Het kabinet Blum samengesteld m m Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom VRIJDAG 5 JUNI '1936 HAAREE M'S DAGBEAB Ministerie van 36 personen. - coördinatiecommissiën. secretarissen. - Instelling van ministeriëeie Drie vrouwen als staats- FR ANKRIJK. De leden van het kabinet Sarraut zijn gis teren ongeveer een half uur bij president Lebrun geweest. Tijdens deze bijeenkomst heeft president Lebrun Sarraut en diens mede werkers dank gebracht en hun verzocht zich met de afwikkeling der loopende zaken te wil len bezig houden. Leon Blum. Lebrun heeft daarna Herriot, die met 377 van 585 stemmen tot president der Kamer ge kozen was, in audiëntie ontvangen. Vervolg ens., werd Leon Blum op het Elysee toegelaten. Na het onderhoud maakte Blum de offi- cieele samenstelling van zijn kabinet bekend. Deze luidt als .volgt: Minister-president: Léon Blum. Minister van Staat: Camille Chautemps, Paul Faure, Maurice Violette. Landsverdediging (vice-president van den raad van ministers)Edouard Daladier. Luchtvaart: Pierre Cot. Oorlogsmarine: Gasnier Duparc. Buitenlandsche zaken: Yvon Delbos. Justitie: Mare Rucart. Financiën: Vincent Auriol. Binnenlandsche zaken: Roger Salengro. Nationale opvoeding: Jean Zay. Nationale oeconomie: Charles Spinasse. Handel: Paul Bastid. Openbare werken: Albert Bedouce. Koloniën: Marius Moutet. P.T.T.: Jardiller. Landbouw: Georges Monnet. Pensioenen: Albert Rivière. Sociale solidariteit: Lebas. Volksgezondheid: Henri Sellier; Het ministerie-Blum is het 102e van de derde republiek. Voor den eersten keer is een socia list met de samenstelling van een ministerie belast. Het ministerie bestaat uit 36 perso nen; 20 ministers. 15 staatssecretarissen en een hooge-eommissaris. Vijf der regeeringsleden zijn senatoren en 27 kamerleden. De vier niet- parlementariërs zijn Paul Faure. en de dames Suzanne Lacore, Jolliot—Curie en Brunschwig. Delbosch. Chautemps, Zay en Julien hadden reeds zitting in het ministerie Sarraut. Met uitzondering van Violette, Daladier, Cot en De Tessant, zijn alle overige leden van het ministerie Blum, ook de minister-president zelf, voor de eerste maal lid van een ministerie. Politiek is het ministerie over de partijen verdeeld: 19 leden der S.F.I.O., 14 radicaal- socialisten, en drie vertegenwoordigers der republikeinsch socialistische unie. De ambten in het nieuwe ministerie zullen tot groepen worden vereenigd, waarvan elk zal correspondeeren op zoogenaamde ministeriëeie coördinatie commissies. Het voorzitterschap dezer commissies zal, voor de groep nationale verdediging worden waargenomen door den minister van natio nale verdediging en oorlog, Daladier, voor die van algemeen bestuur door den minister van binnenlandsche zaken, Salengro, voor natio nale economie door den minister van natio nale economie. Spinasse, voor de buitenland sche betrekkingen door den minister van bui tenlandsche zaken, Delbos en voor sociale so lidariteit door den minister van arbeid Lebas. Na de bekendmaking van zijn kabinet zeide Blum tot de journalisten: „Ge hebt de minis- terlijst gelezen en vindt haar misschien wat lang. In de eerste plaats bevat zij een nieuwig heid, waaraan ik groot belang hecht, dat n.l. drie vrouwen als staats-secretaressen in het ministerie zijn opgenomen (madame Joliot Curie voor wetenschappelijk onderzoek, mada me Suzanne Lacorre voor kinderbescherming en madame Brunschwig voor oorlogsweduwen) Ik wensch plaats in te ruimen voor een aan tal nieuwe diensten en deze in het algemeen belang te