Eden verdedigt de houding der Britsche regeering voor het Lagerhuis. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom Gemeente-politiek als internationaal vraagstuk. V R IT D A G 19 JUNI 1936 H A A R E E M'S DAGBEAD Engeland en de sancties. „Verdere toepassing der sancties nutteloos". Felle verwijten van de Labour- oppositie en Lloyd George. In het stampvolle Lagerhuis heeft Eden gisterenmiddag een verklaring afgelegd, waar in hij o.m. zeide: „Wij moeten toegeven, dat het doel, waarvoor wij sancties hebben uit gevaardigd, niet bereikt is. Het is nutteloos verdere sancties toe te passen als middel van pressie op Italië." Indien de Volkenbond het doel wil bereiken, dat hem oorspronkelijk werd gesteld, moet hij bèreid zijn maatregelen te nemen van een ge heel verschillenden aard, dan die welke tot nu toe zijn toegepast. Er is geen sprake van onze opvatting dat het vonnis, dat de Volkenbond in den vorigen herfst heeft uitgesproken over een agressieve handeling zou moeten worden gewijzigd of in tegengestelden zin zou moeten worden veranderd. Uit hoofde van de ervaring in de laatste maanden opgedaan, heeft de regeering be paald, dat het noodzakelijk is, dat wij in de Middellandsche Zee permanent defensieve strijdkrachten stationneeren van grooter sterkte dan er geweest zijn voor het begin van het geschil. Ten aanzien van een Volkenbondshervor ming verklaarde Eden, dat het veel verstandi ger zou zijn de aangelegenheid te verwijzen naar de zitting van September. Eden vervolgde: „Wij zullen te Genève voortgaan ons aandeel te nemen in iedere be slissing van den Volkenbond. Eden bevestigde, dat Groot-Brittannië tijdens het Italiaansch- Abessinische conflict nimmer is opgehouden met op resolute wijze de internationale actie te leiden ter voorkoming van een aanval. Voor zoover Eden weet, bestaat nergens op Abes- sijnsch grondgebied een Abessynsche regee ring. Niets zou dezen toestand kunnen wijzi gen dan een militaire actie van buiten af. Is er een land bereid een dergelijke actie te ondernemen? De oppositie protesteerde, toen Eden zei. dat het nutteloos was de sancties voort te zetten. Er werd geroepen: Aftreden! De Britsche regeering zal zich voegen naai de opvatting van de Volkenbondsvergaderingi vervolgde Eden. Het tumult werd daarna zoo groot, dat Eden tien minuten lang moest onderbreken. Indien de Volkenbond dus de sancties zou willen opheffen, zal de Britsche regeérin'g zeggen, dat dat ook haar opvatting is, zei spreker vervolgens. Zij wil op deze wijze mede werken aan de totstandkoming van het ver trouwen. Ten aanzien van Duitschland verklaarde Eden te hopen, dat Duitschland nu spoedig antwoord zal geven op de Britsche vragèn- lijst, waardoor voortgang bij de onderhande lingen zou kunnen worden bereikt, hetgeen Engeland's voornaamste en eerste doel is. De handhaving van den vrede is de hoofdzaak. „Wij, zullen het hoofd bieden aan de werke lijkheid. zelfs: indien dat zou beteekenen de erkenning van een gedeeltelijk échec." Eden besloot met te zeggen, dat de door hem uit gestippelde politiek kansen biedt den vrede te waarborgen. De meerderheid van het Huis applaudisseer de, de oppositie protesteerde en lachte tijdens en na Eden's rede. Na de redevoering van Eden Sprak Arthur Greenwood als woordvoerder van de Labour- oppositie. Hij diende een resolutie in, waarbij wordt voorgesteld de' begrooting van buiten- landsche zaken te verminderen. Greenwood zeide o.m.: millioenen menschen zullen de ver klaring van Eden met schaamte en verontrus ting vernemen. Greenwood vergeleek de nobele gevoelens enkele maanden geleden uitgespro ken met, wat hij noemde, de afkeurenswaar dige houding, welke de regeering thans in de zelfde kwestie aanneemt. De regeering, zeide hij, is ontrouw'aan haar verkiezingsmanifest en begaat het grootste verraad dat ooit in de wereldgeschiedenis is gepleegd. De terugkeer van Hoare in de regeering is volgens Green wood een beleediging voor de millioenen, die hun stem hebben laten hooren tegen de voor