De richtlijnen van Oostenrijk's politiek. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom D" IN 5 D" 'A 'G T6 JUNI '1935 HA'ÏREE M'S D" 'A 'G B' C A D" Handhaving der onafhankelijkheid noodzakelijk voor het Europeesche evenwicht". - Een interview met Dr. Kurt von Schuschnigg, bondskanselier van Oostenrijk. Door EMILE SCHREIBER. een accoord is tot stand gekomen. Dit be oogt de vergemakkelijking van de werking der Grieksch-Duitsche clearing, met het doel te komen tot een uitbreiding van den handel tusschen de beide landen en de liquideering van het saldo ten gunste van Griekenland, dat op het oogenblik 28 millioen mark bedraagt en bij de Duitsche rijksbank geblokkeerd is. Om dit saldo af te wikkelen zou Schacht, volgens de Grieksche bladen, hebben voorge steld, dat Griekenland in Duitschland produc ten van de zware industrie zou koopen en wel speciaal oorlogs- en spoorwegmaterieel. In een nieuwe verklaring aan de pers heeft Schacht, volgens Reuter, nogmaals gewezen op de ineenstorting van het oude economische regime, waardoor Duitschland verplicht is een ander regime op nieuwe bases in te stellen. Duitschland zal niet meer koopen dan het zal verkoopen. Bijgevolg moet Griekenland, om een evenwicht in het handelsverkeer te ver krijgen, evenveel Duitsch producten koopen als Duitschland Grieksche goederen koopt. „Ik ben hierheen gekomen, besloot dr. Schacht, om met de leidex"s van het Grieksche economi sche leven de toepassing van dit beginsel te bespreken". Geleidelijke hervatting van het werk in Frankrijk. De jongste gebeurtenissen in de bin- nenlandsche politiek van Oostenrijk hebben de aandacht van de geheele wereld gevestigd op de persoonlijkheid van kanselier Schuschnigg. Van Boe dapest heeft de heer Emïle Schreïber zich naar Weenen begeven, ivaar hij de meening gevraagd heeft van den bondskanselier over de positie van zijn land en de actueele vraagstukken van Europa. Op het Ballhansplatz, in hetzelfde bureau, waar dr. Dollfuss vermoord werd en dat op het oogenblik het kantoor van den alge- meenen secretaris van den bondskanselier is, ontmoet ik dr. Schuschnigg voor den eer sten keer. Zijn eigen bureau grenst aan dat, waar ik mij op het oogenblik bevind. Eigen lijk had ik mij dr. Schuschnigg niet zoo jong voorgesteld: ofschoon zijn haren grijs zijn heeft de kanselier, die zeer gedistingeerd in zjjn optreden is, het jeugdige uiterlijk van een advocaat, die zoo juist zijn intrede in de balie gedaan heeft. Zijn blik is ernstig en zelfs met droefheid vervuld. Hoeveel nood lottige feiten drukken niet op dezen man: de moord op zijn voorganger en besten vriend, de tragische dood van zijn vrouw bij een auto-ongeluk en tenslotte het gewicht van zijn macht, die onder pressie staat van bin nenlandsche twisten en Hitleriaansche ad- spiraties. Dr. Kurt von Schuschnigg. Kanselier Schuschnigg, die bijna negen en dertig jaar oud is, behoort tot een der eerste families van Tirol; ook hij is een regeerings- leider, die persoonlijk in den wereldoorlog heeft meegevochten. Hij nam deel aan de campagne tegen Italië als luitenant bij de ar tillerie; zijn vader was generaal en hijzelf koos het vak van jurist: als minister van justitie ceed hij in 1932 voor het eerst zijn intrede in het Oostenrijksche ministerie. Men weet het vervolg Het onderhoud met den kanselier geschied de in het Fransch. „De wereldopinie, mijnheer de kanselier, stelt sinds eenige jaren een levendig belang in het vraagstuk der Oostenrijksche onafhan kelijkheid; doch sedert enkele weken hebben de berichten, die over