Famezo Rijwielen H. J. van der Meer GRATIS Grasmachine voor f 2.00 Rijwielbanden MEISJE HUWELIJK C. BOGY ERFENISKWESTIE? H.J.van der Meer Y/ij Slijpen en stellen RIJD. AG 12 JUNI 1936 HA A RE EM'S DA GEE AD T5 De aanrijding op den Amster- damschen Straatweg. Voor het Amsterdamsche Hof heeft Don- irdag, naar wij reeds hebben gemeld, een 66- rig Haarlemmer terechtgestaan, die op den tond van Goeden Vrijdag 1935 ter hoogte van ;Liedebrug op den Amsterdamschen straat- eg als bestuurder van een auto in botsing is ■fcomen met een uit Haarlem komenden lotorrijder, die bij deze botsing op slag werd >dood. jladat de getuigen a charge waren gehoord, grien nog twee getuigen-deskundigen a charge hun verklaringen af. De deskundige a décharge ir. Zoetelief Nor- in concludeert in zijn rapport dat de bot- r,g op de rechterhelft van den weg heeft iats gehad en verdachte dus z.i. onschuldig Desk. concludeert dit uit de bloedspatten, op den weg en de wagens gevonden her- needeelten en den stand van de auto's. Hij naft zijn beweringen met wiskundige bere- lingen. 'res.„Dus u gaat tegen de getuigenver- yingen in". Desk.: „Ik sta tamelijk sceptisch tegenover verklaringen". Desf. a décharge, de heer Reuvencamp komt zijn rapport tot dezelfde conclusie. Pres.: „Ik hecht in deze zaak toch meer aan ;etuigen". De procureur-generaal mr. A. Baron van irinxma is het met deze opvatting van den rsident eens. Ook hij hecht aldus zegt hij zijn requisitoir meer waarde aan de ge- igenverklaringen. Zelfs al zou zijn gebleken, t de motorrijder niet geheel op de rcchter- sfhelft was gebleven, dan zou nog de schuld n dit ongeluk bij den automobilist liggen, ar hij den tegenligger niet voldoende ruimte eft gelaten. En ieder geval had verd. het ongeluk kunnen orkomen door op de slipranden te gaan rij- n. Het is helaas onmogelijk precies de plaats in de aanrijding vast te stellen, doch alles st erop dat deze plaats had op verd 's. lin- r helft van den weg. Uit getuigen verkla gen blijkt dat de motorrijder vlak langs de I-taande auto is gereden. Om op de linker - ]ft van den weg te komen zou hij een eht van ruim 4 meter hebben moeten ma il en dat is practisch onmogelijk. Verdachte zal op het oogenblik van het ge urde een reflexbeweging gemaakt hebben, zardoor de auto naar rechts is gegaan en hij is het linkerweggedeelte verliet. "erdachte voert o.a. aan, dat hij door de zon •blind was, doch dat disculpeert hem niet, ar hij dan tijdig maatregelen had moeten men. Spr. meent dat dan het hof het schul- l over verd. zal moeten uitspreken. Zijn ma- van schuld is zeer ernstig en de straf acht ir. in overeenstemming hiermede. Spr. requireerde bevestiging van het vonnis: 250 0.— subs. 50 dagen hechtenis en intrek- sas van het rijbewijs voor den tijd van een ar. Bovenstaande is reeds in een deel onzer irige oplage opgenomen Pleidooi. Mr. Bruch begon zijn pleidooi met het voor- ~en van een verklaring van den verdachte, Ike verklaring als volgt luidde: Hoewel het'mij op deze plaats niet past om rer dpn vorm, waarin een tegen mij uitge- rachte beschuldiging in vorige instantie is gebracht, te spreken, meen ik nochtans in erband met mijn beroep iets te mogen zeg- >n over het zakelijk gedeelte van de be- ïuldiging als zou ik mij verbeelden een ■le „Piet" te zijn in het autorijden, je gronden, waarop dit oordeel steunde, zijn onbekend gebleven. Evenwel meen ik, in [band met mijn geschiktheid tot autorijden it volgende te mogen opmerken. In de 10 