Haver$chhii>t?,KUje 1.90 2.50 Vredesdag te Arras. JAPONNEN HEEREN- COSTUUMS WOENSDAG 3 JUNI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 9 De vredesgedachte leeft sterk in Frankrijk. Terwijl op Zondag 24 Mei te Parijs 600.000 aanhangers van het Eenheidsfront betoog den voor „Vrede, Vrijheid en Brood" bij de „Mur des Pédérës", (de plek waar de laatste verdedigers van de Commune in 1871 zijn ge vallen) werd te Arras in Noord-Frankrijk door pacifistische vrouwen een „Vredesdag" geor ganiseerd, dien ik het voorrecht had bij te wo nen als afgevaardigde van den „Int. Vrouwen bond voor Vrede en Vrijheid" en van het Cen traal Comité van den Vrouwenvredesgang 1936. De Vredesdag was georganiseerd door 't Comité Frangais du „Mandat des Peuples a leurs gouvernements", dat is het Wereldpetitionne ment van den Int. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, waarvoor ook in Holland reeds veel propaganda gemaakt is. De Presidente van dit Comité is Mme. EidenschenkPatin, de secre taresse Mme. Camille Drevet, beiden goede be kenden in de vredesbeweging ook in Neder land. Bij aankomst te Arras trof het mij, dat geen enkel affiche te zien was en dat noch spoorweg noch hotelpersoneel iets van de be tooging schenen te weten. Er bleek dan ook geen sprake te zijn van een massale betoo ging. Een betrekkelijk kleine groep leidsters en leiders was uit alle streken van Frankrijk te zamen gekomen, om bij de graven van de dui zenden gevallen strijders ro'ndom Arras te ge tuigen van hun onverzettelijken wil tot Vrede en om bovendien nogmaals de aandacht te vestigen op het petitionnement. Behalve uit Holland waren er afgevaardigden van de I. V. v. V. V. uit Yougo-Slavië. Om pl.m. 10 uur stapten wij met 100 perso nen op het stationsplein te Arras in autocars, waarin ook bergen bloemen werden meege voerd. Achtereenvolgens werd halt gehouden bij het Duitsche kerkhof, waar in eindelooze rijen de zwarthouten kruisjes naast elkaar staan, de beide Engelsche kerkhoven, waar de kruisjes wit zijn en ten slotte het reusachtige Fransche kerkhof „Lorette", waar voor dui zenden „onbekende soldaten" geweldige mo numenten zijn opgericht. Op ieder kerkhof werden bloemen neergelegd onder eerbiedige stilte, daarna nam één der aanwezigen het woord om de dooden te herdenken en het na- melooze leed, dat op deze plek geleden is. „Laat onze dooden niet voor niets gestorven zijn, laat ons werken voor den vrede", was de grondtoon van al het gesprokene. Plechtige declamatie volgde op de toespraken. Het hoogte punt van dezen ontróerenden tocht was het kerkhof „Lorette". Hier sprak Marcelle Capy, de bekende schrijfster van „Des hommes passerent" (En menschen trokken voorbij). Met haar machtige diepe ajtstem richtte zij zich vooral tot de vrouwen en wekte haar op haar leven te wijden aan de grootsche taak: het bereiden van den wereldvrede. Terugrijdend naar Arras zagen we in de verte de boomen, die Duitsche vrouwen na den wereldoorlog geplant hebben te Arras om weer op te bouwen wat door Duitsche soldaten was vernield. Het déjeuner werd