Oostenrijk's binnen- en buitenlandsche positie inkomen, haar met schrik vervuld. Mag ik u vragen mij de betee- kenis van die verschillende gebeurtenissen te willen uitleggen? Is uw politiek nog steeds dezelfde als die van kanselier Dollfuss?" „Ik ga voort in de binnenlandsche en bui tenlandsche politiek den weg te volgen, die ontworpen is door wijlen bondskanselier dr. Dollfuss, wiens politieke nalatenschap ik aan vaard heb. Mijn voorganger had zich dit doel gesteld: Oostenrijk te onttrekken aan de ge volgen van de wereldcrisis. Hij was van oor deel. dat de concentratie van alle krachten in den staat en de handhaving der vriendschap pelijke betrekkingen met de andere landen een opleving in den toestand tengevolge zou hebben. De economische en moreele hindernissen, die onmiddellijk na den oorlog in de meeste landen werden opgeworpen, hebben het eco nomische leven der Europeesche landen steeds moeilijker gemaakt. De' oorlogsmentaliteit, die zich overal deed gelden, verhinderde dat het leven zijn nor malen loop hernam. Hier in het Donaubek- ken, dat is samengesteld uit onderling zeer verschillende staten, die echter door hun ver scheidenheid in productie van elkaar afhan kelijk zijn, is geen enkel evenwicht mogelijk zonder een volledige samenwerking. Van 1925 af heeft onze regeering de aan dacht van de wereld op dien bijzonderen toe stand gevestigd en ik breng hier hulde aan kanselier Dollfuss, die er op de eerste con ferentie van Stresa in geslaagd is de eco nomische accoorden. bestemd tot vestiging van die belangengemeenschap, te doen aan vaarden. De ontwikkeling van onzen buiten- kwidschen handel, die van dat tijdstip af be gun. toont het succes van deze politiek aan. Ik zal voortgaan mijn krachten te wijden aan de verdere ontwikkeling der betrekkingen met het buitenland. Wij zullen dien weg blijven volgen, niet al leen ter nagedachtenis aan kanselier Dollfuss, maar omdat wij ervan overtuigd zijn. dat ons onmiddellijk belang en ook dat van alle landen van Europa, er mee gebaat is. Het scheppen van een bevredigenden toestand m het Donaubekken en Centraal Europa is een zaak van primair belang voor ons allen. Sta mij toe in dit opzicht in herinnering te bren gen, dat de protocollen van Rome twee jaar geleden reeds het begin hebben aangegeven van een doelmatige en bevredigende samen werking." „In welk opzicht, mijnheer de president, houden de jongste gebeurtenissen in deOosten rïjksche binnenlandsche politiek verband met het vraagstuk van Oostenrijk's onafhan kelijkheid?" .Mijn binnenlandsche politiek heb ik altijd geleid met dezelfde vastberadenheid, die kanselier Dollfuss mij eenmaal heeft voor gehouden. Geen krachtige en nauwgezette buitenlandsche politiek zonder een hechte binnenlandsche politiek. Een staat, die voort durend ondermijnd wordt door binnenland sche twisten, beteekent voor den vreemdeling een factor, die zijn wantrouwen opwekt en is in ieder geval niet vereenigbaar met de nood zakelijkheid de vriendschappelijke betrekkin gen te handhaven „Kunt U, mijnheer de president, de onmid dellijke doelstellingen aangeven, die gij bij de hervorming van de binnenlandsche politiek voor oogen hebt gehad? „Ook hier moet ik er aan herinneren, dat de politieke onzekerheid in Oostenrijk ten grondslag heeft gelegen aan het streven van kanselier Dollfuss en zijn medewerkers naar fundamenteele hervorming van onze grond wet Heeft dr. Dollfuss de bedoeling gehad een dictatoriaal bewind te stichten, bestemd om den wil van het volk uit te schakelen? In 't geheel niet, maar het was zijn doel de