jaren dat ik auto rijd en nog wel rachtens mijn ambtsbezigheden als regel in it drukke stadsverkeer in mijn gemeente, door mij nimmer een ongeluk veroorzaakt. Hierbij dient in aanmerking genomen, dat mij aansluitend bij een bezuinigingsorder in Burgemeester en Wethouders aan de oofden van Dienst om, wanneer zij van een imeenteauto gebruik maakten niet dan in ijzondere gevallen over een chauffeur te schikken, steeds zelf de auto bestuurde. Bo- endien deed ik dit ook wanneer ik voor par- Iculiere zaken met mijn eigen auto reed, om- at dit voor mij, in tegenstelling met iemand, ie niet de noodige geschiktheid bezit, geen spanning kostte, doch mij juist ontspan ing gaf. Door jaren lange praktijk, 50 jaar als wiel- r, 25 jaar in het motor verkeer te water, Isook 10 jaar per auto op den weg, meen ik, ie nimmer een ongeval veroorzaakte zonder een „Piet" te voelen, toch het bewijs te ebben geleverd over de vereischte routine te schikken. Diep ben ik dan ook getroffen door het onnis. Begrijpelijk in de eerste plaats door et schuldig aan dit ongeval, maar daarnaast door in het openbaar door intrekking an het rijbewijs voor den tijd van een jaar li een onverantwoordelijk rijder te worden ingemerkt. Nu wordt verondersteld dat ik gedeeltelijk pde linkerhelft van den weg zou hebben ge iden. Ik weet heel zeker en heb dit ook voor e Rechtbank in Haarlem verklaard, dat ik eed rechts gereden heb, maar ik zou thans rillen zeggen had ik maar op de linkerhelft treden, want dan zou dit ongeluk niet ge- turd zijn. dan was de ongelukkige motorrij- er toen niet bezweken en dan zou mij een Kim jaar van heel veel onaangenaamheid tin gespaard. Want wat zou er dan geschied tin; dan zou de motorrijder op dien weg van '.«hts 7 M. breedte, waarop nog een auto ilstond, gezien hebben dat hij om te passee- tn te weinig ruimte had. hij zou zijn gang tbben geminderd totdat ik voorbij was en i was niets gebeurd. Dit is geen fantasie maar een doodgewoon :uk praktijk uit het motorrijden, een geval at tallooze malen voorkomt in het snelver keer van eiken dag. Doorrijden zou in dat. eval voor den motorrijder zelfmoord geweest ijn. Natuurlijk is er iets gebeurd, maar er zijn :er drie menschen in het geding, waarom treft men mij? Er is van alles mogelijk. Vast staat dat de motorrijder onbevangen ings de stilstaande auto is toegereden. Nie mand rijdt onbevangen in den dood. En waar- ai is hij onbevangen langs ae stilstaande uto toegereden? Omdat er. zooals hij het «emoetrijdend moet gezien hebben, ruimte ras; en waarom was er ruimte op dien smal en weg naast en vóór de stilstaande auto? Omdat ik goed op mijn baan reed. Dit is het nuchtere feit!" Vervolgens ging pl. uitvoerig de getuigen- «klaringen na, er is volgens pl. geen nkele reden om aan te nemen, dat hij links «d of naar links was gegaan. Er is in deze rask heel veel gepraat en er zijn volkomen tajuiste verhalen in omloop, die een sfeer m verdachtmakingen hebben geschapen. De etuigen a charge zijn op verschillende pun- en met elkaar in tegenspraak, met de be- 'fkkelijke onzuiverheid van de waarnemin- en zal het Hof rekening dienen te houden. concludeerde tot vrijspraak, daar hier een ^rechtvaardigde twijfel aan verdachtes schuld bestaat. „Ik heb deernis met het slachtoffer, maar ook met verdachte, die op 66-jarigen leeftijd in de verdachtenbank moet plaats nemen." „Gij hebt een mensch gedood", zou voor hem een onuitwischbaar brandmerk zijn, dat hij zeker niet verdient. Arrest 