Cricket in Engeland. HANDBAL ZWEMMEN WATERPOLO KAATSEN WIELRIJDEN MAANDAG 15 JUNI 1936 HAAEEEM'S DAGBEAD T Haarlem 4Haarlem 5. De eerste ontmoeting tusschen beide Haar ïemelftallen, die beide met eenige invallers verschenen, mede door den wedstrijd van het H.C.B.-elftal, eindigde door den stroomenden regen in een draw. Haarlem 4 begint te batten en het is vooral C. Dekker die het totaal doet stijgen met T. Goossens op de mat zetten zij een grooten stand op en zoo zag Goossens kans 4 vieren te slaan, terwijl C. Dekker, die een niet ge heel kanslooze innings speelde, 7 vieren sloeg. Verder zag alleen I-lub. Boeree nog kans de dubbele cijfers te bereiken en bleef met 11 not out. C. Dekker 85 en P. Goossens 25. Het totaal was ten slotte 142 inclusief 7 extra's. Voor Haarlem 5 bowlden: T. Stam 440, P. Kruyt 557, C. v. Vreeden 115, A. G. N. Visser 016 en J. Elsinger 07. De innings van Haarlem 5 duurt hierna slechts kort, daar op 11, als er reeds 1 wicket gevallen is, wegens den regen gestopt moet worden. R. Buissink 14 en J. v. d. Schaar 07. BUITEN DE COMPETITIE H. C. B. XI-Flamingo's. De Flamingo's winnen den toss en verkiezen eerst batten. H. v. Booven en Jhr. J. v. d. Bosch openen de innings op het bowlen van A. Roon en R. Ton. Reeds op 10 valt het wicket van H. v. Booven, als hij door A. v. Roon ge- bowled wordt. E. J. A. Schill die nu inkomt scoort langzaam eenige runs. Het tweede wicket valt op 24, als Jhr. J. v. d. Bosch bowled wordt. Als ook E. J. A. Schill gebowled is voor 20 runs, komen de runs nu sneller. W. O. F. Wit- tebol en A. v. d. Togt- en later C. W. V. Bakker doen de score snel stijgen. W. O. F. Wittebol werd zeer fraai in het verre veld gevangen door P. Ligtenstein voor 24 runs. Als het totaal 137 voor het verlies van negen wickets is. wordt er gesloten, C. W. V. Bakker met 22 not out latende. Bij de Haarlemmers was R. Ton de beste bowler, hoewel hij iets te lang heeft gebowled. Tijdens de thee bood de voorzitter van den H.C.B.Jhr. Mr. C. L. v. Lennep, met eenige toepasselijke woorden twee zilveren plateaux aan de Flamingo's, daar zij sinds jaren hier met een sterk team komen spelen. Namens de Flamingo's bood Mr. F. A. Davidson een voor zittershamer aan, zulks in verband met het 25-jarig bestaan van den H.C.B. in dit jaar. Reeds spoedig, nadat de H.C.B. is gaan bat ten, begon het zoodanig te regenen, dat verder spelen onmogelijk was. Het totaal was inmid dels 10 geworden voor het verlies van één wicket. Deze aantrekkelijke wedstrijd eindig de dus in een draw. De volledige scores luiden: le innings Flamingo's H. v. Booven bowled A. v. Roon 5 Jhr. J. v. d. Bosch bowled R. Ton 8 E. J. A. Schill bowled A. v. Roon 20 Jhr. B. Th. Elias bowled R. Ton 5 W. O. F. Wittebol c. P. Ligtenstein b. Wessel 24 A. v. d. Togt c. P. Ligtenstein b. R. Ton 30 J. Koeleman c. A. Hartog b. D. Wessel 5 C. W. V. Bakker not out 22 P. de Ruig run out 7 Jhr. H. B. v. Tet-s bowled D. Wessel 0 Mi'. F. A. Davidson not out 5 Byes 4 Leg byes 2 Totaal 9 for 137 Bowlingcijfers O. M. R. W. A. v. Roon 13 1 46 2 R. Ton 18 2 44 3 D. Wessel 7 39 3 P. Ligtenstein 1 2 le innings H.C.BXI: P. de Lugt (Haarlem) c. Jhr. Th. Elias b. de Ruig 3 A. v. Roon (R.C.PI.) not out 6 A. Hartog (Haarlem) not out 1 R. Langelaar (C.V.H.) did not bat A. J. de Haan (Rood en Wit) did not bat P. Freni (Rood en Wit) did not bat A. v. Saase (C.V.H.) did not bat P. Ligtenstein (Rood en Wit) did not bat D. Wessel (Haarlem) did not bat. R. Ton (Haarlem) did not bat. H. Beyk (Bloemendaal) did not bat. Bowlingcijfers H. v. Booven P. de Ruig Totaal 1 for 10 O. M. R. W. 3 6 3 41 Wegens zwaren regenval kon Zaterdag in Engeland in vrijwel geen der vastgestelde wed strijden