I. C. HAAN LAAT ONS HOLTeN£TRAATIJOF MAATKLEDING VRIJDAG 12 JUNI '1936 HAAREE M'S DAGEE 'A D' T3 Het zilveren raadslid. Bijzonderheden uit het leven van Ch. C. Wolff. Wij Ihebben reeds eerder medegedeeld, dat de heer Ch. C. Wolff op 27 Juni zijn 25-jarig jubilé als raadslid zal vieren. Eigenlijk is dit niet geheel juist, want in ..vieren" zit iets actiefs en wie deze bescheiden persoonlijk heid kent weet, dat hij in zoo'n geval geheel „lijdend voorwerp" zal zijn. Toen ik dezer dagen een praatje met hem ging maken zei hij dan ook: „ik denk er niet aan het jubilé te vieren, trouwens het is de vraag of het zelfs een jubilé is, want Schoten's raad 'heeft opgehouden te bestaan en ik zit nog geen 9 jaar in den Haarlem- sohen raad". sr grondprijzen worden vergaderingen of in de Omldat ik wist, dat de fracties een huldi ging voorbereiden heb ik hem verteld, dat er toch geen ontkomen aan is. Het is immers traditie geworden, dat zilveren raadsleden in het Stadhuis gehuldigd worden. Waarom zou daarvan afgeweken wonden te meer daar het hier een zeer verdienstelijk raadslid geldt. De heer Wolff wordt door alle fracties hoog geschat, zijn arbeid wordt door allen die in staat zijn daarover te oordeelen, zeer gewaardeerd. Dat was zoo in Schoten en nu in Haarlem niet minder! Toen de heer Wolff een half jaar geleden aan de beurt was om beschreven te worden in de serie „Onze 39" wijdde ik o.a. de vol gende regelen aan hem: „De heer Wolff is in onzen raad geen op den voorgrond tredende persoonlijkheid. Hij is een der stille krachten. Het behoort zelfs tot de uitzonderingen dat hij het woord vraagt. Als hij het doet, is het meest al over een land- of tuinbouwkundig onder werp, of anders over de gestie van ons Grond bedrijf en den prijs van te koopen of te ver- koopen grond. Dan voelt 'hij zich in zijn element; op dit terrein zal niemand hem deskundigheid ontzeggen Hij heeft immers zijn geheele leven in het bloembollenbedrijf gezeten waarin hij zich een goeden naam verworven heeft zoodat hij een man van de praktijk is. Temeer om dat hij als Schotenaar 'het opslokken van bijna al het bouw- en weideland door den huizenbouw heeft meegemaakt. De debatten over meestal in geheime commissie voor Openbare Werken gehou den. zoodat er niet veel van naar buiten blijkt, maar ingewijden hebben mij verze kerd, dat de heer Wolff daarbij veel adviezen heeft gegeven, waaraan zeer veel waarde ge hecht wordt. De uitdrukking „daar moeten we den heer Wolf bij. halen" is stereotiep! Er zal niet licht iemand gevonden worden die zóó goed in Haarlem-Noord bekend was. Zijn vader was vroeger in Schoten behalve bloembollenkweeker ook gemeente-ontvan ger. Bovendien zat hij zelf in kerk- en pol derbesturen en „timmerde" eiken dag aan den weg. Hij wist dus precies wat vroegere en tegenwoordige eigenaars voor den grond gegeven hadden, terwijl hij ook precies wist te zeggen, hoeveel de terreinen nog waard waren voor tuin- en landbouw. Zoo'n kostelooze adviseur is geld waard Te meer als ieder overtuigd is van eigen belangeloosheid en volkomen eerlijkheid van den betrokkene/die alleen het belang der ge meente voor oogen houdt. Dat de heer Wolff weinig over andere on derwerpen mee discussieert, strookt met zijn bescheidenheid. Hij beperkt zich tot de taak die hem in de R.-K. fractie is toegewezen. Bovendien spreekt hij in een groote verga dering niet gemakkelijk. Dat was in het on der-onsje van den vroegeren Schotenschen raad anders. Daar behoefden geen redevoe ringen gehouden te worden. Elk zei zijn mee ning alsof hij met vrouw en kinderen aan de koffietafel zat. De heer Wolff werd reeds in 1911 in den Schotenschen raad gekozen. Van 1920 tot de annexatie in 1927 was hij daar wethouder. In dien tijd is wel gebleken, dat hij op de zaken van het gemeentebeheer een gezonden kijk heeft. Het was geen gemakkelijke taak om een uit haar kracht gegroeide gemeente als Schoten te helpen besturen. De doortas tendheid van een verstandig en goed zaken man hebben den heer Wolff daarbij evenwel uitstekend geholpen. In dien tijd kwam ik dikwijls op het Schotensohe raadhuis, waar bij het voor mij geen geheim bleef, dat de goede gang van zaken daar voor een be langrijk deel aan den heer Wolff te danken was. Dit werd mij thans nog bevestigd door een der autoriteiten van het voormalige Schoten. Geen wonder, dat de R.