gebruikt in een eenvou dige dorpsherberg. Uit gesprekken met deel neemsters en deelnemers bleek me, dat hier „integrale" pacifisten bij elkaar waren zonder politieke of communistische tendenzen. De Nederlandsche Vrouwen Vredesgang, waarvan ik verbelde en photo's liet zien, trok de belangstelling zeer. Op ons voorbeeld zou 's middags te Arras een stille rondgang plaats hebben, gevolgd door een meeting. Deze op tocht was echter een teleurstelling voor wie de Hollandsche betooging had meegemaakt. Een handjevol manifestanten, zonder orde op gesteld, een muziekcorps voorop, dat voor de gelegenheid echter niet speelde, trok door de straten van Arras, een doek meedragend met de woorden: „wij willen afschaffing van den oorlog". Eenige pensionaten, meisjes-leerlingen van de „Ecole normale", voegden zich bij ons en zoo togen wij naar de meeting, die druk be zocht was. In de zaal zette de muziek dadelijk een vroolijke marsch in. De stilte was blijk baar uit het Noorden geïmporteerd en werd niet zeer op prijs gesteld. De vergadering werd gepresideerd door dent burgemeester van Ar ras, die het woord gaf aan Mme. Eiden schenkPatin. Deze zette nog eens de belang rijkheid van het petitionnement uiteen. 2$4' millioen handteekeningen waren reeds in Frankrijk verzameld, maar de actie is nog in vollen gang. Tallooze organisaties werken er aan mede. Uit buiten- en binnenland waren stapels brieven gekomen om adhaesie te be tuigen met het „mandaat" en een „message" te 'zenden voor den Vredesdag te Arras. Per soonlijk "bracht ik de vergadering een groet uit naam van de vele duizenden Hollandsche vrouwen, die op 18 Mei door de straten van Amsterdam getrokken waren en wenschte onzen Franschen geestverwanten succes met hun werk voor ons gemeenschappelijk doel. Een daverend applaus bewees, hoezeer deze groet uit het Noorden op prijs gesteld werd. Tot mijn spijt kon ik de vergadering niet tot het einde toe bijwonen, door de slechte trein verbinding. De Vredesdag te Arras was inspireerend en bemoedigend. De overtuiging dat de vredes gedachte in Frankrijk sterk leeft, geeft ons moed om verder te gaan op onzen moeilijken weg. Laat ik eindigen met eenige zinnen uit de „message" van den bekenden Franschen schrijver Jean Giono naar Arras: „In de Opdracht der volken' aan hun re geeringen" staat de mooiste zin van de we reld: „Wij zijn vast besloten een einde te ma ken aan den oorlog'" Deze zin moet ernstig uitgesproken worden door vrouwen. Dan zul len wij het allen hooren. Dan pas zullen wij de zekerheid hebben, dat de oorlog overwonnen is. Want deze wond kan alleen genezen worden door reine handen.. Want wij, de mannen, kunnen tegen den oorlog alleen woede en wanhoop voelen. Maai de vrouwen zijn machtig." M. A. THIEL. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacanfie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het'verblijf elders. Zij, die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven Sus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending vooral tijdig op te geven aan onze administra tie. onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD. N.V. Van Waveren's Graan- handel te Haarlem. Dividend gewone aandeelen 2Vi°/o. Ten kantore van bovengenoemde Naamlooze Vennootschap vond heden de Algemeene Jaar lij ksche Vergadering van Aandeelhouders plaats. Het verslag van de Directie vermeldt, dat de graanhandel in het algemeen in 1935 een kalm verloop heeft gehad: slechts de tarwe-prijzen konden zich geleidelijk verbeteren, terwijl de andere graansoorten deze stijging niet hebben kunnen volgen. In September werd de monopolie-heffing der diverse voedergranen verhoogd van f 30 tot f 40 per 2000 kilos, welke verhooging we derom een zeer grooten terugslag op den bin- nenlandschen afzet teweegbracht. De steeds toenemende belemmeringen in het handelsverkeer en de groote onzekerheid op monetair gebied in diverse landen maakten ook den export van zaden en peulvruchten steeds moeilijker. De afwikkeling der Duitsche vorderingen, waarvan betaling op „Sonderkonto" had plaats gevonden, had een bevredigend verloop. Van de winst groot f 113.758 50 werd be stemd f 35.843,87 voor afschrijving op Vaste Goederen; f 5.388,15 voor versterking der Re serve Dubieuse Debiteuren: f 68.835,75 voor uitkeering van 6% dividend op de preferente aandeelen over elk der boekjaren 1933, 1934 en 1935; 6% op de Prioriteitsaandeelen en 2Vz% op de gewone aandeelen; f 3.690,73 voor over boeking op nieuwe rekening. De aftredende Commissaris, Mi'. W. E. van Waveren werd herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den Commissaris, den heer M. H. van Waveren, werd in Januari j.l. voorzien door benoeming van den heer G. H. Cremers te Hilversum. Het dividend is van 8 Juni af betaalbaar als volgt: op de preferente aandeelen f 180 per aandeel op de prioriteitsaandeelen f 6 per aandeel, op de gewone aandeelen f 11,25 per aandeel. Aandeelhoudersvergadering van Beynes. Er wordt geen dividend uitgekeerd. In de heden gehouden jaarlijksche alge meene vergadering van aandeelhouders van de Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beijnes, N.V. te Haarlem, werden goed gekeurd de balans per 31 Dec. 1935, de winst en verliesrekening over het afgeloopen jaar en de bij deze stukken behoorende toelichting. Overeenkomstig het voorstel van commissa rissen en directie zal geen dividend worden uitgekeei'd. De heer J. W. A. Beijnes, die dit jaar volgens rooster aftrad, werd als commissaris herkozen. HENGELEN JUBILEUMWEDSTRIJD „TUSSCHEN HET RIET". Bovengenoemde vereenlging houdt a.s. Zon dagmorgen haar jubileumwedstrijd op wit- visch, ter herdenking van haar dertigjarig be staan. Ruim 400 leden met hun dames ver trekken des morgens met twee groote booten van den heer Feye van de Koudenhorn naar Akersloot, waar 250 visschers den strijd om een prijs zullen aanbinden. Vele aardige prij zen zijn beschikbaar. Er zal gevischt worden om de grootste. Het vertrek is bepaald des morgens 7 uur; t.wee muziekcorpsen verlee- nen hun medewerking. WIELRIJDEN. „EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield op 2en Pinksterdag een gezamenlijken fietstocht naar Valkeveen. De opkomst van leden en dona teurs' was goed. Het was een dag van vol genot. Het lid W. Drogtdfop wist op de Halfwegsche Wielerbaan in een afvalwedstrijd voor nieu welingen de tweede plaats te bezetten. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging heeft op 2en Pinksterdag een rit gehouden over 35 K.M. voor A-, B- en C-klassers; 21 K.M. voor junio res en 14 K.M. voor adspiranten. De uitslagen zijn: A. B. klasse 35 K.M. 59 min. 11 sec. 1. H. v. Dijk, 2. J. Vonk, 3. Eykhof. C klasse 35 K.M. 56 min. 33 sec.: 1. W. Vonk, 2. Smit, 3. Jn Bouman, 4. Jb Bouman. Juniores 21 K.M. 48 min. 2 sec.: 1. Duyns, 2. Smits, 3. B. Jansen, 4. H. v. Es, 5. Tichelaar, 6. Munk. Adspiranten 14 K.M. 32 min. 10 sec.; 1. K. Neeft, 2. G. v. Dijk, 3. de Groot, 4. Lotje Vonk (B. M.). Op veler verzoek kunnen ook tandemparen inschrijven voor den betrouwbaarheidsrit op 7 Juni. Start 9.30 uur, Indischestraat 2 B. De leden T. Jansen en C. Siebeling zijn op 2en Pinksterdag op de Halfwegsche Wieler baan 2e geworden in den koppelwedstrijd voor nieuwelingen. Donderdag 4 Juni clubwedstrija op de Half wegsche Wielerbaan. Vertrek om half zes Am- sterdamsche Poort. „ACHILLES". Wegens het slechte weer werd de club- baanwedstrijd van bovengenoemde vereeni ging uitgesteld tot heden, Woensdagavond 7 uur. WATERPOLO. (Dames) ZIGNEA—A.D.Z. 2 (0—2). Dinsdagavond speelde de tegenwoordige damesafdueling van „Haarlem" haar eer sten competitiewedstrijd in het verwarmde water van Stoop's Open bad tegen de re serves van de Amsterdamsche Dames Zweni- club. Onder leiding van scheidsrechter De Bruijn stelt Zignea zich als volgt op: C. Kraft, Gr. Knujjt, A Blad, S. Paap, H. Haase. D. Pereira, D. Roos. Direct ontplooit zich een pre.ttig spel, door dat aan beide zijden veel gezwommen wordt. Voor het doel speelt ongeoefendheid een be langrijke rol, waardoor doelpunten uitblij ven. Bij een algemeenen A.D.Z.-aanval opent haar midvoor de score, na tot enkele meters voor het doel doorgezwommen te zijn. Mej. Knuijt krijgt enkele mooie kansen, maar weet deze niet te gebruiken. Rust 01. Het spelbeeld in de tweede helft is niet veel veranderd. Wel moet mej. Roos ver schillende malen in moeilijke situaties red ding brengen, maar zij voorkomt doelpunten. Mej. Haase weet het spel door veel zwemmen telkens weer te verplaatsenen geeft daar door aan haar voorhoede enkele mooie kan sen, welke geen resultaat hebben. Juist bij het eindsignaal voegt A.D.Z. nog een tweede doelpunt aan de score toe. GROOTE SORTEERiNG Wollen en Molton if"* in prijzen van 1.90, 2.40 en hooger ÏtfT8 A A ïüJf Beddenmagazijn Wa Meubileeringen Haarlem Barteljorisstraat 39-41 <%ot (Adv. Inqez. Med.) POSTDUIVEN. „DE LUCHTGIDS" Wedvlucht van Corbeil, 465 K.M. Los 6 uur. De prijzen werden als volgt behaald: 1, 6, 10, 13 Nieiuwenhuizen: 2, 8, 18 v. d. Pol; 3 Groeneveld; 4 Verputten; 5, 11. 16 Sijts- ma; 7 Bannink; 9, 17 Philippo; 12, 15 Borst; 19 Reiber, Eerstgetoonde duif 12.53.48 laatstgetoonde duif 1.41.20. DE BONTE DUIF. Deze vereeniging hield een wedvlucht van Pont St. Maxence, afstand 371 K.M. Duiven los 8 uur 40 'min. De prijzen werden als volgt behaald: H. J. Loman 1, 5; J. J. Kan 2; F. M. Heerk. Thijssen 3, 6; P. H. Brake! 