I ■5 "S" 5ï ii if! in li p g i ■#I 1 1 n SCHAAKRUBRIEK «8 ■Ml i m i ix i i .0 KIS Voorbereidingen voor de testmatches DONDERDAG 4 TUN I 1936 H A A R L' E M'S DAG.F, DAD 9 SPORT EN SPEL. Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te 'zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Croote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 853. (No. 1 van den wedstrijd, 39e ladder). %m I Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: KgS, Dg2, Ld7, Pe4,'Pe5, c3. Zwart: Kd5, Lh2, Pbl, Pel, c7, e3, h6. „Het is gemakkelijker zich als toeschouwer over een fout te verbazen dan als speler een fout te ontgaan". Mr. G. S. FONTEIN. PROBLEEM No. 854. No. 2 van den wedstrijd, 39e ladder). m m m m m m sa m m m m m Mat in drie zetten. Stand der stukken* Wit: Kei, De7, Pe5, Pg8, c3, f2, f4, h3, h5. Zwart: Ke4, d5, g7. VOOR HEN DIE SCHAKEN WILLEN LEEREN LOOP DER STUKKEN: F. Koning (slot). Nu zjjn wij genaderd aan een punt, dat ons gebleken"is - voor velen moeilijker te zijn; dan liet in werkelijkheid is "namelijk het pat. Telkens komen er weer oplossers met pat stellingen. aandragen, meenende een matstel- ling te hebben gevonden. Een Koning staat pat, wanneer hij, niet schaak geboden wor dende, zich toch niet kan verplaatsen en bo vendien zijn overige stukken (indien aan wezig) in gelijke omstandigheid verkeeren. Het typische onderscheid is (behalve dus het óók zich niet kunnen bewegen der overige eigen stukken) het ontbreken van het „schaak". Wanneer een partij zoo eindigt, is zij voor den patgezetten Koning niet verloren, doch on beslist. Remise). e f g h m m m m m m m f Op bovenstaand diagram, dat, om plaats ruimte te winnen, is verdeeld, zijn patstel lingen aangegeven. Het diagrammetje links onderaan stelt een stelling voor uit het mid den Van het bord, zooals cijfers en letters aan duiden. Men denke dus de lijnen, die alleen als scheiding dienen, weg. Men zette de stelling op het bord. In laatstgenoemde stand is Zwart pat gezet, midden op 't bord derhalve, terwijl hij nog stukken bezit. Wit staat met een groote overmacht op winst, maar hij deed een fout- zet, waardoor Zwart nóch den Koning, noch zijn overige stukken meer kon verzetten, doch ook niet schaak werd geboden, dus pat werd gezet. Dergelijke patstellingen komen aan den rand van het bord nog tamelijk veel voor in de practijk. Menigeen heeft op die manier, dank zij de onoplettendheid der tegenpartij, een verloren partij nog remise gemaakt. In de stelling rechts bovenaan stond Wit-'s Dame eerst op h5, en speelde Dh5h6, met welken zet den zwarten Koning de vluchtvelden g7 en f8 worden ontnomen, de Koning pat is en de partij remise. Wit had gemakkelijk kun nen winnen iii twee zetten door te spelen Ke6f6 (men lette op de wijze van noteeren). Zwart heeft dan alleen nog het vluchtveld f8, waarna Wit keuze heeft uit twee matzetten, namelijk Dh5f7 4- of Dh5h8 (t schaak, -f- - mat, X nemen). ONZE NEGEN EN DERTIGSTE LADDERWEDSTRIJD. Heden begint onzë negen en dertigste lad derwedstrijd, welke negen weken zal duren. In bedoeld tijdvak zullen 6 twee-zetters, 4 driezetters, 1 eindspelstudie en 1 vierzetter worden geplaatst. Iedereen kan aan den wed strijd deelnemen; minder geroutineerde of be ginnende oplossers kunnen hun krachten aan de tweezettige problemen beproeven. Wanneer men geregeld eenige problemen goed oplost, zal eenmaal de top van de ladder worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd derhalve niet het hoogste aantal punten. i Het aantal deelnemers bedraagt thans 114. Aan den termijn van inzending der oplossin gen, welken wij op veler verzoek op veertien dagen hebben gesteld, zullen de oplossers zich stipt moeten houden aangezien voor te laat ingezonden góede oplossingen geen punten meer worden toegekend. DE WEDSTRIJDBEPALINCEN. 