gespeeld worden. Op Lords verregende de eerste speeldag van de belangrijke „trialmatch" Noord—Zuid ge heel. Slechts in 3 wedstrijden kon men begin nen en wel Gloucester 16—1 tegen Glamorgan. Sussex 199—4 tegen Warwick en Somerset 169 (Freeman 6—60) tegen Kent 22—1. Dames: AttillaLijnden (10) Direct na het begin blijkt, dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn. Het «bieten is ech ter slecht, zoodat voorloopig niet gescoord wordt. Rust 00. Na de rust is de thuisclub iets sterker en na 10 minuten scoort de midvoor het eenige doelpunt. Eindstand 10. He er en: AttillaLijnden (310) Het combineeren der bezoekers is beter en al spoedig hebben zij met een hard schot van Witziers succes. De Attilla aanvallen zijn niet breed genoeg en daarom kan de Lijnden achterhoede steeds ingrijpen. Aan den anderen kant vlot het beter, daar door goals van v. Santen en v. Bladeren de stand tot 40 wordt opgevoerd. Dan komt er een snelle Utrechtsche aanval en scoort de midvoor keihard het eerste tegenpunt. Voor rust doelpunt Lijnden nog tweemaal (61). Na de rust is Atilla meer in den aan val dan in de eerste helft en spoedig scoort de midvoor het 2de doelpunt. Allengs komt Lijnden er echter weer beter in en door harde schoten van Witziers en v. Santen is de stand eindelijk tot 92 opgeloopen. Als dan beide partijen nog eenmaal scoren, komt 't einde van een mooien wedstrijd. Eind stand 310 Attilla II—Lijnden II (7—9) Beide partijen zijn afwisselend in den aan val en door mooie schoten aan beide kanten is de stand voor rust tot 46 opgeloopen. Na rust hetzelfde spelbeeld. Beide ploegen weten nog een drietal malen te scoren, zoodat het einde komt met een 07 overwinning. Het Olympisch Zwemfeest van „Velserend". De regen spelbreker. De Olympische Zwemwedstrijden van „Vel serend", welke Zaterdagmiddag in het natuur bad, te Santpoort werden gehouden, zijn uit stekend geslaagd tot en met nummer 8 van het programma, de 5 x 50 Meter vrije slag voor heeren. Daarna ontlastte zich een zwaar on- weder boven Santpoort, dat gepaard ging met een hevigen regenval, waardoor de wedstrijden meer dan een uur onderbroken moesten worden. Na deze gedwongen pauze werden nog twee nummers verzwommen, n.l. de 5 x 50 Meter vrije slag estafette voor dames en de 4 x 100 Meter vrije slag voor heeren. De regen bleef aanhouden; de jury zag zich derhalve genood zaakt, den schoonspringwedstrijd en de polo match te laten vervallen. De schoonspringers hebben wel een kleine demonstratie gegeven, waarbij ook de Nederlandsch-Indisclie kam pioen T. Haasmann van Triton (Batavia) zich verdienstelijk maakte. Aan dit zwemfeest werd door 17 vereenigin- gen deelgenomen. Te drie uur werd begonnen met onderlinge wedstrijden voor leden van de Zwemvéreeni- ging „Velserend". De door hen gemaakte tij den zijn ongetwijfeld voor verbetering vatbaar, doch niettemin constateerden we, dat enkele krachten sinds het laatste zwemfeest, dat in September 1935 gehouden werd, flink vooruit gegaan zijn. De onderlinge wedstrijden werden vlot af gewerkt, zoodat precies op tijd, n.l. te vier uur. kon worden begonnen met de afwerking van het Olympische programma. Allereerst start ten de heeren op het nummer 200 Meter vrije slag. De laatste serie, waarin D. van der Kuil (S.Z.C.), S. L. Mooi (H.P.C.)A. H. Sipkema (H.P.C.) en S. Moolenaar (Het IJ) zwommen, was, geheel overeenkomstig de verwachtingen, uitermate interessant. Na 100 Meter was er nog weinig verschil te bespeuren, doch bij het ingaan der laatste baan had Sipkema reeds een kleinen voorsprong op zijn concurrenten veroverd. Toen er nog 25 Meter te zwemmen was, zette hij een feilen spurt in en won onbe dreigd in 2 min. 23.2 seconde, gevolgd door