stellen van Hoare en Laval. Lloyd George, die daarna aan het woord kwam. was niet minder fel en beschuldigde de Britsche regeering formeel de eerste bres te hebben geschoten in het sanctiefront. Hij had liever gezien, dat een ander land dat zou heb ben gedaan. Hij vraagt Eden of het waar is, dat Frankrijk zich bereid verklaart Engeland te steunen bij iederen maatregel, welke het zou nemen voor de verzekering der uitvoering van het pact. Eden antwoordde LIoyd George, dat hij her haaldelijk met de nieuwe Fransche regeering heeft gesproken, zoodat hij haar standpunt inzake de sancties kent. „Zij antwoordde niet bereid te zijn het initiatief te nemen voor het opheffen der sancties, maar gaf me nooit eeni- ge aanwijzing, waaruit haar wensch zou blij ken, de sancties te handhaven", aldus Eden. Lloyd George zegt hierop, dat Groot Brittan- nië en het rijk een onderneming, welke zij ter hand hadden genomen, prijs hadden gegeven. Hij noemde het ongelooflijk, dat de groote Britsche vloot niet in staat is het hoofd te bieden aan de Italianen „de vloot is thans ge reed aan alle omstandigheden het hoofd te bieden en tenslotte zijn alle Middellandsche zee-mogendheden, behalve Italië, bereid u te «teunen en toch gaat gij op de vlucht." Wijzende op de regeeringsbank riep Lloyd George uit: Daar zijn de laf aards! Lloyd George ging onder de toejuichingen der linkerzijde, zitten. Baldwin, die onder toejuichingen van de meerderheid van het Huis het woord nam, zeide: indien er een punt is, waarop ik niet zal nalaten te wijzen, is dat het experimenteele karakter der sancties en der collectieve vei- ligheid. ïk heb altijd gezegd, dat indien zij niet zou den slagen de Volkenbond de oorzaken van dit falen zou moeten nagaan. Een der gedachten daarbij moet men niet Uit het oog verliezen ten aanzien van een toe komstige hervorming van het Volkenbonds pact: Indien Engeland bedreigd wordt, is er geen Engelschman, die niet naar de wape nen zal grijpen, maar ik geloof wel, dat een langdurige opvoeding noodig zal zijn aleer men den lieden, die niet vrijelijk alle verplich tingen nakomen, in welke omstandigheid dan ook, zou kunnen vragen deze te vervullen. Sprekende over den algemeenen toestand (In Europa zeide Baldwin het van het eerste belang, te achten, dat Duitschland, Frankrijk en Groot Brittannië voor den vrede in geheel Europa zij aan zij werken. Baldwin zeide „dat de gedachte van het geweld de Duitsche mentaliteit van thans schijnt te beheerschen. Niettemin zegt Hitier ons, dat hij den vrede wenscht en indien een man mij dat zegt, wil ik de proef nemen. Ik zie niet precies wan neer, maar ik hoop, dat zich de gelegenheid zal voordoen, dat we Franschen, Duitschers en Engelsehen tot een conferentie zullen kunnen brengen om over het wel en wee van Europa te spreken. Baldwin besloot met te zeggen, dat het door Eden uiteengezette standpunt den volledigen steun der regee ring had en niet te gelooven dat de gevolgde methode den Volkenbond zal dooden. „Wij zullen steeds al onze zorgen wijden aan den vrede in Europa". Attlee de leider dar Labourfractie sprak zijn ernstige ontevredenheid uit over de rede voering van Baldwin. De beraadslagingen eindigden zonder stemming. Litamen. Nieuwe ongeregeldheden te Kaunas. De arbeiders van alle particuliere bedrijven en o.a. van de dagbladdrukkerijen, hebben gistermiddag het werk voor 24 uur neergelegd, als protest tegen het optreden der politie bij de begrafenis van een arbeider, waarbij het zooals gemeld tot ernstige incidenten is ge komen. In de binnenstad vonden tal van samenscholingen der stakers plaats, die barri cades oprichtten en het geheele verkeer stil legden. De politie trad met machinegeweren, karabijnen en gummiknuppels tegen de be- toogers op. De politie heeft ruim 400 personen gear resteerd. Het grootste gevaar voor uitbreiding der onlusten schijnt thans geweken. China. Ongerustheid onder de leiders van het Zuid-Westen. De autoriteiten van het zuid-westen too- nen zich ongerust over de