li IAARLEMSCHE VOETBALBOND a KON. NED. VOETBALBOND R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS OFFICIEELE MEDEDEELINCEN ROEIEN HONKBAL OM DEN ZILVEREN BAL. W AAyp A' G 15 JUNI 1936 HAASL'EM'S DAGBEAÖ Enschedé neemt de leiding in de competitie om het landskampioen schap. Feijenoord op eigen ter rein door Ajax geslagen. N.A.C. wint den uitwedstrijd tegen Be Quick. Kinheim degradeert naar de derde en H. R. C. pro moveert naar de tweede klasse. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND: Feijenoord—Ajax Be Quick—N.A.C 3 1—2 AFDEELING I. Promotie derde klasse: Kinheim—H.R.C. 3_5 Promotie reserve tweede klasse: H.F.C. 2—D.W.S. 2 3_7 Hilversum 2—Vriendenschaar 2 42 Promotie reserve derde klasse: West Frisia 2—Assendelft 2 6—0 De Spartaan 2—V.V.A. 2 3—1 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: S.C.H.Borne 23 OM DEN NED. VOETBALBEKER. Roermond—Helmond 64 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Enschedé 7 5 0 2 10 19—16 1.43 Feijenoord 6 4 0 2 8 19—13 1.33 Ajax 7 4 0 3 8 20—16 1.14 N. A. C. 7 2 0 5 4 9—15 0.57 Be Quick 7 2 0 5 4 16—23 0.57 AFDEELING I. Promotie Derde Klasse. H. R C. 4 2 1 1 5 9—8 1.25 D. W. V. 4 12 14 8—9 1.— Kinheim 4 1 1 2 3 9—9 0.75 AFDEELING III. Promotie Tweede Klasse. Borne 3 2 0 1 4 8—7 1.33 N. E. C. 2 10 12 2—3 1.— 5. C. H. 3 1 0 2 2 6—6 1.— KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Feijenoord-Ajax (3-6) Ten aanschouwe van ongeveer 15.000 kijkers heeft Feijenoord voor de kampioenscompetitie met 3—6 van Ajax verloren. Ajax heeft weer eens duidelijk gedemon streerd, dat zij onder alle omstandigheden toch maar een club blijft, waarmede de te genstanders geducht rekening hebben te hou den. De elftallen waren aldus samengesteld: Feijenoord: Van Male Bul. v. d. Heide, Wursten, B. Paauwe, Van Heel, Burg, Vrauwdeunt, Barendregt, Kantebeen, Linssen Ajax: Keizer, Van Diepenbeek, Been, Van Deyck, Anderiessen, Schubert, Stam, Gerritsen, Van Reenen, Mulders, Van Wijngaarden De eerste aanval is voor Ajax. Van Wijngaar den en Mulder zetten een fermen aanval op. Feyenoord onderneemt dan eenige snelle aanvallen, bij een waarvan Kantebeen een hard schot lost, dat rakelings over het hout werk gaat. Dan weer een goede aanval van Ajax. Schubert geeft den bal door naar Stam, deze wacht evenwel te lang, zoodat v. d. Heide nog kan ingrijpen. Voor het doel van Ajax ontstaat dan een gevaarlijk moment. Burg zet hoog voor, Kantebeen kopt, de bal dreigt langs het doel te vliegen, maar Vrauwdeunt snelt toe, kopt ook, waarbij de bal juist over gaat. Over het algemeen is Feijenoord het meest in den aanval, maar de hoofdstedelijke verdediging heeft er zoo scherp het oog in. dat haar voornoede niet veel kans tot scoren krijgt. Het spel is.ruim 20 minuten oud, wan neer Van Reenen er tusschen uit trekt, hij zwenkt naar links, zet voor, Stam loopt toe en met een welgeplaatst schot geeft deze Ajax de leiding (0—1). Dadelijk daarna is Ajax weer in den aan val. Van Male komt te vallen, Van Reenen mist, de toeloopende Van Wijngaarden doet het beter en de stand is 0—2. Twee minuten daarna heeft Ajax wederom succes. Van Reenen plaatst den bal naar Stam, diens voorzet belandt bij den vrijstaan- den Van Wijngaarden, deze lost een tam schot, dat via van Male's voet in het net snort (0—3). Van Male kan niet verder spelen en wordt vervangen door Huisman. Zeven minuten voor de rust sjouwt Baren dregt op het Amsterdamsche doel af. Hij ont loopt Been en met een fraai schot weet hij den achterstand te verkleinen (1—3). In de laatste seconden