DE VLEESCHHAL. RENNIE VERTELLING ■Hnm SPORTFONDSENBAD Heydt's Broeken 44 ANEGANG 44 RADIO L ~""J V R TT D A G 12 TUMI 1936 HAAR HE M'S DAGBCAD Bijzonderheden over het interieur. Een kijkje in de mooie benedenzaal. In tegenstelling met het uitwendige, be staan van de binnenarchitectuur1 van de voor malige Vleeschhal slechts weinig afbeeldingen. Een van de oorzaken hiervan zal wel zijn, dat dit belangrijke renaissance bouwwerk sedert 1894 niet meer voor het publiek toegankelijk is, waardoor zelfs vele Haarlemmers slechts de drie buitengevels kennen. De platte grond heeft een trapeziumvorm, waarvan de lengte gemiddeld 29.50 m. en de breedte 12.70 m. bedraagt. In de lengte-as staan 6 kolommen, waardoor het gebouw in twee gelijke deelen gedeeld wordt. Deze ko lommen staan juist tegenover het midden van de groote deuren in de gevels aan de Groote Markt en de Spekstraat. Onder de hal, waar van de vloer pl.m. 4 treden boven de aan grenzende bestrating ligt, bevindt zich de kel derruimte welke overeenkomstig de hal ge metselde gewelven en steunpunten in de lengte as heeft. De kelder is toegankelijk van de straat af door middel van 4 trappen, n.i. 2 aan den voorgevel en 2 aan den achtergevel. Verder bevinden zich twee toegangen tot den kelder in de aangebouwde huisjes aan de Le pelstraat. Laatstbedoelde toegangen zijn ech ter door een muur tijdelijk afgesloten. De toe gangen van de straat komen gedeeltelijk uit boven den vloer in de hal. Om dezen van de hal af onzichtbaar te maken zijn ze voorzien van een houten betimmering. Te oordeelen naar houtsoort en profileering is deze betim mering van veel later datum. Van een recht- streeksche verbinding van de hal uit naar den kelder is niets te bespeuren. De hal is een prachtige ruimte alhoewel de - dagverlichting niet overdadig genoemd kan worden. De hoogte bedraagt 5,50 m. De kelder, die vermoedelijk oorspronkelijk bestemd was voor het bewaren van vleesch en - spek. is als zoodanig niet altijd gebruikt, in het midden van de vorige eeuw werd deze verhuurd aan J. P. Kruseman, wijnkooper aan de Bakenessergracht fin afwachting van eon nadere bestemming van dit gebouw) tegen een huurprijs van 125. Er werden voor de Vleeschhal verschillende bestemmingen gezocht. In de Raadsvergadering van 8 Maart 1854 werden verschillende voorstellen betreffende het marktwezen in handen gesteld van een daartoe benoemde commissie. De voordiacht van een der leden was: „om door het regelen van een behoorlijk marktwezen de aanstaande bewoners en bebouwei's van de Meerpolder naar Haarlem te trekken, opdat zij daar ter Stede hun producten zouden ter markt brengen en het benoodigde aankoopen en wel speciaal om marktplaatsen daar te stellen". Een ander voorstel luidde: „Om een boter- huis te maken voor boter die in fusten wordt aangevoerd, in navolging van hetgeen in de steden Leijden en Delft plaats heeft, waartoe het gebouw, vroeger als vleeschhal, thans als wapenmagazijn van het 6e regiment in ge bruik zoo bijzonder geschikt zou zijn". De Kamer van Koophandel gaf te kennen, dat bedoeld gebouw met de daaronder gele gen kelders alle vereischten voor een boterhuis in 2ich vereenigt. Wel is waar (merkt de com missie op), is dat gebouw thans in gebruik als wapen- en kleedermagazijn voor het regiment infanterie, waarvan alhier het depot is ge vestigd, doch daartoe meent zij dat evenzeer geschikt zijn de zolders of het gebouw van het zoogenaamde „Pand". De Kamer van Koophandel wenschte met het boterhuis een kaasmarkt te verbinden, waarvoor, als in de nabijheid van de voorma lige vleeschhal, de Oude Groenmarkt zeer ge schikt zou zijn. Hiertegen bestond echter bij anderen bezwaar, omdat het terrein zeer toch tig is en daardoor nadeelig voor de kaas. In het algemeen meende men, dat na de droogmaking van de Haarlemmer Meer voor Haarlem een gunstige tijd zou aanbreken, om zich als marktplaats te onderscheiden. Tot uitvoering van deze plannen kwam het ech ter niet direct. 