Mooi, die er ruim 2 seconden langer voor noo- dig had. De IJ-man Moolenaar eindigde als nummer drie. Op het nummer 100 Meter rugslag voor da mes kwamen, met uitzondering van Nida Senff, die wel aanwezig was, maar niet mocht starten, de beste zwemsters uit den lande uit. De wereldrecordhoudster Rie Mastenbroek wist te zegevieren, doch haar tijd bleef drie seconden boven het record. Zij zwom thans over dezen afstand 1 min. 18.6 sec. Als tweede eindigde de jeugdige Iet van Feggelen van Het IJ, Amsterdam. Haar tijd bedroeg 1 min. 20, hetgeen een fraaie prestatie is. Direct hierop volgde hetzelfde nummer voor heeren. Scheffer, de Nederlandsche recordhou der, kreeg bij het keerpunt kramp en moest na 60 Meter opgeven. Dat viel te betreuren', daar Metman van Het IJ nu onbedreigd als eerste aantikte, gevolgd door A. van der Meer (Haarlem). In de andere serie had Ketelaar van H.V. G.B. den besten tijd gemaakt, n.l. 1 min. 19.8 s., waardoor hem de derde prijs werd toegewezen. Doordat op het nummer 200 Meter school slag voor dames Mej. Stroomberg van Het IJ verstek had laten gaan, leverde dit nummer een onbetwiste zege op voor Jeanette Groenen dijk (R.D.Z.), die voor dezen afstand 3 min. 9.8 sec. noodig had. De dames J. Kleinoot en C. Eykenbroek van de O.D.Z., die een groot gedeelte van de baan met den vlinderslag aflegden, eindigden als nummer 2 en 3. Van de Haarlemsche dames weerde Minca Steenhuizen van H.P.C. zich het best. Zij maakte een tijd van 3 min. 20 sec. Het nummer 200 Meter schoolslag voor hee ren wist Hans Mayer (Het IJ) te winnen. Zijn tijd, die eenige seconden boven zijn record lag, bedroeg 2 min. 52 sec. Ditmaal zwom Mayer geen vlinderslag. De overige zwemmers hadden op dit nummer geen schijn van kans tegen den Amsterdammer. Smithuyzen, nummer 2, zwom 10.4 sec. langer over dezen afstand. Het viel te betreuren, dat Tini Wagner, die op het interessante nummer 100 Meter vrije slag zou uitkomen, op het laatste moment, we gens werkzaamheden, verhinderd was. Onge twijfeld zou zij gewonnen hebben. Nu ging Riet van Veen, het veelbelovende clubgenootje van Willy den Ouden, met den eersten prijs strij ken. Zij had over dezen afstand 1 min. 15 noo dig. Deze tijd zou beter geweest zijn, indien zij door een valschen start niet een weinig uit haar evenwicht was gebracht. De kans is groot, dat deze kleine Rotterd'amsche meegaat naar Berlijn. Over het geheel genomen, waren de tijden der dames op dit nummer niet fraai. Het heeft ons evenwel genoegen gedaan, dat onze Haar lemsche meisjes vorderingen gaan maken. Vele jaren achtereen kwam men niet onder de 1 min. 27 sec. Mej. Kuiper van D.W.R. zwom thans 1 min. 21.2 sec. over deze klassieke baan. Dat gaat de goede richting uit. De 5 x 50 Meter vrije slag voor heeren won D.J.K. met de zwemmers Van Wingerden, De Jong, Winckel, Kreffer en Scheffer. Nummer twee was Het IJ. De strijd tusschen deze ploe- jen was heftig en werd eerst in de laatste me ters besluist. Scheffer zwom formidabel. H.P.C. zwom 0.2 seconde sneller dan H.V.G.B. en legde daardoor nog beslag op den derden prijs. Hetzelfde nummer voor dames werd zonder strijd door de O.D.Z.-ploeg, waarin Rie Mas tenbroek de laatste baan zwom, gewonnen. Het verschil op nummer 2 bedroeg 10 seconden. Van de Haarlemsche ploegen was H.P.C. de snelste. Het slot van het zwemfeest werd gevormd door de estafette voor heeren 4 x 100 Meter vrije slag. Het IJ lag langen tijd voor op H.P.C. en D.J.K. Bij het ingaan van den derden man, Sipkema, begon H.P.C. in te loopen. Weldra lag men gelijk. Mooi zorgde er voor, dat zijn club als nummer 1 eindigde in 4 min. 24.6 sec. D.J.K. was tweede, Het IJ nummer drie, ter wijl Haarlem de rij sloot. De voorzitter