lAARLEMSCHE VOETBALBOND KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT Kampioenschap van Nederland. OFFICIEELE MEDEDEELINCEN R.K. VOETBAL GOLF. BOKSEN SCHAKEN HENGELEN M A A XT D A G 22 JUKI 1936 HAARL'EM'S DAGBCAD 8 Nog geen beslissing in de com petitie om het landskampioen schap. Feijenoord klopt N.A.C. en Ajax wint verdiend van En schede. S. C. H. degradeert van de Oostelijke eerste naar de twee de klasse. De Kennemers a.s. Zondag voor de beslissing. Roermond wint tegen K. F. C. den Ned. Voetbalbeker. Op den langsten en misschien warmsten dag des jaars is er nog op eenige plaatsen in ons land gevoetbald en met een hardnekkigheid, alsof het nog in 't hartje van het voetbalsei zoen was. Terwijl vrijwel iedereen naar zee en strand en bosch vluchtte, of zich met de zo mersporten amuseerde, werden op het Ajax- veld te Amsterdam de gemoederen zelfs nog zóó verhit, dat een aantal supporters van Ajax en Enschedé met elkaar slaags raakten! In het verslag van dezen wedstrijd kan men lezen, dat de spelers na de rust hun hoofd af en toe in een emmer water moesten ste ken om weer wat op verhaal te komen. Een paar emmers water op de tribune zou blijk baar ook geen overbodige luxe geweest zijn! Men had er de beklagenswaardige maniakken in kunnen dompelen! Intusschen is' het verloop van die paar wed strijden geweest, zooals we in ons nummer van Zaterdag voorspeld hadden: Ajax klopte Enschedé en Feijenoord rehabiliteerde zich na. haar zonderlinge nederlaag van de vorige week tegen Ajax, door nu met 31 den uit wedstrijd tegen N. A. C. te winnen. Het is nu maar te hopen, dat Feijenoord a.s, Zondag haar laatsten wedstrijd tegen Be Quick niet verliest, want anders krijgen we zoowaar nog een hoogst ongewenscht ver lengstuk: beslissingswedstrijden tusschen Feijenoord, Ajax en Enschedé, De Kennemers hadden natuurlijk gehoopt, dat de wedstrijd OlympiaV. I. O. S. in het voordeel van de bezoekers geëindigd zou zijn, want dan zouden de Wijkers zonder him laat sten wedstrijd te spelen reeds naar de tweede klas gepromoveerd zijn. Maar het resultaat was juist andersom: Olympia won, zoodat a.s. Zondag de wedstrijd De KennemersOlympia de beslissing moet brengen. De thuisclub heeft aan een gelijk spel reeds genoeg. (Zie het ranglijstje). De laatste wedstrijd voor den Ned, Voetbal beker is nu ook gespeeld. Roermond zag kans, de finale tegen K. F. C. met 42 te winnen, DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. N.A.C.Feijenoord AjaxEnschedé 1—3 4—3 AFDEELING I. Promotie reserve tweede klasse: Vriendenschaar 2H.F.C. 2 Hilversum 2—D.W.S. 2 5—2 1—2 Promotie reserve derde klasse: Spartaan 3Watergraafsmeer 2 11 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: OlympiaV.I.O.S. 63 AFDEELING III. Promotic tweede klasse: N.E.C.S.C.H. 4—2 Om den Ned. Voetbalbeker: (Finale) K.F.C.—Roermond 2—4 Ranglijstjes. Kampioenschap van Nederland gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Feijenoord 7 5 0 2 10 22—14^1.43 Ajax 8 5 0 3 10 24—19 1.25 Enschedé 8 5 0 3 10 22—20 1.25 Be Quick 7 2 0 5 4 16—23 0.57 N. A. C. 3 2 0 6 4 10—18 0.50 AFDEELING II. Promotie Derde Klasse. De Kennem. 