-K. partij het een belang voor de vergroote gemeente Haarlem achtte, dat de heer Wolff in den raad bleef zitten. Van zijn kennis van Haarlem-Noord heeft de raad ongetwijfeld veel geprofi teerd!" Het is op verzoek van eenige collega-raads leden dat ik deze passages nog eens laat her drukken. Zij zeiden mij„Dat is Wolff en het is goed dat dit beeld, voor hij gaat jubï- leeren, nog eens onder de oogen der lezers komt." Maar toen ik met den heer Wolff sprak ver telde hij mij nog verschillende dingen die daar aan toegevoegd kunnen worden. Allereerst dat hij indertijd tegen zijn zin raadslid geworden is. Tengevolge van de Volks telling in 1910 moest in 1911 de raad van Schoten met 6 leden uitgebreid worden. Om dat in het Schoterkwartier veel meer kiezers woonden dan in Oud-Schoten werd algemeen verwacht, dat de dorpsche candidaten tegen over de stedelingen geen schijn van kans hadden. Daar het toch zeker was, dat hij niet gekozen zou worden, nam de heer Wolff een candidatuur aan. De stembusuitslag was in dien tijd dat er nog geen Evenredige Verte genwoordiging was grillig. In dit geval zelfs zóó grillig, dat de heer Wolff gekozen werd. Toen moest hij de consequentie aanvaarden en werd tegen zijn zin raadslid. In 1927, na de annexatie, vond de heer Wolff het zelf een geschikte gelegenheid om van het politieke tooneel te verdwijnen. „Wat- moet ik" zoo zei hij aan het bestuur van de R.K. kiesvereeniging „in den raad van Haarlem doen. Ik blijf liever bij mijn bollen en mijn bloemen". Maar het bestuur en vele NIEUWE GACHT 90 TELEFOON 12608 r Adv. Ingez. Med.) invloedrijke mannen uit Haarlem hebben hem toen gezegd, dat ook de Haarlemsche raad behoefte aan zijn kennis had. Daarom is hij toen gezwicht, maar het was feitelijk weer te gen zijn zin. De heer Wolff kan bij een kopje thee en een sigaartje gezellig vertellen over de moei lijke jaren uit zijn Schotensche wethouders periode. De burgemeester, de heer F. F. Führop had een zwakke gezondheid en her haaldelijk moest de heer Wolff als waarne mend burgemeester optreden. Waar hij voor stond deed hij ook goed. De politieagénten die stond deed hij ook goed. Ik ben zoo vertelde de heer Wolff een nerveus mensch. Nooit heb ik evenwel zoo in angst gezeten als op den dag dat burge meester Führop een half uur van te voren mededeelde, dat hij de begrootingszitting niet kon presideeren, zoodat ik, die nog nooit een vergadering geleid had, voor die taak stond. Ais een berg heb ik er tegenop gezien, temeer omdat de politieke hartstochten in dien tijd in Schoten nog al eens oplaaiden. Van 's mor gens 9'A uur tot 12 uur 's nachts heeft het ge duurd. Gelukkig had ik daarna de voldoening, dat men het er in den raad over eens was, dat ik het er nog al knap had afgebracht. Den eersten keer, dat ik in den Haarlem- schen raad kwam stond ik ook meteen voor heete vuren. Er was in een vorige zitting be sloten om een groot terrein in Haarlem- Noord aan te koopen. Ik zei enkele wethouders en raadsleden dat die grond veel en veel te duur was. Zij kregen mij zoo ver, dat ik be roep aanteekende tegen het raadsbesluit. Maar toen moest ik naar Ged. Staten om mijn be zwaren toe te lichten, ik die tegen het houden van redevoeringen bezwaar heb, daar ik dat niet kan. Als je evenwel A gezegd hebt, dan moet B volgen. Enfin ik ging naar Ged. Staten. Een der leden van dit college