HEEREN CQSIUMES SPORTFONDSENBAD GRHOUÜTRHOÜIGRMARKTHAMEH KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. VRTJD A G 19 JUNI 1936 HAARJE M'S DAGBJAD 9 Joe Louis en Max Schmeiing; „The Crusaders" en Bombar dier Billy Wells; Minimum-eischen voor de Engelsche athleten; Goede prestaties van Amerikanen en anderen; Derby County's voorstel tot uitbreiding van promotie; Wimbledon en de aardbeien. Joe Louis, de negerbokser, heeft de belang stelling voor het vuistgevecht in Amerika doen herleven. De crisis en het gebrek aan beroeps pugilisten met de noodige capaciteiten om de massa te trekken waren de oorzaken, dat na de tijden van Dempsey, Tunney en Camera de promotors tevergeefs op een millioen-dollar recette hoopten en de kwaliteit van de matches met sprongen achteruit ging. Het gevolg was. dat boksers, die een tien- of vijftiental jaren geleden geen kans zouden hebben gehad om in aanmerking voor een titelgevecht te komen, op fortuinlijke wijze een wereldkampioenschap veroverden. Zoo werd de Duitscher Max Schmeiing zwaargewicht titelhouder in 1930, toen in den wedstrijd tegen Jack Sharkey zijn tegenstander wegens een te lagen stoot werd gediskwalificeerd. Twee jaar later nam de Amerikaan revanche, doch moest op zijn beurt het onderspit delven tegen Max Baer. die hem in de tiende ronde uitsloeg en tegen Hamas, die te Philadelphia een pun- ten-overwinning behaalde. Door achtereenvolgens zijn langenoot Neu- sel, Harnas en dep Spaanschen houthakker Paolino t© verslaan kwam Schmeiing weer in de running" voor den wereldtitel. Joe Louis had intusschen in zijn tweejarige loopbaan als beroepsbokser niet minder dan 26 knock-out overwinningen behaald, o.a. op Camera, Paolino en den vroegeren kampioen Max Baer en volgens het oordeel van deskundigen is hij een nog beter pugilist dan Jack Johnson of Sam Langford, negerboksers van naam uit lang vervlogen tijden. Hij was in zooverre on fortuinlijk, dat Baer zijn titel reeds tevoren aan Jim Braddock verloren had, die, evenals Schmeiing, minstens een klasse minder is dan Louis. Er behoeft dan ook geen enkele twijfel te bestaan aangaande het resultaat van den op hedenavond te houden wedstrijd tus- schen den neger en den Duitscher, maar des ondanks zullen de Yankees de sensatie van een knock-out niet willen missen. Voor den 33- jarigen Schmeiing zal die sensatie minder aan genaam zijn, doch een percentage van de re cette zal het leed eenigszins verzachten. Het is merkwaardig, dat de Engelschen nim mer een rol van beteekenis in den strijd om den zwaargewicht-titel gespeeld hebben. Om streeks 1922 heeft een zekere O'Rourke het ge- heele land afgereisd om candidaten te vinden en na lang zoeken kwam hij met een drietal reuzen voor den dag. die weliswaar nog nooit, gebokst hadden, doch aan alle lichamelijke eischen voldeden. Deze jongelui werden in een speciaal trainingskamp opgeleid en de sport pers besteedde veel aandacht aan de verrich tingen dezer „Crusaders". Evenwel dient een bokser naast lichamelijke capaciteiten aller eerst over een „fighting mind" te beschikken, d.w.z. hij moet snel kunnen denken en reagee- ren en naast den noodigen moed en stamina tevens onbevreesd zijn om zijn tegenstander volkomen te verslaan. Bombardier Billy Wells bijvoorbeeld was, wat figuur, techniek en tactiek betrof, alles wat men van een kampioenbokser mag ver wachten en hij genoot bovendien de volle sym pathie van het