ft 24.-. ^WEERBERICHT DONDERDAG 18 JUNI 1936 HAAREEM'S DAGBEAD 2 Het nieuwe programma van „Kunst aan het Volk". Muziek, tooncel en lezing. Uitspraken van de Rechtbank Verduistering inbraak door gefingeerde De vereeniging .Kunst aan het Volk" heeft haar programma voor het seizoen 1936—1937 bekend gemaakt dat zooals steeds wei-ver zorgd is. In den loop van het seizoen zal een dans avond worden gegeven door de Spaansche danseres La Teresina, die reeds in verschil lende kunstcentra successen behaald heeft. De Rus Nicolai Orloff zal een pianoconcert geven. De jonge Hongaarsche cellist Tibor de Machula, die reeds in ons land is opge treden. zal dit seizoen ook te Haarlem voor „Kunst aan het Volk" concerteeren. Theo van der Pas zal hem aan den vleugel bege leiden. Een concert door het Hollandsche Strijkkwartet, dat verleden jaar zijn 25-ja rig bestaan heeft herdacht, voltooit het mu zikale gedeelte van het seizoenprogramma van „Kunst aan het Volk". De tooneelavond wordt ditmaal verzorgd door het gezelschap Jan Musch. dat de be kende comedie van Molière „De Vrek" zal op voeren. Jan Musch vervult den titelrol. Prof. dr. August Vermeylen, die reeds eer der voor „Kunst aan het Volk" te Haarlem heeft gesproken, zal in het seizoen 1936 1937 een voordracht houden over den 16den eeuwschen Vlaamschen schilder Pieter Brue- gel den ouden REISPOSTCHEQUE BOEKJES. De directeur van den Postchèque- en Giro dienst vestigt er de aandacht op. dat door het Centraal Girokantoor ï'eispostchèque- boekjes worden verstrekt, waarop op alle kan toren der Posterijen in Nederland geld kan worden opgenomen. Voor deze betalingen zijn de kantoren geopend gedurende den ge heelen openstellingstijd voor den postdienst. Aanvraagformulieren om dergelijke boek jes te krijgen zijn op alle kantoren der pos terijen en bij het Centrale Girokantoor ver krijgbaar. De verstrekking geschiedt steeds onmiddellijk bij ontvangst van de aanvrage ten Centraal Girokantore. Door het gebruik van deze boekjes wordt men gevrijwaard voor verlies van zijn geld. omdat de bedragen naar behoefte kunnen worden opgenomen en een ander dan de hou der van het boekje daarop geen uitbetaling kan verkrijgen. MICROSCOOP-AVOND. Woensdagavond hield de Vereeniging tot bevordering der aquarium- en terrariumkun- de „De Natuur" te Haarlem een Microscoop avond in hotel „Hof van Holland". De heer G. F. M. Schutte hiel£ een heldere, leerzame voordracht waarna met de projectie van doode en levende preparaten een aan vang werd gemaakt. Velen waren gekomen om dezen avond bij te wonen. Allen toonden groote belangstel ling voor het gesprokene en geprojecteerde, zoodat deze avond voor de vereeniging voor den inleider een waar succes mag hee- ten. EXAMENS. GEMEENTELIJKE MIDDELBARE AVOND SCHOOL VOOR HANDELSONDERWIJS MET 5 J. C. Eindexamen. Van de 52 Candida ten zijn er 48 geslaagd: namelijk: de dames A. van Amstel, M. van As ten, P. Bestenbreur, J. J. Booms. S. Busking. S. Buurman. M. M. Harkmans, G. A. Versteeg, J. Kaatman, M. J. Kloet, S. C. Kroon, G. Ni- delstein Walter, A. H. Okker, E, Prins, J. H. Sproet, W. Traanberg. M. C. Westendorp, en de heeren: W. Beukenkamp, H. Bronkhorst. J. Bronkhorst, N. Dootingh. A. van Esveld, J. Frantzen. J. C. Luyt, W, Ruigrok, L. B. Schip per, L. A. v. Vuuren, R. J. Wijkhuizen, A. Gaikhorst, J. A., F. Hoffmann, J. W. Hollink, J. v. d. Hulst, D. v, d. Klashorst. H. J. Kooy, M. Kruyff, S. Lindeman, F. J. Lindeman, A. J. v. d. Mark, J. H. Martens, Ch. Mey, D. Ouds hoorn, J. A. Sleeman, L. J. Sproet, K. Stellart, B. J. Stoute, A. J. Toeset. Flanel Pantalons 1.85 Stoffen Colberts 7.25 Sportvesten, II rij 3.80 Groote sorteering ZomerSporthemden vanaf f 0.55 Kampeer- en Zeilkleeding ook naarmaat VAK KL E PINOMAGAZVN PA ARL AAR STEEG l.TBU IJ 043 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 18 JUNI Leidschevaart 396: Jaarl. alg. verg. v, aan- deelh. Noord-Zuidhollandsche Tramweg Mij N.V. 10.