dien ik persoon lijk ken, vroeg of ik „plankenkoorts" had. Mijn argumenten bleken evenwel zoo goed te zijn, dat Ged. Staten het raadsbesluit met alge- meene stemmen vernietigden. Daardoor werd Haarlem voor een strop bewaard. De grond ligt nu, na 9 jaar, nog onverkocht. Het zal op 27 Juni ongetwijfeld blijken, dat het de wensch van velen is, dat de heer Wolff nog vele jaren deel zal uitmaken van den Haarlemschen raad. C. J. VAN T. 11 JUNI 1936. EXCURSIES VEREENIGING TOT BEVORDE RING DER BIJENTEELT. Onder deskundige leiding van haar voorzit ter, Dr. M. Bruyel, hield de afd. Kennemerland van bovengenoemde vereeniging Woensdag een excursie naar Wageningen,waaraan door 'n 50- tal belanghebbenden werd deelgenomen. In 2 autobussen werd de reis gemaakt over Amsterdam, Utrecht en Doorn. Eerst werd een bezoek gebracht aan de Land- en Tuin- bouwhoogeschool te Wageningen. Het bezoek aan de verschillende laboratoria was zeer interessant, terwijl de welverzorgde bibliotheek eenigen indruk geeft van de vele studie, het veelvoudige experimenteeren en het verzamelen van gegevens.» De meer dan één meter lange raat van de Apis-Dorsata (Indische bij) trok aller aan dacht terwijl ook voor de zoete most bereiding van Prof. Springer veel belangstelling be stond. Tenslotte werd nog een bezoek gebracht aan het bijenhuis van de groote vereeniging tot bevordering der bijenteelt, directeur J. v. d. Bent, Hier staat de practijk op den voorgrond. De belangstelling voor alle ingrediënten van het imker-bedrijf was algemeen, eveneens voor de bereiding van kunstraat. Over Ede en Amersfoort werd te terugreis aanvaard. Dr. Bruyel kan met voldoening op deze excursie terugzien evenals alle deel-, nemers. Winkelweek Anegang. Morgen begint in de Anegang een winkel week. Deze winkelweek heeft thans meer dan één doel. In de eerste plaats is er de opzet om de stadgenooten tot voorbijgangers, en de voor bijgangers tot koopers te maken. Doch daar naast is er wat anders. De oude Haarlemmers kennen de Anegang. Doch hoeveel forensen zijn er niet, die haar wel van naam kennen, doch verder meenen dat het een verbinding straatje is, en verder niets. Het is de bedoeling van deze winkelweek ook dat zij, die de Anegang kennen als winkelstraat waar men „alles kan krijgen en alles goed" thans met deze winkelstdaat in nauwer contact komen. Zij die aan deze winkelweek meedoen, zijn te herkennen aan het Anegang-affiche. Er is aan deze winkelweek een wedstrijd verbonden, waarbij de winkeliers de deelne mers zijn, het publiek de jury. Alle deelnemers zullen hun etalages zoo mooi mogelijk maken. Aan het publiek is het dan, uitspraak te doen, wiens etalage het best geslaagd is. Iedereen kan zijn oordeel in zenden. Men behoeft slechts zijn oordeel op een briefkaart (n.b. geen brieven) in te zen den bij den heer G. Lembeck, Anegaeng 38. De winkelier, die het grootste aantal stem men heeft veroverd, krijgt een prijs van f 10. Verder zijn er nog twee prijzen, een van f7,50 en een van f 5. Een groote eerepoort zal aan den ingang bij de Groote Houtstraat verrijzen. Ook in de straat zal een versiering worden aangebracht terwijl alle vlaggen worden uitgestoken. Aan het publiek is het thans, deze energieke poging te doen slagen. ZEVENDE DAGS BAPTISTE GEMEENTE, lo kaal Parklaan 21. Sabbat (Zaterdag): v.m. 10 uur: Prediking. Nam. 12 uur: Bijbelbespreking. Voorgangers in beide diensten de heeren C. Westerdaal en G. Velthuyzen Jr., uit Amster dam. (Beurtelings). Pijnen als messteken in haar rug. Zij spreekt nu van een wonder. „Ik wil U toch schrijven, hoeveel goed Kruschen Salts mij gedaan heeft. Twee maan den geleden had ik rheumatische pijnen als messteken in mijn rug. Ik was tenslotte vol komen hulpeloos. Ik kon niet staan en was toch ook weer bang om te gaan zitten. Toen zei iemand: „Neem toch eens een proef met Kruschen Salts". Ik