Binnen twaalf uur... Een der Japansche deelnemers aan het internationaal concours hippique in het Stadion te Amsterdam neemt een hindernis tijdens het springconcours om den Amstelprijs, dat Vrijdagavond verreden is Het contract tusschen dr. Aljechin en dr. Max Euwe voor de komende revanchematch om het wereldkampioenschap schaken is Vrijdagmiddag te Amsterdam geteekend. Dr. Euwe zet zijn handteekening Zonsondergang aan het Zandvoortsche strand. Een suggestieve foto genomen Yanaf den boulevard Voor de collecte te Amsterdam ten bate van het .Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers" werd Vrijdag een reclametocht door de hoofdstedelijke grachten gehouden De gedeeltelijke zonsverduistering had, ondanks het vroege uur, Vrij dag veel belang stelling van de jeugd. Astrono men 'rn den dop, gewapend met een stukje zwartge maakt glas De plaquette, welke door den A.N.W.B. wordt aangeboden aan hen, die 50 jaar of langer lid van den bond zijn Hoe warm het was op den laatsten dag van den Nationalen Vijfkamp tijdens de veldloop op de Leusderheide. J. Serré (rechts), die tweede werd, feliciteert den winnaar J. P. F. y. d. Horst FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. TAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 1) L Hoofdpersonen van het drama. Spoorwegstations zijn zooals je ze bekijkt. Vooral als dat station het Londensche Liver pool Street is. Voor de werkers die er eiken morgen haastig komen, is het een van de on vermijdelijke nachtmerries van het bestaan en de oorspronkelijke ontwerpen hebben schijnbaar hun best gedaan, om in dit kop- station de leelijkheid te belichamen. Maar zooals een leelijk man nobel wordt in de oogen van hen, die hem ven-assen tijdens een menschlievende daad, of zooals een leelijke vrouw schoon kan zijn in de oogen van die haar hebben leeren liefheb ben, zoo kan zelfs Liverpool station bij be paalde gelegenheden boven zijn triestheid uitkomen en tot een betooverd plekje gronds worden. En een betooverd plekje was het voor een jongen man in een lichtgrijs pak, die op een Augustusmiddag uit een taxistapte en luch tig naar een plaatskaarten-loket stapte. Voor hem was hier geen leelijkheid. De grau we rook was geen olieachtige en trage stroom vermengd met roet, maar een ge heimzinnige film waarachter werelden van wonder en gemakkelijke overwinning lagen. De gore. grijze perrons waren gouden wegen van avontuur. Er waren vele goede redenen waarom Fred dy Reeve in zuik een opperbest humeur was en waarom hij niet mopperde toen een kleine ras-Londenaar een lange rekening bij hem opende door hem per ongeluk op zijn teenen te trappen. (Dit was de eerste van vele be- leedlgingen, die achtereenvolgens op het de betsaldo van dien ras-Londenaar geboekt zouden worden). Eén der redenen was, dat Freddy de eerste teugen van zijn vacantie- vrijheid dronk; een andere dat hij voor het eerst in zijn jonge leven een pak droeg dat bij een alleszins respectabelen Londenschen kleermaker het aanschijn gekregen had. Een derde, dat de middag ongewoon zonnig was. Tenslotte dat hij uitvoering ging geven aan een heldhaftig besluit, dat dien ochtend on der 't scheren in zijn geest vorm had aan genomen. „Waarom zou ik niet eens het pad vah avontuur opgaan?' had hij aan zijn inge zeept gezicht in den spiegel gevraagd". Echt avontuur, weetje! De berg wilde niet tot Mohammed gaan. wat deed Mohammed toen? Hij marcheerde op den weerbarstigen berg af en sprak: ..Ziezoo, nu hebben we mekaar toch ontmoet!" Laat ik dit Mohammedaan- sche