De eerste internationale dames- cricketwedstrijd in ons land. DAMES-CRICKET MAANDAG 15 JUNI 1936 HAARL'E M'S D A G B E A D 8 CRICKET. As. Zaterdag op het terrein van het Kennemer Lyceum te Haarlem. Vier jaren geleden werd op het terrein van het Kennemer Lyceum de eerste dames- cricketwedstrijd in ons land gespeeld tusschen Rood en Wit en A. C. C. Van dezen wedstrijd maakte men een filmopname, die in de voor naamste bioscopen van ons land werd afge draaid. Sindsdien zijn er in ons land 4 dames clubs ontstaan t.w. Rood en Wit, A. C. C., Kampong en A. M. J. V Zaterdag wordt op hetzelfde terrein de eerste internationale dameswedstrijd tegen een Engelsch team (de Comp. C. C.) gespeeld. Miss Betty Archadale, de captain va.n de Comp. C. C., alsook van het Engelsche tou- ring-team dat Australië bezocht. De vraag of cricket een sport voor dames is, kan men in Engeland wel als voldoende be antwoord beschouwen, lettende op de vlucht, die de nationale sport aldaar ook onder het „zwakke" geslacht sinds 1926. het jaar waar in de „Women's Cricket Association" op ini tiatief van Mrs. Heron Maxwell. Miss V. M. Cox en miss Marjorie Pollard werd opgericht genomen heeft. Telde de W C. A. in 1927 100 leden, 8 ja ren later bleek het aantal clubs tot over de 100 en het aantal meisjesscholen, waarop cricket gespeeld wordt tot over de 80 uitge groeid te zijn. De cricketweek die elk jaar te Colwall gehouden wordt geniet nog steeds een groeiende belangstelling. Thans bestaan ook County-clubs als Middlesex, Lancashire, Kent, Nottinghamshire en Surrey. In 1932 speelden de dames voor het eerst een 2-daag- schen wedstrijd en beti'aden te Worcester den grond, waar een W. G. Grace, Bradman en Ranji hun triomfen gevierd hebben. Sinds dien werden wedstrijden op Old Trafford en den Oval gespeeld. In den winter van 1934— '35 ondernamen 17 Engelsche dames onder captaincy van Miss Betty Archdale, die ook het 1ste Engelsche dames-team naar ons land brengt, een tour door Australië en Nieuw- Zeeland. Geen wedstrijd werd verloren en speciaal in Nieuw-Zeeland hoog gescoord. (Engeland 305-7 tegen Canterbury 73; Enge land 308-4 tegen Otago 48; Engeland 503-5 tegen Nieuw-Zeeland 122). Miss Snowball scoorde in Nieuw Zeeland 3 centuries 103, 108 en 189. Miss Maglagan, die de beste all-round prestaties leverde en tientallen wickets nam, in Australië 120 en in Nieuw-Zeeland 143 en 114. In 1937 komt een Australisch team (Sydney is in het land van den kangoeroe het voor naamste dames-cricket-centrum) naar En geland om tegenbezoek te brengen en reeds worden maatregelen genomen om een waar dige ontvangst te verzekeren. Een fonds groot i_ 1000 moet gevormd worden. Er is thans i 250 bijeen en de giften blijven vloeien. Ter stijving van de kas worden met succes sluit- zegels van onderstaand model verkocht. In 1933 gaf de W. C. A. een boek uit geti teld „Notes of the Laws of Cricket" welk werk gunstig beoordeeld werd. Onder de meer dan 10.000 boeken die in den loop der tijden over cricket in Engeland verschenen zijn is er ook een van Engeland's meest be roemde „sportswoman" Miss Marjorie Pol lard, getiteld „Cricket for Women and Girls" waaraan wij enkele der in dit artikel vermelde bijzonderheden ontleenen. Onder de Engelsche dames moeten er zijn die bowlen en batten „als een man". Veel zal er van afhangen welke krachten Miss Arch dale medebrengt om te kunnen beoordeelen of onze meisjes wat men noemt „een voet aan den grond krijgen.". Rood en WitKampong. Gewonnen door Rood en Wit met 24 runs op de le innings. De Rood en Wit-dames hebben de competi tie met een overwinning ingezet tegen Kam pong uit Utrecht, dat een aanmerkelijken vooruitgang, vergeleken bij vorig jaar, ver toonde. Rood en Wit won den toss en liet Kam pong naar de wickets trekken. Het opemngs- paar beschikte over een goede verdediging, aoch had weinig scoringsst-rokes, zoodat de runs slechts langzaam op het bord versche nen. Op een totaal van 9 in de 12e over viel het eerste wicket (D. de Groot 6); mej. Moerkoert, hierna inkomende, scoorde iets sneller, docht op 31 vielen 2 wickets, dat van mej. Boogaerdt (6) en E. Moerkoert (14). De dames Th. de Groot en Rutgers hielden het tot de lunch uit: de stand was toen 40 voor 3, het geen wel liet zien, hoe langzaam er gescoord werd. Ook nu bleek de lunch weer een goede change, want nadat het wicket van mej. Th. de Groot door een fraaien vang van m&j. M. van Wamel gevallen was voor 13, kre gen de bowlers de overhand; vooral mej. Schmall bowlde uitstekend en zorgde ervoor, dat ae laatste 4 batswomen zonder te scoren weer konden vertrekken. Het Kampong-totaal werd 62„ met onbegrip van 5 extra's. Bow- lingcijfers R. en W.: R. Schmall 719; M. ten Have 111, Na Roosen 226. Het openingspaar van R. en W. zorgde er hierna voor dat den grondslag werd gelegd voor de overwinning: (N. Roosjen 14, T. Ko ning 12). Mej. M. ten Have voegde 7 runs aan het totaal toe, waarna de dames Roos en Chapon met resp. 19 en 10 de overwinning veilig stelden. De staartwickets voegden niet veel runs aan het totaal toe, nl. door oner varenheid. doch de wijze waarop deze dames het bat hanteerden, belooft veel voor de toe komst. Rood en Wit scoorde tenslotte totaal 86. dus 24 runs meer dan Kampong. Bowlingcijfers: Kampong J. Koert 322, Moerkoert 119, D. de Groot 426, L. Rut gers 112. Rest nog te vermelden, dat aan een tweede innings werd begonnen, doch op 20 voor 3 werd van verder spelen afgezien. Het Engelsche touring-team: D. M. Turner, M. Hide, M. Maclagen, B. Archdale, B. Snowball, M. I. Taylor, M. Spear, M. Child, J. E. Partridge, M. Richards, J. Liebert. NEDERL. CRICKETBOND. Haarlem-H. C. C. 1. Zooals te verwachten was, heeft Haarlem tegen H.C.C. I een flinke nederlaag geleden en het heeft maar weinig gescheeld of de Haarlemmers hadden nog een extra verlies- punt geboekt. H.C.C. I won den toss en ging eerst fiel den. Voogd en Healy openen voor Haarlem de innings op het bowlen van W. van den Bosch en J. Koeleman. Voogd is reeds spoedig verdwenen zonder een run gescoord te heb ben, doch De la Mar weet aan Healy den noocligen steun te geven. Het bowlen der Hagenaars blijkt zeer zuiver te zijn; vooral Koeleman bowlt vrij wel geen bal buiten het wicket. Het fielden