Sport voor Zondag. De boksmatch Joe Louis—Schmeling. UW ZONNEBAD OP ZEE UNITED STATES LINES ZATERDAG 20 TUNT 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 8 SPORT EN SPEL. Cricket. Het programma voor Zondag luidt: Eerste klase: H. C. C. I—V. O. C. Hermes-D. v. S. H. C. C. II Rood en Wit—V. V. V. V. R. A—Haarlem Overgansklasse: C. V. H.Excelsior H. B. S.—R. C. H. Sparta—H. C. C. 3 P. W.—Quick (N.) Tweede klasse A Haarlem 2—V. R. A. 2 R. I. O—Hercules V. V. V. 2—Kampong Het begint hoog tijd te worden, dat Rood en Wit eens een overwinning behaalt, en het is te hopen, dat ze morgen aan de Spanjaards laan met een volledig elftal tegen V. V. V. in 't veld kan komen, want onvolledigheid was oor zaak, dat onze stadgenooten j.l. Zondag van V. O. C. verloren, zij het ook met slechts 25 runs. Morgen bestaat Rood en Wit 55 jaar, een respectabele leeftijd voor een Nederland- sche cricketclub. En hoewel dit dus geen offi cieel jubileum is, lijkt het ons toch gewenscht, dat d'it in ieder geval met een overwinning gevierd kan worden. Dat het zoo moge wezen! Haarlem gaat naar V. R. A. Ook deze Haar lemmers beleven blijkbaar een heel slecht sei zoen. J.l. Zondag scheelde het zelfs maar heel weinig, of H. C. C. I behaalde op hen een in ningsoverwinning. Gelukkig werd dit nog voor komen, want anders zou Haarlem nu nog maar één punt uit vier wedstrijden hebben. De hui dige stand op de ranglijst is te slecht voor een club. die o.a. Maas. Kleefstra, De Ruig en De la Mar in de gelederen heeft. De uitwedstrijd tegen V. R. A. zal weliswaar niet gemakkelijk wezen, maar een overwinning voor onze stad genooten behoort toch waarlijk niet tot de onmogelijkheden. C. V. H., die verleden week Zondag in Den Haag van H. C. C. Ill won, is op den goeden weg. Morgen speelt ze thuis tegen Excelsior. Dat kan weer een overwinning voor de thuis club worden. Wat den uitwedstrijd van R. C. H. tegen H. B S. betreft, zijn we niet zoo erg gerust, want tot nog toe zijn de resultaten van de man nen van het Heemsteedsche Sportpark wel erg teleurstellend geweest. We wenschen ze morgen veel succes toe. Honkbal. Het programma voor Zondag luidt: le klasse: Haarlem IQuick I H. H. C. I—Blauw Wit I 2e klasse: R. C. H. I—H. H. C. II E. D. O. II—Haarlem II D. E. V. I—V. V. G. A. II 3e klasse: D. E. V. II—E. D. O. V Schoten II—R. C. H. III I. V. O.Swastika Op het terrein aan de Van Nesstraat wor den Zondag dus twee „zware" wedstrijden ge- speeld. Des morgens om half tien oegint, de ontmoeting Haarlem I—Quick I. Quick heeft nog maar twee wedstrijden gespeeld, beide thuis, waarvan een werd gewonnen en één ge lijk gespeeld (tegen H. H. C.). Quick was verleden jaar wel kampioen, maar heeft denzelfden vorm nog niet teruggevon den. Daar komt bij dat de kans bestaat dat M. C. Bakker niet aanwezig is. wat voor Quick een geduchte verzwakking zou beteekenen. Daar H. H. C. er in slaagde Quick op eigen veld een punt te ontfutselen, zou het ons niet verwonderen, als Haarlem op beide punten beslag wist te leggen. Gemakkelijk zal het echter wel niet gaan. Des middags kwart over twee binden H. H. C. on Blauw Wit den strijd aan. De Zebra's hebben al van Quick en van V. V. G. A. ver loren en we zien ook H. H. C. Zondagmiddag winnen. Blauw Wit telt wel een paar uitste kende spelers, maar qua team wint H. H. C. het. 