principe tot het mijne maken, een ont dekkingsreis ondernemen naar mooie meis jes en ze sigareten aanbieden met goud mondstuk, Russische Teofani! Ja ik, Freddy Reeve, volmaakt gentleman en tot nu toe niet in tel!" En zoo begon hij, door een perfecten tailor uitgedost en met goudgerande sigaretten als zijn tooverfluit. zijn tocht naar het avontuur ten eenenmale onbewust dat het avontuur hem ook achtervolgde en een enormen muil openzette om hem te verzwelgen. Freddy wandelde tevreden de afsluiting door naar het negende perron en hier was het dat de kleine ras-Londenaar op zijn tee nen trapte. „Heeft niets te beteekenen", glimlachte Freddy. „Had er dan niet geloopen", gaf de Lon- denaar nijdig ten antwoord. „Waarom kijk je niet uit waar je loopt?" Een nare twistzieke man' Maar Freddy dacht er niet aan een twist te ontketenen Hij maakte zich van den Londenaar af bande hem zoo verbeeldde hij zich uit zijn leven en zette zijn wandeling over het perron voort. .Hallo! Daar hebban clien verdraaiden kerel weer", dacht Freddy, toen hij de kran tenkiosk naderde. ..Die schijnt het met ieder een aan den stok te hebben". Deze commentaar werd uitgelokt door de gedragingen van een geagiteerde oude dame, die hij scheen te hebben opzij geschoven. „Is het noodig dat u uw elleboog in me steekt?" vroeg het geschrokken slachtoffer „Wat hebben we nou?" informeerde de ras-Londenaar zijnerzijds. „Uw elleboog!" sputterde de dame. „Wat?" herhaalde de Londenaar. ,,'t Is toch mijn eigen elleboog!" Aangezien dit argument niet voor tegen spraak vatbaar was. kocht de oude dame snel een krant en haastte zich weg. De ras- Londenaar keek haar na. „Sommige menschen denken dat de heele wereld van hun hoort", merkte hij op, ter wijl hij den krantenverkooper een geldstuk toewierp. „Geef me maar een „Sport-Revue". Toen hij het tijdschrift in ontvangst ge nomen had en zich omkeerde om het boe kenstalletje te verlaten, viel zijn oog op Freddy, en de herkenning bracht hem niet bepaald in een minnelijke stemming. Met een loenschen blik op den jongeman, mom pelde hij iets onparlementairs en schuifelde, in het kielzog der oude dame. „Hij denkt, dat de wereld van hem is!" merkte de krantenverkooper op. „Een heel gewone zienswijze, als je een glaasje te veel op hebt", meende Freddy. En deed toen alsof de wereld van hem hoorde, door een half dozijn magazines in te slaan. Gewapend met deze lectuur, keek hij op de stations'-lok en terwijl hij dat deed. gebeur de er iets, dat hem belachelijk depd blozen Uit e n hoek van zijn oog. zag hij het mooi ste meisje van de heele schepping. Natuurlijk klinkt dat ongeloofelijk. en dat is het ook min of meer. maar een feit is, dat Freddy het heilig geloofde en dat van dat oogenblik af zijn heele kijk op het leven veranderde. Hij wist, nu waarom hij leefde, en het doel van ziin begaan was hem tot heden wel eens or,duidelijk geweest. En te vens stond dat. bestaan nu in een gouden gloed. Dit meisje was het waarvoor hij. Freddy geboren was. En heel zeker. was zij ook iets, waarvoor Freddy bereid zou zijn te sterven Iemand rende tegen hem op en deed hem rondtollen. Het volgende oogenblik was het mooiste meisje van de schepping verdwenen. Gedurende een enkel oogenblik. op dezen uitgelezen, zonnigen namiddag zelfs, kwam er een nevel voor Freddy's oogen. Waarom botste iedereen tegen hem aan? Wat was de verborgen zin daarvan? Hij keek zijn nieuwen beleediger scherp aan. gereed tot het uiten van eenige# schilderachtige termen. Maar de man was zóó beleefd en putte zich