4; W. J. der Kinde ren 7 F. van Honschoten 8. Eerstgetoonde duif 2 u. 52 min. 58 sec.; laatstgetoonde duif 4 uur 7 min. 16 sec. WANDELSPORT. „JAN PASSTOORS". Op tweeden Pinksterdag werd door een groep leden van de H.W.S.V. „Jan Passtoors deelgenomen aan den 35 K.M. afstands- mai*sch, georganiseerd door de W.S.V. ,,'t Zal wel gaan" te Hilversum. Precies 11 uur v.m. werd het sein tot star ten gegeven; men ging onder begunstiging van prachtig wandelweer op stap. Het parcours voerde de wandelaars door bosch en heide, zoodat er volop van de na tuur in deze prachtige omgeving te genieten viel. Toen te zes uur n.m. de finish bereikt werd, waren allen zeer tevreden over de ge notvolle wandeling Vooral toen het bleek dat allen in zeer goede conditie zonder uit vallers dezen marsch volbracht hadden. Ieder ontving hiervoor de beschikbaar gestelde belooning, terwijl aan de vereeni ging behalve een groepsprijs nog een extra prijs uitgereikt werd, zijnde een fraaie plaquette, beschikbaar gesteld door de ver eeniging Vreemdelingenverkeer te Hilversum, voor de vereeniging met het grootst aantal deelnemers aan dezen marsch. CRICKET IN ENGELAND. Het slechte Pinksterweer beteekende een financieele strop voor bijna alle counties. Van het belangrijke programma kwam niets terecht doordat ook Dinsdag in de meeste matches geen bal gebowld kon worden. Kent Hampshire was de eenige wedstrijd waar in 3 dagen gespeeld kon worden, doch ook deze eindigde, gelijk alle andere, onbeslist. Hants deed prachtig werk door het totaal van Kent (502) met 469te-beantwoorden. De oude Mead scoorde een fraaie 126. Her man (7 v. 59) zette Kent op een opdrogend wicket voor de 2de maal voor 137 aan den kant. De eindstand van de matches waarin nog gespeeld kon worden is als volgt: Surrey 1809 (gesloten), tegen Notts 179 en 922 Yorkshire 1577 (gesloten) tegen Lancs 163. Verity nam de wickets van Washibrook, Iddon en Paynter voor 2! runs. Oxford 3553 en 2364 'tegen de Free Foresters 232 en 863. Glamorgan 269 tegen Sr. Jul, Kahn's XI 277 en 48—7 (J. C. Clay 4 v. 9). De Maandavond-scores van de overige wedstrijden géiden tevens als eind-scores. De stand is thans: 1 Kent, 2 Surrey, 3 Derby, 4 Leicester, 5 Yorkshire. LAWNTENNIS. WIMBLEDON. Blijkens een bericht in de Tel. heeft de Ned. Lawntennisbond niet minder dan zes spelers opgegeven voor het internationale tournooi te Wimbledon, n.l. vier officieel en twee officieus. De officieele spelers zijn mejuffrouw Rollin Couquerque en mejuffrouw Terwindt., H. Tim mer en T. Hughan, de officieuze: H. v. Swol en J. Knottenbelt, ATHLETIEK. De wedstrijden van „Alphia". De uitslagen van de athletiekwedstrijden van Alphia luiden als volgt: 100 M. dames kl. A: 1 mej. Vogel, Hollan- dia 14.7 sec.; 2 mej. Wijnmalen, Minerva, 14.8 sec.; 3 mej. Klïnge, Gita 15 sec 100 M. dames kl. C: 1 L. Koning, Gita, 13.1 seconde. 