1. De wedstrijd omvat èèn afdeeling, waarin, in den regel tweemaandëlijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. Echter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor schertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie on oplosbaar of nevenoplosbaar is dan worden hem (haar) 2 extrapunten voor tweezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toegekend. Voor Schertsproblemen kan in bedoeld geval één extrapunt worden toegekend, (zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid wordt ge straft met één punt. Iedereen heeft natuurlijk het recht de be doelde bewering binnen den gestelden termijn (zie art. 10) te herroepen. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor vastge stelde punten, van kracht. 5. Tweemaandelijks wordt een ranglijst op gemaakt volgens het totaal aantal behaalde punten; die ranglijsten zijn doorloopend; het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toe gekend ter waarde van ongeveer f 5. (schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reisschaakspel, enz enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 55 deelnemers zijn wordt geen prijs toegekend. Men kan niet een prijs winnen in een tijd vak, waarin men niet heeft opgelost. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvie len voor den tweemaandelijkschen prijs, be houden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, even tueel door hen behaald in het volgende twee- maandelijksch tijdvak. 8. Het -puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opgelost wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van twee- zetters is voldoende. Voor 3-zetters moeten echter de eerste 2 zetten, voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alle varianten, wor den opgegeven. Onvolledige oplossingen k u n- nen voor den wedstrijd als niet geld-ig wor den aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking geheel of ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de op lossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossin gen, zoo- noódig, eerst in de volgende faiigljjst worden verantwoord. 11 Over foutieve oplossingen kan niet wor den gecorrespondeerd. Zij, die-meenen neven oplossingen te hebben gevonden, zullen die voor alle opgaven volledig moeten- inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere of onvoorziene gevallen be slist de schaakredacteur. OPLOSSING PROBLEEM No. 847. (No. 5 van den wedstrijd, 38e ladder). Stand der stukken: Wit: Ka7, Df3, Td8, Tf2, Lg2, b4, c6, d2, e3, f7, g3. Zwart: Ke5, Ta3, Lc4, Lf8, a4, c7, d3, d5, e6, e7, g5. (H. G. M. Weenink, 1892-1931). 