P©HT DIM 'T GC®®! HANDELSBLAD TREFFERS VRIJDAG 12 JUNI 1936 HAAREEM'S DAGBLAD TI lllillllllllilllliilli Ali Baba op het oorlogspad; George Cook wordt te oud; Engelsche en Amerikaansche boksers naar Berlijn; De Empire Games bij het Sydney Festival; Athletiek in Engeland; Roeien te Henley; Zwemmen in Moskou; Cricket-proefwed- strijden; De Lancashire-League; Aston Villa's uitverkoop. Het heeft op ons altijd een ietwat pijnlij ken indruk gemaakt, dat er menschen wa ren, die het~bestaan van Ali Baba en zijn veertig roovers gladweg ontkenden en aan hun lotgevallen niet in het minst geloof hechtten Thans geeft een bericht uit New- York het overduidelijk bewijs, dat Ali Baba nog leeft; hij is niet dood. Wat toch is de in houd van opgemeld Amerikaansch- bericht? Het luidt aldus (en supporters van den ge- vierden hoofdman zullen nauwelijks hun vreugde kunnen verhelen) Ali Baba. de „Terrible Turk", met een snor als het stuur van een fiets, heeft Za terdag jl. in New-York met succes zijn we reldtitel zwaar gewicht worstelen verdedigd tegen ,.Big Chief" Sanooke. een Indiaan, die 340 Engelsche ponden weegt (een Eng. pond is 4'2 Holl. ons). Drie duizend toeschouwers waren er getuige van, hoe Ali Baba. die „slechts" 205 Eng. ponden zwaar is: onmid dellijk na het begin van den strijd zijn te genstander met pijnlijke schaarbewegingen (leeken noemen dit minachtend beentje- lichten en trachten aldus de technische ca paciteiten van onzen held te verkleinen) ten val bracht. Het gfoote opperhoofd Sanooke had echter weinig moeite om zich te bevrij den en smeet als tegenprestatie den ver- schrikkelijken Turk eenige keeren zoo hard tegen het vloertje, dat men kilometers in den omtrek aan een zwaar onweer geloofde. Ali Baba incasseerde deze attenties met zichtbaar welgevallen op uiterst sportieve wijze en iederen keer, dat hij op de planken gekwakt werd. stond hij vriendelijk lachend weer op. De Indiaan mogelijk in de meening verkeerend, dat de Turk de vredespijp wilde rooken, bleef even staan uitblazen, wat men wellicht als een gebrek aan concentratie of een tekort aan „mental training" en uithou dingsvermogen kan beschouwen. Men is ten slotte catch as catch can worstelaar of men is het niet. Hoe dan ook. Ali Baba maakte van dit oogenblik van zoet gemijmer ge bruik. om zijn tegenstander onverwachts om het middeltje te grijpen, hem enkele malen op den vloer te gooien, om hem daarna met een tot in de perfectie uitgevoerde dubbele Nelson op beide schouders te leggen. Deze gezellige worstelpartij duurde 26 minuten en 29 seconden. Na afloop bleek een der combattanten in zijn, overigens begrijpelijke enthousiasme een stuk van het canvas, dat den ring be dekte, te hebben opgepeuzeld. Zoo heeft ieder mensch zijn momenten van verstrooid heid. Wel moge het hem bekomen! Het was, dit zij ten overvloede gemeld, een uiterst faire strijd in het vrij worstelen. Eenigen tijd geleden schreven we over het merkwaardige uithoudingsvermogen van den bokser George Cook, die zich ruim zes tien jaar lang op het eerste plan wist te handhaven. Het ziet er naar uit. dat de Australische zwaar gewicht thans echter aan het einde van zijn loopbaan is gekomen, want Zaterdag jl. werd hij door den Zuid- Afrikaan Ben Foord te Cardiff in de negen de ronde met knock-out overwonnen. Bij dezen wedstrijd speelden zich