ontwikkelen, zooals de sport, vrije tijd, kinderbescherming en lichamelijke opvoe ding De logische verdeeling van het ministerieele werk zal grondiger administratieve hervormin gen vergemakkelijken. Inzake de door de re geering te volgen politiek, zult ge begrijpen, dat ik dit reserveer voor mijn uiteenzetting in dë Kamer en Senaat. Ge kent overigens reeds voldoende de groote lijnen van het program dat ik denk uit te voeren. Zaterdag komt de regeering voor het parlement. Ik ge loof, dat we hiermede alle snelheidsrecords geslagen hebben." drag de speciale belangen van Sovjet-Rus land in Buiten-Mongolië en Sinkiang (Chi- neesch Turkestan) erkent, in ruil waarvoor Sovjet-Rusland zich verplicht om met Chi na tegen Japan samen te werken. Het ver drag is te Nanking geteekend door den Sovjet-Russischen ambassadeur Bogomolov eenerzijds en Chineesche vertegenwoordi gers, waaronder Soenfoe, Feng Joe PLsiang en Joe Joe Jen, anderzijds (A.N.P.) Verzet tegen Japan. Zestig militaire leiders van Kwan- toeng en Kwangsi hebben een rond schrijven gepubliceerd met betrek king tot de recente verklaring van de Nankingregeering, waarin weer stand eventueel door middel van oorlog wordt aanbevolen. De leiders zijn volkomen bereid him legers ter beschikking te stellen van de regeering. Zij verzoeken den troepen onmiddellijk be velen te geven naar het noorden op te ruk ken en den invaller tegenstand te bieden. Tevens raden zij de andere militaire chefs van geheel China aan hun voorbeeld te vol gen en een aaneengesloten front tegenover den gemeenschappelijken vijand te stellen. Amerika. Roosevelt hecht zijn goed keuring aan het vlootcrediet. President Roosevelt heeft naar Reuter meldt, een wetsontwerp onderteekend inzake een vlootcrediet van 526,524.000 dollar, het aanzienlijkste bedrag, dat ooit in vredestijd voor de marine is aangevraagd. De president heeft reeds wetsontwerpen in zake militaire credieten onderteekend tot een bedrag van 572,446.000 dollar, welk bedrag eveneens het hoogste is dat ooit voor vredes tijd werd toegestaan. Zuid-Afrika. Geen uitgebreide Duitsche recruteeringscampagne. De Duitsche consul te Kaapstad spreekt te gen, dat er in Zuid-West Afrika een uitge breide recruteeringscampagne zou worden ge voerd. Hij verklaarde tegenover den verte genwoordiger van Reuter dat alle Duitsche burgers der lichting 1915. die voor militairen dienst in aanmerking zouden komen, indien zij in Duitschland waren, geregistreerd moe ten worden.Hij voegde er aan toe. dat Duitsch land slechts deed, wat alle andere landen, die dienstplicht hebben, eveneens deden. China. Geruchten over Chineesch- Russisch bondgenootschap. Naar het Japansche persagentschap Do mei meldt, is sensatie verwekt door een be richt van den correspondent, te Sjanghai van de „Nitsji Nitsji Sjimboen", dat in het begin van dit jaar een geheim Chineesch-Sovjet- Russisch bondgenootschap is gesloten. De correspondent verklaart, dat de voorzitter van den wetgevenden Joean, Soen Foe bij zijn jongste officieele bezoek aan Kanton aan Li Tsoeng Jen en andere Kantonneesche leiders mededeeiingen omtrent het verdrag heeft gedaan. De correspondent verneemt, dat het ver- Steeds grooter omvang der Fransche stakingen. Beweging breidt zich ook over het kranten, bedrijf en de spoorwegen uit. Het A. N. P. meldt uit Parijs 4 Juni: De werkgevers in de metaalindustrie hebben be sloten, de onderhandelingen mei- de arbeiders af te breken, daar de arbeiders de fabrieken niet ontruimen. Dit besluit is zoowel ter ken