's Zondagsmorgens zijn de H. H. C.-reserves op bezoek bij R. C. H. De vorige ontmoeting tusschen deze partijen eindigde in het voor deel van R. C. H., maar het zelfvertrouwen en daardoor het spelpeil der Racing schijnt ons den laatsten tijd er niet beter op gewor den te zijn. 's Middags bekampen de Haarlem-reserves die van E. D. O op het E. D. O.-terrein. Na wat we op den Zilveren Bal-dag van E. D. O. II en van Haarlem II zagen, lijkt een Haarlem- overwinning zeker. Tegelijkertijd ontvangt D. E. V. I aan den Vergierdeweg V- V. G. A. II. Dat wordt natuurlijk een flinke overwinning voor de Vijfjarigen- Voetbal. Het einde van het voetbalseizoen is nu dan toch gelukkig in 't zicht! Als er tenminste nog niet onverhoopt een beslissingswedstrijd noodig is, want door de onverwachte overwinning van Ajax j.l. Zon dag tegen Feijenoord. is de spanning opeens weer heel groot geworden. Het zou zelfs wel eens kunnen gebeuren, dat op den laatsten Zondag (28 Juni) bij den wedstrijd Feijen oord—Be Quick eerst de beslissing valt. Voor morgen zijn vastgesteld de wedstrij den N. A. C.—Feijenoord en Ajax—Enschedé. De Rotterdammers moeten dus tegen een uitgeschakelde club spelen, maar zij begrijpen zelf wel. dat daar niet veel vreugde van te verwachten is. Als ze verliezen, hebben ze vrijwel geen kans meer op den titel. Wij ge- looven echter, dat Feijenoord zich morgen wel rehabiliteeren zal. Ontzaglijk veel belangstelling zal wel be staan voor den wedstrijd Ajax—Enschedé. De bezoekers kunnen door te winnen morgen avond al het kampioensfeest vieren, als Feijen oord dan tegen N.A.C. gelijk speelt of verliest. Hel; is evenwel te verwachten, dat Ajax wint. Verder trekt in afdeeling II de promotie wedstrijd Olympia—V. I. O. S. ten zeerste de aandacht, vooral in Beverwijk, want als Olym pia verliest, wat niet onmogelijk is, zijn de Kennemers reeds zonder het spelen van hun laatsten wedstrijd naar de tweede klas gepro moveerd. Het tegenovergestelde resultaat be hoeft intusschen in Beverwijk ook niet veel ongerustheid te verwekken, want dan kunnen de Kennemers a.s. Zondag door zelf op eigen veld te winnen promoveeren. In Afdeeling III kan nog steeds geen beslis sing verwacht worden, want de drie gegadigde clubs hebben nu evenveel punten uit een gelijk aantal wedstrijden. Voor morgen is vast gesteld de wedstrijd N. E. C.—S. C. H. Het voor deel van het spelen op eigen terrein zal hier wel.den doorslag geve* BOKSEN. Schmeling slaat Louis in de 12e ronde knock out. Een verrassende maar verdiende zege voor den Duitscher. NEW-YORK, 20 Juni (A.N.P.) Door Louis in de 12 ronde knock out te slaan, heeft Schme ling een verrassende, maar volkomen ver diende zege behaald op een tegenstander, die onoverwinnlijk bleek, doch die voor het voor al in tactisch opzicht betere boksen van den Duitscher moest capituleeren. Na de vierde ronde kwam het keerpunt. In iedere verdere ronde werd het steeds duidelijker, dat Schme ling's kansen op een puntenzege lang niet slecht stonden. En van de negende ronde af werd het overwicht van Schmeling zóó groot, dat men ieder oogenblik een knock out over winning verwachtte. Zoo werd het een op regelmatige wijze be haalde zege van den Duitscher, die nu zijn volle rechten op een wedstrijd tegen Brad- dock voor den titel wel zal