H.D.* De Zolderkerk te Haarlem. Ontwerp-reisbelasting gewijzigd. DONDERDAG 4 JÜNI 1936 IT A A R E E M'S DAGBLAD Regeering komt aan bezwaren tegemoet. Tarief van 75 cent op 50 cent gebracht. Voor zaken- en gezondheidsreizen maximum-tarief ingevoerd. Aan de Memorie van Antwoord in zake het wetsontwerp tot heffing van een reisbelas- ting wordt het volgende ontleend: Met waardeering heeft de minister gecon stateerd, dat de grondgedachte van het ont werp bij vele leden instemming heeft gevon den. Hij waardeert dit te meer. omdat hij zich er volkomen van bewust is, dat de voorgestel de belasting allerlei bezwaren met zich brengt. In de benarde tijdsomstandigheden echter, waarin ons land zich bevindt, moet worden heengestapt over verschillende bezwaren, wel ke in meer normale omstandigheden doorslag gevend zouden moeten zijn. De minister stelt er prijs op nogmaals met allen nadruk te verklaren, dat deze belasting uitsluitend een fiscale strekking heeft het belasten van een bepaalde vertering en dat zij geen bijkomende doeleinden nastreeft. Hij kan er dan ook niet toe overgaan deze heffing te gebruiken ter voorkoming van eenzijdigen kapitaal-export. In hoeverre het Nederlandsche hotelbedrijf eenig voordeel van deze heffing zal genieten, meent hij in het midden te mogen laten, aan gezien zulks niet door dit wetsvoorstel wordt, beoogd. De reisbelasting is uitsluitend bedoeld als een heffing op een vertering, waarvan men kan zeggen, dat zij niet betrekking heeft op bevrediging van noodzakelijke levensbehoeften. Het door sommige leden geopperde denk beeld de reisbelasting te heffen naar de mate van het inkomen, moet de minister en om principieele en om practische redenen verwer pen. Het is immers juist de bedoeling de ver tering te treffen en dan nog wel dat deel van de vertering, hetwelk is besteed voor een bui- tenlandsche reis. Het met een bepaalde ver tering gemoeide bedrag houdt niet rechtstreeks verband met de grootte van iemands inkomen. De minister heeft aanleiding gevonden het gezin behalve de vrijstelling voor alle kinderen, die den vollen ouderdom van 18 jaren nog niet hebben bereikt op nog vier punten tegemoet te komen. In de eerste plaats is een verminde ring van het tarief tot de helft opgenomen voor jeugdreizen, georganiseerd door bepaalde vereenigingen. In de tweede plaats zal voor reizen ten behoeve van de studie voor univer sitaire, middelbare en daarmede gelijk te stel len examens een maximum tarief van f 12 gelden. In de derde plaats is art. 6. 3e lid (in houdende een afzonderlijk tarief voor kinde ren van grensbewoners, die f 10 zouden ver schuldigd zijn) vervallen. In de vierde plaats heeft hij de tarieven voor grensbewoners, in het bijzonder voor de gehuwden zeer belang rijk verlaagd. Voorts is de minister bereid nog een kleine verzachting aair te brengen, door het doen vervallen van het tarief van 75 cent, waardoor de belasting zal worden 50 cent per dag ge durende de eerste 12 dagen en vervolgens fl per dag. Tot een vermindering van het tarief tot 25 cent per dag kan hij niet overgaan. De minister is bereid, de bepaling omtrent de vrijstelling voor reizen aan boord van een Nederlandsch zeeschip terug te nemen. Hij doet zulks niet uit vrees voor represailles, doch omdat hem is gebleken, dat de bepalin gen in scheepvaart-contracten het voor de Nederlandsche reeders wenschelijk maken deze vrijstelling te doen vervallen. De minister kan niet instemmen met de