nis gebracht van den minister van arbeid, als van den minister-president. In de kennisge ving aan den minister-president' wordt er o.a. op gewezen, dat de huidige situatie een revo- lutionnair karakter heeft en het gevaar eener verlamming van het geheele economische le ven van Frankrijk meebrengt. Volgens de stakingsberichten uit de pro vincie hielden hedenmorgen alleen te Rijssel ongeveer 13.000 arbeiders in dé metaalindustrie en van de weverijen de fabrieken bezèt. Te Lens'zijn de arbeiders''van 'dé 'spoorwegwerk- plaatsen der mijnen in staking gegaan. Te Toulouse wordt in verschillende automobiel fabrieken gestaakt. De stakingsbeweging breidt zich ook steeds meer uit tot de Parij sche krantenb edrij ven Na een bespreking met de directie der Mes- sageries Hachette heeft het syndicaat van krantenverkoopers besloten vandaag de kios ken gesloten te houden en niet de bladen in ontvangst te nemen aleer de eisch inzake een grooter verkoopsprovisie zal zijn ingewilligd. Voorts wordt gemeld, dat het personeel van drie Parijsche warenhuizen in staking is ge- ;aan. Reeds in den afgelooopen nacht ging de levering van levensmiddelen aan de centrale markthallen met groote moeilijkheden paard en de prijzen zijn dientengevolge ge stegen Arbeiders klimmen op de locomotieven. Nader meldt Reuter: De stakingsbeweging heeft zich uitgebreid tot het spoórwegdepot bij de mijnen van Lens te Wingles en tot de cen trale werkplaatsen, waar 600 arbeiders werk zaam zijn, om vier uur op de locomotieven klommen en weigerden te vertrekken. In den loop van Donderdag werden verscheidene trei nen, die van het depót Lens kwamen op de lijn aangehouden door stakers. In de buitenwijken van Rouaan zijn arbeiders van de staalfabrieken aldaar in sta king gegaan. In verschillende plaatsen in het departe ment Seine-et-Oise heeft de staking zich uit- jebreid tot een twintigtal fabrieken; in de meeste hiervan werken minder dan 100 ar beiders. De staking bij Renault hervat. Gisteravond hebben de arbeiders der Re- naultfabrieken te Billancourt des'taking' hervat Zij besloten in de werkplaatsen te blijven. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. De reactie in het Parijsche leven. Door de-stakingen"aldus een Reuterbe- richt uit Parijs kreeg de hoofdstad een ta melijk schilderachtig aanzien. Op de groote boulevards waar het drukker was dan ge woonlijk ontrukte men elkander de zeldzame edities der kranten „Le Populaire" „1' Humanité" en de „Ami du Peuple". Ook het verkeer in de straten verminderde geleidelijk, daar de automobilisten hun benzine sparen. De huisvrouweft doen met het oog op een sta king bij de electriciteitswerken, die echter zeer onwaarschijnlijk is, voorraden kaarsen op en slaan ook conserven in. Dit ondanks het feit, dat in de communiqué's der vakvereenigingen opnieuw herhaald werd, dat tusschen de vak vereenigingen en de werklieden overeengeko men was, dat Parijs van de levensmiddelen voorziening en het functioneeren der openbare diensten verzekerd zou blijven. In de hallen ging het leven gewoon zijn gang en werden auto's met groenten en levensmiddelen zonder incidenten ontladen. Haar rheumatiek en zijn spit verdwenen. „Jaren leed ik aan rheumatische pijnen. Ik begon met evenveel hoop in Kruschen Salts als ik zou gehad hebben om de „Irish Sweep stake" te winnen. Tot mijn vreugde deed het mij zooveel goed. dat ik maandenlang zonder onderbreking met Kruschen ben doorgegaan. Niet alleen dat mijn pijnen verdwenen, mijn teint werd nu ook beter en mijn oogen