2u jaar later (Raadsvergade ring van 14 October 1874) werd opnieuw de wenschelijkheid uitgesproken, dat het gebouw, thans magazijn van oorlogsmateriaal, weder zijn oorspronkelijke bestemming van Vleesch hal zou verkrijgen. Er openbaarde zich ook in dien tijd meer bewondering voor het gebouw als bouwwerk in den z.g. Oud Hollandschen stijl. Een der raadsleden merkte n.l. op, dat hij tol zijn leedwezen heeft gezien dat het steen- werk aan de hal weder werd geverfd, hetwelk hij betreurde, daar het z.i. verreweg verkies lijker is. de kosten voor het verf werk te be steden voor het schoonmaken en ontdoen van verf van dat steenwerk. De voorzitter gaf te kennen, dat het verven der stadsgebouwen was aanbesteed en dat ook het verven aan de hal dientengevolge geschiedde, doch dat hij bereid was de gemaakte bedenking ter tafel van B. en W. te brengen. In 1885 verliet een gedeelte der cavalerie de gemeente, zoodat Burgemeester en Wethou ders het toen een geschikt oogenblik vonden om de voormalige Vleeschhal voor militair ge bruik te doen ontruimen. Van militaire zijde werd hiertegen echter bezwaar gemaakt, om dat de hal door hen moeilijk kon worden ge mist. B. en W. deelden den raad mede. dat in verband met de wenschelijkheid om het ge bouw. dat bij liet garnizoen kosteloos in ge bruik was, doch weder ter beschikking der ge meente gesteld zou worden ais overdekte markt plaats, vleeschhal of iets anders in te richten, Een der dakkapellen. Bloedkoralen. Het is nog altijd winter. Uit den grooten, grijzen polderhemel vallen de regendroppels traag op de ontbladerde ro zenstruiken voor de lage deur en in het groen- grauwe water-vol-kroos van de „wegsloot". Ouwe opoe Burg met 'r zedig, gestijfseld neepjes-mutsje en T brandhelderen, bonten boezel vol ingezette stukjes, zit voor het venster een sajetten manssok te stoppen. Van tijd tot tijd kijkt ze op van de trillende naald, die altijd-door een beetje beeft in 'r verleefde, knokige oude-vrouwtjes-handen. „Och, och", praat ze in zichzelf, haar mager, geel"gezichtje met de blauwe adertjes aan de slapen en den goedigen, ingevallen mond bui gend over de grove schering, „wat duurt het weer lang, eer het voorjaar komt. Regen, re gen en nog eens regen, dat is tegenwoordig het altijd weerkeerend wijsje van de Holland- sche lente-maand." En ze peinst: ,,'t is net, of alles vroeger anders was. De winters waren strenger, dat is waar, maar er lag dan ook ijs in de slooten en sneeuw op de velden, de dorpskinderen zwier den in lange rijen langs de ringvaart en in Dominee's tuin bekogelden de catechisanten een reuzen-sneeuwpop met een scheeven hoed en een belachelijk neus-warmertje. Ook de lente liet niet zoo lang op zich wachten: nog maar net hadden de kleine, bijdehande sneeuw "klokjes hun kopjes boven het gras uitgesto ken, of het baldadige Maart-zonnetje, glun derend van blijmoedigheid, beklaterde op een goeden dag het grintpaadje voor het huis en zoende de eerste ribes-bloesems, dat het een lieve lust was." Besje glimlacht stilletjes voor zich heen. „Ja, vroeger - vroeger