar gingen spreken over den Chris tus, die eenige weken te voren, om zijn Heilig idealisme en prediking daarover, door de machtigen van dien tijd, was ter dood ge bracht. Na ruim 19 eeuwen is de toestand nog niet veel veranderd. Ook nu nog wordt den idealisten de martelood, op welke manier dan ook, toegedacht- Ook thans zijn er ele menten, die veel te veel te gebieden hebben en die elk idealistisch mensch wel zouden wil len dooden. De apostelen zijn bijna allen om dezelfde redenen gedood. Wat zou nu toch daarvan wel de reden zijn geweest? Die reden was, dat het gebod der naasten liefde door hen werd gepredikt. Hebt Uw naaste lief als U zeiven, was hun leer. De vevwaarloozing van dit gebod is de absolute reden, waarom wij ook nu nog steeds, in een wereld leven, die veel gelijkt op een hel. In een wereld, nota bene. die door menschen, begaafd met verstand, wordt geregeerd. Wat minder verstand, heeren en wat mécr gevoel en ondergeteekende is er van overtuigd, dat het wel niet volmaakt zou wezen in de samen leving. maar dat het er toch oneindig veel beter mee zou zijn. Dat er ten slotte, zooals begrijpelijk, stemming gekweekt wordt, het kan niet uitblijven. Die stemming ontplooit zich op verschillende wijzen. Tot bereiking van een betere samenleving zijn er verschil lende gedachten geuit. Jammer is het dat bijna al die idealistische gedachten, met het vol gende geen rekening houden, n.l. dat zoo lang er nog persoonlijk bezit is, in die mate dat dit een macht kan vormen in politiek of econo misch opzicht, nooit een systeem kan regee- ren, dat een volmaakte oplossing kan geven van dezen chaos. Voor eenige jaren schreef ik, dat wanneer wij allen arm zijn. wij dan pas allen rijk zou den kunnen zijn. Idealisme, hoor ik reeds zeg gen. Toch zou het dan werkelijkheid kunnen nen worden. Heb ik niet vaak hooren zeggen Christus had geen steen om er zijn hoofd op neer te leggen. Hoe staat hetNmet de menschen in het algemeen, in dit opzicht? Maken de Christus belijders nu daarop een uitzondering? Men leert zoo gaarne: God en den mammon kan men niet tegelijk dienen. Ook dit zullen de apostelen in navolging van den gekruisigden Christus op den Pinksterdag wei hebben ge predikt. Hoe staat het met de regeerders die zoo gaarne als Christusbelijders willen worden erkend? Een stelsel dat het volmaaktst beantwoordt aan de Christusleer, Is wel de Bellamy-gedach- te. Wij willen alle bezit in dezen geest ophef fen en alles in dienst stellen van de broedei*- schaps-ideè. op den Pinkstermorgen gepre dikt en waarvoor Christus op den Goeden Vrij dag is gekruisigd. Komt toch, menschen, komt toch bij elkan der en luistert naar de prediking van den Pinksterdag. Betwisten wij elkander toch niet, zooals het zoo vaak geschiedt. Ten slotte meent een ieder het toch goed. Laten wij el kander alleen wat beter begrijpen en waar- d eer en. Dan, dan alleen komen wij tot de ra dicale oplossing van den tegenwoordigen chaos. Komt, laten wij elkander de broeder hand geven. Al schijnen er nog zooveel ver schillen te zijn; met goeden wil kunnen wij veel begrijpen van elkander en waardeeren. Wij allen staan veel dichter bij elkander dan men wel zou meenen. O! mocht de Geest van het Pinksterfeest ons allen beinvloeden, dan zal het U duidelijker worden, dat wij als Broe der en Zuster moeten gaan leven. Dat is de taal die wij allen moeten begrijpen en ver staan, even als op den Pinksterdag, toen er menschen van allerlei landen uitriepen: Hoe hooren wij hen spreken in ons aller taal de groote werken Gods. O, mochten wij evenals dezen op den Pinksterdag allen deze woorden gaan begrijpen: de aarde is voor alle men schen geschapen en brengt duizendvoudig van alles voort, om een ieder van ons rijkelijk te doen beleven: het leven. Geen twist, geen twee dracht. doch eensgezind hand in hand aan den nuttigen arbeid, an het leven van heden te veranderen in een leven van vrede en wel stand. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, S. STAM. Overtonstr. 6, Haarlem-Noord Voorz. Rel B'ellamyanen. HAARLEM, 27 Mei 1936. NB, Verzoeke beleefd dat dit schrijven door andere bladen wordt overgenomen. Het kampeeren te Bloemendaal. Geachte Redactie, Wederom heeft de Kampeervereeniging „Licht en Vrijheid" een schrede afgelegd op haar moeilijk pad. Zij is daarmede niet geluk kiger geweest dan met de vorige. Op haar ver zoek aan den burgemeester van Bloemendaal, dit jaar het kampeeren weder toe te staan, werd zonder eenige moLiveering, afwijzend be schikt, Wat deze weigering precies beteekent weet niemand beter dan de hierbij betrokkenen. Veel leed en teleurstelling zijn hiervan het gevolg en de kans voor velen om dit jaar bui ten in de vrije natuur gezondheid en levens lust op te doen, is hiermede verkeken. Tenzij de Gemeenteraad van Bloemendaal hier over anders mocht oordeelen. Ten einde het oordeel van dit college te vernemen heeft de kampeervereeniging „Licht en Vrijheid" een request ingediend. En zij hoopt dat de uit spraak van dit college ten gunste moge komen aan de volksgezondheid. Zij "hoopt dat het advies van den burge meester van Bloemendaal, verleden jaar aan de kampeervereeniging gegeven, n.l. dat nu voor hen Zandvoort een gunstige gelegenheid biedt, op de juiste waarde zal worden geschat, daar men even goed het advies had kunnen geven naar Zwitserland te gaan, waar geen redelijk mensch veel op tegen zou hebben als zijn middelen het hem veroorloofden. Maar daar wringt nu juist de schoen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Namens de Kampeervereeniging „Licht en Vrijheid'*: S. STEVENHAGEN, secretaris, IBastiaai2straat 89 Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7