OLYMPISCHE SPELEN KORFBAL WIELRIJDEN ROEIEN ZWEMMEN WATERPOLO WANDELSPORT POSTDUIVEN. PAARDENSPORT MAX N D A G 22 JXJNI 1936 H "A A R t E M'S D A G B t A D' 6 De Nederlandsche inschrijvingen Naar bekend, zijn de inschrijvingen ge sloten voor de Olympische Spelen, die in het tijdvak van 1 t/m. 16 Augustus te Berlijn en Kiel gehouden worden. Ook het Nederlandsch Olympisch Comité heeft dezer dagen aan het organisatie comité te Berlijn medegedeeld in welke takken van sport Nederland in beginsel vertegenwoordigd zal zijn en voorts en dat ls een zeer belangrijk punt in welke num mers van die takken van sport men wenscht Uit te komen De inschrijving is principieel, hetgeen nog niet wil zeggen, dat men ook in derdaad in de betrokken nummers definitief uitkomt; immers, inschrijvingen kunnen wel worden ingetrokken, doch uitbreiding kan in geenerlei vorm worden toegestaan. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft, naar wij vernemen, de volgende inschrijvingen naar Berlijn gezonden: Athletiek. Heeren: 100 M„ 200 M.. 400 M.. 800 M., 1500 Mmarathon. 110 horden. 5 K.M. snelwan delen. hoogspringen, verspringen, hinkstap- sprong, polsstokhoogspringen, speerwerpen, discuswerpen, kogelstooten, tienkamp en 4 X 100 M. estafette. Nederland komt in ieder geval niet uit op de 5000 M., 10.000 M. 3000 M. hindernis, 400 M. den en 4 X 400 M. estafette. Dames: 100 M., 80 M. horden, hoogspringen, discuswerpen, speerwerpen en 4 X 100 M. estafette, dus inschrijving voor alle nummers. Zwemmen. Heeren: 100 M. vrije slag, 100 M. rugslag, 200 M. schoolslag. 400 M. vrije slag. schoonsprin- gen. 4 X 200 M. vrije slag estafette en water polo. Nederland komt In ieder geval niet uit op de 1500 M. vrije slag en het torenspringen. Dames: 100 M. vrije slag, 100 M. rugslag, 200 M. schoolslag, 400 M. vrije slag. 4 X 100 M. estafette vrije slag, schoonspringen en toren- springen. Ook hier dus inschrij vingen voor alle nummers. Wielrennen. 1 K.M. tegen het horloge met staanden start, 1 K.M. sprint. 2 K M. tandem. 4 K.M. achter volging voor landenploegen. 100 K.M. wegwed strijd persoonlijk en voor den landenwedstrijd. Inschrijvingen voor alle nummers dus. Ruitersport. Samengestelde rulterwedstrijd. personeel en equipe; zware dressuurproef personeel en equipe, springconcours personeel en equipe. z Roeien. Skiff, twee zonder stuurman, double scull, twee met stuurman, vier zonder stuurman, vier met stuurman, achten. Kano. Lange afstand 10.000 M.: 1 persoons vouw- boot. 2 persoons vouwboot. 1 persoons kajak. 2 persoons kajak, korte afstand 1000 M.: 1 persoons kajak. 2 persoons kajak. Nederland neemt in ieder geval niet deel in de nummers 2 persoons Canadeesch dangen afstand en 1 persoons en 2 persoons Cana deesch korten afstand. Zeilen. Internationale zesmeter-klasse; Internatio nale star-klasse, olympia-jollen. Nederland neemt in ieder geval niet deel in de internationale achtmeter-klasse. Boksen. Vlieggewicht, bantamgewlcht, vedergewicht, lichtgewicht, weltergewicht, middengewicht, halfzwaar gewicht en zwaargewicht. Schermen. Heeren: personeel sabel, personeel, degen, personeel floret, equipe sabel, equipe degen. Nederland neemt in ieder geval niet deel aan den equipe wedstrijd floret. Dames: personeel floret. Schieten. Pistoolschieten 25 M. afstand en klein kaliber geweer 50 M. afstand. Nederland neemt in ieder geval niet deel aan het pistoolschieten op 50 M. afstand. Tenslotte is Nederland ook vertegenwoor digd bij de hockeywedstrijden en in den mo dernen vijf kamp. In de volgende takken van sport is Neder land niet te Berlijn vertegenwoordigd: voet