was alles anders. D'r was meer vroolijkheid, meer eenvoudig geluk meer tevredenheid, meer berusting. Vandaag-den-dag wil iedereen overvloed hebben, iedereen probeert de groote dame of den chiquen meneer uit te hangen. Dat kan niet goed zijn. Daar had je nou Klasientje, d'r oudste kleindochter. Gut, 't was een goed kiind en een mooi kind ook, ze zou 't niet te genspreken: maar toch: dat was geen boeren dochter meer. Dat het knappe onderwijzeresje geen zuur roggebrood wou eten en met een schop of hakmes in de klei werken alia, dat was tot daar aan toe: als 't de ouders voor den wind gaat in de vereld, willen de kinders hoogerop: dat spreekt, 't Kleintje had een goed stel hersens en dat ze schooljuffrouw had willen worden, was misschien niet meer dan natuurlijk geweest. De dood-fatsoenlijke, grijze meester Aande- weg was trouwens zelf een goed woordje voor d'r komen doen, toen ze naar de Normaal school moest. Maar was het noodig, dat een kind uit den polder, dat tot 'r veertiende jaar eigen-gebrei de kousen gedragen en op klompenvoetjes geloopen had, nu zijden onderjurkjes van een paar rijksdaalders het stuk droeg en cigaret- ten rookte, alsof het maar niets was?" Opoe Burg schudt nadenkend T oud. ge rimpeld hoofdje en mompelt zachtjes voor zich heen. „Wat is er, moeder, scheelt er iets aan?" vraagt de dochter een beetje wrevelig, de ontbijttafel afruimend en rammelend met de bordjes. Ze kan er nog maar niet aan wennen dat besje geen hand meer uitsteekt, om in het advies was gevraagd bij de Kamer van Koop handel. Verder merkten B. en W. op, dat se dert 1840 de banken in de vleeschhal onver- pacht waren gebleven, omdat slechts 17 per jaar werd geboden, terwijl daarop de hal aan het garnizoen tot bergplaats in gebruik was gegeven. 13 November 1885 besloot de Raad „De Vleeschhal" aan het Rijk op te zeggen tegen einde Augustus 1886, „als wanneer ook de huur eindigt van de 3 kelders onder het ge bouw, welke verhuurd zijn aan G. A. G. Koek tegen een huurprijs van 150". De commissie van onderzoek meende o.m., dat de pilaren in de hal gedeeltelijk geverfd en gedeeltelijk gewit van die bekleeding ont daan moesten worden, zoodat de steen weer zichtbaar werd. Verder werd aangedrongen op vernieuwing van de vloeren in de hal. Voor het aanbrengen van verschillende verbete ringen werd door den Raad 2500 beschik baar gesteld. In 1887 werd bij vernieuwing getracht ein delijk aan het gebouw eens een waardiger be stemming te geven. B. en W. ontvingen een voorstel betreffende het in exploitatie brengen van de openbare markt, te openen in het ge bouw genaamd „de Vleeschhal". Overeenkom- tig dit voorstel besloot de raad in zijn verga dering van 27 Juli van dat jaar en stelde te vens de instructies vast voor het personeel. De gemeente-veearts werd belast met het keuren van vleesch, spek. wild en gevogelte en den knecht van de vischmarkt werd opgedragen het schoonmaken, openen en sluiten van het gebouw. Na gehouden aanbesteding werden de toon banken (tafels) verhuurd voor ongeveer 80 's jaars per tafel. Het gebruik van het gebouw als zoodanig heeft echter niet lang geduurd, want reeds 6 jaar later (1894) ontving het Rijk het gebouw opnieuw in huur voor berging van 's Rijks oude archieven in de provincie Noordholland. Thans staat het gebouw al weer een jaar leeg. Welke bestemming nu aan de Key's bouw werk gegeven zal worden is nog niet bekend. LAURENS COSTER ZEGT: Maar goed dai onze schal van een slad z'n niel lóen al bezat Voor uiivinden had ik de lijd niet