I AARDAPPELMEEL H.D.« .VERTELLING voor het binden van groen- ten en soepen, voor het S maken van pudding en vla i n Uw keuken WOENS DAG 3 JUNI 1936 HA ARLEM'S DAGBEAD S Het opdragen van schilderwerk moet rechtvaardiger geschieden. Wiskundige berekening is onnoodig. Een schilder schrijft ons naar aanleiding van de aanbestedingen van schilderwerk: Gedachtig aan het devies: „De arbeider is zijn loon waard", stelle men bij het opdragen van schilderwerken voorop een rechtvaardige behandeling van beide zijden zoowel van op drachtgever als van gegadigde. De arbeid kome ten goede aan de gemeenschap, dus er moet geen parasitisme voorkomen zooals thans voor 75% het geval is. hetgeen voor 90% de schuld is van de beoefenaren zelf, ondanks alle orga nisatie van patroons en gezellen. Door hun eenzijdigheid wordt het algemeen belang uit het oog verloren. Het schildersbedrijf is veel te eenvoudig om een wiskundige berekening op te stellen, om aan een prijs te komen voor het schilderen van het buitenhoutwerk van een woningcom plex. In de tweede plaats wordt een dergelijk werk om de 4 of 5 jaar herhaald, dus de prijs staat met enkele kleine variaties als het ware vast. Doch laten wij aannemen dat de prijs vastgesteld dient te worden, dan staan daar voor twee wegen openten eerste kan men een huis van een complex woningen z.g. „uittrek ken". Men neme het gewone type huis, met voor en achter 1 dakkapel, lijstje, 1 keuken deur met zijlicht, stolpstel, 1 raam of erker, voordeur met of zonder luifel. De loonprijs is spoedig genoeg bekend. Het bedrag voor sociale verzekering is al heel eenvoudig: Ziektever zekering f 23 per f 1000, Ongevallenverzekering f 13 per f 1000; Per f 30 loon: f 0.60 rente zegel f 20 per f 1000; Vacantiezegel f 33.30 per f 1000. Onkosten totaal f 89.30 per f 1000. Voor slijtage gereedschap, klimmateriaal en berging kan 10% van de verkregen som worden gereserveerd en desnoods nog 10% voor winst van den z.g. aannemer. Telt men daarbij het bedrag aan verf, dan heeft men een prijs, waarvoor bouwexploitanten, Gemeentebestuur, Rijks- of gemeente-instelling, besturen van woningbouwvereenigingen een werk kunnen opdragen zonder vooraf de wetenschap te heb ben dat de aannemer slachtoffer wordt. Nu vrage men door middel der plaatselijke bladen menschen, die in aanmerking wen- schen te komen voor het te schilderen, complex woningen. Men stelle tevens de voorwaarden vast, waaraan de gegadigden hebben te vol doen. Er moet bekwaam personeel geëischt worden, mede om de jongelui aan te moedigen prijs te stellen op de verkregen resultaten, opdat de onverschilligheid op den achter grond kome in het belang van het bedrijf. De patroon moet een behoorlijk stuk werk willen afleveren en niet direct uit winstbejag pro- beeren alle bepalingen ook de moreele aan de laars te lappen. Voor het toezicht moet een bekwaam op zichter-schilder aangesteld worden, geen tim merman of iets dergelijks. Men moet behoor lijk in het vak ingewerkt zijn om al de moei lijkheden onder het oog te kunnen zien. De desbetreffende organisaties zullen zeer zeker hun medewerking niet weigeren, als zij bemerken, dat de autoriteiten stappen doen om hun bedrijf weder op de been te helpen, want dat dit bedrijf in de put zit, is toch over bekend. Een commissie uit de organisatie kan na afloop het werk keuren. De leden zullen dan noodzakelijk meer waardeering voor hun ar beid leeren krijgen, want deze ontbreekt in vele gevallen, juist door den druk van boven af, steeds voor de laagste, of liever voor niet toereikende prijzen te moeten werken. Waarom moet het schilderbedrijf, dat toch aan vele menschen werk geeft, geheel verwaar loosd worden? Het is van Gemeente- en van woningbouw- besturen