bal. handbal, worstelen, gewichtheffen, polo te paard, gymnastiek en basketball. Welke athleten voor Nederland op boven gemelde nummers der verschillende sporten zullen uitkomen, zal eerst in de komende weken worden uitgemaakt. De definitieve opgave aan het organisatiecomité te Berlijn behoeft eerst ïn de tweede helft van Juli te geschieden en dat nog niet eens op denzelfden dag, daar dit afhankelijk Ls van den tak van sport. Ook het aantal actieven. hetwelk in elk nummer uit komt. zal eerst later nauwkeurig worden vast gesteld. Wel staat vast. dat de Nederlandsche ath leten niet gezamenlijk naar Berlijn zullen gaan, doch op verschillende data in groepen. Ook de data van vertrek zijn niet' voor allen dezelfde. Nederland-België (4-1) Onder buitengewoon veel belangstelling ook van den kant van de autoriteiten, werd Zaterdagavond de ontmoeting Nederland België op Houtrust in Den Haag gespeeld. De volgende twaalftallen stellen zich on der den Belgischen scheidsrechter Dubois op, Als de Hollandsche aanvoerder De Cocq den bal uitgegooid heeft zijn de Belgen er direct in en gooien zich met een ongekend enthousiasme in den strijd: de Hollanders reageeen daar niet aanstonds met volle kracht op. Na enkele vergeefsche Belgische pogingen weet Van Wezemael met een flinke af stands worp de Belgen de leiding te geven. Zoo iets was nog niet ge beurd. Een meèr energieke tegenstand van de Hollanders werd nu verwacht, maar bleef uit. Wel verkeerde de Belgische mand vaak in gevaar, maar het overwicht, dat de Hol landers zoo vaak hebben gehad, was er nog niet. Opvallend is het goede spel van de Bel gische dames. Dan komt voor rust een pe riode. dat de Belgen door de Hollanders in bedwang gehouden worden. Goede worpen van de gastheeren missen jammerlijk doel; een enkel schot ketst uit de mand. Juist als rust komt verdwijnt de bal door de mand der Belgen, maar te laat. Nederland staat met rust dus 10 achter. De tweede helft is voor de Hollanders. Zij drukten hun meerderheid wel niet in een groot aantal worpen uit, maar zelfs de moe digste pogingen der Belgen mochten niet beletten dat het door Seits gelijk werd. Dan komen De Cocq c.s. in den aanval. Zij spelen zeer energiek. Van Roon weet den stand met goede schoten op 31 te bren gen. Dan blijven de Hollanders ook na de wisseling sterker. De Belgen zijn niet meer in staat, de mand te bereiken, terwijl voor Holland nog eenmaal gedoeld wordt, waar na de eindstand komt: 41. HAARL. KORFBALBOND H. K. B.-twaalftalT. H. B. (1—2) In een voor korfbal ongeschikte tempera tuur speelden bovengenoemde 12-tallen Za terdagmiddag een propagandawedstrijd te Hillegom. Ten aanschouwe van vrij veel publiek ont wikkelde zich, niettegenstaande de warmte, een vrij enthousiaste strijd, waarin de H. K. B.-ers door hen betere middenvak sterker waren. Toch kregen de Boys betere kansen, daar hun aanval te snel was voor de Haar- lemsche verdediging. Zoo wist dan ook Hermus het eerst voor de groen-witten te scoren. Eerst na rust kwam het wederom tot doel punten. en wel weer voor T.H.B. Ditmaal was het v. d. Waals, die na keurig samenspel met een trekbal van onder den paal den stand op 02 bracht. Daarna ging de strijd meer gelijk op. Beide aanvallen kregen kansen, waarvan Geels voor de Haarlemmers er een wist te gebruiken door een afstandschot. Het einde kwam dus met 21 voor T.H.B. Na afloop spraken nog de voorzitter van de Hillegomsche propagandacommissie en de heer Arends namens den H.K.B. T. H. B. Secretaresse: Mej. R. Roose, Zomerkade 137. Gespeeld: T.H.B. n—Aurora II 3—2 H.K.B.