gehadI (Adv. Ingezi Med.) IlllllllllllllltilllllllllllllllllilllIlllillllllll'illlllllllM huishouden te helpen. Na d'r laatste ziekte een leelijken jichtaanval, gepaard aan „ver- val-van-krachten" is de zeventigjarige lang sukkelend gebleven en van lieverlee is het gewoonte geworden, haar alles uit de hand te nemen, omdat ze toch eigenlijk niet goed meer mee kan. Maar in een gezin met vijf kin ders en een man, die den heelen dag op den akker of in de melkerij bezig is, heb je met maar één meid in huis je handen vol. Je kan dan ook niet altijd even vriendelijk en voor komend zijn. „Schelen?" praat besje verwonderd de ka mer in, „nee, Jans, hoe kom je daarbij"? ..Och, zoomaar", zegt de dochter, alweer wèg met T gedachten. Gejaagd legt ze de over gebleven boterhammen in de trommel: ze heeft nog heel wat te doen vandaag, de wasch staat in het sop en Trien moet voor twaalven geholpen worden met de spekpannekoeken voor het middageten. Want Klasientje komt met de boot van elf uit de stad: er is een mazel-epidemie op school en de eerste drie klassen worden voor veertien dagen gesloten, heeft ze geschreven. Nou blijft ze die twee weken thuis, kan ze rustig werken voor d'r examen. Ouwe opoe Burk zucht weer en tuurt naar buiten. Een dunne zilvergrijze nevel hangt over den verlaten landweg en het houten bruggetje over de sloot glimt nattig. ..Wat 'n druilige dag", denkt ze weer en on willekeurig huivert ze even. Weer dwalen haar gedachten naar het verleden, toen alles anders, eenvoudiger, beter, degelijker was. Ze denkt aan haar jeugd: het zware werk op het land. het stage zwoegen voor het dagelijksch brood. „Tegeswoordig" Daar heb je Klasien nou. Die staat vijf uurtjes per dag voor de klas heeft een rijkeluis-inkcmen. Ze betaalt zelf d'r kamer en d'r hoofdakte-cursus en bovendien koopt ze iedere maand iets van opschik: een mooi armbandje, een paarl-ringetje of een nieuw modisch ceintuurtje. Zij ouwe Opoe Burk heeft 'r heele leven moeten tobben en zorgen, om van een daggeldersloontje met zes spruiten rond te komen. Nu is ze oud en versleten, afhankelijk van T dochter en T schoonzoon. O, ze zijn niet slecht voor d'r: ze heeft 'r bakkie koffie op tijd, d'r eigen mooie, veeren bed, dat ze nog uit den boedel van tante Trijn zaliger geërfd heeft en d'r japon-met-gitten, die Jans ..eigens" bij de dorps-naaister voor haar heeft laten maken, voor 't geval ze Zondags nog eens mee naar de kerk wou gaan. En dan oude opoe Burk voelt eens aan haar hals de kostbare ketting, het antieke, bloedkoralen halssnoer met het gouden slot, dat ze bij d'r trouwen van oome Krelis, den rijken waard uit „het Zwaantje", gekregen heeft, is nog altijd haar kostbaarst bezit. Als je oud wordt en eigenlijk niets hebt, dat je je eigendom kunt noemen, hang je aan zoo'n familie-stuk. Het geeft je een zeker ge voel van toch-nog-niet-heelemaal-zonder- waardigheid-te-zijn, het haalt een verschoten jak en een gelapt keukenschort wat op en ver leent je het air van de gegoede boerin met de gevulde kous en de acht koeien op stal. Besje glimlacht. Maar ineens staat ze voor haar doen nog vlug en lenig recht. Want op het schoongewasschen klinker paadje voor het huis staat een aardig meisje in een glimmend, leeren regenjasje, het co quette mutsje nonchalant gedrukt op de vochtige, blonde krullen. „Daar is Klasientje", roept ze de kamer in. Met handen, die lichtelijk trillen nu. vouwt, ze de sok op. legt de stopwol terecht in het oude naaidoosje. Ze voelt de ontroering kroppen in 'r keel. Want