grijpt Keizer een voorzet van Van Heel. Barendregt loopt den Ajax-doelman den bal uit de handen, waar na hij den stand op 2—3 brengt. Na verloop van een kwartier na de hervat ting een fraaie aanval van de Ajax-voorhoe- de; de bal gaat van Gerritsen naar Stam. de ze plaatst voor doel, Van Reenen pikt het leer op, het schot is niet hard, maar Huisman laat den bal tusschen zijn handen door rollen, al dus een doelpunt aan Ajax cadeau gevend (2—4). Feyenoord komt geducht opzetten, maar de Ajax-verdediging met Van Diepenbeek aan het hoofd, staat zoo safe te spelen, dat er geen doorkomen aan is. Plots trekt dan de Ajax-voorhoede er weer tusschen uit. Stam snelt naar binnen en met een schitterend schot brengt hij den stand op 2—5. Even latei- staat het 3—5, wanneer Schubert een bal te gen Kantebeen aan trapt, van wiens hoofd het ronde ding in het net vliegt. Kort voor het einde onderneemt Stam een fraaien ren, hij passeert verschillende spe lers, geeft op het juiste moment den bal door aan Gerritsen, die er daarna met een enornf hard schot 3—6 van maakt. Be Quick-N. A. C. (1-2) Het was een genoegelijke wedstrijd, er werd kalm gespeeld, aan Groningsche zijde eigen lijk te kalm, want wanneer de Blijhams door tastender en sneller waren geweest, ongetwij feld zou de niet erg sterke Bredasche ach terhoede voor de rust i-eeds gepasseerd zijn geweest. Nu kwam de rust met een 10- voorsprong voor de Zuidelijken. Dit doelpunt werd na 20 minuten gescoord door Simons. Reeds direct na de hervatting begon Be Quick met een flink offensief, en ook al wisten de N.A.C.-backs 't spel zoo nu en dan naar de andere helft te verplaatsen, steeds kwamen de Groningers te-ug. bij welke aanvallen Ver- wijmeren vele malen hachelijke momenten doorstond, doch hij redde er zich voortreffe lijk uit. De fut ging er in de Groningsche gelederen door de voortdurende pech langzamerhand uit, terwijl de Be Quickers nog nog moedeloo- zer werden, toen Pienter geblesseerd raakte, waardoor hij slechts op halve kracht verder kon spelen. Weliswaar bleven de Groningers voortdurend iets sterker en was de wedstrijd dus nog allerminst verloren, maar toen Pien ter vijftien minuten voor het einde het onge luk had, den bal binnen het strafschopgebied met de hand aan te raken en Kools de pe nalty inschoot, was het pleit vrijwel be slecht (02). Hoewel de Groningers nog energieke po gingen in het werk stelden, lukte het hun eerst tien seconden voor het einde te scoren. Het was Bhjham Sr.. die een goed genomen corner van Jensema fraai inkopte (12). Promotie Res. Tweede Klasse. H. F. C. 2—D. W. S. 2 (3—7) Zooals te verwachten viel, heeft H.F.C. 2 ook dezen wedstrijd van het sterke D.W.S.-elftal met flinke cijfers verloren. Het H.F.C.-elftal telde zeer vele invallers waardoor eenige jonge spelers opgesteld konden worden, waarvan vooral Lips en v. Parreren zich onderscheiden hebben. De eerste heeft vele malen op fraaie wijze bijna zekere doelpunten voorkomen, voor zoover tenminste palen en lat hem dit werk niet uit handen namen. Ook v. Parreren heeft goed gespeeld en slaagde er bovendien in twee maal te doelpunten. Het wederom beschikbaar gestelde R.C.H.-terrein zag 't volgende H.F.C.- elftal binnen zijn lijnen: Lips, Schmal, Bos man, Kammmga, Drijver, Kuyk. v. Zwijndrecht Kermer, de Haan. B'ouricius, v. Parreren. Onmiddellijk is D.W.S. in den aanval en blijft dit ook voorloopig, zoodat de H.F.C.-achter- hoede het zwaar te verantwoorden krijgt. Goals blijven voorloopig uit, het buitenspel staan van de D.W.S.