leden, die het tegen een verminderd tarief be trekken van zakenreizen in de belasting, prin cipieel onjuist achten. Hij stelt voorop, dat hij niet de zakenreizen als zoodanig wil belasten, hij wil slechts treffen het genot, dat ook be- roepsreizen in het normale geval medebrengen. Ook om doelmatigheidsredenen kan hij za kenreizen onmogelijk vrij laten. Zakenreizen plegen immers meermalen samen te gaan met of gevolgd te worden door een pleizierreis. Desniettemin is hij voornemens in de aan de ambtenaren te verstrekken instructie voor te schrijven, dat zij de geheele wet soepel moeten uitvoeren. Komt de minister door het bovenstaande reeds aan verschillende bezwaren tegemoet, hij heeft verder voor de reizen, ondernomen uitsluitend of nagenoeg uitsluitend uit hoofde van een beroep of bedrijf de „regelmaat" wordt dan derhalve niet meer geëischt een maximum bedrag van f 24 per reis opgenomen. Duurt een zoodanige reis derhalve langer dan 30 dagen, dan is voor den verderen duur geen belasting verschuldigd. De minister wil ook voor de gezondheids reizen, welke langer dan 30 dagen duren in welk geval het doel van de reis gemakkelijker kan worden aannemelijk gemaakt dan bij een reis van korteren duur een maximum van f 24 invoeren. Dit maximum bedrag zal even eens kunnen gelden voor begeleiders of ver plegers van dengene die van dit abonnement kan gebruik maken. Ten opzichte van reizen voor familiebezoek wil men ook een maximum tarief van f 24 toe passen. Wat de studiereizen betreft, wordt nog op gemerkt, dat verschillende studiereizen van kunstenaars, leeraren middelbaar onder wijs, enz. bovendien onder het tarief van „beroepsreizigers" kunnen vallen. De minister is voorts bereid een vrijstelling onder nader te stellen voorwaarden op te ne men zoowel voor het verblijf in de overzeesche gebiedsdeelen als voor den normalen duur van de rechtstreeksche uit- en thuisreis. Een vrijstelling voor personen in dienst van een internationaal lichaam, dat in Nederland is gevestigd, kan niet worden toegestaan. Predikanten die in het buitenland de geeste lijke verzorging van aldaar wonende Neder-1 landers dienen te behartigen, kunnen als „grensbewoners" dan wel als „beroepsreizi gers" worden aangemerkt. De minister is bereid degenen, die een bede vaart ondernemen in een, door een vereeni- ging georganiseerden, ziekentrein van de be lasting vrij te stellen. Hij zal deze vrijstelling regelen met behulp van artikel 18, 2e lid. Hij is trouwens bereid van deze laatste be paling gebruik te maken in andere gevallen waarin het heffen van de belasting, ondanks de aangebrachte verzachtingen, al te onbillijk zou worden. Aan een overzicht van de wijze, waarop de minister de belasting denkt uit te voeren, wordt het volgende ontleend: De verkoop van zegels zal geschieden op de kantoren der invoerrechten en der accijnzen, op enkele kantoren der registratie, gevestigd op plaatsen waar geen kantoor der accijnzen ls, op de postkantoren, aan de loketten van alle spoorwegstations, bij Nederlandsche con sulaire ambtenaren in he1 buitenland, als mede in de restauratierijtuigen van de wa- gons-lits en de Mitropa. De minister stelt zich voor nog in overleg te treden met buitenland - sche kioskenondernemingen, om ook in de kiosken op belangrijke buitenlandsche sta tions zegels te doen verkoopen. De reisbureaux zullen de zegels kunnen koo- pen bij de ontvangers der accijnzen. Degene die onverwacht op reis moet gaan, zal