Uit het Buitenland Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom DONDERDAG 4 TUN I 1936 HAARLEM'S DAG BEAD Frankrijk's nieuwe kabinet. Léon Blum wordt vandaag met de vorming van een ministerie belast. Italië niet vertegenwoordigd op de a.s. internationale arbeids conferentie. Frankrijk. Blum wordt vandaag met regeeringsvorming belast. Tijdens een bijeenkomst van afgevaar digden der partijen der linkerzijde heeft Sa- lengro bevestigd, dat Blum vanavond na de verkiezing van het bureau der Kamer belast zal worden met de samenstelling van het ka- binet.Hij zou Vrijdagochtnd in 't Journal Of- ficiel de lijst zijner medewerkers publiceeren. Hij voegde hieraan toe, dat het mogelijk is. dat de nieuwe regeering zich Zaterdagmiddag aan de Kamer voorstelt. Gemève. Geen Italiaansche gedelegeer den naar de Internationale Arbeidsconferentie. De Italiaansche regeering heeft naar Reu ter meldt, den directeur van het Interna tionaal Arbeidsbureau medegedeeld, dat zij geen delegatie zal afvaardigen naar de in ternationale arbeidsconferentie, die 4 Juni bijeen is geroepen In officieele Italiaansche kringen geeft men de twee volgende redenen op voor dit besluit: De eerste houdt verband met de kwestie der procedure aangezien het reglement dei- conferentie voor erkenning eener delegatie eischt. dat deze twee weken voor den aan vang der zitting is benoemd. In de tweede plaats was toentertijd de al- gemeene toestand nog van dien aard, dat de Italiaansche regeering bereid was tot samen werking met een ajin: den Volkenbond ver bonden organisatie. Polen zou zijn gepleegd, omdat Poole zijn vrouw mishandelde, vroeg het openbaar ministerie aan een der beklaagden, Dayton Dean: „in dien u opdracht ontving van een moord te plegen of een andere misdaad te begaan, zoudt u dat dan doen?" De 'beklaagde be antwoordde deze vraag bevestigend. Vervol gens gaf hij een beschrijving van de bijeen komst, waarin besloten was om Poole te be straffen. Op de vraag waarom Poole dood geschoten was, antwoordde Dean: „De leden van het Legioen moesten orders aannemen". Ook de vraag van het O. M. of Dean hier mede bedoelde te zeggen, dat hij iedereen moest neerschieten omtrent Wien -hij een dergelijk bevel kreeg, beantwoordde Dean bevestigend. Daar Dean tijdens het verdere verhoor be kende Poole te hebben gedood, werd hij tot de doodstraf veroordeeld. (Reuter) Afrika. Prof. Moscicky 10 jaar president. Prof. Moscicky. Gisteren is overal in Polen plechtig de dag herdacht, waarop tien jaar geleden professor Moscicky het presidentschap der republiek aanvaardde. Des morgens heeft in de kathe draal een plechtige dienst plaatsgevonden, die behalve door den president en zijn fami lie werd bijgewoond door de leden der regee ring Rydz Smigly, den inspecteur-generaal van het leger, en de leden van het diploma tieke korps. Voorts vond een défilé der troe pen plaats. Des avonds trokken enorme stoeten met toortsen en vlaggen naar het voorplein van het koninklijk slot. waar zij den president hulde betuigden. Amerika. Een lid van het „Zwarte Legioen" ter dood veroordeeld. Uit Detroit. 3 Juni. Tijdens het proces tegen twaalf leden van het „Zwarte Legioen" verdacht van moord op Charles Poole, die Fransche stakingsbeweging breidt zich uit. Driehonderd metaalfabrieken rondom Parijs door de arbeiders bezet. De stakingsbeweging in Frankrijk heeft zich uitgebreid over een 30-tal ondernemin gen in het departement Seine et Oise, met ongeveer 6000 arbeiders. Te Rijssel heeft de beweging zich ook over de maatschappij For ges en de staalfabriek Denain Anzin met 3700 werklieden uitgebreid. In de buitenwijken van Rouaan hebben dc werklieden van enkele fabrieken verklaard, de werkplaatsen te zul len bezetten totdat hun eischen zullen zijn ingewilligd. De groep der metaal-mechanische en