3 2 1 0 5 10—6 1.67 Olympia 3 2 0 1 4 10—8 1.: V. I. O. S. 4 0 1 3 1 9—15 0.25 AFDEELING III. Promotie Tweede Klasse. Borne 3 2 0 1 4 7—6 1.33 N. E. C. 3 2 0 1 4 6—5 1.33 S. C. H. 4 10 3 2 8—10 0.50 Ajax-Enschedé (4-3) •De kleine kans, die Ajax na de overwin ning tegen Feijenoord op het kampioenschap had, heeft het behouden, door Enschedé met 4—3 te slaan. Deze zege kwam den Amster dammers toe, omdat zij tegenover het felle, iorsche spel van de Sportclub een betere techniek stelden. In de eerste periode was Ajax in de meer derheid. Een schot van Van Wijngaarden werd gestopt. Daarna schoot Van Reenen in goede positie naast! Een corner op het Ajax-doel bracht voor de Enschedé-verdediging slechts tijdelijke opluchting, want Ajax kwam op nieuw in den aanval; na tien minuten zette Stam keurig voor, zoodat de bijna in den doel- mond opgestelde Mulder kon scoren (1—0). Lang hield Ajax dezen voorsprong niet. want reeds twee minuten later maakte de rechter vleugel van Enschedé van een missen van de Ajax-verdediging gebruik om Gerritsen in staat te stellen, den stand weer gelijk te ma ken (11). Nadat Ajax het evenwicht in het veld her steld had, was de Amsterdamsche club het weer die de leiding nam. Negen minuten voor de rust scoorde B'lomvliet met een goed schot (2—1). Het spel kreeg na de rust een tempo, dat voor het warme weer wonderlijk snel genoemd kon worden, maar fraai werd het er niet op. De spelers staken nu en dan hun hoofd in een emmer met water, maar dat bekoelde de ge moederen blijkbaar niet. De Sportclub gaf het sein voor een te forsch spel en, doordat de scheidsrechter het bij waarschuwingen liet en geen der boosdoeners uit 't veld zond, werd 't steeds erger. Na 13 minuten maakte Wicherink met een goed schot den stand weer gelijk (2—2). Toen begon het lieve leven eerst goed. Stam werd eenige malen op unfaire wijze gehin derd, en er werd zelfs nagetrapt. Van Deyck verliet het veld; hij werd ver vangen door Looys. Toch wist Ajax het beste van het spel te behouden. Toen na 28 minuten een der Enschedé-backs hands maakte, wist Diepenbeek den strafschop in een doelpunt om te zetten (3—2). Uit protest tegen dezen strafschop werd de Ajax-rechtsbuiten onmiddellijk daarna voor dè zooveelste maal „genomen", en nog ver dween er niemand van het veld. Op de open zittribunes raakten supporters van beide clubs slaags, maar het gezicht van de politie bracht ze weer tot bezinning. Van Wijngaarden bracht den stand op 42; even later schoot de Sportclub een straf schop in (43). De pogingen van Enschedé, om nog een ge lijk spel te forceeren hadden geen resultaat meer. N. A. C.-Feijenoord (1-3) Het N.A.C.-stadion herbergde Zondag een voor dit seizoen record aantal bezoekers, dat Feijenoord op volkomen regelmatige wijze van de 'Zuidelijke kampioenen zag winnen. Onder leiding van scheidsrechter Boeree werd even over halfdrie door Feijenoord afgetrapt. K. van ,der Linden probeert het bij N.A.C. met een tam schot, dat wordt weggewerkt, maar onmiddellijk is de bal weer terug en via den voet van Piederiet ligt reeds binnen de minuut de eerste goal in de Rotterdamsche touwen (10). Feijenoord neemt dan het initiatief: we no- teeren een zestal gevaarlijke Rotterdamsche aanvallen in successie. Feijenoord is onbetwistbaar in de meerder heid: de N.A.C.