-twaalftalT.H.B. I 1—2 Te spelen: Woensdagavond, 24 Juni om 7 uur op het terrein van T.H.B.: Oosterkwartier IIT.H.B. II Deze wedstrijd wordt op dit ter rein gespeeld, daar Oosterkwartier zijn terrein niet beschikbaar heeft. Voorgesteld als lid door het bestuur: mej. R. Tekamp, Clovisstraat. Haarlem-N., de heer P. Krijger, Oosterlaan, Heemstede en J. Seve- rijnse, L. Margarethastraat, Haarlem. d. s. v. Secretariaat: Rom'olenstraat 11. Oosterkwartier 4D.S.V. 3 21 Haarlem 4 en 5—D.S.V. 2 6—0 Woensdag 24 Juni half 8: EtoD.S.V. te Hoofddorp. Trainen: Dinsdag en Donderdag voor bei de groepen. Aanvang 7 uur. Zaterdag spelen de adspiranten. De Olympische ploeg te Heemstede. Arie van Vliet wint. Zondagmiddag bestond er voor de wedstrij den op de Heemsteedsche Wielerbaan geringe belangstelling, ofschoon het programma het rijden van de Olympische ploeg vermeldde. En de toeschouwers, die van deze wedstrijden getuige zijn geweest, zullen er van overtuigd zijn, dat de Nederlanders dit jaar goed ver tegenwoordigd op de Olympische Spelen zullen uitkomen. Arie van Vliet toonde zich ongetwij feld momenteel Nederland's beste amateur- sprinter, want in alle drie de ritten eindigde hij als eerste voor Leene en Ooms. Van Vliet ging hi den eersten rit aanvanke lijk aan den kop. maar al gauw zakte hij af naar de derde plaats. Van deze plaats af zette hij bij het luiden van de bel een feilen spurt in en won met ruim een wiel. De tweede rit was weer voor Van Vliet; in den derden rit leek Leene plannen te hebben om te -winnen. Reeds na de eerste ronde trok Leene er onwerwacht tusschen uit en was meer dan tien meter op zijn tegenstanders voor, maar toen zette Van Vliet zich schrap en na drie ronden haalde hij Leene in en klopte hem vervolgens met enkele lengten. De Olympische achtervolgingsploeg, waarin de Heemstedenaar Van Wees meerijdt, bleek sterker dan de Haarlemsche. Het rijden der ploeg was uitstekend en de 4 K.M. werden uit gereden in 5 min. 1 sec. In den klassementwedstrijd voor de Olym pische ploeg viel Van Vliet al spoedig wegens een lekke band uit. Vooral v. d. Voort en Van Wees brachten leven in de brouwerij. R. Groot leverde de fraaie prestatie van een ronde uit te loopen in den wedstrijd voor amateurs. Daardoor legde hij beslag op den eersten prijs. Tot slot had een koppelwedstrijd voor ama teurs en ona.fhankeli.iken plaats, waarin veel strijd geboden werd. Voortdurend trachtten de koppels uit te loopen, maar de anderen ver hinderden dat. De punten moesten de beslis sing brengen en zoo eindigden als eersten Lo- dewijks—Medik met 15 punten. De 40 K.M. was afgelegd in 56 min. 42.6 sec. De uitslagen luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen. Ie rit over 4 K.M.: 1. Remkes 5 min. 49.4 sec., 2. G. Hoek. 3. J. Weber, 4. Korthals, 5. W. Janssens. 2e rit: 1. C. de Vos 6 min. 5.4 sec.. 2. T. Cornwal, 3. P. Janssen, 4. Van Halst, 5. C. Vis. Finale: 1. G. Hoek, 2. C. Vis, 3. Van Halst, 4. Remkes. 5. C. de Vos. Sprintmatch voor amateurs over 4 ronden. Ie rit: 1. A. van Vliet (laatste 200 M. 12.4 sec.), 2. H. Ooms (1 wiel). 3. B. Leene (1 lengte). 2e rit; I. A. van Vliet (12.4 sec.), 2. B. Leene (1 wiel). 3. H. Ooms (1 lengte). 3e rit: 1. A. van Vliet (13 sec.), 2. B. Leene (ver), 3. H. Ooms (ver). Wedstrijd voor amateurs over 50 ronden met vijf klassementen. Ie klassement: 1. H. Hoek, 2.'Appel, 3. B. de Vries, 4. J. de Brey, 5. G. Wil- derom. 2e klassement: 1. A. Koopmans, 2. T. Ooms, 3. H. Hoek, 4. B. Schild, 5. B. de Vries. 3e klassement: 1. A. Koopmans. 2. Banen Jr., 3. H. Hoek, 4. J. de Brey. 5. Appel. 4e klasse ment: 1. A. Koopmans. 