van „Velserend" de heer J. Ritman, reikte na afloop de prijzen uit. Uitslagen onderlinge wedstrijden: 25 M. schoolslag voor meisjes beneden 14 j.: 1 Ena Kenzen 32 sec., 2 Paula Siebelis 33 sec. Idem jongens: 1 W. Bastiaans 25 sec., 2 H. Springer 29 sec. 25 M. vrije slag voor jongens beneden 14 j.: 1 W. Bastiaans 25 sec., 2 A. Gras 29.2 sec. 50 M. schoolslag dames boven 14 jaar: 1 A. Kampman 46.6 sec., 2 A. Nol 47 sec. 3 x 50 IM. wisselslag dames boven 14 jaar: 1 Ploeg II bestaande uit de dames A. Kamp man. T. v. Telgen en C. Starink in 2 m. 28.6 s. 50 INI. vrije slag heeren boven 14 jaar: 1 J. Hendriks 39 sec., 2 G. Tijssen 40.4 sec., 3 C. Peet 42.6 sec. Idem voor dames: 1 C. Starink 49.6 sec., 2 A. B'unte 53.4 sec., 3 T. v. Telgen 54.2 sec. Uitslagen Olympische wedstrijden: 200 Meter vrije slag heeren: 1 A. H. Sipkema, H.P.C., 2 min. 23.2, 2 S. L. Mooi. H.P.C., 2 min. 25.8, 3 S. Moolenaar, Het IJ, 2 min. 26.6. 100 Meter rugslag dames: 1 Rie Mastenbroek, O.D.Z.. 1 min, 18.6, 2 I. M. van Feggelen, Het IJ, 1 min. 20, 3 D. Kerk meester, O.D.Z., 1 min. 20.8. 100 Meter rugslag heeren: 1 J. P. Metman. Het IJ, 1 min. 13.6, 2 A. van der Meer, Haarlem. 1 min. 15.6, 3 J. Ketelaar, H.V.G.B., 1 min. 19.8. 200 Meter schoolslag dames: 1 J. Groenendijk, R.D.Z., 3 min. 9.8, 2 J. Klei noot, O.D.Z., 3 min. 12.8, 3 C. Eijkenbroek, O.D.Z., 3 min. 14.8. 200 Meter schoolslag heeren: 1 H. Mayer, Het IJ, 2 min. 52, 2 H. Smits- huyzen, A.Z. 1870, 3 min. 2.4, 3 J. Lebis, Dolfijn, 3 min. 7.6. 100 Meter vrije slag dames: 1 R. van Veen, R.D.Z., 1 min. 15, 2 R. Olsen, R.D.Z., 1 min. 15.6, 3 A. Hüsken, AT.Z., 1 min. 17.2. 5 x 50 Meter vrije slag estafette heeren: 1 D.J.K. 2 min. 22.8, 2 Het IJ 2 min. 23.8, 3 H.P.C. 2 min. 33.2. Idem voor dames: 1 O.D.Z. 2 min. 52.8, 2 A.D.Z. 3 min. 2.2, 3 H.P.C. 3 min. 15. 4 x 100 Meter vrije slag voor heeren: 1 H.P.C. 4 min. 24.6, 2 D.J.K. 4 min. 26.4, 3 Het U 4 min. 28.6. H.P.C. zwom met J. van Zadel, A. ten Hac ken, A. H. Sipkema en S. L. Mooi. Zwemfeest in het Noorderbad te Zandvoort. Het zwemfeest van de jonge zwemclub Zandvoort is ondanks het niet bepaald gun stige weer Zondag een groot succes gewor den. Te half twee opende de heer Van Pagee. voorzitter van Z.C.Z. Hij heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder burgemeester Van Alphen en familie en de bestuursleden en officials van den Kring Haarlem. Hij ver zocht aan Pinella van AÏphen. de dochter van den burgemeester, de clubvlag van Z.C.Z. te hijschen ten teeken, dat de wedstrijden konden beginnen. Mevrouw Van Alphen en Pinelia ontvin gen bloemen. De wedstrijden begonnen met het nummer 25 M. schoolslag voor jongensscholieren van Zandvoort tot en met 12 jaar. J. v. Alphen en L. Stel maakten beiden een tijd van 24 3/5 sec. Na overzwemmen van deze twee werd de uitslag: 1 J. v. Alphen 23.4 sec., 2 L. Stel 24.3 sec., 3 Hans van Overhagen 2-7 sec.. 4 Ab Bartels 33 sec. 25 M. schoolslag voor meisjes scholieren van Zandvoort- tot en -met 12 jaar. 1. L. Slagveld 26 sec., 2 Leni v. d. Wolde 26.1 sec.. 3 Elly de Jonge 27.3 sec. 4 L. Cohen en Yonnie v. Beets 28.1 sec. 25 M. vrije slag voor jongens scholieren tot en met ió jaar. 1 S. Keuning 20.4 sec., 2 Th. Loos 21.1 sec. 3 Fr. v. d. Rhoer 22.1 sec., 4 D. Halderman 24 sec. 25 M. vrije slag voor meisjes scholieren tot en met 15 jaar. 1 Tilly Willemsteijn 21.2 sec.. 2 Thea Tump 22.3 sec.. 3 Tr. Halderman 27.3 sec. De heer Bongertman Sr. uit Haai'lem gaf hierna een demonstratie zwemles, waarbij de twee kleine meisjes, die het aanleeren van de borst- en rug-crawl demonstreerden een extra applausjè kregen. 50 M, schoolslag voor dames van de zwem club Zandvoort. 