-aanvallen zijn sporadisch en weinig gevaarlijk in deze periode. Na 25 minuten heeft Feijenoord succes. Bij een aanval van links weet de zich tactisch op stellende Barendregt een zeer hard schot te lossen, voor Verwij meren absoluut onhoud baar (11). Weer komt Feijenoord terug; weer redt Ver- wijmeren uitloopend, maar oogenblikkelijk is de bal terug. Vrauwdeunt scoort juist onder de lat (1—2). Dan wordt de strijd iets tammer: de vermoeidheid doet zich gelden. Simons lost nog een fraai schot, dat beter lot verdiend had. evenals een mooie voorzet van Van der Linden. Na de rust is aanvankelijk het spelbeeld ge heel omgekeerd. N.A.C. geeft nu het tempo aan; Feijenoord dreigt even overspeeld te zul len worden Keeper Huisman moet eenige ma len op het nippertje redding brengen. Dan komt plotseling een doelpunt aan de zijde, waar men dit het minst verwacht had. Na 11 minuten volgt namelijk een snelle Feijenoordaanval. Er ontstaat een scrimmage, waarbij Vrauwdeunt kans ziet den stand op 13 te brengen. Het spel blijft wel hard, maar toch treedt een verslapping in. Bij een botsing met Van der Linden valt Ba rendregt uit. De Groot neemt zijn plaats in. Verandering komt er echter niet meer, zoodat de best spelende club verdiend won. Promotie Reserve 2e klasse. Vriendenschaar 2H. F. C. 2 (52) H.F.C. 2 had de volgende opstelling. Lips, Schmal, Drijver, Kamminga, Ten Have, H. Chapon, v. Parreren, v. Kersen, v. Zwijn- dregt. Kermer, Ligtenstein. H.F.C. is aanvankelijk in den aanival, doch meer dan één kans wordt gemist en daar Vriendenschaar het niet verder brengt dan de backs, wordt er niet eerder gescoord dan na een half uur, wanneer v. Parreren uit een scrimmage aan H.F.C. de leiding geeft. De rechtsbuiten van Vriendenschaar maakt nog voor de rust gelijk (11). Na de hervatting gaat de strijd meer gelijk op, doch weer is het eerste succes voor H.F.C. Ligtenstein scoort via den binnenkant van den paal (12). Een prachtige kans voor den gelijkmaker een penalty wordt door de thuisclub gemist, doch de linksbuiten slaagt kort hierna beter (22) en wanneer de middenvoor er 32 van maakt, is de tegenstand van H.F.C. ge broken. De Vriendenschaar-linksbinnen scoort 2 maal. Het uitermate tamme slot van dezen wedstrijd is tevens het einde van het voetbalseizoen voor de H.F.C.-elftallen. BUITEN DE COMPETITIE Stormvogels-V. S. V. (1-3) Bovengenoemde clubs speelden onder de goede leiding van den heer Twisterling een liefdadigheidswedstrijd ten bate van de jeugdige werkloozen. Beide teams telden een aantal nieuwe krachten. Zoo bestond de Stormvogels-voor hoede op Prins na uit louter nieuwe spelers en al was productiviteit nu niet bepaald de sterkste zijde van het nieuwe quintet, we ge- looven zeker, dat Stormvogels het met deze voorhoede wel redden zal. Zonder in 't veld sterker te zijn geweest, heeft V.S.V. den wedstrijd gewonnen. Haar voorhoede was wat doortastender. De elftallen waren: Stormvogels Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr», Wey, Feijen, Tol, Bloemink, Schildwacht, Schoorl. v. Gelder, Prins. V.S.V. Teeling, Sterk, Michel, Botje, Heins, Hillekamp, De Koning, v. Osch, v. d. Griendt. v. Os. Michel. Pas is de bal aan het rollen gebracht, of Bloemink krijgt door een missen in de V.S.V. achterhoede een mooie kans, Hij schiet ech ter niet zelf, doch biedt aan Schoorl de kans. Diens schot weet Michel, zij het met moeite, te stoppen. Dan krijgt Sterk na fraai solo-snel den bal vrij. Een heel hard schot volgt, dat Hollen- berg goed stopt. Hoewel tegen den wind in spelend, wordt V.S.V. nu even sterker. Hollenberg is echter flink op dreef: hij stopt enkele schoten mooi, o.a. één van Michel. Wanneer de IJmuider middenlinie den aan val wat meer gaat steunen, blijkt deze linie ondanks het