1. Df3—dl, Lc4a6; 2. Ddl—hl, Lf8—g7; 3. Lg2xd5, enz. anders; 2. Ddl—fl, co 3. Tf2—f5t, enz. of eerder mat. Dit probleem verwierf den 2en prijs in het Densmore-gedenktournooi 1920) Goed opgelost door: C. de Vries, te Bennebroek; H. J. S. Beek, J. H. v. Boekhoven en J. Vermeer, allen te Bloemendaal; G. A. Bakker, J. J. H. Bauer, H. en J. Blokker, C. v. Dort, H. W. v. Dort. H. W. Germeraad, J. Hillebrand, R. Hommers, J. ten Hove, J. ten Hove Jr., C. Koster, J. v. Lunen burg, J. H. Meilink, A. J. Mooy, J. M. Nidelstein Walter Jr., J. J. Piers. P. Rotteveel, A. Rijken, mevr. J. SmitBückmann, E. P. Striezenou, W. A. L. Visser, C. Warlé, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem; L. A. Patoir en W. Plessius, beiden te Heemstede; C. Th. Lange- laan, te Overveen; H. F. Antonisse, J. Germe raad, en mej. D. Graafland, allen te Sant poort (allen vier punten). CORRESPONDENTIE Op verzoek vermelden wij alsnog, dat de auteur van Probleem no. 844 is: G. B. V a 11 e (Spezia). Driehuis-Velsen. E. G. v. d. K. Bij uw bereke ning ziet u over het hoofd, dat slechts een be trekkelijk klein percentage geregeld het maximum aantal punten behalen. Na onge veer 6Va jaar staat een der deelnemers op de nominatie voor den derden keer den prijs te winnen, terwijl twee andere deelnemers dat succes al achter den rug hebben. Zooals u trouwens terecht opmerkt, blijft de eer hoofd zaak. Haarlem. J. D.; H. J. S.; Santpoort B. v. R. 1. e3e4 faalt na 1.Ta3—al. Haarlem. C. K. Uw probleem zullen wij on derzoeken. Heemstede. C. de V. 1. Pd4—f5, Kd5—e6; 2. Pe4g5 mat (No. 844)ook na alle andere te genzetten volgt mat. Santpoort. H. F. A. Verzoeke uw adres op te geven, voor toezending van uw prijs (herinne ringsmedaille). H. F. Z. Na 1. Lfl. Tal; 2. Dhl, Tfl:; 3. Dh8ü Lg7; 4. Dg7'f is Zwart niet mat, wegens 4.Ke5e4. PAARDENSPORT, HET CONCOURS-HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Het vierde internationale concours-hippique, dat van 18 tot en met- 21 Juni in het Olym pische Stadion te Ad'am zal worden gehouden, krijgt in sportieven zin een pikant cachet, om dat onder de internationale deelnemers, de zelfde équipes zullen medekampen met uit zondering van Portugal, waarop onze Neder- landsche ruiters in Brussel zoo'n schitteren de overwinning behaalden. De mededinging van Japan, die in Brussel niet mededeed, zal aan het Amsterdamsche concours nog eenigen extra luister bijzetten. ATHLETIEK. GEEN MARATHONLOOP MEER? Uit Helsingfors: Op de" bijeenkomst van het Internationaal Olympisch Comité, die in Ber lijn plaats zal hebben, zal Finland een voorstel indienen tot afschaffing van den Olympischen marathonloop. Finland wil dezen klassieken wedstrijd vervangen zien door een wedstrijd over 20 of 25 K.M. De secretaris van het Zweedsche Olympisch Comité, de heer Eke- lund, zal het voorstel steunen. ADVERTENTIES TER AANPRIJ. ZING VAN GENEESMIDDELEN OF GENEESWIJZEN worden alleen ter plaatsing aanvaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Com missie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmid delen en Geneeswijzen, ge vestigd te 's-Gravenhage, Segbroeklaan 33. ANNONCES VAN GELD- AANBIEDINGEN worden eerst na, van een bevoegde instan tie verkregen, gunstige infor matie, ter plaatsing aanvaard. ZWEMMEN. TECHNISCHE COMMISSIE VAN KRING HAARLEM K.N.Z.B. Tot presidente van bovengenoemde commis sie is benoemd mevrouw A. E. Knuytvan Laar te Overveen; de heer L. Brunt, Meer en Boschlaan 13, Heemstede, tel. 29354. is met het secretariaat van die commissie belast. DE KRINGCOMPETITIE. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft het heerenbassin aan de Houtvaart op Vrijdag avonden van half acht tot negen uur ter be schikking van den Kring Haarlem gesteld. In dit bassin zullen de lagere zeventallen van D.W.R., Haarlem en H.V.G.B. hun thuiswed strijden spelen voor de kringcompetitie. POLO-ZEVENTALLEN ZWEMFEEST „VELSEREND". De polocommissie van den Kring Haarlem heeft de volgende spelers uitgenoodigd, die onder den naam „Rest van Haarlem" tegen het eerste zevental van H.P.C. zullen uitko- mefi: Doel: Th. Hölsken (Haarlem). Achter: C. Zeeman (Haarlem!A. H. Goe- dings (H.V.G.B.). P. Rol (H.V.G.B.i Voor: J. van Hemsbergen 'Haarlem). H. J. Kollerie (D.W.R.) en N. de Vries (D.W.R.) Reserves: A. Boeree (H.V.G.B.) en H. Ban- nink (Haarlem). H.P.C. komt als volgt uit: Doel: L. Kohier. Achter: A. J. Braam, H. Leyenaar, J. W. Derx. Voor: J. Uitendaal. J. Kooiman, S. L. Mooi. De heer G. Blitz uit Amsterdam zal dezen wedstrijd leiden. OEFENUUR H.V.G.B. Bovengenoemde zwem- en poloclub be schikt op Donderdagavonden van half acht tot negen uur over het damesbassin van de inrichting aan de Kleverlaan. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. KinheimR.C.H. Wij herinneren er aan, dat de demi-finale voor het kampioenschap van Haarlem heden. Donderdagavond, te half acht op het terrein van Kinheim te Velsen gespeeld zal worden tusschen Kinheim en R.C.H.De winnaar komt in de finale, welke op Woensdagavond tegen Haarlem op het Haarlem-terrein gespeeld wordt. INTERDISTRICTSWEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Op verzoek van het Bestuur van het District Haarlem van den Nederl. Lawn Tennis Bond heeft de Centrale Propaganda Commissie van den N. L. T. B. besloten de Interdistrictswed- strijden waarin het District Haarlem uitkomt dit jaar weer in Haarlem te houden. Deze wedstrijden zullen nu worden gehouden op de banen van het Kennemer Lyceum aan het Adriaan Stoopplein op Zaterdag 6 en Zon dag 7 Juni a.s. Deze voor Haarlem zeer belangrijke wed strijden, waaraan wordt deelgenomen door de sterkste spelers uit de districten Amsterdam, Gelderland en Haarlem, beginnen Zaterdag om 2 uur en Zondag 10 uur. Voor%het district Haarlem zijn de volgende spelers"en speelsters uitgenoodigd: Heeren; C. E. Hoeke, Jhr. P. Quarles van Ufford, H. Rhodius,Mr. F. Bakker, Mr. E. Nielsen en J. van der Tógt en dé dames Jkvr. L. van Riemsdijk, Mevr. de Graaf f—Brauns, Mej. I. Adams. Mej. F. Kerkhoven en Mej. A. van Beeck Vollenhoven. Het team van Amsterdam is nog niet defini tief vastgesteld, maar is zeer sterk samenge steld: o.a. is het uitkomen verzekerd van de heeren G. Leembruggen, E. Wiener, H. D. Ho ving, Wiegers, Opwyrda, Lissauer en Dr. Kel- lerman, Slotemaker en de dames Mevr'. Van Gulick, Mevr. Reydon en Mej. Mechel. Voor Gelderland komen uit de heeren Lij sen, Ketjen, Stroink en Thoman en de dames Mevr. Lerner, Mej. Swemmerlaar en Mej. Sluis. De samenstelling dezer ploegen is van dien aard, dat op tennis van uitstekende kwaliteit mag worden gerekend. Een bezoek aan deze wedstrijden kan dan ook ongetwijfeld worden aanbevolen. De accomodatie van het keurige banen-complex van het Kennemer Lyceum kan een groot aantal bezoekers een goed vol gen der wedstrijden verzekeren. Wedstrijdleider is de voorzitter van het District Haarlem, de heer A. M. Tijsseling. CRICKET. tusschen Engeland en Britsch-Indië. De drie toetswedstrijden, die de Engelschen