laten gelden. Vóór den wedstrijd. Duizenden particuliere wagens en bussen van alle staten van Amerika kon men in de nabijheid van het stadion vinden, uren voor dat de match zou beginnen. Extra vliegtuigen waren ingelegd, extra treinen kwamen uit Chicago, Detroit (de geboortestad van Louis), Pittsburg, Philadelphia, Boston en Cleveland. Het uitstellen van de match had een gunsti- gen invloed op den kaartenverkoop gehad, zoodat tusschen de 80.000 en 90.000 toeschou wers in het stadion aanwezig waren. Onder de aanwezigen waren James Roose velt, zoon van den president, gouverneurs van zes staten, de burgemeesters van New-York Chicago, Kansas City enz. Verder talrijke film sterren uit Hollywood, die speciaal waren overgekomen. Opmerkelijk waren wel de weddenschappen. Kort voor het begin stond het 9—1 ten gun ste van Louis voor een puntenzege, 51 voor Louis voor een k.o. overwinning. Het gevecht. Tegen tien uur in den avond betrad Schme ling als eerste den ring. Louis werd stormach tig toegejuicht. Nog werden aan het publiek voorgesteld de ex-wereldkampioen Jack Dempsey; Gene Tunney; de huidige wereld kampioen Jimmy Braddock. Schmeling. In de eerste ronde begon Louis goed. met een rechtsche, gevolgd door een linksche werd Schmeling's oude oogblessure getroffen, doch het laatste gedeelte eindigde in lijf aan lijfwerk. Het blijkt in de tv ?ede ronde, dat Louis veel gevaarlijker is; Schmeling wordt her haaldelijk geraakt. In de derde ronde ziet het er al heel leelijk voor hem uit daar vooral de linkschen van Louis goed aankomen. Schmeling dekt zich echter zoo goed mogelijk; Louis weet uit zijn meerderheid geen verder voordeel te behalen. Deze derde ronde is volkomen voor Louis. Een uppercut van Schmeling in de vierde ronde treft geen doel; een linksche van Louis is raak, maar dan komt in deze ronde een kleine sensatie. Louis is een moment onop lettend; hij wordt getroffen door een recht sche van dichtbij en gaat voor enkele tellen neer. Hij is weliswaar weer snel op de beenen doch zijn moreel heeft een flinken klap ge kregen. Schmeling en de toeschouwers weten nu dat Louis ook kan verliezen, want de gong redde hem tenslotte uit een zeer benarde positie. In de vijfde ronde gaat het weer hard. Schmeling is nu beter. Veel moet Louis in- casseeren door rechtschen van Schmeling op korten afstand en uppercuts. Louis wordt door den ring gedreven. Als de gong klinkt, wordt Louis in zijn hoekje door zijn verzor gers opgevangen. Schmeling is in de zesde ronde steeds in den aanval, doch Louis weert zich met volle kracht, maar zijn geduchte linkschen hebben niet meer de kracht, die hem zoo gevaarlijk maakt. In de zevende is Louis beter op dreef. Hij valt aan; zijn slagen zijn niet ongevaarlijk voor zijn tegenstander. De slagen missen door handig uitwijken van Schmeling nogal eens doel. Ook in de achtste ronde is Louis aanvan kelijk in de meerderheid, maar Schmeling zet er een afmattingstactiek tegenover, ont wijkt weer handig cn daarbij treft hij Louis eenmaal, in het midden van den ring staan de. op de kin. Louis blijft echter staan; ver twijfeld om zich heen slaande plaatst hij te laag, waarvoor hij een waarschuwing van den scheidsrechter krijgt. In de negende ronde werd Louis drie maal achter elkaar door de rechtschen van Schme ling getroffen; hij