Hengelhervatting. ZANDVOORT „TR1AN0N" Het Bdauftiiksie 53e Jaargang No. 16239 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 3 Juni 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. IV. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM, UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post 0,72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTïëN 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Duim ƒ250.-. Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN HAARLEM, 3 Juni. De Veiligheid op den Weg. De regeering heeft de Tweede Kamer per Memorie van Antwoord onthaald op de extra-bepalingen, die zij bij algemeenen maat regel van bestuur wil gaan vaststellen om oververmoeidheid van chauffeurs tegen te gaan. U zult de opsomming in ons nummer van Zaterdag hebben gezien. Eenvoudig is de zaak niet welke maatregel van 20ste eeuw- sche regeeringen is ooit eenvoudig? en men duizelt van de dagelijltsche en wekelijksche arbeidstijden, rustperiodes en onderschei dingen in soorten chauffeurs. Het meest op vallend is het voorgenomen verbod om langer dan vier uur achtereen een auto te besturen, waarbij onderbrekingen van korter dan een half uur buiten beschouwing blijven. Voor particuliere chauffeurs en handelsreizigers zullen de normale bepalingen niet kunnen gel den, dus blijkbaar ook deze niet. Voor hen, zegt de regeering, is een veel beperkter rege ling te voorzien. Waarom dat niet kan is duidelijk. De con trole op de vier uurs-rijlimiet schijnt bij par ticuliere chauffeurs en' bij handelsreizigers (althans bij diegenen die voor eigen risico rijden) practisch onuitvoerbaar. Neiging tot het nakomen van de bepalingen zal bij velen hunner ontbreken, vooral als zij in den waan verkeeren, dat zij na vier uur rijdens nog erg frisch zijn, en plegen op te snijden over hun prachtig uithoudingsvermogen. De chauffeurs die wèl tenvolle onder de bepalingen zullen vallen, allen beroepsrijders op bussen, vracht wagens en bestelwagens, zullen zelf wel ge neigd zijn mee te werken tot begrenzing van hun rijtijd. Het particuliere bedrijf, dat deze menschen in zijn dienst heeft, zal intusschen wel met schrik kennis genomen hebben van de nieu we regeeringsvoornemens. Onderbrekingen van een half uur in den rijtijd tellen niet meedit zou normale onderbrekingen van vijf minuten tot éénendertig doen uitdijen. En kan men dan weer aan een volgende vier uur beginnen? De chauffeur zal ook twijfelen als hij dit leest. De regeering zelf voelt zich blijk baar op glad ijs laat ons zeggen: op een beijzelden weg want zij erkent dat niet te overzien is, welke moeilijkheden zich bij strik te toepassing zullen voordoen. Het schijnt een gruwelijk-ingewikkelde materie, waarbij men dan nog de ongelijkheid schept dat de gevol gen van oververmoeidheid bij particuliere chauffeurs, die precies even gevaarlijk zijn, zullen voortbestaan. De beperkter regeling voor hen zal wellicht bestaan uit een verhoog de strafmaat als bij het onderzoek na een on geluk blijkt, dat zij langer dan vier uur zon der pauze van minstens dertig minuten gere den hebben. Maar zal zooiets veel helpen? De Veiligheid op den Weg is een ingewikkel de zaak. Oververmoeidheid van chauffeurs veroorzaakt natuurlijk ongelukken, maar het is maar een klein percentage. Andere oorza ken zijn er nog te kust en te keur. Wie in ons vorige nummer de doodenlijst van Pinksteren bestudeerd heeft, zal dat beamen. Men zou b.v. de volgende maatregelen kunnen gaan nemen: Verscherping van het politietoezicht, vooral op de toegangswegen van steden en dorpen, op Zon- en feestdagen, wanneer altijd