zóó uit in verontschuldigingen, dat de woor den Freddy op de lippen bestierven. „Het spijt me verschrikkelijk, mijnheer", sprak de man. Hij had juist een kleine kof fer opgeraapt die bij de botsing was geval len. Een totaal andere kerel als die ruziezoe kende Londenaar. Heldere intelligente oogen en bijna pijnlijk netjes in zijn donkerbruine pak. .Ik hoop dat ik u geen pijn gedaan heb?" ..Volstrekt niet", verklaarde Freddy, met eenige spijt de sarcastische commentaar die hij had willen leveren, binnenhoudend. „Ik holde naar mijn trein", vervolgde de man in het donkerbruine pak „Hij gaat acht tien minuten over „Nu, dan hebt u nog tien minuten om hem te pakken", stelde Freddy hem gerust. „Tien minuten!" De man in het bruin keek op de stationsklok en vervolgens op zijn hor loge, dat hij weer snel in zijn zak stak. „Ik ben acht minuten voor! Het spijt me, mijnheer, dat ik u voor niets haast onderst boven geloopen heb!" Hij glimlachte en vervolgde zijn weg. Fred dy keek hem wenkbrauwfronsend na. En die frons zou nog dieper zijn geweest, wanneer hij geweten had, dat 's mans horloge niet vóór liep. maar gelijk was! Drommels vervelendHet meisje was blijkbaar verdwenen. Maar hij drong zich troost te putten uit de verstandige overwe ging. dat. als het meisie niet met zijn trein reisde hij er toch in zou moeten berusten dat zii voorbiigpaieden was als een droom, terwijl, indien ze wel met zijn trein zou rei zen Freddy's hart maakte een sprongetje toen hij aam die mogelijkheid dacht dan had hü. alleen maatSEaljBtt ziin ffiffien te kijken en hij zou haar weei'zien. Maar zijn i spiedende expeditie langs het perron was vergeefs. De groote wijzer van de stations klok kroop langs de minuten en een toene mende levendigheid bij den trein wees er op, dat het oogenblik van vertrek steeds meer I naderde. Met een zucht slenterde Freddy langs de wagons. Heel aan het eind spuwde de sissende machine stoom en rook. Hij liep I tot twee-derde van den trein, en bleef toen met een ruk stil staan. Een gToepje menschen was bezig afscheid 1 te nemen van iemand in een compartiment. j Het was een eerste klasse coupé, en degene die er in had plaats genomen had juist haar hoofd buiten het open portier gestoken om iets te zeggen. Oogenblikkelijk herkende Freddy den hoed. „Pas goed op. Lydia!" riep iemand uit het troepje op het perron. „Vergeet niet. een telegram te sturen", voegde een ander er aan toe. „Warempel, ik benijd u, Miss Levridge", verklaarde een derde. „Doe mijn groeten aan de golflinks!" Freddy mengde zich brutaal onder de groep, mompelde „Pardon", wat oorzaak was dat de groep ruim baan moest maken en besteeg het compartiment. En toen gebeurde er iets geks. Iets teleur stellends Het meisje stond plotseling op .van haar zitplaats en ging de gang In. De gang lag aan den tegenover gestelden kant van het, perron. Het eerste oogenblik beschouwde Freddy dit als een pijnlijk votum van wan trouwen. Ze had de coupé verlaten omdat ze zijn gezelschap niet wenschte en zij zou niet terugkeeren! Het. zien van een kroko- dillen-leeren tasch stelde hem echter ge rust. evenals het feit, dat haar. .vrienden bui ten geen aanstalten maakten 'óm eveneens j te vertrekken. Een paar seconden later i kwam het meisje dan ook terug en ging l weer zitten. „Wat maak je je toch altijd noodeloos ongerust",, riep een van haar vrieiid'nnen. ..Ik heb je immers gezworen dat ze je golf-'', koffer in den corridor zouden zetten 1" j f (Wordt vervolgd!* jf

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 16