uiting van dien wil in corporatieve banen te leiden. Aldus zullen alle klassen van de maatschappij een werkzaam aandeel kunnen nemen in de openbare administratie en de voorbereiding der wetten, De ordening der economische en geestelijke tendenzen zal op deze wijze een natuurlijk middel vinden om tot uitdrukking te komen. Thans is de vorming van die corporaties ge reed. Van dit jaar af zullen zij als basis voor de verkiezingen dienen en zich zonder verwijl kunnen wijden aan den administratie ven ar beid. Dit zal een belangrijke étappe zijn naai de binnenlandsche politieke consolidatie, om dat in vele vraagstukken thans een beslissing kan worden genomen. Zullen de proletariërs en de gesalarieerden uit de verschillende be roepen aldus onttrokken kunnen worden aan de invloeden van de partijpolitiek, die ieder oogenblik in het economische leven van staat en gemeente haar verwerpelijke complicaties schept? Ons volk zal die hervorming op corpo ratieven grondslag in de Oostenrijksche grondwet op prijs stellen, want zij beantwoordt aan zijn temperament, zijn geschiedenis en zijn nooden. De toepassing van die maatregelen, die met voorzichtigheid en verstand moet ge schieden factoren, welke in dezen tijd van politieke gisting vereischt zijn is slechts te verwezenlijken, als Oostenrijk mees ter blijft over zijn eigen lot. Niemand, wie hij ook zijn moge en hetzij hij zich binnen of buiten onze grenzen bevindt, mag ons een po litieke richting opleggen, die in strijd is met ons belang. Door ons te isoleeren zal men er slechts in slagen een tegenstelling met de andere staten van het Donaubekken te schep pen en voor altijd de hoop vernietigen op een economischen en politieleen vrede in Cen traal Europa, die zoo bitter noodig is voor het evenwicht der andere landen. Geloof niet, dat ik hier een persoonlijke meening weergeef. Als ik zeg, dat de onafhan kelijkheid van Oostenrijk beveiligd moet wor den, spreek ik de overtuiging uit van alle klassen der bevolking. De brute interventies, die lijnrecht tegenover dit ideaal stonden, hebben slechts een negatief resultaat gehad. Zij hebben aangetoond, dat 't Oostenrijksche volk afwijzend staat tegenover iedere politiek van dwang, die tot uiting komt in een soort willooze unificatie. Het wil niet worden te gengehouden in zijn natuurlijke ontwikkeling het wil zich niet afwenden van zijn - histori sche zending, het wil een element en een ver tegenwoordiger blijven van dit Donaubekken met zijn zoo uiteenloopende nationaliteiten." „Is het de wil geweest die onafhankelijk heid te waarborgen, welke u er toe geleid heeft den militairen dienstplicht in Oosten rijk weer in te voeren? En welke beteekenis geeft u aan dit besluit?" „Het herstel van den militairen dienstplicht vormt in geen enkel opzicht een offensieve daad of een wijziging in onze buitenlandsche politiek, waarvan het doel ons wordt ingege ven door onze geografische ligging en onze economische behoeften. Herinner u, dat wat onze rechtspositie betreft, bij het verdrag van Saint Germain aan Oostenrijk onvoorwaar delijke souvereiniteit is gegarandeerd. In het zelfde verdrag werd het voorbehoud inzake Oostenrijk s gewapende macht gekoppeld aan de étappegewijze ontwapening door de an dere contracteerende partijen. De gelijkgerechtigdheid van Oostenrijk op militair gebied werd in 1932 door de verkla ring der groote mogendheden bevestigd en den 14den April 1935 bekrachtigd op de con ferentie te Stresa. Hoe zou men ons die ge lijkheid kunnen weigeren op een oogenblik, dat de Oostenrijksche politiek slechts