tafreelen af, die uniek zijn in de geschiedenis der Brit- sche bokssport. Het gevecht, dat reeds éénmaal wegens slecht weer was uitgesteld, zou in de open lucht worden gehouden, doch ten gevolge van voortdurende zware regenbuien waren er op het aanvangsuur in de groote ruimte van de Welsh White City slechts 500 toe schouwers aanwezig. Daar beide pugilisten om een percentage van de recette zouden boksen, werden zij in de gelegenheid gesteld, voor de microfoon het publiek om uitstel, te verzoeken, doch de toeschouwers wilden daar niets van weten. Tenslotte stemden de boksers er in toe. het gevecht te beginnen, waarvoor ze practisch geen gage zouden ont vangen. Het werd van de weeromstuit een zeer felle strijd, waarbij Foord zijn stooten veel nauwkeuriger plaatste. Cook verdedigde zich met al de routine, waarover hij beschikt, maar na in de vijfde ronde reeds voor acht tellen „down" te zijn geweest werd hij in de negende ronde uitgeteld. De amateur Boxing Association of Great Britain heeft reeds de namen bekend ge maakt van hen, die het Vereenigd Konink rijk op de Olympische Spelen te Berlijn zul len zullen vertegenwoordigen. De volgende boksers zijn daartoe uitverkoren: vliegge- wicht: Russell (Rotherham)bantam: Bar nes (Cardiff); veder: Treadaway (Batter- sea); licht: Simpson (Battersea)weiter: Pack (Polytechnic B.C.); midden: Shrimp- ton (Lynn B C.)halfzwaar: Griffin (Poly technic) en zwaar gewicht: Stuart (Lcnden- sche Brandweer). De keuze van Shrimpton komt als een verrassing, omdat deze bij de Engelsche ama teur-kampioenschappen niet den titel wist te veroveren, die ten deel viel aan Harrington. Laatstgenoemde gaat thans als reserve mede. Ook de Amerikanen hebben him ploeg reeds vastgesteld. Tevoren werd een zeer zware en uitgebreide eliminatie-competitie gehouden, waarvan de winnaars der diverse categorieën naar Berlijn gaan. Volledig heidshalve geven wij ook hun namen, be ginnende bij het laagste gewicht: Laurie. Wilson en Kara (allen Cleveland"), Scrivani (Chicago). King (Detroit"). Clark (James town), Vinciquerra (Omaha) en Oliver (Chi cago). Hierbij is geen enkele bokser van het zoo hoog geroemde „Golden Gloves" team, dat onlangs tegen de Engelschen op Wembley een smadelijke nederlaag leed. Reeds thans is het volledig programma voor de British Empire Games, die van 5 tot 12 Februari 1938 in Sydney zullen worden gehouden, bekend gemaakt. Zooals men weet wordt elke vier laar door de landen, behoo- rende tot het Britsche keizerrijk een groot sporttournooi georganiseerd naar den trant van de Olympische Spelen. Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het Gemeene best van Australië valt dit sportfeest samen met de Sydney Festival, waarmede de vroe ge datum (het is in Februari zomer in de Antipoden) verklaard is. Men verwacht deel nemers uit: Engeland. Schotland. Wales, Noord-Ierland, Canada, Zuid-Afrika, Nieuw Zeeland, Britsch-Indië. Beimuda, Britsch Britsch Guinea, Trinidad. Hongkong, Fiji- eilanden. Jamaica. Rhodesia en Newfound land. Voor de athletiek-nummers mag elk land met vier deelnemers inschrijven en met één estafette ploeg, voor het boksen in elk ge wicht één, evenals bij worstelen, wielrijden en „bowls" (een specifiek Engelsch spel), terwijl drie zwemmers mogen worden afge vaardigd, afgezien van de waterpolo- en estafette-ploegen. De