besloot zijn raad op te volgen. Welnu, op het oogenblik zijn mijn rheumatische pijnen totaal verdwenen. Het is een wonder. Ik raad Kruschen Salts aan al mijn kennissen, en wat mij zelf betreft, ik zal nimmer de dagelijksche dosis overslaan." Mevr. H. D. te S. De reden der rheumatische pijn is, dat zich in het lichaam afvalstoffen hebben opge hoopt, waaruit gevaarlijke stoffen als het urinezuur ontstaan. Dit urinezuur veroor zaakt uiterst pijnlijke zwellingen in spieren en gewrichten, die de wetenschap kent als rheumatische pijnen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, sporen de afvoer- organen aan tot krachtiger werking, waar door de afvalstoffen worden verwijderd en het bloed van urinezuur bevrijd wordt. Met de zuivering van het bloed verdwijnen de pijnen terwijl tegelijkertijd de geheele gezondheids toestand zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Am sterdam, voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) nw w Te Beverwijk zijn Donderdag de eerste aardbeien veilingen gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. HET WERK DER JOS. BUTLER VEREENIGING. Naar aanleiding van de Woensdag te Bloe- mendaal gehouden openluchtsamenkomst van de afd. Haarlem der Josephine Butler Vereeni ging, vestigt de presidente, mevr. A. M. Kool Pierson nog eens de aandacht op het werk en streven dezer vereeniging. De Jos. Butler Ver. verleent financieele bij dragen aan de Fédération Aboiitioniste Intern- gevestigd te Genève, aan het Nationaal Comité tot bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen en de pornografie, aan de zusters van Maatsch. Hulpbetoon, hier ter stede en aan andere instellingen voor de ongehuwde moeder en haar kind en ter bescherming van vrouwen en kinderen. Zooals men weet, is in Frankrijk de regle menteering der prostitutie van overheidswege gesanctioneerd. Ook in regeeringskringen komt hiertegen thans verzet. Vooral de vrouwelijke onderstaatssecretaressen in het nieuwe kabi net en met name Madame A. Brunschvigg. re dactrice van „La Francaise" zullen de publieke opinie in die richting trachten te beïnvloe den. In 1937 zal waarschijnlijk een congres worden gehouden, uitgaande van de Fédéra tion Aboiitioniste Intern., om aan te toonen, dat de reglementeering der prostitutie de eenige oorzaak van den handel in vrouwen en kinderen is. KAMER VAN KOOPHANDEL EX FABRIEKEN VOOR HAARLEM EX OMSTREKEN'. De agenda voor de 117de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dins dag 16 Juni 1936 des namiddags te 8 uur in het gebouw der Kamer, Nassauplein 4—6, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Verslag van den heer G. Schellekens, lei der van den boekhoudcursus 1935 1936. 5. Verslag van den heer A. H. Hoefnagel lei der van de cursussen Warenkennis 1935 1936. 6. Kort verslag van de vergadering van het Comité opnemen jeugdige werkloozen in het bedrijfsleven te Haarlem 7. Mededeelingen omtrent den arbeid dei- Commissie ter bevordering van den bloei van Haarlem. 8. Mededeelingen omtrent het Borgstellings fonds voor Kennemerland. 9. Mededeelingen omtrent de te houden be- drijf stelling 1936 10. Subsidieaanvraag N.V. Philip's Omroep- Holland-Indië. 11. Rondvraag. 12. Besloten zitting. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE. Sabbath: Vrij dagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.19 uur. Werkdagen: Ochtenddienst té 7 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7.30 uur. Zondag te 7.15 uur. De Middag- en de Avonddienst op de werk dagen, alsmede Talmoed Torah, vindt plaats in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaard straat 14. De overige diensten worden ver richt ter Synagoge, Lange Begijnestraat.il., UWE MATRASSEN VAKKUNDIG HERSTELLEN OF VERNIEUWEN. PRIMA GRONDSTOFFEN BILL li KE PR IJ ZEN BARTELJORISSTRAAT 39-41 (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet. geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De loonactie te IJmuiden. Haarlem, Dinsdag 9 Juni 1936. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U plaatsing van het onderstaande in uw geëerd blad. Bij voor baat mijn dank. Naar aanleiding van het bericht in uw blad van Dinsdag 9 Juni inzake de loonactie te IJmuiden, zou ik gaarne eenige woorden tot het publiek richten. Hoe is het groote verzet en de ontevreden heid van den visscherman ontstaan. Decem ber 1935 was het contract afgeloopen. Nadat eenige maanden stilzwijgend op het oude contract was doorgevaren, kwamen de reeders plotseling met zulke ingrijpende voorstellen, dat een visscherman meer van den steun kreeg dan hij met varen kon verdienen. Deze voorstellen hielden een gemiddelde loonsver laging in van 25 gulden per maand, zoodat zij zeer terecht door den visscherman werden afgewezen. Thans hebben de organisaties onderling den treurigen moed gehad zelf een loonsverlaging aan de reeders voor te stellen, welke natuur lijk door de reeders met open armen werd ontvangen. Maar het ergste is wel. dat de organisaties deze loonsverlaging zonder voldoende stemming van de leden er door pogen of althans er door 'llen jagen. Dat over deze loondrukking onvoldoende is gestemd, blijkt wel hieruit dat er Vrijdag 5 Juni 1 trawler en Zaterdag 6 Juni 2 trawlers aan de markt waren, zoodat ;deze 30 menschen onmogelijk over het lot van ongeveer 600 visscherlieden kunnen en mogen beslissen. Donderdag 4 Juni werd er al door een bestuurslid van den Christelijken Bond gezegd, dat deze loondrukking op bevel van het hoofdbestuur er door moest. Van die 15 gulden, die een visscherman ver dient kan nog best wat af Dit is toch zeker een ongeoorloofde aanval van de organisaties op de arbeiders. EEN VISSCHERMAN. (Van redactiewege bekort.) Zonnebaden. Dit stukje is vooral bestemd voor zwem mers, doch baders mogen er ook nun voor deel mede doen. nu de tijd van deze heer lijke en gezondste sport wederom is aange broken. Laten we hopen, dat het niet lang meer moge duren, dat niet alleen de ge heele gezonde jeugd, dooh het geheele ge zonde menschdom hieraan deel zal nemen, zulks in 'het belang van bevolking en Staat. Geen zwemmer daarom, die niet tegelij kertijd zonnebader is. opdat ieders b'.eeke hulskamer kleur spoedig van ons aller gelaat en huid verdwijne. Men kent het recept: voor beginnelingen langzaam aan, eerst goed afdrogen, daarna invetten met- crème of olie. Dus niet direct beginnen met een uur in de zon te bakken, vooral niet aan de zee vanwege het zoute water, doch dagelijks met korte poozen, die geleidelijk uitgebreid kunnen worden. Later kunt u uren en zelfs dagen in het zonnebad vertoeven, wanneer de pigmentwerking van een huid tot stand is gekomen: de huid verkrijgt dan de be kende bruin-bronze teint, die zoo gezond en sportief aandoet. Na enkele seizoenen zon nebaden. blijft ze ook 's winters bewaard, zoodat ik bijv. zelf geheel geen olie meer be hoef te gebruiken en nooit meer last heb van vervellingen. Voorts vermijde men zoo veel mogelijk het lezen in de zon, degenen met zwakke oogen schaffen zich eer, bril met donkergroene glazen aan en men wissele het bad af met beweging, spel en sport. M.i. zijn de tegenwoordige badpakken voor het zonnebad ongeschikt en meer voor de mode bestemd dan voor het doel. Dit doel toch is de zon op een zoo groot mogelijk deel van uw lichaam te laten stralen: voor dames acht ik daarom voldoende een broekje plus bustehouder, voor heeren een zwem broek. Maar we moeten er dan ook voor zorgen gesoigneerd voor den dag te komen. Annonces in de bladen geven aan hoe het overtollige haar verwijderd moet worden of men schere dit weg. anders houde men zich voor heeren bij het badcostuum. Schrijver ciezes bezocht de zonnebaden in België. Frankrijk. Duitschland. Zwitserland