Schuschnigg's bezoek aan Italië. Bij Examens. Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht Het Jaarrapport van Harold Butler. ybnlMa RADIO, PROGRAMMA WOENSDAG 3 TUN I 1936 HAAHL'E M'S D A G B E A D De bondskanselier voorstander van de restauratie der Habsburgers? Onderhoud met Mussolini spoedig tegemoet gezien. Bondskanselier Schuschnigg is Dinsdag morgen te 11 uur te Venetië aangekomen en onmiddellijk vandaar in een te zijner be schikking gesteld vliegtuig naar een zorg vuldig geheim gehouden bestemming ver trokken. Het schijnt, dat of de binnenlandsche toestand van Oostenrijk of de ontspanning in de betrekkingen tusschen Italië en Duitschland de reden is voor dezen onver- wachten gang van zaken. Te Rome verklaart men, dat hij tot Za terdag in Italië met vacantia zou blijven en in dien tijd in ieder geval met Suvich een bespreking zou hebben. Volgens andere ge ruchten zou hij zich naar Via Reggio bege ven waar ook Otto van Habsburg, "de pre tendent voor den Oostenrijkschen troon ver blijf zou houden. Men hecht te Weenen overigens geen ge loof aan het gerucht van een onderhoud tusschen bondskanselier Schuscihnigg en Otto van Habsburg. In bevoegde monarchistische kringen wordt verklaard, dat men niet alleen geen enkele aanwijzing in deze richting bezit, doch bo vendien, dat de vroeeere keizerlijke familie tot nu toe haar residentie in Beleid (Steenockerzeel) niet heeft verlaten. Het schijnt evenwel niet tegen de verwachting te zijn. dat een lid dezer familie zich dezer da gen naar de Italiaansche Rivièra zal bege ven. waar de bondskanselier zich overigens slechts voor een koi-t verblijf ophoudt. Welingelichte kringen meenen te weten, dat het onderhoud tusschen Mussolini en Schuschnigg Donderdag of Vrijdag zal plaats hebben op de bezitting van den Duce in de buurt van Bologna. Uit goede bron wordt verder gemeld, dat Schuschnigg het initiatief tot de Ms heeft genomen om in contact te komen met Mus- solini na de recente gebeurtenissen in Oos tenrijk en gaarheid te verkrijgen over den juisten stand der tegenwoordige betrekkin gen tusschen Rome en Berlijn. Dc Fransche bladen wijden nog al wat aan dacht aan de Italiaansche reis van Schusch nigg. In de „Echo de Paris" geeft Pertinax met inlichtingen weer, die afkomstig zijn uit kringen der kleine Entente. Volgens deze inlichtingen zou Schuschnigg definitief voor het denkbeeld restauratie der Habsburgers gewonnen zijn en thans trachten, ook Musso lini tot dat standpunt over te halen. In dat geval aldus Pertinax zou de Kleine En tente voor welke een restauratie de grensher ziening zou beteekenen, of den oorlog ver- klarenof zich in de armen van het nationaal- socialistisch Duitschland werpen. Ook de „Oeuvre" gelooft, dat de kwestie der Habsburgers door Schuschnigg en Mussolini besproken zal worden. Madame Tabouis ont hult in dit blad. dat de Oostenrijksche regee- rlng op 20 Mei aan al haar vertegenwoordi gers in het buitenland een geheime circulaire heeft doen toekomen, waarin hun werd opge dragen, zich op de hoogte te stellen, van de houding, die de buitenlandsche regeeringen ten aanzien van 'n restauratie innemen, dezen mede te deelen, dat Schuschnigg in zoo'n geval de orde gemakkelijk zou kunnen handhaven daar 99 procent van het Oostenrijksche volk monarchist was. FrapkfUl^, De vermoedelijke samen stelling van het kabinet-Blam. In de wandelgangen van de Kamer wordt aldus meldt Havas gesproken over de volgende vermoedelijke lijst Van ministers van een regepring Blum, welke wij met het noodige voorbehoud willen publiceeren. Minister-president, minister zonder porte feuille: Blum. Onderstaatssecretaris van het kabinet van den minister-president: Max Dormoy. Ministers van staat: Paul Faure, Camille Chautemps. Landsverdediging: Daladier. Onderstaatssecretaris van landsverdedi ging: Mare Rucart. Luchtvaart: Pierre Cot Oorlogsmarine: Francois Detessant. Buitenlandsche Zakn: Yvon Delbos. Onderstaatssecretaris voor Noord-Afrika' Pierre Vienot. Onderstaatssecretaris voor de overzeesche gebieden: Marius Moutet. Justitie: Maurice Violette. Financiën: Vincent Auriol. Pensioenen: Albert Rivière Binnenlandsche Zaken.: Salengro. Nationale economie: Charles Spinasse. Staatssecretaris voor vervoerwezen: Al- bert Bedouce. Staatssecretaris voor landbouw: Monnet. Onderstaatssecretaris van landbouw: An dre Lyautey. Staatssecretaris voor de P.T.T.: Jardillier. Staatssecretaris voor de koopvaardij: Henri TassQ. Nationale opvoeding: Jean Zay. Minister voor nationale solidariteit: Lebas. Herriot candidaat voor het Kamerpresidentschap. In de bijeenkomst der linkerzijde, welke te gen heden is vastgesteld zal Herriot officieel worden gecandideerd voor het presidentschap der Kamer. Aangezien Fernand Bouisson heeft medege deeld, dat hij zich niet beschikbaar zou stel len, heeft Herriot 's geen tegen-candidaat. ZuM'Aitmeiri'ka. President Sacasa geeft zich over. Van officieele zijde wordt verno men, dat president Sacasa zich aan generaal Somoza heeft overgegeven. De leider der opstandelingen, generaal So moza, heeft tegenover den correspondent van Havas verklaard, dat het geheele land in zijn macht is. behalve het paleis van den president en twee in de buurt daarvan gelegen forten. Hij voegde hieraan toe. dat hij zijn troepen verboden heeft het paleis te beschieten, tenzij de belegerden het vuur zouden openen. Reuter meldt nader, dat van een der regeeringsfor- ten gistermorgen de witte vlag is geheschen. Generaal Somoza heeft een revolutionnaire regeering ingesteld. Zind-Afrika. Hertzog attaqueert het Verdrag van Versailles. Van het interessante debat over den Volken bond. dat in den Senaat is gevoerd, was wel het belangrijkste, de aanval, die Hertzog deed op het „vervloekte" verdrag van Versailles. Het debat was uitgelokt door een motie, in gediend door den vice-voorzitter van den senaat Visser, dat de activiteit van den Vol kenbond beperkt zou blijven tot den wereld vrede en de toepassing van pacifistische maat regelen. Visser beschuldigde den tegenwoor- digen Volkenbond van schijnheiligheid en van onderdanigheid aan Engeland. Frankrijk en de Sovjet Unie. Malan diende een amendement in, volgens hetwelk de Volkenbond een wereldconferen tie bijeen zou moeten roepen en in het licht van zijn eigen ervaringen diende te worden gereorganiseerd, waaraan hij toevoegde, dat een plebisciet in welk land ook zou moeten uitvallen ten gunste van den vrede. Hertzog zeide te vertrouwen, dat de Volken bond ondanks alles zijn hooge idealen zou ver wezenlijken en indien men er zich bij neer zou leggen, dat de Volkenbond gefaald heeft, zou vernietiging van de beschaving hiervan het gevolg zijn. Hertzog wees het denkbeeld van een wereldconferentie van de hand, daar de Volkenbond zelf het hoogste lichaam was doch hij legde den nadruk op de noodzakelijk heid eener herziening van het verdrag van Versailles dat hij kenmerkte als 's werelds grootste bron van wrijving, en indien er oor log kwam zou dit verdrag er. naar hij zeide, de oorzaak van zijn. Hertzog besloot met te verklaren, dat niemand het Groot Brittannië kwalijk kan nemen, dat het niet ontwapend heeft omdat het een der landen is die in dit opzicht hun best hebben gedaan. (Reuter). China. Zuid-China in openlijk conflict met de Nankingregeering. Volgens het persagentschap Domei hebben de autoriteiten van Zuid- China te Kanton „den oorlog ver klaard" aan de Nanking-regeering. Naar Domei voorts meldt zouden de troepen in Zuid-China bevel hebben ontvangen op te rukken naar Koenan en Kaingsi om de troe pen der centrale