100 M. heeren kl. C: 1 H. Schumann, Hol land 12.1 sec. Hoogspringen kl. A: 1 Brasser, A.A.C., 1.80 M., 2 Carlier A.V. '23 1.75 M, Hoogspringen kl. B: 1 Schoemaker, Haar lem 1.65 M. Hoogspringen kl. C: 1 Van Kooten, Te Werve. 1.65 M. 100 M. klasse B: 1 H. Baumgarten, Trek vogels 11.4 sec. Discuswerpen dames kl. A: 1 Palm, N.D.A. 34.57 M.; 2 Niessink, A.V.A. 30.70 M.; 3 Vosnel A.V.A. 29.05 M. Discuswelpen dames kl. B: 1 Mej. Maka- tita, Olympia, 31.06 M. Discuswerpen dames kl. C: 1 mej. Ter Braacke, A.D.A. 32.13 M. Speerweipen kl. A: 1 v. d. Poll, A. V. '23, 63.41 M.; 2 Lutkeveld, A.A.C., 59.89 M.; 3 Bakker, R.A.V., 46.86 M, Speerwerpen kl. C: 1 Carlier, A.V. '23 44.15 Meter. 100 M. kl. A: 1 K. Baumgarten, Trekvo gels 11.2 sec.; 2 Mieghout. A.A.C.. 11.5 sec.; 3 Hogervorst G.A.C. 11.6 sec. 100 M. dames kl. B: 1 mej. Meinster Minerva 14.4 sec. 400 M. klasse B: 1. Bos, Volewijckers, 57 sec. Hoogspringen dames kl. A: 1. mej. Koen A.D.A. 1.55 M.. 2. mej. Visser, Volewijckers 1.40 M. Hoogspringen dames' kl. B.: 1. mej. Voorsnit A.V.A. 1.35 M. Hoogspringen, dames kl. C.: 1. mej. Kok, Presto 1.30 M. 800 M. dames: 1. mej, A. Genlag, Presto, 2 min, 50.2 sec.. 2. Leijerink, Presto, 2 min. 51 sec., 3. Verhoef. Hollandia. 2 min. 54 sec. Kogelstooten dames kl. A: 1. mej. de Cock. ADA., 10.32 M. 2. mej. Doorgeest, A.D.A. 10.17 M.. 3. mej. v. d. Palm. U. D. A., 10.10 M. Kogelstooten dames kl. B.: 1. mej. Ar- noutse, Hollandia 8.82 M. Kogelstooten dames kl. C: 1. D. Stouten, Giba, 8.56 M. 4 x 100 M. dames: 1. Minerva 54.4 sec., 2. Gita 55.2 sec., 3. Hollandia 56.4 sec. Discuswerpen kl. A: 1.. de Bruyn, Olympia '42,06 M. Discuswerpen kl. B.: 1. Mess, Pro Patna, 35.35 M. 400 M. kl. C.: 1. Lamoree, Haarlem 55.2 sec. 800 M. klasse A: 1. Feenstra, Trekvogels, 2 m. 6.8 sec.: 2. De Wolf. Pro Patria 2 m. 7.7 sec.; 3. Van Bakel, Holland. 800 M. klasse B.: 1. Megchelse, Alphia, 2 m. 11.5 sec. 100 M. veteranen: 1 H. A. Bonte, Donar 12.9 S 4 x 100 M.: 1. Trekvogels 46.2 sec.; 2. A.A.C., 46.3 sec.: 3. Holland 47.9 sec. Kogelstooten kl. A: 1. De Bruyn, Olympia, 14.21 M.: 2. Houtzager. V. en L. 13.26 M.; 3. Brasser, A.A.C., 12.92 M. Kogelstooten kl. B: 1. Mess, Pro Patria 11.98 M. Speerwerpen dames kl. B, 1. M. Rietveld, U. D. A., 24.63 Vz M. Speerwerpen dames kl. C.: 1. Mastrigt, V. et C„ 24.56 M. Speerwerpen dames klasse A: 1. I. de Koek, A.D.A., 37.91 M.; 2. M. v. jl. Berg, A.D.A., 30.84 M 5000 M. kl. A: 1. D. van IJperen, D.O.S., 16 m. 41.2 sec.: 2. Wey, Achilles, 17 m. 12.3 sec. 3. Webers, Zwaluwen. 5000 M. kl. B.: 1. Schouts, Rust Roest 17 M. 12.9 sec. 5000 M. kl. C.: Van Hoof, K.N.A.U. Olympische estafette: 1. D.O.S., 3 min. 57.1 sec.; 2. Pro Patria, 3 min. 58.8 sec.; 3. Minerva 4 min. 1.9 sec. ROEIEN. „HET SPAARNE" NAAR DE HOLLANDIA- ROEIWEDSTRIJDEN. „Het Spaarne" neemt met Triton en Njord in het nummer Jonge Twee A deel aan de roeiwedstrijden van „Hollandia", die op 12 en 13 Juni plaats hebben. Verder neemt „Het Spaarne" met De Vliet. Willem IIII. Hunze en De Amstel deel aan het nummer Stijl dames skiff-juniores en met Delftsche Sport, De Laak, De Dordtsche. De