is echter niet zoo goed; zelfs worden er enkele vangen gemist; vooral De la Mar heeft in deze periode niet over geluk te klagen. Op 28 komt de scheiding als Healy op het bowlen van Mommaerts l.b.w. wordt gegeven, na een goede 18 gescoord te hebben. Tot vlak voor de lunch weten De la Mar en De Ruig stand te houden, doch dan ondergaat De Ruig op het bowlen van Van der Luur, hetzelfde lot als Healy, na 14 runs gescoord te hebben. Met de lunch is de stand 3 voor 62, zoo dat nog alles mogelijk is. Na de lunch krijgt de Haagsche aanval plotseling dee overhand en kort na elkaar ziet De la Mar zijn partners Boeree, Kleef- stra en Van Dalsum vertrekken zonder dat dezen veel aan het totaal hebben weten toe te voegen. Op 86 is het eindelijk ook de beurt van De la Mar om te vertrekken, als hij op het bowlen van Bakker te wild wordt en goed door Koeleman wordt uitgevangen. Vooral het bowlen van Bakker schijnt voor de Haarlemsche staartwickets vrijwel onbe speelbaar. want nadat Kieefstra en Van Dal sum door hem waren gecleand, vallen ook Fortgens en Maas, door middel van catches van J. van den Bosch en Mommaerts, spoedig na elkaar als zijn slachtoffer. Rijpma weet het dan nog, in gezelschap van Van der Berg, tot 97 te brengen, waarna hij, op het bowlen van Koeleman, door J. van den Bosch uitstekend achter het wicket wordt gevangen. Van der Berg bleef met l run not out. Zooals gezegd, was het bowlen van Bak ker verreweg het gevaarlijkst geweest, het geen dan ook uit zijn cijfers 5 voor 11, blijkt, doch ook Koeleman heeft met 3 voor 24 uit stekend werk met den bal verricht. H. C. C. openden hierna de innings met Mr. H. van Manen en W. A. Prins, op het bowlen van De Ruig en Maas. Maas. die de vorige week had doen weten, dat hij waar schijnlijk de eerste vier weken, wegens een onwillige knie. niet zou spelen, had het toch weer aangedurfd, doch het was aan zijn bow len wel te merken en succes had hij dan ook voorloopig niet. Ook De g.uig bleek er niet zoo in te zijn als de vorige week in den wedstrijd tegen Hermes-D.V.S.; het gevolg was, dat vooral Van Manen er direct lustig op los scoorde. Zoo is de 30 spoedig bereikt, maar dan beoordeelt Van Manen een goed gepitchte bal van De Ruig verkeerd; hij wordt door deze bowler uitgevangen, na een zeer fraaie 21 gescoord te heebben. Het fielden der Haarlemmers is in deze periode weer zeer behoorlijk; dit ondervindt Prins wanneer hij na zeer fraai veldwerk van Van Dalsum run out gaat voor 21. De stand is dan 2 voor 44. Schil en Van der Luur zetten de zaak op dezelfde wijze voort; captain Maas laat nu verschillende bowlers hun geluk beproeven. Toch wordt het totaal nog 80. alvorens Boeree zijn eerste succes behaalt, door Van der Luur voor 20 achter het wicket gevan gen te krijgen. Boeree doet als bowler zeer nuttig werk, want nu de Hagenaars wat snel ler willen gaan scoren, weet hij door zuiver en met goede lengte te bowlen, de batsmen langen tijd in de verdediging te houden. W. van den Bosch slaat de andere bowlers naar alle kanten, totdat Kieefstra aangezet wordt, die zoowaar met den eersten bal reeds suc ces heeft als