verweert zich nauwelijks meer tegen den vloed van slagen. Als de gong klinkt wankelt Louis naar zijn hoekje In de tiende ronde plaatst Louis direct weei te laag. doch een rechtsche van Schmeling is het antwoord. Men kan dan wel aannemen, dat Schmeling den wedstrijd niet. meer ver liezen kan. Hij bokst met koel overleg, wacht op het goede oogenblik om de zege definitief te behalen. Joe Louis. Schmeling is in de elfde ronde wederom sterker. Kort voor het luiden van de gong plaatst hij nog een serie slagen, doch heel veel uitwerking hebben deze ook weer niet, want Louis vangt ze in dubbele dekking op. Overigens blijkt wederom het enorme incas- seeringsvermogen van dén neger. Het einde. Wederom begint Louis in de twaalfde ronde met een te laag geplaatsten stoot. Dit schijnt Schmeling woedend te maken. Een trommel vuur van slagen breekt op Louis los; plotse ling valt LouisDe scheidsrechter telt en Louis, die door velen beschouwd werd als de beste bokser, die ooit in den ring is ver schenen, wordt uitgeteld. Een onbeschrijflijk gejubel breekt los. De duizenden juichen den overwinnaar van hun favoriet toe. Schmeling heeft, van zijn 60 wedstrijden als prof gebokst, 37 door k.o. gewonnen, 12 won hij op punten, 4 ontmoetingen eindigden onbeslist, de overige 7 verloor hij. Een titelgevecht te Berlijn? Er zouden, volgens berichten uit New York, onmiddellijk na den wedstrijd onderhande lingen geopend zijiv voor een titelgevecht tegen Jimmy Braddock. Deze ontmoeting wil men in September a.s. te Berlijn organiseeren. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. Het programma voor de volgende week luidt- Bekerséries A: Maandag 22 Juni: AuroraO. G.-combinatie Donderdag 25 Juni: Oosterkwartier 2 T. H. B. 2 O. G. combinatie—Haarlem 3 (op Haarlem terrein) Lagere series B: Woensdag 24 Juni: S. V. 4/5—Oosterkwar tier 4 ATHLETIEK. R.-K. WEDSTRIJDEN. A.s. Zondagmiddag half twee zullen voor ae tweede maal in dit seizoen groote athle- tiekwedstrijden plaats hebben op het Ge meentelijk Bloemendaalsche sportterrein aan den Zeeweg, georganiseerd door de Haarlem- sche R.K. Athletiekvereeniging ..Holland". Op verschillende nummers kunnen record pogingen verwacht worden. CRICKET IN ENGELAND. VERITY NEEMT ZIJN 100STE WICKET IN DIT SEIZOEN. Op Lord's onder de blakende zon, waarop de Indiërs zoo lang hebben moeten wachten be haalden de toeristen in hun 13den wedstrijd de eerste overwinning op het vertegenwoordi gend team van de Minor Counties. All India 402 tegen de Minor C. 286 en 42. C. S. Nayudu, de googly-bowler, speelde zijn lsten wedstrijd en nam 4—57. Amar Singh met 5—12 en Nissar 524 in de 2de innings hadden een opdrogend wicket mede. Yorkshire 125 en 327 won van Essex 188 en 127. Verity nam voor de 3de maal in dit seizoen 15 wickets in een wedstrijd thans 652 en 948 en bracht daarmede zijn aantal wickets op 101, met een gemiddelde van onder de 10, een fraaie prestatie. Worces ter 237 (B. W. Quaife 88) en 342 won van Gloucester 88 en 182. Sinfield nam voor de 2de rnaal achter elkaar 3 wickets in 4 ballen. Middlesex en Northants gaven te Northampton interessant cricket te zien. Hendren scoorde 154 en de bekende voetballer Compton 100 not out. Na 228—6 werd het totaal 464. Northants stond op 283—4 (Bakewell, thans no. 3 in gaande scoorde met Timms 