1 VELO Sport voor Zondag Groote Prijsverlaging 1 Z X T E R D "A "G 13 JUNI 1936 HAARtE M'S D A G B t A D SPORT EN SPEL. Lawntennii DE COMPETITIE. De tennis-competitie loopt al weer ten einde, nog enkele restanten-wedstrijden en de groote massa competitie-spelers hebben het gehad en moeten verder hun heil zoeken in tournaments om aan wedstrijdtennis te kunnen deelnemen Voor een kleinere groep kampioens-teams duurt het eompeitie-feest nog even langer. Voor as. Zondag reeds bestaat al geen vol ledig programma meer. daar meerdere teams reeds zijn uitgespeeld. In de overgangs klasse ontvangt Haarlem op haar banen be zoek van Game. Het zou voor de HI.T C prettig zijn. dit voor haar toch niet slechte seizoen, ondanks een zeer verjongd en niet altijd volledig team, met een overwinning te kunnen besluiten, al zal het wel niet mee vallen om dien wensch in vervulling te doen gaat. Het volledige programma luidt: Overgangsklasse Haarlem —Game Tweede klasse A-N.W. Oranje T. G- -Haarlem 2 T.E.D.—T.C.G Tweede klasse B-N.W. Ready 1928Westrust Derde klasse A-N.W. T.C.G. 3—Westrust 2 Derde klasse B-N.W. Beverwijk 3Game and Set 2 Bonso 2Wimbledon. DuinlustWimbledon 2 Westrust. 3—T.C.G. 4 Duinlust 2Heemstede 5 T.C.G. 5Cocktail 2 Cricket. Het wedstrijdprogramma voor Zondag 14 Juni vermeldt: Eerste klasse: Haarlem—H.C.C. 1 H.C.C. 2V.V.V. V.O.C.—Rood en Wit Hermes-D.V.S.V.R.A. Overgang: HB.S.—Quick (N.) S.C.H.C.P. W. SpartaA.C.C. H.C.C. 3—C.V.H. R.C.H.—Excelsior 2e klasse A: V.V.V. 2R.I.O. A.C.C. 2—U.V.V. HerculesHaarlem 2 Rood en Wit 2Kampong Honkbal. HET PROGRAMMA. In verband met den wedstrijd Amsterdam Haarlem staan de eerste, de tweede en de Amsterdamsche derde klasse geheel stil. Alleen voor de Haarlemsche derde klasse zijn eenige wedstrijden vastgesteld. Het programma luidt dus: Zaterdag: Steidenwedstrijd AmsterdamHaarlem. 3e klasse: R.C.H. IV—Duvianen II E.D.O. III—Haarlem III Seriewedstrijden om den Zilveren Bal. 3e klasse. E.D.O, VSchoten II I.V.O.—R.C.H. n De stedenwedstrijd wordt Zaterdagmiddag op het terrein van Blauw Wit te Amsterdam gespeeld. De wedstrijden om den Zilveren Bal van de Honkbalclub Haarlem worden Zon dag gespeeld in het Noorder Sportpark. Het programma voor deze serie luidt: a. H.H.C. II D.E.V.; b. DuvianenE.D.O. II; c. R.C.H.— Catchers; d. Haarlem IIA.F.C. Wegens het alsnog deelnemen van A.M.V.J. is door loting beslist dat de winnaar van b. in een tusschen- ronde tegen A.M.V.J. speelt. De serie vangt aan om 9 uur. Elke wedstrijd duurt een uur; de wedstrijden d. en e. worden tegelijk gespeeld. Om ongeveer half twee wordt geloot voor de tweede ronde, zoodat de finale omstreeks 4 uur zal kunnen aanvan gen Korfbal. HAARLEMSCHE KORFBALBOND. Het programma voor de a.s. week luidt: Bekerseries en nacompetitie en lagere seriés: Maandag 15 Juni: Afd. B: Oosterkwartier 4D.S.V. 3. Dinsdag 16 Juni: Afd. A: Ons GenoegenAlw. Ready 2. Woensdag 17 Juni: Afd. A: T.H.B. 2—Aurora 2. Afd. B: Oosterkwartier 3Flora. Donderdag 18 Juni: Afd. A: Haarlem 4/5D.S.V. 2. Afd. B: PalvuAlways Ready. GOLF VETERANENWEDSTRIJD. Zaterdag 13 en Zondag 14 Juni wordt op de baan van de Kennemer Golfclub te Zandvoort de jaarlijksche veteranenwedstrijd gespeeld, waaraan alleen spelers ouder dan 50 jaar kun nen deelnemen. BILJARTEN. OM DEN „NORELS-BEKER De nederlaagwedstrijden om den „Ncbels- Beker" werden Vrijdagavond in het lokaal van „D.E.S." alhier voortgezet. De biljartclub „H.E.T.E.IJ." uit Amsterdam kwam met haar tweede zestal tegen de Haarlemmers uit. De Uitgestelde partij werd gemaakt. De uitslag van deze ontmoeting luidt als