gruwelijk de hand wordt gelicht mét de verkeersregels. Vex-bod om auto's te berijden die te oud en versleten zijn om nog behoorlijk te kunnen „optrekken", zoodat zij allerlei onverwachte stagnaties in het verkeer veroorzaken. Verhooging van de leeftijdsgrens voor het verkrijgen van een rijbewijs (Engelsche sta tistieken hebben bewezen, dat vei'reweg de meeste ongelukken worden veroorzaakt door jeugdige chauffeurs) Bepalingen tegen „gelegenheidsrijders". Als iemand zelden chauffeert, dus de noodige rou tine mist, en hij doet dit bij voorkeur op Zon dagen, is hij steeds weer een gevaar op den weg. Verbod om nieuwe wagens in te rijden op Zondagmiddag Hier hebt u er eenige. Voor alle is ongetwij feld veel te zeggen, en men kan de lijst nog gemakkelijk uitbreiden. Is er bv. niet veel aantrekkelijks in het Engelsche gebod dat een groote L bevestigd moet zijn achterop den wagen waarin een leerling les in de chauffeer- kunst krijgt? Dat de reeks verbodsbepalingen zich zal blij ven verlengen is zeker. Van grooter beteekenis is wellicht nog het verkeersexamen zooals de Haarlemsche politie dat pas weer aan een me nigte schoolkinderen heeft afgenomen. Dat is opvoeding voor de toekomst, die op den duur van groote waarde zal blijken te zijn. Waai-om doet men dat niet overal? Wij moeten een volk kweeken dat de kennis zoowel als het be sef van de noodzakelijkheid der discipline op den weg bezit. Zoolang dat niet opgegroeid is zal het aantal ongelukken helaas wel groot blijven. De ergste oorzaken zijn onver schilligheid, eigenwijsheid, domme roekeloos heid. Het ellendige is dat zoo vaak anderen daar het slachtoffer van worden. R. P. Het Haagsche zedenschandaal Twee nieuwe arrestaties. 'S GRAVENHAGE, 3 Juni. Naar ons ter oore komt is de politie er dezer dagen toe overgegaan nog twee personen te arresteeren, die verdacht worden betrokken te zijn bij het zedenschandaal. Het zijn een Hagenaar en een Amsterdammer. Laatstbedoelde is door de Amsterdamsche politie aangehouden en naar Den Haag overgebracht. De beide aangehoudenen zullen heden voor de justitie worden geleid. (A. N. P.) Thesaurier-generaal in vrijheid gesteld. Naar wij uit Den Haag vernemen, is mr. L. A. R., die was aangehouden als verdacht bij het zedenschandaal betrokken te zijn, heden in vrijheid gesteld, nadat de rechtbank gisteren in raadkamer bijeen is geweest. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. Op 27 Juni 70 jaar. Op 27 Juni a.s. zal een zeer bekend en ge waardeerd stadgenoot, mr. J. N. J. E. Heer kens Thijssen, den 70-jarigen leeftijd bereiken. Mr. Heerkens Thijssen werd 27 Juni 1866 te Arnhem geboren, waar zijn vader genees heer was. Hij bezocht het gymnasium te Haar lem en studeerde te Leiden rechtswetenschap pen. Van 1872 tot 1895 was hij commies- redacteur ter gemeente-secretarie te Arnhem en van 1895 tot 1903 ambtenaar ter Prov. Grif fie van Noord-Holland. In 1890 promoveerde hij tot doctor in de rechtswetenschappen op een dissertatie, ge titeld „Het geheim van den medicus". Mr. Heerkens Thijssen. Van 1903 tot 1917 was mr. Heerkens Thijssen voorzitter van den Raad van Beroep inzake de Ongevallenwet te Haarlem. Gedurende een lange periode van 1902 tot 1931 maakte de heer Thijssen deel uit van den Haarlemschen Gemeenteraad, na 1915 als wethouder. Eerst was hij wethouder van Financiën, maar het Armwezen heeft hij ge durende zijn geheele wethoudei-schap onder zijn beheer gehad. Later ruilde hij Financiën tegen Gemeentebedrijven. Van 1923 tot de amxexatie in 1927 vervulde hij de functie van waarnemend burgemeester van Schoten. Door de aanvaarding van