aan den algemeenen vrede denkt en de stijgende span ning in de internationale atmosfeer het her stel van het Oostenrijksche leger onvermij delijk maakt? Overigens betreft het hier, zuiver gesteld, niet een verplichten dienst, maar een dienst, die iederen burger geschikt moet maken voor zijn eventueele hulp aan den Staat, welke, in zijn eigen belang, waakt over zijn lichame lijke opvoeding en hem den geest van disci pline voor het werk en de liefde voor het va derland bijbrengt. De werkloosheid en het ontbreken van den dienstplicht dit valt niet te ontkennen zijn er in niet geringe mate de schuld van, dat de discipline en de opoffering aan het al gemeen belang bij een deel van de jeugd ver dwenen is. Een en ander heeft het aantal revolutionaire elementen doen toenemen. Het herstel van den dienstplicht, die geen nieuwe belangrijke lasten aan onze begrooting toe voegt, daar de noodige uitgaven gecompenseerd worden door de opheffing der steunuitkee- ringen, is een logische noodzakelijkheid, daar men niet van Oostenrijk kan verlangen, dat het zijn onafhankelijkheid verdedigt terwijl men het tegelijkertijd het gebruik van de middelen, die daarvoor noodig zijn, ontzegt. Dit is geen nieuwe politieke oriëntatie, maar een verdere stap in de richting van een sa menwerking met Europa volgens het econo mische en cultureele plan". „Als ik het goed begrijp, mijnheer de presi dent, acht u de handhaving van de Oosten rijksche onafhankelijkheid een der onmisbare factoren voor het Europeesche evenwicht en wilt ge bijdragen aan de verzekering der soli dariteit tusschen de volkeren van Europa?" „Zoo is het inderdaad. Het vraagstuk van de Europeesche solidariteit is het grootste van ons tijdperk. Om haar te consolideeren hebben wij twee jaar geleden de politieke.cn handels overeenkomsten geteekend met Italië en Hon garije, en kort geleden met Tsjecho-Slowakije. Men versta mij goed, deze accoorden dragen geen enkel exclusief karakter en verhinderen ons niet met andere landen economische of politieke betrekkingen aan te knoopen. Alle staten, die geen doel nastreven hetwelk strij dig is met het algemeen belang, erkennen de noodzakelijkheid van de verzekering der onaf hankelijkheid der Donaustaten en Midden- Europa. Dit feit wettigt mijn overtuiging, dat wij er in zullen slagen onzen eigen economi schen toestand te verbeteren en dat onze po gingen tot het stichten van een Europeesche vredesgemeenschap vruchtbaar zullen zijn". Men ziet door deze duidelijke verklaring, die gegeven eenerzijds de positie van het ka binet Schuschnigg en anderzijds die van Oostenrijk volkomen au serieux moet wor den genomen, met welk een rust en stoere energie de bondskanselier de onafhankelijk- heidspolitiek van dr. Dollfuss voortzet. Als zich in de nabije toekomst eenige ver andering in het evenwicht der Donaustaten mocht voordoen zal dat in geen geval ge schieden met de toestemming van den huï- digen dictator van Oostenrijk, die zijn macht meer kan doen gelden dan hij zelf weet. welke gevolgen zijn energieke houding ook moge meebrengen. Als hij in binnen- en buitenland ondersteund wordt zal bondskanselier Schuschnigg in staat zijn den Europeeschen oorlog uit te schakelenAls hij onder steund wordt! (Nadruk verboden). Clnma. Tsjang Kai Sjek's optreden heeft resultaat. Het terugtrekken der Kwantoeng- troepen uit Zuid-Hoenan wordt te Nanking als een eerste belangrijk succes der vredespolitiek van Tjang Kai Sjek beschouwd. De toegevendheid van den Kantonneeschen generaal Tsjeng Tsji Tang, die blijkt uit zijn mededeeling, voor