aan verwante industrieën heeft een communiqué uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de beweging tot bezetting der fabrieken thans ongeveer 300 metaalfabrieken in de omgeving van Parijs omvat. In het communiqué wordt verder medege deeld. dat tijdens de algemeene vergadering, die Woensdagavond werd gehouden, de alge- heele solidariteit der industrieelen is geble ken. Recrutenwerving voor het Duitsche leger in Zuid-West- Afrika. Op het oogenblik wordt in geheel Zuid-West Afrika een uitgebreide campagne gevoerd voor de werving van recmten voor den militairen dienst van Duitschland, meldt Reuter uit Windhoek. Naar beweerd wordt staat deze recruteering onder direct toezicht van den Duitschen consul. Voortdurend melden jonge Duitschers zich aan voor de keuring van den Duitschen dokter zulks met hei oog op deze campagne. Tot de genen. die zich aanmelden, zouden vele Brit- sche onderdanen behooren. Het bevel zich aan een keuring te onder werpen is, naar beweerd wordt, gegeven in den vorm van brieven, welke door den con sul zijn onderteekend en waarin o.m, wordt verklaard, dat zij die geeii gehoor geven aan der. oproep of zich tegen de opdracht van den consul verzetten, zullen worden gestraft met een geldboete van 150 mark of in de gevangenis zullen worden opgesloten De negus te Londen aan gekomen. Particuliere secretaris van Eden was ter begroeting aanwezig. Chineesche regeering contra het opiumgebruik. De doodstraf op overtreding. Reuter meldt uit Nanking 3 Juni: De Chineesche regeering heeft de nieuwe wet op het opium-gebruik afgekondigd. Zij stelt bij derde veroordeeling de doodstraf vast voor alle opiumschuivers, terwijl ambtenaren, studenten en hoogleeraren reeds bij de eerste overtreding ter dood kunnen worden veroor deeld. SIR ALFRED BATES BETAALT DE VERZE KERINGSUITKEERING TERUG. Uit Londen: De advocaat van sir Alfred Bates heeft medegedeeld, dat hij aan alle makelaars, .bij wie Bates verzekeringen had gesloten met het oog op de nieuwe begroo ting chéques gezonden heeft ten bedrage dei- uitgekeerde sommen plus de afsluit-provisies voor de bezorgde verzekeringen. GROOTSCHK ONTVANGST VAN BADOGLIO TE ROME. De onderkoning van Abessynië, maar schalk Badoglio, is Woensdagmiddag te Rome aangekomen Aan het station werd hij begroet door Mussolini, alle ministers en on derstaatssecretaris, de voorzitters van se naat en kamer, talrijke afgevaardigden en andere autoriteiten. Zoodra Badoglio uit den trein stapte, liep de Duce hem tegemoet en omhelsde hem terwijl de onderkoning luide werd toegejuicht. Buit-en het station ston den troepen van het Romeinsche garnizoen en oudstrijders opgesteld. Een groote me nigte bereidde Badoglio een hartelijke ont vangst. STAKING VAN HAVENARBEIDERS TE ANTWERPEN. ANTWERPEN, 3 Juni. (A.N.P.) In de ha ven van Antwerpen is hedenmorgen een al gemeene staking uitgebroken, die het karak ter van een wilde staking heeft, daar zij niet door de vakbonden georganiseerd is. De sta kers. die vermoedelijk door communistische voormannen aangespoord zijn, verlangen een vei-hooging van hun loon met 14 francs per dag, zulks in verband met index-cijfers, welke door de regeering zijn opgemaakt en waarop de loonen gebaseerd zijn. Verscheidene leden van vakbonden, die strooibiljetten ronddeelen welke aansporen tot hervatting van het werk, werden door communisten aangevallen en van hun biljetten beroofd. Vele werkwilligen durven uit angst voor molestatie het werk niet te hervatten. De vakbonden vergaderen hedenmorgen om eventueele maatregelen te treffen. DE BALANS DER BRl SSELSCHE WERELD TENTOONSTELLING. De balans der Brusselsche wereld-tentoon stelling, die gehouden werd in den zomer van 1935, toont een winst van 50.153 frs. De voornaamste ontvangsten bestonden uit een regeerings-subsidie van ongeveer 18.000.000 frs., een subsidie der stad Brussel ter grootte van frs. 25.000.000, opbrengsten van tombola etc. frs. 60.000.000, huren, entreegel den etc. 90.000.000 frs. Het rijk ontving *an belastingen ongeveer 34.500.000 francs, terwijl de Belgische spoor wegen gedurende de tentoonstelling in ver gelijking met dezelfde periode in 1934 54.000.000 francs meer ontvingen. DE ZIEKTE VAN DEN GOUVERNEUR- GENERAAL. BATAVIA. 