verkeerde zuinigheid zoo goedkoop mogelijk uit te willen zijn. In den vorm van grootere werkloosheid, verarming der gemeen schap, minder koopkracht etc. wreekt dit zich. Een klem huis kan men geheel door een man gereed laten maken. Men heeft dan loon en materiaal beiden, dus dit is nog eenvoudiger. Bij groote gebouwen kan dit echter niet plaats vinden. Verder is toezicht noodzakelijk, ook voor particulieren, keuring op materiaal etc. Men moge hierdoor tot het inzicht komen, dat de misère in ons bedrijf weggenomen moet worden. ORGELBESPELING Programma der orgelbespeling in de Groo te- of St. Bavokerk op Donderdag 4 Juni a.s. des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. 1 Suite du deuxième ton, L. N. Clérambault (1676—1749) 2 Soeur Monique, F. Couperin. 3 10e Concert G. F. Handel. Adagio Allegro Aria Allegro (quasi presto) 4 Siciliana E. Bossi, 5 Pastorale A. Guilmant. 6 Fiat Lux Th. Dubois. BUURTVERGADERING N.S.B. Donderdagavond 4 Juni zal in het gebouw Rosehaghe, Hoofmanstraat, een buurtverga- dering van de N.S.B gehouden worden. De heer J. F. van Gemert zal spreken over „Geheime machten der N.S.B.". STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Geneeskunde; Gezondheidsleer; Sport: Halfhide. Schadelijke insecten en dieren en de daardoor veroorzaakte ziekte-processen. Hilker. Deutsche Gymnastik. Lantschner. Tempo-Parallelschwung. Taalkunde: Tielrooy-de Gruyter. Marianne ou le fran cais par enchantement. Beeldende kunsten: Ewijk, van. Het verband tusschen het on derwerp, het negatief en het positief..,, in de photografie. Valk, van der en Verkruysen. Het werk van den Nederlandschen beeldhouwer Dr. J. Men- des da Costa. Wild, de. Het natuurwetenschappelijk on derzoek van schilderijen. Land- en Volkenkunde: Maes. Volkenkunde van Belgisch Kongo. Mittendorf. Unter Zwergmenschen und Riesenaffen. Velthoven, van. Stad en meierij van 's Her togenbosch Nederl. en i. h. Nederl. vert romans: Soewarno-van der Kaaden. Nonna dokter. Undset. Elf jaar. Wassermann. Alexander de Groote in Ba byion. Wolken, wind en water; literaire bijdragen Fransche Romans: Gilbert. Trois jours et trois nuits. Jouglet, Soleil-levant. Martet. La partie de boules. I Hoger. Le nouveau Lazare, Jaarvergadering der Maat schappij voor Nijverheid en Handel. In café-restaurant Brinkmann op de Groote Markt is Dinsdagavond in tegenwoor digheid van drie leden de algemeene jaar vergadering van het departement Haarlem van de Nederlandsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel gehouden. De heer C, Sta pel presideerde deze vergadering. Het jaarverslag van den secretaris maakte met leedwezen melding van het overlijden van den oud-voorzitter mr. Guépin. Het ledental der maatschappij is in het jaar 1935 met 10 tot 115 teruggeloopen. Het verslag bracht verder onder de aan dacht dat in 1937 de lustrumjaarvergadering in Haarlem zal worden gehouden, welk feit hopelijk het ledental zal doen toenemen. Niet tegenstaande een klein voordeelig saldo te vermelden viel blijft de financieele toekomst der maatschappij zorg baren. Het bestuur acht contributieverhooging onmogelijk en wijst daarom op het belang van het winnen van nieuwe leden. Bij de bestuursverkiezing werden in de we gens periodiek aftreden ontstane vacatures mr. A. J. Enschedé, jhr. dr. J. C. Mollerus ,en C. Stapel gekozen de heeren G. J. Droste, mr. B„ F. Enschedé en ir A Kessler Bij de bespreking van de agenda der 159e jaarvergadering vestigde de secretaris de aan dacht op het Meinummer van het orgaan „Maatschappij Belangen", waarin de onder werpen van deze jaarvergadering worden be sproken, Medegedeeld werd dat op de verga dering minister Gelissen zou spreker over „Eenheid in economische voorlichting". De