Vliet, De Hoop I en II, De Maas, De Amstel en Nereus aan het nummer Stijldamesvier ju niores. De loting is Dinsdag 9 Juni in den Haag. ZEILEN. DE WEDSTRIJD BURNHAM—HELGOLAND DOOR „LARRY" (ENGELAND) GEWONNEN, DE „BOEKANIER" No. 15. Uit Hamburg: De groote zeilwedstrijd Burn- ham—Helgoland, die eenige dagen geduurd heeft, is gewonnen door het Engelsche jacht Larry", dat precies in twee dagen en 15 se conden den overtocht over de Noordzee heeft volbracht, en daarmee dus den Haakcup heeft gewonnen. Het Nederlandsche jacht „Boeka nier" van den heer W. Ruys uit Rotterdam, bezette de vijftiende plaats in den tijd 66 uur 43 min. BILJARTEN. FEDERATIE VAN BILJART-VEREENIGINGEN De-eindwedstrijden van bovengenoemde fe deratie (klasse B), hebben plaats gehad in het ca-fé -van den heer IJs. Doves. De uitslag luidt: H. Oom 7 5 1 1 11 J. Duivenvoorden 7 5 0 2 10 B. Engwerda 7 4 12 9 Ph. Èreira 7 3 13 7 H. Boogaard 7 3 0 4 6 B. Bonné 7 10 6 2 Dinsdag werden de wedstrijden voortgezet van klasse C, waarna Donderdag 4 Juni de laatste wedstrijden en prijsuitreiking in het café van den heer Fabel, Lotterstraat, volgen. De stand luidt op heden: S. v. d. Wetering 5 5 0 0 11 J. v. Egmond 6 5 0 1 10 J. Faber Jr. 5 3 0 2 6 Leemreire 6 3 0 3 6 H. Goebert 5 2 3 3 4 Christoffel 4 10 3 2 Bosch 4 10 3 2 J v. Eden 5 0 0 5 0 WERELDKAMPIOENSCHAP PENTATHLON. Uit Malo les Bains: De wereldkampioen schappen pentathlon werden Dinsdag voort gezet. Onze landgenoot Sweering speelde tegen De Gasparin; hij was goed op dreef en won het libre, het cadre 712, het cadre 452 en het driebandenspel, terwijl hij bij het bandspel gelijk speelde. Het pentathlon bestaat zooals bekend uit 200 libre, 150 cadre 452, cadre 71—2 (100), bandspel (50) en 20 caramboles driebanden. Tot de eigenaardige puntentelling komt men doordat de verschillende onderdeelen met be paalde factoren vermenigvuldigd worden en het totaal door het aantal beurten gedeeld wordt. De resultaten van den tweeden dag waren: pt. tot. brt moyenne De Doncker 10 2325 101 23.01 Schwarzer 0 1109 101 10.97 Galmiche 4 2108 64 32.93 Thielens 6 1775 64 27.73 Semal 4 1956,5 71 27.55 Domingo 6 1843 71 25.95 Sweering 9 2325 63 36.90 De Gasparin 1 1691,5 63 26.84 OM DEN „NOBELS-BEKER". De nederlaagwedstrijden werden Dinsdag avond in het lokaal van „D. E. S." voortgezet, thans tegen de Amsterdamsche biljartclub „Java" (eerste zestal). Het resultaat was als volgt: (De spelers van „Java" zijn eerst ge noemd.) H. DaniëlsD. A. de Foeljaeger, 104— 150; AlrichC. v. d. Hoek, 125—114; Budding J. Vlug, 100—67; Hoogeveen—A. Steenkist, 88— 90; OosbreeJ. van Wunnik, 5880; Timmer W. de Korte, 30—50. De uitkomst was, dat „Java': 505 en „D.E.S." 551 caramboles behaalde. De Amsterdammers komen a.s. Vrijdag met het tweede zestal. HONDENSPORT. ONDERLINGE BEKERWEDSTRIJD „KENNEMERLAND" De jaarlijksche, onder auspiciën van de Kon. Ned. Politiehonden Vereeniging te houden wedstrijd om den zilveren wisselbeker zal dit jaar plaats hebben op 7 Juni a.s. op het land goed „Schoonenberg" aan den Driehuizerkerk- weg te Driehuis. Aan dezen wedstrijd zal worden deelgenomen door de Politiehondendresseervereenigingen „Kent U zelf" en „Zuiderhout" te Haarlem en „Oefening baart Kunst" te IJmuiden. Als keurmeesters zullen fungeeren de heeren G. van Oort (Bussum) en W. Prattenburg (Zeist), als pakwerker de heer van Unen (Zeist). VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: EnschedéN. A. C. AFDEELTNG I. Promotie reserve derde klasse: H. R. C.