hij Van den Bosch voor een hard geslagen 20 goed door Voogd achter het wicket gevangen krijgt. Bakker, die nu in komt, begint er direct hevig op los te slaan en ziet kans, Kieefstra 2 maal voor 6 te slaan Op 138 is het eindelijk ook de. beurt van Schil om te vertrekken, wanneer Rijpma aan gezet wordt en met zijn tweeden bal Schil voor een vrij gelukkig gespeelde 31 zeer goed door Boeree gevangen krijgt. Bakker en Tresling doen het totaal hierna nog zeer snel stijgen, doch als dan eerst Bakker zeer fraai door Van der Berg in het verre veld wordt gevangen op het bowlen van Van Dal sum voor een zeer hard geslagen 33 en direct daarop Tresling het slachtoffer van Kieefstra wordt, sluit captain Van der Bosch op 163 voor het verlies van 7 wickets de innings. Haarlem wordt nu nog eens ingestuurd en heeft dus tot taak, 67 runs te maken of wel 1 uur en 40 minuten tijd uit te spelen. Natuurlijk wordt eerst getracht de runs te maken, doch het blijkt al spoedig, dat dit niet gemakkelijk gaan zal, daar de eerste wickets al zeer snel gevallen zijn. Zoo zijn er op 21 reeds 5 wickets neer en Kieefstra, het gevaar ziende, tracht nu verder op den tijd te spelen, waarbij hij eerst door Rijpma en later door Healy goed wordt gesteund. Toch weet Kieefstra niet tot het einde stand te houden; hij wordt op het bowlen van Van der Luur. door Mommaerts gevangen. Fort gens weet Healy echter zoo lang gezelschap te houden, dat captain Van den Bosch ten slotte 10 minuten voor het verstrijken van den speeltijd van verder spelen afziet. Healy bleef met een kalme 14 not out. Had in de eerste innings Bakker de fraaiste cijfers gehad, nu was het Koeleman, die de nog fraaiere cijfers 5 voor 9 had weten te' behalen. Haarlem verloor deze wedstrijd dus met 66 runs op de eerste innings. De scores luiden als volgt: lste innings van Haarlem: 1. J. J. Voogd, c. Jhr. J. v. d. Bosch, b. Mr. J. Koeleman 0 2. H. A. Healy, Lb.w., b. W. F. Mom maerts IS 3. H. A. G. de la Mar, c. Mi'. J. J. Koeleman, b. Bakker 39 4. P. de Ruig. l.b.w.. b. J. J. v. d. Luur 14 5. H. Boeree, bowled Koeleman 2 6. Drs. B. Kieefstra bowled Bakker 6 7. F. W. G. v. Dalsum, bowled Bakker 0 8. J. Fortgens, c. J. v. d. Bosch, b. Bakker 2 9.A. Maas, c. Mommaerts, b Bakker 1 10. K. Rijpma, c. J. v. d. Bosch, b. Koeleman 5 11. A. v. d. Bergli, not out 1 Byes Leg byes Wides No balls 0 Totaal 97 O. M R. W. 9 2 15 0 18 7 24 3 9 3 16 0 4 1 12 1 4 0 10 1 8 2 11 5 Bowlingcijfers: Jhr. W. v. d. Bosch Mr. J. Koeleman Mr. M. v. Manen W. F. Mommaerts j. v. d. Luur C. W. V. Bakker lste innings H.C.C. 1. Mr. H. v. Manen, c. and b. P. de Ruig 21 2. W. A. Prins, run out 21 3. E. J .A Schill, c. Boeree, b. Rijpma 31 4. J. J. v. d. Luur, c. Voogd, b. Boeree 20 5. Jhr. W. v. d. Bosch, c. Voogd, b. Kieefstra 20 6. C. W. V. Bakker, c. v. d. Bergh, Ib. v. Dalsum 33 7. J. D. Tresling, c. Rijpma, b. Kieefstra 12 8. W. Mommaerts, not out 1 9. Jhr. J. v. d. Bosch, did not bat 10. Mr. J. Koeleman did not bat 11. Th. de Klerck did not bat Byes 1 Leg byes 2 Wides 0 No balls 1 Totaal 163 voor 7 wickets. Bowlingcijfers P. de Ruig A. Maas J. Fortgens H. Boeree F. v. Dalsum B. Kieefstra K. ttijpma 2e innings Haarlem. O. M. R. W. 9 0 39 1 7 2 25 0 3 0 9 0 8 3 21 1 5 5/6 0 22 1 4 0 31 2 2 0 12 1 1. 