inter-counties athletiek-kampioenschap- pen van Engeland in het White City Stadion te Londen, waaraan de beste athleten van elke provincie deelnamen, hebben er veel toe bijgedragen, de selectie voor Berlijn te verge makkelijken. Sweeney en Page bleken nog steeds de sterkste sprinters te zijn, maar de 28-jarige Rampling is niet zoo goed in vorm; Finlay was de beste der hindernisloopers, terwijl de kleine Sidney Wooderson, die vorig jaar tot aller verrassing Jack Lovelock eenige malen versloeg, een prachtige kans op de gou den medaille voor de 1500 Meter maakt. Wooderson weegt slechts 53 kilo en men vraagt zich af, waar hij de kracht en het uithoudings vermogen vandaan haalt om op een zoo moeilijken afstand als de 1500 meter dergelijke successen te behalen. In Londen werd hij over winnaar vóór Eeles, Thomas, Cornes en Hen- nessy. De Cambridge-student Brown is Enge- land's hoop voor de 400 meter, want hij won de kwart-mijl (440 yards) in 49 1 10 sec. en de halve mijl in 1 min. 56 sec., dat is ruim 3 seconden sneller dan de tijd van dei winnaar in dit nummer op den Olympischen dag. Bo vendien is Brown een uitstekend sprinter, ge tuige zijn 9 7.10 sec. over de 100 yards. Reeve zal waarschijnlijk op de 5000 Meter starten, doch is kansloos tegen de Finnen en Scandi- naviërs, die op de lange afstanden niet te kloppen zijn. Ook de roeiers in de verschillende landen richten hun training naar de data der Olym pische Spelen. Daaruit is het misschien te ver klaren, dat zoovelen uit andere werelddeelen en van het Europeesche vasteland voor de Henley Regatta hebben ingeschreven. Deelne mers voor de Grand Challenge Cup zijn o.a. Union B. C. (Boston). Zürich (Zwitserland) en Tokio Universiteit (Japan). Gegadigden voor de Diamond Sculls zijn o.m. Bates en Free man uit Amerika, Coulson en Mille uit Canada, Branco (Boqueirao de Passeio, Brazilië) en de Zwitsersche titelhouder Rupli. Ook voor de Goblets, de Steward's Cup en de Thames Cup heeft men niet over inschrij vingen te klagen, zoodat de Henley Regatta ongetwijfeld een goede leidraad zal zijn voor hen, die zich ten opzichte van de Olympische Spelen aan voorspellingen willen wagen. Daar voor is het altijd nog vroeg genoeg, maar we hebben zoo een idee, dat Engeland een prach tige kans maakt om de stuurmanlooze vier te winnen, gelijk dat ook in 1928 te Sloten het geval was. Uit alle windstreken hoort men. thans van rëcordverbeteringen, een bewijs, dat men zich overal ernstig voorbereidt om te Berlijn zoo ;oed mogelijk voor den dag te komen. Zelfs uit 'Moskou wordt gemeld, dat de 24- jarige Russische soldaat Semyon Boyschenko het wereldrecord 200 Meter schoolslagzwem- men, dat met 2 min. 39 3/5 sec. op naam van den Franschman Cartonnet stond, op 2 min. 38i/2 sec. heeft gebracht. De Rus heeft even eens het 100 Meter record omlaag gehaald, want tegenover de 1 min. 10 4/5 sec. van den Amerikaan Higgens stelde hij 1 min. 6 1/5 sec. Alvorens het cricketteam samen te stellen, dat op 27 Juni tegen de Britsch-Indiërs in de eerste testmatch moet uitkomen, heeft de En gelsche keuze-commissie twee proef-elftallen gekozen, die in den wedstrijd Noord-Zuid tegen elkaar zullen spelen. Het Noordelijk team be staat uit de volgende spelers: Wyatt (War wick, aanvoerder), Keeton en Hardstaff (Notts), Duckworth en Washbrook (Lan