Uit het Buitenland Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom Versterking der Zwitsersche Landsverdediging. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DONDER DAG IS JU NT 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 4 Het Engelsehe kabinet voor opheffing der sancties. Ministers eensgezind in hun meening. Vandaag een ver klaring van Eden voor het Lagerhuis. Britsche Volken- bondsvereeniging geeft richtlijnen voor wijziging van het Covenant. Engeland. Regeering wenscht opheffing der sancties. Het Britsche kabinet heeft zich gis teren met algemeene stemmen uitge sproken voor opheffing van de sanc- tiemaatregelcn tegenover Italië. Minister Eden zal vandaag in het Lagerhuis een verklaring dienaan gaande afleggen. In antwoord op een in het Lager huis gestelde waag van het arbei derslid Letcher zeide Eden, dat nog geen enkele beslissing was genomen over de vraag, of de titel van keizer van Abessynië voor den koning van Italië zou moeten worden erkend. Volgens een Reuterbericht uit Londen heeft de Britsche Unie voor den Volkenbond een rapport gepubliceerd nopens de herziening van het Covenant van den Volkenbond, waar van het doel blijkt te zijn aan de executoire clausules een sterker automatisch karakter te geven. Het rapport stelt bepaalde wijzi gingen voor, in het bijzonder van artikel 16 en 19. Wat betreft het eerstgenoemde artikel wenscht de Unie alleen aan den raad, en niet aan zijn leden individueel 't initiatief over te la ten om uit te spreken dat agressie heeft plaats gehad en den datum vast te stellen voor het in werking treden van sancties. Zij stelt bo vendien voor, aan paragraaf TT een bepaling toe te voegen, volgens welke niet slechts den belanghebbenden mogendheden wordt aanbe volen hun gewapende machten ter beschik king te stellen van den Volkenbond in het geval, waarin de aanvaller aan de toepas sing van de aanbevolen sancties zou weer stand bieden, maar dat deze maatregel ook wordt aanbevelen in het geval, waarin een actie zou worden voortgezet in weerwil van de maatregelen tegen hem genomen. Wat betreft artikel 19 wordt in verband met den wensch tot herziening van het ver drag in overweging gegeven, een commissie van onderzoek te benoemen, die een rapport zal opstellen waarover de Assemblée haar oor deel zal geven. Ingeval de staten die het ver drag heben onderteekend of verantwoorde lijk zijn voor een gevaarlijken toestand niet zouden handelen overeenkomstig de aanbeve lingen van de Assemblée, zou de raad artikel II kunnen inroepen. De voornaamste waarde van het rapport is, de meeningsverschillen te doen uitkomen tus schen de nationale regeering en de pacifisti sche kringen van Genève en Engeland. Frankrijk, Minister Auriol tegenstander van devaluatie. „Ik ben een grondige tegenstander van de valuatie," verklaarde Vincent Auriol, de mi nister van financiën' in een interview met de „Tribune des Nations". Auriol gaf hiermede antwoord aan de devaluïsten, die meenen. dat de franc moet worden „aangepast". „Verkee- ren zij in de illusie", aldus Auriol, „dat in zulk een geval het pond en de dollar op het huidige niveau zouden blijven? Nauwelijks zouden wij ons hebben „aangepast" of het evenwicht zou weer verbroken worden, want de monetaire politiek der Angelsaksische landen is in de eer ste plaats opportunistisch. Een bedrag van 25 milliard francs;.aan biljetten en 20 milliard francs aan goud' is aan de circulatiebank ont trokken. Een economische opleving moet deze terugbrengen, maai* deze opleving is alleen mogelijk door een verhooging van het binnen landsche