2. A. 3. A. 4. H. 7. H. 8. J. 10. H. 11. F. J. Voogd, c. J. v. d. Bosch, b. Koeleman 4 Maas, c. W. v. d. Bosch, b. Koeleman 0 v. d. Bergh, c. subst. b. Koeleman 12 A. G. de la Mar, c. Klerck, b. Koeleman 0 Rijpma, c. Prins, b. Koeleman 3 Kieefstra, c. Mommaerts, b. Luur 5 Healy, not out 14 Fortgens not out 0 de Ruig, did not bat Boeree did not bat W. G. v. Dalsum did not bat Byes Leg byes Wides No balls Totaal 39 voor 6 wickets. Bowlingcijfers: O. M. R. W. W. v. d. Bosch 3 0 10 0 J. Koeleman 13 9 9 5 C. Bakker 9 4 13 0 T de Klerck 1 0 1 0 J. v. d. Luur 2 1 1 1 W. Mommaerts 2 1 4 0 DE OVERIGE EERSTE KLASSERS Hermes-D. V. S.—V. R. A. Deze wedstrijd eindigde in een draw. V. R. A. le innings 235 voor 7 (gesl.) (mr. H. W. Glerum 135*, W. Wittebol 21, G. Hambur ger 23, Smit 20*), J. Engering 4—80, Bart 2—44, Offerman 1—49. Hermes D. V. S. le innings 147 voor 4 (tijd.) (Stolk 24, Offerman 76, Keuzekamp 19*, Nolet 11»), Klink 3—30. h. c. c. ii—v. v. v Ook deze wedstrijd eindigde in een draw. H. C. C. II le innings 162 (De Beus 10, Kien 24, J. A. Schill 16, Bouwmeester 19, Sillevis 13, K. Neuerburg 23, Sodderland 24*), Jeuken 2-38, Roodenburg 2—36, v. Wermeskerken 3—49. V. V. V. le innings 86 voor 8 (tijd.). (Chr. Engel 39, Roodenburg 11, v. d. Kelle 11*), K. Neuerburg 3—37, Sodderland 3—9, Edersheim 2—10. Ranglijstje. EERSTE KLASSE - g 4 a i s CC V :s? So O s Tl g p fco to O. H. C. C. I 4 4 0 0 0 0 8 H. C. C. II 5 2 0 3 0 0 7 V. O. C. 5 2 0 3 0 0 7 V. R. A. 6 1 0 4 1 0 6 Haarlem 4 1 0 0 3 0 2 H. D. V. S. 2 0 0 1 1 0 1 Rood en Wit 3 0 0 0 3 0 0 V. 0. C. I-Rood en Wit I. Rotterdammers winnen met 25 runs. Ook de derde match in dit seizoen is voor Rood en Wit in een nederlaag geëindigd, hoewel de Haarlemmers een zeer behoorlijke winstkans hebben gehad. Het is jammer dat Rood en Wit iedere week met zoo'n gehavend elftal in het veld komt, daar dit vooral voor het zelfvertrouwen der spelers niet goed is, want nu hangt het resultaat te veel af van slechts enkele spelers. V.O.C., dat de toss won verkoos te gaan fielden. Terwiel en v. Herwaar den bowlden zeer goed en werden tevens ge steund door prima veldwerk. Het .waren dan ook alleen Yates met een voortreffelijke 46 (4 x 4 en 1 x 6), Hagenaar 15 en Gobets een geluk kige 22, die den V.O.C.-aanval met succes wisten te weerstaan, terwijl de andere bats- men met elkaar slechts 14 runs wisten te ma ken. Het R. en W.-totaal sloot dan ook op 103 hetgeen op het vrij kleine V.O.C.-veld niet al te veel genoemd kan worden. Iedereen dacht dan ook dat V.O.C. dit totaal vrij gemakkelijk zou passeeren, doch Yates en v. d. Togt meen den hier een stokje voor te moeten steken en bowlden als duivels. De batsmen konden zich geen enkele vrijheid veroorlooven en na ruim een uur spelen waren er 33 runs. terwijl 6 V.O.C.