heer Van Gelderen van het departement van koloniën zal spreken over: Samenwerking van economisch Nederland en Nederlandseh-In- dië" en de heer Van Walrée over „Mededin gend Japan". Nadat was medegedeeld welke afgevaardig den door het hoofdbestuur en de daarvoor in aanmerking komende departementen naar de jaarvergadering werd voorgesteld, stelde bij de rondvraag een lid de vraag of de maatschappij van zins is de kwestie van economische oorlogstoebereiding nader te la ten onderzoeken, aangezien de kwestie wat de bedrijven ter voorbereiding van direct op- voerbare productie in oorlogsgevaar moeten doen, reeds de aandacht van de regeering heeft getrokken. De secretaris deelde mee, dat dit vraagstuk reeds op een vergadering in Utrecht ter sprake was gekomen. Nader onderzoek van de kwes tie werd toegezegd. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur.) Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen; Politiebureau Smedestraat. Autowiel met band: Beuken kamp, Spaarndamscheweg 408. Damesbeurs met inhoud: Tames, Lootsstraat 4. Bus met melk: v. d. Erf, Oranjeboomstraat 58. Bal: Dijk, Ipenrodestraat 8. Bagagebinder: Teculenberg, Spaarnhovenstraat 111. Leesboek: Politie bureau Smedestraat. Catalogus (chemische in strumenten) Brouwer, Kolkstraat 7 zw. Dop van benzinereservoir: Citytax, Rozenstraat 49. Dop van autowiel: Verwer, Ripperdastraat 1. Koperen gesp: v. d. Spek, Allanstraat 68. Hond: Maaskant, Dubbele Buurt 13 D zw., v. Velden, Dubbele Buurt 31 en Damave, Nic. v. d. Laanstraat 1. Onderjurk: De Jong, Pijls laan 57. Manchester jasZoetelief, Indischestr. 93. Kerkboek; v. d. Wateren, Gen. Cronjéstr. 5rd. Kip: Nieuwenhuis, v. Raaphorststraat 12. Halsketting: Brandenburg, Zomerluststraat 14. Wegenbelastingkaart: Meijer, Frans Halsstraat 51 rood. Pakje inh. theedoekstofv. Kampen, Archipelstraat 11. Portemonnaie met inhoud: Haighton-, Orionweg 120, Wallis, Veenbergplein 26, De Koe, Bakenessergracht 105, Swenneker, Korteweg 20 en Arink, Leidsche,straat 136. Potlood: v. d. Brand, Staringstraat 2. Honden penning; Politiebureau Smedestraat en De Boer, Dr. Schaêpmanstraat 113. Reclamepop: Politiebureau Smedestraat. Rijwielplaatje: Menks, Zomerkade 191 en Damstra, Lekstr. 26. Tennisracket: Rutte, Kleverlaan 70. Dames rijwiel: De Leeuw, Rijksstraatweg 112. Rugzak met inhoud: v. Zomeren, Brouwersstraat 37. Hockeyschoen: Breed, Slachthuisstraat 40 rd. Tasch met inhoud; Politiebureau Smedestraat en Britzon, Spaanschevaartstraat 15. Tranen door ELSA KAISER. Lily was een dapper meisje, één van de dapperste uit het leger der hedendaagsche werkende meisjes, een roemlooze heldin in de struggle for life. Zij liep in dezen strijd mede als sokkenverkoopster van een afdee- ling in een warenhuis en zij was werkelijk de beauté van dit groote magazijn, wat voor haar zeer zeker een voordeel mag worden genoemd. Steeds sierde een lieftallig' verkoop lachje haar „echt" roode lippen en haar groote vraagoogen smeekten eiken bezoeker toch vooral bij haar een paar sokken te koopen. Eens op een dag verscheen er een elegante heer aan haar afdeeling. Hij wenschte sok ken. Zij vroeg zijn hand. Daar stak niets geëmanicipeerds achter, het was haar en kel om de maat te doen. Het werd voor Lily liefde op het eerste ge zicht. Zij wist niet wie hij was, zij kende en kel de maat van zijn sokken, maar dat was genoeg. Iedere week kwam hij en kocht sokken, bergen sokken, alle soorten die er waren, van de duurste zijden tot de goedkoopste katoenen sokken toe. Het zal ongeveer tien keer geweest zijn dat hij bij Lily sokken kocht, toen hij op een morgen kwam en fluisterde: „Ik kom van middag nog eens terug, ik moet u iets ver tellen. mijn lieve, kleine juffrouw". Het was