al wrevelt ze ook nog zoo tegen de „nieuwmodische, stadsche manie- MANNENKOOR „PROZA EN POëZIE". Woensdag hield bovengenoemd mannen koor een feestelijke repetitie-avond, ter ge legenheid van het toehaalde succes op het nationaal concours te Rotterdam, alwaar het koor in de hoogste eere aifd. mannen koren, uit zes mededingende vereenigingen, den 2en prijs behaalde. Zeer terecht werd door den voorzitter, den heer D. J. Weijers, dank gebracht aan diri gent den heer Jan Booda en zangers voor hun betoonde medewerking en toewijding; hij hoopte dat dit nieuwe succes er toe mocht bijdragen, dat daadwerkelijke belang stelling voor het koor zou worden opgewekt. Tenslotte werd eenparig belsoten, tot het in studie nemen van het prachtige Fransche werk „Les Soldats de Gèdèon" van C. Saint- Saëns. Daar dit werk echter 8-stemmig moet wor den uitgevoerd, eischt dit natuurlijk een groote koortoezetting. Daarom verzoekt het bestuur vriendelijk, aan zangers die dit mooie werk wenschen mede te zingen, zich op den repetitie-avond (des Woensdags, ge bouw St. Bavo) aan te melden. EXAMEN AKTE ONDERWIJZERES. Nutskweekschool Haarlem. Geëx. 6 candidaten. Geslaagd de dames: E. J. van Twisk, H. J. van Vuure, N. E. de Vos, C. A. M. Tempelman, M. van der Waal en A. Th. M. Schols. GROENTEMARKT TE HAARLEM. Tomaten f 0.250.30 per K.G. Spinazie f 0.280.60 per kist. Andijvie f 0.401.25 per kist. Postelein f 0.200.50 per kist. Raapstelen f 0.200.35 per kist. Sla f 0.250.50 per kist. Bloemkool f 0.030.08 per stuk. Komkommer f 0.040.08 per stuk. Wortelen f 0.090.13 per bos. Radijs f 0.02—0.04 per bos. Rabarber f 0.030.05 per bos. Prei f 0.020.5 per bos. Selderie f 0.030.10 per bos. Peterselie f 0.020.05 per bos. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtigen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestr. uitsluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bijPolitiebureau Smedestr. Handschoenen en ceinturen; Bouwen. Voor helmstraat 37rd., Armband; v. Egmont Prinsessestraat 8, Armband; Politiebureau Smedestr., Maria/beeldje, Goedemans, Schouw tjeslaan 59.R.K. Kerkboek; Arends, Ged. Oude gracht 72rd. hond; Huldy, Planetenplein 6, Jas; Politiebureau Smedestr. Alpinomuts; Henstra, Spaarnrijkstr. 63, Mantel; Hinloo- pen, Emmakade 17. Machineonderdeel; Politie bureau, Smedestr., Nummerplaat; v. Klis, Scheldestr. 37 of 34. Pakje inhoudende kleer tjes; Politiebureau, Smedestr. Portemonnaie met inhoud; Politiebureau Smedestr. Por tefeuille met inhoud; Politiebureau, Smedestr. Rijwielplaatje; Wijdoogen. Oosterstr. 15, Rij wielplaatje; Milo, Caninefatenstr. 40, Rijwiel plaatje; v. Keeken, Rozehagenstr. 46. Rijwiel- plaatje; Does, v. Zeggelenstr. 146, Zegelring Henstra. Spaarnrijkstr. 63, Schoenen; Politie bureau Smedestr. Speldje; Kuwers, Smedestr. 13, Schop. iiiilllllllllllllliillllllill»^ ren" van het kittige kleindochtertje, ze is toch trotsch op haar. „Dag, kind, dag, meid", zegt ze blij, als het kleine onderwijzeresje haar komt omhelzen Even later zitten ze gedrieën om de gladge- boende tafel, ieder met „een kommetje troost" en twee boterballetjes voor zich. En Klasientje vertelt. Ouwe opoe Burk luistert met groote oogen. „Och, och, wat is de wereld toch veranderd", zucht ze, verbijsterd achterover leunend in d'r armstoeltje, als ze hoort over de brutale straatjongens uit de groote stad, die zelfs voor den „bovenmeester" geen eerbied hebben. Toch voelt ze zich verrukt om al dat nieuwe, dat vreemde, waarvan ze nu en dan maar iets van uit de