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten filmnieuws. Frans Hals Theater: Jan Kiepura in „Triomf der Liefde", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Bruid van Fran kenstein" en „Zij kreeg haar man",, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Koenigsmark", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het onzichtbare front", 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bloemendaal: Ver. „De Bloemendaal- sche Montessorischool". Vijverweg 28. Voor dracht prof. H. J. Jordan, 8.15 uur. Raadsvergadering ten raadhuize Overveen, 2 uur VRIJDAG 19 JUNI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten filmnieuws. Geb. Protestantenbond: Wijdingsdienst „Kerk en Vrede". 8.15 uur. Bioscopen, nieuw programma. Een Zaandamsch vertegenwoordiger van een Haagsche transportfirma had het in Maart van het vorige jaar doen voorkomen alsof in zijn kantoor een inbraak was gepleegd. De loopende boekhouding was verdwenen en met de boeken een bedrag aan geld, dat op 313.35 werd berekend. De bedriegerij kwam uit en veertien dagen geleden eischte de officier van justitie tegen den -man vijf maanden gevan- vangenisstraf. Het vonnis was 6 maanden ge vangenisstraf Bedriegelijke bankbreuk en maken van valsche actes. De aannemer uit Wormerveer had verschil lende uitgaven gedaan terwijl hij had kunnen weten dat een faillissement hem boven het hool'd hing. Verder bad hij actes 'aten op maken van den verkoop van zijn huis met inboedel en drie andere woningen aan zijn dochter hoewel die verkoop nooit was ge schied in werkelijkheid. Wegens valschheid in geschrifte en bedriegelijke bankbreuk vroeg de officier vijf -maanden. De raadsman van verdachte, mr. L. G. van Dam pleitte voorwaardelijke straf of inwin ning van een psychiatrisch onderzoek. De Rechtbank vonniste conform den eisch Gevallen van meineed en uitlok king daarvan. Een Wormerveersche bakker zou er bij zijn knecht op aangedrongen hebben als getuige voor het Zaandamsche kantongerecht te ver klaren, dat hij niet des nachts in de bakke rij van verdachte had gewerkt, voor welke overtreding verdachte moest terechtstaan. Tegen den knecht, die meineed had gepleegd, eischt de officier van justitie veertien dagen geleden 6 maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Een juffrouw, die bij verdachte op Zondag brood had gekocht, had in den winkel gezegc. dat- dit bij een ander was gekocht. Later was verdachte bij haar gekomen en had haar aan geraden voor den kantonrechter te blijven zeggen, wat zij reeds had verklaard. Zoodoen de had zij meineed gepleegd. De officier eischte tegen haar twee maanden. Tegen den bakker, die deze meineeden zou hebben uitgelokt uit vrees voor werkloosheid waartoe hij bij veroordeeling tot boeten zou zijn gedoemd, eischte de officier tweemaal acht maanden. Zijn verzoek tot onmiddellijke gevangenneming van verdachte, werd door dé rechtbank niet ingewilligd. De bakker werd heden niet schuldig be vonden aan uitlokking van meineed en ont slagen van rechtsvervolging. De knecht kreeg 4 maanden voorwaardelijk met 2 jaar proef tijd; de juffrouw werd veroordeeld conform den eisch. Win ter jannen meegenomen. en goudreinetten Een man uit Hpendam werd van diefstal van vruchtboomen beschuldigd. Hij had meer hoo rnen meegenomen, dan zijn koopbriefje aan gaf. Verdachte verklaarde echter