114 in 85 minuten) doch Sims ruimde de overige wickets voor 15 uns op. Northants ontging met 141—8 in de 2de innings nog juist een inningsnederlaag. De match eindigde in een draw evenals Lei- cester 3796 gesloten (C. S. Dempster 142 zijn derde century) en 22—3 tegen Hants 233 en 392. Te Cardiff heeft Glamorgan een bijzon dere prestatie geleverd door tegen Lancs 225 door Smart (121) en D. Davies (100) 217 voor het 6de wicket te scoren, waarmede een 15 jaren geleden gemaakt clubrecord met 195 ver beterd werd. De match verregende evenals Sussex-Surrey te Horsham. Fishlock (Surrey) heeft nog 51 runs noodig om de eerste batsman te zijn die in dit seizoen 1000 runs scoort. De stand na de Vrijdaq ge ëindigde icedstrijden is: 1. Kent, 2. Derby3. Notts4. Middlesex, 5 Yorkshire. 6. Leicester, 7. Surrey. 8. Hants. Leicester en Hants zijn nog ongeslagen. j SCHAKEN. De revanchematch Euwe- Aljechin. De contracten geteekend. In tegenwoordigheid van de vertegenwoor digers der regeering, het gemeentebestuur van Amsterdam, de leden van het EUwe-Alje- chin comité en verdere autoriteiten uit de schaakwereld, is Vrijdagmiddag door den we reldkampioen Dr. M. Euwe en diens uitdager, den ex-wereldkampioen Dr. A. Aljechin in het Carlton hotel te Amsterdam het contract geteekend voor de revanchematch, welke in het najaar van 1937 in Nederland gespeeld wordt. Nadat de heer Van Trotsenburg namens den Kon. Ned. Schaakbond het woord had ge voerd, zei dr. Euwe, dat het hem verheugde, dat ook nu weer rijk en gemeente van hun belangstelling blijk geven. Aljechin heeft niet afgedaan, zooals menigeen na de match voor spelde, aldus Euwe; ook niet voor de publieke opinie, want er is een groeiende belangstelling naar zijn prestaties in tournooien en simul taan séances. Spr. was er dankbaar voor, dat Aljechin het Nederlandsche aanbod had aan vaard, Het is een bewijs, dat hij gaarne in ons land speelt. Euwe hoopte, dat het een faire en fraaie strijd zou worden, welke het schaak spel ten goede zou komen. Toen was het woord aan Aljechin. Hij deelde mede, dat hij nimmer zich laatdunkend over Euwe had uitgelaten, zooals met in enkele bladen in het buitenland had kunnen lezen, De organisatie was bij het comité weer in goede handen; hij was er van overtuigd, dat het wederom een faire strijd zou worden. Als Euwe den titel (aldus Aljechin) behoudt, zal ik hem wederom gelukwenschen en dan hoop ik, dat hij hem altijd moge behouden. VOETBAL. HET FEIJENOORD-STADION. De bouw van het Feijenoord-stadion in den Oost-Varkenoordschen polder te Rotterdam begint reeds het einde te naderen, Op 7 No vember van het vorige jaar werd het eerste spant geplaatst en op 22 Juli a.s. zal het worden opgeleverd. Daarna heeft men no< slechts een maand noodig voor het schilder werk. Betreffende de verdeeling der plaatsen kunnen de volgende cijfers verstrekt worden: Totaal aantal zitplaatsen op de beide tri bunes 38,936 totaal aantal staanplaatsen op de beide tribunes 9.168; ingegraven zitplaatsen om het speelveld (3 rijen) 1.410; staanplaatsen om het terrein op ingegraven treden 4.041: staanplaatsen op wegneembare houten tribu nes 7248. Totale capaciteit 60.803. SERIEWEDSTRIJDEN „HEEMSTEDE". De uitslagen der gespeelde wedstrijden van Zondag 14 Juni zijn: D.I.O. I—Zeemeeuwen I 23 Spaarnevogels IIIE.D.O. IX 