—D. W. V. Promotie retweede klasse: Hilversum 2—D. W. S. 2 H. F. C. 2—Vriendenschaar 2 Promotie reserve derde klasse: Assendelft 2—De Kenneniers 2 AFDEELING II. Promoiie derde klasse: Vios—De Ken nemers AFDEELING UI. Promotie tweede klasse: N. E. C.Borne AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: T. S. C.Palemig Willem II—Noad OM DEN NED. VOETBALBEKER. (Zevende ronde) Roermond—Juliana. (Sportkr.). DAGBLADENCOMPETITIE. Dinsdagavond werd in Leiden de tweede wedstrijd voor de Daebladencompetitie ge- SDeeld. Het ging tusschen L. D. en H. D. De Haarlemmers waren dadelijk in den aanval: eenige goede schoten gingen rakelings naast of werden door den Leidschen keeper ge stopt. Ook de Leidenaars zagen in de eerste helft geen kans om te scoren. Rust kwam met 0—0. Een kwartier na de hervatting zette de linksbuiten der bezoekers goed voor: hun middenvoor maakte van deze kans gebruik. (0—1). Reeds twee minuten later maakten de Leidenaars gelijk. (11). Vooral door de Haarlemmers werd goed gespeeld. Uit een corner scoorde hun mid denvoor. (12). Hun linksbinnen maakte er tien minuten voor het einde 1—3 van. De Leidenaars za gen geen kans meer, den achterstand in te loopen. Het einde van dezen prettigen wed strijd kwam met ongewijzigden stand. VOETBALVEREENIGING S. A. C. Met ingang van 29 Mei 1.1. is door het per soneel van de Spoorwegen en de N.V. „Ato" te Haarlem besloten een voetbalclub op te richten, genaamd S. A. C. (Spoor-Ato Com binatie). Genoemde vereeniging zal haar oefenavond houden op Dinsdagavond op het terrein van „Ripperda" aan den Vergierdeweg. Het secre tariaat is gevestigd Joh. de Breukstraat 24. SCHAKEN. Het int. tournooi te Moskou. De resultaten van de partijen in de veer tiende ronde van het tournooi te Moskou waren Rjumin remise met Ragosin. Capablanca remise met Löwenfisch. Flohr wint van Lasker. Kan verliest van Botwinnik. Eliskases remise met Lilienthal. De stand luidt thans: Capablanca 10, Bot winnik 9, Flohr, Lilienthal en Ragosin elk 7, Eliskases en Löwenfisch 6Vz, Kan en Lasker elk 6, Rjumin 5 punten. Getrouwd: H. P. BREEUW ER Wedn. van J. G. Lusing en O. KOWASCH 3 Juni Hazepaterslaan 16 Heden overleed na c-en kortstondig doch hevig lij den. onze lieve, zorgzame Moeder, Behuwd- en Groot moeder Hendrika Fenna Velds weduwe van den Heer H. L. Jeroe, in den ouderdom van 70 jaar. Zandvoort: H. L. JEROE B. JEROE-DE BREI Haarlem: D. J. M. JEROE J. H. W. JEROE WILLY Haarlem, 1 Juni 1036 Gasthuissingel 28 chemisch reinigen. Tarief A chemisch reinigen Tarief A DR. P. R. VAN DER ELST Gedempte Oude Gracht -87 Praktijk hervat.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3