25 Juni. JULILEUM BIJ DE POLITIE. De heer C. Zonneveld, agent van politie al hier, viert 20 Juni a.s. zijn 25-jarlg ambts jubileum. Hij is dan namelijk 25 jaar in ge meentedienst. Voordat hij in 1917 agent van politie werd, was hij werkzaam bij de Ge meentelijke lichtfabrieken, af deeling gasbe drijf. BEGRAFENIS VAN DEN HEER TH. G. C. HOOIJ. Hedenmorgen heeft de uitvaart plaatsgehad van het stoffelijk overschot van den heer Th. G. C. Hooij, oud-raadslid der gemeente Scho ten en Haarlem, oud-lid van de Kamer van Koophandel en lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, en lid van verschillende vereenigingen en organisaties. In de St. Lidwinakerk in Haarlem-Noord werd de uitvaartdienst gehouden. De requiem mis van Lorenzo werd opgedragen door pas toor Schalke; zoons van den overledene dien den de mis. Om elf uur geschiedde de ter aardbestelling op het kerkhof St. Barbara aan den Rijksstraatweg. Onder de vele belangstellenden en vrienden waren aanwezig wethouder B. W. van Liemt; het Tweede Kamerlid der heer Ch. L. v. d. Bilt, de heer Lambooy, voorzitter der R.K. in de Provinciale Staten: wethouder dr. Droog uit Heemstede: het Heemsteedsche raadslid de heer C. A. M. Jonckbloedt; de heer Ch. te Boom namens de Kamer van Koophandel te Haarlem; de heer G. Staalman, secretaris R.K. en S.: de heer J. J. Brinkmann, namens de afdeeling Haarlem van de R.K. Staatspartij; de heer H. Th. Fibbe, namens de R.K. Mid denstands vereeniging; de heer G. J. Bouman namens „Onderling Belang" en tal van andere vertegenwoordigers van vereenigingen op reli gieus. staatkundig en commercieel gebied. Nadat pastoor Schalke de absoute had ver richt dankte een zoon van den overledene voor de laatste eer aan zijn vader bewezen. Neville Chamberlain acht de sanctiepolitiek mislukt. Beperking van de taak van den Volkenbond bepleit. Verwijten aan het adres van Lord Robert Cecil De z.g. „Club van 1900" heeft te Londen een diner gegeven ter eere van Neville Chamber lain, kanselier van de schatkist. Onder de aanwezigen waren Lord Londonderry, Win ston Churchill, Sir Robert Horne e.a. Sprekende over den internationalen toe- stand zeide Chamberlain o.m.: Het conflict in Oost-Afrjka heeft geleid tot een ernstige verwijdering van elkaar van twee mogendheden, die zeer langen tijd goede vrienden zijn geweest. De politiek van collectieve veiligheid, waar aan de regeering van harte haar steun heeft gegeven, was naar de meening van het kabi net te verkiezen geweest boven de oude po litiek van bondgenootschappen. De omstan digheden, waaronder het conflict in Afrika begon, leken geschikt om het nieuwe systeem te beproeven, Wij mogen echter niet blind zijn voor de feiten, en moeten constatee- ren, dat de politiek van collectieve veiligheid, gebaseerd op de toepassing van sancties, mislukt is. Deze politiek is niet in staat gebleken een oorlog te voorkomen, subsidiair een oorlog te doen eindigen. Chamberlain wenschte geen schuldige te zoeken. Hij zeide dit, daar hij het noodig achtte na te gaan, welke lessen uit de ge beurtenissen van de laatste twaalf maanden waren te trekken. In dit verband richtte Chamberlain zich tegen Lord Robert Cecil, dien hij ervan beschuldigde een druk op parlement en regeering te willen oefenen in de richting van een verscherpte sanctie-poli tiek, dit met de overtuiging, dat hierdoor Abes synie's onafhankelijkheid behouden zou kun nen blijven. Dit leek Chamberlain een top punt van dwaasheid, want het