volgt: (De spelers van ..H.E T.E.IJ." zijn vooraan geplaatst). Dubois-Steffens 85200: Dijgjes-v. d. Hoek 84150: Pool-J. D. Ronde 12595; Kneppers-G. Vooges 74100; Wan- ders-Out 10092: Brandes-v. Wunnik 8076, Knoop-de Korte 5040. Het resultaat der partijen was. dat ..H.E. T.E.IJ." 598 en „D.E.S." 753 caramboles haal de. De totale uitslag was: ..H.E.T E.IJ." 1020 en ..D.E.S." 1194 punten haalde, zoodat ..H.E. T.E.IJ." verloor met 174 punten. Dinsdag a.s. komt „Benoorden het IJ" met het eerste Zestal op bezoek. WIELRIJDEN. Stayerwedstrijden op de Heemsteedsche Wielerbaan. Zooals de meeste wielersportliefhebbers wel weten, is het de directie der Heemst. Wieler- baan dan toch eindelijk gelukt, toestemming- te verkrijgen voor wedstrijden achter mo toren. Zondag 14 Juni a.s. zullen de eerste wed strijden plaats vinden. Er zijn voor geënga geerd de bekendste gangmakers o.a. Jan Sles- ker. bijgenaamd Oome Jan, de oudste en de beste Nederlandsche gangmaker. Johnny Schlebaum. de kampioen-stayer, die reeds eenige jaren als gangmaker optreedt en John Bustraan, de bekende Amsterdammer. Drie gangmakers dus, die hun vak door en door kennen, waardoor wij verzekerd zijn, dat on gevallen practisch uitgesloten zijn. Als stayer rijden achter deze gangmakers J. Gramser (Eindhoven!, de Hollander, die in het afgeloopen winterseizoen talrijke suc cessen boekte in Frankrijk en België en tot de snelste renners gerekend wordt, de bekende zesdagen-renner en gewezen koppel- genoot van Joop de Wolf Jan v. d. Heyden bijgenaamd „de Witte" die voor eenige weken dodl- de ronde van Hilversum te winnen toon de in goeden vorm te zijn en die ook reeds zijn sporen als stayer verdiende. De derde man is Jan van Riethoven, de veelzijdige Noord wij ker. die in de laatste wedstrijden toonde, zijn mannetje te kunnen staan en ook van den winter te Antwerpen met succes achter den motor reed. Wie zal er op de Heemsteedsche Wieler baan de snelste van deze drie blijken te zijn? Wij durven ons aan geen voorspellin: wagen en veronderstellen, dat zij elkaar geen haarbreed zullen toegeven en dat er om elke meter gevochten zal worden, zcodat het pu bliek volop mooie sport te genieten zal krij gen. Dan vindt er nog plaats een Olympische ploegachtervolging tusschen de beste ama teurs uit Zaandam. Amsterdam. Alkmaar en Haarlem. Verder vermeldt het programma een 100- ronden-wedstrijd voor amateurs, waarin alle bekende Haarlemmers starten en tot slot nog een nieuwelingen-wedstrijd. Er is dus a s. Zondagmiddag het mooiste op Wielergebied te zien en wij verwachten dan ook bij goed weer een uitverkocht huis. POSTDUIVEN. „DE LUCHTBODE". De vereeniging De Luchtbode hield een wedvlucht van Pont. St. Macense. afstand 372 KM. De prijzen werden behiaald als volgt: H. v. Oldenmark 1. 2 6 10. J. J. Lasschuit 3. C. v. d. Lee 4, 12: G. Sprokkreeff 5 9; J. Terhorst 7; G. N. Heinsberaen 8 11 Wedvlucht van Orleans, afstand 562 K.M. H. v. Oldenmark 1 2 3 7: J. Terhorst 4 5; G. N. Heinsbergen 6; J. J. Lasschuit 8; B. C. Vermeer 9. ZEILEN. ZEILEN OP DE ZUIDERZEE. De Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging organisesert in den nacht van 27 op 28 Juni een wedstrijd op de Zuider zee. Deze wedstrijd is zoowel voor zeilschepen als voor motorbooten opengesteld. CRICKET. KENNEMERS 2 PROMOVEERT. Door hun 2—3 overwinning op Assendelft 2 is de promotie van Kennemers 2 naar de reserve 2e Idas een feit geworden, waarmee we dit kranige elftal van harte felici'teeren. In de promotie-comnebitie hebben de Bever- wij kers zich ten opzichte van Wsst-Prisia 2 en' Assendelf't 2 