-ers ais slachtoffers van genoemde bow lers gevallen waren. Op dit moment had R. en W. de overwinning voor het grijpen, doch met v. Herwaarden en Beyers op de mat kwam het keerpunt in de match. Beiden speelden zeer voorzichtig, de bowlers werden afgemat en daar er ook in het veld eenige „slippers" werden gemaakt kregen deze twee batsmen de overhand en gingen aldra vrijer spelen. Wat Yates en v. d. Togt ook probeerden niets ge lukte en meer en meer werd het R. en W. to taal benaderd, tot tenslotte v. Herwaarden met een 4 op Yates het V.O.C.-totaal op 104 bracht. De batsmen werden nu te wild en op 128 sloot de V.O.C. innings, zoodat zij deze spannende en aan goed cricket rijke match met 25 runs wonnen. A.s. Zondag speelt Rood en Wit haar eerste thuismatch aan de Spanjaardslaan tegen V.V.V. Daar dit tevens de dag is waarop R. en W. 55 jaar bestaat, hopen we dat de spelers alles in het werk zullen stellen om dezen ju bileumwedstrijd te winnen. De volledige scores luidden: lste Innings van Rood en Wit 1. W. Yates b. F. v. Herwaarden 46 J. W. v. d. Bogaardt b. A. Terwiel 7 F. Nordbeck c. A. Terwiel b. F. v. Herwaarden 0 A. v. d. Togt c. A. Nieuwenburg b. id. 2 R. Kramer run out 1 P. C. Hagenaar b. F. v. Herwaarden 15 G. M. v. Schouwenburg c. F. v. Eek b. A. Terwiel 3 M. Gobets c. Nieuwenburg b. F. v. Herwaarden 22 Mr. F. A. Davidson run out 0 F. Hasselman b. A. Terwiel 1 M. Bruin not out 0 Extra's 6 Totaal 103 Bowlingcijfers V.O.C. 1: A. TerwieJ Th. Gibb F. v. Herwaarden lste innings van V.O.C. 1: Th. Dubru run out 2 A. Nieuwenburg st. M. Gobets b. W. Yates 5 H. Verburg b. A. v. d. Togt 7 A. Terwiel c. A. v. d. Togt b. W. Yates 5 Th. Gibb b. A. v. d. Togt 9 M. J. v. d. Eb c. Hagenaar b. A. v. d. Togt 1 F. v. Herwaarden c. Nordbeck b. Yates 46 C. G. A. Beyers b. Yates 49 F. C. v. Eek c. and b. Yates 1 A. Tontem b. Davidson 0 F. H. Kramer not out 0 Extra's 3 Totaal 128 Bowlingcijfers R. en WIO. M. R. W. W. Yates 24 1/6 9 49 5 A. v. d. Togt 17 7 33 3 M. Brum 1 14 P. C. Hagenaar 4 17 Mr. F. A. Davidson 2 12 1 h. c. c. iii—c. v. h. i. C.V.H. moet gaan batten en opent met Zeeuwe en Seveke. De laatste is direct uit, maar Zeeuwe is er goed in en weet met Keyser een behoorlijken stand op te zetten. We noteeren speciaal een paar harde vieren van Zeeuwe alsmede een verre 6, die de wedstrijd H.C.C. II V.V.V. dreigde te verstoren. Edoch als op 75 het vierde wicket valt, blijkt de rest van de C.V.H.'ers het hoofd weer eens totaal kwijt te zijn. Een groote collapse is het gevolg hier van en op 82 sluit de innings. G. Zeeuwe 30, O. Keyser 17, A. Roodt 19. Bowlingcijfers: K. Hagedoorn 223, P. ten Bosch 632, J. Somer 06, A. Dankelman 2—15. Het begin is voor H.C.C. weinig gelukkig daar op 2 reeds het eerste wicket valt, Roes en Tijdeman doen het hierna beter en weten den stand op te voeren tot 32, waarbij vooral de eerste keurige off-slagen laat zien en blijk geeft een veelbelovend batsmante zijn. Als dit paar echter gescheiden is en Zeeuwe met O. M. R. W. 141/3 1 38 3 5 10 0 13 3 40 5 den volgenden bal Dankelman weet te bowlen, is bij 332 nog alles mogelijk. Ten Bosch legt er dan echter danig het hout op en weet met eenige steenharde off-drives even zoovele vieren te scoren. Hij verrekt met runnen echter een spier in zijn rug en gaat