1 Puck Akkers 47.2 sec.. 2 Willy Lodeweegs 53.3 sec., 3 Annie Ter-mes 54 sec. 50 M. vrije slag heeren zwemclub Zand voort. 1 Jan Tieri 32.1 sec., .2 C, Smits 33.2 sec., 3 Huig Paap 33.4 sec., 4 Henk Paap 34 sec. 100 M. vrije slag voor dames om het junio ren kampiooenschap van den Kring Haar lem. 1 M. Kuyper (D.W.R.) 1.21.1; 2 A. Sevensma (H P.C.i 1.24, 3 P. Schalken (H.P.C. 1.30. 10 anaal 50 M. vrije slag estafette heeren om het junioreskampioenschap van den Kring Haarlem. 1 Haarlem 1 5 min. 23 sec. 2 H.P.C., 5 min. 26 sec... 3 D.W.R, 5 min. 34.1 sec. Door mej. Neve en de heeren Smits en v. d. Voort werd een demonstratie schoon- springen gegeven, die zeer in den smaak van het publiek viel. 3 maal 50 M. wisselslag estafette voor hee ren. 1 H.P.C. 1 min, 43.3 sec., 2 D.W.R. 1 min. 46 sec., 3 H.V.G.B. 1 min. 48.2 sec. Een van de aardigste nummers was wel 4 maal 25 M. vrije slag estafette, uitsluitend voor dames en heeren van Zandvoortsche vereenigingen. De uitslag luidde: Heeren: 1 Zandv. Hockeyclub 1 min. 8.2 sec8 Gymn vereen. O.S.S. 1 min. 14.5 sec. 3 Zandv. Reddingsbrigade 1 min. 20 sec.. 4 Voetbalvereen. de Zeemeeuwen 1 min. 24.2 sec. De boksclub Zandvoort. die een uitsteken de kans maakte voor een tweeden prijs moest wegens te vroeg starten gedlsqualifi- cee-rd worden. Dames: 1 Zandv. Hockeyclub 1 min. 29.3 sec.. 2 Gymn. vereen. O.S.S. 1 min. 37 sec. Het dames- en heeren elftal van de Z.H.C, die beide het kampioenschap in hun afdee- ling behaalden en naar een hoogere afdee- ling promoveerden, toonden thans onder haar leden uitstekende zwemmers en zwem sters te hebben. Zij liepen zoo ver op de an dere ploegen uit, dat zelfs ondanks het slechte zwemmen van A. v. d. Mije hun de eerste prijs niet ontging. 100 M. vrije slag voor heeren om het junio- reskamoioenschao van den Kring. 1 Kollerie (D.W.R.) 1.7.4: 2 A Strang (Haai'lem) 1.10.1; 3 A. v. Wals (Haarlem) 1.10.1 (na loting: 4 H. Bannink (Haarlem) 1.11: 5 D. v. Viersen (D.W.R:) 1.12. Tot slot van dit zwemfeest werd eer. water- polowedstrijd gespeeld tusschen Zandvoort 1 en Velserend 2. die met 40 door Zandvoort gewonnen werd. 's Avonds 8 uur had in het Noorderbad de prijsuitreiking plaats. Dit geschiedde door burgemeester Van Alphen. die de prijzen met enkele toepasselijke woorden aan de winnaars en winnaressen ter hand stelde. Hierna volgde nog een zeer geanimeerd feest, dat tot 3 uur duurde. Wereldrecord van Willy den Ouden verbeterd, Uit Kopenhagen: Tijdens Olympische oefenwedstrijden heeft de bekende Deensche zwemster Ragnhild Hve- ger. op wie de hoop van Denemarken is ge vestigd bij de a.s. Olympische Spelen te Ber lijn. den 500 M. vrijen slag afgelegd in den tijd van 6 min. 45.7 sec. Hiermede heeft zij het op naam van Willy den Ouden staande wereldrecord met niet minder dan 2.7 sec. ver beterd. Het wereldrecord van Willy den Ouder, dateerde van 27 Maart 1935, gezwommen te Rotterdam. DE WATERPOLOCOMPETITIE Over het algemeen hebben de clubs uit Haarlem en omgeving niet te klagen over een slecht begin der competitie. H. P. C., dat met vijf zeventallen in den Nederlandschen bond uitkomt, verspeelde slechts één puntje en dat was nog wel in een plaatselijken wedstrijd, nl. D.W.R.-damesH. P. C.-dames, die in een ge lijk spel, nl. 11, eindigde. De heeren van D.W.R. zetten de competitie in met een prachtige zege op de Ham. De club uit Krommenie kreeg met 110-klop. H.V.G.B. begon beter dan we in andere sei zoenen van deze club gewend zijn. Haar drie zeventallen wonnen. De Zignea dames zijn minder fortuinlijk gestart. Van A.D.Z. 2 werd verloren met 20. Tegen H.P.C. was het re sultaat nóg slechter, want de Heemsleedsche dames bleven met 41 in de meerderheid. „Haarlem" verloor Donderdag j.l. van het IJ. met niet minler dan 62. Deze nederlaag komt niet onverwacht, daar wei niemand zal hebben vermoed, dat „Haarlem" in dezen zwaren uitwedstrijd succes zou boeken. De Haarlemmers kunnen zich troosten met- de gedachte, dat nagenoeg elk zevental tegen het IJ struikelt. Voor de komende week ziet het programma er als volgt uit- Dames, tweede klasse A. 16 Juni: Nereus 2H. P. C. 16 Juni: Nereus 1ZIGNEA. 