cashire), Leyland. Mitchell en Verity (Yorkshire), Bakewell (Northants). Perks (Worcester) en Copson (Derbyshire). Het Zui delijk elftal verschijnt met vijf amateurs als volgt: Allen (aanvoerder) en Robins (Middle sex), Turnbull (Glamorgan), Holmes (Surrey), Stephenson (Essex) en de professionals Gim- blett (Somerset), Price (Middlesex), Gover en Fishlock (Surrey). Jas, Langridge (Sussex) en Barnett (Gloucester). Sutcliffe, Hendren, Ames en Hammond zijn niet opgesteld, de beide laatstgenoemden we gens ziekte. Zooals verwacht werd, probeert men dit maal, met het oog op den komenden Australi- schen tour, een groot aantal jonge spelers en het is zeer waarschijnlijk, dat het team. dat in September naar het Zuidelijk halfrond ver trekt, slechts vijf cricketers zal bevatten, die reeds ervaring in testmatches tegen de Austra liërs hebben opgedaan. Vier daarvan zullen wel zijn. Verity, Hammond. Leyland en Allen, doch het is de vraag, of Sutcliffe weer gekozen zal worden. En al is Wyatt dan misschien geen captain, als all-round cricketer kan men hem moeilijk thuis laten. Intusschen is Leyland eerste op de batting- lijst geworden met de volgende cijfers: 10 innings, 3 not out, 683 runs, hoogste score 263. gemiddelde 97.57. Verity is de best ge plaatste bowler. Zijn prestaties waren: 324.4 overs, 119 maidens, 635 runs, 73 wickets, gemid delde 8.69. Ook voor de plaatselijke circketclubs be staat in Engeland groote belangstelling, vooral die in de Lancashire League. Deze clubs spe len Zaterdags en ook wel op door de weeksche avonden en de meeste beschikken over een of meer beroemde professionals, die door hun prestaties het publiek trekken. De West- Indiër Constantine. die aan de Nelson-club verbonden is. is wel de grootste attractie in deze competitie. Hem is een benefiet van 500 pond sterling gegarandeerd. Zijn landgenoot Martindale speelt voor Burnley en de avond wedstrijd tusschen beide clubs werd door meer dan 6000 toeschouwers bijgewoond. Is het won der, dat menig Australische, Zuid-Afrikaan- sche en West-Indische testmatch-speler na een tour in Engeland voor de verleidelijke aanbiedingen van deze plaatselijke clubs zwicht? Destijds was de Australische fast bowler MacDonald een der eersten, die aldus beroepsspeler werd en hij heeft vele volgelin gen gehad. Constantine heeft ook in test cricket door zijn geweldig slaan en uitstekend bowlen fraaie resultaten bereikt. In de Lancashire League spelen de volgende clubs: Bacup, Rawtenstall, Burnley, Nelson, Rishton, Accrington, Ramsbottam, Lower- house, Church, East Lancashire, Enfield, Has- lingden, Colne en Todmorden. Als men weet ,dat Manchester United slechts met twee punten voorsprong gepromoveerd is naar de eerste klasse van de League, kan men zich een denkbeeld vormen, hoe moeilijk het is om de hoogere afdeeling te bereiken, want de United heeft van de 42 matches er slechts 8 verloren, terwijl de club na 7 December 1935 slechts één keer verslagen werd. Aston Villa houdt grooten uitverkoop. Blair (back) en Simpson (linkshalf) werden des tijds voor 8000 pond van den Schotschen eerste klasser Clyde overgenomen. Eerstge noemde is thans aan Blackpool en Simpson aan Northampton (III Zuid) verkocht. DAMMEN. „D. O. S." In het clublokaal der Damvereeniging „D.O.S." werden de wedstrijden om de club- kampioenschappen 19361937 en medaille- wedstrijd voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: lste klasse W. Dijkhof wint van C. Vrolijk; F. Molle- ma wint van H. Philippo. 