derhalve vrijwel steeds in de gelegenheid zijn, zegels te koopen. Zooals in het voorloopig verslag is opge merkt, zijn thans slechts enkele kantoren aan de grens gedurende den geheelen dag en nacht geopend. Tal van kantoren zijn gedurende den middag gesloten. Deze toestand brengt bij het toenemend verkeer verschillende bezwaren mede. Afgezien van het invoeren van een reis belasting zal het wel noodzakelijk blijken, bin nen korteren of langeren tijd tot een ruimere openstelling over te gaan. Incidenteel zijn ter zake trouwens reeds voorzieningen getroffen. De invoering van een reisbelasting zal de uit voering van dit voornemen verhaasten. Voor het vastleggen van den datum van uit gang zal gelegenheid bestaan aan alle grens- kantoren gedurende de openstelling van de kantoren en aan alle grensstations aan de naar het buitenland vertrekkende treinen (de reizigers behoeven hiervoor den trein niet te verlaten). Verder zal gelegenheid worden ge geven tot het vastleggen van den datum van uitgang in alle plaatsen waar een kantoor der accijnzen is, op- verschillende stationnemen- ten aan de grens en voorts in het reisseizoen op groote stations als Amsterdam, 's Graven- hage en Rotterdam Verder overweegt de mi nister de mogelijkheid om. althans in het reis seizoen, in enkele doorgaande treinen naar het buitenland en op de perrons van Arnhem. Dordrecht, Breda, Tilburg en dergelijke plaat sen ambtenaren aanwezig te doen zijn, die op verzoek 'n datum in de pas zullen vastleggen. Daar waar thans reeds de passencontrole in uitgaande treinen geschiedt, zal deze voortaan gepaard gaan met het afstempelen voor de reisbelasting. De reiziger zal voor het wederbinnenkomen zegels tot een voldoend bedrag in zijn pas poort moeten hebben geplakt en op de nader voor te schrijven wijze met inkt of anilinepot- lood onbruikbaar hebben gemaakt. Zegels ten aanzien waarvan deze bepalingen niet zijn nageleefd, worden als waardeloos aangemerkt. Het ligt in de bedoeling, de reizigers bij hun wederkeer in Nederland, zooveel als mogelijk is, in de gelegenheid te stellen aan het eerste kantoor alsnog reisbelastingzegels te koopen. Wat de voetbalwedstrijden in het buitenland betreft, wordt gedacht aan de volgende rege ling. De spoorwegen stellen voor de extra trei nen kaartjes beschikbaar tegen een prijs, waarin de reisbelasting is begrepen. Deze spoorkaartjes zullen een bijzondere kleur hebben. De minimum „boete" van f 10 kan in het ge kozen systeem niet worden gemist. Bij een la ger bedrag zou de controle veel uitgebreider moeten worden, waardoor de perceptiekosten zouden stijgen. Een minimum bedrag van f 10 moet worden gesteld als afschrikwekkend voorbeeld tegen elk voornemen van ont duiking. De minister meent te mogen vasthouden aan de raming van een opbrengst van ongeveer f2.000.000 terwijl op een jaarlijksch kostenbe- drag van f 225.000 a f 250.000 wordt gerekend. De minister merkt tenslotte nog op, dat de huidige toestand van het rijksbudget hem geen aanleiding geeft van het v mrstel tot invoe ring der reisbelasting terug te komen. OPENLUCHT-EVANGELISATIE. Het Comité voor Opwekkingssamenkomsten deelt mede, dat bij ongunstig weer, inplaats van de Openluchtsamenkomst die Donderdag 4 Juni om 8 uur aan de Parklaan bij het Rip- perdapark zal worden gehouden, een bijeen komst zal plaats vinden in lokaal Parklaan 21, waar dan eveneens de Evangelist J. Sevens- ma uit Amsterdam zal spreken. COMMISSIE „VOLKSZWEMFEEST". De oefenuren, welke bovengenoemde com missie gedurende den afgeloopen winter in het Sportfondsenbad had, zullen gedurende dezen zomer gehandhaafd blijven. De donateurs der commissie kunnen dus oefenen: iederen Don derdagavond van 6.30 u.9 u. in het Sport fondsenbad en iederen Dinsdagavond van 79 u. in de Gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart (afd. Volksbad). i)i;iiii;ii'iiiiiiiiin ::L'riii:!:i :::i i' 1 r mt i: rniiT4i:iTi mmin De Portefeuille. Mijnheer Pieter Dik was een mager manne tje. Zijn vader was een mager mannetje ge weest en zijn grootvader, dien hij nooit gekend had, ook. Zijn grootvader had krenten en ro zijnen verkocht. Zijn vader had krenten en rozijnen gegrossierd en mijnheer Pieter Dik zou ook krenten en rozijnen hebben gegros sierd, als niet een faillissement de firma Dik en Zoon had doen overlijden. Grootvader Dik had het niet beleefd en vader Dik had er, zoo als het bij de kennissen en familie heette, veel van geweten. Zoo was Pieter Dik klerk ge worden op een groot bureau. Hij had er een behoorlijk salaris gehad en alles .verliep dan wat eentonig, maar toch niet somber. Mijn heer Pieter Dik was getrouwd met een lieve vrouw en hij was driemaal vader geworden. Toen hadden een Zwitsersche kuur voor zijn oudste dochter en een ziekte van vijf maan den van zijn vrouw zijn financiën in de war gebracht en tien procent en nog eens tien procent salariskorting hadden de deur dicht gedaan. Mijnheer Dik was een mager manne tje, veel te mager om al die zorgen te dragen. Hij was krom gaan loopen. Zoo liep meneer Dik op een morgen door het plantsoen. Hij had slecht geslapen van dé zorgen. Warm water was er niet geweest. De boiler was al lang weggedaan. Dat was zoo duur. Hij had zich dus met koud water geschoren en uitgerekend dat hij zijn gilette- mesje juist twee maanden gebruikt had. Maar hij had geen nieuw. Je kunt er best nog een dag mee doen, zei hij iederen dag opnieuw. Hij had ontbeten met twee sneedjes oud brood en een kop slappe thee. Een ei at hij 's mor gens nooit. Hij hield er niet van, zei hij, maar eigenlijk was het omdat zijn vrouw verster kende middelen noodig had, en er zooveel huis houdgeld niet meer af kon. Nu liep meneer Dik door het plantsoen. Het was een beetje om, maar meneer Dik hield Een heerlijke, frissche versnape ring: de geconcentreerde vruch- tensmaak van de „Pate de fruits van PEL, ...een keur van zomersch fruit, zoowel per ons (vanaf 20 ct.) als in mooie doo- zen (vanaf 30 ct.) (Adv. Ingez. Med.) KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 948 porties, Overtonstraat 906 porties, Byzantiumstraat 574 porties, Eem- straat 747 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L.O. 110 porties verstrekt. Het werk van „Kindervoeding" is voor dit seizoen geëindigd. STADS-BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM, Statistiek van bezoek en uitleening over Mei 1936 (1935). I. Prinsenhof. Bezoek aan de leeszaal door 2104 personen (v. j. 2352), t.w. 1849 mannen en 255 vrouwen. Bezoek aan de krantenzaal door 4699 per sonen (v. j. 5257), t.w. 4386 mannen en 313 vrouwen. Totaal bezoek aan lees- en krantenzaal door 6803 personen v.j. 7609) t.w. 6235 mannen en 568 vrouwen. Uitgeleend werden 6193 boeken (v.j. 6433). H. Filiaal „Huis te Zaanen". Bezoek aan de leeszaal door 804 personen (v.j. 803), t.w. 670 mannen en 134 vrouwen. Uitgeleend werden 1677 boeken (v.j. 1450). III. Hoofdbibliotheek en filiaal werden te zamen bezocht door 7607 personen, (v.j. 8412), t.w. 6905 mannen en 702 vrouwen. In het geheel werden uitgeleend 7870 boeken (v.j. 7883). Kijk, dat is bros-heid! Breek een groote ronde beschuit van Paul C. Kaiser door: ze verkruimelt niet omdat ze zoo bros is omdat de samen stelling zoo juist-afgemeten is! Het beste van het beste wordt ervoor gebruikt en dat kunt U direct proeven! 