17 Juni: D.W.R.—Nereus 2. 18 Juni: H.P.C.Nereus 1. Heeren, eerste klasse A. 16 Juni: HaarlemL.Z.C. 17 Juni: H.P.C.—L.Z.C. 19 Juni: Het IJ—Dolfijn Heeren eerste klasse B 17 Juni: MaasZian. 21 Juni: Zian— U. Z. C Heeren tweede klasse B: 16 Juni: D.J.K.de Ham. 17 Juni: D.W.R.—Neptunus. 18 Juni: NereusD.WR. 18 Juni: H.V.G.B.—D.J.K. 19 Juni: Neptunusde Ham. Heeren, derde klasse B. 16 Juni: H.Z.V.—D.A.W.. 22 Juni: F. M.D.A.W. Heeren reserve eerste klasse. 18 Juni: Het IJ 3—H.P.C. 2 19 Juin: Dolfijn 2Het IJ 2. Heeren reserve tweede klasse B: 17 Juni: H.P.C. 3—Neptunus 2. 18 Juni: Het IJ 4—Nereus 2. 19 Juni: Neptunus 2A. Z. 1870 2. Heeren reserve tweede klasse C. 18 Juni: H.V.G.B. 2—L.Z.C. 2. 18 Juni: H. Z. en P. C. 3—H. Z. en P. C. 4. Heeren reserve derde klasse. 16 Juni: Haarlem 2D.W.R. 2 De H.P.C.-dames, die zich uitstekend weren, krijgen gelegenheid a.s. Dinsdag hun punten- aantal met twee te vermeerderen, want van Nereus 2 kan zeker gewonnen worden. Twee dagen na deze ontmoeting komen de dames van Nereus I in Groenendaal op bezoek. Dat wordt een lastige opgave voor mej. Kann c.s., want Nereus, dat eenige jaren in de eerste ..klasse heeft gespeeld, is sterk. Als de H.P.C.- dames een gelijk spel weten te bevechten, dan zou dit reeds een succes zijn. De D.W.R.- dames kunnen a.s. Woensdag hun eerste over winning behalen door thuis spelend van de Nereus-reserves te winnen.Zignea zal ook deze week er nog niet in slagen van de onderste plaats te komeri, want de ontmoeting tegen Nereus I in Zaandijk levert ongetwijfeld een nederlaag op. „Haarlem" speelt a.s. Dinsdag in Stoop's Bad tegen L. Z. C. De Leidenaren bestaan dezer dagen 50 jaar; zij zullen dit jubileum op waardige wijze willen vieren, o.m. door er voor te zorgen, dat een goede plaats óp de ranglijst wordt bereikt. Wij betwijfelen ech ter, of de la Court en zijn medespelers tegen ..Haarlem" succes behalen. In techniek is L.Z.C. onze stadgenooten misschien de baas, maar in snelheid zijn de Sleutelstadbewoners verre de minderen. Dat zal den doorslag wel geven. Woensdag speelt H. P. C. haar tweeden thuiswedstrijd, eveneens tegen L. Z. C. Deze ontmoeting kan H.P.C. zeker winnen, het geen ook noodig is, wil men dit seizoen kam pioen worden. De Dolfijn krijgt het IJ op bezoek. De strijd tegen deze ploegen lijkt ons uitermate inte ressant. Oogenschijnlijk wordt dit de tweede overwinning van het IJ, doch in de ontmoe ting tegen H.P.C. heeft Dolfijn bewezen heel wat mans te zijn. Een verdeeling der pun ten zou ons niet verwonderen. De heeren van D.W.R. spelen deze week tweemaal. Thuis wordt o.i. van Neptunus ge wonnen, doch de ontmoeting tegen Ne reus zal moeite genoeg opleveren. Als D.W.R. het ook in Koog aan de Zaan tot een goed einde brengt, dan kan men de kampioens kansen gaan berekenen. Aan de Kleverlaan wordt Donderdag de wedstrijd H.V.G.B. D.JK. gespeeld. De Amsterdammers, die over snelle zwemmers als Scheffer en Kreffer be schikken. zijn vast besloten het eerste klas- sersschap te heroveren. H.V.G.B. zij gewaar schuwd. Zian 4—H. V. G. B. 2 (3—2) De H.V.G.B-reserves trokken Zondagmiddag naar Den Haag om daar het vierde zevental van Zian te bekampen. H.V.G.B. begon uitstekend. Vele malen werd de Zian-doelman op de proef gesteld: tenslotte zwichtte hij voor een schot van Ten Cate. Zian maakte