2de klasse. H. Kol wint van T. van Goor; H. Kol wint van S. Stienstra Jr.; H. Kol wint van E. Borger, J. Vaars wint van J. C. Verwer. Medaillewedstrijd. H. Ie Noble wint van S. Vermeer. G A. Ottolini wint van J. Vaars: J. Vaars remise met H. Ie Noble; E. Borger wint van J. Spij ker; H. J. van Berk wint van S. Stienstra Sr.. S. Stienstra Jr. wint van S. Vermeer; G. A. Ottolini wint van H. Kol. Door den heer H. G. Teunisse werd de derde les van den damcursus gegeven. Be handeld werd het eindspel voor meer gevor derden. waarbij op het demonstratiebord een partij werd nagespeeld en geanalyseerd. 2de klasse Clubkampioenschap. DE HAARLEMSCHE DAMCLUB III SLAAT „WORMER" II MET 14—6. Onder groote belangstelling vond te Zaan dam de ontmoeting plaats tusschen de Haar- lemsche Damclub III en Damclub „Wormer" II om het tweede klasse clubkampioenschap van Nederland van den Nederl. Dambond. De Haarlemmers wonnen met niet minder dan 14—6. De gedétailleerde uitslag luidt als volgt: Haarl. Damclub ni Damclub Wormer II Haarlem Wormer 1 C. Kool—B. J. de Boer 1—1 2 K. Olij—S. Kraayer 1—1 3 A. Kiel—C. Ferty 1—1 4 I. RisseeuwR. Vel 20 5 L. KischJ. Molenaar 11 6 G. BakkerM. Zwart 20 7 Th C. v. d. SluijsH. van Exter 11 8 J. Otter—D. Groot 2—0 9 A. Smit—C. Druif 2—0 10 J. Balk—C. Bakker 1—1 Totaal: 14—6 In de Jubileumwedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Nederl. Dambond. kwamen in de groep Haarlemsche Damclub lste klasse niet min der dan vier van de zes deelnemers met ge lijk aantal punten op de eerste plaats aan. zoodat dus een herkamp noodzakelijk is. De eindstand dezer afdeeling luidt als volgt: 1. Chr. Gerritsen 5 2 2 1 6 2. J. J. van Kesteren 5 2 2 1 6 3. C. Kool 5 2 2 1 6 4. K. Olij 5 3 0 2 6 5. P. L. Schrijnemakers 5 113 3 6. J. Wielenga 5 113 3 Hieronderpubliceeren wij de scoringlijst seizoen 1935 1936 van het tweede tiental der Haarlemsche Damclub. Hierop staan vermeld de resultaten, welke de spelers van het tweede tiental in 't afge- loopen seizoen hebben bereikt. 1. J. J. Groenewoud 6 4 1 1 9R. 2. J. J. van Kesteren 6 3 3 0 9 R. 3. Chr. Gerritsen 7 3 2 2 8 4. J. Wielenga 6 2 2 2 6 5. J. Zurel 4 2 115 6. P. H. Meure 5 13 15 7. Ph. G. Amelung Jr. 7 2 1 4 5 8. M. van Leeuwen 6 13 2 5 9. C. Kool 2 2 0 0 4 R 10. K. Olij 3 2 0 1 4R. 11. J. Balk 2 1 1 0 3R. 12. A. Kiel 2 0 2 0 2R. 13. I. Risseeuw 2 0 2 0 2R. 14. T. Kerkman 3 0 2 1 2 15. F. W. de Pater 3 10 2 2 16. E. Sonnega 1 0 1 0 IR. 17. J. J. Aling 2 0 1 1 IR. 18. P. J. Bijrij 1 0 0 1 0R. 19. L. Kisch l o 0 1 0R. 20. Th. C. v. d. Sluijs 1 0 0 1 0R. Totaal 70 24 25 21 73 (R Reservespelers.) In de door de Haarlemsche Damclub n in het seizoen 1935 1936 gespeelde competitie- en andere officieele wedstrijden behaalden J. J. Groenewoud en J. J. van Kesteren dus de meeste punten en wonnen hierdoor de be schikbaar gestelde ,,topscorer'"-medailles. PAARDENSPORT. VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANèGE". Zaterdagmiddag worden op de terreinen van de vroegere renbaan Woestduin" te Vo gelenzang onderlinge wedstrijden gehouden, o.a. de afdeeling „springen" van den samen- gestelden wedstrijd, sauts couplés voor dames en heeren. „rijden