onophoudelijke verplaatsingen van Nanking-troapen 'naar Hoenan en Kiangsi, waar nieuwe vliegvelden en militaire wegen zijn aangelegd. De Kwantoeng- en Kwangsi-tróepen zijn naar de grenzen hunner respectievelijke pro vincies teruggekeerd en leggen loopgraven aan. In politiek opzicht schijnt de toestand in Kanton nog het best. Kanton heeftthans naar Reuter mede deelt. gedelegeerden gekozen ter bijwoning van de plenaire zitting van de Kwo Min Tang. Het D.N.B. verneemt uit Sjanghai: De leiders van het zuid-westen, Tsjen Tsji Tang, Li Tsjoeng Jen en Pei Tsjoeng Hsi, hebben voor het eerst gemeenschappelijk aan maar schalk Tsjang, Kai Sjek een telegram gezonden, waarin zij er hun leedwe- zen over uitspreken, dat de actie in "hét Wésten door de Nanking-regee- ring niet begrepen is. Het zuid-wes ten laat zich slechts leiden door den wil, zich met de wapens te verzetten tegen den vijand. De generaals verklaren zich te gen een burgeroorlog en dringen bij de Nankingregeering opnieuw aan op gemeenschappelijken tegenstand, waarvoor de zuid-westelijke troepen van Nanking het bevel tot opmar- eheeren verwachten. ■Frankrijk. Ontbinding der strijdhonden. De ministerraad heeft aan presi dent Lebrun de wetsontwerpen ter teekening voorgelegd, welke betrek king hebben op de ontbinding der strijdhonden. De minister van landbouw Monnet kondig de verder aan een voorstel te zullen indienen over de instelling van een tarwe-bureau, ter, organisatie van de markt. De minister van financien, Vincent Auriol, gaf in groote lijnen de redevoering weer, die hij in de Kamer zal houden over den financieelen toestand. Auriol werd gemachtigd wetsontwerpen in te dienen ter verdediging van den franc én ter wijziging van de statuten der Bank van Frankrijk. Da- ladier de "minister van oorlog gaf-een uiteen zetting van het wetsontwerp inzake - nationa lisatie van de oorlogsfabricatie. Naar aanleiding van het besluit van den ministerraad inzake de ontbinding van strijd honden hebben naar Reuter meldt verschil lende leiders van dergelijke organisaties te genover journalisten hun meening over -een eventueel verbod uitgesproken. Taittinger, de president van de nationale Volkspartij vroeger van de Vaderlandsche jeugdorgani satie verklaarde geen enkele emotie te heb ben ondergaan bij het vernemen van het be sluit, omdat het ten aanzien van de vader landsche jeugdorganisatie een overbodig werk is. Indertijd heeft de minister van justitie of ficieel de Nationale Volkspartij, die 43 leden in de Kamer heeft, erkend. Op 11 November j.l. is de Nationale Volkspartij opgericht na de ontbinding van de Vaderlandsche Jeugd organisatie. Kolonel de la Roepie van de Vuurkruisen heeft tegenover de Intramsigeant verklaard, dat hij zijn vrienden heeft verzocht kalm te blijven en zich te wachten voor iedere opwin ding totdat van officieele zijde nader mede- deelingen zullen worden gedaan. Xa.vier Vallat en Ybarne Garay, die bij de debatten in de Kamer over de strijdhonden de aandacht hebben getrokken en verklaringen hebben afgelegd ten gunste van een nationale verzoening hebben een interpellatie ingediend aangaande de ontbinding van.de strijdhonden. Onder het decreet tot ontbinding van de semi-militaire organisaties vallen de „Croix de Feu" de „Solidaritë. Francaise" de „Fran- cistes" en de „Jeunesses Patriotes". Senaat aanvaardt collectieve ar beidsovereenkomsten. De Senaat heeft met 279 tegen zes stemmen het Wetsontwerp inzake de collectieve arbeidsovereenkomsten aangenomen: 'Verder heeft dit lichaam het wetsontwerp op de 40-urenweek met 182 tegen 84 stemmen aange nomen. Het nieuwe kabinet gereed. De kabinetsformateur Pehrssön heeft naar Reuter meldt medegedeeld, dat de formatie van een kabinet'gereed was: Vandaag zal"hij den koning de nieuwe ministerlijst voor leggen. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Voorzichtig loopt het drietal de gang door. Eindelijk staan zij bij een hoek, een flauw lichtschijnsel wordt zichtbaar Behoedzaam sluipen Thijs en de kabouter verder. Dan gluren ze om den hoek en wat ze dan te zien krijgen is wel heel vreemd. Een heeleboel kleine mannetjes is druk bezig met graven in den grond. Paddekwist trekt een bedenkelijk gezicht. „Zulke kleine mannetjes heb ik nog nooit gezien," zegt hij. „Hier moet tooverij in het spel zijn." Het gemeenten-congres te Berlijn behandelt het werkloosheidsvraagstuk. (Van onzen correspondent). BERLIJN 15 Juni 1936. Het zesde internationale Gemeenten-Con gres dat Maandag in Berlijn plechtig werd geopend, is Zaterdag in München feestelijk besloten. In zijn slotwoord zei de Engelsche president van het congres dat het zich had gekenmerkt door internationale overeen stemming. „Deze internationale overeen stemming beteekent den vrede, dien allen wenschen" constateerde Mr. Montague Harris. Hoewel er in den loop der vergade ringen interessante dingen zijn gezegd, heeft het congres volstrekt geen nieuwe gezichts punten geopend. Het was een vriendschappelijk, hoogst ge- noegelijk samenzijn van een internationaal gezelschap, dat te gast was bij een gullen gastheer. Geen wonder dus, dat er sprake was van internationale overeenstemming". Als de deelnemers aan het congres hun stemming veilig over de grenzen heen op hun landgenooten weten over te dragen, dan is daarmee reeds het groote nut van derge lijke aangename internationale verpoozin- gen bewezen. Al moeten we ons bepalen tot enkele interessante mededeelingen op het congres zonder op nieuwe ideeën te stooten, willen we toch even wijzen op een nieuwig heid op vergadering-technisch gebied: het Siemen's Ver taai-apparaat, dat bij de ope ning van het congres de vertegenwoordigers van 35 naties met kinderlijke verrukking vervulde. Bij elke plaats hing een koptele foon, waarin door het draaien aan een knop de gewenschte vertaling te hooren was van de juist gesproken redevoering. In verborgen cellen zaten wakkere tolken, die telefonisch met de vergaderzaal verbonden waren en het daar gesproken woord in 12 talen weergaven. De langere redevoeringen hebben zij natuur lijk, evenals de sprekers zelf. gedrukt vóór zich liggen. Hierdoor is het tijdroovende her halen vermeden van redevoeringen in ver schillende talen, zooals op internationale vergaderingen nog algemeen gebruikelijk is. Bij de opening, der eerste zitting wijdde president Montague Harris een hartelijk woord.van waardeering aan de nagedachte nis van den gestorven president dr. Wïba-ut. .De belangstelling in de Unie neemt overal toe. Zoo juist zijn ook de Vereenigde Staten van Noord-Amerika toegetreden. Japan zal weldra volgen. Indië heeft zich reeds aan gesloten. Ook de burgemeester van Calcutta had een vertegenwoordiger naar het congres in Berlijn gezonden. Het doel der Unie is de bestudeering' der verschillende methodes van gemeentebestuur van vroeger, tegenwoordig en voor toekomstige tijden. Mr. Harris sprak zijn bewondering uit voor de tentoonstelling ..De Duitsche Gemeente", die in veihand met het congres onlangs in Berlijn is geopend en die een uitmuntend voorbeeld is van de wijze waarop de verschillende volken elkaar -kun nen-. helpen bij de oplossing - van moeilijke problemen op het gebied van gemeentebe stuur. Na begroeting door minister dr. Frick sprak dr. Jésserich over den stand der „Kommunal-Wissenscihaft", die zich vooral ten doel moet stellen het nagaan en vast stellen van gevaren-, die ontstaan uit een. verdere mechaniseering van het leven. Dins dag gaven de burgemeester van Stuttgart en prof. John Hilton-Cambridge een verslag over de bestrijding der werkloosheid door de gemeentebesturen. Dit is het resultaat van een rondvraag aan de leden der Unie. Het aantal werkloozen over heel de wereld wordt geschat, voor ein de 1932 op 30 millioen, voor September 1935 op 20 millioen. De bestrijding der werkloos heid valt weliswaar voor een groot deel on der het bereik der hooge politiek, maar daarbij is zij in vele landen toch ongetwij feld het gewichtigste probleem der gemeen te-politiek geworden. De hulp voor werkloozen