Dit aardige jampotje met rieten hengsel voor slechts g PaS. RADION BONS MAANDAG 15 JUNI 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 3 Korte staking te Apeldoorn. Van autobuspersoncel. Zaterdagmiddag is een staking uitgebroken bij het A.A.A. autobusbedrijf te Apeldoorn. Tvelke staking ondgeveer honderd personen nl. chauffeurs, monteurs en conductrices omvat. Reeds langen tijd was er gisting onder het personeel in verband met herhaalde ontslagen enz. Vrijdagnacht werd een personeelsvergade ring gehouden, waar verslag is uitgebracht van een onderhoud met de directie van de A. A. A. Naar aanleiding hiervan besloot het personeel met vrijwel algemeene stemmen terstond in staking te gaan. De A. A. A.-directie exploiteert behalve den stadsdienst te Apeldoorn en in de buitenwij ken. waarop een halfuursdienst wordt onder houden. verschillende andere lijnen, o.a. Apel doornWoeste HoeveArnhem en Apel doornHoenderlo. Voorts een dienst op Hars kamp en Ede en sedert eenigen tijd ook een buslijn van Deventer naar Arnhem. Met acht werkwilligen is Zaterdagmorgen getracht de voornaamste lijnen in bedrijf te houden. Men slaagde erin o.a. de eerste bus naar Arnhem te laten vertrekken. Het plaat selijk net kon niet worden bereden, waardoor tal van reizigers, die met de vroege treinen moesten vertrekken, werden gedupeerd. Naar het Handelsblad nader verneemt is na gehouden besprekingen met den burgemeester van Apeldoorn, het werk Zaterdagmiddag te half 5 hei-vat. Vrijwel het geheele personeel is weer in dienst genomen. NATIONAAL HERSTEL VRAAGT STRENGE MAATREGELEN. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft Zaterdag telegra fisch aan den minister van Justitie verzocht, een onderzoek te doen instellen naar het ge sprokene op de vergadering van de Federatie van Transportarbeiders in het Algemeen Ver kooplokaal te Rotterdam en indien het juist mocht zijn, dat hier aansporing tot aansla gen op fundamenteele rechtsbeginselen, na melijk de bezetting van fabrieken volgens Bolsjewistische methode, heeft plaats gehad, strenge maatregelen tegen de sprekers te ne men. GEEN STAKING IN DE HAVEN VAN TERNEUZEN. De geruchten als zou in de haven van Ter- neuzon een algemeene staking zijn uitgebro ken, zijn van allen grond ontbloot. Wel heeft de plaatselijke afdeeling van den Centralen Bond van Transportarbeiders medegedeeld dat een staking is uitgebroken, doch bij in formatie is gebleken, dat slechts een kleine groep arbeiders, meest aangeslotenen bij ge noemden Bond, zich niet voor werk hebben aangemeld. De werkzaamheden aan de sche pen geschieden op normale wijze. Van ver uit den omtrek komen de werkloozen uit ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen naar de dokken om te trachten werk te verkrijgen. Hoewel er thans een twintigtal zeeschepen, waaronder eenige van ruim 10.000 ton, geladen en gelost worden, geeft deze bedrijvigheid in hoofdzaak werk aan de Terneuzenscre havenarbei ders. zoodat zeer velen teleurgesteld moesten 'worden. DE DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES TE GRONINGEN. De diefstal op groote schaal van rijwiel plaatjes te Groningen blijft steeds aanhouden. Binnen 14 dagen werden reeds zes personen gearresteerd, die allen ter beschikking van de justitie zijn gesteld. De recherche heeft thans wederom twee personen aangehouden, den 33-jarigen rijwielhersteller J. W. en den 30-jarige K. B., zonder tjeroep, beiden wonende te Groningen. Beide zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Het onderzoek duurt voort. WAARSCHUWING De secretaris van den Armenraad te 's-Gra- venhage waarschuwt tegen het geven van gif ten aan en het koopen van geschriften van: Nederlandsch Leger des Heils, ook optredend onder den naam: „Algemeene Maatschappe lijke Hulpverleening". Blaadjes zijn: „De Heils banier" en „Hulp in