21 D.I.O. Hl—H.S.V. I 3—1 D.K.T. I—Halfweg III 0—3 V.O.G. IRipperda n 14 T.H.B. II—VI. Vogels II 3—2 Programma voor Zondag 21 Juni: Spaarnevogels IE.D.O. V 10 uur. Ripperda IIIE.H.S. II 11 uur. Spaarnestad IIHalfweg III 1 uur. Droste I-VI. Vogels I 2 uur. DAGBLADEN-COMPETITIE. Dinsdag, 23 Juni, 's avonds 7 uur wordt voor deze competitie de wedstrijd H.'s D.L. D. op het terrein van E.D.O. gespeeld. De toegang' tot het terrein is gratis. LAWNTENNIS. HET WIMBLEDON-TOURNOOI. Allison trekt zich terug uit het dubbelspel. Uit Londen: De Amerikaansche Davis-cup- speler Wilmer Allison heeft zijn inschrijving in het gemengd dubbelspel voor het Wimble- don-tournooi ingetrokken. Hij heeft een wond aan de heup opgeloopen, waardoor zijn vorm ernstig wordt benadeeld. In het gemengd dub belspel zal nu miss Helen Jacobs met den jon gen Bryan Grant uitkomen, indien tenminste mej. Jacobs zich niet alleen tot het dames enkelspel zal beperken, want ook zij heeft zich nog niet volledig hersteld van de eenige maanden geleden in Weenen opgeloopen gal blaas-aandoening NIEUW WERELDRECORD 400 METER. Uit Chicago: De bekende Californische ath- leet Archie Williams verbeterde het wereld record 400 meter hardloopen: hij bracht het op 46,1 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van William Carr (V.S.) met een tijd van 46.2 sec., gevestigd op 5 Augustus 1932 te Los Angelos (Olympische Spelen). ZWEMMEN. LILLY ANDERSEN ZWEMT OVER DE GROOTE BELT. Lilly Andersen. Uit Kopenhagen: Vrijdag deed de vroegere Deensche zwemkampioene Lilly Andersen een geslaagde poging om de Groote Belt over te zwemmen, 's Morgens half vijf ging zij bij Korsoer te water en 's middags kwart voor één ging zij bij Knudshoved op Nvborg weer aan land. Zij heeft den ongeveer 18 K M. lan gen afstand tusschen de eilanden Seeland en Fuenen in ongeveer 7 uur en een kwartier gezwommen. - Aan boord van onze luxueuze Liners, „Washington" en „Manhattan", heerscht 't vlotte leven van een mondaine badplaats. Dekspelen, zwemmen, tennis of luieren in de zon's Avonds een voortreffelijk maal in een elegant restaurant,talkies... dansen... En dan: het grootst mogelijke hut-comfort tegen den laagst denkbaren prijs: slechts 333.- voor een twee jaar geldige retour passage (Rotterdam—New-York) in de uitne mende toeristen-klasse. Regelmatige afvaar ten van Hamburg, Southampton en Le Havre. Vraagt volledige inlichtingen bij de Generaal-Agenten voor Holland, N.V. ROTTERDAM OCEAAN SCHEEPVAART MIJ. Atlantic Huis, Westplein 2b, Rotterdam en bij alle reisbureaux. (Adv. ingez. Med.j MOTORWIELRIJDEN. DE T. T.-RACES TE ASSEN. Tot voor enkele jaren werden de Neder landsche rijders in de T.T.-races beschouwd als een welkome en enthousiaste aanvulling van het programma; zij speelden een beschei den rol achter de buitenlandsche groot heden. De races der laatste jaren hebben doen zien, dat Nederland over rijders beschikt, die, mits zij een goede machine hebben, in staat zijn de eerste plaatsen te veroveren. Het is begrijpelijk, dat de K. N. M. V. ons thans met vreugde kan melden, dat voor den komenden „Grooten Prijs van Nederland der K. N. M. V." de nationale kansen beter staan dan ooit te voren. O.a. kwam het bericht binnen, dat de be kende Haarlemmer De Ridder in de 350 cc.