onbetwist de sterkste ge toond en hun promotie is dus alleszins ver diend. Moge het voorbeeld door de reserves ge geven, door het eerste elftal gevolgd wor den! FLAMINGO'S—S.C.H.C. Het Flamingo-elftal dat op 20 dezer te gen S.C.H.C. zal uitkomen is als volgt sa mengesteld Mr. G. Hamburger, aanv., A. S'troink, Dr. M. Jansen, Chr. N. E Janssen. E. J. A. Schill, C. W. V. Bakker. Mr. J. J. Koeleman. H. van Booven, Mr. F. A. Davidson, A. v. d. Togt en Jhr. H. van Tets Jr. CRICKET IN ENGELAND. De Vrijdag geëindigde wedstrijden hadden het volgende verloop. Sussex 166 en 2929 be haalde de 2de overwinning van het seizoen op Somerset 124 en 76. Cornford (J) blonk ook in de 2de innings uit door 5 v. 38 te nemen. Essex 175 en 256—5 won met 5 wickets van Cambridge 207 en 220. De overige wedstrijden eindigden deels wegens regenval onbeslist. Glamorgan 550—6 en 166—4 tegen Surrey 402 (Sandham 104). Hants 293 en 200 tegen Lancs 262 en 66—2. Leicester 153 tegen Worcester 101 en 265—8. Yorkshire was in winnende positie met 242 en 165 tegen Middlesex 162 en 776. Warwick 228 en 179—6 tegen Northants 179 en 159—7. Oxford 288 en 230 tegen Minor Coun ties 251 en 294. De stand is thans 1 Kent, 2 Derby, 3 Middlesex, 4 Surrey, 5 Hants. 6 Notts, Leicester, 8 Yorkshire. E. Tyldesley trekt zich uit county- cricket terug. Lancashire en de Tyidesley's zijn tientallen jaren onafscheidelijk met elkaar verbonden geweest. Ernst Tyldesley die zich thans op 47-jarigen leeftijd uit 1ste klasse cricket terug trekt is een der grootsten geweest, want hij is de batsman die de meeste runs voor de „roode roos" bijeengebracht heeft. Hij scoorde vanaf 1909. het jaar waarin hij voor Lancs tegen Warwick te Liverpool debuteerde in county en testcricket bijna 40.000 runs. waarvan 102 testcricket bijna 40.000 runs, waar- 102 centuries met als hoogste score 256 not out tegen Warwick op Old Trafford n 1922. Veertien maal speelde hij voor Enge- and het eerst in 1921 tegen Armstrong's team. ,'ervolgens in 1924'25 en '27'28 tegen Zuid- •Afrika en in 1929 met Chapman in Australië. Zijn algemeen battinggemiddelde bedraagt •uim 45. Tyldesley behoort tot de vele Engel- _che beroepscricketers die na 25 jaren voor hun county en Engeland met succes gespeeld te hebben niet alleen runs en cricketroem, maar met behulp van een paar benefit-mat ches ook de noodige ponden voor een rustigen ouden dag bijeengaarden. In dit verband wij zen wij nog op de veel jongere en minder be- roemde Lancashire batsman Iddon die dezer 1 dagen zijn 1ste benefit tegen 1000 verzeker- I de. nuu >;cher. be.-.cheidenlijk I 3200 minder dan G. H. Hirst (Yorkshire) uit een benefit- I match haalde. WATERPOLO. NEPTUNUS—H. V. G. B. (3—4) H. V. G. B. heeft, evenals haar lagere ze ventallen. de competitie met een overwinning ingezet. De Zaandammers, die het vorige sei zoen kampioen waren, hadden voor de rust niet veel in te brengen, daar H.V.G.B. over alle linies beter spel te zien gaf. Nadat de doelman der thuisclub eenige harde schoten had gestopt, werd hij gepasseerd door P. Rol, die een vrijen worp van K. Bongertman op ving en inschoot. Laatstgenoemde speler liet zijn snelheid gelden, ondernam een rush en de Zaansche doelverdediger was ten tweede male gepasseerd. Nepunus kwam na dit doel punt. iets meer in den aanval. Boeree kreeg oa. eenige schoten van H. Pesie te verwer ken. Even voor rust bracht de jongste Rol den stand op 3—0. In de tweede helft scoorde van Zijp met een schot van verren afstand tegen, doch ten Cate scoorde onmiddellijk hierop voor H. V. G. B. (1—4i. H.V.G.B. speelde rustig verder. Het zag er naar uit. dat in den stand geen wijziging meer zou komen. Even voor het ein de liet de midachter zijn man vrij spel, het geen een doelpunt tengevolge had. ge scoord door P. Kuiver (24). Eenige secon den voor tijd doelpuntte Neptunus nogmaals, zoodat tenslotte met 3—4 eervol verloren werd. De opstelling van H.V.G.B. was als volgt: A. Boeree.. F. M. Hauber. A. H. Goedings. P. Rol, K. Bongertman, J. ten Cate, R. Rol. ZWEMMEN. PIET STAM OP SCHIPHOL AANGEKOMEN. AMSTERDAM, 11 Juni Met de „Riet vink". de K.L.M.