2. Appel, 3. T. Ooms, 4. G. Wilderom, 5. H. Hoek. 5e klassement: 1. T. Ooms, 2. Appel, 3. J. de Brey, 4. B. Schild, 5. G. Wilderom. Totaaluitslag: 1. R. Groot 20 pt. (1 r. uitgeloopen) 2. A. Koopmans 15 pt. 3. Appel 13 pt. 4. en 5. H. Hoek en T. Ooms, beiden 12 pnt. Pelotonrace voor amateurs over 20 rojrden. De Olympische Ploeg (G. van Wees, B ,v. d. Voort. A. Zwartepoorte, Chr. Kropman) haalt de Haarlemsche ploeg (B. v. d. Aart. F. v. Rooyen, A. Schapers. C. de Best) in na 12 ron den en rijdt de 4 K.M. uit in 5 min. 1 sec. Klassementswedstrijd voor de Olympische ploeg over 10 K.M.: 1. B. v. d. Voort 58 pt., 2. G. van Wees 41 pt., 3. A. Zwartepoorte 37 p., 4. F. v. Rooyen 31 pt. Koppelwedstrijd voor amateurs en onafh. over 40 K.M. Ie klassement: 1. C. Fruitema, 2. Lodewijks, 3. R. Riethoven, 4. B. v. Rijn. 2e klassement: 1. J. Riethoven. 2. B. v. Stek. 3. Lodewijks. 4. Th. Drost. 3e klassement: 1. Lo dewijks, 2. B. v. Stek, 3. J. Verschoor, 4. C. Fruitema. Uitslag: 1. Lodewijks—Medik 15 pnt. Tijd 56 min. 42.6 sec. 2. B. v. Rijn—B. v. Stek 12 pnt. 3. J. en R. Riethoven 7 pnt. 4. J. Rijneveld A. Wester 0 pnt. Op één ronde: 5. C. Fruitema M. Baak 7 pnt. 6. Th. en D. Drost 1 pnt. Op 2 ronden: J. VerschoorReuter 4 pnt. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereenïging hield Zondag haar eersten competitierit, een sprint voor A, B. C-klassers en juniores. De uitslagen luiden als volgt: Groote finale A-klassers: 1. Verboom 6 p., 2. Huig 5 p. 3. Steyne 4 p. Kleine finale A-klassers: 1. Handgraaf 3 p 2. Vergers 2 p. 3. H. v. Dijk 1 p. Alle overige renners 1 p. Groote finale B-klasseis: 1. G. Bijster 6 p. 2. Hoogland 5 p. Kleine finale B-klassers: 1. W. Vonk 1 p. 2. Jan Bouman 3 p. Alle andere renners 1 p. Groote finale C-klasseis: 1. Duyns 6 p. 2. Vreeman 5 p. Kleine Finale C-klassers: 1. Tichelaar 4 p. 2. Munk 3 p. Alle andere renners 1 p. Juniores finale: 1. K. Neeft 5 pt 2. G. v. Dijk 4 p. 3. Koster 3 p. Maandagavond 8 uur vergadering Indische straat lb. De wedstrijden van Triton. De Utrechtsche studentenroeivei-eeniging „Triton" heeft in verband met het 300-jarig bestaan van de Universiteit roeiwedstrijden ge organiseerd op het Nieuwe Hilversumsche Vechtkanaal tusschen 's-Graveland en Kor- tenhoef. Het kanaal heeft hier zijn grootste breedte, waar ruim 3 booten naast elkaar van start kunnen gaan. De finish was bij de brug van 's-Graveland, waar een met vlaggen ver sierd terrein was afgezet en enkele tribunes waren opgeslagen. Bij den eindwedstrijd kon Aegir Zaterdag een overwinning noteeren in het nummer oude twee, waarin Triton 2 lengten achter bleef. De jonge twee A werd gewonnen door Triton, evenals de studentenvier. Het nummer over- naadsche twee werd gewonnen door De Am- stel na zwaren strijd met De Hoop, dat na een zwak begin een mooie eindspurt had. Het programma werd vlot afgewerkt, al leen de eerste heat van twee zonder stuur man kon wegens een bootdefect van „De Am- stel" niet doorgaan. De uitslagen van Zater dag luiden: Overnaadsche twee: le heat: 1. De Am«tel, 10 min. 31 sec.; Tri- ton niet opgekomen. 2e heat: 1 Nereus, 11 min. 42 sec.; 2. De Hoop. Finale: 1. De Amstel. 9 min. 33.4 sec., 2. De Hoop, 9 min. 36 sec.; 3. Nereus op vele leng ten. Overnaadsche skiff: le heat: l. Die Leythe, 9 min. 47.6 sec.; 2. Njord 10 min. 21 sec. 2e heat: 1. De Hoop, 9 min. 47.6 sec.; 2. Poseidon, 9.46.4. De jonge acht B: le heat: 1. Triton, 7 min. 9 sec.; 2 Arga 7.16.4; 3. Nereus op 3 lengten. 2e heat: l. De Amstel 7.16; 2. Nautilus op grooten afstand. Lichte vier: le heat: 1. Arga, 8 min. 27 sec.; 2 Neutilus omgeslagen. 