prijsniveau, hetwelk door hoogere loonen moet worden voorafgegaan." Na een beroep te hebben gedaan op het ver trouwen, besloot Vincent Auriol: „Ik gevoel mij opgesloten tusschen de ongunstige en de nuttige resultaten van de prijsstijging. Deze moeilijkheden bestaan steeds bij elke poging tot economische aanpassing. mobilisatiebevel heeft ontvangen, terwijl de Kwantoengtroepen werkeloos in hun stellingen langs de Kwantoeng-Hoenan-grens blijven liggen en het resultaat van de onderhandelin gen tusschen de Kwantoengvertegenwoordi- gers en Nanking afwachten. Officieele kringen in Nanking dementee ren het bericht betreffende opening van vre desonderhandelingen in Hoengtsjou. Het ge voel van onzekerheid in Kanton ten aanzien van de ontwikkeling van den militairen toe stand wordt nog versterkt door berichten over de aankomst van verdere sterke afdee- lingen regeeringstroepen en luchtstrijdkrach ten in Zuid-Hoenan en Zuid-Kiangsi, bene vens door den terugkeer van de het laatste jaar ter bestrijding van de communisten naar West-China gezonden Hoenan troepen. De nervositeit onder de bevolking wordt grooter Te Sjanghai verwacht men met het oog op de groote meerderheid der Nanking-troepen in Hoenan, dat de generaals van Kwangsi zich zullen onderwerpen vooral waar zij niet op de hulp uit Kanton kunnen rekenen. Noord-China onderhandelt met Japan. Uit Peking: In den loop van Woensdag hebben zich onverwacht, gedeeltelijk per specialen trein, de toonaangevende Chinee- sche en Japansche persoonlijkheden uit Noord-China naar Tientsin begeven, waar de finitieve onderhandelingen verwacht worden over de verhouding van Noord-China tot Japan. Litaueu. Bruin, óók zonder zon door de snelle huidbruinende werking van AMILDA-zonnebruincrème, welke ook zonder zon, alleen reeds door den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Voorloopig stopzetting der Joodsche immigratie in Palestina? Een Britsche autopatrouille door Arabieren aangevallen. Volgens in Joodsche kringen te Jeruzalem ontvangen berichten uit Londen wordt het reeds meermalen besproken plan Palestina in te deelen in Joodsche. Arabische en Inter nationale Kantons thans ernstig overwogen. De laatste zullen in het bijzonder Haifa en het achterland omvatten. Uit dezelfde bron verluidt naar het D.N.B. bericht, dat te Londen besprekingen met Joodsche leiders worden gevoerd over de on middellijke tijdelijke stopzetting van de emi gratie naar Pelestina, die. ondanks alle uit drukkelijke tegenspraken toch op handen zou zijn. De toestand is gisteren den geheelen dag gespannen gebleven. Een Britsche autopatrouille is in den nacht op Woensdag op den weg naar Jaffa, door het vuur van Arabische vrijbuiters verrast. De patrouille beantwoordde het vuur, tengevolge waarvan een Arabier werd gedood en ver scheidene gewond. Verder zijn schoten gelost onder meer op het kinderziekenhuis in de vlakte van Sheron en zijn verscheidene pogingen ge daan de spoorwegen door middel van bom men te beschadigen. Brand op prinselijk slot bij Kopenhagen. Ernstige botsingen te Kaunas. Bij de teraardebestelling van iemand, die Maandag den Joodschen werkgever Kaber doodschoot en kort daarop zelfmoord pleegde, hebben arbeiders geprobeerd een betooging te houden. Ongeveer 10.000 belangstellenden volg den de baar. welke men langs het paleis van den staatspresident wilde leiden. De politie greep in. De menigte verbrak de politie-afzetting. Het kwam tot een ernstige botsing, waarbij de politie van de vuurwape nen gebruik maakte en met traangasbommen wierp. De botsingen hebben tot ongeveer negen uur des avonds