regeering aan te vallen op de grens tusschen Koetaoeng en Joe Kiangsi. Van oogenblik tot oogenblik verwacht men de vorming eener onafhankelijke regeering. Naar Reuter uit Kanton meldt hebben de autoriteiten van Zuid-China een telegram ge zonden aan de centrale regeering te Nanking, waarin zij aandringen op een verzet van het leger tegën Japan en waarin z-ij volledigen steun toezeggen. In het telegram wordt voorts geprotesteerd tegen de uitbreiding der Japansche troepen macht in Noord-China en verklaard, dat slechts een afschuwelijke oorlog China zal kunnen redden. Rusland. Eerste parlement het volgend jaar bijeen? Het eerste parlement der Sovjet Unie zal waarschijnlijk het volgend jaar bijeenko men, meldt Reuter. Men verwacht, dat de nieuwe grondwet over enkele dagen door het Kremlin zal worden bekend gemaakt. Men verklaart, dat de Sovjet-leiders op deze wijze een stap doen in de richting dei- democratie. AFRIKAANSCHE OORLOG INSPIREERT MARINETTI TOT EEN OORLOGSGEDICHT. Het lid van de Italiaansche academie Ma- rinetti. de vroegere leider der futuristische beweging in de Italiaansche kunst, heeft een gedicht geschreven op den oorlog in Oost- Afvika, waaraan hij als vrijwilliger heeft deel genomen. In de eerstvolgende zitting van de Koninklijke Italiaansche Academie zal Ma- rinetti eenige zangen van dit gedicht voorle zen. Aan dit bericht wordt van Italiaansche zijde toegevoegd, dat dit gedicht .,de eerste li teraire uiting is. geïnspireerd door den Afri- kaanschen oorlog". blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Thomas verantwoordelijk voor het „thee-lek" gesteld. Leslie Thomas gaat vrij uit. De oud-minister ook uit het Lagerhuis? Reuter meldt uit Londen: In het Dinsdag gepubliceerde rapport in zake het thee-lek" concludeert het bijzondere gerechtshof dat uit gezaghebbende bron ont hullingen zijn gedaan aangaande de begroo ting en dat J. H. Thomas voor deze indiscre tie verantwoordelijk is. Volgens het gerechtshof heeft Thomas aan Bates staatsgeheimen onthuld. Het Tribunaal verklaart, dat Bates van deze inlichtingen ge bruik heeft gemaakt om er zich persoonlijk voordeel van te verschaffen.. Thomas heeft hetzelfde geheim onthuld aan Sir Alfred Butt, die er eveneens persoon lijk voordeel van heeft getrokken. Het gerechtshof ontlast de ambtenaren en allen, die op eenigerlei wijze hebben deel genomen aan de samenstelling der begroo ting volkomen, evenals de drukkers, terwijl ook de andere leden van het kabinet geheel vrij uit gaan. Het hof is unaniem tot deze conclusies ge komen. Het hof is voorts unaniem van mee ning, dat Thomas Jr., de zoon van den vroe- geren minister, niet wist, noch vermoedde, dat Bates op onwettige wijze inlichtingen om trent de begrooting had ontvangen. Het hof ziet daarentegen geen enkel ver band tusschen de betaling aan Thomas van 'n bedrag van meer dan 15.000 pond door F tes voor zijn levensbeschrijving en voor de mededeelingen aangaande de begrooting, be halve dan dat deze betaling wijst op een groote intimiteit der beide mannen en op het feit, dat Thomas verplichtingen had jegens Bates. In zijn conclusies verklaart het hof reke ning te hebben gehouden met de feiten, zoo als deze bij de directe getuigenverhooren aan het licht zijn gekomen en geen acht te heb ben geslagen op mededeelingen, welke op ge ruchten gebaseerd waren. In politieke kringen twijfelt men er niet, aan of oud-minister Thomas zal tengevolge van de uitspraak van het hof van onderzoek naar de onthullingen aangaande de begroo ting genoodzaakt zijn als lid van het Lager huis af te treden. ENGELSCHE PARLEMENTSLEDEN BIJ MUSSOLINI. ROME. 2 Juni (Reuter.) Mussolini heeft de kwestie der Italiaansch-Britsche betrek kingen besproken met drie Britsche parle mentsleden, die de anti-sanctionnistische