het tijdelijk burgemeesterschap van Schoten (het werd toch nog 3 1/2 jaar) was mr. Thijssen genoopt, zijn wethouderschap wat te beper ken en een gedeelte van de Bedrijven (de Lichtfabrieken) kwam toen onder mr. Slin- genberg. Van 1922 tot de jongste verkiezingen is hij lid der Eerste Kamer geweest. De nu weldra 70-jarige heeft dus langen tijd een vooraanstaande plaats in onze stad inge nomen. Bij zijn 25-jarig jubileum als raads lid viel hem dan ook een hartelijke huldiging ten deel. Armenzorg, werkloosheidsbestrij ding, re- classeering en in 't algemeen het lot der mis- deelden in de maatschappij hadden steeds zijn bijzondere belangstelling. Zoo is hij vele jaren voorzitter geweest van het toenmalig Bur gerlijk Armbestuur alhier. Hij is nog voor zitter van de A. V. O. (Vereeniging tot bevorde ring van den Arbeid voor Onvolwaardiger!). Mr. Thijssen was steeds een harde werker (hij bekleedde ook geruimen tijd het voorzit terschap van Regenten van het St. Elisabeths Gasthuis), een man, die altijd veel op zijn schouders heeft genomen en er met enthou siasme aan heeft gearbeid. Veel van het werk dat hij verricht heeft dat bovendien zoo vaak ondankbaar en teleurstellend is kon alleen worden gedaan door een man. die veel voor zijn medemenschen over heeft, die warm voelt voor hen, die door lichaams- of ziele- lijden of door maatschappelijke rampen zijn getroffen. Dit kan met recht van den heer Thijssen worden getuigd. Zij nog vermeld dat mr. Heerkens Thijssen in 1926 deel heeft -uitgemaakt van het Hol- landsch reisgezelschap, dat op initiatief van de Vereeniging NederlandJoego-Slavië naar dat land is gereisd, om daar handelsbetrek kingen aan te knoopen. Van vele zijden zullen zeker op zijn 70sten verjaardag den man, die zooveel voor de pu blieke zaak en tot verbetering van het lot zijner misdeelde medemenschen heeft gedaan, de bewijzen van belangstelling toestroomen. Geen kansspel fe Zandvoorf. Wel ,,wielerpolo" als attractie. In verband met berichten, als zou de regee ring bedoeld wox'dt waarschijnlijk de jus titie toestemming hebben verleend tot het spelen van een of ander kansspel te Zand- voort, kunnen wij uit de beste bron meedee- len, dat hiervan geen sprake is. Waarschijnlijk zijn deze geruchten in de we reld gekomen, omdat in het Groot-Badhuis gedurende de zomermaanden een nieuwe at tractie gebracht zal worden, wieier polo ge raamd. Het wordt geëxploiteerd door dezelfde firma, die dit spel thans ï'eeds te Schevenin- gen heeft gebracht. Engelsche en Nederlandsché luchtverdediging. Het betoog van een Lagerhuislid. Onze Londensche corr. meldt: Het Lagerhuislid R. W. Porritt, die dezer dagen een ontkennend antwoord van Bald win ontving op zijn vraag of de regeering plannen voor luchtverdediging in samenwer king met de Nederlandsche weermacht-auto riteiten overwoog, heeft in de Times, in een ingezonden stuk, verteld waarom hij de kwes tie heeft aangeroerd. Zijn redeneering en hij volgt den gedachtegang van Churchill is dat wat hij noemt de verdedigings-kwa- drant van West Europa naar het Noorden is verschoven als gevolg van de sterke Fransche en Belgische grensfortificaties aan Duitschen kant. Hij voorziet dat Nederland in den maal stroom van toekomstig conflict zal worden getrokken en zijn neutraliteit, die voor Engel sche verdediging tot heden gunstig is geweest, zal verliezen. Daarom acht hij uitwisseling van militaire inlichtingen en gemeenschappelijke voorzorgsmaatregelen tusschen Groot Brit- tannië en Nederland gewenscht. Radiodistributie Haarlem. Wat zeer veel-van zich doet hooren, Is nog maar een jong bedrijf. 