door'haar middenvoor nog voor de rust gelijk (11). In de tweede helft was Zian aanvankelijk goed op dreef. De doelman van H.V.G.B. stopte óp fraaie wijze eenige schoten. Een tweetal van De Kok was hem te machtig. Tegen het einde maakte Kemp nog een tegenpunt (3—2) daarbij geplaatst de speler K. Zwiers, die af gevallen was. Tweede ronde, De partij tusschen 1 en 7 wijst wel op het overwicht var. nummer 1, die wint in den eindstand 5 0 6 2. Een schitterende partij werd vervolgens ge speeld tusschen 3 en 5. Fel werd er aan op en uitslag gewerkt en om beurten werden de bordjes veroverd. Dit werd de mooiste partij van den dag en eindigde in den stand 5 4 6 4 voor no. 3. In de finale kwamen dus uit de nummers 1 en 3. Dit pleit was spoedig beslecht, want tegen den vluggen speler Hibma en daarbij nog goed gesteund door den veteraan de Wal, was niets in te brengen. Het puntenschema: 1: 8888368 3: 2220286 Uitslag totaal: le prijs R. Hibma—F. de Wal. 2de prijs: J- v. Dijk—P. Elzinga. Voor het eerst sinds haar bestaan heeft, de Vereeniging Frisia een partuur afgevaardigd dit jaar naar de groote Bondspartij op Pink ster te Franeker. Met ecre verloren zij tegen Minnetsga In den stand 5 5 6 6. Ledenwedstrijd „Frisia". De eerste in dit seizoen gehouden wedstrijd door bovengenoemde vereeniging op het ge meentelijke sportveld aan KleverlaaiC is voor'de kaatssport een mooie dag geweest. Er is met animo gekaatst en er was flinke belangstelling. Na loting zag de lijst van deelnemers er uit als volgt: Parturen: 1. R. Hibma—F de Wal. 2. K. Zwier—W. v. d. Werf. 3. J. v. DijkP. Elzinga. 4. S. BroersmaK. v. d. Woude 5. P. Pan—A. Samplonius 6. N. BosniaH. C. Timmer 7. A. Hiemstra .Door de snelle op en uitslag van Hibma in nummer 1 liep dit partuur direct uit tot 2 spel. Ofschoon door no. 2 de eer nog werd ge red. kwam spoedig het einde in den stand 5 2 6 4 voor no. 1. De nummers 3 en 4 speelden tot 1 spel ge lijk. Daarna nam 3 de leiding, stond die niet meer af en won onbedreigd op 5 2 2 6. De strijd tusschen 5 en 6 werd beslist in het voordeel van 5 met de punten 5 2 2 6. Omdat partuur 7 niet compleet was, werd H. R. C. „De Jonge Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield gisteren een recordwedstrijd. Niettegenstaande het slechte weer was de opkomst bevredigend. De A en B reden 57 K M. Hierin wist Thoma die een schitterende wedstrijd reed te winnen. Uitslag A B 57 K.M. record: I. J. Thoma, tijd 1 u. 40 min. 23 sec. (dag prijs). 2. J. Vonk tijd 1 u.45 min. 25 sec. Hand- graaf door pech uitgevallen. Bij de C klasse was Huig overtuigend de Uitslae C klasse 40 K.M. record: 1. C. Huig. tijd 1 uur 7 min. 53 sec. (dag prijs) 2. W. Vonk tijd 1 u 9 mn. 34 sec. 3. J. Smit, tijd 1 u. 10 min. 52 sec. 4. Griekspoor, tijd 1 u. 11 min. 25 sec. 5. Jn. Bouman. 1 u. 11 min. 35 sec. 6. G. Jansen, 1 u. 12 min. 57 sec. 7 F. Hoogland tijd 1 u„ 15 min. 30 sec. 8 F. Jansen tijd 1 u. 17 min. 31 sec. Bij de Juniores van 't Munk die den besten tijd maakte. Uitslag Juniores 35 K.M. record: 1. Munk tijd 1 uur 1 min. 35 sec. dagprijs onder protest. 2. P. Duyns, 1 u. 1 min. 52 sec. 3. B. Jansen 1 u. 2 min. Uitslag 18 K.M.: 1. G. v. Dijk 35 min. 18 sec. 2. K. Nuft 42 min. 4 sec 3. Bijster iB. M.) 34 min. 16 sec. Donderdagavond vindt de clubontmoeting op de Halfwegsche wielerbaan met D. T. S, uit Zaandam plaats. Stayerswedstrijden te Heemstede. Van der Hevdcn geeft fraaien strijd. Gistermiddag hadden voor de eerste maal wedstrijden met motorgangmaking plaats op de Heemsteedsche Wielerbaan. De belangstel ling was nu wel iets grooter dan de vorige keeren, maar uitverkocht was de baan nog niet. In drie ritten ontmoetten de stayers elkaar, resp. over 10, 15 en 25 K.M. De