groepen in Lager- en Hoogerhuis vertegen woordigen. Een dezer parlementsleden, Lord Mansfield, verklaarde in een interview met Reuter, dat Mussolini, naar het hem voor kwam, de Italiaansch-Britsche vriendschap hersteld wenscht te zien en een geste van Britsche zijde verwacht. Hij herhaalde dat de Italiaansche politiek op geen enkele wijze ge richt is tegen de Britsche belangen. De Brit sche parlementsleden zijn, naar men gelooft, op speciale uitnoodiging van Mussolini naar Rome gekomen. Sportvliegtuig bij noodlanding vernield. Inzittenden ongedeerd. Dinsdagavond om zes uur is in de onmid dellijke nabijheid van het vliegveld Twente een Duitsch 'sportvliegtuig, dat na te zijn op gestegen een gedwongen landing moest ma ken, daarbij zoo ongelukkig neergekomen, dat het toestel grootendeels is vernield. De vleu gels vlogen aan splinters, de propeller brak af, doch de romp bleef vrijwel geheel in tact. Daaraan is het te danken, dat de twee inzit tenden, de vliegers Mayer en Koenig uit Bie lefeld. ongedeerd zijn gebleven. Zij liepen wonderlijk genoeg, zelfs geen schrammetje op. Het toestel had deelgenomen aan de wed strijden in het kunstvliegen te Eelde, waarna het via Schiphol en het vliegveld Twente naar Duitschland terugkeerde. De machine had Dinsdagmiddag de Amsterdamsche vlieghaven verlaten, Nadat op het vliegveld Twente was getankt, steeg het toestel weer op en maakte nog een rondje boven het terrein. Plotseling liep het toerental van den motor terug, waar op de bestuurder trachtte de machine te doen landen. Het vliegtuig bevond zich toen op ge ringe hoogte even buiten het vliegveld. Het- scheerde over een dennenboschje en kwam toen met een harden klap tegen den grond terecht. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Het slot van deze geschiedenis laat zich gemakkelijk raden. Thijs daalt zoo snel mogelijk de trap af naar de kamer van Burreblaar, die daar in het touw gevangen zit en machteloos moet toezien, hoe Thijs de poes uit de kooi bevrijdt. Voorzichtig sluipt hij naar buiten, maar dat is niet eens noodig, want de twee wachters zijn nog altijd bezig met het visschen naar de helm. Zonder dat zij iets ontdekken, verlaat Thijs het kasteel met de poes, die tevreden spint. Sim krijgt zijn trouwe huisgenoote in den besten welstand terug en ik behoef je zeker niet te vertellen, dat die twee overgelukkig waren, toen ze weer bij elkaar waren! De directeur van het Internationale Arbeidsbureau over den tegenwoordigen toestand. Ondanks teekenen van verbetering nog geen vertrouwen. Zijn programma. (Van onzen Geneefschen correspondent). Harold Butler, de bekwame directeur van het Internationale Arbeidsbureau, heeft we derom een zeer belangwekkend jaarrapport doen verschijnen, dat de grondslag van de algemeene discussies op de deze week begin nende Twintigste Internationale Arbeids- conferentie zal worden. Zooals gewoonlijk, bespreekt hij hierin de veranderingen, die sinds de Arbeidsconferentie van het vorige jaar op sociaal en economisch gebied zijn ingetreden, terwijl hij ook niet nalaat op eenige politieke omstandigheden te wijzen, die aan den tegenwoordigen toestand een zoo ernstig karakter geven. Ondanks de ver schillende aanwijzingen van een ingetreden verbetering kan Butler nog niet vol vertrou wen de toekomst tegemoet zien. Hij meent, dat „het onderzoek van de balans der laat ste twaalf maanden meer twijfel in den geest doet geboren worden dan werkelijk vertrouwen". In het eerste hoofdstuk van zijn ruim hon derd bladzijden bevattende jaarverslag licht hij deze opvatting' toe. I-Iarold Butler vestigt er de aandacht op, dat de balans eenige „on betwistbare- winsten" oplevert. De indus- trieele voortbrenging is in een groot aantal landen toegenomen. De prijzen der goede ren hebben zich over