behalve de door hem gekochte boomen wat „wrakken" te hebben meegenomen, wat geoorloofd zou zijn. De eisch luidde 40 of 20 dagen. De verdachte werd hedenmorgen vrijgespro ken en de civiele vordering afgewezen. Bloembollen geteeld. zonder vergunning Verschillende Heemskerkers hadden bloem bollen geteeld zonder vergunning. Vier er van waren van het vonnis van den kanton rechter in hooger beroep gekomen. Zij waren resp. tot 100, 60, 60 en 30 boete ver oordeeld. Thans werd bevestiging van deze vonnissen geëischt. Alle vonnissen werden bevestigd. DE STAKING BIJ HET WERK VOOR DEN AMSTERDAMSCHEN RINGSPOORWEG De staking bij de werkzaamheden ten be hoeve van den Ringspoorweg te Amsterdam- Oost en Diemen breidt zich uit. Er waren Dins dag ongeveer 60 man bij het conflict betrok ken, dat Woensdag tot 85 is gestegen. Een conferentie heeft plaats gehad tusschen de vertegenwoordigers der stakingen en de directie der Amsterdamsche Ballastmaat- schappij. De werkgeefster deelde mede, te Amsterdam het contractueele loon te willen geven. Zij weigerde echter het loon te Diemen, dat thans 50 cent per uur bedraagt, op 54 cent te stellen. De stakers willen echter ook dezen eisch in gewilligd zien en weigeren tot dien tijd het werk te hervatten. BEAMBTE DER POSTERIJEN GEARRESTEERD. Dezer dagen is in Den Haag een ongeveer 45-jarige beambte der Posterijen aangehouden, verdacht van diefstal. De aanleiding tot aan houding is geweest een vermissing bij het Hollandsche Spoorstation. Daar niemand an ders ter plaatse was geweest dan bovenge noemde beambte, is deze aangehouden. Bij een huiszoeking, welke vervolgens te zijnent plaats heeft gevonden, is een niet onaanzien lijke hoeveelheid goed voor den dag gekomen, vermoedelijk van diefstal afkomstig. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. BLAAUWH OEDENVEEM-VRIES SEVEEM. Aan het verslag over 1935 ontleenen we: Onze vennootschap heeft, meer dan in het voorafgaande jaar, te lijden gehad onder de onzekere toestanden, zoodat zij haar be- drijfscapaciteit slechts ten deele kon benut ten. Bovendien werd het resultaat van hare handelingen in sterke mate beïnvloed door de voortgezette daling der tarieven. Door een en ander werd de verkregen verminde ring van uitgaven door verdere daling van ontvangsten achterhaald. Afgezien van koersverliezeh. met name ge leden door de daling van de Belgische va luta. is het gezamenlijk resultaat van onze deelnemingen niet onbevredigend, zoodat de achteruitgang voornamelijk moet worden toegeschreven aan verdere afbrokkeling van het internationaal verkeer en van den goe derenhandel hier te lande. De winst- en verliesrekening over het boek jaar 1935 luidt als volgt: Debet. Interest Afschrijvingen Koersverlies op effecten f 82.524.68 f 391.945.36 21.08.01 f 495,551.05 Credit: Bedrijfsrekening f 249,931.66 Verjaarde dividenden f 280.— Saldo verlies, overgeboekt naar reserve voor diverse belangen f 245,339.39 ■^a.-mee-med? x£tc dSee, KRUISWEG 27 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt t Meest zwakken wind uit Oostelijke rich tingen. Helder tot licht of half bewolkt. Droog warm weer, behoudens kans op onweer. BAROMETERSTAND Hoogste 769.3 m.M. te Skudesnaes en On a aan de Noorsche kust. Laagste 755.1 m.M. te Isafjord. Onweerskans. Het hooge drukgebied heeft zich sterk uit gebreid en beslaat thans het grootste gedeelte van ons waarnemingsgebied. De hoogste baro meterstanden worden thans over Zuidelijk Noorwegen, de Noordzee, Denemarken en Noord-Duitschland aangetroffen. Overal is het in dezen hoogen druk rustig weer, veelal met onbewolkten hemel. Plaatselijk zijn echter reeds onweersstoringen