2e heat: 1. Triton 8.31; 2. Njord 8.35.8. Dames acht: le heat: 1. De Vliet; 2. Nereus. 2e heat: 1 De Hoop; 2. Viking. Overnaadsche vier. le heat: 1. Delftsche Sport 8.14.4; 2. Laga 8.20.6; 3. De Maas. Eindstrijden: Oude twee: 1. Aegir, 8.58.4: 2. Triton 9.5.4. Jonge twee: 1. Triton 9.34.4; 2. Schie 9.44; Njord opgegeven. Studenten vier: 1. Triton 7.52; 2. Aegir 7.53. De tweede dag. Op den tweeden dag wei-d des morgens begonnen met de Zaterdag uitgestelde heats der stuurmanlooze 2 riems gieken. Voor de eerste heat startten De Hoop en Amstel van wie de eerste van meet af uit liep en bovendien profiteerend van een slecht sturen van Amstel met 2 lengten in den tijd van 9.33 1/5 sec. won. De 2e heat was een row over voor Njord. waardoor dus de finale tegen elkaar bracht De Hoop en Njord. Eerstgenoemde won in den tijd van 8 min. 33 sec. De finale overnaadsche skiff gaf een mooien start van G. J. Velds (Die Leythe) te zien die ondanks een voortreffelijk weren van zijn tegenstander Gaarlandt (De Hoop) met 4 lengten won. Buitengewoon spannend was de finale der vier riemsgieken juniores b. Triton won in een goeden eindspurt met 1/2 lengte. De tijd was 8 min. 11 sec. De finale achtriemsgieken juniores a gaf een uitstekenden start van Nereus. die haar direct een lengte voorsprong bezorgde op haar tegenstander Laga. De Amsterdammers wonnen met 2y2 leng te in den tijd van 7 min. 29 sec. Tijd Laga 7 min. 41 sec. Eenige stijlroeinummers dames hadden het volgende resultaat: vierriemsgieken stijl- roeien dames juniores: 1 Het Spaarne. 2 Neures. 3 De Schie. Skiff dames juniores: 1 mej. M. S. E. Nieuwenhuis (De Vliet), 2 mej. A. J. J. v. d. Berg (Het Spaarne); 3 mej. Eigenie Dulfer (omgeslagen) (Deutsche Ruder Verein.) Skiff dames seiores: 1 mej. E. A. M Fon- tine (Amstel), 2 mej. A. Taconis (Willem 3). De finale skiff (licht roeiers) gaf een over tuigende zege voor ir. P. C. van Nifterik (De Hoop) die zijn voosproong op H. J. Aller (Nautilus) geleidelijk vergrootte en met 4 lengten won in den tijd van 9 min. 36 sec. Tijd van Aller 9 min. 43 sec. De finale jonge skiff b bracht in den strijd W. L. de Walle 'Njord) en B. Moscow (Po seidon). De laatste won in 9 min. 6 3/5 sec. De finale achti-iemsgieken voor ongetrain de studenten had het volgend verloop: 1 Argo, 2 Nereus, 3 Triton. Vierriemsgieken lichte roeiers: 1 Njord 8.20 1/5 sec.; 2 Triton 8.20 3/5 sec.; 3 Argo. Vierriemsgieken dames: 1 De Hunze, 2 Argo Achtriemsgieken dames: 1 De Vliet, 2 De Hoop. Skiff dames: 1 De Hunze, 2 De Maas. De eindstrijd in de jonge acht b gaf een gunstigen start voor De Amstel, die direct een lengte voorsprong had op Triton, Am stel vergrootte geleidelijk haar voorsprong en passeerde als eerste de eindstreep in den tijd van 6 min. 59 3/5 sec.; op 2 lengten volg de Triton. De overnaadsche vier bracht aan start: 1 Triton. 2 Laga, 3 Delftsche Sport. Overeen komstig de verwachtingegn is deze in een zege voor de Delftsche Sport geëindigd. Laga lag op 2 lengten op de tweede plaats terwijl Triton een 1/2 lengte achter Laga over de streep ging. Tenslotte de oude acht, waar-voor aan den start verschenen: 1 Maas, 2 Nereus. Na een goeden start van beiden nam Nereus den kop en vegrootte door uitstekende techniek haar voorsprong. Bij 1000 Meter lag zijn op lVz lengte voor en geleidelijk liep zij steeds verder uit om tenslotte met vele lengten te winnen in den tijd van 7 min. 6 sec. Onderlinge wedstrijden van de Waterratten. OM DEN BURGEMEESTER MAARSCHALK BEKER. Zondagmiddag hebben de Waterratten in de gemeentelijke zweminrichting aan de Hout vaart onderlinge wedstrijden georganiseerd, welke in sportief