publiek. Hij had echter een tekortkoming, althans uit een boksersoogpunt bezien en wel, dat hij te weekhartig was om zijn „groggy" geslagen tegenstander den ge nadeslag te geven. Toen hij in 1913 te Lens in Frankrijk tegen den jeugdigen Carpentier bokste, werd Georges zoo afgestraft, dat hij herhaalde malen voor negen tellen neer ging. Wells kon het niet over zijn hart krijgen, zijn rivaal nog eens zoo hard te treffen, ofschoon er nimmer een zwaargewicht geweest is, die een betere balans had en zuiverder stootte dan de Bombardier. Het gevolg was, dat hij ten slotte zelf knock-out ging en dat voorval maakte zulk een indruk op hem, dat hij bij de revanche-match in 1919 te Londen geheel den kluts kwijt was en in 72 seconden verloor. En drie jaar later, in het Kristallen Paleis, was Farmer Frank Goddard na drie ronden totaal aan zijn genade overgeleverd. Wells bleef als gehypnotiseerd staan kijken en hoewel God dard nauwelijks meer op zijn beenen kon staan, wist hij den Bombardier in de vierde ronde met knock out te overwinnen. Waarop de verliezer met bloemen gehuldigd werd en onder luide toejuichingen den ring verliet. De „Crusaders" hebben het nimmer zoo ver gebracht. Een van hen had er reeds na enkele maanden training genoeg van en hervatte zijn bedrijf als hoefsmid, omdat hij waarschijnlijk liever het risico liep een trap van een paard dan een stoot van Dempsey te krijgen. De beide anderen kwamen niet veel verder dan enkele onbelangrijke wedstrijden; het ideaal van O'Rourke verdween als sneeuw voor de zon. Neen, Engeland is in dit opzicht niet erg ge lukkig. Frank Goddard wilde nooit ernstig trainen. Jack Bloomfield had meer idee in de paardensport en vestigde zich als bookmaker, in welk vak men overigens ook een gevoelige knock out kan oploopen Phil Scott was het gelukkigst, wanneer hij horizontaal in den ring lag uitgestrekt en de Ier Jack Doyle werd woedend, als zijn tegenstander hem raakte, zoodat hij keer op keer gediskwalificeerd werd. Bracht Phil Scott het via den boksring van brandweerman tot dameskapper (het verband tusschen beide beroepen ligt in de watergolf), Doyle zocht het geluk als danseur op de planken, daarbij het illustre voorbeeld van Georges Carpentier volgende en Jack Pettifer kwam eveneens met de planken in aanraking, zij het dan helaas op dezelfde wijze als Phil Scott. Engeland's hoop is thans gevestigd op Jack Petersen, die echter tweemaal met knock out van den middelmatigen Duitscher Walter Neusel verloor. De eenige maal, dat er in En geland een match om het wereldkampioen schap zwaargewicht werd gehouden, was, toen Tommy Burns in de oude National Sporting Club Gunner Jim Moir versloeg. En daarna is het feitelijk alleen de middengewicht Kid Lewis geweest, die een ernstigen gooi naar een titelgevecht heeft gedaan. Hij overwon achter elkaar enkele zwaargewichten van naam, doch werd op onfortuinlijke wijze door Carpentier in de eerste ronde uitgeslagen op een moment, dat hij zijn aandacht aan een vermaning van den scheidsrechter wijdde. De keuze-commissie van de Amateur Athle tic Association heeft als basis voor de eischen, waaraan candidaten voor Berlijn moeten voldoen, de prestaties genomen van hen, die op de Olympische Spelen te Amster dam in 1928 de zesde plaats bezetten, althans wat de spring- en werpnummers betreft. Dat zijn: hoogspringen 1.91 meter; verspringen 7.32 meter; polshoog 3.90 meter; hink-stap- sprong 