zou tot veel grootere onheilen voeren. Maar er is geen re den om, nu de politiek van collectieve veilig heid gefaald heeft op de wijze, zooals men haar tot dusver heeft willen uitvoeren, daar om de Volkenbondsgedachte op te willen ge ven en zijn idealen te laten varen. Wie oog heeft voor de feiten, moet erkennen, dat den Volkenbond een taak is opgelegd, die boven zijn klachten gaat, aldus spreker. De mogendheden, die deel uitmaken van den Volkenbond, moeten de si tuatie bezien en besluiten tot een be perking van de taak van den Bond in de toekomst, zoo dat deze taak in overeenstemming is met de kracht, die de Bond kan ontwikkelen. Dat zou den Volkenbond weder den moree len invloed, dien zij in de wereld heeft uit te oefenen, kunnen verzekeren. Maar als de taak van den Bond op deze wijze beperkt wordt, moet erkend worden, dat de Bond niet lan ger op zichzelf den vrede in de wereld kan waarborgen. De sanctiepolitiek impliceert het gevaar van oorlog. Naarmate de sanc ties doeltreffender zijn, wordt het ge vaar van oorlog grooter. Is het dan niet duidelijk, uit wat nu gebeurd is, aldus Chamberlain, dat de mogend heden niet aan dergelijk gevaar mo gen worden blootgesteld, tenzij hun levensbelang bedreigd is? Het zal verstandig zijn om de mogelijkheid te onderzoeken de vuurhaarden te localisee- ren en te trachten een meer practische me thode te vinden om den vrede te verzekeren door regionale overeenkomsten, goed te keu ren door den Volkenbond, doch slechts te ga randeeren door die mogendheden, wier belan gen afhankelijk zijn van deze gevaarzones. Maar welke politiek wij ook volgen om den vrede te verzekeren voor onszelf en voor an deren, het zal onmogelijk zijn resultaten te bereiken, zoo onze bewapening niet op peil is. Aan de taak deze bewapening op peil te brengen, werkt de regeering thans met al haar" kracht. De oppositie betoogt, dat deze politiek tot oorlog moet leiden. Dat is een onbehoorlijk verwijt. Zien wij naar Europa. Afrika en Azië, dan is dat voldoende om te beseffen, dat, wanneer Engeland zijn recht matige belangen wenscht te handhaven, onze weerkracht voldoende moet zijn. WATERPOLO. H.V.G.B. 2—H. Z. EN P. C. 3 (1—0). H.V.G.B. 2 heeft het seizoen uitstekend ingezet door van de snelle Hagenaars te winnen. Gedurende den geheelen wedstrijd ging het spel vrijwel gelijk op. Het voor- hoedespel aan beide zijden was vrij zwak, vooral het schieten liet te wenschen over. De achterhoede der thuisclub zwom telkenmale op, doch de schoten van de achterspelers gingen eveneens over of naast. In de tweede helft werd wederom veel ge zwommen. Haverschmidt, die in het H.V. G.B.-doel debuteerde, kreeg eenige gevaar lijke schoten te venverken, hetgeen hem uitstekend afging. Tegen het einde beging één der Hagenaars een overtreding en moest het water verlaten. H.V.G.B. miste den straf worp. doch haar numerieke meerderheid leverde toch een doelpunt op, toen Klimbie tactisch bij den vrijliggenden van Heerde plaatste. (10). Hierna was H.Z. en P C. weer voltallig en kwam sterk in den aanval. De gelijkmaker bleef echter uit. H.V.G.B. 3—D.W.R. 2 (3—2). De thuisclub nam onmiddellijk na het aanvangssignaal reeds de leiding door Ta- nis. Na dit doelpunt volgde een sterk over wicht van D.W.R.dat de Vries Sr., A. H. de Bruyn en N. Kollerie in de gelederen had. Ondanks het goede verdedigen bij de thuis club wist D.W.R. gelijk te maken door de Zeeuw, die onhoudbaar achter Paardebek plaatste. Kort hierop had de