't Is de Radio-Centrale Nieuwe Gracht op nummer 5. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) De strijd om het blauwe lint. Engelsche teleurstelling. Onze Londensche corr. meldt: De teleurstelling in Engeland over het ver loop van de eerste vaart van de Queen Mary naar New-York is onmiskenbaar. Toen het schip uit Southampton vertrok was de ver wachting algemeen dat het het Blauwe Lint zou veroveren. Men troost zich met 't feit dat de elf uur mist ter hoogte van Newfoundland den voortgang van den nieuwen zee-kolos zoo danig moest vertragen, dat voor dezen eer sten keer de vaart die van de Normandie niet kon overtreffen. De Daily Express aanvaardt dit als een verontschuldiging, maar merkt bondig op dat het Britsche publiek voor het schip en voor de verovering van het Blauwe Lint heeft betaald en dat het op den terug tocht niet mag worden teleurgesteld. De meeste bladen verbergen hun teleurstelling door nadruk te leggen op den record-loop van een dag, door aan te halen wat de. president van de Cunard-White Star heeft verklaard, dat de Queen Mary was ontworpen met de ge dachte het kleinste en traagste schip te bou wen als helft voor een wekelijkschen dienst en niet met de gedachte het grootste en snel ste schip te krijgen, door vast te stellen dat de Queen Mary ongetwijfeld het snelste schip van de wereld is en dat ze het Blauwe Lint machtig kan worden zoodra ze het hebben wil. Maar de anticlimax is voelbaar na de weer- galooze reclame. Voorzoover men nuchter is kunnen blijven heeft men moeten erkennen dat de Normandie, een schip van nog wat meer waterverplaatsing en met enkele dui zenden minder paardekrachten, op haar eerste reis toch wel een zeer opmerkelijke prestatie heeft geleverd. De Morning Post, die het hardst zijn best heeft gedaan zijn lezers over hun teleurstelling heen te brengen, heeft geschreven dat men er gerust op kan rekenen dat de Queen Mary ingestoomd straks een record zal vestigen over den Atlantischen Oceaan dat even lang zal duren als de supe rioriteit van Cambridge over Oxford op de Theems. De opmei-king is onvoorzichtig want Frankrijk, Duitschland en Italië hebben be wezen dat zij in technisch vermogen, in scheepsbouw en in de vrijheid waarmede zij er geld voor aan de openbare kas onttrekken niet voor Engeland onderdoen. Bovendien zou men, rekening houdende met alle omstandig heden van de eerste reis van de Queen Mary, tot het besluit kunnen komen dat de Nor mandie beter voor snelheid is gebouwd dan het Britsche schip. Als de Queen Mary het Blauwe Lint verovert lijkt het waarschijnlijk dat de Normandie zal beproeven het te her overen. Haar taak lijkt niet hopeloos. Een correspondent van de Daily Telegraph in Havre heeft daar vernomen van vertegen woordigers van de Compagnie Generale Transatlantiqirë dat de machines van hun schip nog niet full speed hebben geloopen. De hengelaar staat tusschen 't riet Weer in de prille morgenuren. Aan d' oever van een stille vliet Naar 't dompend dobbertje te turen, Terwijl hij vreedzaam stil geniet Ver van 't gewoef en van zijn buren. De hengelaar is filosoof, Al is hij nog zoo'n arme slobber: Niet voor de zorg des levens doof Een strijder vaak en soms een tobber, Maar voor zijn rust schenkt hij geloof Aan 't dansen van zijn kleinen dobber. Het kabblend water trekt hem aan, En 't pad met wilgen of met linden, Als hij daar rustig stil kan staan, Weet hij er zijn geluk te vinden, Met, schoon hij z' aan den haak wil slaan, De visschen als zijn beste vrinden. Hij fantaseert misschien eens wat Met hengelaarsgeschiedenissen, Hij koopt zijn zootje soms in stad, Wanneer