retired. Het vlot dan veel beter bij C.V.H. Seveke doet drie mooie catches achter de palen, waar van vooral de tweede op een leg bal van Middelink een beauty is. Ook Vogelsang laat zich niet onbetuigd en maakt met een mooie vang op square-leg een eind aan het leven van De Koek. Door keurig veldwerk van Mid delink gaat Niks run-out en is de stand 961. Ten Bosch, die nu weer terugkomt en Rek kers slaan naar alle kanten, waarbij vooral Zeeuwe het moet ontgelden. De 80 gaat zonder wicketverlies op, maar 1 run verder doet Mid- delinks een goede slïps-catch op Roodt en kan Ten Bosch voor 25 retireeren. C.V.H. blijft dus 1 run vóór. M. Roes een keurige 33, P. ten. Bosch 25. Bowlingcijfers C.V.H.: A. Roodt 217, G. Zeeuwe 552, J. Middelink 29. C.V.H. wordt hiemog nogmaals ingestuurd en het laat zich aanvankelijk aanzien, dat H.C.C.'s poging succes zal hebben, tenminste de eerste wickets vallen met groote regelmaat en bij een stand van 5—21 ziet het er voor C.V.H. droevig uit. Davidson weet dan door gedurfd spel de score iets te doen rijzen, waarbij vooral een paar ontzettend harde vieren de aandacht trekken. Ook Keyser scoort snel eenige runs. Toch slaat C.V.H. slecht, maar Van der Meer en De Vos weten de situatie te redden, waarbij de eerste nog een paar mooie vieren slaat. Op 761 geeft H.C.C. op en gaan de punten dus mee naar Haarlem. O. Keyser 14, R. A. G. Davidson 17, J. v. d. Meer een onbetaalbare 11 not out. Bowlingcijfers H.C.C.: K. Hagedoorn 4—17, J. Somer 0—8, A. Dankelman 2—31, M. Henny 0—1. R. C. H.Excelsior. EXCELSIOR WINT OP DE 2E INNINGS. Excelsior trekt het eerst naar de wickets; op het bowlen van Zonneveld en Kuyt schijnt zij niet veel vat te hebben. Niettegenstaande eerst genoemde inderdaad het beste bowlt, heeft Kuyt daarentegen veel meer succes, hetgeen zijn cijfers voldoende weergeven. De wickets vallen snel achter elkaar. Op 43 sluit het Excelsior-totaal. L. Kuyt nam 3 voor 26, Zon neveld 0 voor 11 en D. Radsma 2 voor 1 run. De opgaaf om dit schamele totaal te pas seeren, bleek voor R. C. H. nog te moeilijk; weliswaar bowlden de gebroeders Oosterholt uitstekend, maar toch niet van dien aard of elk overgangselftal had daar wel meer raad mee geweten. Alleen van Musscher bracht er nog wat van terecht; als deze dan ook op een mislukten slag uitgaat, is het spoedig met R. C. H. gedaan en is het totaal slechts 27 runs. J. Oosterholt bowlde 6 voor 8, G. Oosterholt 4 voor 15. Er resteert nog bijna 4 uur speeltijd, zoodat R. C. H. besluit het nogmaals te probeeren. L. Kuyt heeft in zijn eerst over al succes, zoodat men meent dat Excelsior ook nu wel voor weinig runs aan den kant zou zitten. G. Oosterholt en Groenhorst brengen echter door resp. 27 en 10 runs te scoren het nog iets dra gelijke totaal van 68 op de telegraaf. Voor R. C. H. bowlde nu J. Hellingman 4 voor 8, Radsma 1 voor 15 en L. Kuyt 3 voor 16. Met voldoenden speeltijd moest R. C. H. dus 85 runs scoren om den wedstrijd te winnen, doch ook in haar 2e innings bracht zij er niet veel van terecht, al werd het totaal iets gunstiger n.l. 52. J. Oosterholt had met 6 voor 15 weer het