Nood". Adres te 's-Gra venhage: Nieuwen Molstraat 2 en Stille Veer kade 36: Nationaal Reddingsleger, adres te 's-Gravenhage: Amsterdamsche Veerkade 24; Nationaal Leger des Heils te 's-Gravenhage (nog geen adres hebbend) en het Leger des Heeren (L. d. H.) te 's-Gravenhage (nog geen adres hebbend). Deze niet-bonafide instellingen werken ten deele ten eigen bate, ten deele trachten zij door naam en uniform het publiek te mislei den en verwarring te stichten met het beken de „Leger des Heils" (stichter William Booth). De groote bestelling der Spoorwegen. De orders worden verdeeld. De Tel. verneemt uit Utrecht: Naar ons bij informatie bij de Nederlandsche Spoorwegen is gebleken, is het A.N.P.-bericht, dat melding maakte van een order van f 600.000 aan de A.E.G. te Berlijn in dezen vorm niet juist. De order is verdeeld tusschen de Nederl. Siemens-maat-schappij in Den Haag en de Amsterdamsche fabriek der A.E.G. De A.E.G. zal de electrische bovenleidingen leve ren voor de baanvakken UtrechtArnhem en Utrecht-Eindhoven, de Nederlandsche Sie- mens-maatschappij voor de vakken Amster damUtrecht en UtrechtGoudaRotterdam. Het benoodigde materiaal zal voor een deel in Nederland vervaardigd kunnen worden. Het ligt in de bedoeling, de rijsnelheid van de electrische treinen op deze baanvakken op te voeren, in verband waarmede de bovenlei dingen anders van vorm zullen worden dan de bestaande. Zoo spoedig mogelijk zal met het werk, dat op 1 Mei 1938 geheel gereed moet zijn, worden begonnen. Men is hier en daar reeds bezig met het plaatsen der palen. DE VARKENSPRIJZEN. De minister van Landbouw en Visscherij heeft besloten, de Nederlandsche veehouderij centrale in de gelegenheid te stellen tot steun aan de te lage varkensprijzen varkens af te nemen. Het ligt in de bedoeling door dezen maatregel de varkensprijzen tot een minimum van ongeveer 18 ct. per pond levend op te voeren. Zeer binnenkort zal nader be kend gemaakt worden, onder welke voorwaar den en tegen welke prijzen de Nederlandsche veehouderijcentrale deze varkens zal afnemen. Zou dit leuke jampotje niet gezellig staan op Uw ontbijttafel? U kunt er een krijgen voor slechts 12 Radionbons. Natuurlijk maakt U hier gebruik van en gaat U zonder twijfel naar het Sunlight Geschenkendepot, Kruisweg 57, Haarlem, waar U dadelijk aan zulk een jampotje geholpen wordt. Bovendien zijn daar zolang de voorraad strekt, tot uiterlijk 30 Juni, tegen een zeer laag aantal bons verkrijgbaar: Sponsbal, rubber 3 Radionbons Poederdoosje 7 Kop en schotel 10 Radionbons Damestasje25 Koop dus heden nog een paar pakken Radion en ga met de bons naar het Geschenkendepot, vóór het te laat is. De ongeëvenaarde zuurstofwerking, de snelle en volkomen reiniging en de bijzondere helderheid van Uw was goed, al deze zeldzame eigenschappen maken Radion tot. n topprestatie! P. C. S. 32-091 H (Adv. Ingcz. ?lcd.) Het ernstige ongeluk in de Oranje Nassaumijn 3. Nadere bijzonderheden. Omtrent het ernstig ongeluk in de Oranje Nassaumijn wordt nader gemeld: Vrijdagavond waren op de 250 meter ver dieping van de Oranje Nassaumijn 3 te Heer- lerheide drie mijnwerkers op een der werk- putten aan het boren, toen zij op een gegeven oogenblik men vermoedt althans dat dit de oorzaak van het ongeluk is geweest op oude patronen stootten, welke in den wand waren achtergelaten. Er volgde een hevige ex plosie, waarbij de Italiaan Tumulero op slag werd gedood en de Nederlandsche mijnwerker Boschman zoo ernstig, werd gewond, dat hij een kwartier later aan zijn kwetsuren is over leden. De derde mijnwerker, de Duitscher Metten werd zoodanig aan het gezicht gewond, dat hij waarschijnlijk het licht van zijn beide oogen zal moeten missen. Metten werd naar het St. Josephziekenhuis te Heerlen overge bracht. Hij kon tot Zaterdag nog niet worden gehoord, zoodat men nog in het duister tast omtrent de juiste toedracht van het ongeluk. De Italiaan was gehuwd, Boschman niet. Beide verongelukten woonden te Heerlerheide. TEGOED SPAARBANKBOEKJE FRAUDULEUS AFGEHAALD. Bij de politie te Amsterdam is aangifte ge daan terzake vermissing van een spaarbank boekje van de spaarbank voor de stad Amster dam, waarop een tegoed van circa f 1.000.