-machine die bestuurd door Duimelaar hedenmiddag uit Indië op Schip hol arriveerde, is de jeugdige en veelbelo vende Indische zwemmer Piet Stam meege komen. om tijdens zijn korte verblijf in Europa bij de Olympische Spelen te Berlijn de Nederlandsche kleuren te verdedigen. Vergadering der N. S. B. in het Concertgebouw. Rede van den heer C. van Geelkerken. In de groote zaal van het Gem. Concertge bouw die geheel gevuld was met belangstellen den, heeft de Nat. Socialistische Beweging gisteravond een vergadering gehouden, waar het woord gevoerd werd door den heer C. van Geelkerken. De spreker constateerde dat de nationaal- socialisten door de andersdenkenden in Neder land min of meer ergerlijk gevonden worden. De nationaal-socialistische leuze en groet, het insigne en vooral de propaganda prikkelt hen. Er zijn ook N. S. B.-ers, die zich afvragen, of de critiek der beweging soms niet wat al te fel is. Zij willen hoog blijven in hun ideaal èn hun uitingen. Maar de N. S. B. heeft zich tot taak gesteld, te strijden niet voor een deel van het staatsbewind, maar voor een geheel nationaal-socialistisch Nederland. De critiek. die de N. S. B. op allerlei piisstanden moet uitoefenen, is dus niet bedoeld om af te bre ken, maar om op te bouwen. Volgens den spre ker is juist de strijdwijze der tegenstanders valsch. Men zegt dat de Nederlander van rust houdt zoo vervolgde de heer Van Geelkerken. Vóór de oprichting der N. S. B. verkeerde het Nederlandsche volk in een „dadenlooze rust". Toen kwam de onrust, Het is de N. S. B. er echter niet om te doen de rust van het volk te verbreken, maar een rustig volk is iets an ders dan een rustend volk. De N. S. B. wil dat de idealen, die nog in de Nederlanders leven, gewekt en verwezenlijkt worden. Zij neemt stelling tegen alle ondermijnende krachten in ons volk. Spr. keerde zich tegen liberalisme en Marxisme en tegen de nieuwe beweging „Een heid door democratie". Het nationaal-socialisme is Nederlandsch. want ware het dat niet, dan zou het hier ook vergaan, aldus de heer Van Geelkerken. Het nationale van de N. S. B. is onverdacht, even als het socialisme, want wij eischen voor allen arbeid en brood. In de laatste drie a vier jaar heeft de N. S. reeds veel bereikt. Vele landgenooten zijn wakker geschud en tot activiteit opgewekt. Allerwegen in ons land is een herleving van het nationalisme merkbaar, al dient dit zich vaak op misleidende wijze aan. Maar hoe het ook zij, het duurt geen vijf jaar meer, voor dit land nationaal-socialistisch is, zoo riep spr. uit (Toejuichingen). Vervolgens stelde de heer Van Geelkerken de z.i. ophitsende uitingen van verschillende politici aan de kaak. In dit verband zeide hij dat niet het nat. socialisme, maar de demo cratie gevaar voor een burgeroorlog inhoudt. De N. S. B. wil trouw zijn aan het volk en aan het vaderland en het wil alles hiervoor opofferen. Op de grondslagen van den Neder- landschen gondsdienstzin en gewetensvrijheid wordt de nat. socialistische staat opgebouwd, aldus spr. Wij willen een strijdend volk heb