opzicht uitstekend geslaagd zijn. Van de dames was het mejuffrouw M. Kuy- per. die de beste prestaties leverde. Zij kwam daardoor in het bezit van een fraaie medaille, terwijl haar naam zal worden gegraveerd in den beker, die door burgemeester Maarschalk, beschermheer van D.W.R., beschikbaar is ge steld. Het vorige jaar viel deze eer aan Me vrouw LuttikhuizenKollerie te beurt. Dick van Viersen, die in 1935 als nummer één ein digde, slaagde er ook nu in. zijn clubgenooten achter zich te laten. Ook zijn naam wordt in den beker gegraveerd, terwijl hem, evenals aan Mej. Kuyper, een medaille als blijvende herinnering werd aangeboden. Na afloop der onderlinge wedstrijden werden twee polo-wedstrijden gespeeld. De eerste ging tusschen de eerste zeventallen van D.W.R. en H.P.C. Voor de pauze hield D.W.R. goed stand; de rust ging in met een 20 voorsprong der- bezoekers. In de tweede helft kon de D.W.R.- ploeg geen vat meer krijgen op het gerouti neerde spel van den eerste-klasser. Eindstand 2—9. Ook de dames van D.W.R. konden het tegen H.P.C. niet houden. De Heemsteedsche meisjes hadden betere schutterscapaciteiten en won nen met 21. De heer A. H. de Bruijn Jr., tweede voorzit ter der vereeniging, reikte aan het slot van den middag de vele prijzen uit, waarbij hij speciaal het woord richtte tot mej. M. Kuyper en D. van Viersen. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 25 Meter hinderniszwemmen voor meisjes tot en met 14 jaar: 1. A. C. van Wijk 26,4 sec. 2. A. van Nes 30 sec. Idem voor jongens: 1. A. van Nes 26 sec., 2. A. C. van Es 30.4 sec. 50 Meter vrije slag voor dames van 17 jaar- af: 1. M. Kuyper 34,2 sec. 2. M. Prent 36,2 sec. 100 Meter rugslag voor dames van 17 jaar af I. M. E. Bouckaert 1 min. 51 sec. 2. N. Ides 2 min. 1/5 sec. Idem voor heeren: 1. D. van Viersen 1 min. 27.4 sec. 2. R. J. Rohlfs 1 min. 34.6 sec. 50 Meter schoolslag voor meisjes tot en met 16 jaar: 1. E. Leunis 47.6 sec. 2. A. E. Houben 51 sec. Idem voor dames boven 16 jaar: 1. A. Visser 46.2 sec., 2. M. Kuyper 46.4 sec., 3. M. G. van Looy 47.8 sec. 100 Meter vrije slag voor dames boven 16 jaar: 1. W. A. van Amstel 1 min. 31 sec. 2. J. C. Stammes 1 min. 41.4 sec. 100 Meter vrije slag voor heeren: 1. H. J. Kollerie 1 min. 10.6 sec. 2. D. van Viersen 1 min. 13.4 sec. 3. A. Thuis 1 min. 15.6 sec. 100 Meter schoolslag voor dames: 1. M. G. van Looy 1 min. 44 sec. 2. M. E. Bouckart 1 min. 44.2 sec. Idem voor heeren: 1. D. van Viersen 1 min. 28.8 sec. 2. A. Thuis 1 min. 29.4 sec. 3. R. J. Rohlfs 1 min. 34.4 sec. De Competitie. Ook de tweede week der competitie heeft een buitengewoon gunstig verloop voor de clubs uit Haarlem en omgeving gehad. De dames van H.P.C. hebben zichzelf over troffen door Nereus I te verslaan. Mede door de overwinning op Nereus 2, die aan het begin der vorige week werd behaald, heb ben de Heemsteedsche dames thans de lei ding in de tweede klasse. De dames van D.W.R. boekten hun eerste overwinning. Van Nereus 2 werd met 10 gewonnen. Met Zignea wil het nog niet vlot ten, wat mede is toe te schrijven aan het feit, dat men geen plaatsvervangster voor doelverdedigster Roos heeft. Indien mej. Roos weer 'tusschen de palen ligt, dan zal het veel bet?r gaan. „Haarlem" heeft van L.Z.C. gewonnen met 31. Dat is een fraaie overwinning, die niet onverwacht kwam. Dat zal den jeugdigen eerste-klasser den noodigen moed geven voor de volgende wedstrijden. Ook H.P.C. had geen moeite met L.Z.C.de Leidenaren kregen in Groenendaal klop met 50. In afdeeling B der eerste klasse heeren was wel de grootste verrassing, dat ZIAN, kampioen der