leeuwenaandeel, J. Zoetmulder 2 voor 10 en G. Oosterholt 2 voor 20. Excelsior won dus met 32 runs op de 2e innings. HerculesHaarlem 2. De Haarlem-reserves hebben op het Utrecht- sche Hercules een keurige overwinning weten te behalen. Dé Hercules-captain had na het winnen van den toss eerst fielden gekozen en dit is hem duur te staan gekomen, want de Haarlem sche batsmen bleken er goed in te zijn. Eerst op 28 viel het eerste wicket, n.l. dat van de Lugt voor 11. Hierna was het vooral .Allart, die zeer goed batten liet zien en voor een groot aantal runs zorgde. Met Abendanon samen wist hij voor het vierde wicket zelfs een stand van 63 runs op te zet ten. Abendanon bracht het tot 24 en Allart scoorde een zeer fraaie 61. Van de andere batsmen kwam niemand in de dubbele cijfers doch het hooge aantal extra's n.l. 31, was de oorzaak, dat het totaal nog 155 was gewor den. De bowlingcijfers van Hercules waren als volgt: Dix 1 voor 25, van Spanje 1 voor 18, van Wijke 1 voor 13, Keers 6 voor 54, Govaars 1 voor 1 en Derks 0 voor 13. Vooral dank zij Van Spanje en Cremer begon hierna Hercules heel behoorlijk; de stand was op een gegeven moment 3 voor 68. Toen werd echter' Abendanon als vierde bowler aangezet en met succes, wat geen van de staartwickets wist lang op hem stand te houden. Van 3 voor 68 werd het all out voor 92, waarbij Abendanon maar liefst 6 wickets voor 8 runs had genomen. In de dub bele cijfers waren gekomen Van Spanje 45 en Cremer 14. Behalve Abendanon bowlden Allart 1 voor 41. Wessel 0 voor 14 en de Boer 2 voor 11. Haarlem won dezen wedstrijd dus met 63 runs. HAARL. CRICKETBOND. c. v. h. 2—r. i. o. 2. C.V.H. wint de toss en R.I.O. gaat batten. Het is een komen en gaan, de C.VH.-aanval blijft de baas en voor 23 hebben allen een beurt gehad. Alleen G. v. Rietschoten kwam met 10 in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: J. de Wit 45 (een mooie prestatie van den jeugdigen C.V.H.'er) en H. Dik 415. Vermelding vei-dienen nog twee prachtaangooien van J. Jacobs, waardoor even zoovele R.I O.'ers run out gingen. C.V.H. begint ook slecht. Het wordt zelfs 410. doch Van Orden en Van Roon redden de situatie x brengen het tot 46. Daarna brengen Van Drden en Koch en later Kievit den stand op 103, waarmede het einde komt. J. F. v. Orden 39. J. Koch 22, A. J. v. Roon, 14. E. J. Kievit 16. Bowlingcijfers: G. v. Rietschoten 239, J. Wulms 534, H. Heyster 29 en L. v. d. Put- telaar 017. R.I O. wordt nog eens ingestuurd en speelt aanvankelijk beter, dan in de eerste innings. 1-Iet wordt 321, daarna houden Knip en Vrijer het tot 53 uit. Het einde komt echter reeds op 57. Vrijer scoorde hiervan 21 runs. Van C.V.H. bowlde de oude rot Van Roon een onbespeelbaar balletje en werd angst vallig geprikt. In circa 13 overs, waarvan maar liefst 11 maidens, wist hij 32 te ne men. Verder Van Orden 321, J. de Wit 4—14 en II. Dik 0—12. C.V.H. heeft haar record nu zelfs nog ver beterd en heeft in de eerste vier wedstrijden vier inningsoverwinningen behaald, het geen in cricket als een record mag gelden, i,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10