-voorhoede, de vele red dingen van Lips en de herhaalde bijstand van den paal zijn hier dé oorzaak van. Pas na een half uur weet de D.W.S.-midden- voor voor het eerst te scoren (0—1). Kort daarna brengt de linksbinnen den stand op 02. De H.F.C.-aanvallen zijn niet uitermate ge vaarlijk, het binnentrio wordt volkomen door de D.W-S.-baeks in bedwang gehouden, doch v. Parreren slaagt er in alleen te ontsnappen en :net een fraai schot te scoren (12). Na nog een goal van den D.W.S.-middenvoor is het rust (13). Na de hervatting pakt H.F.C. nog eens flink aan, v. Zwijndrecht speelt nu middenvoor. Nogmaals weet v. Parreren te doelpunten, nu uit een scrimmage (2—3) en kort daarna mist Bouricius een gemakkelijke kans voor den ge lijkmaker. De H.F.C.-achterhoede raakt nu uitgespeeld en D.W.S. neemt weer de overhand met als resultaat 4 goals in betrekkelijk kor ten tijd, zoodat de stand 2—7 is. Kort voor het einde maakt Kermer met een ver schot er nog 37 van. Voor de H.F.C.-reserves is het te hopen, dat de uitwedstrijd naar Culemborg niet meer van belang zal zijn en dan achterwege kan blijven. Promotie 3de Klasse. Kinheim—H. R. C. (3—5) Een zeer teleurstellend seizoen heeft Kin heim op ongelukkige wijze geëindigd. In een wedstrijd waarin Kinheim technisch beter spel heeft laten zien. werd toch verloren, door zwak spel van keeper Druyven. die na het scoren van 't eerste doelpunt zijn zelf vertrouwen totaal kwijt was. en van links back Stals die met een knietje sukkelt en te veel een afwachtende houding aannam. Kinheim begon uitstekend en belegerde met knap spel al dadelijk het H.R.C.-doel, waar Nieman een behoorlijke 'kans miste. Een volgende goede aanval kwam bij Ellen die den linksback passeerde en daarna den bal naar H. Groeneveld plaatste. Ook hij passeerde een back en schoot daarna on houdbaar in. (1—0). Kinheim speelde vol vertrouwen verder, doch al spoedig bleek het dat het in de ach terhoede niet klopte. Het duurde dan ook niet lang of een voor zet van den rechtsbinnen liet Druyven glip pen, waarna de linksbuiten Dissel nog juist kans ziet om in te schieten. (11). Stals verwisselt van plaats met Nieman, doch het zelfvertrouwen is weg. Het duurt niet lang of Kuiper heeft den stand op 12 gebracht. H.R.C. heeft nu het beste van het spel. Als Sanders voorzet, zal W. Groeneveld den bal onderscheppen; de H.R.C 'er Zijmni valt hem achter aan, waarna Kuiper on houdbaar in'kogelt. (13). Na de rust komt Kinheim er geruimen tijd beter in en als Kuilenburg een kans krijgt en resoluut inschiet, is er nog een kans (23) Daar treuzelen gaan enkele kansen verlo ren. Dan komt het keerpunt van den wed strijd want bij een der snelle H.R.C.-aan vallen scoort Gast (24). Twee minuten later laat Druyven een tam schot van Gast glippen. (25). Nu is Kinheim geslagen; wel maakt Ellen nog op fraaie wijze 35, doch de achter stand is te groot. Rozemeijer. die een prima partij speelde, veroorzaakt dan nog een penalty, die Druy ven stopt en dan is het eindigen. De Uitslagen. Om liet landskampioenschap. VolendamBrabantia, 112 Promotie-degradatie LauraCaesar 32 Beslissingswedstrijd. V.I.C.