1 AMSTERDAMSCHE BEUR DONDERDAG 18 TUKT 1936 HA ARE EM'S DAGBLAD 11 tAAT/¥tj««IC»nN Zes jaar geëischt tegen Osschenaar. Roofoverval met 8.en een geweer als buit. 's-HERTOGENBOSCH, 18 Juni. De recht bank te 's-Hertogenbosch vervatte heden de behandeling van de strafzaak tegen J. C. van Galen, terzake van een roofoverval in April 1927 in de woning van K. Huismans te Oss waar 8 en een geweer is gestolen. De verd. ontkende het ten laste gelegde. Twee getuigen, die bij den rechter-commissa- ris de verklaring hadden afgelegd, dat de ver dachte tezamen met hen den overval had ge pleegd, trokken deze verklaring thans in. Een hunner, K. van Berne, deelde daarbij mede, dat hij de door hem gepleegde inbraken niet uit elkaar kon houden en zich ook van deze zaak niets herinnerde. De officier van Justitie eischte tegen den verdachte zes jaar gevangenisstraf.. De 30-jarige arbeider J. A. van S. uit Eind hoven, vroeger te Oss, stond vandaag terecht wegens medeplichtigheid aan den roofoverval, welken hij, ondanks zijn vroegere verklarin gen, ontkende. De officier van Justitie eischt tegen Van S. eveneens zes jaar gevangenisstraf en de onmiddellijke gevangenneming van verdachte, waartoe werd overgegaan. Uitspraak over 14 dagen. GORKI'S TOESTAND ERNSTIG. MOSKOU, 18 Juni (Reuter-A.N.P.) Gisteravond is over den gezondheidstoe stand van den schrijver Maxim Gorki het vol gende bulletin uitgegeven: „Toestand ernstig. Ademhaling en hartwer- king worden gestimuleerd door toediening van zuurstof". AANSLAG OP LITWINOF VOORBEREID? PARIJS. 18 Juni (Reuter-A.N.P.) De „Ma- tin" meldt uit Genève. dat de politie te Zürich den Deen Nordman heeft gearresteerd. Het Zwitsersche Telegraaf Agentschap deelt me de dat de justitie vernomen heeft, dat gedurende 3 maanden eenige personen te Genève een vreemdeling, die vaak naar deze stad kwam, hebben geschaduwd. Op last van den rechter van instructie heeft de politie den Zwitser Planque gearresteerd, die Dinsdag- naar Genève is overgebracht en bekend heeft, voor zijn diensten een bedrag van 600 francs te hebben ontvangen. Uit zijn bekentenis bleek verder, dat twee personen medeplichtig zijn, waarna de Deen Nordman is gearresteerd, omdat hij tezamen met Planque te Genève iemand zou hebben geschaduwd, die bekend is door zijn anti-Russische activiteit. KOREAANSCHE COMMUNISTEN TER DOOD VEROORDEELD. TOKIO. 18 Juni, (D.N.B.-A.N.P.) Het hooggerechtshof te Keijo heeft 18 Koreaan- sche communisten ter dood veroordeeld op grond van de wet over de openbare veilig heid. Twee beklaagden werden tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het groote proces tegen de communisten is daarmede gesloten. BOMAANSLAG TE HAIFA. JERUZALEM, 18 Juni. (Reuter). Arabie ren hebben bommen geworpen in de ge meentelijke bureaux van Haifa. Een em ployé werd daardoor gewond, terwijl de lo kalen beschadigd werden. ZUIVELWEEK TE EINDHOVEN. Te Eindhoven wordt een zuivelweek ge houden, die Dinsdag door minister Deckers is geopend met een rede, waarin hij de ont wikkeling schetste van de zuivelbereiding in ons land en er op wees, dat door overheids voorlichting en het goede werk der belang hebbenden een qualiteit is bereikt, die wel haast niet meer te verbeteren valt. Het sym pathieke van deze propaganda noemde spre ker het feit, dat hét hier aangeboden product een uitnemend voedingsmiddel is, zoodat de koopers goede waar voor hun geld krijgen. Gedurende deze en de volgende week zal worden gedemonstreerd, welk gebruik van zuivel kan worden gemaakt bij het bereiden van gezonde en smakelijke voeding. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. De ongeveer vijftigjarige heer H. Poort, die j.l. Zondagavond is aangevallen door een stier van de hofstede „Oud-Bussum" is van daag aan de bekomen wonden in het St. Jans- Ziekenhuis te Laren overleden. Het slachtoffer was vader van zes kinderen. BEëEDIGING VAN COMMISSARIS J. P. WEYBURG. Hedenmorgen heeft de heer J. P. Weyburg, die kort geleden bij K.B. tot commissaris 'van politie in Velsen is benoemd, zijn ambtseeden voor de Haarlemsche rechtbank afgelegd. Daarna wenschte de president hem geluk met zijn benoeming. NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD. In het Concertgebouw De Vereeniging" te Nijmegen had heden de 25e jaarvergadering plaats van de vereeniging „Groep bloemisterij" uit den Nederlandschen Tuinbouwraad. De algemeene secretaris der vereeniging, de heer J. Admiraal, hield een inleiding over het onderwerp „Vijf en twintig jaren organisatie in de bloemisterij", waarin hij o.m. de verdien sten van den heer E. H. Krelage, te Haarlem, voor den Tuinbouwraad belichtte. ONTV OERINGSAFFAIRE TE BORN BONN, 16 Juni. Dinsdag is te Bonn het kind van een zakenman ontvoerd, met het doel van den vader een losgeld te eischen. De vader, die per brief ingelicht was over de eischen van den ontvoerder, stelde on middellijk de crimineele politie hiervan in kennis, welke erin slaagde den schurk te ar resteeren, Het ontvoerde kind werd op aan wijzing van den ontvoerder in een schuil hoek gevonden, waar het zes uren gebonden had gelegen. Het werd onmiddellijk naar de ouderlijke woning teruggebracht. De ontvoerder bleek een reeds verscheidene malen veroordeeld 32-jarig man te zijn, die o.a. ook reeds wegens ontvoering van een kind twee jaar in het tuchthuis had gezeten. (A. N. P.) WISSELKOERSEN. (Niet officieel). Berlijn 59 5159.55 Londen 7.437.45 Parijs 9.73 3'4—9.74 1/4 New-York 1.47 7:8—48 Bazel 47.82—47.85 Kopenhagen 33.33.20 Stockholm 38.20—38.40 Oslo 37.20—37.30 Praag 6.10—6.30 Madrid 20.10—20.20 Duitsch Bankpapier 37.22—37.50 Vergadering Brandweerbond in Noord-Holland. Vraagstuk der onderlinge hulpverleening vrijwel opgelost. In de brandweerkazerne te Alkmaar is dezer dagen de algemeene jaarvergadering gehouden van den provincialen brandweerbond in Noord-Holland. Voorzitter was de burgemees ter der gemeente Heemstede, jhr. Van Doorn. Aanwezig waren afgevaardigde van 17 der aangesloten gemeenten. Aan het verslag in het Handelsblad is het volgende ontleend; De secretaris, de heer A. de Bruijn uit Bus- sum, heeft het jaarverslag uitgebracht, waarin allereerst tot groote voldoening geconstateerd werd, dat thans alle groote gemeenten in deze provincie bij den bond zijn aangesloten, terwijl verwacht mag worden, dat de kleinere gemeenten, welke van het werk van den bond profiteeren. door de organisatie van onder ling hulpverleening, weldra lid zullen worden. Het vraagstuk der onderlinge hulpverlee ning is in het afgeloopen jaar vrijwel tot op lossing gekomen. Thans zijn reeds de volgende districten gevormd: Zaanstreek, 't Gooi, Vel sen, Haarlem, Schagen, de Beemster en Alk maar, terwijl onderhandelingen met andere gemeenten reeds in een gevorderd stadium verkeeren. De bond zal in het komende jaar zijn 12 1'2-jarig bestaan kunnen vieren. De aftredende bestuursleden, de heer C. J. van den Broek te Haarlem en B. T. Deenik te Naarden, werden bij acclamatie herkozen. In den middag hield de heer Gordijn voor de aanwezige leden en een aantal genoo- digden in het stadhuis een lezing over brand weer en luchtbescherming. Hij ging hierbij de problemen na, welke zich in oorlogstijd zoowel als in tijden van vrede voordoen en gaf blijk van zijn overtuiging, dat men brandweren zoo danig moet organiseeren, dat zij aan alle eischen kunnen voldoen, ook als de mannen tusschen 20 en 45 jaar onder de wapenen zijn. CONGRES VAN DEN NED. SLAGERSBOND. De Ned. Slagershond hield te Boskoop haar 45e congres. Dr. E. J. Tobi te 's Gravenhage, directeur der saneerings-centrale