berust voorna melijk op het systeem der verzekering of op 't systeem der ondersteuning. Bij de verze kering onderscheidt men Staatsverzekering en verzekering volgens „het systeem van Gent", verzekering door particulieren, in het bijzonder arbeiders-organisaties, die door staat of gemeente wordt gesteund, zooals in Nederland, België. Frankrijk, Denemarken, Noorwegen, Finland, Zwitserland en Tsje- cho-Slowakije. Staatsverzekering hebben Bulgarije, Duitschland, Griekenland, Engeland. Italië, Polen en Oostenrijk. Alleen Hongarije en China kennen officieel geen hulp voor werk loozen. In China kunnen werkloozen tegen lage rente een som gelds krijgen „voor het vestigen van een bestaan". Bijde bestrijding der werkloosheid kwam men steeds meer tot de overtuiging, dat alleen ondersteuning met geld en goed niet voldoende was, maar dat er werk moest worden verschaft. In een climax zegt het verslag, dat de werkverschaffing in België, Denemarken en Griekenland van geringen omvang is. Van meer beteekenis is zij in Bulgarije, Danzig en Luxemburg, van grooten omvang in Ne derland, Noorwegen en Oostenrijk. „Alles overtreffend en economisch en po litiek van groote beteekenis zijn de maat regelen voor werkverschaffing in Duitsch land, Frankrijk, Engeland, Polen en de Ver eenigde Staten van Noord-Amerika". In alle landen geldt de regel, dat alleen nuttige werken worden uitgevoerd, die blij vende waarden scheppen. Veelal wordt het gebruik van bepaalde machines beperkt, om meer menschen aan het werk te kunnen zet ten, zooals bijv. in Zwitserland, waar zelfs motorwagens buiten werking worden ge steld. Een erg optimistisch en onnoozel lid der Unie geeft in overweging, in tijden van groote welvaart „economische Horch- ibiüte" belangrijke werken uit te stellen tot komende crisisdagen! Bij de kwestie, of de werken door Staat of Gemeente in eigen beheer zullen worden uitgevoerd of opgedra gen aan particuliere ondernemingen, wordt er op gewezen, dat bij den grooten omvang van het economisch werk door het Staats bestuur tengevolge van de maatregelen voor werkverschaffing, de Staat in korten tijd zooals in Duitschland. Frankrijk, Engeland en Noord-Amerika milliarden uitgeeft en daardoor nolens volens tot verantwoorde lijk leider wordt der heele nationale econo mie. Hij zal zich van deze leiding slechts met het grootst mogelijk beleid kunnen vrij maken, om het economisch leven niet in ge vaar te brengen. Ten opzichte van de finan- cieele zijde der werkverschaffing, zegt het bericht, dat de bedragen voor een tewerk gestelde zes tot tienmaal gooter zijn dan het. gewone ondersteuningstarief. Duitschland geeft bij ondersteuning gemiddeld 600 R.M. per jaar en betaalt den tewerkgestelde van 3500 tot 6000 R.M. Engeland gemiddeld 400 pond of 5000 R.M. Toch hebben in de meeste landen de maatregelen voor werkverschaf fing belangrijke successen gehad. De burgemeester van Leipzig, dr. Goerde- ler onder de democratische regeering rijks prijscommissaris sprak over de financiee- ring der Duitsche werkverschaffing. Hij was tegen staatshulp voor het particulier bedrijf, waarvan Duitschland zich reeds heeft vrijge maakt. Volgens dr. Goerdeler konden de er varingen daarmee niet anders dan slecht zijn en zullen ook overal slecht zijn, waar men zulke proeven neemt, omdat de staat met steun de concurrentie-basis verschuift voor alle bedrijven der betreffende branche, waarvan de algemeene eisch naar hulp voor elk bedrijf tenslotte het gevolg is. Hij was het met professor Hilton eens, dat het on zinnig is, door een belasting-systeem den en kelen mensch middelen voor zijn werkver schaffing weg te nemen. In perioden van slechte conjunctuur blijven de spaargelden meestal onbenut liggen. Dan hebben z.i. Staat en Gemeenten het recht, er gebruik van te maken, om nuttige werken te doen uitvoeren. Donderdag werden de vergaderingen in München voortgezet, ter behandeling van cultureelen vraagstukken. I-Iier voerde onze landgenoot prof. dr. Poelje als laatste spre ker voor de