geduurd. Op het kerkhof waarheen de betoogers hadden weten door te dringen werd een tegen de regeering gerichte demon stratie gehouden, waar ook tot het in staking gaan werd aangespoord. Herhaaldelijk weerklonken kreten als „Weg met het fascisme", „Leve Moskou" en uitroe pen tegen de regeering. Ook de Internationale werd gezongen. Volgens nog niet bevestigde berichten zou den bij de schietpartij drie dooden gevallen zijn, terwijl verscheidene agenten door stee- nen zouden zijn gewond. Hoeveel burgers ge wond zijn, staat nog niet vast. De politie ver richtte een 50-tal arrestaties. Argentinië. Dantzig. Volkenbondscommissaris wendt zich tot Greiser. Naar aanleiding van de incidenten, welke zich te Dantzig hebben voorgedaan, heeft de hooge commissaris van den Volkenbond. Lester, er bij den president van den Senaat, Greiser. op gewezen, dat de orde te Dantzig •zoo spoedig mogelijk moet worden hersteld. Men meldt, dat leden der SA van Dantzig opnieuw verscheiden Poolsche burgers hebben aangevallen en gemolesteerd, omdat zij de na tionaal socialistische vlaggen niet hadden gegroet. (Reuter.) Duifseliland. Voorstel tot uittreding uit den Volkenbond. Uriburu heeft in de Kamer een voorstel ingediend volgens hetwelk Argentinië uit den Volkenbond zou treden. Italië. Rome acht opheffing der sancties voldoende. Van bevoegde Italiaansche zijde wordt, de opvatting van de hand gewezen, dat Italië met het oog op de opheffing der sancties nieuwe eischen heeft gesteld. De opheffing der sancties, zoo wordt hieraan toegevoegd, zal door Italië als een afdoend bewijs voor de erkenning van de „door den Volkenbond jegens Italië begane gerechtelijke dwaling" worden beschouwd. Ten aanzien van de berichten, dat reeds besprekingen over de Middellandsche zee kwestie worden gevoerd, verzekert men in bevoegde Italiaansche kringen, dat te Rome niets omtrent dergelijke besprekingen be kend is. (D.N.B.) Prinses Margaretha en haar zoons moesten in allerijl vluchten. Woensdagmorgen is het slot Bernstorffs- hoej m de nabijheid van Kopenhagen, dat be woond wordt door prins Axel, een neef van den koning van Denemarken, en eere voor zitter van het Deensche Olympische Comité, door een brand geteisterd, aldus het D. N. B. De brand werd door de beide zoons van den prins, des morgens om half vijf ontdekt, na dat zij door den rook, die hun kamer binnen drong. wakker waren geworden. Zij wekten hun moeder, prinses Margareta, een zuster van wijlen koningin Astrid van België, en slechts gedeeltelijk gekleed konden moeder en zoons zich in veiligheid brengen. Door den brand is de eerste verdieping van het gebouw verwoest. Aan het blusschings- werk werd, behalve door vele brandweerlie den, door ongeveer 200 Gardisten, die in de nabijheid in garnizoen lagen, deelgenomen. Na een uur was men den brand meester. Het grootste deel van de inventaris van het slot kon in veiligheid worden gebracht. INTERNATIONALE OLIESLAGERS- VEREENIGING. KOPENHAGEN: Dinsdagmorgen werd in het Folketing het jaarlijksch congres der Interna tionale Olieslagersvereeniging geopend. Het congres zal drie dagen duren. Nederland is vertegenwoordigd door T. Duyvis Jzn. (N.V. Oliefabrieken T. Duyvis Jzn, Koog a. d. Zaan), J. Deenik (secretaris der Vereeniging van Ne- derlandsche Oliefabrikanten Haarlem), B. P. Zuidema (B. P. Zuidema's Commissiehandel N.V., Rotterdam), N. Schrok (firma N. Schrok, Rotterdam), A. van Roosendaal (N.V. Handel Maatschappij v.h. Van Roosendaal en Co., Rotterdam), K. Kretzschmar (Unilever Grondstoffenmaatschappij N.V.