—Wilskracht I 3—2 DenemarkenZweden (43) Uit Kopenhagen Zondagmiddag is te Ko penhagen de 29ste landenwedstrijd Denemar kenZweden gespeeld. Tot veler verrassing werd Zweden, dat tot de sterkste voetballan den behoort, met 4—3 door Denemarken ge klopt, nadat de rust met gelijken stand, 3—2, was ingegaan. SECRETARIAAT: DUVENVOOROESTRAAT 62 - HAARLEM - TELEFOON 14669 SPREEKUUR, Gedurende de manden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen worden verzocht daarvan schriftelijk mededeeling te doen. BONDSBESTUUR. Vergadering van het Bondsbestuur op Vrijdag 26 Juni a.s. ter voorbereiding van de jaarverga dering. JAARVERGADERING. De jaarlijksche algemeene vergadering zal wor den gehouden op Zaterdag 18 Juli a.s. in gebouw Zang en Vriendschap, Jansstraat te Haarlem. Notulen. De notulen der vorige vergadering zullen in den loop dezer week aan de Secretaris sen worden toegezonden. Voorstellen. Voor vereenigingen welke voor stellen aan de jaarvergadering wenschen in te zenden blijft daartoe de gelegenheid bestaan tot Vrijdag 26 Juni a.s. aan het Bondsbestuur. Verkiezing Bestuursleden. Dit jaar treden periodiek af de H.H. Ch. Boeree, A. Heimig, M. Ponsteen en C. H. Vrugt, De aftredende bestuursleden zijn terstond her kiesbaar. Voor candidaatstelllng zie men art. 45 van het Huish. Reglement. LAATSTE WAARSCHUWING. Met verwijzing naar het bepaalde by art. 7 Huish. Regl K.N.V.B. en art. 64 Huish. Regl. H.V.B. wordt er nogmaals de aandacht op geves tigd, dat het verboden is aan aangesloten ver eenigingen of leden van aangesloten vereeni gingen deel te nemen aan of medewerking te verleenen tot het spelen van wedstrijden waartoe niet door den K.N.V.B. of H.V.B. toestemming is verleend. Spelers die ondanks deze waarschuwing toch aan dergelijke wedstryden deelnemen wor den onverbiddelyk uitgesloten voor de deelname aan H.V.B.-wedstryden. De Vereenigingsbesturen worden verzocht hieraan zooveel mogelyk be kendheid te geven aan hun leden en het uitko men van hun spelers in verboden wedstryden onverwijld mede te deelen aan het Bondsbureau. ATHLETIEKDAG VOOR NIEUWELINGEN. Door de Districtscommissie Noord-Holland van de K.N.A.U. wordt op Zondag 5 Juli a.s. op de Sintelbaan Olympiaplein te Amsterdam een ath- letiekdag voor nieuwelingen georganiseerd De deelnemers zyn in groepen ingedeeld en wel groep B uitsluitend voor leden van de voetbal bonden A. V B., A. K. V B., A. V. V. B., H. V. B. en N H. V. B. Het programma luidt: Hardloopen: 100, 400, 800 en 1500 M. Springen: Verspringen m. a. en hoogspringen m. a. Werpen: Discuswerpen en kogelstoten. Estafette: 4 x 100 M. en de 400-300-200-100 est. Inschryvingen voor 24 Juni onder byvoeging inleggeld (per persoon 0.25, per estafetteploeg 0.75) aan den heer G. Cramer, Boeroestraat 3, Wormerveer OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behande ling worden genomen, indien belanghebbende als lid by den H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en by de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het bestuur der nieuwe ver eeniging zyn ingekomen Bezwaren tegen inwil- reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. Aanvragen. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere ver- eeniginge zyn ingekomen. Bezwaren tegen inwil liging van het verzoek moeten binnen zeven dagen na heden, schriftelyk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestui® worden gebracht. No. 650. G. Uiterwyk Winkel Jr., wonende, tas Zwanenburg, IJweg 84, van Zwanenburg naif D. K. T. BOETEN. Krachtens art. 61 Huish. Regl. (niet voldoes nota Penningmeester): No. 456 SIZO (2e verzuim). UITSLAGEN VAN ZONDAG 7 JUNI 1936. Promotie-competitie 3e klasse, groep A. Bloemendaal-vet.Kennemers 7 3-1 Stads-Editie-beker. Beslissingswedstrijd: Kennemers 3—Stormvogels 3 16 STANDEN PROMOTIE-COMPETITIES. 