sluiting van het congres het woord. Hij verklaarde, dat hij en de andere buitenlandsche deelnemers aan het congres in Duitschland waardevolle indrukken had den gekregen. In vroegere jaren hadden zij zeer veel geleerd van Duitsche deskundigen in het gemeente-bestuur. Hij voelde zich in menig opzicht hun leerling en herdenkt zijn leermeesters in dankbaarheid en vereering. Veel instemming vond deze herinnering aan het belangrijke werk in vroegere jaren, dat door het huidige regime zoo graag in de schaduw wordt gesteld of genegeerd, om zooveel, dat niets meer is dan een voortzet ting van dat werk, als vinding van de nieu we beweging voor te stellen. Hij had onder de deelnemers aan het congres mannen uit alle naties leeren kennen, die van dag tot dag wisten te werken niet voor vandaag of morgen, maar voor de verre toekomst en voor de voortdurende cultureele verheffing van het volk en die een blijvepden vrede wenschten, omdat zij wisten, dat elke oor log gewonnen of verioren, een vloek is, die 'hun "werk te gronde richt. H. L. PRUERAMMA ZATERDAG 20 JUNI. HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending. 8.00—015 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 G-odsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest 2.Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.Kinder uur. 4.R.K. Kinderkoor. 4.30 Gram.pl 5 KRO-Melodisten en Gram.pl. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.Berichten. 7.15 De KRO-Luchtlijn. 7.35 Actueele aether- flitsen. 8.— Berichten. A.N.P., mededeelingen. 8.10 Voordracht en concert. 8.30 KRO-orkest 9.De a.s. Radio-Missiedag. 9.05 Gram.pl. 9.30 Filmpraatje. 9.45 De KRO-Boys. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 De KRO- Boys 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. Vara-uitzending. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Vara-tooneel, voordracht en gram.pl. 12.001.45 Orvitropia. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Dansmuziek. 3.Lezing over de crisis. 3.20 Causerie over Mexicaansche liederen met gram.pl. 4.20 De Flierefluiters en ziang. 4.50 Esperanto-uitzending. 5.10 De Wielewaal. 5.40 Literaire causerie. 6.Orgelspel. 6.30 Gram.- platen. 7.40 Causerie over het Vara-Zomer- feest. 8.— Herh. S.O.S.-Ber., nieuwsber. A. N. P., Vara-Varia. 8.10 Los Romanticos en zang. 8.45 Fragmenten van het concours ,Artis Festival". 9.30 Sportreportage. 10. Berichten A. N. P. 10.05 Vara-orkest. 11. Gram.pl.- 11.10 Accordeonconcert. 11.301200 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.20 BB'C-Northern-orkest en piano. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Gram.pl. 3.00 Aviation Service, plechtigheid in de Canterbury Kathearaal. 4.00 Gram.pl. 4,20 Zigeunermuziek. 4.50 Octetconcert en zang. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Pianorecital. 7.20 B B C- Orkest en sopraan. 8.20 Geraldo's Gaucho Tango-orkest. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Voordracht. 10.40 B B C- Theater-orkest en sopraan. 11.50 Berichten 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.p'l. 4.20 Populair concert. 5,50 Gram.pl. 8,35 Opera-uitzending. 11.3512,35 Chapelier-orkest KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Populair concert 2.35 Gram.pl. 4.20 Gevar. programma. 6.35 Dansmuziek. 8.30 Gevar. programma. 10,50 Vroolijk programma BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Salon-orkest. 1.50 Gram.pl, 2.20 Dans»" muziek. 3.20 Zang. 3.50 Klein-orkest. 4.5w Gram.pl 5.20 Gram.pl. 6.20 Salonorkest. £.50 Gram.pl. 8.20 Kamermuziek 9.20 Gram.pl. 9.30 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20- 12.20 Gram.pl. 484 M. 12.20 Gram.pl. 12,50 Salonorkest; 1,30 Omroeporkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 Gram.- platen. 8.30 Radiotooneel 9.10 Operette-uit zending. 11.20 Gram.pl. 11.3512.20 Salon orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weekbericht 11.201.15 Dansmuziek en populair concert.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6