14.65; kogelstooten 14.69 meter; dis cuswerpen 44.17 meter en sneerwerpen 63.20 meter; kogelslingeren 46.75 meter. Daar de Engelsche, evenmin als onze land- genooten, tot nog toe op bovengenoemde 1 nummers in internationaal gezelschap bi zonder hebben uitgeblonken, kunnen de op- gemelde cijfers wellicht ook als graadmeter voor de Hollandsche athleten dienst doen of althans van nut zijn. De Amerikanen bereiken bij de training reeds buitengewone resultaten; Sefton, Mea dows en Loring Day hebben in het zonnige Californië met den polsstok reeds meer dan 4.20 Meter hoog gesprongen. Bill Marty haalde 2.05 meter zonder stok en Draper liep de 200 Meter in 20.9 sec., doch komt ondanks deze prestatie niet op de lijst voor waarschijn lijke uitzending naar Berlijn voor. De Yankees zullen wel weer de noodige overwinningen in de wacht sleepen, maar in de loopnummers is de concurrentie der Engelschen, Finnen, Italianen en Polen niet te onder schatten. Groot-Bïittannië schijnt een abonnement te hebben op de 800 Meter, want sinds den oorlog was het steeds een Brit, die de gouden medaille veroverde, n.l. Hill te Antwerpen, Lowe te Pa rijs en Amsterdam en Hampson in Los Ange les. Wellicht dat Hampson wederom zege viert, maar dan zal hij ernstig rekening heb ben te houden met den Amerikaan Ben East man, die den afstand binnen de 1 min. 50 sec. aflegt. Zuid-Afrika zendt haar Olympische ploeg in eens door naar Berlijn en heeft vier ath leten, die het ver kunnen brengen: Coleman heeft de Marethon in 2 uur 31 min. 57.8 sec. geloopen, Grimbeek maakte over de 100 en 220 yards tijden van 9.8 en 21.8 sec. en Shore is de beste op de kwart-mijl (402 1/4 Meter) in 49V2 sec.. Merkwaardig is, dat de Zuid-Afrikanen in Europa tot veel betere prestaties in staat blijken dan in eigen land, wat vermoedelijk verband houdt met het aanmerkelijk verschil in hoogte, waarop de wedstrijden gehouden worden. Het heeft maar weinig gescheeld, of het voorstel van Derby County op de algemeene vergadering van de Football League om jaar lijks vier in plaats van twee' clubs te laten promoveeren en degradeeren, was aange nomen. Het is niet de eerste maal, dat Derby deze kwestie op het tapijt brengt en reeds meende men, dat de vereischte meerderheid was verkregen, toen de afgevaardigde van Chelsea aan de hand van het reglement pro testeerde, omdat niet 3 4. doch 2'3 van het aantal stemmen behaald was. De tweede klassers. waaronder thans ook Aston Villa en Blackburn Rovers, waren natuurlijk felle voor standers. evenals Arsenal. Charlton, Brent ford. Leeds. Grimsby en Manchester United. Maar dé andere club uit Manchester, de City, deelde Chelsea's meening, waarschijnlijk in de vrees, dat zij het volgend seizoen wel eens tot de vier laagst geplaatsten zou kunnen behoo- ren, wat met de Stamford Bridge-ploeg sche ring en inslag. Een volgend jaar zal Derby's voorstel zeker worden aangenomen: een vin gerwijzing voor onze Hollandsche competities, waarin men blijkbaar geen frisch bloed van noode acht en waarin de tweede klasse-kam pioenen een hopeloozen strijd om promotie moeten voeren. De strooming. om den ouden buitenspelregel weer in eere te herstellen, wordt steeds krach tiger, omdat men van meening is. dat de, sinds een aantal jaren vereenvoudigde regel het spel meer en meer ruïneert en den binnen voorwaartsen een te zware taak op de schou ders legt. Immers in 't geval van een uit vrees voor