ston den weer helder. Maar nu nog het mooiste: Mijn man had een ernstige aanval van spit. Maar hij wilde geen Kruschen nemen. Iedere morgen deed ik nu de dagelijksche dosis in zijn eerste kop thee, ook deed ik het bij kleine beetjes in de groente. Het resultaat? Hij loopt nu weer als een kievit. Toen ik het hem vertelde, was hij verstomd. Maar toch kreeg ik van hem een prachtig paar bonthand schoenen als belooning. Ik dank u hartelijk voor alles wat Kruschen Salts voor ons deed". Mevr. F. C. te L. Rheumatische pijnen, spit en ischias ont staan doordat afvalstoffen zich in het lichaam hebben opgehoopt. Uit deze afvalstoffen vormt zich het gevaarlijke urinezuur, dat de oorzaak' is der pijnlijke rheumatische zwel lingen in spieren en gewrichten. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganen 'lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd en het bloed gezuiverd wordt. De pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen, bovendien voelt ge U frisscher en „fitter", het is of met het frissehe bloed de jeugd tot U terugkeert. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij. Am sterdam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) EEN POOLSCH ZWEEFVLIEGTUIG IN EEN STRAAT NEERGESTORT. Tijdens een vlucht in een zweefvliegtuig boven Warschau geraakte het toestel plot seling onklaar en viel midden in een straat te pletter. De bestuurder, eên student van de Poly-technische school, kwam om het le ven. EEN MONUMENT VOOR DEN UITVINDER VAN DE MORPHINE. De Duitsche apothekers hebben besloten om een monument op te richten voor den uitvinder van de morphine, Adam Sortuener, in zijn geboortestad Neuhas. De uitvoering van het monument, dat in den komenden herfst onthuld zal worden, wordt toevertrouwd aan den beroemden beeldhouwer Mazzotti uit Münster. EEN CHILEEN SCH MEMORANDUM VOOR DEN WERELDVREDE. SANTIAGO. 3 Juni (Reuter-A.N.P.) De re geering heeft een memorandum gepubliceerd, waarin zij haar beginsel ten aanzien van de internationale samenwerking uiteenzet. Zij stelt In dit memorandum voor: Vorminj van bilaterale gemengde commissies, belast met het doen verdwijnen van de oorzaken dei- oorlogen; een duidelijker stelsel van verzoe ningsprocedures, krachtens pacten die Ame rika of de geheele wereld omvatten; verplichte arbitrage door uitbreiding van de competentie van het Haagsehe Hof; invoering van een enkele soort sancties; I schorsing der diplomatieke betrekkingen met den aanvaller. De voorstellen verwerpen het denkbeeld van een Amerikaanschen Volkenbond. Een pan-Amerikaansche unie wordt in dit opzicht voldoende geacht. EEN BRAVE STAD. De schoone Iersche stad Kilcamy. is er trotsch op, niet alleen een der fraaiste plaat sen van het „Groene Erin" te zijn, maar zii beroemt er -zich ook op. dat een misdaad zelfs een klein incident, aldaar tot de aller grootste zeldzaamheden behoort. Slechts drie of viermaal per jaarzoo meldt de K.W.P. komt. een rechter naar Kilcarny om errecRfTté sprekenmaai- vaak" komt hij geheel tevergeefs. De burgerij heeft hem nu een paar witte handschoenen aangeboden, symbool van het hooge moreeie peil, waarop hun stad staat. LAANTJE, Zijlweg 84, Tel. 17167 A.s. Zaterdag verkrijgbaar: GOUDSCHE KEZEN van KEZENMIE a f 0.40 per half pond. EEN BEKEND GOUDSCH KOEKJE (Adv. Ingez. Med.) Een litteraire wedstrijd. Heden verschijnt TRYGVE GUIBRANS- SENs nieuwe meesterwerk „Winden waaien om de rotsen", dat om zijn kwaliteiten spoedig de con current zal blijken te zijn van zijn eerste boek „En eeuwig zingen de bosschen". Momenteel volgens de statistieken Neer- lands meest gevraagde roman (no. 1 van de Haagsehe Posf-enquête). Radiobespreking Zondag 7 Juni. Direct leverbaar door: ALLE ERKENDE BOEKHANDELAREN Ongeregeldheden te Antwerpen. Botsing tusschen politie en stakers. Uit Antwerpen. 