in den Vleesch- en Vee handel. hield een inleiding over den tot dus ver verrichten arbeid tot wegbereiding voor de ordening in het slagersbedrijf. Vervolgens hield de bondssecretaris. de heer Th. Cuiper, een inleiding over algemeene sla- ;ersvakopleiding. Bij acclamatie werd een motie aangenomen, waarin een ernstig en dringend beroep op de regeering wordt gedaan, om den slagersstand, mede in het algemeen belang, te ontheffen van de drukkende crisislasten. op rund- en varkensvleesch; althans deze lasten te ver lagen, daar het bedrijf ze niet meer kan dragen De Bondsvergadering oordeelde, dat de ge vraagde afschaffing van crisisheffing op rund en varkensvleesch ook zal zijn in het belang van den consument en ook van de veehou derij, die blijkens vier jaar ervaring met cri- sisvarkensmaatregelen en met de afslachting van 245.000 runderen niet! gebaat is geworden, wijl de maatregelen niet tot het beoogde doel hebben geleid, ondanks de millioenen, aan de uitvoering besteed en via het slagersbedrijf opgebracht. De Bondsvergadering drong tevens bij de Regeering er op aan, de crisisheffing op spijs- vetten zoo mogelijk te verlagen, in ieder ge val de crisisheffing op spijsvetten en spijs oliën gelijk te stellen. Vereeniging ,,Pro Juventute". GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, schoenen. Po litiebureau, Smedestraat; bril in étui, Dek ker, Langendijkstraat 2; boekje van M.T.S., Mul, Floresstraat 33; gewicht, Muurling, Pla taanstraat 64; hond. Hosper, Gaalstraat IA rood, hamer, v. d. Stad. Kleverlaan 34; da- mesjas, Koster, Vooruitgangstraat 67: kin derrijwiel, v. d. Polder, Javastraat 67; rij wielplaatje, de Boer, Burretstraat 8; vetspuit v. d. Loo. Spa aim e 90 rd., sleutels van motor, Luiten, Alb. Thijmstraat 14; badsohoen, Wa rner, Jan Steenstraat 10; bos sleutels, Ver- wijen, Wagenweg 24; actentasch met inhoud, v. d. Aar, L. Mar gare tb astraat 4rd.. rijwiel- tasch met- inhoud, Casteleijn, Lanee Heeren- vest 50. zwempak, muts en handdoek, Tib- boel, Zuid Brouwersstraat 30. REISGIDS VAN GARAGE DU MéE. •Het Reisbureau, garage Du Mée, heeft een gids doen verschijnen, waarin een aantal zo merreizen, die het organiseert, uitvoerig staan aangegeven. Het bureau heeft er naar ge streefd, de prijzen voor de touringcar-reizen zoo laag mogelijk te stellen, in overeenstem ming met de tijdsomstandigheden. Er is keus voor menschen met den meest uiteenloopenden smaak. Men kan naar 't Teu- toburgerwald, naar de Ardennen of naar Parijs. Het populaire „reisje langs den Rijn" ontbreekt natuurlijk evenmin en de voorstan ders van vacantie in eigen land kunnen met Du Mée het vele natuurschoon van Nederland gaan bewonderen. De veiligheid van de reizigers heeft de volle aandacht van het reisbureau. Het beschikt dan ook over een keurkorps chauffeurs en leiders. Tenslotte zij nog vermeld dat het bureau Du Mée als attractie een Reis-Fotowedstrijd zal organiseeren. HET PROGRAMMA DER RUBENS CANTATE. Wij ontvingen het programma van de uit voering der Rubens-Cantate, massa-zang- en muziekuitvoering op Maandagavond 13 Juli a.s. op de Groote Markt, waartoe de Nieuwe Haarlemsche Kunstkring het initiatief geno men heeft. Dit programma bevat een inleiding van den heer Jos. de Klerk, die de uitvoering leiden zal; voorts een sympathiebetuiging van Joh. Wagenaar. Ook zijn de ordemaatregelen vermeld. Om 8 uur des avonds zal de Groote Markt voor alle verkeer worden afgesloten. Enkele rijen zitplaatsen zullen een ring vor men om de medewerkers. Deze zitplaatsèn kun nen worden bezet tegen betaling van 40 cent. CONCERT IN GROENEND AAL. Zondag 21 Juni van 7.309.30 n.m. zal de R.