Bruijn met een hard achterwaartsch schot succes, zoodat de rust met een kleinen voorsprong voor de bezoekers ingang. In de tweede helft speelde H.V.G.B. 3 een goede partij. De achterhoede wist den aan val van D.W.R. volkomen te bedwingen en gaf zuiver geplaatste ballen aan het trio in de voorhoede. Nadat een D.W.R.'er udt het water gezonden was. maakte van Ommeren gelijk, terwijl dezelfde speler daarna een center opving, die hij feilloos achter Rohlfs plaatste. (32). HET IJHAARLEM (6—2). Gisteravond speelde Haarlem haar eersten competitie-wedstrijd te Amsterdam tegen de afdeelingskampioenen van vorig jaar Het IJ. Beide zeventallen zijn volledig. Haarlem stelt zich als volgt op: v. Hemsbergen, v. Helsdingen, Bannink, Captein, W. Hölsken. Zeeman, Th. Hölsken. In het begin gaat het spel gelijk op, met goede aanvallen aan weerszijden. Bij een corner op het Haarlem-doel moet een van de Amsterdammers wegens opstellen binnen de 2 meter het water verlaten en profiteert Haarlem van de numerieke meerderheid met een fraai schot van Zeeman. Doch Het IJ haalt dit snel in en de eerste helft eindigt met 41 voor Het IJ. In de tweede helft geeft de Haarlem voorhoede de achterspelers van Het IJ wei nig kans voor opzwommen, waardoor de si tuaties voor het Haarlem-doel ook veel min der gevaarlijk worden. Toch kan de Haar lem-keeper niet voorkomen, dat Het IJ nog tweemaal scoort met zuivere en harde scho ten. Even voor het eind doelpunt Bannink nog met een verrassenden boogbal. waarop Veenstra geen kans heeft, zoodat het einde met een 62 overwinning voor Het IJ komt. Tot onze groote droefheid overleed na een langdurig, voorbeeldig gedragen lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Man en Vader, de Heer JOSEPHUS THEODORUS MATHOT, in den ouderdom van 73 jaar. A. MATHOT—DE VRIES. DIJNTJE. Heemstede. 12 Juni 1936. Landzichtlaan 7. Geen bezoeken. De H.H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben op Dins dag 16 Juni a.s. in de Parochiekerk van den H. Bavo, te Heemstede. De gelezen H.H. Missen te 7.30 en 8 uur en te 8.30 de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis op het R.-K. Kerkhof „Valkenburg" aan den Glipperweg te Heemstede te 12 uur zal plaats hebben. Onze zeer geachte patroon, de WelEd. Heer 3. T. MATHOT overleed heden, na een langdurig, geduldig gedragen lijden. Zijn heengaan is voor ons allen een groot verlies en wij zullen zijn nagedachtenis in hooge eere houden. HET PERSONEEL DER Fa. J. T. MATHOT. 12 Juni 1936. AANBESTEDING VERFWERK Door het Bestuur van de Woning stichting ..«ET OOSTEN" te Haarlem zal op 25 JUNI 1936 worden aanbesteed: Het veriwerk ten behoeve van cie 154 woningen, gelegen aan en nabij het Hof van Egmond te Haarlem. Bestek en voorwaarden zijn ver krijgbaar bij den Portier van Bouw- en Woningtoezicht, Kruis straat 45. tegen den prijs van 1.—. Met groot leedwezen ge ven wij hierbij kennis van het.overlijden van den Heer Josephus Theodorus Mathot in den ouderdom van 73 jaar. Moge zijn voorbeeld ons sterken. Haarlem. 12 Juni 1936 Gr. Houtstraat 39 A. G. SPAARGAREN G. E. SPAARGAREN- KA PTIJN WIELRIJDEN. H. R. C. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereenigjng hield haar avondwedstrijden te Halfweg. Allereerst be- kampten de juniores elkaar in een wedstrijd over 20 ronden voor de competitie. Uitslag: 1 v. Dokkum 6 pnt., 2 H. v. Es 5 pnt., 3 W. Kleef 4 pnt., 4 Banke 3 pnt., 5 v. Loe- nen 1 punt. Overige renners 1 punt. Hierna reden de C-ld. 50 ronden voor de competitie. Hier viel vooral het rijden van Jas te prijzen. Hij werd winnaar met 1 ronde voorsprong. Uitslag: 1 J. Jas 6 pnt., op 1 ronde: 2 Las- schuit 5 pnt., 3 Teeuwen 4 pnt., 4 Hes 3 pnt., 5 J. Jansen 2 pnt. 6 Wilkens 1 pnt. Wedstrijd over 75 ronden A-B-klasse. Hier werd flinke strijd geleverd. Uitslag: 1 Kleef 6 pnt.. 2 Korthals 5 pnt., 3 Schell Sr. die toonde het nog te kunnen, 4 pnt., 4 v. Haarlem 3 pnt., 5 Mabzen 2 pnt. Overige renners uitgevallen. In de B-klasse reden eveneens 75 ronden voor de competitie. Hier werd flinke strijd geleverd vooral de tallooze uitlooppogingen van Lou Koekenbier en Wim Fennis brach ten veel beroering. Uitslag: 1 W. Drogtrop 6 pnt., 2 Lou Koe kenbier 5 pnt., 3 Wim Fennis 4 pnt., 4 J. Ekel 3 pnt., Bas Fennis en Bos (pech. Uitslag finale sprint juniores buiten de competitie: 1 v. Dokkum, 2 H. v. Es, 3 W. Kleef. 4 Banke. Afvalwedstrijd C-kl. 15 ronden: 1 H. Jan sen. Achtervolging tandem Kleef en Drogtrop, gewonnen door Kleef met 10 Meter. Achtervolging Ekel-Bos gewonnen door Ekel. Uitdaging sprint: 1 P. H Jansen, 2 Las- schuit, 3 H. Jansen. Zondag a.s. 3e competitie-rit vertrek 8 uur. CRICKET. FLAMINGO'S—H.C.B. De cricketwedstrijd Haarlemsche Cricket bond—Flamingo's, wordt a.s. Zaterdag niet aan de Spanjaarslaan. doch op het Kenne- mer Lyceum-terrein te Overveen gespeeld. Aanvang twee uur precies. OLYMPISCHE SPELEN. AMERIKAANSCHE PLOEG BESTAAT UIT 395 ATHLETEN. De secretaris-generaal van het Amerikaan- sche Olympische Comité Frederic Rubien heeft thans medegedeeld, dat de Vereenigde Staten op de Olympische Spelen te Berlijn door het record-aantal van 395 deelnemers en deel neemsters zal zijn vertegenwoordigd. Met uit zondering van het Grieksch-Romeinsch wor stelen het polo te paard en het klein kaliber schieten zal Amerika aan alle overige wed strijden deelnemen. In deze ploeg zijn 53 dames-athleten opgenomen. w. V. COMP. Feestavond op 20 Juni te 8 uur in de St. Bavo, Smedestraat. Programma. Zaal open 7.30. Humorist-conferencier A. Boeser. 1.' Opening voorz. 2. Conferencier. 3. Viooisoli door den heer Koscha Borawitz. 4. Chr. Gymn. Ver. Turnlust. Leider de heer Verkes. 5. Prijsuitreiking. Pauze. 6. Conferencier. 7. Dansen door mej. Wenny Noordeloos. ('Aan den vleugel mej. A. Resser.i 8. Tooneel ver. V. Z. O. D. „De Aardschok", blijspel in 1 bedrijf. (Leider de heer Da- miaans. Muziek R. C. H. Boys"» Daarna bal tot 2 uur onder leiding van den heer Damiaans. De uitslag van de loting is: 570 le prijs. 889 2e pr„ 725 3e pr. 314 4e pr. 747 5e pr 505 6e pr. 49 7e pr. 759 8e pr. 659 9e pr. 430 10e pr. Ecnigc en algemeene kennisgeving Heden overleed onze lie ve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Titus Johannes Bakker in den ouderdom van 59 jaar. Bloemendaal, A. A. M. BAKKER MOOY Baarn: Dr. T. J. LANGEVELD- B AKKER Dr. M.-J. LANGEVELD Den Haag: L. C. BAKKER Bloemendaal: Dr. P. BAKKER en Verloofde Boskoop: F. B. BAKKER Bloemendaal: S. R. BAKKER Bloemendaal, 11 Juni 1936 Zuid er Stationsweg 27 De begrafenis zal plaats vinden Maandag 15 Juni a.s, te 12 uur op de Nieuwe Begraafplaats, te Bloemeiulnai Heden overleed tol unzr diepe droefheid onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Joannes Hupkens in den ouderdom van 72 Uit aller naam: C. M. HUPKENS— VAN ZUTPHEN Haarlem, 11 Juni 1936 Klein Heiligland 44 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 15 Juni a.s. te 11.30 uur.up de Algemeene begraafplaats aan de