voorgekomen, o.a. in Noord-Frankrijk en Zuid-Engeland. Hooge temperaturen treft men in ons land, bijna ge heel Duitschland en Finland aan. Alleen over Lapland is het sinds gisteren flink wat kouder geworden. Overal elders stegen de tempera turen. De depressiekern. welke gisteren nog be noorden Ierland lag, is via IJsland Noord waarts getrokken. De kans op aanhouden van het mooie zomerweer ten onzent is vrij groot. Ech ter is door het toenemen van de vochtig heid der hoogere luchtlagen en door de geringe horizontale luchtdrukverschil- len de waarschijnlijkheid voor het op treden van plaatselijke onweders wat toegenomen. BAROMETERSTAND HET WEER IN HET BUITENLAND. Weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Wind Temperat. in graden Celsius Alg. weerstoestand Richting Kracht Parijs Windstilte 19 Opklarend na onweer. Londen (Croydon) Oostnoordoost zwak 16 Zwaar bewolkt na regen. Noordoost zwak 22 Onbewolkt fraai weer. Windstilte 18 Zwaar bewolkt. Genua Zuidoost krachtig 22 Zwaar bewolkt. De Personeele Belasting te Zandvoort. Waarom die voor 1936 zoo hoog is. Zal veel on-inbaar zijn? Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 770 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND: Laagste tusschen gisteren en heden 12 uur Hoogste tusschen gisteren en heden 12 uur HOOG WATER TE ZANDVOORT: 62 gr. F. 79 gr. F. Vrijdag v.m. 3.31 uur; n.m. 16.02 uur. Strand berijdbaar van 8.3014.00 uur. Zaterdag v.m. 4.05 uur; n.m. 16.47 uur. Strand berijdbaar van 9.0014.45 uur. DRANKBESTRIJDING. Geheelonthouders Sportvereenigïng. Te dezer stede bestaan plannen om te ko men tot de oprichting van een Drankbestrij ders Sportvereeniging. Een bekwaam leider werd reeds bereid ge vonden, eventueel de leiding op zich te ne men. Het voorloopig secretariaat is gevestigd bij A. N. v. d. Hoff, Siriusstraat 7. De bedoe ling is de vereeniging samen te stellen uit georganiseerde geheelonthouders DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Woensdagmiddag omstreeks vier uur heeft te Heeze een ernstig ongeluk plaats gehad. De 35-jarige gehuwde monteur van de P. N. E. M., M. Thijssen, vader van vijf kinderen, is bij het leggen van een bovengrondsche leiding aan een onder stroom staanden draad van het lichtnet blijven hangen, met het noodlottig gevolg, dat hij gedood werd. Het slachtoffer werd spoedig naar het Zie kenhuis te Heeze overgebracht, waar men gedurende vijf kwartier heeft getracht de evensgeesten op te wekken, echter ver- t 495,551.05 N.V. VERZEKERINGS-MAATSCHAPPIJ „ST. PETRUS". Aan het jaarverslag over 1935 ontleenen we; De vooruitgang over 1935 was zeer gunstig. De nettovooruitgang bedroeg voor Kapitaal verzekering f 1.709.327.67; voor Volksverzeke ring f 508.236.05 en voor Renteverzekering (10 jaarrente) f 1.530.372. Bijzonder verheugend is, dat dit resultaat werd verkregen zoowel door een hoogere bruto- productie als doordat het royementscijfer be neden dat van 1934 lag. Aangezien de afdeeling spaarkassen van ons bedrijf wordt afgewikkeld en geen nieuwe kassen meer worden gevormd, verminderde het ingeschreven bedrag der spaarkassen met 904.113.50 n.l. van f 4.893.143.05 einde 1934 tot 3.989.029.55 einde 1935. Van den teruggang komt op rekening van: uitkeering van spaarkas 1935 f323.325.— en vervroegde beëindiging andere spaarkassen "580.788.50, totaal f904.113.50. Bij de verdeeling van kas 1935 bleek, dat op de spaarbrieven van f360.de hoogste uit keering f439.36 en de laagste f430.