de vreedzame regeling van het incident nog meer onderhandelaars naar Nanking te zullen zenden, wordt aldus Reuter toegeschreven aan de ernstige mee- ningsverschillen tusschen zijn generaals, van wie verscheidene, o.a. ook de chef van den generalen staf, hun ontslag hebben genomen, alsmede aan de verklaring van zijn naar de grens van Foekien en Kiangsi gezonden troe pen, Nanking te willen gehoorzamen. Aan den anderen kant heeft Nanking de gebruikelijke maandelijksche betaling van 600.000 dollar aan Kwantoeng niet gestaakt. Na de besprekingen te Kanton is de opperbe velhebber van Kwangsi. generaal Lit Soeng Jen, naar zijn hoofdkwartier teruggekeerd. Waarschijnlijk zal hij den meer hardnekkigen maarschalk Pei Tsjoeng Hsi tot toegeven kun nen Newegen. Het incident wordt waarschijnlijk met onder handelen over een compromis gesloten, waar bij financieele kwesties een gewichtige rol spelen. Zwedein. Leider der Landbouwpartij tracht een kabinet te vormen. De leider der Landbouw-partij, Pehrssoii, die door den koning gepolst werd voor de vorming van een ministerie heeft aan de lei ders der Conservatieve en der Volkspartij ge vraagd of deze bereid waren tot het aanknoo- pen van onderhandelingen over de vorming van het ministerie. Pehrsson zou zijn ant woord Woensdag aan den koning mededeelen. De vorming van de nieuwe regeering is met het oog op den 78en verjaardag van koning Gustaaf, die vandaag gevierd wordt, niet voor Woensdag te verwachten. Engeland, Ook Eden voor opheffing der sancties De geruchten, volgens welke minister Eden zou aftreden als gevolg van de rede van Neville Chamberlain over de sancties, missen eiken grond. Zij "worden niet alleen officieel gedementeerd, maar zelfs is er reden om aan te nemen, dat het standpunt van Chamber lain door Eden wordt gedeeld. Men verwacht dat Eden tijdens het debat over de buiten landsche politiek, dat waarschijnlijk aan het einde van deze week zal plaats hebben, een der belai>gi"ijkste redevoeringen uit zijn loop baan zal uitspreken. Voordat de kabinetsraad vanmiddag bij eenkomt voor het nemen van een definitieve beslissing, is gisteravond de intermmisterieele commissie van buitenlandsche zaken in het Lagerhuis bijeengekomen ter bestudeering van de kwestie der sancties en die van de conferentie van Montreux. waar, naar ver luidt, Sir Samuel Hoare de eerste Britsche gedelegeerde zal zijn. Verder is gisteravond de wekclijksche ver gadering gehouden van de invloedrijke com missie van Conservatieve Lagerhuisleden. On geveer 70 tot 80 leden waren aanwezig. Een twintigtal sprekers betoogde unaniem de groote wenschelijkheid van een zoo spoedig mogelijk beëindigen van de sancties. Voorts werd algemeen de opvatting naar voren ge bracht, dat het wenschelijk is binnenkort het Volkenbondshandvest te herzien, met name wat betreft de poenuale clausules, benevens opheffing van de onbeperkte verplichtingen. Geen meeningsverschil in het kabinet? Uit Londen meldt Reuter: Welingelichte kringen volgens welke zich in den boezem deelingen volgens welke zich in den boezem van het kabinet meeningsverschillen zouden hebben voorgedaan naar aanleiding van het sanctievraagstuk. Het is duidelijk, dat sommige leden van het kabinet het opheffen van de sancties met minder bereidheid dan anderen zouden goed keuren. Men verwacht, dat Eden tijdens de a.s. beraadslagingen over de buitenlandsche poli tiek een verklaring zal afleggen. Het blijkt, dat de berichten over een ont slag van Eden en de spanningen in het kabi net een polemisch karakter dragen. Duff Cooper acht den