wintercompetitie, door de Maas. Rotterdam, geklopt werd met 20. Het is wel merkwaardig, dat ZIAN in Rot terdam van Maas nooit kan winnen. De Rotterdammers hebben een zevental, dat na genoeg uit veteranen bestaat waaronder de vier gebroeders van Senus. en deze oudjes zijn tegen het moderne polo. dat voorname lijk op snelheid is gebaseerd, opgewassen. In de tweede klasse heeren zijn de presta ties van D.W.R. bijzonder goed. In drie wed strijden is 23 maal gescoord, zonder dat de tegenpartij er in slaagde doelman Van den Boom te passeeren. Van Nereus werd jl. Donderdag met 5—0 in Koog Zaandijk ge wonnen. een resultaat, dat wel niemand verwacht zal hebben, want Nereus verliest zelden in eigen huis. H.V G.B. wilde niet voor D.W.R. onderdoen en won eveneens, nl. met 21 van D.J.K Ook H.V.G.B. verspeelde nog geen punt. Het ziet er naar uit, dat het kampioenschap in Haarlem zal vallen. Voor deze week zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: Dames Tweede Klasse. 23 Juni: A.D.Z. 2Nereus 23 Juni: Nereus 2Zignea 25 Juni: H.P.C.—A.D.Z 2 25 Juni: Nereus ID.W.R. Heeren Eerste Klasse A. 25 Juni: Het IJ—H.P.C. 25 Juni: L.Z.C—Dolfijn 26 Juni: DolfijnHaarlem Heeren Eerste Klasse B. 24 Juni: H.Z. P.C.—Zian 25 Juni: MaasZwemlust 26 Juni: U.ZC—H.Z. P.C. 28 Juni: ZwemlustU.Z.C. Heeren Tweede Klasse. 23 Juni: D.J.K.Neptunus. 24 Juni: D.W.R.—H.V.G.B. 25 Juni: H.V.G.B.—de Ham 25 Juni: NereusNeptunus Heeren derde klasse. 23 Juni: D A.W.V.Z.V. 24 Juni: H.Z.V.Frissche Moorgen 28 Juni: H.Z.V.—'V.Z.V. 28 Juni: Frissche Morgen—V. Z.V. Heeren Reserve Eerste Klasse. 25 Juni: Het IJ 2-H.P.C. 2 26 Juni: Dolfijn 2—Het IJ 3 Heeren Reserve Tweede Klasse. 24 Juni: H.P.C. 3—Het IJ 4 25 Juni: Nereus 2Neptunus 2 25 Juni: H.Z P.C. 4—H.Z. P.C. 3 25 Juni: L.Z.C. 2—ZIAN 4 Heeren Reserve derde klasse. 24 Juni: D.W.R. 2—H.V.G.B. 2 De Zignea-dames moeten wederom naar Koog aan de Zaan. Vorige week werd van Nereus I verloren. Nu de strijd tegen de re serves gaat. moet de Haarlemsche club ze ker in staat zijn twee punten te bemachti gen en daardoor de laatste plaats te ver laten. Ook de dames van D.W.R. moeten naar Koog aan de Zaan. doch de opgave voor D.W.R. is zwaarder dan voor ZIGNEA. want er moet tegen Nereus I gespeeld worden Ver moedelijk loopt deze ontmoeting op een ne derlaag voor onze stadgenooten uit. H.P.C. is a.s. Donderdag zeker in staat, van de A.D.Z.-reserves te winnen. De heeren van H.P.C. spelen den lastig- sten wedstrijd van het seizoen, nl. tegen het IJ in het Sportfondsenbad. Dat wordt de strijd tusschen de twee candidaten voor de bovenste plaats. Van de uitslag valt weinig te zeggen, daar de ploegen elkaar weinig in kracht ontloopen. ...Haarlem" speelt deze week eveneens in Amsterdam en wel tegen Dolfijn. Deze Am sterdammers hebben tot dusver slechts één wedstrijd gespeeld, nl. tegen H.P.C. Het komt ons voor, dat de grootere routine van Frans Kuyper en zijn mannen den doorslag zal geven en ..Haarlem" dus met leege han den huiswaarts zal moeten keeren. In de tweede klasse is de ontmoeting D.W.R. H.V.G.B. van het grootste belang, hetgeen begrijpelijk is, daar deze zeventallen geen enkel punt hebben verspeeld. De overwin ningen. die D.W.R. heeft behaald, zijn zóó overtuigend geweest, dat wij aan de thuis club de beste kansen geven. Niettemin zal het a.s. Woensdagavond aan de Houtvaart geducht spannen. Den volgenden avond moet de H.V.G B.