—. Op 31 Maart j.l. werd het tegoed van de spaar bank afgehaald. HET BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN EINDHOVEN Men schrijft ons uit Eindhoven: Het verdient ongetwijfeld nog vermeld te worden m welke bijzondere mate de bevolking van Eindhoven blijk heeft gegeven van haar groote waardeering voor het bezoek van Prin ses Juliana aan deze industriestad. Niet alleen dat in verschillende stadsgedeelten bijna huis aan huis gevlagd werd, doch het enthousiasme van de duizenden die zich op het Stationsplein hadden opgesteld was zoo groot, dat de politie nauwelijks bij machte was de juichende me nigte in bedwang te houden. Ook bij haar te rugkeer naar het woonhuis van dr. Philips, waar zij met haar gevolg overnachtte, kwam het tot spontane huldebetoogingen, die op overtuigende wijze uiting gaven aan de groote aanhankelijkheid der Eindhovensche burgerij aan het Oranje-Huis. De verlaging der Rotter- damsche havengelden. Koninklijk goedgekeurd. Ten stadhuize te Rotterdam is Zaterdag be richt ontvangen van het verleenen van de ko ninklijke goedkeuring op de verlagingen van het zeehavengeld en het kadegeld. Ged. Staten hebben goedkeuring gehecht aan de verlagingen van termijnhuren, erf pachtscanons en loodshuren: de verlagingen der opslag- en kraantarieven behoeven geen goedkeuring van het hooger bestuur. Het ingaan van de tijdelijke maatregelen, op heden Maandag 15 Juni is door een en an der verzekerd. Roof op klaarlichten dag. Bejaarde boekhouder om den tuin geleid. Dezer dagen heeft men uit een kantoor lokaal aan een perceel aan de Leeghwater- straat te 's-Gravenhage, waarin gevestigd is het expeditiebedrijf van de Firma J. de J-, op sluwe wijze f 600 wete nte ontvreemden. Gewoonlijk is het personeel tusschen 12.30 en 1.30 uur afwezig, behoudens een kantoor bediende. Ook thans was dit het geval. Gedurende de afwezigheid van het over- rige personeel bleef achter de 76-jarige boek houder. die aldaar reeds jaren in betrekking is. Omstreek* half twee kwam een onbekend persoon hem mededeelen. dat in het pakhuis een vat olie open stond en de olie er uit liep. De firma heeft voor eigen gebruik achter in het pakhuis een vat olie staan, hetgeen van de straat nauwelijks zichtbaar is. De boekhou der ging onmiddelliik met den persoon, die hem waarschuwde, het pakhuis in en inder daad bic-ek de kraan van het vat open te staan en een weinig olie lag op den grond voor het vat. De kraan werd gesloten, eenig zand werd gestrooid en men bleef nog eenige oogenblikken nraten, waarop de onbekende de veronderstelling uitte, dat het vermoedelijk kwajongenswerk zou zijn. Hij zou wel eens even buit-er kijken en verwijderde zich aan de achterzijde door de Leeghwaterstraat. Het onderhoud had nauwelijks 10 minuten geduurd. De boekhouder «ring naar het kantoor terug en daar bleek, dat een tweede persoon van deze gelegenheid gebruik had gemaakt om een lade open te breken en daaruit f 600 te ont vreemden. Sporen van braak waren aanwezig. Later viel het den boekhouder in, dat hij een hem onbekend persoon per rijwiel eenige malen langs het kantoor had zien rijden, die naar binnen keek. Het signalement van deze personen, die beiden per rijwiel waren, luidt: 1. ongeveer 35 jaar. lang circa 1.78 meter, gewoon postuur, heeft betrekkelijk zware stem, gekleed in donker colbertcostuum. draagt grijze jockey pet. 2. Ongeveer 30 jaar, rossig haar, flink pos tuur, 'gekleed in donker costuum, draagt een zwarten bolhoed. De