-K. Harmonie „St. Michaël" directeur de heer H. W. Hofmeester een concert geven in het Wandelbosch Groenendaal. Het volgende programma zal worden uit gevoerd: 1 Colonel Bogey, Marsch, K. J. Alford 2 Palmes et Lauriers, Ouverture, L. Langlois 3 Vie d'Artiste, Grande Valse, Strauss 4 Voorwaarts! Marsch! Potuourri, W. Ciere. Pauze. 5 Les Sabots de Suzon. Ouverture. T. Popij 6 Czardas uit de Opera „der Geist der Woiwoden" L. Grossmann 7 L'Estudiantina, Wals, E. Waldteufel 8 Marsoli-finale. Het jeugdwerk geeft reden tot tevredenheid. Uit het jaarverslag over 1936 van deze ver eeniging meldt men ons het volgende: Deze vereeniging. die zich tot doel stelt de bestrijding en de voorkoming van criminali teit onder de jeugd, zoowel jongens als meis jes, onder de achttien jaar, werd hiertoe weer in staat gesteld doordat het Openbaar Ministerie stelselmatig proces-verbalen in handen stelde met het verzoek om over de minderjarige delinquenten rapport en advies uit te brengen. Hoewel verleden jaar al een toeneming van bijna 50 pet. geconstateerd werd. nam het aantal dit jaar nog met 14 toe. zoodat in het geheel 166 rapporten werden uitgebracht en wel 144 betreffende jongens en 12 over meis jes. Het betrof hierbij voor het meerendeel diefstal, n.l. in 123 gevallen, verder verduis tering. oplichtign, heling, opgeven van val- scher naam, zedendelict, mishandeling en in tén geval het veroorzaken van zwaar lichame lijk letsel. Behoudens een enkele uitzondering kan worden gezegd, dat de beslissingen con form de door ons uitgebrachte adviezen vie len. Steedo werd overwogen of nog een voorstel tot niet vervolgen kon worden gedaan, of nog met eer. voorwaardelijke straf kon worden vol staan. in welk laatste geval de delinquent on der toezicht van deze vereeniging komt te staan. In dit jaar werden 139 toezichten uitge oefend; in 51 gevallen hep de proeftijd af. waaronder in 42 gevallen met goed gevolg, zoodat men over het geheel genomen tevreden kan zijn. Behalve de bemoeiing met minderjarigen tegen wie proces ï-verbaal was opgemaakt, liet de vereeniging zich ook weer in met ver schillende anderen voor wie de hulp werd in geroepen door de ouders of op wie anderszin? de aandacht gevestigd werd. Hiertoe werd door den secretaris een spreekuur gehouden, aanvankelijk in het gebouw van den Armen raad, Morinnesteeg 7, 's avonds tusschen 7 u. en 8.30 uur. Het nieuwe gebouw kon in Mei geopend worden en dit is het clubwerk van de ver eeniging ook zeer ten goede gekomen. De ver eeniging deed n.l. ook weer aan algemeen club werk; één middag in de week werd er een clubje gehouden voor jongeren, terwijl twee avonden in de week een gezelligheids- en een huis vlij ta vond gehouden werden, waar alle jongens boven 14 jaar welkom waren. Er wer den door deze jongens weer prijzen gemaakt voor een verloting ten bate van de vereeni ging; de opbrengst was dit jaar echter ge ringer dan het vorige jaar. Het kamp dat in den zomer met de jongens gehouden werd in het barakken-kamp ..Mosterdveen" te Nun- speet, mocht goed geslaagd genoemd worden, zoodat het jeugdwerk wel reden tot tevreden heid gaf. De contributies liepen helaas iets terug, zoodat de belangstelling van het publiek voor dit werk weer gevraagd wordt. In het bestuur van de vereeniging werd Mr. A. J. Enschedé reeds bij tusschentijdsche verkiezing gekozen definitief tot voorzitter- gekozen; voor het overige bleef het bestuur ongewijzigd. Het secretariaat is gevestigd Aelbertsberg- straat 58 te Haarlem. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE AANRIJDING OP DEN HEERENWEG. Woensdagnamiddag omstreeks 12.10 ure, had op den Heerenweg te Heemstede een aanrijding plaats tusschen twee auto's, door dat de voorste van twee achter elkaar rij dende auto's plootseling stopte, en de be stuurder van de achter rijdende auto het stopteeken vermoedelijk niet heeft gezien, waar;door deze tegen de voorste auto aan botste. Een der inzittenden van de achterste auto, vloog door het plotseling remmen door de voorruit. Hij werd aan het hoofd gewond en met een luxe auto naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. De bestuurders van de auto's zijn resp. M v. d. V. uit Goes, en G. de B. uit Rotterdam. IJMUIDEN Zeldzame vangst van een botter. Een steur van 151 K.G. Gistermorgen is door de botter UK 119. schipper Fokke Hoekstra, een zeldzame vangst, binnengebracht. Tusschen IJmuiden en Egmond vond men bij het ophalen der netten een buitenge woon groote steur daarin, welke met veel moeite door de drie opvarenden, ook al ten gevolge van het beperkte materiaal, aan boord van het vaartuig kon worden gehaald De steur, welke een gewicht had van 151 K.G., bracht 51 ets. per K.G. op. zoodat de opvarenden een aardig buitenkansje hadden Het gebeurt meer. dat een trawler een der gelijk groot zeemonster aanbrengt, doch heel zelden^komt het voor dat door een botter zulk een vangst wordt binnengebracht. BESOMMINGEN. Trawlers: Betje R.O. 16 170 manden f 1690. Azimuth IJM. 195 225 manden f 2090. Loggers: KW 114 f 440. KW 60 f 440. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 18 JUNI. Tarbot per K.G. f 0.54—f 0.30. Tongen per K.G. f 0.58f 0.39. Middelschol per 50 K.G. f 16. Zetschol per 50 K.G. f 17.50—f-12.50. Kleine schol per 50 K.G. f 18—f 4 50. Bot per 50 K.G. f 15.50—f 13. Schar per 50 K.G. f 5—f 3. Tongschar per 50 K.G. f 22—f 12. Kleine poon per 50 K.G. f 2.30f 0.85. Groote schelvisch per 50 K G. f 24. Middelschelvisch per 50 K.G. f 22—f 13. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 18f 11. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12.50f 7.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 64—f 28. Groote gullen per 50 K.G. f 14f 8 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50— f 6.50. Wijting per 50 K.G. f 6.00—f 5.20. Makreel per 50 K.G. f 7. Heilbot per K.G. f 0.94—f 0.74. Leng per stuk f 1.50f 1.15. Het visscherijconflict. In verbandmet het in beslagnemen dooi de politie van een aantal steunlijsten verne men wij, dat den eersten dag vier lijsten met de daarop geteekende bedragen in beslag wer den genomen. In totaal was op deze lijsten c.a. f4,25 geteekend. Sommigen blijken in de veronderstelling te verkeeren, dat de ingeteekende bedragen aan de inteekenaars worden terugbetaald. Dit is niet juist; het geld wordt met het proces-ver baal naar den officier van justitie gezonden. Een mooie gift voor de stakers. Bij het stakingscomité is een gift van f 500 binnengekomen van de Amsterdamsche Groenten-Centrale. Tevens hebben de aldaar werkzaam zijnde arbeiders besloten, tijdens den duur van de staking 5 pet. van hun loon voor de staking af te staan. Het idee, dat geen ingang vond. Het idee, dat van de zijde van een der visch- handelaren het stakingscomité aan de hand werd gedaan, is door ons niet geheel juisl weergegeven. Het denkbeeld van bedoelden vischhandelaar was. dat de opvarenden van de tijdens de staking binnengekomen booten, dus de direct bij het conflict betrokkenen zich los van het stakingscomité tot hunne organi saties zouden wenden, om deze organisaties te bewegen, te trachten alsnog met de reeders tot een accoord te komen. Ontslag van vischknechts. Doordat de aanvoer van visch tengevolge van de staking der zeevisschers zeer beperkt is, hebben verschillende vischhandelaren hun knechts ontslag aangezegd. Een firma heeft drie knechts ontslagen, waarvan twee ongeveer 25 jaar in dienst waren. Het spreekt vanzelf, dat de vischhandel zeer onder de staking te lijden heeft. Vooral de exporteurs, die bij de groote staking van 1933 toch al zooveel terrein verloren hebben, on dervinden ten zeerste de nadeelen van het conflict en zij loopen kans, de