2e Klasse. gesp. gew. gel. verl, pnt. v. teg, V. V. B. 3 12-47 Droste 3 1113 7 Zandvoort 2 3 1113 5 Bloemendaal 2 3 1 - 2 2 6 3e Klasse - Groep A. Zandvoort 3 3 2 1 - 5 7 R. C. H. 11 3 2 - 1 4 8 Kennemers 7 3 1 - 2 2 4 Bloemendaal Vet. 3-1214 3e Klasse - Groep B. H. F. C. 4 3 3 - - 6 18 Zandvoort 5 3 1 1 1 3 15 Beverwyk 3 1113 5 Zeemeeuwen 4 3 - - 3 8 3e Klasse - Groep C. R. C. H. 9 2 11-34 V. S. V. 5 2-2-35 Beverwyk 3 2 1 1 1 3 Kampioenschap van Haarlem. Eindstrijd HaarlemKinheim A.s. Donderdagavond Kwart over acht wordt op het terrein aan den Schoterweg tusschen Haarlem en Kinheim de eindstrijd om het kampioenschap van Haarlem ge speeld. De wedstrijden van „Hollandia". 's MOLENAARSBRUG. Zaterdag zijn de Hollandia Roeiwedstrijden op den Ouden Rijn bij 's Molenaarsbrug voortgezet. Kleine verschillen van V2 tot IA bootlengte waren geen zeldzaamheid en dat maakte voor de toeschouwers het volgen van den strijd bijzonder aantrekkelijk. De wind was in den nacht geheel gedraaid en stond thans in de lengte van de baan van de finish naar den start, zoodat over het al gemeen minder gunstige tijden dan Vrijdag werden gemaakt. Eerst bij de beslissing van de hoofdnummers de Oude en Jonge Ach ten draaide de wind wederom en de Jonge Achten B waren de eerste, die daarvan profir teerden. In deze race ontwikkelde zich een felle strijd tusschen Amstel en Triton, doch ook in de eindspurt behielden de Amsterdammers hun kleine voorsprong, zoodat zij met ruim een taflengte verschil door de finish gingen. Amstel verbeterde hierbij het record, dat met 6 min. 30 1/5 sec. op naam van Njord stond, met 10 seconden. Bij de Jonge Acht A won Nereus vrijwel on bedreigd. Ook de Oude Acht was voor Nereus, dat zich reeds in het midden van de baan een kleinen voorsprong wist te veroveren om deze tot het einde te behouden. Nochtans werd zoo wel door Njord als door Maas goed partij ge geven. De Leidenaars gingen met een lengte en de Rotterdammers met een taflengte daar achter door de finish. De uitslagen der finales zijn: Jonge Vier A: 1. Njord 7 min. 26 2/5 sec.; 2. Aegir (1 lengte). Jonge Skiff A: 1. Hunze (Van Dalen) 8 min. 13 4/5 sec.; 2. Hoop (Zeegers). Oude Vier: 1. Nereus 7 min. 23 1/5 sec.: 2. Njord op een halve lengte, na 'n harden strijd. Het nummer lichte Skiff won Van Niftrik van De Hoop in 8 min. 42 2/5 sec. vóór 2. Delftsche Sport (ver achter). Lichte Vier: 1. Triton 7 min. 52 1/5 sec. door een felle eindspurt vóór Argo (!/2 lengte); 3. Njord (IA lengte). De finale Overnaadsche Vier werd in de laatste paar honderd M. met een boord-aan- boord race met den laatsten slag gewonnen, Delftsche Sport in 7 min. 45 2/5 sec. Tweede werd Adelborsten op 1 Meter; 3. Amstel (halve lengte). Vier zonder stuurman was voor Nereus, daar Laga zich had teruggetrokken. Twee zonder stuurman: 1. Hoop (geen tijd); Laga stuurde door de verkeerpiketten. Oude Twee: 1. Willem III, 8 min. 42 2/5 sec. met iy2 lengte voor Aegir. Dames stijlroeien: Skiff seniores: 1. Am stel mej. Fontaine; 2. Willem III (mej. Ta conis). Oude Vier: 1. Willem III; 2. De Vliet. Skiff stijlsnelroeien; 1. Hunze; 2. Delftsche Sport. Vieren stijlsnel: 1. Argo; 2. Hunze (taf lengte). Achten stijlsnel: 1. Vliet; 2. Nereus (ge ring verschil). ij In het nummer Seniores Skiff kwamen te gen elkaar uit de skiffeurs H. ten Houten (Willem III) en E. Moltzer (De Hoop). Aan- vanakelijk lag Moltzer voor. De sculler van Willem III wist echter voor te komen en door vinnig spurten met drie lengten te winnen in 8 min. 71/5 sec. Jonge Acht B: 1. Amstel 6 min, 20 4'5 sec., (oud record 6 min. 30 1/5 sec.); 2. Triton (taf lengte); 3. Argo (ver achter). Jonge Acht A: 1. Nereus 6 min. 411/5 sec.. 2. Laga (2 lengten): 3. Aegir (3 lengten). Oude