— bedroeg, terwijl op die van f 125 als hoogste uitkee- 'ing f 153.77 en als laagste f 146.45 kon worden gegeven. Hypotheken. Aangezien in 1935 wettelijke maatregelen werden aangekondigd, waardoor indien deze tot stand komen, de belangen van geldgevers belangrijk zullen worden geschaad, lebben wij in dit boekjaar zeer weinig gelden verstrekt. Waar nieuwe hypotheken werden afgesloten waren deze meestal óf eerder toe gezegd ófwel stond de verstrekking in verband met aflossing van bestaande hypotheken. De toename der hypotheken in 1935 was per saldo "90.286.87. De winst bedraagt f 69.640.17. Hiervan is extra afschrijving op meubilair ad f8.825.22; extra afschrijving op vaste eigendommen ad 6.reserveering voor de extra reserve 298.59 1/2 en reserveering voor de reserve geldbelegging ad f 37.635.56 gebruikt. Van het overblijvende is aan houders van aandeelen No. 1—300 f 11.per aandeel, en aan houders der overige aandeelen f32 per aandeel uitgekeerd, terwijl voor het studie- i fonds missionarissen f3.637.83 en voor het fonds personeel f 2.105.52 beschikbaar is ge komen. In vroeger jaren kwam de geheele opbrengst van de Personeele Belasting (ook al werd die door het Rijk geïnd) ten goede aan de gemeen ten. Hoofdsom zoowel als opcenten. Met de instelling van het rijkssubsidiefonds voor de werkloosheid is daaraan een einde gekomen. Nu krijgt het Rijk 80 pet. van de hoofdsom de zer belasting ten bate van dit fonds. Deze verandering verklaart het feit, dat de hoofdinspecteurs van de rijksbelastingen thans medezeggingschap hebben in de klasse waarin een gemeente zich voor de Personeele Belasting plaatst. Van die klasse-indeeling hangt namelijk voor een groot gedeelte af hoeveel de hoofdsom dezer belasting (waarbij het rijk dus sterk geïnteresseerd is! 1 zal op brengen. Vandaar dat de Haarlemsche hoofd inspecteur voor de klasse-indeeling overleg gepleegd heeft met de gemeentebesturen uit Haarlem en omgeving. Het streven heeft daar bij voorgezeten om de gemeenten in een bil lijke klasse te plaatsen. In alle gemeenten is overeenstemming verkregen behalve in Zand voort. Daar is het heel zonderling geloopen. Voor 1935 was Zandvoort voor de Personeele Belasting ingedeeld in de 6de klasse, terwijl de opcenten liepen van 75 tot 100. De hoofdinspecteur heeft aan het Zand- voortsche gemeentebestuur in overweging ge geven van de 6de naar de 4de klasse over te gaan. Het rijk zou daardoor wel is waar veel minder uit de hoofdsom trekken (het klasse- verschil was ongeveer f30.000 waarvan dus 4/5, of f 24.000, in het nadeel van het rijk was) maar de overtuiging bestond, dat Zandvoort in die klasse thuis hoort. In de wet staat, dat een gemeenteraad voor September de klasse-indeeling voor het vol gende jaar moet vaststellen. In Zandvoort heeft het gemeentebestuur met het indienen van een voorstel bij den ge meenteraad evenwel gewacht tot December. Toen werd tevens besloten om het aantal op centen op 200 te stellen, welk maximum noodig was omdat gerekend werd op een extra bij drage van het Rijk uit het Werkloozen-subsi- diefonds. Het rijk heeft met dit December-besluit van den raad over de wijziging der klasse geen genoegen genomen omdat de wet een besluit voor September eischt. Het resultaat is, dat Zandvoort voor 1936 in de zesde klasse bleef, waarbij dan de 200 opcenten komen. Het ge volg is, dat er verscheidene Zand- voorters zijn die nu bijna tweemaal zooveel Personeele Belasting moeten betalen als in het vorige jaar. Dezer dagen zijn de aanslagbiljetten rond gedeeld. Geen wonder dat velen de schrik om het hart geslagen is. Maar er is nu voor dit jaar niets meer aan te doen. Voor sommige Zandvoorters is de verhoo ging der belasting minder omdat de huur waarde van hun huis in den loop van het jaar verminderd is. De belastingautoriteiten vreezen, dat het