brutaal, maar hoe kon Lily boos op hem wor den? Zij hield toch van hem. M ij n lieve kleine juffrouw had hij gezegd en Lily's groote grijzer oogen werden nog grooter, zij droomde, midden op den dag. de schoonste droomen Tusschen twee klanten door fluisterde zij haar collega bij de dassen toe: „Luus, luister eens, „hij" is verliefd op mij. straks komt hij terug. Ik droomde van nacht dat wü. samen trouwden". En Lucie fluisterde over de dassen heen: „Maak je toch geen illusies, kind". „Neen, neen, ik heb geluk, je zult het zien", juichte Lily, VEREENIGDE NEDERLANDSCHE AARD APPELMEEL-INDUSTRIE - VEENDAM (Adv. Ingez. Med.) Jeugdherberg „Jan Gijzen". Propaganda-actie. De Haarlemsche Jeugdherberg „Jan Gij zen' aan de Jan Gijzenvaart (Kerklaan) boekte het vorig jaar 2615 overnachtingen, hetgeen een kleine stijging beteekent bij 1934. Onder dit aantal waren 1120 mannelijke en 1495 vrouwelijke trekkers, terwijl een groot aantal buitenlanders, Duitschers, Fransehen. Engelschen. Belgen, Amerikanen, Finnen, Zweden, Zwitsers. Denen, een Noor. een Australiër en een Bulgaar de Jeugdher berg bezochten. De verwachting voor het nieuwe seizoen, dat inmiddels is ingezet, is iets minder op timistisch, daar de Flora het vorig jaar een sterken invloed op het bezoekerstal heeft gehad. De tijdsomstandigheden bemoeilijken het jeugdherbergwerk ten zeerste, terwijl ook het ontstaan van de vrije jeugdherbergen de de laatste jaren het wenk verzwaren. In dit verband is een ernstige waarschuwing op zijn plaats aan de ouders van jeugdige trek kers. om vooral gebruik te maken van bij de N.J.H.C. aangesloten jeugdherbergen, waar een gereglementeerd toezicht is en waar de algemeene geest in huis wordt beïnvloed door paedagogische voorschriften, hetgeen in de niet aangesloten gelegenheden geheel ontbreekt. In aansluiting op een algemeene propa ganda-actie voor het aanstaande seizoen, die besloten wordt met een radio-uitzending vanwege de Ned. Jeugdherberg Centrale op Maandag 22 Juni a.s., wordt, de Jeugdherberg Jan Gijzen op Zondag 14 Juni a.s. den ge- heelen dag voor belangstellenden ter be zichtiging gesteld, terwijl voor attracties in den vorm van volksdans en trekkei'sliedjes gezorgd zal worden. Voor alle mogelijke in lichtingen is steeds iemand ter beschikking. DS. D. HENSTRA. Na enkele malen te zijn teleurgesteld zal de Chr. Geref. Gem. van Haarlem-Noord eer lang weer een eigen predikant ontvangen als opvolger van Ds. K. G. van Smeden, die naar Enschedé vertrok, wijl Ds. D. Henstra te Dok- kum het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen. Ds. D. Henstra werd 29-April 1899 te Har- lingen geboren, hii studeerde aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te. Apeldoorn, waar hij in 1931 candidaat werd. om 1 Nov. van dat jaar te Dokkum, zijn eerste en eenige gemeente, te worden bevestigd. Ds. Henstra bedankte te Dokkum voor eenige beroepen, totdat hii dat naar Haarlem-Noord nu heeft aangenomen. CENTRA!.E TANDHEEL- KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 26a, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKUREN iederen werkdag 9—11 en ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. 1—2 uur. - DINSDAGSAVONDS 6.30—8.30 U. (Adv. Ingez. Med.) 