doorbraken teruggetrokken spil moeten deze binnenspelers de taak van den center-half gedeeltelijk overnemen en steeds weer den bal ophalen, terwijl men tevens van hen verwacht, dat zij voor het afwerken van den aanval bij het vijandelijk doel present zullen zijn. De clubs, die onderaan de ranglijst in de twee derde klasse afdeelingen geëindigd zijn, werden ditmaal alle yier herkozen, wat spe ciaal voor Newport County een bof is, aan gezien het reeds de derde achtereenvolgende maal was. Het zal niet lang meer duren of Wimbledon opent zijn deuren om de beste „amateur" ten nisspelers- en -speelsters van de wereld te ontvangen. Reeds heeft men voor het heeren enkelspel de acht sterksten in afzonderlijke gedeelten van het wedstrijd-rooster ingedeeld en deze z.g. „seeded-players" zijn ditmaal: de Engelschen Perry en Austin, de Amerikanen Grant, Budge en Allison, de Australiërs Craw ford en Quist en de Duitscher Von Cramm. Dat Austin en Allison tot deze acht behoo- ren wekt eenige verwondering, want beiden beschikten den laatsten tijd niet meer over hun vroegeren vorm. Een eindstrijd tusschen Perry en Von Cramm of Crawford lijkt het meest waarschijnlijk, maar misschien levert het tournooi ditmaal een verrassing op, wat ove rigens niets de eerste keer zou zijn. Onze vier landgenooten hebben als volgt geloot: Timmer tegen Williams; Hughan tegen itoh (Japan); Knottenbelt tegen Petera en Van Swol tegen Cunningham. Het enthousiasme der Engelschen voor Wimbledon is en blijft geweldig en ook dit jaar zal men weer met verbazing het schouwspel kunnen gadeslaan, hoe de liefhebbers voor dagkaarten zich reeds den avond tevoren in groote getale voor de ingangen opstellen, om toch vooral een belangrijke match niet te missen. Opmerkelijk is daarbij het aantal da mes. die eigenlijk meer komen om de een of andere tennis-grootheid van dichtbij te kunnen bewonderen dan wel zijn of haar spelcapaciteiten te beoordeelen. Suzanne Lenglen's haartooi was indertijd een buitengewone attractie, de bloote beenen van Miss Babcock bleken een sensatie van den eersten rang en dan zijn er nog de aard beien. Denk eens aan. aardbeien mèt slag room, een specialiteit van het openlucht restaurant. Dat men mij het nuttigen van deze sappige vruchten wel eens wat langer blijft zitten dan voor het bijwonen van de span nende partij op het centre-court wenschelijk isoch, wat hindert het. De kennissen hebben toch al gezien, dat we op Wimbledon waren, zoo'n partij duurt vijf sets. als het 'n beetje tegenloopt en den uitslag hooren we toch wel. En die aardbeien kan je toch niet laten staan. En zijn ook nog menschen, die werkelijk naar het tennis komen kijken: hun taak is niet altijd gemakkelijk. WATERPOLO. (Dames). H.P.C. I—NEREUS I (2—1). Door deze overwinning op het sterke Nereus I hebben de HP.C.-dames de leiding in hun afdeeling genomen. Onder leiding van den heer Visser stelt H.P.C. zich als volgt op: M. v. d. Zouwe, C. Kann, F. Kann, E. Kloots, P. Schalken, M. Steenhuizen, R. Bakker. De HP.C.-dames zitten er dadelijk goed op; ze komen gevaarlijk dicht voor hetNereus-doel. Doch ook Nereus zit niet stil, maar vindt Mej. v. d. Zouwe in goeden vorm. Mej. Schalken zwemt thans op, plaatst naar mej. Bakker, die op fraaie wijze scoort (10). Na de rust pakt Nereus flink aan; zij heeft dan ook spoedig succes (11). De strijd wordt thans zeer spannend, wordt hard om het winnende doelpunt gevoch ten, wat eindelijk aan de H.P.C.