4 Juni. In den loop van den dag hebben verscheidene botsingen plaats gehad tusschen de politie en stakers, die in de groote pakhuizen aan de haven de arbeiders tot staking der werkzaamheden wilden dwingen. Een paar malen was de politie gedwongen van den blanken sabel gebruik te maken. Twee agenten werden gekwetst. Enkele bel hamels zijn gearresteerd. De commissie voor de haven van Gent heeft een vergadering gehouden, waar aan wezig waren de vertegenwoordigers der syn dicaten van de christen democraten, socia listen en liberalen, zoomede een twaalftal af gevaardigden der werkgevers. Besloten werd, dat in de haven van Gent zal worden overgegaan tot een zelfde loons- verhooging als eventueel te Antwerpen zal worden ingevoerd. Verder werd besloten, dat te Gent geen enkel schip zal worden geladen of gelost, dat voor Antwerpen bestemd is. MUZIEK. Centraal Comité voor Werkloozen. CONCERT. HAARLEM Vrijdag. Dank zij de zeer te waardeeren bemiddeling van het Centraal Comité voor Werkloozen had den Donderdagavond zeer velen het voorrecht de keur onzer Haarlemsche zangers te hooren. De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap", die onder de bezielende leidüig van Frits Schuurman gaandeweg weer tot de hoog te van haar roemrijk verleden gestegen is, had zich beeird verklaard voor de werkloozen te concerteeren en deed dit met hetzelfde pro gramma, dat zij op haar concert van 39 April j.l. uitvoerde. Ik zou dus, wat de koornummers betreft, met de simpele vermelding kunnen volstaan, maar wil toch nog eens de aandacht vestigen op Duvosel's prachtige bewerkingen van oude Nederlandsche melodieën, waarvan de uitvoering mij wederom in hooge mate trof. Ik heb bezwaren hooren opperen tegen den stijl dier bewerkingen, als zijnde niet in overeenstemming met den tijd van het ont staan dier liederen. Maar. aangenomen dat dit zoo is, zou men dan een soortgelijk be zwaar niet tegen haast alle bewerkingen kun nen aanvoeren? Heeft Bach nooit volksmelo dieën uit zijn tijd bewerkt in een polyphone zetting, die zeker niet uit den volksmond ont sproot? Zijn Willem Pijpers liedbewerkingen „in stijl"? Aan Duvosel's hoofdzakelijk op kunstige canonische imitaties gegronde con- trapuntiek kan men toch zeker een historische basis niet ontzeggen; immers zij vindt haar voorbeeld in de kunst der Oud-Nederlandsche school. Ten slotte zal elke bewerking, die zich. niet angstvallig aan archaïstische begrenzing houdt kenmerken dragen van den tijd waarin zij ontstaan is. En een hoofdzaak blijft of zij tot ons spreekt; of zij ons de bewerkte stof doet genieten. Dit laatste nu is bij Duvosel's bewerkingen toch wel zeker het geval, althans wanneer er een zoo sublieme vertolking van gegeven wordt als door Z. en V. geschiedde. Dat was als een branding van melodische Tclankgölvëii, -die elkaar overspoelden om zich ten slotte te vereenigen in stralende harmo nieën. Van geheel-anderen aard zijn Janacek's be werkingen van Boheemsche volksmelodieën. „Ach Liebe" is wel zeer eenvoudig gehouden; in „Wanderschaft" is het „wandern" door de gestadige beweging der lagere mannenstem men weergegeven. En weer anders heeft Roeske in zijn „Gebed voor den Tempel" van een oude melodie gebruik gemaakt: deze