het algemeen wat her steld, hetgeen vooral den landbouw is ten goede gekomen De werkloosheid is althans in driekwart van de wereld voortdurend, zij het ook in bescheiden mate, verminderd. De koersen der verschillende munten zijn vrij wel stabiel gebleven. Ondanks al deze gunstige teekenen kan Butler zich van een gevoel van twijfel niet bevrijden. Want de vermeerdering' van de industrieele voortbrenging en de daarmede in verband staande vermindering der werk loosheid en stijging der goederenprijzen is voor een belangrijk deel helaas te danken aan de grootere voorbereiding tot den oor log, aan uitbreiding van het werk in de wa penfabrieken en andere daarmede te zamen hangende industrieën. Niet alleen voegt deze toeneming der industrieele voortbrenging geen nieuwe werkelijke rijkdommen aan het nationale bezit der verschillende landen toe. doch bovendien leidt deze oorlogsvoorberei ding tot verhooging der internationale span ning en staat dus het herstel van het inter nationale vertrouwen, dat voor een werke lijke beëindiging der economische en finan- cieele wereldcrisis onontbeerlijk is. in den weg. Butler meent, dat het nog niet te laat is. om het gevaar van een nieuwen oorlog te bezweren en daardoor het herstel der inter nationale welvaart mogelijk te maken. Als alle landen waarlijk in een opbouwenden zin willen samenwerken, zullen de moeilijkheden ook al zijn zij zeer groot, niet onoverwinlijk zijn. Doch veel tijd is niet meer te verliezen! Wij beleven, schrijft Butler, een stonde, waarin de regeeringskunst de staatslieden zal moeten verheffen tot hoogere gezichts punten dan sinds 1914. „Wij beleven thans vermoedelijk een dier voorbijvluchtende psychologische uren, waarin een moedig woord, een helderziende beslissing het lot der menschheid voor lange jaren veranderen kunnen. Het is echter te vreezen, dat, indien de staatslieden dit uur laten voorbijgaan, weldra de dis cussie over economische en sociale vraag stukken niet veel meer dan een slechts aca demisch belang- nog zal hebben". In het tweede hoofdstuk van zijn jaar-rap port bespreekt Harold Butler de actie tegen de werkloosheid in het sinds de vorige Arbeids conferentie verstreken jaar. In het algemeen is tengevolge van de boven aangegeven gun stige factoren de werkloosheid met ongeveer 15 pet, verminderd, hetgeen in vergelijking tot den stand der werkloosheid in 1932 tot een vermindering der werkloosheid met 37 pet. heeft geleid. Hiertegenover staat echter, dat de werkloosheid in Frankrijk, Neder land en Zwitserland nog is toegenomen en dat nog een reusachtige werkloosheid bestaat in zeer uitgebreide staten als China en Britsch-Indië, waarover geen betrouwbare nauwkeurige cijfers beschikbaar zijn. Een opmerkelijk verschijnsel, waarover Butler zich zeer verheugt, is, dat meer en meer in de wereld de opvatting heeft veld ge wonnen, dat de werkloosheid energiek moet bestreden worden niet slechts ter wille van den werklooze en diens gezin uit sociale en humanitaire overwegingen, doch ook in het belang van de geheele volksgemeenschap, omdat deze in haar geheel een groot belang heeft bij een verhooging der koopkracht ook onder de groote massa der zoogenaamde kleine koopers. Het bewustzijn heeft zich versterkt, dat een kleine groep van rijke, groote koopers van minder beteekenis voor de algemeene welvaart is dan de aanwezigheid van een groote groep kleine koopers. Tenge volge van het veldwinnen van dit inzicht is ook de beteekenis van den uit de openbare kassen aan werkloozen verleenden steun in een ander licht komen te staan. In het derde hoofdstuk van zijn jaarrap port geeft Butler algemeene beschouwingen over de ontwikkeling der bekende sociale verzekeringen, verkorting van den arbeids tijd, loonpolitiek, staatsbemoeiingen met de industrieele