Acht: 1. Nereus 6 min. 34 sec.; 2. Njord (V/z lengte); 3. Maas (2 lengten). De seriewedstrijden om den Zilveren Bal zijn in tweeërlei opzicht een groot succes voor de Honkbalclub Haarlem geworden. In de eerste plaats bleek de serie goed georganiseerd te zijn en in de tweede plaats werd de eind strijd door Haarlem H gewonnen, waardoor dus Haarlem voor een jaar den bal in bezit kreeg. De eerste wedstrijd was de ontmoeting H. H. C. II—D. E. V. In het begin sloegen de D. E. V.'ers Kleve een paar keer. Ook kwamen fouten voor in het veldwerk van H.H.C. Daar door was een overwinning van H.H.C. in het eerst lang niet zeker. Een paar goede aan gooien van Rol naar Freymuth op het tweede honk bedwongen ten laatste de D.E.V.-score. En door een paar grove fouten in de D.E.V.- gelederen wist H.H.C. ook nog het winnende punt te scoren. De uitslag was: D.E.V.: 1113 totaal 6 H.H.C.: 0 13 3 totaal 7 Hierna werd E.D.O., twee jaar achtereen houder van den bal, zonder slag of staat door de Duvianen (Velsen) uitgeschakeld. De uitslag was: De Duvianen: 2 0 7 1 x totaal 10 E.D.O. II: 0 0 2 0 4 totaal 6 Bij R. C. H. vlotte ook niet alles. De in het begin verkregen voorsprong op De Catchers ging verlaren en na vier innings was de stand 8—8. Vanzelf bracht de vijfde inning groote spanning. De Catchers scoorden nog drie runs en, hoewel met groote moeite, R. C. H. wist het tot vier te brengen en won dus met 12—11. Catchers: 1 0 2 5 3 totaal 11 R.C.H.: 3 1 4 0 4 totaal 12 Haarlem II wenschte een beter figuur te maken dan verleden jaar en sloeg den A.F.C. werper naar alle kanten. A.F.C. maakte bo vendien talrijke fouten en de eerste beurt van Haarlem leverde dan ook al elf runs. Door goed veldwerk van Haarlem kreeg A.F.C. vrij wel geen kans. De uitslag was: A. F. C.: 2 111 totaal 5 Haarlem: 11 0 1 3 totaal 15 A. M. V. J. miste Van Driel en presteerde (daardoor?) zeer weinig. De eenige run was een home run van Woortman. Vooral in het begin waren de Duvianen sterker en zij won nen dan ook met 8—1. Duvianen: 3 3 11 totaal 8 A. M. V. J. 0 0 10 totaal 1 Voor de tweede ronde waren dus overgeble ven Haarlem II—R.C.H. en H.H.C. II—Duvia nen, Jammer voor R.C.H. kon Van Thiel 's middags niet werpen. Eerst wierp Van Eek en later probeerde Weber het. De slagmen- schen van Haarlem waren echter ook nu niet te houden en de eene goede slag volgde op den andere. Die vele slagen brachten 't veld werk van R. C. H. geducht in de war. Het was goed te zien dat hier nieuwelingen tegen over meer geroutineerden stonden. Een in ning van twaalf gaf Haarlem een goeden voorsprong en besloten werd met een beurt van negen. Haarlem II: 12 0 2 9 totaal 23 R. C. H. I: 1 3 4 0 totaal 8 Daarmee was ook R. C. H. uitgeschakeld. H. H. C. II—Duvianen werd een zeer gelijk opgaande strijd. Wel was van beide partijen te bemerken dat zij al meer gespeeld hadden. Hoewel het moeite kostte wist Duvianen een kleine meerderheid te handhaven. Duvianen: o 2 1 2 o totaal 5 H.H.C. II: 0 2 0 0 1 totaal 3 Nu was dus ook H.H.C. n van het tooneel verdwenen. De eindstrijd zou gestreden worden door Haarlem II en Duvianen. Het werpen stond dezen keer niet. meer op hoog peil. maar Haarlem wist goed te slaan en ook het veld werk uitstekend op peil te houden. In de eer ste beurt raakten wel drie honken bezet, doch kwam niemand binnen, maar daarna waren de Haarlemmers over de moeilijkheid heen, De uitslag was: Haarlem II: 0 7 10 totaal 17 Duvianen I: 3 2 1 totaal 6 Hierna dankte de voorzitter van Haarlem allen, die meegewerkt hadden om den dag zoo goed mogelijk