ge volg van dezen gang van zaken zal zijn, dat een groot gedeelte der belasting als oninbaar zal moeten worden afgeschreven. De Perso neele Belasting die van de Zandvoorters voor 1936 gevraagd wordt is inderdaad zoo zwaar, dat het velen onmogelijk zal zijn die geheel te betalen. Dat is het resultaat als een belasting al te hoog wordt opgevoerd. Dan kan het zijn dat een hooge belasting soms minder opbrengt dan een matige! Natuurlijk zal door de belastingambtenaren alles gedaan worden om de inning der belas tingen te bevorderen. Voor de Zandvoortsche gemeentekas is de gang van zaken zeer onvoordeelig, want nu wordt in de zesde klasse door de Zandvoorters veel aan de hoofdsom opgebracht, waarvan slechts 1/5 aan de gemeente ten goede komt. Doordat Zandvoort het aantal opcenten van 75100 op 200 heeft gebracht zou in elk jeval de belastingaanslag voor ieder bij ver leden jaar vergeleken verhoogd zijn, maar die verhooging zou gedeeltelijk te niet gedaan zijn door het feit, dat de hoofdsom in de 4de klasse belangrijk lager zou zijn geweest. De nieuwe wethouder van financiën in Zandvoort die in September gekozen is wijt den loop van zaken aan zijn voorganger, om dat die zijns inziens tijdig 'n voorstel aan den raad had moeten doen opdat het besluit nog door den ouden raad voor September had ge nomen kunnen worden. In elk geval is nu reeds door den Zand- voortschen raad besloten om in 1937 Zand voort in de vierde klasse te plaatsen. De moei lijkheden gelden dus alleen voor 1936. Prof. Dr. J. H. Thiel. AANBESTEDING Hedenmorgen werd door het Provinciaal Be stuur te Haarlem aanbesteed: Het aanbrengen van een deklaag van teer- steenslag of een ander gelijkwaardig mate riaal op den weg op den zuidelijken omring- dijk van den Polder Heerhugowaard, met bij komende werken in de gemeenten Heerhugo waard en Oterleek. Laagste inschrijver was J. Ooms te Aven- horn voor 39.619. Tot gewoon lid der Ned. Maatschappij voor Letterkunde is benoemd prof. dr. J. H. Thiel, leeraar in de oude talen aan het Gymnasium alhier en bijzonder hoogleeraar in oude geschiedenis aan de Leidsclie Universi teit. ELECTRICITEITSCONGRES. Bezoek aan het Prov. ElectriciteitsbeSdrijf van Noord-Holland. De deelnemers aan het congres van de Union des Producteurs et Distribteurs d'Energie Electrique verlieten hedenochtend reeds vroegtijdig de „Statendam" te Amster dam om een bezoek te brengen aan het Prov. Electriciteitsbedrijf van Noord-Hol land. En wel aan het nieuwe administratiege bouw te Bloemendaal en aan de nog slechts eenige jaren oude centrale te Velsen. Te Bloeemndaal werden de gasten ontvan gen door den directeur, den heer J. van Ol- denborch. Deze gaf in zijn welkomstrede een overzicht van het geheele bedrijf. Vervolgens werd het zeer moderne, in zijn eenvoud rijke gebouw, bezichtigd, waarna verversohingen aangeboden werden. In de Centrale te Velsen werden de gas ten ontvangen door den teohnischen onder directeur, ir. Wijmale, die een uiteenzetting gaf van de stroomopwekking en de distribu tie. De „Statendam" was inmiddels door het Noordzeekanaal opgestoomd naar IJmuiden, waar de congressisten weer aan boord gin gen. Hedenmiddag maakte de „Statendam" een excursie op de Noordzee en hedenavond zal het trotsche zeekasteel de congressisten naar Rotterdam brengen, vanwaar de terug tocht naar Scheveningen wordt aanvaard. Morgen werden de werkzittingen van het congres hervat. JAARVERGADERING TRAM MAATSCHAPPIJEN. In de 18 Juni gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders in de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden de balans en winst- en ver liesrekening per 31 December 1935 goedge keurd. Het exploitatie-saldo bedraagt f 579.711.79 (vorig jaar f 517.408.88M>). Na de normale afschrijvingen sluit de winst- en verliesrekening met inbegrip van het nadeelig saldo over vorige jaren (f 938.436.48), met een nadeelig saldo van f 1.279.821.80. Diyidenduitkeering heeft niet plaats (als vorig jaar). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, de heer Ir. A. G. A. van Eelde, werd herkozen. Goedgekeurd werden de balans en winst en verliesrekening der Electrische Spoorweg- Mij. N.V. over het afgeloopen jaar. Dividend kan niet worden uitgekeerd (even als vorig jaari De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris ir. E. C. W. van Dijk, werd her kozen. Van de Eerste Nederlandsche Electrische Trammaatschappij N.V. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd en de aan de beurt van aftreden zijnde commissaris, Ir. E. C. W. van Dijk, herkozen. Eveneens werden goedgekeurd de balans en winst- en verliesrekening der Mij. tot Expl. van Tramwegen N.V. over het afge loopen jaar. Dividend kan niet worden uitge keerd (evenals vorig jaar). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, de heer H. M. van Bemmelen, werd herkozen. HEEMSTEDE Voorbeurs te Amsterdam. De verklaring van Fransche regeeringszijde afgelegd, dat niet tot devaluatie van den franc zal worden overgegaan, riep heden op de wisselmarkt een aangenamer tendenz voor het Fransche ruilmiddel te voorschijn, blijken de uit de beweging van Britsche ponden, die na op 7.44 te zijn geopend, terugliepen tot 7.43 a 7.43 1/4. Dollars waren 1.47 15/16, Belga's 25.01 a 25.01 1/2, zoodat op het oogenblik geen goud ons land verlaat. De francs golden 9.74 a 9.74 1/4. De effectenhandel op de vroegbeurs was van minimale afmetingen. Te hooi en te gras ging was om in Koninklijke, die iets gedrukter in de markt lagen. Voor de overige locale fond sen waren slechts nominale koersen beschik- ,r. Van affaire in Amerikaansche shares was niets te bemerken. Slechts Cities Service gaven kleine levensteekenen. JONGERENGROEP C. D. U. Te Heemstede is opgericht een Jongeren groep van de Christelijk Democratische Unie, afdeeling Heemstede—Bennebroek. In het bestuur zitten o.a. Piet Kromhout, Rijnstraat 96 te Heemstede; C. de Vries, Meerweg 74 te Bennebroek. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VA NDAGEN. Woensdag 1 Juli a.s. zullen de ouden van dagen in Heemstede weer hun jaarlijkschen autotocht maken. Zooals gewoonlijk zal nog niet bekend gemaakt worden waar het uitstapje naar toe zal gaan, daar dit altijd een verrassing moet blijven. Het aantal deelnemers is ieder jaar grooter en breidt zich ieder jaar uit en zal dit jaar zeker niet ver beneden de 200 zijn. Alser maar voldoende eigenaars van auto's zich beschikbaar stellen den tocht mede te maken. Zij die al eens eer het uit stapje hebben meegemaakt, behoeven geen extra aansporing. Anderen moeten zich er nu ook eens vorospannen ter wille der oudjes waarvan er velen ternauwernood meer ver der komen dan misschien de kerk. Maar er is meer noodig. Enkel rijden, zonder eenige andere ontspanning zou al heer erg saai zijn. Er is iets noodig voor versnaperingen, enz. Wie helpt mede, om den oudjes eens één middagje van ontspanning te geven, waar naar velen al zooveel weken uitzien, door het beschikbaar stellen van een auto of door een groot of klein bedrag. De heer L. Timmers, Lieven de Keylaan 3, Tel. 28528 wil gaarne uw medewerking noteeren, en uw giften in ontvangst nemen. Deze kunt u ook storten op zijn Postgiro rekening 266162. Vele ouden van dagen zul len u dankbaar zijn.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2