3 Juni. (Aneta, alg. dienst.) De algemeene toestand van den gourverneur- eneraal is goed. De infectie, welke Zijne Ex cellentie aan het been heeft bekomen, is nog niet overwonnen, waarom verder rusthou- den door den geneesheer is voorgeschreven. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN GENERAAL LÏTZMANN BIJGEZET. Woensdag is te Neu-Glossow het stoffelijk overschot van generaal Litzmann op de z.g. Kowno-hoogte ter aarde besteld, in tegen woordigheid van Hitler. Rudolf Hess. gene- raal-veldmaarschalk, minister Von Blomberg en vele andere autoriteiten. Zoowel minister Von Blomberg als de plaatsvervanger van Hitler. Rudolf Hess, spraken redevoeringen uit, waarin zij afscheid namen van den overwinnaar van Brzeziny en den ouden par tijgenoot. De kist werd door 10 politieke lei ders in het graf neergelaten. Hitier legde een krans neer met het op schrift „Den ouden soldaat en den trouwsten strijder voor Duitschland's grootheid en we deropstanding, partijgenoot generaal Litz mann". Aan boord van de „Oxford" kwam de negus Woensdagmiddag met zijn gevolg te South ampton aan. Hij begaf zich onmiddellijk aan wal. Er had geen officieele ontvangst plaats. Slechts leden van het Abessynische gezant schap waren aanwezig, terwijl een aantal be langstellenden den negus toejuichte. Om 4.55 uur arriveerde de Negus op het Waterloostation te Londen. Hier had zich een groote menigte ver zameld. Onder de wachtenden bevonden zich de leden der Abessynische kolonie te Londen. Haile Selassie werd vervolgens door den particulieren secretaris van minister Eden ontvangen in overeenstemming met het ge bruik bij incognito-bezoeken van buitenland- sche vorstelijke personen. De menigte juichte den negus toe, toen hij zich naar zijn resi dentie in het West End begaf, waar hij tijdens zijn verblijf te Londen zijn intrek zal nemen. Deze residentie is, zooals men weet. naast de Abessynische legatie gelegen. Nader meldt Reuter uit Londen: Een groote menigte heeft drie uren lant gewacht om de aankomst te zien van den negus bij de Abessynische legatie te Londen Zooals men weet, zal de negus tijdens zijn verblijf te Londen zijn intrek nemen in het naast de legatie gelegen gebouw. Toen de keizer arriveerde juichte de menigte onophoudelijk. In antwoord op de toejuichingen verschenen de negus in gezelschap van zijn dochter en den Abessynischen gezant, Dr. Martin, op het balkon van het legatiegebouw, vanwaar zij de menigte toewuifden. De Prinses sprak eenige woorden voor de microfoon. Zij zeide: „uw vriendelijke ont vangst geeft ons goeden moed voor het doel, waarvoor wij komen". De gezant sprak zijn erkentelijkheid uit voor de hartelijke ontvangst. De menigte juichte den negus opnieuw luid toe, voordat zï.i uiteenging, waarna de negus zich naar de hem door Sir Ellie Kadoorie ter beschikking gestelde woning gaf. LUITENANT-GENERAAL WEVER BIJ VLIEGONGELUK GEDOOD. Woensdagmorgen is op het vliegveld van Dresden een vliegtuig na den start afgegle den. De beide inzittenden, waaronder de chef van den generalen staf der luchtmacht, luitenant-generaal Wever, die het toestel be stuurde, kwamen om het leven. ITALIAANSCH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG TIJDENS PROEFVLUCHT NEERGESTORT. Naar eerst thans gemeld wordt, is op 27 Mei een bombardementsvliegtuig tijdens een proefvlucht boven de Apennijnen neerge stort. daar de bestuurder