„ Rotterdam), H. Kleywegt (Heinrich Hanno en Co., Rot terdam. ARGENTINIë EN DE VOLKENBOND. BUENOS AIRES, 17 Juni (Reuter). De president der republiek en de minister van buitenlandsche zaken hebben een boodschap aan den senaat doen toekomen over de ver houding tusschen Argentinië en den Volken bond. Zij zetten uiteen, dat de regeering slechts het internationale ideaal in overeen stemming met de voorstellen van 1920 en 1936, in de Volkenbondsvergadering wil steu nen. Argentinië is Van meening, dat alle Volkenbondsleden in staat moeten worden gesteld, deel te nemen aan alle belangrijke beraadslagingen betreffende het bestaan van den bond en de consolidatie van den vrede. De regeering bereidt met andere Ame- rikaansche staten een gemeenschappelijke actie in den Bond voor om te bereiken, dat alle naties van goeden wil samenwerken bij de bescherming van het internationale recht. Himmler tot hoofd der Duitsche politie benoemd. Hitier heeft, op voorstel van den rijksmi nister van binnenlandsche zaken. dr. Friek. ter coördinatie van de taak der politie in het Duitsche rijk den plaatsvervangenden chef der geheime staatspolitie van Pruisen, den rijksleider der S.S., Heinrich Himmler, tot chef van de Duitsche politie in het rijksmi nisterie van binnenlandsche zaken be noemd. China. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Conflict tusschen de Zuidelijke provincies. Tsjang Kai Sjek heeft zich naar aan Reu ter g'emeld wordt van Nanking naar Tsjangsja begeven, de hoofdstad van I-Ioenan. Vervol gens zou hij een vliegtocht hebben gemaakt boven het leger van Kwangsi, dat na Hoenan te hebben geëvacueerd klaarblijkelijk defen sie stellingen heeft ingenomen. De hardnekkige geruchten over een te ver wachten conflict tusschen Kwantoeng en Kwangsi worden nog weer gevoed door het alarmeerende bericht, dat het vijftiende Kwangsi-leger onder generaal Hsia Wei we derom den opmarsch naar Ki Yang is begon nen en dat de kern van het Kwangsileger het Paddekwist, Thijs en het hondje sluipen behoedzaam den steenen trap af en komen behouden en wel beneden aan. Om hen heen hooren zij nog steeds dat vreemde geluid, maar zij begrijpen nog niet wat het te beteekenen heeft. Het ziet er hier erg griezelig uit. Het licht van het lantarentje werpt lange schaduwen op den muur. Voor zich zien zij een lange, duistere gang en daaruit schijnt het gerucht te komen. „Zullen we daar maar in gaan?" vraagt Thijs aan Paddekwist Die knikt en zoo wordt de geheimzinnige tocht voortgezet. Een crediet van 235 millioen Zwitsersche franken aan de regeering verleend. Hoe de regeering deze millioenen hoopt bijeen te krijgen. Meeningsverschillen onder de sociaal-democraten. GENèVE, Juni 1936. (Van onzen correspondent). De mislukking der Ontwapeningsconferen tie heeft in Zwitserland evenals in zoo me nig ander land tot een bewapeningsuitbrei ding geleid. Verleden jaar heeft het Zwit sersche volk bij referendum zijn goedkeu ring gehecht aan het regeeringsvoorstel tot verlenging van den militairen opleidingstijd. opdat de weerbaarheid van het Zwitsersche legerpersoneel zou versterkt worden. Deze week heeft eerst de Kamer en daarna de Senaat zijn goedkeuring geschonken aan een tweede regeeringsvoorstel, dat de ver sterking van de Zwitsersche landsverdedi ging door de uitbreiding en verbetering van het oorlogsmateriaal ten doel heeft. De re geering heeft de bevoegdheid gekregen hier voor een bedrag van 235 millioen franken uit te geven. Een referendum over de wet, die dit militaire crediet aan die regeering verleent, is niet mogelijk. Doch indien ook hierover een referendum .zou gehouden wor den. zou de