verte gewaar wordt. „Over veertien dagen ga ik naar een uit voering", praat Klasientje: „een tooneelavond van onze vereeniging. Er is bal na." „Bal", bazelt Besje en iets als een glimp van herinnering komt in haar oude, doffe oogen glanzen. Vroeger, met de kermis „Ja, moeder, dat weten we nu wel.zegt snibbig de dochter, Nijdig schuift ze d'r leege koffie-kopje van zich af. „Laat Sientje nou 's aan 't woord En bij zichzelf denkt ze: „ouwe menschen worden vervelend. Twintigmaal in een week hoor je dezelfde verhalen". Ouwe opoe Burg zwijgt. Jans heeft gelijk. Klasientje moet vertellen. Maar ze luistert niet meer naar de frissche. jonge stem, die maar doorbabbelt over het feest, dat komen gaat, het pas-gekochte kunst zijden avond-japonnetje, de permanentwave van „alles bij elkaar drie-vijftig". Ouwe opoe Burg peinst: „wat ziet ze er lief uit, dat kleine Klasientje". En ze speelt een beetje met een heerlijke en toch ook weer ge vaarlijke gedachte, die 'r zenuwachtig en te gelijk opgewonden-blij maakt. Als ze 'r halssnoer, de mooie bloedkorelen ketting met het gouden slot van oome Krelis, eens aan Klasientje gaf! Maar dan is ze alles kwijt. Dan heeft ze niets meer, waar ze mee pronken kan, niets, dat haar herinnert aan haar armzalige, tevreden jeugd, aan de schra le bruiloftspret van veertig jaar geleden. „En toch doe ik het", redeneert besje bij zichzelf, „toch doe ik het." En als Klasientje even zwijgt, om 'r koffie leeg te drinken, legt besje de zware ketting langzaam en voorzichtig op het bruin-laken rokje. „Voor jou, kind", zegt ze stil, „om op het bal te dragen." Het kleine onderwijzeresje kijkt haar moe der aan: wat 'n idee! Wat moet zij, Klasien tje, met zoo'n snoertje ouderwetsche bloedko ralen? Dat is nou echt weer iets voor ouwe opoe Burk! Maar moeder knipoogt: „neem aan, meid! Je moet nooit iets anders afslaan dan vliegen." En Klasientje begrijpt: ze moeten naar den goudsmid, die oude kralen. Moeder is en blijft toch maar de gewiekste zakenvrouw, die niet voor niets een spaarbrief van-wat-ben-je-me bij den notaris in de stad heeft, de handige, zuinige daggeldersdochter, die zich opgewerkt heeft tot boerin op „Nooit gedacht", alleen, omdat ze helder uit T oogen kijkt en zich geen knollen voor citroenen laat verkoopen. „Dank je, opoe, zegt Klasientje lief en kust de gele, rimpelwangen, die vochtig zijn, ze weet niet waarvan. En in tusschen denkt ze: „wat zouden ze waard zijn, die kralen?" In ieder geval; er is een prachtig massief slot aan. Misschien geeft de goudsmid wel twintig gulden M. BEKKERS—ZÜRCHER Zijn lievelingskost rijsttafel en ook andere gekruide spijzen durfde hij niet meer eten. Nu eet hij weer alles zonder eenig bezwaar. Verrukkelijk: een echte Indische rijsttafel of een sma kelijke kerryschotel. maar verschrikkelijk de gevol gen: maagzuur, oprispingen, opgeblazenheid en branderige pijn. En nu Direct na den maaltijd laat hij 1 of 2 der smakelijke Digestif Rennie Pastilles langzaam op den tong smelten. Door deze pastilles wordt het overmatig maagzuur geneutraliseerd en geabsorbeerd. De pijnen zullen hierdoor voorkomen worden, terwijl het onprettige gevoel van benauwdheid en opge blazenheid na tafel, volkomen weg zal blijven. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten 35 cent per pakje en f 1.05 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntree Handéls Mij Heerengr. 