tarieven in onze haven steden. Ook te Amsterdam verlaging? Er is ten stadhuize te Amsterdam een mis sive binnengekomen, waaruit blijkt, naar de N.R.Ct. meldt, dat de regeering bereid is Amsterdam op dezelfde wijze als Rotterdam te helpen, om tot verlaging van de haventa rieven te komen, mits de raad een beter in zicht toont ten aanzien van de begrooting voor het loopende jaar. In verband hier mede zullen B. en W. nu aan den raad voor stellen de verhooging met een totaal van 43 000 gulden van verschillende posten te schrappen. Woensdag over een week zal. naar wij reeds bericht hebben, deze zaak in den raad behandeld worden en men hoopt en verwacht nog altijd dat 's raads meerder heid zich nu hierbij zal neerleggen. Anders zou de verlaging der haventarieven, die eenige tonnen zal kosten, niet kunnen door gaan. wat ook uit een oogpunt van werkver ruiming zeer betreurd zou moeten worden. Het is niet aan te nemen, dat de raad hiertoe niet zou willen meewerken. Jeugdige werkloozen. Nieuwe circulaire van minister Mr. Slingenberg. De minister van sociale zaken heeft een cir culaire aan de gemeentebesturen doen rich ten, met betrekking tot de werkloosheid on der de jeugd. Het is den minister gebleken dat moeilijk is aan te geven, welke soorten van werkzaam heden zich in het bijzonder er voor leenen om overeenkomstig zijn vorige aanschrijving als z.g. ongebruikte arbeid te worden beschouwd. Daarom geeft hij eenige voorbeelden. De minister zal het in hooge mate waardee ren, indien alles wordt gedaan om het vrije initiatief op dit gebied aan te moedigen. De minister vraagt tenslotte nog de aandacht voor het stelsel van twee op een, dat in den Haag bij den gemeentelijken telefoondienst en andere gemeentebedrijven toepassing vindt en ook reeds elders met succes wordt toege past. Het stelsel komt in groote lijnen hierop neer, dat de arbeid van jongemannen van 14 tot en met 21 jaar niet door een wordt ver richt, doch door twee. In de gemeente den Haag wordt dit bij de gemeentebedrijven al dus toegepast, dat des morgens een deel van de jongens aan den arbeid is geplaatst en des middags een ander deel. Het is in de praktijk gebleken, dat indien de leiding van het be drijf en de aan de leiding toegevoegde krach ten, zich met volle overgave aan deze zaak ge ven, het technisch in vele gevallen mogelijk is, dit systeem toe te passen, zonder dat dit voor het bedrijf als zoodanig, ook uit finan cieel oogpunt, overwegende bezwaren behoeft op te leveren. Praktisch zijn de eenige extra- kosten kleine verhoogingen van de lasten voor de sociale verzekering. De toepassing van het hierbedoelde stelsel in enkele andere be drijven geschiedt als volgt: Bij de staatsmijnen werken de jongens ge durende 2 weken halve dagen en daarna ge durende 1 week heele dagen. De eigen vak school draagt hier zorg voor de theoretische ontwikkeling in den vrijgekomen tijd. Onge veer 900 jongens zijn op deze wijze werkzaam De minister wijst er op dat het niet in de bedoeling ligt het hierbedoelde stelsel ook in te voeren voor die jongens, die tot nu toe heele dagen werken, doch slechts bij plaatsing van nieuwe jonge krachten. Om concurrentie te voorkomen, verdient het aanbeveling, dat de invoering zooveel mogelijk gelijktijdig door de voornaamste werkgevers in een ge meente geschiedt De gemeentelijke actie voor deze aangelegenheid ware toe te vertrouwen aan een kleine commissie, onder voorzitter schap van den burgemeester, dan wel van een wethouder, bijv. die belast is met de zaken van de werkloozenzorg, in welke commissie tevens zitting dienen te heben enkele repre sentatieve vertegenwoordigers van de werk gevers en de werknemers ter plaatse, bij voor keur aan te wijzen op aanbeveling van de daarvoor in aanmerking komende werkge vers- en werknemersorganisaties. Het doel van de