voor juniores" om de wis selbekers en een zadel-race voor juniores. zijn kleine ADVERTENTIES a fl.in het Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 3. HET WOORD ZEGT HET REEDS 99 99 CRICKET IN ENGELAND. DUCKFIELD SCOORT 280 NOT OUT. Derbyshire 200 en 91—0 won in twee dagen van Gloucester 95 en 194 met 10 wickets. De stand van de overige wedstrijden was Don derdagnamiddag Glamorgan heeft op den Oval het verras send hooge totaal van 5506 (gesloten) tegen Surrey gescoord. Duckfield verbeterde Ley- land's recordscore van dit seizoen (263) door niet minder dan 280 not out bijeen te slaan. Ook Surrey liet zich niet onbetuigd en staat op 189 voor 2. Britsch-Indië 174 en 203—3 (Wazir All 139 not out) gesloten tegen Durham 176 en 700. Middlesex 162 tegen Yorkshire 242 en 62—4. Hants 293 (Boyes 101 not out tegen Lanes 2375 (Watson 106") Worcester 101 en 150—7 tegen Leicester 153 Sussex 166 en 292—9 tegen Somerset 124 (Cornford (J.) 642Warwick 282 IE. R, S. Wyatt 107") tegen Northants 179. Oxford 288 tegen Minor Counties 251 en 156—5 Cambridge 201 en 73—2 tegen Essex 175. CRICKET. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. In verband met den wedstrijd H. C. B. XI Flamingo's wordt slechts één wedstrijd ge speeld n.l. Haarlem 4Haarlem 5. Hoewel een overwinning voor Haarlem 4 in de verwachting ligt, zou het ons toch niets verwonderen als Haarlem 5 een draw weet te forceeren. H. C. B. XIFlamingo's wordt dit jaar op het Kennemer Lyceum gespeeld. Het sterke Flamingo-team zal hier wel een groote over winning behalen. ZWEMMEN. HET OLYMPISCH ZWEMFEEST VAN „VELSEREND De Zwemvereeniging „Velserend" te Sant poort behoeft er geen spijt van te hebben, dat ae wedstrijden, die Zaterdag j.l. zouden worden gehouden, één week moesten worden uitge steld. In de afgeloopen week hebben n.l. ook de A. D. Z. en de R. D. Z. nog ingeschreven, zoodat het aantal deelneemsters en deelnemers a.s. Zaterdagmiddag nóg grooter zal zijn, dan vorige week reeds vast stond. Meer dan 200 zwemsters en zwemmers zuller starten. Het programma hebben wij reeds vermeld. LIJDT NIET AAN RUGPIJN*) Ket leven wordt ondraaglijk, als gn voort» durend lijdt aan rugpijn, duizeligheid, pijn m de gewrichten, lioofdmui, rheumattek of Ischias. Het gestel behoeit dan onmiddellijk verzorging, immers de organvn voor het filtreeren van het bloed kunnen verstopt zijn en dit wordt het best hersteld door een diuretlsch middel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen alleen voor dit doel. Gedurende 50 jaren hebben zij duizenden dankbare gebruikers van hun pijn bevryd. I.1.75 en I 3.per doos. (Adv. Ingez. Med.) /Adv'j Ijigez. Med WIELRIJDEN. H. S. V. „De Kampioen". -Ondanks het dreigende weder was er een zeer goede belangstelling vóór onze baan- wedstrijden Het programma hetwelk afge werkt werd verdiende dit dan ook wel. Er kwamen ruim 40 deelnemers voor de di verse nummers aan den start. Het hoogtepunt van den avond was wel de omnium tusschen B. v. Dijk en R. Groot. Deze opgaaf bleek echter voor onze jeugdige Groot nog wat te zwaar te zijn, temeer daar hij nog een belangrijke sprint moest rijden voor de baancomnetitie. Jammer dat deze daardoor ook leed. In de sprint voor de A-klasse toonde van Rooyen dat hij al weer zijn ouden vorm te pakken had maar in de ploegachtervolging verraste hij