209 A'dam. PASTILLES (Adv. Ingez. Med.) DE LICHTHOEVE TE SANTPOORT. Zuster A. Verkerk, de ijverige secretaresse- penningmeesteresse van het kindertehuis De Lichthoeve te Santpoort, clie eenigen tijd we gens een ernstige ongesteldheid in het Joles- Ziekenhuis te Haarlem verpleegd werd, heeft deze inrichting verlaten en is weer in De Licht hoeve teruggekeerd om daar verder verpleegd te worden. Over haar terugkeer heerschte groote vreugde. „HET RASKONIJN". Voor de 3de maal organiseert deze ver eeniging in het gebouw St. Bavo haar Jong dierendag. Ruim duizend dieren zijn daar vertegenwoordigd. De tentoonstelling is voor het publiek geopend Zaterdag en Zondag a.s. van 's morgens 9 uur tot 's avonds 10 uur. Alle konijnenrassen zullen vertegenwoordigd zijn. Ifoot kmkeu.... ....mat Ueydt! B,j ons vindt iedereen broek naar zijn zin en de prijzen zijn zeer laag (Adv. Ingez. Med.) PREERAMMA ZATERDAG 13 JUNI 1935. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en de KRO- Melodisten. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 Gram.pl. en con cert door het KRO-Orkest. 5.30 Esperanto- nieuws. 5.45 KRO-Orkest. 6.20 Journ. week overzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Politieber. 7.15 Kinderzorg. 7.3'5 Actueele aether flitsen. 8.00 Nieuwsber. A.N.P. en Mededeelingen. 8.10 10- minuten overpeinzing. 8.30 Gram.pl. 8.45 De a.s. Radio-Missiedag, door Pater J. Dito. 8.50 KRO-B'oys. 9.00 Gram.pl. 9.15 Intern, sport- revue. 9.30 De KRO-Boys. 9.45 Gram.pl. 10.15 KRO-Boys. 10.30 Nieuwsber. A.N.P. 10.35 Gram. pl. 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM H, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel, VARA-Tooneel, en gram.pl. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Fantasia. 2.50 Schaak praatje. 3.10 De Bohemians. 4.30 Radiotooneel. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gram.pl. 7.40 Causerie over het VARA-Zomer- feest. 8.00 Herh. SOS-Ber„ nieuwsber. A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 De Flierefluiters en zang. 9.00 Radiotooneel. 9.15 Viool en orgel. 9.50 Gram.pl. 10.00 Nieuwsber. A.N.P. 10.05 VARA- Orkest. 11.00—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest, en sopraan. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 BBC-Welsh-orkest, en tenor. 3.20 Verslag tenniswedstrijden. 3.45 Intern, polowedstrijd EngelandAmerika. 5.10 Verslag tenniswed strijden. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Straus-concert. 8.20 Tango-orkest. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Radiotooneel. 10.45 BBC- Orkest, en tenor. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 8.35 Opera-uitzending. 11.50—12.35 Atkins- orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Orkestconcert. 2.35 Gram.pl. 4.20 Vroolijk programma mmv. or kest, vocaal sextet en solisten. 6.20 Dansmu ziek. 7.20 Voordracht. 8.30 Gevar. programma. 10.50—12.20 Vroolijk programma. BRUSSEL, 322 en 4S4 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 1.30 Omroeporkest. 2.20 Klein-orkest. 3.05 Gram.pl. 4.50 en 5.20 dito. 6.20 Salonorkest. 7.05 Gram.pl. 8.20 Ca baret. 9.20 Symphonieconcerh 10.30 Dansmu ziek. 11.20—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Omroeporkest. 1.30 Gram.pl. 2.20 Salonorkest. 3.20 Klein-orkest. 4.20 Hoor spel. 4.40 Pianorecital. 5.35 Dansmuziek. 6.35 Kamermuziek. 8.20 Operette-concert. 10.30 Gram.pl. 11.35—12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 „Almrausch", gevar. programma mmv. solisten en boerenkapel. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20 Populair concert. 12.201.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10