en Italië en constateerde, dat hieraan door het publiek veel meer werd voldaan, doch nergens bemerkte hij iets van de manie ten ontzent om angstvallig toe te zien. of een badpakje tot een decente hoogte was neer gelaten. Nergens werd hij hier nog over lastig gevallen, zooals hem In de Haarlem- sohe inrichtingen overkwam, n.b. in het spe ciaal daarvoor bestemde zonnebad. Laten de directies toch eens een kijkje over de grens gaan nemen en zich niet langer storen aan de filisterij van een volksdeel, dat zelf geen begrip heeft van wat een zwem- en zonnebad eigenlijk beteekent. Een blamage is het dat marechaussees het strand moeten afrennen, om te zien of zij nergens een echten zonnebader kunnen betrappen, nl hen. die er komen om gezond heid. sport en levensvreugde op te doen. Buitenlandsche gasten willen we trekken, doch laten we ons dan ook aan de buiten landsche gewoonten in dit opzicht aanpas sen. opdat de gasten wederkeeren en wij niet over de grens trekken om daar behoor lijke maar niet overdreven veilheid te ge nieten. Bij den aanvang van dit zwem- en zonnebadseizoen kan ik directies en autori teiten slechts raden: weest soepeler en komt aan de wenschen van klanten en publiek tegemoet. En nu. opgeruimd met alle hypocrisie: .geeft uw lichamen over aan de zilte wate ren en laat ons aller moeder Zon uw huid voor zoo groot mogelijk deel bestralen. Deze verwekelijkte huid, die van dit genot 9 maanden van het jaar of misschien ooit ver stoken bleef, ten koste van een zeer groote portie uwer eigen gezondheid en levens vreugde. U. mijnheer de redacteur, vriendelijk dan kend voor de plaatsing. EEN ZONNEBADER. Nog een Vrouw schrijft. Een keerzijde van de medaille. Laten wij "iet vergeten en laten we ook niet vergeten: dat mantelpak in dien volkswinkel, dat wij net konden knopen en dat onze goede smaak wist uit te pikken. dat wij ook wel eens uitgaan, hoe beschei den ook. en dat er velen zijn die deze kleine kans zelfs niet krijgen. dat onze enkele grijze haren de aankondi ging inhouden, dat wij de sierlijke kroon der gerechtigheid kunnen dragen spreuken van Salomon die ons eens bij het lieve nage slacht onvergetelijk doet zijn. Dat we den moed hebben ook al zou onze getolereerde vrouwelijke ijdelheid er thans een kleurtje aan willen geven éénmaal die kroon te dragen. dat het leven op elke tien jaren zijn eigen bekoring heeft; dat het leven nooit een sleur mag zijn. dat wij dat in eigen hand hebben, omdat het hart aan alles zijn waarde geeft en het uiterlijk slechts een vorm is. dat we in onze jonge jaren iets moois maak ten. op welk gebied ook. maar dat de rijpheid der jaren de verdieping geeft als we de din gen die onze hand begon maar niet los laten. dat op crediet koopen dom is. omdat het zoo gemakkelijk gaat en wat gemakkelijk gaat. heeft slechts ordinaire waarde. dat de man van onze keus al is zijn uiterlijk door de jaren en door een mogelijk té goede keuken, (embonpoint) niet verhoogd in schoonheid, „evenmin als de onze" toch inwen dig dé man van onze keuze moet blijven, wat voor het grootste deel in onze vrouwelijke han den ligt. dat we nooit iets moeten offeren, in de hoop beloond te worden, want dat hoop op beloo ning de schoonheid van het offer wegneemt. dat we ons spiegelende aan anderen, zelf ons moeten wachten voor kwaadspreken. dat we zooveel verwachtten, wat niet kwam, maar ook zooveel ontvingen wat we niet ver wachtten. dat goed bedoelde paedagogische pogingen ook maar 50% waarde hebben, maar dat de onvervalschte toewijding en liefde 100% waar de houd .t. dat onze grijze haren en heel het verval van ons stoffelijk lichaam wel tragisch zijn, maar dat in dit lichaam de vlam der eeuwigheid brandt, die eenmaal al het gebrekkige loutert en het onsterfelijke in schooner glans doet stralen. PEDRA.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7