toch een iedereen door zijn uit stekend rijden. Met de Best en Schelvis was dit een zeer sterke ploeg. Ook Schaper reed uitstekend in de finale en werd tweede, met Groot als derde. De kleine finale won Fabel voor Brey en Ten Boom. Een viertal ploegen reed een ploegachter volging waarbij het ploegverband "ditmaal zeer goed was. De eerste zes aankomende werden ge plaatst in de finale welke de volgende week wordt gereden. Jammer dat een paar valpartijtjes in beide series den uitslag eenlgszins beïnvloedden. Het verloop was als volgt: Omnium tusschen B. v. Dijk en R. Groot. Sprint 4 baanronden: 1 B. v. Dijk, 2 R. Groot, tijd laatste 200 meter 13.1 sec. Tijdrace 2 baanronden: 1 v. Dijk 25.4. 2 Groot 26.3. Klassement 12 ronden 3 klassementen: 1 v. Dijk 4 p„ 2 Groot 5 p. Totaal stand: 1 v. Dijk 3 p., 2 Groot 6 p. Sprint 4 baanronden' A-klasse, baan-com- petitie. lste serie: 1 Groot. 2 Brey. 3 Th. Drost. 2e serie: 1 v. Rooyen. 2 ten Boom. 3 J. Henzen. 3e serie: 1 Fabel. 2 Rehelvisch. 3 Burger. 4e serie: 1 Schaper. 2 Moerkerk, 3 de Best. 5e serie: 1 Wester, 2 v. d. Heyden. Demi-finale: le Demi-finale: 1 v. Rooyen, 2 Brey, 3 Schelvis. 2e Demi-finale: 1 Schaper. 2 Fabel. 3 v. d Heyden. 3e Demi-finale: 1 Groot, 2 ten Boom, 3 Moerkerk. Finales Kleine finale: 1 Fabel 3 p., 2 Brey 2 p„ 3 Ten Boom 1 p. Groote finale: 1 v Rooyen 6 p., 2 Schaper 5 p.. 3 Groot 4 p. Stand der competitie: v. Rooyen 12 p.. Schaper 7 p., Brey 6 p.. Schelvis 5 p.. Groot 4 p., Th. Drost en Fabel elk 3 p.. Peetoom en ten Boom 1 p. Ploegachtervolging: Brey-Burger-Wester halen Th. Drost-D. Drost-v. d. Heyden na 11 ronden in. v. Rooyen-Schelvis-de Best halen Moer kerk-Schaper-Henzen na 17 ronden in. 2 sei-ies 50 ronden B-klasse Voor de lste serie kwamen aan den start: Meyer. Veenhof. v. Halst. Schenk. H. Peetoom. L. Sietsma, Beeldman. Valkman. Eesveld en de Vos. 1 H. Peetoom. 2 v. Halst. 3 Veenhof. 4 Beeldman, 5 Valkman. 6 Eesveld. Voor de 2e serie startten: Kaestner. Op- broek. D. Drost, de Goede, de Lange. D. v. Heyden, R. Hessels. J. Sietsma. J. Staphor^'. Dalfsen. Been. P. Peetoom. Burger en W. Jansen. lste R. Hessels. 2 Op'oroek. 3 Drost. 4 Bur ger, 5 D. v. Heyden, 6 J. Staphorst A.s. Zondag komt de club uit in de Federa tie-kampioenschappen te Amsterdam en wel met de volgende ploeg Snvlnt- R o^nt Tiidrace: A. Wester. Ploegachtervolging: Rijneveld-Fruitema- Moerkerk. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen "de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders. Zij, die niet. lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die laneer weeblijven, begint de betalingsver plichting d"er verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending vooral tijdig op te geven aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD. ATHLETIEK. nieuwelingendag der k.x.a.u. Zondag 5 Juli a.s. organiseert het district Noord-Holland van de Kon. Nederl. Athletiek Unie een Nieuwelingen Dag op de Sinteibaan, Olympiaplein te Amsterdam. Het programma zal bestaan uit: Hardloopen: 100, 400. 800 1500 Meter. Soringen: Verspringen met aanloop. Werpen: Discuswerpen en Kogelstooten. Estafette: 4 X 100 Meter en de 400. 