inter- natiolen toestand kritiek. De minister van oorlog, Duff Cooper, heeft het woord voerend aan een banket, ver klaard, dat de toestand in Europa veel ern stiger is dan in 1914 en dat er niemand is, die eenige kennis van de situatie heeft, welke dit feit zou willen betwisten. Duff Cooper critiseerde heftig de pacifisti sche houding van sommige klingen. „Hun re devoeringen zijn veel gevaarlijker dan gifgas sen," zei hij De minister achtte het noodza kelijk voor Groot Brittannië een leger te be zitten, dat de verdediging des lands zal kun nen verzekeren. Voor de verdediging van Londen tegen luchtaanvallen was z.i. reeds 10.000 man noodig. „De pacifisten." aldus Cooper, „meenen nochtans jongelieden te moeten aansporen zich niet aan te sluiten bij de luchtafweer - groepen van het territoriale leger." (Reuter) Oostenrijk, De Heimwehr treedt toe tot de militie. De Heiinwehren hebben naar Reuter ver neemt besloten in hun geheel toe te treden tot de militie van het vaderlandsche front. Italië. Wijziging in de diplomatieke vertegenwoordiging. Binnenkort zal waarschijnlijk een wijziging plaats vinden in de bezetting der diplomatieke posten te Washington, Moskou en Warschau. Daarbij zou de post te Warschau, die door de benoeming van Bastianini tot onderstaats secretaris van buitenlandsche zaken is vrij gekomen, bezet worden door baron Arone di Valentino, dié thans ambassadeur te Moskou is. De tegenwoordige ambassadeur te Washing ton, Ougusto Rosso, zou dan als zoodanig te Moskou worden benoemd, terwijl de vroegere onderstaatssecretaris van buitenlandsche za ken, Suvich, Italiaansch vertegenwoordiger in de Vereenigde Staten zou worden. Geen deelneming aan de conferentie te Montreux. In bevoegde kringen bevestigt men, aldus Stefani, dat Italië niet zal deelnemen aan de conferentie te Montreux. en evenmin het ini tiatief zal nemen tot samenwerking in Europa, zoolang de sancties gehandhaafd blijven. Griekenland. Hoewel tot nu toe van Grieksche zijde geen enkele officieele mededeeling is gedaan over het bezoek van den president der Duitsche Rijksbank, dr. Schacht, meenen de Grieksche bladen reeds thans te kunnen melden, dat Ook in de provincie loopt de stakings beweging af. Maandag zijn te Parijs nieuwe overeenkom sten gesloten met name voor de drukkers van fotografische opnemingen, meldt Reuter. De afgevaardigden van het personeel van vier belangrijke verzekerings maatschappijen heb ben toegezegd in arbitrage vanwege het departement van arbeid. De ontruiming der gebouwen geschiedt in volledige kalmte. Van daag en morgen zal het werk worden hervat, ook in de leerbewerkingsindustrie is overeen stemming bereikt. Doch de Parijsche boot werkersstaking duurt nog voort, al kan wor den medegedeeld, dat bij de onderhandelin gen goede voortgang wordt gemaakt. De huis schilders zijn nog niet tot overeenstemming met hun patroons gekomen. Ook in de provincie wordt geleidelijk het werk hervat. Te Vienne zijn de arbeiders in de schoen- en in de textielindustrie in staking gegaan, terwijl te Sarguemines 2000 arbeiders in de pottenbakkersindustrie het werk hebben neergelegd. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 16 7 2 6 vanaf f ^5 - met garantie, pijn- vanar J oo. lnns trekken mbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) PHUERAMMA WOENSDAG 17 JUNI. HILVERSUM I. 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15—9.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmo nium, sopraan en alt. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 A'damsch Kamermuziekkwartet. 