tegen de Britsch-Indiërs zullen spelen, vormen het hoogtepunt van een cricketseizoen, dat ooral zal moeten dienen om de Keuze-com missie materiaal te verschaffen, waaruit het team kan worden samengesteld, dat in den komenden winter in het land van den kangoe roe moet trachten de symbolische „Ashes" op de Australiërs te heroveren. Het ziet er niet naar uit, gezien de poovere resultaten in eigen land tegen de Australiërs (1934) en de Zuid-Afrikanen (1935) behaald, dat deze samenstelling vlot van stapel zal ioopen, omdat men er zich natuurlijk volko men van bewust is dat men zoowel wat batten als bowlen betreft, meerendeels nieuwe krach ten zal moeten zoeken, wier capaciteiten met die van de sterke Australiërs moeten kunnen wedijveren. Op de harde, droge Australische .pitches" moet men de beschikking hebben over fast- en spinbowlers, die, gesteund door prima veldwerk, in staat zijn, veel en langdurig werk te verzetten en sterren als Bradman c.s. het scoren van runs te beletten, althans moeilijk te maken. En anderzijds dienen de Engelsche batsmen een uitgebreid slagen-repertoire te hebben, willen zij met eenige kans op succes den gevarieerden aanval der vijandelijke bow lers kunnen weerstaan. De jongere opvolgers van een Hobbs, Rho- ;s„ Tyldesley, Chapman en Larwood moch ten dan al in county-cricket de aandacht op zich vestigen en fraaie prestaties leveren, in de toetswedstrijden van de twee vorige seizoe nen is wel gebleken dat zij over het algemeen niet den constant goeden vorm kunnen hand haven, die noodig is om een overwinning op Australië te behalen. Veel zal bovendien afhangen van de wijze, waarop het elftal in het veld wordt aange voerd, want een deskundige captaincy ver sterkt een cricket-team met 25 procent en is in een testmatch volkomen onontbeerlijk. Daar thans wel duidelijk gebleken is, dat R. E. S. Wyatt voor deze functie in het Engelsche elftal niet „the right man in the right place" is. worden vele veronderstellingen aangaan de den naam van zijn opvolger gemaakt. Men weet, dat daarvoor steeds een amateur wordt uitgenoodigd en de kunst is dus, onder het betrekkelijk klein aantal der voor deze eer in aanmerking komenden, iemand te vinden, die meer dan over individueele batting- of bow ling-capaciteiten beschikkend, de moeilijke kunst verstaat, op het juiste oogenblik het beste uit zijn spelers te halen en die de strate gie van het cricketspel door en door kent en aanvoelt. Chapman (Kent) heeft het er indertijd niet slecht afgebracht, maar. hij kon in het veld op den waardevollen raad van geroutineerde professionals als Jack Hobbs en éénmaal Wil fred Rhodes rekenen. Nu Wyatt zoo goed als zeker van het tapijt is. schijnt de Middlesex- all-rounder G. O. Allen de beste kans te ma ken. Inderdaad is dit een uitstekend bowler en een moedig batsman, die zelfs tegen de Austra liërs goed is voor een „century". Maar dat wil nog niet zeggen, dat hij over gënoeg ervaring beschikt om de moeilijke taak van het aan voerderschap in Australië met succes ten uit voer te kunnen brengen. Dan hebben Maurice Turnbull (Glamorgan) en Brian Sellars (York shire) betere antecedenten. Laatstgenoemde heeft het gemakkelijker dan zijn Glamorgan-collega, want met het kampioenselftal van Yorkshire kan men na tuurlijk meer succes bereiken dan Turnbull met zijn betrekkelijk zwak countv-team. Nog slechts