plaatselijke commissie zou aldus kun nen worden omschreven: a. het vinden van leiders van bedrijven die bereid zijn het 2 op 1 stelsel in hun onderneming toe te passen: b. het opnemen van jongeren in het bedrijfs leven voor het verrichten van onbenutten arbeid; c. het zoeken van wegen en middelen die er toe kunnen leiden, de werkloosheid on der de jeugd te verminderen. DE BEELDHOUWER L. ZIJL GEHULDIGD. De beeldhouwer L. Zijl is Zaterdagochtend te zijnen huize te Bussum gehuldigd door het comité, dat zich ter viering van zijn 70sten verjaardag heeft gevormd en dat te zijner eere een Zijlfonds heeft gesticht ten behoeve van het lager onderwijs aan schipperskinderen van alle gezindten. Het volledig uitvoerend co mité, dat een prachtige mand orchideeën aan zijn komst had doen voorafgaan, namelijk lijk de heeren C. A. Lion Cachet, voorzitter, A. Cohen, secretaris van het comité, J. Mendes Da Cost-a, G. de Jong, directeur van het On derwijsfonds voor de Scheepvaart, B. W. Wie- rink en T. Poggenbeek, vrienden van den jubilaris, kwam den jarige gelukwenschen. De heer Lion Cachet heeft den beeldhouwer toegesproken uit naam van allen, wier leven door Ziji's kunst aan schoonheid heeft gewon nen en hij heeft hem bedankt voor de schoone daad om zich slechts te laten huldigen, indien hiermede een mooi doel werd gediend. Hij overhandigde den jubilaris een groot bronzen afgietsel van het reliefbeeld, van Prin ses Juliana, dat de kunstenaar voor het naar haar genoemde instructievaartuig van het On derwijsfonds voor de Scheepvaart heeft ge maakt, benevens drie door de rijksmunt gesla gen plaquettes, zooals deze ten behoeve van het Zijl-fonds worden verkocht. De heer Wierink sprak als oud-leermeester en vriend gevoelige woorden mede tot mevrouw Zijl. De heer G. de Jong dankte namens hen, die wellicht de kunst van Zijl niet begrijpen, doch thans zijn goede hart eeren, dat den kunste naar tot de stichting van het Zijlfonds heeft, gedreven. In een kort dankwoord heeft de heer Zijl de hoop uitgesproken, dat velen de groote of kleine plaquette zullen koopen opdat het fonds aan vele schipperskinderen ten goede zal komen. Onder de zeer vele bloemstukken waren er an de Stoomvaart Mij. Nederland, de Kon. Pakketvaart Mij., de Kon. Academie van Beeldende Kunsten. In den loop van den dag mocht de jubilaris honderden telegrafische en schriftelijke gelukwenschen ontvangen. Overdracht Landvoogdij in Ned. Oost-Indië. Op 16 September. Naar Aneta uit Batavia meldt, zal de over dracht van de landvoogdij plaats vinden op 16 September a.s. LANDDAG DER „V.D.J.O." TE ARNHEM. Zondag 12 Juli a.s. organiseert de „Vrijzin nig Democratische Jongeren Organisatie" in het openluchttheater te Arnhem haar derden grooten Landdag. Uit het programma vermelden we: redevoe ringen van mr. J. P. Oud en rnr. A. M. Joekes: optocht met vaandels, vlaggen en leuzen uit Arnhem naar het openluchttheater. Een mu ziekcorps zal zijn medewerking verleenen Voorts: bezoek onder deskundige leiding aan het Openluchtmuseum: uitreiking van afdee- lingsvlaggen aan nieuwe afdeelingen: optreden van de voordansers van de Meihof. onder lei ding van mevr. dr. Elise van der Ven-ten Bensel: gemeenschapszang onder leiding van Boy Wolsey. den samensteller van den beken den liederenbundel „Jan Pierewiet"; diverse declamaties, waaronder die van Maartje Bier man, in haar Westfriesch repertoire. Ned. Tooneelverbond. Vorstelijke belangstelling in het tooneel. Zaterdag is te Oegstgeest bij Leiden de 68e ledenvergadering gehouden van het Neder landsch Tooneelverbond onder leiding van prof. J. van Ebbenhorst Tengbergen. die een inleiding hield over het onderwerp: „Vor stelijke belangstelling in het tooneel in den loop der tijden." Na een overzicht gegeven te hebben van de belaugstriling der vorsten in den loop der tij den in de