-dames gelukt, als mej. Bakker een vrije worp krijgt, plaatst zij dezen naar mej. Steenhuizen, die op han dige wijze voor H.P.C. het winnende doelpunt ;coort. Res. Ie klasse Heeren: IJ 3—H.P.C. 2 2—2 (gestaakt wegens tijdgebrek) H. V. G. B.—D. J. K. (2—1). Onmiddellijk na het fluitsignaal van den heer A. J. B. van Huissteden nam de thuisclub het spel in handen. P. Rol ondernam een rush en zwom op tot het doel van keeper Mousset. De Amsterdammer wist- hier een doelpunt te voorkomen Scheffer werd te veel vrij spel gelaten, waardoor hij in staat was, harde schoten te lossen. Doelman Boeree was echter buitengewoon op dreef. Bongertman Jr. ;af na een overwicht van D. J. K. het leder aan P. Rol, die het eerste doelpunt scoorde. Wederom kwam D. J. K. sterk in den aanval, doch thans wist Boeree elk schot te keeren. In de tweede helft speelden de Amsterdam mers forscher, waartegen de heer Van Huis steden echter flink optrad. Westrus moest den kant opzoeken, waarna Bongertman den bal in den rechterhoek schoot. D. J. K. was hierna weer voltallig; het gelukte Scheffer, met een vei- schot tegen te scoren. De Amsterdammers trachtten een gelijk spel te forceeren, doch de stand bleef 21. H. V. G. B. 2—L. Z. C. 2 (5—0). De Leidenaars verschenen slechts met 6 man, waardoor H. V. G. B. liet uitvallen. De thuisclub was veel sterker, hoofdzakelijk door jrootere snelheid, De Leidsche doelman werd voortdurend aan het werk gezet. Al spoedig liet Klimbie hem visschen. De Leidsche voor hoede kreeg door het opzwemmen der H. V. G. B.'ers enkele kansen tot scoren, doch Ha- verschmidt wist de schoten te keeren. Voor rust bracht Kemp den stand op 20. In de tweede helft doelpuntte Kemp wederom. H. V. G. B. bleef sterk aanvallen, waaraan ook de verdedigers deelnamen. Na opzwemmen scoorde Ketelaar het vierde doelpunt en J. Bongertman het vijfde. Eindstand 5—0. ZWEMMEN. DE NATIONALE ZWEMKAMPIOEN- SCHAPPEN. De Goudsche Zwemclub bestaat 50 jaar Dit feit zal o.m. herdacht worden door het organiseeren van de nationale kampioen schappen, die op Zaterdag 11 en Zondag 12 Waarheen leidt Uw pad Uit het stof van de stad? Naar het heldere nat van het (Adv. Ingez. Med.) Juli a.s. in de gemeentelijke Bad- en Zwem inrichting te Gouda zullen worden gehouden. Op deze kampioenschappen, die dit jaar een bijzondere beteekenis hebben, omdat de Olympische Spelen in zicht zijn, zal voor de derde maal de R.D.Z.-beker worden verzwom- men. Deze beker kan gewonnen worden door de vereeniging, welke het hoogste aantal pun ten behaalt. In 1934 wist de R.D.Z. den beker te be machtigen; het vorige jaar D.J.K. ^Amster dam) Voor het nummer schoonspringen heeren is de „Joop Stotijn-wisselbeker" beschikbaar gesteld, ter nagedachtenis aan den vroeg ontslapen Nederlandschen kampioen in de jaren 1929 tot en met 1935. De verplichte sprongen zijn, zoowel voor de dames als de heeren, de sprongen, die ook voor de Olym pische Spelen verplicht zijn gesteld. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden Van deze faciliteit wordt leder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending ln rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders Zij. die niet lan ger dan een week uitstedlg blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending •■ooral tijdig op te geven aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD. CRICKET IN ENGELAND. KENT EN DERBYSHIRE GESLAGEN. Te Tonbridge leed Kent op een moeilijk bespeelbaar wicket de 2e nederlaag van het seizoen tegen Notts dat zich langzaam om- .hoog werkt. Notts 78 en 225 tegen Kent 116 en 131. Todd met in totaal 11 Nottswickets voor 64 komt meer en meer als bowler naar voren en Larwood met 648 bevestigde zijn goeden vorm van de laatste weken. Hij bowlt weer even snel en accuraat als vroeger. Somerset 190 en 25-0 behaalde een verrassende 10 wickets-zege op no. 2 van de ranglijst. Derby shire 152 en 62, dat evenals Kent een 2de nederlaag leed. De stand van de overige wedstrijden is als volgt: Minor Counties 286 tegen Britsch- Indiërs 269—2 (Mustag Ali 136) Surrey 386 (Barling 110. Gregory 170 tegen Essex 181. Glaucester 88 (Perks 8-43' tegen Worcester 237. Northants 298 (Bakewell 144) teegn Middlesex 228-5 (Hendren 101 x). Glamorgan 284 tegen Lancs 225. Leicester 379-6 tegen Hampshire 136-2. KORFBAL. PROPAGANDAWEDSTRIJD TE HILLEGOM. Men schrijft ons: De Haarlemsche Korfbalbond heeft ge meend in Hillegom een korfbal'propaganda wedstrijd te laten spelen en wel op Zaterdag 20 Juni a.s. van 4 tot 6 uur op het Hillinen- terrein aan de Jhr. Mocklaan te Hillegom. De reden dat hiertoe besloten werd is het feit, dat reeds eenigen tijd drie jonge vereeni- gingen in Hillegom bestaan, welke nog wel niet in competitieverband uitkomen, doch waarvan wel verwacht mag worden dat zij zich tot een behoorlijke vereeniging zullen ont wikkelen. Reeds vroeger was korfbal in Hillegom be kend, jaren geleden zelfs bestond er een bloeiende vereeniging De Kraaien, welke ech ter door verschillende omstandigheden ten gronde gegaan is. Het is dan ook gelukkig, dat thans de jongere generatie in Hillegom weer tot de beoefening vaft deze mooie sport heeft- besloten: bovengenoemde propaganda wedstrijd, die gespeeld zal worden tusschen het vertegenwoordigend H. K. B.-12-tal en The Haarlem Boys 1, zal. naar gehoopt wordt, zeker bijdragen tot een verdere verbreiding van deze sport. Het is dan ook te hopen dat vele Hillegom- mers Zaterdag a.s. eens een kijkje zullen gaan nemen. ATHLETIEK. ..HAARLEM" START BIJ DE JUBILEUM- WEDSTRIJDEN VAN D. I. TE ARNHEM, Bij de jubileumwedstrijden van U. D. I. te Arntiem zal „Haarlem" op Zondag a.s. met een flinke ploeg aan den start verschijnen. Aan deze wedstrijden zal eveneens door de voor- loopige Olympische ploeg worden deelgeno men, zoodat een flinke strijd te verwachten is. De ..Haarlem''-inschrijving is als volgt: 100 M. kl. A. Dop, Metz en Van Geenhuizen kl. B. Van Lier; kl. C. v. d. Klinkenberg. 400 M. kl. A. Dop, v. d. Booren, Herfst en Vic Mans; kl. B. G. Mans; kl. C. Stouten. 1500 M. kl. A. Figee, Buis en Paap; kl. B. Hermans en Van Wilsum. 3000 M. kl. C. Boslooper. Hoogspringen kl. B. Schoemaber. Verspringen kl. B. Schoemaker; kl. C. Figee en Stouten. Hink-stap-sprong kl. A. v. d. Klinkenberg. Kogelstooten kl. B. G. Mans en Kluft. Discuswerpen kl. B. Kluft; kl. C. Schoe maker. 4 maal 100 M. 1 ploeg. Olympische estafette 2 ploegen. WIELRIJDEN. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Er was Woensdagavond veel belangstelling bij de Club weds trij den op de Heemsteedsche Wielerbaan. Begonnen werd met een afvalrace waarvoor 16 B-klassers aan den start kwamen, Na een 10-tal ronden vielen eenige renners wegens het springen van een band; dit nummer werd af gelast. De overgebleven renners reden daarna een 15 ronden race waarvan de uitslag was: 1. Meyer. 