2.00 Gram. pl. 3.15 Orgelspel. 3.003.45 Viool en piano. 4.00 Gram. pl. 5.00 Kinderuur. 6,00 Gram. pl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Landbouwpraatje. 7.45 Reportage. 8.00 Berich ten A.N.P. 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. 9.00 Gram. pl. 9.30 Vervolg concert. (Om 10.05 Be richten A.N.P.) 10.3011.30 Gram. pl. HILVERSUM II. 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.30 Keukenwenken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 „Orvitropia", voordracht en lezing over Bellamy. 12.001.45 De Flierefluiters en zang. 2.00 Kamermuziek en gram. pl. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de j kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 Dansmuziek. 6.25 Causerie over de a.s. zonsverduistering. 6.30 Gram. pl. 7.00 Sportuitzending. 7.15 „De Rood- borstjes". 7.40 „Fotografie van de Hollandsche molen". 8.03 Her. S.O.S.-berichten, nieuws- ber. ANP en VARA-Varia. 8.15 „Ou naar het Artis-Festival. 8.25 De Bohemians en zang. 9.00 Revue-uitzending (op gr. pl.) 10.15 Nieuws ber. ANP. 10.20 Fantasia. 11.0012.00 Gram. pl. DROITWICn, 1500 M. 11.2011.50 Voor de s; holen. 12.05 Orgelspel. 12.35 BBC-Empire-orkest en de Gresham Sin gers. 1.352.20 Gram. pl. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, en piano. 5.05 Het MacArthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert. 7.10 Zoölo gische causerie. 7.25 Landbouwpraatje. 7.50 Het Bridgewater Kwintet. 8.20 Dansmuziek. 8.50 BBC-orkest en alt. 9.50 Berichten. 10.20 Komische dialoog. 10.40*Reg. King's orkest, en bariton. 11.3512.20 Dansmuziek. RADTO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 11.20 en 2.50 Ork. concert. 4.20 Gram. pl. 5.50 Orkestconcert, j 8.20 Vioolrecital. 9.05 Radiotooneel. 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 51. 6.50 en 12.20 Ox'kestconeert. 2.35 Gram. pl. 4.50 Oi'kestconcert. 6.50 Gram. pl. 8.35 Rijkszending: Die friesische Herrin. 9.05 Dans muziek. 10.5012,20 Omroeporkest. 1.25 Re portage bokswedstrijd LouisSchmeling (uit Amerika). BRUSSEL 322 M. 12.20 Gx-am. pl.. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Klein-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. pl. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroepor kest en radiotooneel 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Gram pl. 1.502.20 Dansmuziek. 5.40 Omroeporkest. 6.35 Gram. pl. 8.20 Symphoniecoxxcert en gram. I pl. 10.3011.20 Daxxsmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gram. pl. 9.05 Rijkszending: Die frie sische Herrixx. 9.35 Blaasconcert. 10.20 Berich ten. 10.35 Olynxpia- nieuws. 10.50 Pianorecital. 1105 Weerbericht. 11.20 Omroep-Amesuments orkest. 1.15 Tijdsein. 1.25 Reportage bokswed strijd LouisSchmeling (uit Amerika) en Gram. muziek. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Paddekwist is dat werkje wel toevertrouwd. Hij hakt, zooals geen houthakker het henx zou kunnen verbeteren. De kabouter heeft aan Thijs een paar touwen gegeven om den boom om te trekken. Als Paddekwist ver genoeg met het hakken gevorderd is, kan het omver- trekken van het. gevaarte beginnen. Het werk slaagt prachtig en als eindelijk de boom ter aarde ligt, is het drietal erg blij. „Nu zullen we eens eexx blik binnen in den booxxx werpen," zegt Paddekwist.. Wat er dan te ziexx komt is zóó onverwacht, dat Padde kwist en Thijs eexx kreet van verbazing slaken. Een zware steenen trap voert uit de wortels van den boom naar beneden! Dr. Schacht's missie geslaagd?

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6