buitenlandsche afnemers, die zij met moeite hebben kunnen behouden, thans geheel en al te verliezen. Opnieuw is een aantal werklooze visschers door de Arbeidsbeurs opgeroepen. Onder de opgeroepenen bevinden zich tal van perso nen, die in een reeks van jaren geen scheeps dek hebben betreden en daarom ook onge schikt zijn voor het bedrijf. Alle opgeroepe nen hebben hun oproeplngskaart bij het stakingscomité afgegeven. Contact met reeders en organisaties? Nog steeds doet het stakingscomité al wat het kan om in contact te komen met de of- ficieele instanties. In een gisteravond in „Cycloop" gehouden vergadering zijn eenige schippers en machinisten van de booten die tijdens de actie zijn binnengekomen, aange wezen om zich met de besturen van de werk nemersorganisaties en de reedersvereeniglng in verbinding te stellen. De heer Van Dugteren. lid van het hoofd- oestuur van den Centralen Bond van Trans- oortarbeiders te Rotterdam, vertoeft thans in IJmuiden. Men acht het niet onwaarschijn lijk, dat spoedig een bespreking tusschen hem en het comité van actie gehouden zal worden. Echter neemt men aan. dat het comtié van actie de leiding niet uit handen zal geven. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 18 Juni. Ondertrouwd 17 Juni: F. Kooien en A. J. Ilmer. 18 Juni: J. N. Dijkstra en E. Roode. Getrouwd 18 Juni: A. Verdonkschot en W. B. Sanberg: C. den Boer en M. W. Cornet; A. L. A. J. de Laat en C. Schuijff. Bevallen 17 Juni; A. P. C. van Rijn—v. Bil- derbeek, z.; J. H. Hoffard—Waanders, z. Overleden. 17 Juni: P. Spaargaren, 82 j„ M. van Heems kerkstraat; P. Severijnse, 66 j., Waldeck R-r- montstraat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 H 95* 95% - 4 pCt. Nederl. Indië 9350-56 93*-SA - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V'2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 733/g 19 21 Youngleening (met ver- 667/s 22V8-* BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 117* Handel Mpij. Cert van f250 Koloniale Bank 45* 46 Ned. Ind. Handelsbank 11694 1169* Rotterd. Bank 110 - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 217/p22 22*-Vs 229)#—.* v. Berkels Patent 37 Calvé Delft Cert 593/8 59 - Ned Ford ex. 40 afst. 206 - Philips Gloeil. Gem.Bezit 182—1 S3* 176* 176* 176 177 115-9-4 114-* 117 Vs TABAKKEN. Deli Batavia 1S5-187 183* 1S2* 184* 184-184* Deli Maatschappij 237 - 240 23l*-23-* 31* 2319/, 232 218-220 226* - 227 227—228 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot lVf. Scheepvaart Unie 47* 49 *-* 49*-* 4S5/a H Koninkl. Paketvaart 1017/g 103 102* Rotterdamsche Lloyd 39* 43 Maatschappij Nederland 36 38 - Holland—Amerika lijn 43 PETROLEUM. 276 - 75*-276 275* - 275*-* 275* 275V8 Perlak Petr 807/, 80 Shell Union 10% 1056-1056 1050-3/g Continental Oil n% 1856 1856 9V*-9ii 956 - CULTUUR MAATSCH. H. V. A 261 -264 262* 26c .62* - 26. 263* - 264 263* 64 Java Cultuur 129* Ned, Ind. Suiker Unie 108 Vorstenlanden 21 INDUSTR. OND. BUITENL. 89). Intern. Tel and Tel. 87/, 207/g-^ 21Vf—56 21 $6 Bethleh Steel 323/8 - 56 328/8 123/s - 323/8 -% Cities Service 2% 3 V« 256 336 39 39 U. S. Steel '8 39 39 3936 -Vo Kennec Copper 23* - 2356 - Radio Corp W RUBBERS. Amsterd Rubber 121-122 122- 122*-* 1 2* -123 Deli Bat Rubber 66 Indische Rubber 93 94Vf 94* 91*—93 Kendeng Lemboe 128 129 125 Serbadjadi 62* 64* Rotterdam Tapanoeli 90* 91 - Bandar Rubber 106 108 109 Preanger Rubber 47* 7/» - 48* Java Caoutch S4 - -4* 86 Sumatra Rubber 142 144 - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 203/g-* 20* Wabash Railroad 17/f Union Pacific 79* 79 - Chic. Wilwaukee 45)6 4* 4-96 Missouri Ka-nsas Texas 5l/f - 336 556 - MIJNBOUW. Alg Explor. Mij 159 159 Redjang Lebong 201 - - - - PROLONGATIE. 4* - - 4*4%

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7