enkele weken geleden scoorde Turnbull een prachtige honderd tegen den sterken Yorkshire-aanval, wat in de vele jaren, dat deze counties tegen elkaar uitkomen, slechts eens tevoren aan een Glamorgan-speler was gelukt. Al is dus nog bij lange na niet beslist, wie het Engelsche elftal in Australië zal aanvoe ren, zeker is, dat den amateur, die wordt uit genoodigd als captain in de testmatches tegen de Britsch-Indiërs te fungeeren, ook de taak zal worden toevertrouwd om de „Ashes" te heroveren. Het zou ons te ver voeren, hier de kansen van diverse spelers op een plaats in het Engelsche elftal te bespreken. Slechts willen we wijzen op de uitstekende prestaties van den York- shire-bowler Hadley Verity, die in dit seizoen I reeds meer dan 50 wickets, veroverde, en van den jeugdigen Somerset openings-batsman Gimblett, van wien men groote verwachtingen koestert De Britsch-Indiërs, die op 27 Juni den eer sten toetswedstrijd moeten spelen, hebben tot nu toe op hun tour door Engeland weinig suc cesvolle resultaten bereikt. Voor een deel komt dit op rekening van het koude weer en de zachte wickets, waaraan de touristen niet ge wend zijn, voor een ander deel is het een ge volg van de vele verwondingen, waardoor ver schillende prominente spelers buiten gevecht gesteldt zijn. De openingsbatsman Wazir Ali heeft nog in het geheel niet aan een wedstrijd kunnen deelnemen, terwijl Jai, Merchant en Hussain zich na één dag spelens moesten te rugtrekken. Wanneer de meest succesvolle bowler Nissar tenslotte niet steeds in het elf tal kan worden opgenomen, omdat de aan voerder hem voor de testmatches wil sparen, is de Britsch-Indische aanval niet erg gevaar lijk meer. De captain, de Maharadjah Kumar of Vizianagram is echter optimistisch gestemd en hij is overtuigd dat, zoodra het weer wat warmer en de pitches wat harder worden, zijn elftal genoeg runs zal maken en voldoende wickets zal nemen, om goede resultaten te be halen en spannende wedstrijden te leveren. „Succes", aldus de aanvoerder, „hangt voor een zeer groot deel af van team-spirit en wan neer men weet, dat de spelers van mijn elftal uit alle streken van Britsch-Indië komen, is het begrijpelijk, dat zij eerst aan elkanders spel moeten gewennen. Het geringe succes in de openingsmatches van onzen tour is dan ook voor een belangrijk deel daaraan te wij ten". De Maharadjah zelf heeft zijn cricket-oplei ding van Hobbs, Sutcliffe en Bradman gehad, doch zelfs rekening houdend met dit feit, overtreft hij als batsman de verwachtingen. Speciaal zijn innings van 67 tegen Oxford was bizonder stijlvol. Ook van Navudu kan men op veel runs rekenen, doch de beste all-rounder is Palia. Deze speler maakte ook deel uit van het elftal, dat in 1932 naar Engeland kwam. Toen beschikte bij over slechts weinig „scoring- strokes", doch nu is hij een volleerd, stijlvol en aanvallend batsman, die wel spoedig een groote populariteit zal veroveren. Palia is een left-hander", die tevens links bowlt. In Hind- lekar beschikken de touristen over een goed wicketkeeper, die mede als openingsbatsman zijn sporen verdiend heeft, al zijn zijn slagen aan „leg" veel sterker dan aan den „off'-kant. Vermoedelijk zullen de Britsch-Indiërs in de toetswedstrijden met het volgende elftal uitkomen: Maharadjah Kumar of Viziana gram (captain), Wazir Ali, Hindlekar, Jai, Merchant, Hussain, Palia, Nayudu, Nissar, Amar