's Middags kwam hij werkelijk terug. Lily straalde. „Ik moet twaalf paar sokken hebben", zei- de de elegante. „Ik loop dadelijk gaten in mijn sokken, dat wilde ik u vanmorgen zeggen, maar toen ston den er hier zooveel menschen." Met een half gebroken hart hielp Lily hem bij het uitzoeken en gaf hem daarna de betaal- bon. Zonder een woord ging hij zijn inkoopen aan de kassa betalen. Lily veegde de tranen uit haar oogen en zeide tot Lucie: „Je hebt gelijk gehad het was een illusie." Intusschen had zij een groote fout in haar afrekening gemaakt en dat kwam van de des illusie, Even vóór het sluiten van het magazijn werd zij bij den chef geroepen. Deze had om de één of andere duistere reden een booze bui, Lily's teleurstelling werkte op die bui als olie op het vuur, kortom zij zeide meer dan zij mocht zeggen tegenover een chef en werd op staanden voet ontslagen. En toen ze voor de laatste maal bij haar sokken stond, huilde ze, huilde ze, mooie groote, glanzende tranen. „Aha, juffrouw, huilt u rustig verder, u huilt prachtig," hoorde zij een stem naast zich zeg gen. „Ik heb in lang niet zulke prachtige, echte tranen gezien, wilt u aan de film?" Lily keek op en zag een forsch gebouwden heer voor zich staan. Zijn doordringende oogen achter brilleglazen keken haar belangstellend aan. „Mijn naam is Nitsjewo van het filmconcern „Europa", wilt u met mij medegaan, wij zoeken juist een type als u bent?" Tien minuten later stapte een stralende Lily in de auto van mijnheer Nitsjewo en reed haar carrière tegemoet. In de studio bewonderden allen de kleine Lily, die er uit zag als een onttroonde prinses. „U hebt een goed filmtype, u is fotogeniek", zeide de regisseur. Jupiterlampen vlamden op. Lily's lief ge zichtje stond in een stralenkrans van licht. Doodelijke stilte heerschte, want er werd een geluidsfilm opgenomen romantiek engros en en detail. Lily keek met groote oogen toe. Zij zag fi guranten die geen achternaam of nog in het geheel geen naam hadden, want in deze we reld maakte alleen de film een naam! De figuranten liepen maar zoo'n beetje, of zaten een deel van een minuut. Lily echter speelde een rol. de rol van een Warenhuisver koopstertje dat erg lief en mooi was en aan het slot, van de film moest huilen, toen moest zij overvloedige tranen schreien voor de close up. De regisseur schiep menschen, filmmen- schen. Lola was er door haar handen geko FAILL1SSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechübank te Haarlem op Dinsdag 2 Juni 1936. 1. De Handelsvennootschap onder de fir ma van der Walle's Timmer- en Metselbe drijf, gevestigd en kantoorhoudende te Haar lem, Prinsessekade 18a en hare beide ven- nooten. a. J. A. van der Walle, timmerman en aannemer, wonende te Heemstede, Javalaan no. 32. b. J. J. van der Walle, timmerman en aannemer, wonende te Haarlemmermeer, Kruisweg 1064. Curator: Mr. D. de Jong, te Haarlem. 2. H. Visser, handelaar in bouwmaterialen, wonende te Zandvoort. Brederodestraat 171. Curator: Mr. II. J. Pot. te Haarlem. 3 J. P. van der Horst, schilder, wonende te Haarlem, Hoogewoerddwarsstraat 22. Curator; Mr. H. J. Hoppe te Haarlem. 4 A. N. Mulder, timmerman, wonende te Haarlem, Amsterdamschevaart 80 rood. Curator: Jhr. Mr. W. A. Baud te Haarlem. 5 Herman Thoolen Hzn., bloemist, wonen de te Overveen, gemeente Haarlem, Rol landslaan 67. Curator: Mr. A. C. F. Hendrikse te Haar- lem. 6 Gerrit Yff, reiziger, wonende te Zaandam Ooievaarsstraat 21. Curator: Mr. H. H. Riepma te Edam. 7. H. Koning, winkelier in visch. wonende te Haarlem. Spaarnwouderstraat 57. Curator: Mr. H. A. M. Smits te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. A. L. M. van Berekel te Haar lem. Opgeheven zijn de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief van: 1. J. Vaandering, sigarenmaker, wonende te Beverwijk. Deken Waarenstraat 25. Curator: Mr. J. A, B. Sanders te Bever wijk. 2. H. Stal, vleeschhouwer, wonende te Zaandam. Curator: Mr. J. van der Vegt te Haarlem. 3. P. van der Mey, machinist, wonende te IJmuiden, Hedleystraat 15. Curator: Mr. W. S. A. N. Gorter te Haar lem. 4. W. Kluft Hzn.. tuinder, wonende te Heemskerk, Kerkweg 23. Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet te Haar lem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: De Naamlooze Vennootschap Aannemings Maatschappij voorheen P. Rosenhart, geves tigd te Haarlem. Curatrice: Mevr. Mr. E. A. J. Schel tema- Conradi te Haarlem. 2 P. Rosenhart, aannemer, wonende te Haarlem. Curatrice: Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema- Conradi te Haarlem. 3. J. H. A. Mathot, drukker, gewoond heb bende te Haarlem. Curator: Mr. F. A. Davidson te Haarlem. Door homologatie van het accoord is ge ëindigd het faillissement van: N. Blokker, loodgieter, wonende te Haar lem. Curator: Mr. G. E. Mellema, te Haarlem. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll .i; men, Suzy door haar tragischen oogopslag, Lotte door haar vreemden glimlach, en Lily zou er door haar tranen komen. En ze maakte carrière, drie weken later had ze reeds een groote rol. Zij moest in een select restaurant verschijnen, gehuld in petit gris. In dat restaurant zou ook een elegante vreemdeling komen, die vreeselijk met geld smeet.enfin het scenario doet er niets toe, scenarioschrijvers veroorloven zich groote .geldelijke" vrijheden Lily verwekte opzien in het selecte restau rant waar zij voor de filmopname kwam. Dit opzien stoorde haar niet, zij stond boven de situatie. Zij was werkelijk veranderd onder de bekwame leiding van den regisseur. Zij zat dus hautain en glimlachend in het restaurant en keek door, en over alles heen. De regisseur was tevreden. Een autofabrikant, die toevallig dien avond in het restaurant was, zag haar. Hij hield haar voor een dame uit de groote wereld en zond de bloemenverkoopster naar haar plaats met de prachtigste rozen. De automagnaat was zeer galant, hij coquetteerde discreet met Lily en Lily vond hem aardig, hij had zulke kleine voeten, dat had zij met haar kennersblik da delijk ontdekt. De elegante wereld ontsloot dien avond haar deuren voor Lily 'en de film interesseerde haar niet meer. De opnamen werden gemaakt en Lily bleef. Zij soupeerde met den autofabrikant. Tijdens het souper vertelde zij hem wie zij was. Hij schaterlachte en vond het verhaal een zeer geslaagde trou vaille. Men kon het haar immers dadelijk aan zien dat zij een geboren dame was en Lily gaf toe, zij glimlachte hautain en filmachtig. Nu begon haar carrière eerst recht, een nog grootere carrière. Lily's leven was één feest. Maar het noodlot wilde anders. Het noodlot is als de film en na een poosje was Lily weer net zoo ver als toen mijnheer Nitsjewo haar in het Warenhuis ontdekte. De laatste bankbiljetten waren verdwenen en haar juweelen verkocht. Zij verhuisde van de bel-étage naar de vijfde verdieping en was drie maanden huur schuldig. Toen schreef zij een briefje aan mijnheer Nitsjewo. Mijnheer Nitsjewo kwam en Lily huilde pa relende tranen. „Hui! maar", zei hij kalm. „je zult met acht duizend meter internationaal verdriet beroemd worden. De wereld betaalt veel voor een ander mans verdriet. Het leven heeft je gevormd. Er is op het oogenblik een hausse in tranen, wij betalen ze zoo duur mogelijk, zooveel kun jij niet huilen of wij weten raad met je tranen. Huil er maar vroolijk op los, de filmconcern „Europa" zal je tranen met bankbiljetten dro gen." En het werd een pracht carrière, één van veel tranen en veel geld. G. J. Bouinan. De heer Bouman, die in September 1935 als eenling op de lijst van het Comité van Vrije Kiezers gekozen werd. is de man die mij eenige maanden geleden, toen hij met mij op liep naar de raadszaal, zei: „ik voel mij hier nog als een kweekeling". Daaruit blijkt, dat hij zich bescheiden achteraf houdt. In de maan den sinds dit gesprek verloopen, is hij nog niet van houding' veranderd. Slechts een en kelen keer vraagt hij het woord om kort zijn meening over een