eerste manche bracht al dadelijk een feilen strijd tusschen J. v. d. Heyden, J. Riethoven en J. Gramser. Eerstgenoemde vertrok van den kop en stond de leiding niet meer af. Na 36 ronden was hij er nog in geslaagd Riethoven, die in de 17e ronde door Gramser gepasseerd was, een lap te bezorgen. De tweede rit, over 15 K.M. was vol afwisse ling. Riethoven, die als eerste vertrok. Ijad voortdurend den kop, en wist Gramser te lap pen. Tegen het einde joeg v. d. Heyden den Eindhovenaar Gramser op, die daarop een aanval op Riethoven deed. Na eenige ronden strijd sloeg Riethoven den aanval af, maar nu had v, d. Heyden weinig moeite om de eerste plaats te bezetten door den vermoeiden stayer voorbij te gaan. In de derde manche had v. d. Heyden al spoedig de leiding. Riethoven reed minder dan in de vorige ritten en zag zich vijfmaal ge passeerd. J. v. d. Heyden won ook deze rit en plaatste zich no één in het totaalklassement. In den wedstrijd voor nieuwelingen leverde Siebeling de fraaie prestatie om een ronde uit te loopen: hij legde daardoor op den fraaien beker beslag. De Haarlemsche ploeg verdient een extra pluim voor haar kranig rijden in den ploegen- achtervolging. Eerst werd Amsterdam en toen Alkmaar, dat van Zaandam had gewonnen, geklopt. De Haarlemmers zullen het Zondag a.s. op dezelfde baan opnemen tegen de Olym pische achtervolgingsploeg, die Zaterdagmid dag nog te Londen rijdt. Gezien het rijden van de Haarlemmers van gistermiddag zal met belangstelling naar de verrichtingen van de volgende week worden uitgezien. Tot slot van den middag werd een 100-ron- denwedstrijd voor amateurs gehouden, waar aan een zestiental renners deel namen. Het rijden van C. de Best viel op. die in drie van de vier klassementen als Eerste eindigde en daardoor den wedstrijd won. Van Harskamp, die zich in alle vier de klassementen wist te plaatsen, bezette met 11 pun'en de tweede plaats. Het was een waardig slot aan deze wed strijden. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor Nieuwelingen over 20 ronden, le rit. 1. R. Hessels. 2. Siebeling, 3. Esveld, 4. Rozekrans. 5. Veenhof. 2e rit. 1. N. Kemp, 2. J. van Breda, 3. T. Janssen, 4. Buis. 5. Ligthart. Finale over 25 ronden. 1. Siebeling 7 min. 24.2 sec., 2. J. van Breda, 3. R. Hessels, 4. Buis, 5. Ligthart. Ploegenachtervolging. max. 20 ronden, le rit. Alkmaar haalt Zaandam in na 7 ron den, 2 min. 43.6 sec. 2e rit. Haarlem haalt Amsterdam in na 10 ronden, 2 min. 28.2 sec. Finale. Haarlem (B. v. d. Aart, J. de Brey, gebr. Drost" haalt Alkmaar in na 14 ronden, 3 min. 33 sec. Wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders over 10 K.M. le rit. 1. J. v. d. Heyden (Bustraan) 10 min. 20.2 sec., 2. J. Gramser (Slesker) 80 m., 3. J. Riethoven 390 m. 2e rit over 15 K.M. 1. J. v. d. Heyden 15 min. 58 sec., 2. J. Riethoven 50 m., 3. J. Gamser 75 m. 3e rit over 25 K.M. 1. J. v. d. Heyden 26 min. 22 sec.. 2 J. van Gramser 350 m.. 3.'j. Riethoven 1100 m. Totaaluits'.ag. 1. J. v. d. Heyden (Amster dam) 3 pt., 2. J. Gramser «Eindhoven) 7 pt., 3. J. Riethoven (Noordwijkerhout) 8 pt. 100 ronden-wedstrijd voor amateurs met 4 klassementen. le klassement. 1. C. de Best. 2. Van Hars- Kamp. 3. P. v. d. Heyden. 4. J. Rusman, 5. J. Schenk. 2e klassement. 1. P. v. d. Hevden, 2. Op- broek, 3. C. de Best. 4. J. Rusman. 5. Van Harskamp. 3e klassement. 1. C. de Best, 2. Opbroek. 3. Van Harskamp. 4. J. Rusman. 5. J. Scheidier 4e klassement, l. C. de Best. 2. D. Schelvis 3. Van Harskamp, 4. j. Scheidier. 5. Opbroek! Totaaluitslag. 1. C. de Best 29 min. 6.8 sec. 18 p., 2. Van Harskamp 11 p„ 3. Opbroek 9 p., 4. J. Rusman 6 pt.. 5. D. Schelvis 4 pt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11