tengevolge van den mist de macht over het toestel verloor. Drie der inzittenden werden gedood, terwijl twee er het leven afbrachten. GENERAAL WAHIB PASJA TE ALEXANDRIë. Generaal Wahib Pasja, de vroegere mili taire adviseur van het front in Ogaden is met zijn secretaris te Alexandria aangeko men, waar zij zich hebben ingescheept aan boord van de Khedive Ismael, welk schip Piraeus en Marseille zal aandoen. Hoewel Wahib Pasja zegt op advies van zijn dokter een zeereis te zullen maken, veronderstelt men, dat hij zich naar Piraeus zal begeven. EEN STRATOSFEERVLUCHT OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN? DALLAS. 2 Juni (Reuter-A.N.P.) De vlie gers Pangborn en Montymason zullen op 12 Juni een stratosfeervlucht over den Atlanti- schen Oceaan maken. Van New-York uit zul len zij op een hoogte van 15.000 meter den Oceaan oversteken. De vliegers zijn voorne mens bezoeken te brengen aan Londen. Pa rijs. Madrid en Amsterdam, misschien ook aan Berlijn en Moskou. Tweede disconto-verhooging binnen een week. Zorg tijdig bruin te zijn Want een blanke huid wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AM7LDA- zonnebruincrëme, die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Inqez. Med.) Alle tarieven met 1 procent verhoogd. De Nederlandsche Bank heeft het disconto met ingang van heden over de geheele linie met één procent van 3V£ tot 4'A procent verhoogd, de overige rentetarieven zijn gebracht op 5 procent. Nadat de Nederlandsche Bank ingaande Za terdag 30 Mei haar rentetarieven over de ge heele linie met een vol procent had verhoogd, waarbij het wisseldisconto van 21/2 procent op 31/2 procent werd gebracht heeft zij het raad zaam geoordeeld haar renteberekening we derom te herzien. Met ingang van heden zijn de tarieven gewijzigd in dier voege dat het wisseldisconto op 4'procent is gesteld en de vergoeding voor het verleenen der overige fa ciliteiten met dit percentage in overeenstem ming is gebracht. Toen onze circulatiebank op den laatsten werkdag van de achter ons liggende maand haar rentetarieven op voor het bedrijfsleven ongunstige wijze veranderde, kon gevoeglijk worden verwacht dat deze stap de inleiding zou zijn voor verdere maatregelen, tenzij de situatie zich als bij tooverslag zou wijzigen. Gezien de ontwikkeling van den toestand in Frankrijk kon deze mogelijkheid echter wel worden uitgeschakeld. Nauwelijks toch was het officieele disconto omhoog geschroefd of onmiddellijk sloot de open markt zich aan, zoodat het particuliere disconto zelfs weer boven het banktarief kwam Wanneer de no teeringen op de wisselmarkt bovendien aan leiding tot gouduitvoer mochten blijven ge ven kon men dus redelijkerwijze veronder stellen dat onze centrale credietinstelling niet werkeloos zou toezien dat aan haar goudvoor raad werd geknabbeld. Toen onmiddellijk na de feestdagen enkele valuta's van landen waarvoor goud voor export wordt vrijgegeven zich op het goud-uitvoerpunt bewogen, was het duidelijk dat de Nederlandsche Bank niet lang zou talmen met het nemen van die maatregelen, welke het best kunnen dienen ter bescherming van den goudvoorraad van den gulden. Dit was te meer noodig, omdat de goudvoorraad reeds belangrijk was geslonken. Per 31 Maart be schikte de bank over f 714.654.000 aan goud. terwijl de bankstaat opgemaakt per 25 Mei een hoeveelheid van f 683.807.000 aangaf, zoo dat in het verloop van een goede maand een vermindering van rond f 31.000.000 viel te constateeren. Sindsdien is een verdere re ductie gekomen en zijn eenige tientallen mil- lloenen guldens aan goud weggevloeid. Daar de noteering van het particuliere disconto int.ussehen was gestegen tot 4 procent heeft de Nederlandsche Bank thans zeer terecht de rem op den goudexport zwaarder aangezet. Of het laatste woord thans gesproken