aanneming er van door de over- groote meerderheid van het volk zonder twijfel bij voorbaat reeds verzekerd zijn! De 235 millioen franken, die de regeering op grond van door Kamer en Senaat geno men besluit zal mogen uitgeven in het be lang van een versterking der landsverdedi ging, zullen voornamelijk besteed worden voor de luchtbescherming' (door den aan koop van nieuwe militaire vliegtuigen zoo wel als door de vermeerdering' der af wee r- mogelij'kheden. waarvoor in liet geheel 116 millioen franken zal worden uitgegeven) voor de grensbescherming door den bouw van vestingwerken en den aankoop van nieuwe wapenen en munitie (totaal voor 46 millioen franken) en voor uitbreiding der lichte en zware artillerie. Deze voorgenomen wijze van besteding van het geld vond bij niemand bestrijding. Het gansche parlement bleek het met de militaire deskundigen eens te zijn. dat vooral tegen mogelijke aanval len uit de lucht nieuwe beschermingsmaat regelen noodzakelijk zijn en dat ook voor de verdediging van de grenzen in het bijzonder meer gedaan behoorde te worden. De regeering had aanvankelijk met de in diening dezer crediet-aanvrage willen wach ten, totdat zij aan de volksvertegenwoordi ging ook preciese voorstellen zou kunnen voorleggen over de regeling der financieele kwesties, die door nieuwe staatsuitgaven ten bedrage van 235 millioen franken natuurlijk Zijn ontstaan. De verhooging der interna tionale spanning, die Hitier door zijn daad van 7 Maart veroorzaakt heeft, noodzaakte de Zwitsersche regeering echter het mili taire crediet met grooten spoed aan te vra gen, voordat nog het financieele plan geheel overdacht en gereed gemaakt kon zijn. Ook deze gedragslijn der regeering heeft de toe stemming der volksvertegenwoordiging ont vangen. Men is in Zwitserland zeer bezorgd over den .gang der internationale gebeurte nissen. De Zwitsers willen dus met den grootst mogelijken spoed hun weerkracht zoo versterken, dat de aangrenzende groote mogendheden, indien het tot een nieuwen Europeeschen oorlog zou komen, niet in de verleiding gebracht zullen worden de Zwit sersche onzijdigheid te schenden. De Zwit sers zijn natuurlijk vastbesloten hun onzij digheid tegen iederen nabuur, wie het ook zij. die het land zou willen binnenvallen, met gelijke energie te verdedigen. Vraagt men den Zwitsers echter, van welke zijde naar hun meening het grootste gevaar van een overval dreigt, dan zullen stellig 90 pet. der gevraagden u antwoorden, dat het gevaar slechts uit die landen dreigt, waar de dicta tuur heerscht, Duitschland en Italië, (het zwakke Oostenrijk is natuurlijk ondanks de ook daar heerschende dictatuur ongevaar lijk) en van deze beide staten wordt Duitsch land het meest gewantrouwd. Deze beducht heid voor een Duitschen aanval is ook groo- tendeels de ooi-zaak geweest, dat vooral on der de Duitsch-Zwitsersche socialisten zulk een krachtige strooming aanwezig was, om het aangevraagde cre'diet van 235 millioen toe te staan. De bespoedigde indiening van de crediet- aanvrage heeft het de regeering dus on mogelijk gemaakt gelijktijdig reeds preciese voorstellen van financieelen aard in te die nen. Dit staat echter reeds vast. dat de re geering trachten zal de 235 millioen bijeen te krijgen door een staatsleening feegen la gen rentevoet., zoo mogelijk van niet hooger dan IVz of uiterlijk 3 pet. De regeering ver trouwt, dat de vermogende Zwitsersche bur gers tot een geldelijk offer bereid zullen zijn en in het belang der landsverdediging ook met een lage rente genoegen zullen nemen. Intusschen, de rente, ook al is zij laag, zal