Nath en Banner jee. - DAMMEN. C LI'B KAMPIOEN SC HAPPEN' HAARL. DAMCLUB. Woensdagavond werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Tweede klasse: P. L. Schrijnemakers remise met B. Henneke. Derde klasse: Jac. Fr. van Garderen wint van J. Prenen; O. T. Glttser wint van J. v. d. Spruijt; J. H. Meure wint van H. G. J. An- driessen. JUBILEUMWEDSTRIJDEN NED. DAMBOND. Woensdagavond werden de jubileumwed strijden ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van den Nederl. Dambond voortgezet. De uitslag in de tweede klasse was: I. Ris- seeuw wint van W. Jonkhof. De eindstand der derde klasse, groep Haarlemsche Damclub, der jubileumwed strijden van den Nederl. Dambond. georga niseerd ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van dezen bond. luidt als volgt: gesp. gew. rem. verl pnt. J. H. Meure A. van 't Schip O. T. Glaser A. M. Reedijk. G. J. Steenkist J. H. Bruggink Meure en Van' 't Schip kwamen met gelijk aantal punten op de eerste plaats aan: zij spelen nu een herkamp van drie partijen. De stand van dezen herkamp luidt thans: J. H. Meure 110 0 2 A. van 't Schip 1 0 0 1 O 471e SÏAATiLO 1ER1J (Niet officieel) 5de klasse. 11de lijst Trekking van Donderdag 4 Juni 1936 Hooge Pryzen 1000— 585 9750 14615 400.— 4232 13569 15419 19285 200.— 8737 17978 100.— 1396 3007 8641 8856 10270 10344 12427 18772 Prijzen van 70. 21 232 404 420 487 528 647 789 796 827 872 903 958 1043 1104 1309 1350 1602 1610 2051 2097 2230 2249 2378 2768 2839 2965 3024 3382 3401 3455 3538 3638 "3666 3774 3846 3869 3986 4270 4304 4441 4701 4755 4787 4981 4993 5173 5490 5789 5802 5857 5940 5968 6026 6032 6101 6197 6216 6224 6344 6481 6527 6554 6591 6627 6666 6678 6734 6857 6880 7040 7064 7076 7094 7136 7149 7272 7421 7547 7843 7858 8014 3084 8105 8175 819/ - 8211 8285 8518 8523 8597 8625 8706 8836 8854 8897 8920 8931 8959 9069 9073 9106 9141 9171 9139 9407 9433 9555 9902 10046 10084 10190 10448 10479 10528 10697 10979 11115 11133 11151 11268 11296 11352 11395 11425 11427 11433 11612 11646 11797 11986 11999 12008 12126 12233 12276 12337 12350 12361 12384 12439 12447 12487 12594 12627 12639 12709 12813 12899 13017 13105 13178 13181 13272 13276 13354 13522 13567 13635 13639 13996 14112 14113 14144 14358 14405 14691 14711 14808' 14813 14961 15111 15225 15251 15262 15337 15399 15710 15828 15873 15887 16162 16359 16387 16441 16559 16706 16730 16893 17001 17188 17317 17367 17372 17412 17536 17552 17586 17813 17831 17371 17884 17963 18105 18192 18193 18338 18376 18385 13412 18424 18606 18690 18694 18713 18769 18825 18826 18846 18910 18927 19034 19122 19195 19268 19349 19544 19591 19622 19660 19751 19875 19940 20025 20192 20398 20468 20483 20617 20672 20687 20688 20789 20812 20859 20863 20928 20938 Nieten 168, 191 207 209 218 278 291 327 333 355 356 380 402 414 434 486 518 555 591 601 614 621 640 693 730 787 790 802 826 851 892 950 959 991 1044 1050 1057 1062 1065. 