Kleverlann te Hanr- lem. Heden overleed, na een langdurig ziekbed, onze Man, Vader, Behuwd-, Grootvader en Broer Walter Cornells Gerard Kosters In den leeftijd van 58 jaar. Namens de familieleden, G. J. KOSTERS— VISSÉR Haarlem, 11 Juni 1936 Spaarnwouderstraat 110 Tandarts H. BROEKHUIZEN Zijlweg 153 AFWEZIG Voor direct gevraagd zelfst. voor dag en nacht, kunnende ko ken en niet onder 22 jaar. Aïovr. lvromsigt, Olymplaplein 32 A, Amsterdam (Z.) BEKW. STRIJKSTERS GEVRAAGD. Stoomwasscherij „DE NIJVERHEID" Amsterdamsche Vaart 26. Er zijn kleine eters, normale eters en groote eters. Kleine eters hebben aan een „FLUKS"- diner van vijf penningen te veel, nor male eters worden er ruim voldoende mee gevoed, en groote eters nemen er nog een extraatje bij. Maar alle drie, de kleine-, normale- en de groote eters zijn zeer ingenomen met de kwaliteit en de bereiding van de „FLUKS- DINERS" van vijf penningen. En ook met de bediening. De penningen kosten 12'/* cent per stuk, U koopt ze aan de kas. RESTAURANT „FLUKS", GROOTE HOUTSTRAAT 21. GEHEEL COMPLEET let wel: met ELECTR. LAMP 4-deelige CELL. JASBESCHERMER, BAGAGEDRAGER m. STANDAARD en RIEMEN, TASCH MET GEREEDSCHAP, TERUGTRAPREM. MOLESKIN KAST, met drie jaar schriftelijke garantie 27.50. DAMESRIJWIELEN GEEN PRIJSVERHOOGING. Solide KINDERRIJWIELEN 19.50 DAMES- en n RECL. RIJWIELFN IZM Ontvangen een groote partij AUTOPEDS SPOTPRIJZEN. Onze 30 jaar bestaande zaak waarborgt KWALITEIT en GARANTIE. SCHAGCHELSTRAAT 7, SCHAGCHELSTRAAT 2, voor verlichting en CRONJéSTRAAT, hoek Schoterweg. N.V.ChemigraflscheKunstinrichting „Polygraph", Haarlem. Vergadering van Obllgatielion- ders op Donderdag 25 Juni 19S6 des avonds te 7.45 uur ten kanto re der Vennootschap. Jaarlijksche Algemeene Vergade ring van Aandeelhouders oo Don derdag 25 Juni 1936 des avonds te S.l5 uur ten kantore der Ven nootschap Punten van behandeling liggen ten kantore ter visie, terwijl al daar tevens de aandeelen gedepo neerd moeten worden DE DIRECTIE Jongeman. 23 J.. v. g. huize, net oork., vriend, kar., zonder bek. te Haarl., sport., niet onbemldd., kenn. m. knap. modern meisje: Absol. dlscr. verzekerd. Br. liefst m. foto (welke retour) no. 4943 bur. van dit blad dire gevi fl. DAGMEISJE uur, leeft. 1820 jaar. S u. Heemst. Dreef 144 Gevraagd voor dag en nacht een MET MEISJE leeftijd IS20 jaar. omgeving Halfweg. Br no. 4946 bur. v.d. bl. 3 pond Runderlappen 1-00 3 pond Rollade 1.25 3 pond Gehakt H. o. H. 1.00 Riblappen 0.50 Rosbief ö.CO Biefstuk of Haas 0.S0 Varkenscarbonade v.a. 0.35 Doorregen Varkenslappen 0.25 Leverworst en Bloedworst per ons 6 ct. Barrevoetestraat 17 Telefoon 11489 Wendt U direct tot ons. U be spaart dan hooge kosten! Wij helpen U op deskundige en vlotte wijze. Bureau Successiezaken: H. F. Schrameijer LEIDSCHKVAART 324 25-jarIge notarieele ervaring Advies 1.Teief. 10603 buitenbanden 54 59 68 7 5 98 en para 1.25 Binnenb. 29 39 58 een jaar GARANTIE Ook alle buitengewone ma ten in voorraad Het adres 'voor autoped en bakfietsbanden vakkundige reparatieinrichting tevens goedkoop en vlug. Schagchelstraat 7 en Schagchelstraat 2 voor verlichting, «-n filiaal Cronjéstraat hoek Schoterweg Oudste en soliedste banden- adres van Haarlem en om streken Uw stompe of defecte ais nieuw Speciale inrichting voor het slijpen en repareeren van alle soorten gereedschap pen. Hoesbergen Kockmann KRUISSTRAAT 3430 Telcf. 12485 Centraal IJzermagazijn

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3