ben, waarin de aloude geest, van het roem rijke Hollandsche voorgeslacht leeft. Het na tionaal-socialisme zal het Nederlandsche volk opheffen uit zijn verval. Met den uitroep „Mussert wint!" besloot de heer Van Geel kerken zijn rede. Wasch- en Wringmachines (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -POLITIERECHTER FRAUDEERENDE MUSICI. De heele band probeerde zich in het beklaag denbankje te persen, wat tot gevolg had, dat de saxophoons naar adem hapten en het slag werk geen vin kon verroeren, terwijl de piano op een been in een zeer labiel evenwicht was. Maar 't hinderde niet, want er behoefde geen muziek gemaakt te worden; de band had zich te verantwoorden, omdat ze uit de band was gesprongen en daardoor met de gevreesde Buma in botsing was gekomen. 't Was voor de musici ook een moeilijk ge val. Ze moesten op een bal masqué te Bever wijk, dat gegeven werd door een rederijkers kamer muziek maken, maar men begrijpt, dat de Beverwijker jongelui niet willen dansen op een treurmarsch van Chopin of op andere klassieke muziek. Ware dat zoo. dan zou er geen moeilijkheid zijn, want die oude mu ziek mag men altijd en overal spelen. Neen. gemaskerd Beverwijk verlangt natuurlijk naar Schlagers, naar muziek, die men kan meezin gen en minder afgeleefd is dan: „Lieve schip per, vaar mij over", of „Aan d' oever van een snelle vliet." Dat begrepen de musici en zij hadden het in dezen tijd toepasselijke en gewilde lied: „Geen geld en toch geen zorgen" ingestudeerd. Doch de componist van „Geen geld en toch geen zorgen" wil wel geld om uit de zorgen te blijven en Buma is daar om hem daarbij te helpen. De musici wisten dit en vroegen aan Buma verlof, maar die zei; „met musici sluiten we geen contracten". Ja. we weten er alles van, hoe het met artisten gesteld is. Buma wou een contract met den werkgever der musici, in dit geval de rederijkerskamer maar die wou nu weer niets met Buma te ma ken hebben: „die twee hadden al eerder mot gehad". De zaalverhuurder trok er zich heele- maal niets van aan en hoe moest het nou? De dansers wilden „geen geld en geen zor gen". de musici wilden juist geld, want die hadden al zorgen genoeg en omdat ze geen weg wisten om uit de moeilijkheid te komen, speelden ze en daarmee verdienden ze ten minste wat. maar nu kwamen ze voor een nieuwe moeilijkheid, want ze werden als ge zegd, met z'n vijven in het bankje gepropt en kregen boete. De officier en de rechter hielden er rekening mee, dat er haken en oogen waren, maar de uitvoerders zijn ten slotte de overtre ders. f 3 boete vroeg de officier en de rechter gaf ze. „Voor ons samen?" vroeg de piano. „Neen, voor ieder", was het antwoord en de saxopho nes lieten een klagelijk geluid hooren. DIERENMISH ANDELAARS. Een echtpaar uit Lisse ging met hun hondje uit wandelen, netjes aan de lijn; we bedoelen natuurlijk het hondje. Ze passeerden een trot toir, waar iemand zich den tijd gekort had met apenootjes te eten getuige de doppen, die op den grond lagen. Het hondje, snuffelgraag, ging op de doppen af en een 20-jarige opper man, die daar tegen een muur leunde, omdat hij niets beters te doen wist. nu er geen noot jes meer te pellen waren, ging met de voeten trappelen om het snuffelende hondje aan 't schrikken te maken. Dat succes had hij dan ook, maar 't hondje begon tegen den opperman te keffen en daarop meende deze te moeten reageeren door het diertje een schop tegen den bek te geven, wat het beestje een tand kostte. Zijn baas was zoo verstandig geen schop terug te geven, maar naar de politie te gaan en nu moest de heldhaftige opper man