1110 1142 1273 1282 1307 1366 1398 1424 1438 1483 1489 1512 1593 1613 16301 1649 1661 1696 1757 1776 1779 1814 1837 1810 1368 1898 1992 1998 2027 2029 2042 2i56 2212 2216 2225 2252 2253 2269 2288 2312 2347 2375 2399 2429 2447 2480 2494 2571 2630 2684 2690 2697 2699 2791 2802 2882 2948 2951 2980 2983 3008 3049 3057 3085 3124 3130 3132 3153 3161 3194 3195 3282 3342 3346 3349 3384 3392 3403 3421 3507 3615 3617 3644 3676 3738 3749 3759 3793 3848 3851 3853 3876 3931 3946 3983 4006 4063 4064 4098 4132 4221 4240 4262 4300 4328 4337 4377 4380 4428 4472 4493 4512 -4518 4545 4644 4696 4724 4732 4737 4814 4859 4909 4934 4941 5017 5038 5071 5073 5143 5165 5174 5200 5259 5280 5305 5367 5372 5434 5469 5515 5516 5519 5531 5598 .5607 5620 5713 5748 5770 5784 5792 5830 .5836 5861 5863 5870 5934 5971 5989 6037 6110 6119 6132 6259 6309 6321 6366 6376 6384 6596 6870 7164 7417 7780 7913 8052 8361 9042 9053 9277 9603 9949 10112 30428 10686 10875 11116 11290 11518 11683 11959 12268 12428 12565 12780 13097 13312 13531 13714 13854 14041 14256 14534 14795 15021 15297 15423 15827 16065 16310 16573 16805 16941 17215 17637 17843 18088 18387 18524 18699 18939 19258 19391 19570 19771 20047 20396 20559 20751 20965 6407 6412 6415 6469 6649 6699 6727 6793 6907 6930 6946 7042 7224 7226 7239 7297 7419 7518 7608 7612 7814 7840 7842 7869 7946 7948 7975 7999 8067 8080 8119 8135 8378 8416 8467 8468 8666 8690 8718 8800 8884 8947 8951 8971 6486 6532 6544 6813 6814 7068 7112 7313 7367 7624 7722 7877 7886 8009 8010 8190 8324 8508 8553 8804 8816 8984 9006 9058 9146 9283 9334 9725 9748 9956 9966 10180 10268 10466 10468 10705 10758 10908 10939 11159 11172 11305 11340 11532 11534 11741 11746 12001 12019 12279 12322 12440 12453 12586 12605 12808 12820 13108 13140 13313 13318 13544 13545 13728 13756 13885 13894 14045 140S2 14271 -14278 14628 14683 14809 14330 15058 15074 15303 15307 15424 15452 15829 15855 16077 16144 16314 16407 16621 16628 16818 16830 16981 16299 172S0 17313 17( 18101 18141 18389 18418 185G6 18584 18703 18752 18245 19040 19263 19274 19393 19416 19590 19592 19778 19807 20063 20115 20412 20441 20564 20570 20755 20795 20977 2099C 9161 9178 9372 9398 9770 9808 9973 10017 10276 10295 10506 10567 10787 10827 10951 10975 11208 11213 11362 11376 11542 11590 11776 11783 12038 12050 12368 12391 12459 12499 12632 12689 12852 12875 13244 13268 13359 13397 13547 13616 13760 13776 13924 13930 14072 14132 14239 14351 14715 14737 14877 1490* 15085 15152 15338 15401 15471 15566 15883 15932 16147 16148 16452 16454 16642 16694 16831 16837 17028 17085 17-133 17481 17708 17718 17892 17944 18164 18170 18472 18436 18612 18631 18753 18801 19073 19'50 10321 10327 19433 19461 19681 19695 19816 19894 20145 20164 70153 20458 2058220623 20839 20852 9225 9268 9534 9556 9889 9925 10071 10103 10297 10303 10598 10545 10833 10840 10993 11044 11229 11241 11384 114C9 11637 11643 11849 11854 12123 12138 12403 12406 12509 12535 12745 12746 12944 12966 13273 13282 13423 13439 13650 13694 13796 13848 13998 14024 14140 14147 14353 14497 14750 14759 14937 14995 15154 15177 15406 15415 15586 15706 15950 16002 16157 16168 16482 16539 16707 16746 16364 16865 17157 17185 17534 27559 17735 17758 17970 18037 18173 18265 18483 13199 18665 18672 188'8 188? 4 19'85 19291 19337 19365 19465 19503 19707 19708 19965 19983 20171 20212 20472 20517 2063G 20701 20399 20915 7157 7386 7754 7900 8011 8345 8581 8870 9027 9270 9562 9926 10104 10415 10654 10855 11054 11272 11437 11667 11951 12176 12422 12562 12776 13076 13310 13463 13700 14036 14172 14474 14766 15012 15193 15420 15729 16005 16214 16558 16792 16879 17207 17630 17793 1S042 13330 18512 18631 r?oo '9206 19368 19359 19725 20044 20250 29525 20721 20921

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7