aanhangig voorstel te zeg gen. Op het Prinsenhof ziet men ongetwijfeld belangstellend uit naar den dag waarop hij aan zijn 38 collega's gaat vertellen waarom de Vrije Kiezers het gewenscht gevonden heb ben een eigen afgevaardigde naar den raad te zenden, Tot heden heeft dit nieuwe raadslid nog geen positie gekozen, bijna zonder uit zondering geeft hij zijn stem aan de voor stellen die van B. en W. komen. Ik heb reeds een vrijmoedige hooren beweren, dat als een enkelen keer „de neuzen geteld worden" bij voorbaat op de stem van den heer Bouman gerekend wordt. De heer Bouman is Haarlemmer van geboor te. In 1877 zag hij hier het levenslicht, zoodat hij het volgend Jaar met zijn 60sten verjaar dag geluk te wenschen is. Tot 1931 heeft hij hier ter stede in het cafébedrijf gezeten. Eerst was hij 2e secretaris van den Ned. Bond van Koffiehuis- en restauranthouders en slijters, later 2e voorzitter. Een jaar nadat hij zich uit zijn zaak teruggetrokken had, werd hij tot voorzitter gekozen. Geen wonder dat de heer Bouman een en kelen keer als daarvoor aanleiding was in den raad het pleit gevoerd heeft voor de belangen van het bedrijf waarin hij zoo lang gewerkt heeft. Aanleiding daartoe was een adres van de houders van hotels, restaurants en café's waarin in dezen crisistijd werd aangedrongen op verlichting van de vaste lasten, Ook de volkstuinen hebben de belangstel ling' van den heer Bouman. Hij is medeoprich ter geweest van de volkstuinen „Zonder wer ken niets" aan de Jan Gijzenvaart. Eenigen tijd was hij voorzitter van het bestuur, maar wegens drukke werkzaamheden moest hij daarvoor bedanken. C. J. v. T. 7~o-taji(cfeen> t'aftqeAaol. ra. s ïAjod, "Ntem 'n. AkJi&ttyë, (Adv. Ingez. Med.) De Rijkskweekschool Haarlem. Het 75-jarig bestaan. te De Haarlemsche Rijkskweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen bestaat in December a.s. 75 jaar. Teneinde deze waarlijk niet alledaagsche gebeurtenis op waardige wijze te kunnen herdenken, is reeds nu met de voorbereidende werkzaamheden een begin ge maakt. De leeraren van de school vormen een voorloopig comité, dat zich in verbinding zal stellen met de oud-leerlingen van de school, liefst uit alle generaties. De herdenking zal plaats hebben in de Kerstvacantie en zal gepaard gaan met een reünie van oud-leerlingen. Ten einde zoo spoedig mogelijk te komen tot vorming van een definitief feestcomité, wordt aan de oud-leerlingen van de Haarlemsche „Bak" een oproep gericht, adhesiebetuigingen te zenden aan den heer A. Meilink, Juliana - straat.16 te Haarlem. HAARLEMSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN- VEREENIGING. Op den lezingavond van Donderdag 4 Juni zal door den bekenden Haarlemschen ama teur-fotograaf K Hoogenboom den leden van de Haarlemsche Amateur-Fotografen Ver- eeniging worden aangetoond wat op het ge bied der natuurlijke kleuren met de kleuren plaat' is te bereiken. Tevens zal aan de wanden hangen een collectie foto's van den heer H. v. Deyck, lid der N.A.F.V. te Amsterdam. De avond vindt plaats in het vereenigings- lokaal der „Haarlemsche" Gedempte Oude Graoht 104. CONCERT Het gemeentebestuur van Bloemendaal biedt een buitenconcert aan op Vrijdag 5 Juni. Dit concert wordt gegeven in de tent in het Bloemendaalsche Bosch door de Chr. Harmo nie vereeniging „Sursum" (directeur J. A. Meng) Het concert begint om 8 uur. Het programma luidt: 1. Gezang 49 arr. J. A. Meng 2. Sursum Marsch J. A. Meng 3. Le Retour au Foyer, Ouverture J. Steenebuigen 4. Ged. uit Mireile Ch. Gounod Pauze. 5. L. J. C. Feestmarsch J. A. Meng 6. Clément Marot, Ouverture Paul Kelsen 7. Fantaisie-Ballet - L. J. de Schepper 8. Mellna Ouverture 9. Finale,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7