terecht staan, waarbij bleek, dat hij wel de lafheid had gehad een diertje ongemoti veerd te schoppen, maar niet den moed om voor de zaak uit te komen. Hij trachtte den rechter wijs te maken, dat het per ongeluk was gebeurd. De getuigen wisten beter en nu werd hij op zijn beurt op een gevoelige plaats getroffen, want hij moest tien gulden boete betalen. Toen moest een jongen uit Vijfhuizen te recht staan, die ook zoo heldhaftig was ge weest een hondje een schop te geven. Deze jongen deed in lafheid voor den ander niet onder, ja, overtrof hem nog, want het hondje waar het nu om gaat, had niet gesnuffeld of geblaft, was zelfs niet op het pad van den jongen, maar zat aan den kant van den weg bij de sloot. De jongen ging er naar toe en schopte het diertje te water, waarvoor hij op een vraag van den politierechter geen andere beweegredenen kon opgeven dan dat hij het aardig vond, maar voor het schoppen wou hij toch ook al niet goed uitkomen en hij gebruik te de verzachtende uitdrukking, dat hij het hondje met den voet had weggeduwd, zooals iemand ook zegt, een ander eens flink te heb ben toegesproken, wanneer hij dien de huid heeft volgescholden. Maar de rechter laat zich door dergelijke euphemismen niet vangen en de officier evenmin. Omdat er echter nog een getuige in de zaak gehoord moet worden, die zou kunnen verklaren dat het hondje haast in de modder gestikt was, werd de verdere be handeling uitgesteld tot 10 Juli. Toen hadden we de derde zaak van honden mishandeling en dat had zich ook te Vijfhui zen afgespeeld. In de buurt van den Haarlem mermeer schijnen ze 't niet op honden begre pen te hebben. De man. die nu terecht stond, was echter niet zoo'n kwajongen als de beide anderen en van hem kan men ook niet zeggen, dat hij uit wreedheid had gehandeld, maar in allen gevalle had hij een hondje met een steen een poot stuk gegooid en al was dat nu zijn bedoeling Hierbij geven wij ae aïoeeiding van het nieuwe gebouw van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, dat verrijzen zal aan de Nieuwe Gracht bij het Kenaupark. Over de indeeling van het gebouw hebben wij reeds uitvoerige mededeelingen gedaan. niet geweest, het dier had het te pakken en zijn baas heeft het laten afmaken. Nu wou deze schadevergoeding voor het verdriet over het verlies van den hond, maar dat is niet in geld uit te drukken. Waarom had de man met een steen gegooid? Om de aannemelijke reden dat hij bang was, dat het hondje zijn kuikens zou verscheuren, want even te voren had een kuiken het al moeten ontgelden. Mag men dan, als men ziet, dat de hond weer in de richting van de kuikens trekt, niet met een steen naar den hond gooien om hem te verjagen? Ja, dat mag, namelijk het ver jagen, maar men mag niet met zoo'n grooten steen en met zoo'n kracht het dier treffen, dat het een poot breekt. Dan overschrijdt men de grenzen der redelijkheid en daarvoor eisch- te de officier f 6 boete, rekening houdende met de kuikendieverij. De politierechter vond het geval echter ernstig genoeg om f 10 boete op te leggen. DE ZOMERPOSTZEGELS. Naar wij vernemen, is de oorspronkelijke verkooptijd voor de zomerpostzegeLs verlengd tot 15 Juli a.s. In verband daarmede wordt ook de gelegenheid om zakatlasjes te bestel len en deel te nemen aan de lotprij met mooie premies opengesteld tot en met 15 Juli. PERSONALIA. Voor apothekersassistent is te Amsterdam geslaagd mej. J. C. Trappel te Haarlem. Voor het eindexamen afd. B. van het Gym nasium Jerusalem te Venray is geslaagd de heer M. van Niekerk, te Haarlem. BLOEMBOLLENCULTUUR. 