zijn haak het doel mocht missen, Maar 't is vanouds een waarheid, dat Hij is een manom mee te visschen. P. GASUS. TOT 's NACHTS 1 UUR THE MERRY SINGERS (Adv. Ingez. Med.) Scholenbouw te Haarlem. Bouw van eenige nieuwe scholen in het uitzicht? Het is uit debatten in den gemeenteraad van Haarlem indertijd duidelijk geworden, dat een compromis tot stand gekomen was tusschen de gemeente en de besturen van de bijzondere scholen om voorloopig, in verband met den ongunstigen toestand van de gemeentefinan- ciën, geen nieuwe schoolgebouwen te stichten. Eenige weken geleden hebben wij medege deeld, dat door de vereeniging voor onderwijs op Gereformeerden grondslag bij het gemeen tebestuur een aanvraag is ingediend om een nieuw schoolgebouw voor haar te bouwen in het Westen der stad. Dit zou dan komen ter vervanging van de Groen van Prin ster erschool in de Jansstraat. Dit is een oud schoolgebouw, dat steeds meer gebreken gaat vertoonen en uitgaven voor onderhoud vraagt en daarom, naar ons verzekerd werd, niet economisch meer is. Bovendien is het school gebouw niet goed gelegen ten opzichte van de andere scholen dezer vereeniging, omdat geen behoefte meer is aan een school in het cen trum der stad, maar wel in het Westen. De nieuwe school is dan ook gevraagd in de om geving van de Zwemschool aan de Houtvaart. Het zou moeten worden een 8-klassige school met een gymnastieklokaal. De gemeente Haar lem zou, als de aanvraag wordt ingewilligd, de nieuwe schoolbouw moeten financieren, waar tegenover dan komt te vervallen de rente die de gemeente nu aan de vereeniging vergoedt voor het gebouw in de Jansstraat, dat eigen dom der vereeniging is. Ons werd verklaard, dat het plan om deze school te bouwen geen inbreuk wordt ge acht op de indertijd geti-offen overeenkomst. De aanvraag der vereeniging is in handen van B. en W. gesteld voor praeadvies. zoodat binnenkort een voorstel van B. en W. aan den raad te verwachten is. Het gemeentebestuur heeft het voorne men om een nieuwe openbare school in het Zuiden der stad te bouwen. Als die plannen die thans aan de verschillende onderwijs- instanties om advies gezonden zijn door gang vinden, zou de school in de Wilhel- minastraat gesloten worden. Een van de mannen van het R.-K. Onder wijs zei ons in verband met deze quaestie: De schoolbouw van de Vereeniging voor Gereformeerd Onderwijs is een bijzonder ge val. Anders staat het evenwel met. het plan der gemeente om in het Zuiden der stad een nieuwe openbare school te bouwen. Ik ben overtuigd, dat als dat plan doorgaat ook de bestui*en der bijzondere scholen met een aanvraag tot het gemeentebestuur zullen komen om in dat geval ook eenige nieuwe scholen te mogen bouwen. Het R.-K. school bestuur ziet reeds lang de noodzakelijkheid in om in het noordelijkste deel van Haar lem-Noord een nieuwe R.-K school te bou wen. In een der bestaande R.-K. scholen zitten de kinderen zelfs op zolder. Bovendien zijn verschillende klassen overbevolkt. Bovendien is indertijd ook een plan opge maakt voor den bouw van een R.-K. school in het Kleverpark. In verband met het toen gesloten compromis is dat plan weer terug genomen. Niet onmogelijk is, dat het in de toekomst opnieuw zal worden ingediend. Uit deze mededeelingen blijkt, dat het vraagstuk der scholenbouw voor de gemeente Haarlem in het bijzonder de aandacht gaat vragen. In eenige jaren is, te rvermijding van kosten, geen nieuwe school gebouwd. Wij hebben uit een mededeeling die een van de wethouders ons onlangs deed, den indruk ge kregen, dat in de kringen van het gemeente bestuur de overtuiging is gekomen, dat