9 ct. per rol van 9 stuks met Paula-bon. N.V. PaulC.Kaiser Groote ronde beschuit N. V, PAUIC. KAISER. BESCHUITFABRIEKEN - ROTTERDAM (Adv. Ingez. Med.) van planten. In zijn tuin groeide niet veel meer. Vroeger wel, maar den laatsten tijd had hij er niets meer aan laten doen en zelf was hij er te moe voor 's avonds. Het gras was nog bedauwd, vogels twinkelden en het water in het vijvertje was helder. Het was bijna het eenige pleziertje dat meneer Dik nog had. Even stond hij stil bij het vijvertje, toen liep hij weer door. Het werd tijd voor het kantoor. Meneer Dik kwam voorbij het monument. Een groote, leelijke portret-buste van een burge meester, met aan den voet een paar treden en aan weerskanten een bank. Meneer Dik keek er nooit naar. Hij was al niet kunstzin nig. maar dit was bepaald niks voor hem. Hij liep door en keek op den grond. In zijn hoofd spookten de zorgen van iederen dag: de huur, het eten, de kleeren, het ging net. Maar nu de ziekte van Liesje, dat was een heele hap. En over twee weken de belasting. Waar die van daan moest komen? Meneer Dik strompelde door, doch plotseling hield hij in. Voor hem, op een meter afstand, lag iets op het pad. Meneer Dik keek goed, ja, het was een porte feuille. Meneer Dik stond stil. Het werd hem vreemd te moede. Als dat eens een portefeuille met veel geld was! Als hij het dan eens Maar neen, dat kon hij toch niet. Zijn vader en zijn grootvader waren altijd eerlijk geweest en hij had al die jaren ook nooit iets gedaan, waarvoor hij zich moest schamen. Maar goed, als er veel geld in zat, misschien kreeg hij dan een belooning! Meneer Dik had een heelen tijd staan peinzen. Eindelijk stapte hij nader bij en bukte zich. Roetsj Een hoonend ge lach klonk uit de struiken, terwijl de porte feuille onder zijn vingers wegvloog. Een paar lachende jongensgezichten werden zichtbaar. Meneer Dik keek even beteuterd, toen liep hij verder, een glimlachje om de lippen. Het was ook te gek geweest. Moeizaam ging hij door, naar het bureau. Den volgenden dag liep meneer Dik een anderen weg. Wel ging hij weer door het plantsoen, maar hij liep nu een ander pad om den vijver heen. Hoewel hij het zich niet wilde bekennen, was hij bang. Bang dat er weer die portefeuille zou liggen, dat hij er weer naar zou moeten grijpen. Meneer Dik was moe. Hij had' slecht geslapen, met Liesje Het kerkgebouw der Oud-Katholieke Gemeentè aan de Bakenessergracht. Foto van een oud schilderij met interieur der kerk. In ons vorig nummer hebben wij reeds de aandacht gevestigd op het 300-jarig bestaan van deze kerk die in gebruik is bij de Oud- Katholieke Gemeente te Haarlem. Dit is de eenige zolderkerk in ons land waarin nog kerk gehouden wordt. De zolderkerk die te Am sterdam gevonden wordt is tot museum in gericht. Een kijkje op de binnenplaats. Voor jeugdige werkloozen. De Centrale Werkplaats in de Spaarn- wouderstraat. Op de Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen (Spaarnwouderstraat 12) is nog plaats voor hen die hun vak willen onderhou den. Er is