-ploeg wederom te water, nl. tegen de Ham. Dat wordt een zege voor de Kleverlaanclub. Het programma van den derde klasser V.Z.V. is bezonder zwaar. Op 23 Juni wordt de lastige uitwedstrijd tegen D.A.W. in Alk maar gespeeld, een ontmoeting waarvan veel afhangt en op Zondag 28 Juni worden twee vliegen in één klap geslagen want te één uur wordt in Heer Hugowaard tegen H.Z.V. gespeeld en te vier uur in den Helder tegen „Frissche Morgen". Voor zoover ons bekend is. kwam het tot nu toe nog niet voor, dat een club twee wedstrijden op één dag voor de competitie speelde. Wij hopen, dat V.Z.V. van deze door haar zelf gewenschte regeling geen spijt zal hebben en P. Visman en zijn medespelers op één dag vier punten bemach tigen. DuitschlandNederland (51) Uit HANNOVER: Onder leiding van den Bel-; gischen scheidsrechter De Raeve uit Gent werd' alhier de waterpolowedstrijd Duitschland—; Nederland gespeeld, die door de Duitschers! met 51 gewonnen werd. In de eerste helft gingen de partijen goed! tegen elkaar op: slechts 1' maal wist de Duit- sche voorhoede te scoren door Schneider. Een) zwak punt in het Nederlandsch zevental was; het contact tusschen achter- en voorspelers. Vaak werden de ballen onnauwkeurig aange geven, zoodat telkens een Duitsche speler de aanvallen kon onderbreken. In de tweede helft slaagde Franken er ïn, vier minuten na de hervatting op een voorzet van Van Heteren, het eenige Nederlandsche, doelpunt te scoren. Het betere teamwerk dér Duitschers gaf den doorslag: twee doelpunten' van Schneider en twee van Schulze brachten den eindstand op 5—1. De Int. Vierdaagsche afstands- marschen. De leider der internationale vierdaagsche afstandsmarschen, welke van 21 tot en met 24 Juli a.s. te Nijmegen worden gehouden, deelt mede. dat de inschrijving voor deze marschen 25 Juni a.s. te 12 uur sluit. Aan deelnemers, die na dit tijdstip in schrijven, kan geen logies en voeding in de Prins Hendrik-kazeme worden verstrekt. Voor hen gelden de bepalingen betreffende de kosten, genoemd in punt 24 van het eglement 1936. Inlichtingen betreffende genoemde mar schen zijn te bekomen aan het secretariaat: Valkenboschplein 18. Den Haag, telefoon no. 394846. „Gevleugelde Vrienden" te Heemstede. Uitslag der wedvlucht van Pont St. Maxences, 370 K.M.: 1 C. Vis, 2 G. van Santen. 3 E. D. des Bou- vrie, 4 J. v. d. Erf. 5. 7 A. Verdonschot. 6 Th. Blok. 8. 9 N. Winkel 10 Th. Blok 11 J. Otte. Uitslag der wedvlucht van Moulins. afstand 650 K.M.: 1 W. v. Huis. 2. 9. 11 A. v. Zadel. 3 G. van Santen, 4 N. Winkel, 5, 8 L. J. v. d. Voort, 6, 10 L. J. Kramer, 7, 12 A. Verdonschot. Courses te Duindigt. Op Duindigt hebben Zondag wedstrijden plaats gehad, welke de volgende resultaten hadden: Elianeprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 Meter: 1. Silver Queen, eigenaar P. van der Goot; 2. Zita 5, eigenaar A. Vringer. Ermitageprijs, ren op de vlakke baan voor- paarden van 3 jaar en ouder, gereden door dames: 1. Elsa, eig. The Balfour; 3. Maikater, eig. D. Modderman; 3. Blue Heaven, eig. W. M. Ha braken. Vijfde heerrijdersprijs, prijzendraverij eerste klasse over 2020 meter: 1. Axkit. eig. Stal Val- dames: 1. Elsa, eig. Th. Balfour; 3. Maikater, Epsomprijs, ren op de vlakke baan voor- paarden van 3 jaar en ouder over 1200 Meter:' 1. Rosevine, eig. luit. G. L. Kepper; 2. Franc Luron, eig. mevr. M. Modderman—Papp; 3. Telville, eig. luit. M. P. van Son. Emeraudeprijs. heatdraverij 2e en 3e klasse over 1740 meter: le heat: 1. Smiling, eig. J. Haan Jzn.; 2e heat: 1. Xenia G., eig. Stal Birkhoven; 3e heat: 1. Xaisine Scott, eig. Stal R.; 4e heat (beslissing): 1. Xaisine Scott; 2. Xenia G-. Evergreen prijs, prijzendraverij le klasse over 2560 meter: 1. Victoria, eig. H. van de Pol; 2. Epinard 3, eig. Stal B.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10