in ver band met de uitbreiding der bevolking in de verschillende buitenwijken der stad, "de ge meente binnenkort zal staan voor de nood zakelijkheid om eenige nieuwe schoolgebou wen te stichten. Het woord is aan.... Harold Butler (directeur van het Interna tionale Arbeidsbureau) Wij beleven een stonde waarin de regeeringskunst de staatslieden zal moeten ver heffen tot hoogere gezichts punten dan sinds 1914. Wij beleven thans vermoedelijk een dier voorbijvluchtende psychologische uren, waarin een moedig woord, een hel derziende beslissing het lot der Menschheid voor lange jaren veranderen kunnen. (Uit zijn pas ver schenen rapport. Zie artikel van onzen Geneefschen correspon dent in dit nummer.) Italiaansch machtsvertoon op 15 Juni? Mussolini zou concentratie van troepen langs de grenzen voorbereiden. PARIJS. 3 Juni. (Reuter A. N. P.). Volgens de „Oeuvre" zijn de Fransche en Engelsche ministeries van buitenlandsche za ken er van op de hoogte gesteld, dat.de Itall- aansche regeering met zorg een politiek machtsvertoon voor den 15den Juni zou voor bereiden. De Duce zou openlijk voorbereidende mobilisatie-maatregelen treffen langs de gren- zen van Oostenrijk, Zuid-Slavië en Frankrijk. De reservisten hebben hun mobilisatiebiljet ontvangen, waarop de plaats staat aangegeven, waar zij zich op order hebben te vervoegen, doch in de betreffende streken heeft men nog geen troepenbewegingen waargenomen. Vol gens andere berichten zou de Italiaansche re geering order hebben gegeven, dat openbare gebouwen en scholen voor 15 Juni ontruimd moesten zijn. Men is overigens van meening, dat het hier in hoofdzaak „bluf" betreft voor het geval, dat de sancties niet op 15 Juni zou den worden opgeheven. Belasting op Publieke Vermakelijkheden. Werd 20 jaar geleden te Haarlem ingevoerd. 14 Juni a.s. zal het 20 jaar geleden zijn, dat de gemeenteraad van Haarlem besloot tot invoering van de belasting op de publieke vermakelijkheden. Deze belasting, die in den loop der jaren verhoogd is, vormt thans een vrij belangrijk onderdeel van de Haarlemsche belasting ontvangst. Voor het jaar 1936 werden de ontvangsten geraamd op f 165.000. APART en NIET DUUR zijn DakUec's deU.amj.sels Vakkundig Voor zelfbehangers personeel. gratis afranden. EEDSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARI.EM-N. TELEFOON 11657. (Adv. Ingez. Med.) Schusclinigg's bezoek aan Italië. De bondskan selier voorstander van restauratie der Habs- burgers? pag. 4 De vermoedelijke samenstelling van het Fran sche kabinet-Blum. pag. 4 De president van Nicaragua, Sacasa, heeft zich aan generaal Somoza overgegeven, pag. 4 Zuid-China in openlijk conflict met de Nan- kingregeering. pag- 4 De Britsche oud-minister Thomas is verant woordelijk verklaard voor het „thee-lek". pag. 4 Enthousiasme voor de luchtvaart te Noord wij kerhout. pag. 3 De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp tot verhooging der tijdelijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine aangeno men. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De veiligheid op den weg. pag. 1' Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: Het jaarrapport van Harold Butler. pag. 4 M. A. Thiel: Vredesdag te Arras. pag. 9 Van onzen Londensehen correspondent: En gelsche en Nederlandsche luchtverdediging. pag. 1 Een herleving: de tandem komt terug. pag. 3 J. II. de Bois over Haarlem's Kunstbezit. pag. 3 C. J, v. T. Onze 39: G. J. Bouman. pag. 5 II. D. Vertelling. Elsa Kaiser: Tranen. pag. 5 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 7.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1