'Donderdagavond is in café Brinkman. Plein, onder voorzitterschap van den heer J. M. C. Hoog. een drukbezochte vergadering ge houden van de afdeeling Haarlem der Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Deze vergadering was uitsluitend belegd ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de op 22 dezer te houden buitengewone al- gcmeene vergadering en wel om opnieuw te beraadslagen over het al dan niet wensche- lijke en noodzakelijke van saneering van het bloembollenbedrij f Te dezer zake had het hoofdbestuur aan de Afdeelingen vier vragen voorgelegd, die ach tereenvolgens besproken worden. Vraag 1: Acht de vergadering opheffing van alle saneeringsmaatregelen wenschelijk? werd beantwoord met 13 stemmen voor, 20 stemmen tegen en 2 stemmen in blanco. Vraag 2: Zoo niet, is de vergadering dan van meening. dat de saneeringsmaatregelen ook voor het plantjaar 19361937 in vollen omvang moeten gehandhaafd blijven? ver kreeg 3 stemmen voor, 20 stemmen tegen en 2 stemmen in blanco. Vraag 3: Zoo niet, is de vergadering dan van oordeel, dat maatregelen ter voorkóming van overmatige uitbreiding der teelt gehand haafd moeten worden, maar geen inlevering van surplus tegen vergoeding meer moet plaats hebben en geen binnen- en buiten- landsche minimumprijzen meer moeten wor den vastgesteld?, verwierf geen enkele stem; wél verklaarden zich 33 stemmen tegen en 1 in blanco. Vraag 4: Zoo niet, is de vergadering dan van oordeel, dat maatregelen ter voorkoming van overmatige uitbreiding der teelt gehandhaafd moeten worden, maar geen inlevering van surplus tegen vergoeding meer moet plaats hebben en geen binnen- en buitenlandsche minimumprijzen meer moeten worden vastge steld?, werd beantwoord, met 21 stemmen vóór, 12 tegen en 1 stem in blanco. Het amendement van de afdeeling Benne- broek op vraag 2 zal niet worden gesteund. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren A. Sabe- lis en Th. Hoog, tot plaatsvervangers de hee ren J. Mooy Jr. en ir. dr. M. D. Dijt. Goedkeuring werd gehecht aan het voor stel van het hoofdbestuur om art 21 der sta tuten zoodanig te wijzigen, dat voortaan min stens 1/5 van het aantal afdeelingen noodig is voor het aanvragen van een algemeene ver gadering. AGENDA Heden: ZATERDAG 13 JUNI Frans Hals Theater: Jan Kiepura in „Triomf der Liefde". 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Bruid van Fran kenstein" en „Zij kreeg haar man 2.30, 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „Koenigsmark". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het onzichtbare front", 7 en 9.15 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten filmnieuws. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 14 JUNI Rozekruisers Genootschap. Bakenessergr. 13 Openbare voordracht door den heer J. Leene: „Fama Fraternitatis". 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Palace Filmac: Doorl. voorstelling v. 115 uur. Heemstede: Wielerbaan. 2 uur: Wed strijden achter motoren Zandvoort: Noorderbad. Zwemwedstrij den. 1.30 uur. MAANDAG 15 JUNI Palace Filmac: Doorl. voorstelling v. 115 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 13 Juni des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 19 Juni zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: J. W. Florijn, Centraal Apotheek, Gr Hout straat 78 Tel. 10509 H. J. M. Bartels, Firma C. G. Loomeyer en Zn Barteljorisstraat 11. Tel. 10175. B. W Ferguson. Park-Apotheek. Klever parkweg 13. Te!. 11793 B. K. Blommendaal, Nolf's goedkoope apo theek. Kruisstraat 26, Tel. 11174.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9