feit. dat men elkaar nog maar I kort kent, al aardig op elkaar ingesteld en aanvankelijk schotvaardig ook. Al vrij spoe- I SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 HAARLEM TELEFOON 14569 SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Zij die een onderhoud wenschen worden verzocht daarvan schriftelijk mededee- ling te doen. BONDSBESTUUR. Vergadering van het Bondsbestuur op Vrijdag 26 Juni as. des avonds te S uur op het Bondsbureau ter voorbereiding van de jaarvergadering. KASCOMMISSIE. Slotbijeenkomst van de kaseommissie op Woensdag 24 Juni a.s. ten huize van den Penningmeester de heer Ch. Boeree Prins Hendriklaan 62 te Overveen. JAARVERGADERING. De jaarlijksche Algemeene vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 18 Juli 1936 in gebouw Zang en Vriendschap, Jansstraat te Haarlem. Notulen. De notulen der vorige vergade ring zijn aan H. H. Secretarissen verzonden. Voorstellen. Voor vereenigingen welke voorstellen aan de jaar ver gadexing wenschen in te zenden blijft daartoe de gelegenheid be staan tot VRIJDAG 26 JUNI A3, aan het Bondsbestuur. Verkiezing Bestuursleden. Dit jaar treden periodiek af de heeren Ch. Boeree, A. Heimig M, Ponsteen en C. H. Vrugt. De aftredende bestuursleden zijn terstond herkiesbaar. Voor candidaatstelling zie men art. 45 van het Huish. Reglement. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN. Aan de vereeniging Beverwijk is toestemming verleend van 28 Juni tot en met 2 Augustus 1936 neder laag wedstrijden voor Junioren elftallen te organiseeren. LIJST SCHEIDSRECHTERS. J. Steffens naar Barrevoetesfcraat 7 n. Haarlem. H. H. PENNINGMEESTERS, De penning meester van de HVB, brengt ter kennis, dat de nota's voor ledenopgaven, opgelegde boeten enz. zijn verzonden en voor 1 Juli 1936 voldaan moeten zijn. Mocht men de nota niet ontvangen hebben, dan gelieven de betrokken penningmeesters om toezending van een afschrift te verzoeken. Onder geen enkele omstandigheid za.l men zich later op de niet-ontvangst der nota kunnen beroepen, Betaling kan geschieden door storting op onze rekening bij de Twentsche Bank N.V. bijkantoor Haarlem: per postwissel, geadres seerd aan den Penningmeester van den HVB, of ten huize van den Penningmeester Prins Hendriklaan 62 te Overveen. BOETEN. No. 1. SIZO Oud no. 456 1935— 1936 gewijzigd no. 1. Krachtens art. 8 sub. c. RCW, onjuist invul len wedstrijd form. Ieder voor 2,50. No. 2. RCH (RCH 12—DeCeO 4) d.d. 3 Mei. INGETROKKEN BOETEN. 435 DeCeO (meer dan 15 min. te laat begonnen). OVERSCHRIJVINGEN Verleend. Beschikkende op een verzeek om toestemming tot het spelen voor andere ver eeniging is overschrijving verleend: Ingaande: 15 Mei 1936. No. 650 G. Uiterwijfc Winkel Jr. van Zwanen burg naar DKT. ROYEMENTEN. Geroyeerd door HSV en overgenomen door de HVB: G. Kause, wonende te Haarlem, Byzanthiumstr. 58; M. Kordelaar, wonende te Haarlem, Meidoornplein 43; C. Schipper, wonende te Haarlem Oranjeboomstr. 133; K. Lusthuis, wonende te Haarlem. Gen. de Wetstraat 53. Geroyeerd door RCH en overgenomen door de HVB: H. Mica, wonende te Haarlem, Ba- kenesserstraat 20 rd.; H. Pa gel, wonende te Haarlem, Gierstraat 69 rd.; A. de Zwart, wo nende te Haarlem, Lombokstraat 7. SCHEID5RECHTERSCOMMISSIE. De Secretaris der Scheidsrecherscommis- sie, de heer N. J. Twisterling, is van 23 tot .en met 29 Juni 1936 afwezig. Beknopt verslag vergadering Bondsbestuur d.d. 12 Juni 1936, Met uitzondering van den heer Heimig, welke, bericht van verhindering heeft gezonden, zijn alle bestuursleden aanwezig. Conform de voorstellen van de Commissie van onderzoek worden eenige strafzaken be krachtigd. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek om herziening van een opgelegde straf daar geen nieuwe gezichtspunten worden aan gegeven welke een dergelijk besluit zouden mo tive eren. Aan de vereeniging Beverwijk wordt toege staan nederlaagwedstrijden te organiseeren in dien het Reglement voor die wedstrijden wordt ingezonden. Op haar verzoek wordt besloten de vereeni ging Nieuw Vennep tot het verband van den HVB toe te laten indien die vereeniging aan alle daaromtrent gestelde eischen kan voldoen, hetgeen bij den aanvang van het nieuwe seizoen opnieuw zal worden nagegaan. Aan Ripperda zal op haar verzoek vergoeding voor het in orde brengen van het terrein wor den vergoed, voor een wedstrijd welke werd af- gelast, terwijl aan DIO vergoeding van reis° kosten zal worden gegeven voor den wedstrijd Halfweg 4—DIO 3. Een schrijven van den KNVB inzake de ledenopgave van eveneens bij dien bond aange sloten vereenigingen wordt voor kennisgeving aangenomen. Door 'den Penningmeester wordt de rekening van het Vierbondentournooi overgelegd welke onder dankzegging voor de vlotte afdoening wordt goedgekeurd. De voorzitter neemt deze gelegenheid tebaat om allen die tot het wenl- slagen van dit toumooi hebben medegewerkt daarvoor dank te brengen inzonderheid RCH voor het beschikbaar stellen van haar terreinen en de beide elftalcommissies voor hunnen ar beid. De heer Vrugt stelt de vraag of het be kend is dat andere bonden of een anderen bond in de 2e wedstrijd in gewijzigde samenstelling uitkwam. De voorzitter deelt mede dat hem hieromtrent niets bekend is doch dat deze aangelegenheid een volgend seizoen bij de orga nisatie zeker ter sprake zal worden gebracht. Aan den KNVB zal worden gevraagd hoe deze principieel staat tegenover het aangaan van een accoord met een anderen bond inzake het overnemen van schorsingen en royementen en een gezamenlijke actie tegen z.g. tour-elftallen. Besloten wordt streng op te treden tegen spelers die uitkomen in competities, waarvoor geen toestemming door den HVB is verleend, een laatste waarschuwing zal nog worden ge publiceerd. Het Bondsbestuur staat afwijzend tegenover een verzoek van Swastika, als gevolg van de uitspraak van de Protestcommissie, alsnog twee wedstrijden voor Swastika 2 vast te stellen. Nadat besloten is de jaarvergadering vast te stellen op Zaterdag 18 Juli a.s. en de bestuurs vergadering ter voorbereiding van de jaarver gadering te houden op Vrijdag 26 Juni. wordt overgegaan tot. de rondvraag, De heer Ponsteen zet de moeilijkheden uiteen welke de vereeni gingen ondervinden van het deelnemen harer leden aan wedstrijden voor de werkloozen voet balcompetitie, Uitvoerig wordt hierover van gedachte gewisseld en nagegaan zal worden wat hiertegen kan worden gedaan. De heer Boeree dringt nogmaals aan op een afdoende regeling van de medische keuring van adspiranten, zoo noodig met medewerking van den KNVB. Tevens brengt de penningmeester de richtlijnen ter sprake die gevolgd moeten worden bij het beheer van het fonds voor HVB- wedstrijden, waartoe wordt besloten. Nadat de penningmeester nog mededeeling heeft gedaan dat de huur van het Bondsbureau is terug ge