is. dient voorloopig te worden afgewacht De „aanval" die ons nationale ruilmiddel te weerstaan heeft is vrij fel. De algeheele stem ming op de geld- en kapitaalmarkt is nerveus Het agio voor ter mijn wissels spreekt in dit opzicht meer dan boekdeelen. terwiil het dis agio voor Fransche francs doet uitkomen dat het vertrouwen in het Fransche ruilmiddel tot een bedenkelijk laag peil is gezakt. Ten aanzien van de disconto-verhoogingen van de Nederlandsche Bank dient in aanmer king te worden genomen dat de arbitrage- transacties daardoor kunnen worden bemoei lijkt, doch dat kapitaalvlucht, althans kap1- taalverplaatsin°', daardoor niet absoluut ka" worden verhinderd. Zooals in het jongste jaarverslag van de Nederlandsche Bank ech ter wordt opgemerkt, doet bij een gezond en elastisch bankwezen als het Hollandsche en een sterke positie van de circulatiebank het aandraaien van de discont^sehroef zich, zij het-met eenige vertraging, krachtig gevoelen ter bet^ua-p'ing van het wegvloeien en vooral van het wegblijven van gelden die voor em plooi in het binnenland in aanmerking romen. Versch vleesch voor werk- loozen? Besprekingen over een proefneming in enkele gemeenten ten departemente gevoerd. Woensdag heeft op het departement van Sociale Zaken een bespreking plaats gehad met vertegenwoordigers van dat departe ment en den landbouw-crisisdienst met ver tegenwoordigers der gemeenten 's-Graven- hage. Hengelo, Utrecht en Eindhoven, over de mogelijkheid van een eventueele verstrek king van versch vleesch aan werkloozen en ondersteunden. De besprekingen hadden een zeer voorloo pig karakter, waarbij de eventueele moge lijkheid van het nemen van een proef met de verstrekking van versch vleesch door middel van een systeem van bonnen onder oogen werd gezien. De vertegenwoordigers van de gemeente besturen zullen nader de mogelijkheid van het nemen van een dergelijke proef in hun gemeenten onder oogen zien. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Teleurstelling over houding van regeering. De inleiding van dr. ir. P. N. Bockel op de 142e algemeene vergadering der Hollandsche "Maatschappij van Landbouw over zuivel- vraagstukken gaf aanleiding tot verschillende opmerkingen en vragen uit de vergadering, welke door den inleider werden beantwoord. Hij zeide hierbij o.a. dat onomstootelijk vast staat dat de productie van boter en melk weer stijgende is: berichten omtrent daling moeten onjuist zijn. Na de pauze kwam in behandeling een mo tie van de afdeeling Wassenaar, welke, met eenige wijziging van de redactie, door het hoofdbestuur overgenomen, als volgt luidt: De algemeene vergadering van de Holland sche Maatschappij van Landbouw, van oor deel, dat de regeering meermalen blijk heeft gegeven, de adviezen van den georeanisar den landbouw voorbij te gaan. besluit hier over haar teleurstelling uit te spreken, b°shiit verder aan de centrale lan(ihnnww>"!- i->s voor te stellen, aan de regeering mede te dee- len dat het hun niet mogelijk zal zijn mede te werken aan maatregelen, welke het le venspeil op het platteland omlaag drukken. Aangezien over de redactie geen overeen stemming in de vergadering bestond, werd de motie in stemming gebracht, waarvan de uit slag w" zij met 83 tegen 37 stem..ren verd aangenomen. In de toriiohting von deze motie was te voren namens de afdeeling Wassenaar nog opgemerkt, dat de miskenning van de land bouworganisaties door den minister van landbouw wel voldoende is geconstateerd, en dat de grens van de aanpassing bereikt is. Deze conclusie van het hoofdbestuur in zake samenwerking met Landbouw en Maat schappij is, nadat te dien aanzien uit de ver gadering verscheidene opmerkingen waren gemaakt, naar de afdeelingen verwezen, op dat deze gelegenheid krijgen zich er nader over te beraden. VALSCHE BANKBILJETTEN IN INDIê ACHTERHAALD. CHERIBON, 3 Juni (Aneta). De politie boekte in verschillende plaatsen een mooi suc ces door te verhinderen dat valsche bankbil jetten van f 50 in groote hoeveelheden in om loop werden gebracht. De politie slaagde er in te Soemedang 200, te Pekalongan 105, te Cheribon 41 en op andere plaatsen twee van deze bankbiljetten te achterhalen. Het onder zoek in deze kwestie wordt nog voortgezet. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 16 7 2 6 vanaf 35- infegr". BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 5 JUNI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Tenor en vleugel. 12.15 Gram.pl. 1.00 Ensemble v. d. Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Viool en piano. 4.00 Orgelspel. 5.00 Gram.pl. 5.15 Alt, piano en cel lo. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berich ten. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. 9.00 Causerie over wespen. 9.30 Vervolg concert (Om 9.55 Berichten). 10.3011.30 Gram.pl. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs rust nu uit van zijn tochten en zit genoegelijk bij een lustig knappend vuurtje. De theepot pruttelt zachtjes en tevreden en Thijs voelt zich erg op zijn gemak. Maar och, die rust zal ook nu wel weer niet al te lang duren! Opeens wordt de stilte verbroken door een vreemd geluid aan de deur. Het is geen kloppen, dat'Thijs hoort, maar iets dat op krabben lijkt. Wat kan dat zijn? Thijs neemt een kloek besluit en stapt naar de deur om te zien wat er aan de hand is. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram.pl. Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en „Fantasia". 12.00 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.00 Kniples. 2.30 Omroep orkest. 4.00 Gram.pl. 4.30 Kamermuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 6.00 De Fliere fluiters. 7.00 Religieus-socialistische lezing. 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten. 8.05 Bijbelsche lezing. 8.30 Schola Cantorum. 9.00 Dr. H. Th. Fischer: De Genesis-mythen bij andere vol ken. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Architectoni sche lezing. 10.30 Gram.pl. 10.45 Avondwijding. 11.00 Jazzmuziek (Gr.pl.). 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.05 Gram.pl. 12.50 Dans muziek. 1.35 Het Maurice Cole Trio. 2.20 Gram.pl. 3.05 BBC-Northern-orkest. 4.20 Het Colombo-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Ch. Er- nesco's kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 Kwintet concert. 7.10 Voor tuinliefhebbers. 7.30 Muzi kale dialoog. 7.50 Zang en piano. 8.05 Brian Lawrance's Dansorkest. 8.50 2de acte van Charpentier's opera „Louise". 9.55 Berichten. 10.25 Causerie over kanosport. 10.45 Het Par- kington-kwintet. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Kamermuziek. 5.50 Orkest concert. 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera-uit zending. 11.05—1.05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroep- kleinorkest. 2.35 Omroepschrammelensembïe en solisten. 4.20 Literair-muzikaal programma. 6.20 Leipz. Symphonie-orkest 7.20 Gramo- foonplaten. 8.30 Voor soldaten. 11.00 Literair- muzikaal programma. 11.3012.20 Orkest- concert. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Salonorkest. 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en reportage. 10.3011.20 Kamermuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.25 Salonorkest. 6.05 en 6.35 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest. 9.20 Voordracht. 9.35 Klem orkest. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8,30 Gram. opnamen van een Respighi- concert uit Turijn. 10.00 Pianoduetten. 10.20 Berichten. 10.40 Sportnieuws. 10.50 Viola d' amore-recital. 11.05 Weerbericht. 11,20— 12.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6