gelegenheid om zich te oefenen in tim meren, bankwerken. draaien en electro-tech- niek, onder deskundige leiding. De deelnemers ontvangen bovendien nog zakgeld van 0.25 tot 1). Werkgevers die van de inrichting der werk plaatsen kennis namen, hebben reeds meer malen jonge menschen die daar werkten voor arbeid aangenomen. Jonge werkloozen. die bovengenoemde vak ken uitoefent, meldt u aan bij de Centrale Werkplaats, Spaarnwouderstraat 12. Daar kunt u nuttig bezig zijn, uw vakkennis onderhouden en vermeerderen, en een kans krijgen om weer geplaatst te worden in werk plaats of bedrijf. ging het slecht. Nog maar dertien dagen voor de belasting. Waar moest het heen? Meneer Dik liep voorover. Zijn oogen waren al jaren op den grond gericht. De grond, waarop nooit iets lag dan een fop-portefeuille! Meneer Dik schrok op. Juist op dit oogenblik, toen hij een beetje bitter aan het gebeurde van gisteren dacht, zag hij op enkele meters afstandNeen, hij vergiste zich niet! dezelfde portefeuille, de portefeuille die hij had willen ontloopen. Meneer Dik beet de tan den op elkaar. Nu zou hij zich niet laten beet nemen. Rustig stapte hij er voorbij, keek niet om. Geen gejuich weerklonk. Niets dan de voetstappen van meneer Dik. Doch die werden trager. Zou hij? Hij keek om. De portefeuille lag er nog. Goed, maar hij had hem toch her kend! Als hij nu terugging, was hij heelemaal belachelijk. Meneer Dik stond na te denken. Toen keerde hij zich resoluut om. Kalm stapte hij op de portefeuille af. Nu stond hij er voor. Zou hij zich bukken? Moeizaam kromde meneer Dik zijn stijve rug, strekte zijn hand uit. Doch de portefeuille be woog niet. Meneer Dik greep hem, tilde hem op. Hij was zwaar. Meneer Dik's handen tril den. Met moeite maakte hij de portefeuille open. Toen duizelde het hem. Een dik pak bankbiljetten hield hij in zijn hand. „Tien procent voor U als de eerlijke vinder, meneer" zei de heer tegen meneer Dik. De commissaris van politie lachte fijntjes doch meneer Dik keek den vreemdeling verstomd aan. Tien procent, dat was vijf honderd gulden „Ja, dat komt er van! Dan had ik maar niet met zooveel geld in mijn zak moeten blijven loopen. En dan op mijn leeftijd 's avonds in een park wandelen, neen, ik heb wat ik ver dien!" Dien avond liep meneer Dik opgewekter naar huis dan in jaren was gebeurd. Zijn stap was veerkrachtig geworden. Hij passeerde het standbeeld met de bank en lachte. Op het pad lag een bruine portefeuille. Baldadig schopte meneer Dik er tegen. „Hé. meneer, dat is gemeen", klonk het uit de struiken terug. Meneer Dik slaakte ondanks zichzelf een zucht van verlichting. De kerk is in 1636 ingericht op een zolder van een oude bierbrouwerij. Officieel mochten er in dien tijd door de Katholieken geen eere diensten gehouden worden. Daarom hadden die in het geheim plaats in gebouwen waar door de autoriteiten geen kerk vermoed kon worden. Voor de plaats waar de priester voor het altaar stond, was een luik waardoor hij, als de wetsdienaren een overval deden, zich kon laten zakken om door een geheime gang te vluchten naar een der particuliere huizen aan de Bakenessergracht. Er is in den loop dei- eeuwen veel aan die kerk verbouwd, maar de weg waarlangs de priester ontkomen kon, is nog wel vast te stellen. Hieronder geven wij ook een foto van den ouden ingang der kerk op een binnenplaatsje. Daarnaast is goed te zien, dat het gebouw zeer oud is, want alleen in den ouden tijd werden immers zulke