2. de Lange, 3. Burggraaf, 4. de Goede, J. Stetsma. Een ploegomnium met deeelneming van de ploegen GrootWester tegen de Best—Hensen eindigde wegens gelijk aantal punten onbeslist. Een spannend nummer was de Ploegachter volging van Rijneveld—Moerkerk—Fruitema tegen v. Rooyen—Schelvis—Schaper. In de 14e ronde kreeg Fruitema een lekken band. Twee ronden later moest Moerkerk lossen; Rijneveld ging alleen verder, die geen meter meer ver loor. De amateurploeg won in den fraaien tijd van 5 min. 2 1/5 sec. De finale B-klasse werd zeer snel gereden. Vele uitlooppogingen hadden geen succes; allen waren in den eindspurt bijeen. Vlak voor het einde viel Staphorst helaas, wat hem een goede plaats kostte. R. Hessels werd hier win naar. Tenslotte de 150 ronden voor A-klasse. Het werd een fraaie wedstrijd van begin tot einde. Er was steeds felle strijd; er werden vele ron den gewonnen en verloren, waartoe een twee tal premies, door de Directie uitgeloofd, het hunne bijdroegen. C. de Best werd winnaar. De uitslagen luiden: Finale Baancomp. B-klasse 60 ronden: 1. R. Hessels 6 p.. 2. D. Drost 5 p„ 3. Burger 4 p., 4. Veenhof 3 p.. 5. H. Peetoom 2 p., 6. Valkman 1 p. Ploegomnium sprint 4 baanronden: 1ste serie: 1. Hensen, 2. Wester 2e serie: 1. Groot. 2. de Best. Tijdrace 2 baanronden: de Best 27 sec.. Hen sen 27 sec., totaal 54 sec.; Groot 26 sec., Wester 27 15 sec., totaal 53 1 5 sec. Achtervolging maximum 20 ronden: de Best —Hensen halen GrootWester na 18 ronden Totaalstand: de Best—Hensen 4 punten: GrootWester 4 punten. PloegachtervolgingDe amateurs v. Rooyen— SchelvisSchaper halen de onafhankelijken Rijneveld—Moerkerk—Fruitema in. Tijd 5 min 2 1/5 sec. 150 Ronden 3 klassementen: W. Metz won 2 van de 3 klassementen: J. Brey het laatste klassement. C. de Best nam 3 ronden, Fruite ma 2, Schaper, v. Rooyen, Rijneveld, Moerkerk en Drost elk een ronde. Fruitema en Rijneveld wonnen ieder een premie. C. de Best 66 punten, 2. Fruitema 43 p., 3. Schaper 22 p. 4. v. Rooyen 21 p„ 5, Rijneveld, Moerkerk en Drost elk 20 punten, 6. J. Brey 9 p., ten Boom 2 p., Scheidier 0 p. Voor de competitie: de Best 6, Fruitema 5, Schaper 4, v. Rooyen 3, Rijneveld, Moerkerk en Drost elk 1 p. Stand der Baancompetitie na 3 wedstrijden. A-klasse: v. Rooyen 15, Schaper 11, Brey 6, de Best 6, Schelvis 5. Fruitema 5, Groot 4, Th. Drost 4, Fabel 3, Peetoom, ten Boom. Rijneveld en Moerkerk 1 punt. B-klasse: R Hessels 12. Burger 9. Drost 5. de Lange 4, Meyer en Veenhof elk 3, Schenk en H. Peetoom elk 2, Kastner en Volkman elk 1 pnt. Superieur £ngeisch >- Kleermakers handwerk UfT VOORRAAD LEVERBAAR (Adv. Ingez. Med.) ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. De H.Z-V. zal Zondag a.s. deelnemen aan de Propaganca-zeilwedstrljden der Kennemer Roei- en Zeilvereeniging op het Noordzee kanaal bij IJmuiden. Behalve beide bovenge noemde vereenigingen hebben leden ingeschre ven van ce R. co Z.V. „Het Spaarne". de Haarl. Jachtclub en de Zaansche Onderlinge. Een uitgebreid programma van 12 klassen met 64 deelnemende schepen geeft de zeker heid dat het Noordzeekanaal Zondag een fleu- rigen aanblik zal geven en een bezoek zeker aan te bevelen is. Speciaal ter hoogte van het spoorstation aan de Juliaïiakade zullen de toeschouwers een schitterend overzicht over de wedstrijdbaan hebben. De eerste start zal plaats hebben te 12 uur. De H.Z.V. vertrekt Zaterdag te 4 uur van de groote sluis te Spaarndam en zal gedurende den nacht ligplaats kiezen in de Ballasthaven ten Zuden van de Noordersluls te IJmuiden. POSTDUIVEN. DE REISDUIF Uitslag der wedvlucht van Moulins. Afstand 650 K.M. De prijzen werden behaald als volgt. Th. A. van Dam 1 en 12. H. J. Handgraaf 2 5 en 22. J. J. v. Staveren 3 4 26 30 en 31 C. v. 