organisatie (de zoogenaamde „geleide economie") Butler meent te mogen vaststellen, dat de gedachte der sociale ver zekeringen den moeilijken crisistijd goed heeft doorstaan. „De toestand der sociale ver zekeringen is op het oogenblik zelfs over het algemeen meer bevredigend dan ooit sinds 1929." Wat de kwestie van de verkorting van den arbeidstijd betreft, komt Butler tot de slot som. dat ondanks de wederopleving der in dustrieele bedrijvigheid de beweging voor een verkorting van den arbeidstijd is blijven voortbestaan, zij het dan ook met een ietwat verlangzaamd tempo. In sommige landen waar de werkloosheid als gevolg van verhoog den industrieelen arbeid sterk verminderde, is de aandrang der arbeiders naar verkorting van den arbeidstijd verminderd, omdat de er varing geleerd heeft, dat. kortere arbeidsduur ondanks de protesten der arbeiders meestal toch gepaard gaat met vermindering van het dagloon. Vandaar de in verschillende landen ingetreden verslapping der actie der arbei ders voor verkorting van den arbeidstijd. Butler gelooft echter, dat des niettemin een vermindering van den arbeidstijd in de industrie vroeg of laat, vooral op grond van den technischen vooruitgang, onvermijdelijk zal worden. Over de loonpolitiek zegt Butler niet veel Ofschoon de loonen in enkele landen, zooal? Engeland en de Dominions en de Vereenigjle Staten van Amerika, ietwat gestegen en in enkele andere landen, zooals Nederland en Polen, ietwat gedaald zijn, groote veranderin gen hebben niet plaats gevonden. Bovendien gingen de veranderingen hier en daar van het nominale loon in den regel gepaard met gelijksoortige verard^-u-io-en ïv> de kosten van het levensonderhoud, zoodat de wckelijkr loonen vrijwel overal gelijk gebleven zijn. Ten aanzien van de groote strijdvraag der „geleide economie", geeft Butler toe. dat in de laatste twaalf maanden zich teekenen van toenemend verzet hebben voorgedaan tegen een te groote staatsbemoeiing met het indus trieele leven. Butler, die zelf een overtuigd aanhanger van de gedachte der „geleide eco nomie" is, is echter niet bevreesd, dat de be weging voor een geordend staatsingrijpen met de industrie en den landbouw weder dood zal loopen en dat het oud liberalisme op dit ge bied weer herleven zal. Ten slotte geeft Butler in zijn laatste hoofd stuk een aantal behartigenswaardige raad gevingen voor het opbouwend werk, dat den staatslieden te wachten staat. Bovenal is noo dig. dat de wereld zich duidelijk uitspreekt ten gunste van den vrede en tegen den oor log. De wereld moet inzien, dat „het zedelijk ideaal en het militaire ideaal volkomen on- vereenigbaar met elkander zijn." De wereld moet echter bovendien inzien, dat weliswaar geen sociale en economische vooruitgang duur zaam mogelijk is zonder een duurzamen toe stand van vrede, doch dat bovendien een duurzame vrede niet denkbaar is zonder so ciale en e economische rechtvaardigheid, en wel niet alleen voor de verschillende klassen der bevolking, doch tevens ook voor de ver schillende landen. Butler beveelt daarom met grooten aandrang aan, dat internationale overeenstemming zaï nagestreefd worden met betrekking tot het vraagstuk der koloniën en der grondstoffen, met betrekking tot de kwestie van de opheffing der belemme ringen van den internationalen handel. Wat het eigenlijke werk der Internationale Arbeidsorganisatie zelf aangaat, is Butler van meening, dat deze, na zooveel verdienstelijk werk te hebben verricht inzake de sociale ver zekeringen en de regeling van den arbeidstijd, zich thans vooral wijden zal aan het vraag stuk van de volkshuisvesting en aan dat van verbetering der volksvoeding. Doch hij her haalt, dat dit sociale werk slechts dan duur zame vruchten in de toekomst zal kunnen dragen, indien de staatslieden waarlijk den oorlog in al zijn vormen (politieke, militaire, economische) in den ban zullen doen en zich vastberaden ten gunste van den vrede zullen uitspreken en daarnaar ook zullen han delen! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. N.V. UNIE VAN IJSFABRIEKEN. In de algemeene vergadering van aandeel houders in de N.V. Unie van Ijsfabrieken werd de balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1935 met algemeene stemmen goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 4waar van in Februari 1936 reeds 2% als interim dividend werd betaalbaar gesteld, zoodat als slotdividend nog 2% zal worden uitgekeerd. Grooter verlies te IJmuiden in 1936 Gevraagd werd of de fabriek te IJmuiden nog steeds met verlies werkt. Geantwoord werd door de directie dat het verlies over 1935 zeer klein is. Over 1936 dreigt echter het ver lies grooter te worden. Dit moet o.a. worden geweten aan den invoer van het Noorsche ijs. De voorzitter wees er nog op dat de moei lijkheden in IJmuiden zeer groot en geregeld besprekingen met de regeering plaats vinden. Het ijsbedrijf staat er niet gunstig voor. ZONNEBRUIN voorkomt zonnebrand en bronst en bruint Uw huid prachtig. Ooos 25 en 50et. Tube 60c(. Flacon 90cf Doet Uw huiskleur spoedig wijken. (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 4 JTJNI HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO 10.— NCRV. 11.— KRO 2.— NCRV. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram.pl. 11.3012 00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-Orkest 2. Handwerkcursus 3.— Gram.pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur 4.Bijbellezing 5.Cursus v. d. Jeugd 5.30 Piano-recital 6.15 Causerie over de nieuwe Waalbrug 6.30 Geref. Friesch halfuur 7.— Berichten 7.15 Journ. Weekover zicht. 7.45 Reportage 8.— Berichten 8.15 Koor concert mmv. solisten 9.05 Boekbespreking 9.35 Vervolg concert 10.30 Berichten 10.35— 11.30 Gram.pl. HILVERSUM n 301 M. Algemeen -programma verzorgd door de AVRO. 8.— Gram.pl. 9.— Ensemble Jetty Cantor. 10.— Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Jetty Cantor 11.— Het Haagsche Trio. 12.15 Cantabilé-orkest en Gram pl. 2.30 Onthulling v. h. gedenkteeken voor H.M. de Koningin- Moeder. door H. M. de Koningin Wilhelmina. 3.15 Gram.pl. 4.— Viool en Piano 4.30 Muzi kale causerie 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7— Piano-recital 7.30 Causerie 8.— Berichten 8.10 Omroeporkest en solisten. 9.30 Gram.pl. 9.35 Radio-tooneel. 10.15 Aeo- lian-oi'kest 11.Berichten. 11.1012.Ko vacs Lajos' orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Orgelspel 11.50 Gram.pl. 12.20 Troca- dero-Cinema-orkest 1.20 Gram.pl, 2.05 Het Colombo-Octet. 2.50 Piano-recital. 3.20 Vesper. 4.10 Literaire causerie 4.30 Verslag Paarden- Show. 5,15 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek 6.20 Be richten. 6.50 Kwintetconcert, 7 15 Spaansche les. 7.50 Causerie „De Publieke Opinie" 8.20 Piano-recital. 8.35 Onerette-uitzending. 9.50 Berichten. 10.20 Kerkdienst 10.40 Oude muziek 11 35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram.pl. 9.50 Orgelconcert 11.20 Omroeporkest 2.50 Gram.pl. 4.20 Svmnhonie- concert 5.20 Hoorspel 7.20 Gram.pl. 8.20 Zang en cembalo 9.05 Nationaal-orkest 11.0512 35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert 10.20 Koorconcert. 12.20 Orkestconcert 1.35 Populair concert. 2.45 Gevar. concert 4.20 Populair concert. 5.30 Ka mermuziek 6.20 Orkest, koor en solisten 7.30 Gram.pl. 8.30 Omroeporkest 10.5012.20 Dans muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gevarieerd programma 9.20 „Juni" Maandoverzicht 10.20 Berichten 10 40 Sport 10.50 Piano-recital 11.05 Weerbericht 11.20— 12.20 Populair concert.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6