verschillende landen van Europa, deelde spr. het een en ander mede over het Nederlandsche hof. met name onze Oranje vorsten, in het tooneel. Aan het initiatief van Koning Willem III is de oprichting te danken van de Kon. Vereen. ..Het Nederlandsch Too neel." Prof. van Ebbenhorst Tengbergen besloot, met den wensch uit te spreken dat van Prin ses Juliana, die actief heeft deelgenomen aan het tooneel en in haar studententijd te Leiden meermalen op de planken heeft gestaan, de zelfde belangstelling en dezelfde steun zullen ondervonden worden, die haar voorouders zoo rijkelijk aan het tooneel hebben geschon ken. Hierna werden eenige huishoudelijke za ken afgedaan. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden goedgekeurd: de be grooting voor 1936 1937 werd vastgesteld op f 15 050. Tot. lid der Commissie van Beheer der Too- neelschool werd herkozen prof. dr. H. Brug- mans. In de vacature mevr. B. Holtrop-van Gel der werd voorzien door de benoeming van mevr. C. J. Klijnveld-Royaards te Amsterdam. Inzake het uitgeven van een eigen tooneel- tijdschrift zal een nader onderzoek worden ingesteld. Een telegram van hulde werd verzonden aan de Koningin. Rapporten werden uitge bracht door de commissie van onderzoek in- zeke subsidieering van tooneelgezelschappen en het te werk stellen van niet-afgestudeerde leerlingen der tooneelschool. -fcj'CvS' xit itxrtvói cMwuid-/ (Adv. Ingez. Med.) Zevende Internationaal Koude-Congres. Opening door Minister Gelissen. Het 7e Internationale Koude-Congres zal Dinsdag a.s. te half drie in de Ridderzaal te 's-Gravenhage officieel worden geopend door den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. dr. Ir. H. C. J. Gelissen. Verder zullen in deze openingszitting het woord voeren o.a. mr. W. J. baron Van Lynden als vertegenwoordiger van de Koningin, onder wier hooge bescherming het congres wordt ge houden, mr. S. J. R. de Monchy, burgemees ter der residentie, prof. dr. W. H. Keesom uit Leiden, president van de algemeene con ferentie van het Institut International du Froid, en prof. dr. M. de Haas uit Delft, voor zitter van de Nederlandsche vereeniging voor koel-techniek en voorzitter van het Neder landsch uitvoerend congrescomité. De Glasfabriek te Leerdam. Blijft voorloopig nog vier weken werken. Bewindvoerders van de glasfabriek „Leer dam" die't personeel tegen Zaterdag ontslag hadden aangezegd, zijn Vrijdagavond op dit besluit teruggekomen. Zij hebben thans be paald, dat het bedrijf voorloopig weer vier weken op gang wordt gehouden, zulks in afwachting van het eventueel slagen der in gediende reorganisatieplannen. In verband met dit besluit wordt heden, Maandag het aantal arbeiders, dat thans 400 bedraagt, weer met ruim 100 man uitgebreid. KON. HANDEL MIJ. v. h. BOEKE en HUIDEKOPER N.V. In de op 13 dezer gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der Kon. Han delmaatschappij v.h. Boeke en Huidekoper N.V., werden de balans, verlies- en winstreke ning goedgekeurd. Het door den heer J. Boeke gevraagde ontslag werd, onder dankzegging voor de vele bewezen diensten, op de meest eervolle wijze verleend. In zijn plaats werden benoemd tot directeuren de heeren B. Plaisier en D. Verhaar. De aftredende commissaris, de heer G. Kalff Azn. werd herkozen, terwijl, door benoeming van den heer J. Boeke tot com missaris, het college met één lid werd uitge breid. Vertegenwoordigd waren 476 aandeelen, recht gevend op 476 stemmen. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze Taciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders. Zij. die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun bonnementsgeld te voldoen voor hen die langer wegblijven begint ae betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending moral tijdig op te geven aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5