300, 200 en 100 Meter estafette. Daalname aan deze wedstrijden door alle soorten van sportverecnigingen in Noord-Hol land. Ieder deelnemer mag ten hoogste aan twee nummers deelnemen uitgezonderd de estafettes. HONKBAL COMPETITTFSTANDEN le EN 2e KLASSE. Eerste klasse, gesp. gew. gelijk verl. pnt. Haai'lem H.H C. Quick V.V.G.A. E.D.O. Blauw Wit Ajax Tweede klasse A. gesp. gew. gelijk verl. pnt A.MV.J. I 3 3 0 0 6 R.C.H. I 4 3 0 1 6 Catchers I 3 2 0 1 4 H.H.C. II 4 2 0 2 4 Duvianen 3 0 0 3 0 Shell 3 0 0 3 0 Tweede klasse B. gesp. gew. gelijk verl. pnt. A.F.C. I 4 3 0 1 6 D.E.V. I 4 3 0 1 6 Haarlem n 4 3 0 1 6 E.D.O. II 3 1 0 2 Z.R.C. 4 10 3 2 VV.G.A. II 3 0 0 3 0 GOLF DAMES WEDSTRIJD KENNEMER—DE PAN 7—2. Voor de dames-competitie is Donderdag te Zandvoort de wedstrijd Kennémer-De Pan gespeeld en door de Kennemer met 72 ge wonnen. De uitslag luidt: Foursomes: Mevrouw Diemer Kool en mevr. Nielsen winnen van mevr. Hooft Graafland en mejuffr. Van der Bilt met 3 en 2; mevr, van Waveren en mevr. Carp verliezen van mevrouw Verloop en Mevrouw Stahl met 2 en 1; mevrouw Bangert en mejuffrouw R. M. de Kadt winnen van freule Pauw van Wieldrecht en freule Schimmelpenninck met 6 en 4. Singles: mevr. Diemer Kool wint van mevr. Hooft Graafland met 2 up; mevr. Nielsen wint van mevr. Stahl met 2 en 1; mevr. Van Waveren wint van mevr. Verloop met 3 en 2; mevr. Bangert verliest van mej. v. d Bilt met 3 en 2; mej. Carp wint van freule Pauw van Wieldrecht met 5 en 3; mej. R M. de Kadt wint van freule Schimmelpenninck met 8 en 6. WATERPOLO. DE HAM—DE WATERRATTEN 0—11. De eerste competitie-wedstrijd is door De Waterratten met sprekende cijfers gewonnen en alleen in het begin bood De Ham nog tegen stand maar vooral na de rust namen De Wa terratten het spel geheel in handen en was de tegenstand der gastheeren gebroken. Wan neer scheidsrechter Huig beginnen laat gaan De Waterratten met het volgende zevental waarbij Thuis voor v. d. Booren inviel te water: J. M. Thuis, D. v. Viersen. Th. v. Koningsbrugge, J. Seubring, F. Veenstra. J. Kollerie. N. de Vries. De Waterratten zijn onmiddellijk in den aan val doch De Ham weet goed stand te houden. Langzamerhand wordt de druk toch te groot en opent Kollerie de score, 01. Enkele aan vallen van De Ham loopen op niets uit. aan den anderen kant wordt nog al eens overgescho ten. dan Ls het De Vries die doelpunt 02. Voor de rust weet Kollerie nog een maal te scoren 03. Na de rust nemen De Waterratten lang zamerhand het spel geheel in handen en dc score wordt geleidelijk opgevoerd tot 0—6 door De Vries en Kollerie. Bij een doorbraak van De Ham belandt een ver schot tegen de lat. Wanneer Kollerie een come- naar v. Konings brugge plaatst doelp xnt deze van dichtbij 0—7. Even later is het Seubring die den voor sprong vergroot 08. De Ham kiijg-t nu geen voet meer aan den gronc' en wanneer de scheidsrechter het einde blaast nebben Kol lerie en De Vries den stand tot 011 opge voerd. NËREUS 2—H. P. C. III. Gisterenavond speelde II P. c. 3 haar eersten competitiewedstrijd. Deze wedstrijd is in een groote overwinning geëindigd. Doeiverdediger v. d. Toorn zag zich een maal gepasseerd. Kemper zorgde voor drie doelpunten, ter wijl Broekema er nog 2 maakte. Met dezen stand kwam 't einde van dezen door H P. C. met invallers, goed gespeelden wedstrijd. H. P. C. a adspiranten—H. V G. B a adspiranten 5l H. P. C. b adspiranten—H. V. G. B. b adspiranten H.V.G.B. b niet opgekomen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11