te doen slagen en reikte hij den bal over aan aanvoerder Mazee. Daarmee was een drukke honkbaldag ten einde. UITSLAGEN DERDE KLASSE E.D.O. V: 10 0 5 2 2 2 totaal 21 Schoten II: 5 3 7 3 3 8 totaal 29 I. V. O.: 2 7 0 0 2 0 2 totaal 13 R. C. H. II: 7 1 2 2 1 2 2 totaal 17 De voor Zaterdag vastgestelde wedstrijden R. C. H. IV—Duvianen II en E. D. O. IV—Haar lem III moesten wegens regen op het laatste oogenblik gestaakt worden. Amsterdam-Haarlem. De Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende negentallen van Haarlem en Amsterdam is met een flin- ken nederlaag der Haarlemmers geëindigd. Het Haarlemsche negental bestond uit: Hunik, K. Zandstra, J. Baas, Jaap Hartog, Moll Van der Putten, Blomvliet, Van den Heuvel, Reinders en Wulfhorst. Bij Amsterdam ontbrak M. C. Bakker, waar door nu Van Pareren op het derde honk stond en Meenhorst de negende man werd. Bijna den geheelen wedstrijd stond Moll voor Haarlem op de werpplaat. Kort na het begin van de achtste inning werd hij vervan gen door Blomvliet. De Amsterdamsche wer per Lammens werd in het begin van de ne gende beurt door Wilders vervangen. Lammens paste in dezen wedstrijd de tac tiek van het „slowbowlen" toe en het valt niet te ontkennen dat hij daarmee groot succes heeft gehad. Vanzelfsprekend geen succes met drie slag. Maar dat de Haarlemmers het ondanks hun tien honkslagen het tot slechts vier runs gebracht hebben, zegt heel wat. Tel kens weer ging de bal omhoog en in het verre veld werd geeil enkele fout gemaakt. Iedere vangkans werd benut, In totaal werden zoo liefst zeventien Haarlemmers uitgevangen. Dat is bijna de helft want er kwamen in ne gen innings vijf en veertig spelers aan slag. Als we daar nog bij voegen dat eenige keeren de derde nul viel op het moment dat twee of drie honken bezet waren, dan weten we vol doende dat 't den Haarlemmers niet mee ge zeten heeft in dezen wedstrijd en is de lage score wel eenigszins verklaard. Onder de honkslagen der Haarlemmers was alleen die van Moll twee honken waard. Bij de Amster dammers sloeg echter Wilders in de tweede innings al een schitterende home run, die hij in de zesde beurt liet volgen door een drie- honksiag. In de tweede beurt werd Moll trou wens vaker geslagen en mede door enkele keeren vier wijd, kreeg Amsterdam in die beurt vijf spelers over de thuisplaat. De acht ste beurt bracht den Amsterdammers, on danks het feit dat er slechts één honkslag in voorkwam, nog vier runs op. Ook hier aan hadden de keeren vier wijd, eerst van Moll, daarna van Blomvliet, schuld. Voor het peil van den wedstrijd was het jammer, dat deze twee innings voorkwamen. In de overige zéven beurten eindigde Amster dam ook vier maal met nul, terwijl geen beurt van deze zeven meer dan één run op bracht. Als velder heeft Bosscher een bijzon der goede beurt gemaakt. Zes maal heeft hij door een vang de tegenpartij een nul bezorgd. Aan slag was Van den Heuvel Reinders het best. In vier beurten wist hij drie maal een honkslag te geven. K. Zandstra werd in de vier slagbeurten driemaal uitgevangen en J. Baas driemaal in vijf beurten. Er is trou wens geen Haarlemmer die niet een of meer keeren door een vang is gesneuveld. In de zesde beurt kwamen vier Haarlemmers aan slag, waarvan er drie werden uitgevangen. De cijfers der innings zijn: Haarlem 101010001=4 Amsterdam 151000140 12 Na afloop reikte de heer Bleesing den be kenden wisselbeker over aan den aanvoerder van Amsterdam. Deze, Van Heeswijk vaa Blauw Wit, dankte in het kort.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12