't Ende 6 7 23 en 27. J. J. de Bie 3. H. Everts 9 16 1 718 en 19. Th. A Heinsbergen 10 14 en 24. P. Kroon 11 21 28 en 29. P. van Andel 13. C. Th. Verdonk 15 20 en 25. De eerste prijswinnende duif werd getoond 14 Juni te 9 uur 15 min.; de laatste 17 Juni te 12 uur. LAAGSTE ZOMERPRIJZEN ECHTE WALES ANTHRACIET O.a. _a_/ 2.10 TK WITTOP KONING H ARMEN JANSWEG 67 a TELEF. 16100 iST" GELDIG TOT 1 JULI. (Adv. Ingez. Med.) HaarlemKinheim (44) Kinheim wint na het nemen van straf- schoppen. als volgt tegen over De elftallen kwamen elkaar: Haarlem: Voogd, Verhappen, Huijsmans, Cornet, Urban, De la Mar, Hartog, De Winter, Kammeljer, Van Polanen, Visser. Kinheim: Kuilenborg, Ellen, H. Groeneveld, Rem, Ramakers» Schoo, I. Groeneveld, W. Groeneveld, Nieman, Rozemeijer, Druijven. Haarlem mist dus o.a. Smit en Van Gooi; Kammeijer speelt in de voorhoede. De achter hoede is hiermede wel verzwakt. Kinheim begint enthousiast te spelen. De Haarlem-achterhoede moet dan ook steeds in actie komen. Alleen Verhappen en De la Mar kunnen In deze periode hun goeden vorm bereiken; het duurt dan ook niet lang, of Kinheim neemt de leiding als Voogd een schot van H. Groeneveld verkeerd beoordeelt (0—1). Haarlem kan er nog niet inkomen; het blijft bij eenige zwakke aanvallen, waarmee Roze meijer en Nieman geen moeite hebben. Rem brengt den stand met een goed schot op 02. Dan verflauwt het spel van Kinhelm eenigs zins. Haarlem komt dan ook meer in den aan val: een voorzet van Visser kopt De Winter lanes Druijven (1—2). Dit inspireert de roodbroeken tot meer ac tiviteit; zij hebben thans het beste van het snel. Ongeoorloofd spel van Rozemeijer kost Kinhelm een strafschop, hetgeen den gelijk maker ten gevolge had. want Van Polanen maakt geen fout. Rust komt met 22. De tweede helft is wel sensationeel gewor den. Langen tijd ging het spel gelijk op: beur telings gingen kansen tot scoren verloren. Al gemeen was de opinie, dat het elftal, dat thans scoorde, ook overwinnaar zou zijn. Hoe anders is het echter geloopen. Ongeveer twaalf minuten voor het einde scoorde Hartog voor Haarlem (3—2). Toen enkele minuten hierna De Winter er 42 van maakte, dacht ieder dat. Kinheim ge slagen was. Maar de Velsenaren haclden nog wat krachten ln reserve: Haarlem speelde toen vooral in de achterhoede een slap SDelletje. Rem maakte er 43 van. waardoor de snan- ning ten ton steeg. Steeds kwam Kinheim terug. Vooral Hnijsmans soeelde nu ontactisch: een halve minuut voor het einde maakte Ellen gelijk (44). Verlenging was nu noodzakeliik, maar het bleef 44. Bij het nemen der strafschoppen misten de roodbroeken er 3 van de 4: Kin heim had er 3 ingeschoten. Kinheim werd dus winnaar en verdiend. De voorzitter van den Bond, de heer v. d. Aar, reikte met een toepasselijk woord den beker aan Kinheim uit. NOORWEGEN—ZWITSERLAND (1—2). Uit Oslo: Donderdag werd voor 15000 toe schouwers te Oslo de vierde vnetbaMandenwed- strijd tusschen Noorwegen en Zwitserland ge speeld. Rust kwam met 1—1 en het einde met 1—2.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 15