vormt de alpha en de omega van het werk. De bouw van Milhaud's „Psaume 121" is veel minder gemakkelijk te overzien; toch. maak ten enkele gedeelten daarvan een grooten indruk. Als solisten verleende de sopraan mevr. Helène Ludolph en de bariton Luciën Louman medewerking. De zangeres had ditmaal een ander programma gekozen dan voor het con cert van 30 April. Haar voordracht past zich echter weinig bij de te vertolken werken aan en bevredigt doorgaans slechts ten opzichte van de zuiverheid der intonatie en de zang techniek. Daarom was nu haar vertolking van de bekende Aria van Handel „So wie die Taube" wel het beste wat zij ten gehoore bracht. De liederen van Dvorak verlangen temperament, het duet uit „Der Schöpfung" innigheid en warmte. Deze eigenschappen waren in den zang van Due. Louman wel aanwezig en zijn mooi en krachtig geluid heeft daarbij een groote vol doening gegeven, zoowel in het Arioso van Handel als in de liederen van Schubert, waar- I van vooral „Der Neugierige" uitmuntend voor gedragen werd. In het duet uit „Der Schöp fung" was „Adam" beter dan „Eva"; in (Adv. ingez. Med.) de twee duetten van W. Rettich waren de part ners ongeveer gelijkwaardig. Deze duetten zijn in melodisch opzicht lang niet onaardig. Men vindt er wat van Mendelssohn en Mahler in terug, maar dat is geen reden om ze af te keuren. Emmy van Eden begeleidde de solonummers en de duetten. Dat zij het voortreffelijk deed, behoef ik niet meer te zeggen: we zijn niet anders van haar gewend. Het concert werd vereerd door de aanwezig heid van den Burgemeester en van den Wet houder Van Liemt. K. DE JONG. Geen transitovervoer via Antwerpen. In verband met de havenstaking in Ant werpen hebben de Nederlandsche goederen stations volgens de Tel. opdracht ontvangen transitozendingen via Antwerpen niet te accepteeren. Vanzelfsprekend geldt dit niet voor goederen die uitsluitend tot Antwerpen moeten (het z.g. loco-vervoer). Voor zendin gen, die reeds geaccepteerd zijn of uit het bui tenland komen, worden voor ieder afzonder lijk geval instructies gegeven. In de meeste ge vallen wordt de afzender met het feit in kennis gesteld en hem gevraagd of hij op eigen risico toch zijn goederen via Antwerpen wenscht te verzenden. Een toeneming van het transitovervoer via Rotterdam heeft dit besluit overigens nog niet tot gevolg gehad. Alleen de mijnen in Nederlandsch Limburg die tamelijk veel via Antwerpen plegen te ver zenden, trachten thans alles naar Rotterdam te vervoeren. DE HEER B. W. T. VAN SLOBBE BURGEMEESTER VAN BREDA. De oud-gouverneur van Curacao, de heer B. W. T. van Slobbe is tot burgemeester van Breda benoemd. Vijf jaar geleden benoemde de Koningin hem tot gouverneur van Curacao, welk ambt hij dus thans gaat verwisselen voor dat van burgemeester van Breda. NOTARIS M. KLUWER FAILLIET VERKLAARD. AMSTERDAM, 4 Juni. De rechtbank te Amsterdam heeft vandaag notaris M. Kluiver te Amsterdam, die surseance van betaling had aangevraagd in staat van faillissement ver klaard. Tot curator is benoemd mr. f. Oppen- oorth, tot rechter-commissaris Mr. Van Lier. KAPELAANSBENOEMING. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Haarlem (H. Antonius) pater A. J. M. Engels, O. F. M. GROENTEMARKT HAARLEM, 4 Juni 1936. Tomaten f 0.20f 0,32 per K.G. Andijvie f 0,25^f 1 per kist Spinazie f 0,30—f 0,70 per kist Postelein f 0,20f 0,50 per kist Raapstelen f 0,20f 0,30 per kist Sla f 0,30—f 0,60 per kist Komkommer f 0,05f 0,08 per stuk Bloemkool f 0,06f 0.12 per stuk Rabarber f 0.02f 0,05 per bos Radijs f 0,01f 0,03 per bos Asperges f 0,10—f 0,27 per bos Peterselie f 0,03f 0,05 per bos Selderie f 0,05f0,15 per bos Prei f 0,02f 0,05 per bos Wortelen f 0,12f 0,15 per bos ONZE DAGELIJKSCHE KADERVERTELLING Als Thijs de deur heel voorzichtig geopend heeft, ziet Thijs tot zijn verbazing een hondje op den drempel staan. Het dier heeft'het daar buiten blijkbaar heelemaal niet naar zijn zin, want het stapt dadelijk naar binnen. „Nou, nou," zegt Thijs lachend, „jij laat er ook geen gras over groeien! Waarom kom je hier zoo alleen naar toe? Ben je je baas soms kwijtgeraakt? Dan mag je wel bij mij overnachten, als je je ten minste rustig kunt houden!" De hond is erg blij, dat Thijs hem zoo gastvrij wil ontvangen en samen gaan ze bij het vuur zitten. ZATERDAG 6 JUNI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00 —5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-Melo- disten. (Om 1.30 Berichten). 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 KRO-orkest en Gram.pl. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 „Kinderzorg in dë Pleeggezinnen". 7.35 Voordracht en Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.10 Actueele Aetherflitsen. 8.25 Gram.pl. 8.30 KRO- orkest, KRO-Boys, solisten en accordeon-duo. (In de pauze „De Radio-Missiedag" en Film- praatje). 10.30 Berichten. Vervolg van 8.30. 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VAR A-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor dracht en Gram.pl. 12.001.45 De Notenkra kers. 2.00 Filmpraatje. 2.15 E. Walis' orkest. 2.50 Schaakpraatje. 3.10 Gram.pl. 3.45 Cause rie over Beroepskeuze. 4.00 De „Lucky Stars". 4.50 Esperanto. 5.10 De Wielewaal. 5.40 Lite raire causerie. 6.00 Gram.pl. 6.30 Reportage. 7.00 VRO. 8.00 Berichten. 8.15 Gram.pl. 8.45 De Bohemians en solisten. 9.4o Prijsvraag. 10.00 Berichten. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. 11.10 Hoorspel. 11.25—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BB'C-Northern-orkest en solist. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 Gram.pl. 2.50 Reportage 8ste Nationale Eisteddfod in Wales. 3.20 Orgelspel. 3.50 E. Pini's Tango-orkest. 4.20 Gram.pl. 4.50 BBC- Militair-orkest en solist. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Harp-reci- tal. 7.20 Weekend-programma. 8.05 Militair concert en solist. 8.50 Hoorspel met muziek. 9.50 Berichten. 10.20 Radio-tooneel. 10.55 BBC- orkest, koor en solist. 11.50 Berichten. 12.00 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nat. orkest. 12.3a Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 8.20 Zang en piano. 9.05 Opera- uitzending. 11.0512.35 Dansmuziek en popu lair concert. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Orkestconcert mmv. boerenkapel. 2.35 Gram.pl. 4.20 Vroolijk pro gramma. 6.20 Nedersaks' svmphonie-orkest. 7.20 Concert. 8.30 Rijn-Westfaalsch program ma. 10.5012.20 Orkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1'.50 Gram.pl. 2,35 Kleinorkest. 3.20 Gram.pl. 4.05 Dansmuziek, 5.20 Plano-recital. 6.20 Ka mermuziek. 7.20 Gram.pi 8.20 Ooevette-uit- zending. 10.30 Gram.pi. 11.35--12.20 Dans muziek. 484 M.: 12.20 Salon-orkest. 1.30 Klein-orkest. 2.20 Gram.pl. 4.35 Kamermuziek. 5.35 Dans muziek. 6.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram.ul. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Operetteconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20 Dans-» muziek. 12.201.15 Populaire muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6