dikke muren gebouwd. Het is niet bekend hoe lang het gebouw reeds als brouwerij in gebruik was voor het tot schuil kerk bestemd werd. Maar al zijn er dikke mu ren, het gebouw wordt thans toch bouwvallig. De muren golven als baren der zee, zoodat het geen wonder is, dat de Oud Katholieke Ge meente met verlangen uitziet naar het tijd stip waarop zij haar nieuw kerkgebouw aan den Kinderhuissingel kan inwijden. Op de kamer van pastoor C. F. Nieuwenhui- zen hangt een schilderij van den ouden toe stand der schuilkerk. Uit de afbeelding die wij daarvan geven, blijkt, dat de vorm van óe kerk uit de foto die wij van het buiten-aan zicht geven, wel is af te leiden. De brouwerij werd gevonden in het ondergedeelte van het gebouw, waarvan de muur met klimop be groeid is. De lange rij ramen boven de klimop geeft de geheele lengte van het eigenlijke kerkgebouw aan. Boven de halve kerk is een tongewelf, welk tongewelf zich ook de monstreert in het exterieur, want over de helft van het gebouw is het dak lager gemaakt. Aan de achterzijde der kerk, dus waar geen tongewelf is, wordt een gaanderij gevonden met een. klein maar welluidend orgel. Thans is voor de kerk een poortingang in de Koks teeg gemaak t. Zooals men uit ons vorig nummer weet zal op den eersten Zondag van September het 300-jarig jubile door de Oud Katholieke Ge meente kerkelijk gevierd worden. De oude ingang der kerk op een binnenplaatsje. „De Lichthoeve" te Santpoort. We ontvingen het Juni-nummer van „De Lichthoeve" het orgaan van het bekende Kin dertehuis van dien naam aan de Kweekers laan te Santpoort. Als gewoonlijk schrijft de Directrice, Zuster J. Th. Kuyck, een hoofd artikel, ditmaal getiteld „Een vrouwenleven" waarin zij op treffende wijze de levensgeschie denis vertelt van een vrouw, die ook eenigen tijd op „De Lichthoeve" verpleegd is geweest, Zooals onze lezers weten, worden hier niet al leen kinderen verzorgd, maar ook vrouwen en meisjes die hulp noodig hebben. De Directrice doet ook mededeelingen over Zuster Verkerk, de secretaresse-penningmeesteresse, die nu al sinds l Mei wegens een ernstige ongesteldheid in het Joles-Ziekenhuis te Haarlem verpleegd wordt. Zuster Verkerk, die altijd met zulk een rustige, vaste hand dit groote huishouden, leidde, wordt zeer gemist. We hebben naar haar toestand geïnformeerd. Het antwoord luidde, dat die goed vooruit gaat. Zij zal dus wel weer spoedig op de Lichthoeve terug keeren. De Administrateur brengt het gebruikelijke verslag uit en doet rekening en verantwoor ding van de binnengekomen giften in geld en natura. Op Maandagavond 22 Juni heeft op het terrein van de Lichthoeve een zomer-zang- feest plaats. Het Christelijk Gemengd Zang koor (directeur de heer Van Soest) en het R.K. Dameszangkoor (directeur de heer F. Pielage) zullen er een zanguitvoering geven. Ten slotte wordt medegedeeld, dat er weer een nieuwe verloting plaats zal hebben. Het aantal loten bedraagt 2000. DE FILM „DAS HOHE LIED DER ARBEIT". De Handelsvereeniging „Buderus" in Den Haag heeft aan de Middelbare Technische School alhier een voorstelling aangeboden met de sprekende film getiteld „Das hohe Lied der Arbeit", dezelfde film, die de vorige week voor het Kon. Instituut van Ingenieurs is vertoond. De directeur van het Frans Halstheater heeft haar bioscoop ter beschikking gesteld, zoodat de voorstelling zal plaats vinden op Donderdag van 11—12 uur.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10