- klasse zal starten op de Sarolea van Grizzly, waarmede deze Belgische crack (die zelf in de 500 cc.-klasse rijdt) reeds zooveel successen heeft geboekt. Het is Wel zeker, dat Nederland kan rekenen op eenige zeer goede plaatsen. DE T.T.-RACES OP HET EILAND MAN. Uit Man: Vrijdag zijn op het eiland Man de Senior T.T.-motorraces verreden. Naar deze zware klasse gaat uiteraard de grootste pu blieke belangstelling uit, ook al omdat het ieder jaar opnieuw een strijd wordt tusschen de twee Engelsche rijders Guthrie en Stanley Woods, ditmaal won Guthrie, die het 425 K.M. lange traject in den tijd van 3 uur 4 minuten 43 sec. aflegde met een gemiddelde snelheid van 85.80 mijl per uur. Tweede werd Woods in 3 uur 5 min. 1 sec., met een gemiddelde snel heid van 85.66 mijl per uur. Guthrie heeft met zijn tijd een nieuw record gevestigd. BILJARTEN. OM DEN „NOBELS BEKER". De nederlaagwedstrijden om den „Nobels- Beker" werden Vrijdagavond in het lokaal van D. E. S. voortgezet. De Amsterdamsche biljartclub Benoorden het IJ bond met haar tweede zestal den strijd aan. Deze kamp leverde het volgende resultaat op: (De spelers van Benoorden het IJ zijn eerst genoemd) van Raayv. d. Hoek, 86 150; GroenemeyerVlug Sr., 69100; Bekke ringJ. D. Ronde, 90—125; BakkerH. Tu- ninga 100—90; NijsFortgens 80—31; Dubois de Korte 49.50 De uitslag luidt als volgt: Benoorden het IJ 474 en D. E. S. 546 caramboles. De totale uitkomst is hierdoor Benoorden het IJ 1102 en D. E. S. 1202, dus verliest Benoorden het IJ met 100 punten. Dinsdagavond a.s. komt „Sarphati" uit Am sterdam den strijd aanbinden. /CUEEP/ 1 TULINCIMi HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam Rott. n. Philadelphia p. 18 Beachy Head. Damsterdijk Vane. n. Rott. 18 v. Liverpool. Burgerdijk Rott. n. New-Oriearis 17 v. Tuxpan Beemsterdijk 18 v. Rott. te Philadelphia. Boschdijk N.-Orleans n. Rott. 19 te Londen. Drechtdijk Rott. n. Vancouver 18 te Swansea HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Almkerk (thuisreis) 19 v. Shanghai. Gaasterdijk (thuisreis) 18 v. Marseille. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitreis) p. 18 Ouessant. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 19 te Rotterdam KON. NED STOOMBOOT MIJ. Ceres 19 v. Amst. te Rott. Orion 19 v. Amst. te Rott. Tiberius 19 v. Amst. te Rott. Deucalion 18 v. Messina n. Venetië. Juno 18 v. Lissabon n. Setubal. Medea 16 te Guantanamo. Merope 18 v. Olhao n. Catania. Odysseus 18 v. Malaga n. Huelva. Simon Bolivar 17 v. Curacao n. Santa Marts,. Titus 18 v. Cadix n. Barcelona. Trajanus 19 v. Amst. te Hamburg. Cottica Amst. n. W.-Indië 18 v. Madeira. Crijnssen Amst. n.W.-Indië 18 v. Madeira. Bodegraven Chili n. Amst. 17 v. Talcahuano. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 16 van Soesoe naar Singapore. Agnita 17 te Pauillac gemeerd, naar Rotter dam, Brugge, Amsterdam, Curacao. Mirza 11 van Curacao naar Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi (uitreis) 19 te Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Brisbane Saigon n. Rott. 18 v. Cebu. City of Eastbourne Japan n. Rott. 17 v. Dairen. STOOMVAART MT.T NEDERLAND Tarakan (thuisreis) 18 te Havre. Joh. de Witt (toeristenvaart) 18 v. Ceuta. J. P. Coen (uitreis) 18 te Southampton. Poelau Tello (uitreis) 18 v. Belawan,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10