betaald moeten worden en de leening zal binnen redelijken tijd moeten worden afge lost. De regeering meent, dat voor dit doel jaarlijks op de staatsbegrooting een nieuw bedrag van 20 millioen franken zal moeten geplaatst worden. Bovendien zal naar schat ting 20 millioen jaarlijks nog noodig zijn voor het .onderhoud der vestingen, voor ver beteringen in het nieuwe oorlogsmateriaal, enz. In "het geheel zullen jaarlijks dus nieu we inkomsten ten bedrage van ongeveer 40 millioen franken moeten verkregen worden. Hoe de regeering dit geld denkt te bekomen, heeft zij nog slechts heel vaag kunnen uit eenzetten: verhooging der belasting op het bier, verhooging der militaire belasting voor hen die geen militairen dienstplicht te ver vullen hebben, nieuwe belastingen op weel- deuitgaven, misschien ook een extra-verde- diging^belasting op groote vermogens en hoo ge inkomsten. In December zal het parle ment hierover te beslissen krijgen. De houding der burgerlijke partijen te genover het aangevraagde militaire crediet stond reeds van den aanvang af vast. Aan hun eenstemmige goedkeuring ervan was niet te twijfelen. De aanneming van listische regeering geen militaire credieten zouden willen verleenen. voegden zich bij Nicol en zijn aanhangers uit Fransch-Zwitser- land. Doch 4/5 der Kamerfractie sprak zich, evenals het partijbestuur, ten gunste van de versterking der landsverdediging uit. Toen kwam Zondag op eens de verrassing. Het juist dien dag gehouden wordende partij congres te Zürich gaf aan Nicole de over winning. Weliswaar met zeer kleine, doch niet weg te cijferen meerderheid sprak het partij congres zich tegen de goedkeuring van het militaire crediet uit. Met 263 tegen 255 stem men had Nicole het pleit gewonnen! Daar het congres echter wel inzag, dat de 40 Kamer leden, die de vorige week hun stem aan de strekking van het regeeringsvoorstel gegeven hadden, bezwaarlijk plotseling bij de eind stemming „tegen" zouden kunnen stemmen, machtigde het besluit de voorstanders van het crediet tot een stern-onthouding. Reeds den volgenden dag bleek het echter, dat de Kamerfractie weinig geneigd was liaar overtuiging' prijs te geven en zich bij het con- gresbesluit neer te leggen. De partijvoorzitter Reinhard, die met de andere leden van het da gelij ksch bestuur na de congresbeslissing zijn ontslag als zoodanig genomen had, wees op de „toevals"-meerderheid van slechts 8 stemmen, die bovendien verkregen was door de omstan digheid, dat Nicole zich niet ontzien had met een delegatie van 36 geestverwanten naar Zürich te reizen, ofschoon de afdeeling Ge nève uit armoede twee jaar lang geen contri butie aan de partijkas had betaald, terwijl andere afdeelingen, die zorgvuldig hun con tributie betalen, geen geld hadden, om afge vaardigden naar Zürich te zenden! Kortom, de helft der socialistische Kamerfractie be sloot tot ongehoorzaamheid aan het congres- besluit en gaf ondanks het „Neen" van Zürich haar stem aan het militaire crediet. De drie socialistische senatoren volgden hun voor beeld. Zoo kon het gebeuren, dat de Kamer het crediet met 13910 stemmen en 12 stern- onthoudingen bewilligde en dat de Senaat eenstemmig zijn goedkeuring eraan hechtte! Voor de regeering is de zaak thans ten einde, doch onder de socialisten zal het laatste woord zeker nog niet gesproken zijn! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 16 7 2 6 vanaf 35-gg BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) RADM) p—1 PRUGRAMNA ringsvoorstel door Kamer en Senaat was dus van te voren verzekerd. Doch wat zouden de socialisten doen? Dit was de vraag, die alle politieke bladen zich stelden. De socialisten hadden sinds den wereld oorlog het radicale standpunt ingenomen „geen man en geen cent voor de landsverde diging!" Onder den indruk der dreigende ge varen uit dictatoriaal geregeerde landen had het socialistische partijcongres verleden jaar te Luzevn dit standpunt prijsgegeven. Onder bepaalde omstandigheden zouden militaire credieten kunnen bewilligd worden. Onder een beroep op dit congresbesluit van Luzern ga ven de vorige week ongeveer 40 van de 50 Kamerleden hun stem aan de algemeene strekking van het regeeringsvoorstel, waar mede ook het partijbestuur zich vereenigd had. De uiterste linkervleugel der partij onder leiding van Nicole (Geneve) weigerde echter Iaan de tegenwoordige burgerlijke regeering eenig crediet toe te staan. Enkele fanatieke antimilitaristen, die zelfs ook aan een socia VRIJDAG 19 JUNI 1936 HILVERSUM I, 1875 M. Algem. Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Zangen piano. 12.15 Gram.pl. 1.00 Ensemble Van der Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Gram.pl. 3.153.45 en 4.00 Het „Haagsche Trio". 4.30 Gram.pl. 5.00 Or gelspel. 6.00 Gram.pl. 6.30 Voor tuinliefheb- bers. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Chr. Oratorium-Vereen. Utrecht, het NRCV-or- kest en solisten. 9.00 Causerie „Historisch Den Haag". 9.30 Vervolg concert. 10.15 Berichten A. N. P.. 10.20—11.30 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en Gram.pl. 12.00 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Groninger Orkestvereen. In de pauze: Causerie voor tuinliefhebbers. 4.00 Gram.pl. 5.00 Kinderuur. 5.30 De Notenkra kers. 6.15 E. Walls' orkest. 7.00 De Muggen plaag a. h. IJselmeer. 7.20 Gram.pl. 7.50 Be richten A.N.P.SOS-ber. 7.56 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 De Waarheid der religie. 8.30 Zang en piano. 9.00 Groote menschen thuis. 9.30 Vervolg concert, in.00 De Utrechtsche Universiteit. 10.30 Graiii.pl. 10.45 Avondwij ding. 11.00 Jazzmuziek (Gram.pl.) 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek. 1.352.20 Birminghamsch Philh. strijkorkest. 3.203.50 Voordracht. 4.15 E. Co lombo's orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Vocaal en in strumentaal concert. 6.20 Berichten. 6.50 Koor concert. 7.10 Voor tuinliefhebbers. 7.30 Muzi kale dialoog. 7.50 Alfredo Campoli's Trio. 8.20 Het Café Colette orkest en solisten. 9.05 Cau serie over dialecten (Met gr.pl.) 9.25 Piano recital. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie over Kano-Toerisme. 10.40 Oratoriumconcert. 11.50 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. .50 Gram.pl. 4.20 Solistenconcert. 5.50 Orkest- het regee-1 concert. 9.05 Operettemuziek. 11.051.05 Or kestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Omroep- kleinorkest. 2.35 Gram.pl. 4.20 Koorconcert. 6.20 Omroeporkest. 7.20 Zang en voordracht. 8.30 Voor soldaten. 10.50 Concert. 11.20—12.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Salon-orkest. 6.50 en 7.20 Gra- mafoonpl. 8.25 Omroeporkest en Gram.pl. 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.50 Zang. 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Trioconcert. 6.10 en 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-recital. 7.35 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert en zang. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Radio-tooneel. 9.30 Bee tho venconcert. 10.20 Berichten. 10.40 Nieuws uit Amerika. 10.50 Fluit en cembalo. 11.05 Weerbericht. 11.20— 12.20 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6