bracht tot 480 per jaar wordt, niets meer aan de orde zijnde, de vergadering gesloten. dig- heeft Schildwacht met een effectvollen kopbal succes. (10). Thans is het Stormvogels, dat eenigen tijd het meest in den aanval is. Michel krijgt het vrij druk. Plotseling maakt V.S.V. gelijk en op keu rige wijze. Sterk krijgt een vrijen trap te nemen; hij plaatst den bal buiten Hollen- berg's bereik in het net. (11). Na dezen gelijkmaker zakt het spelpeil aanzienlijk. V.S.V. speelt nog het minst slecht en is daardoor iets gevaarlijker; al leen het schieten laat te wenschen over, zoo dat Holleniberg het heel wat minder druk heeft, dan Haak Sr., die weer best op dreef is, evenals Van der Griendt aan den ande- r:n kant. Kort voor de rust krijgt Michel een kans, Hij rent op Hollenberg af, die het schot nog net weet te stoppen. Even later rolt een schot van denzelfden speler langs het door Hollenberg verlaten doel, Rust 1-1. Na rust is het wat frisscher geworden; beide partijen werpen zich aanstonds vol animo in den strijd, Snel golft het spel van doel tot doel waarbij aardige staaltjes voet bal worden vertoond. Als Van Gelder eens een afgemeten through-pass geeft lost Prins een hard schot, dat Michel echter goed stopt. Na een kwartier wordt de Stormvogels- aanval gevaarlijker, doordat vooral de rech- terwing onvoldoende door de Haas. die Hil lekamp vervangen had, bewaakt wordt. Van der Griendt is echter een geweldig struikel blok. Juist in deze periode echter weet V.S.V. na een doelworsteling door Michel de leiding te nemen. (12). Stormvogels geeft zich nog zeker niet ge wonnen. Vooral Prins weert zich. De thuis club heeft echter geen geluk. Plotseling weer een V.S.V.-uitval. Een on- verwachten omhaal wan Michel verwerkt Hollenberg keurig tot corner. Deze wordt door oBtje ingekopt. (13). Ook na dit doelpunt blijven de Stormvo gels-aanvallen beter van opzet. Het schieten is echter uiterst zwak. zoodat met 13 het einde komt en V.S.V. beslag legt op het door het comité beschikbaar gestelde vaantje. Zij tenslotte nog vermeld, dat burgemees ter Kwint een deel van den wedstrijd bij woonde, wethouder Visser den aftrap deed en het harmonie-gezelschap „De Eendracht" eenige aardige nummers ten beste gaf. Ned. Studenten XI—Zwaluwen (39) Ter gelegenheid van de viering van het 300- jarig bestaan van het Utrechtsche studenten corps had Zaterdagavond in het mooie nieuwe Utrechtsche stadion een voetbalwed strijd plaats tusschen het Nederlandsch Stu denten Elftal en een Zwaluwen-elftal. Voor het Zwaluwen-eiftal kwamen o.m. uit Leemhuis en De Bock van Bioemendaal. Len selink van R.C.H. en Kammeijer van Haarlem. Het was een geanimeerde strijd, waarbij bleek, dat de Zwaluwen wel wat te sterk waren voor de studenten, hoewel deze een zeer enthou siast spel speelden. Nadat de rust met 51 was ingegaan, werd de eindstand van dezen genoeglijken wedstrijd -3 voor de Zwaluwen. DE UITSLAGEN. Om het landskurumoenschap R.-K, N. A. C.Vólendam 1—0 Promotie-degradatie Caesar—W. V. V. 4—1 LauraPanninge -11 Lachappelle—Mevo 22 Competitie" V. E. P.—G. D. A. 1—0 ZwedenZwitserland (52) Uit Stockholm: Zondag werd te Stockholm de voetballandenwedstrijd ZwedenZwitser land gespeeld. Nadat de rust met een 20 voorsprong was ingegaan, wonnen de Zwe den tenslotte met 52. EERSTE KLAS COMPETITIE. KennemerHilversum (45) Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de compe titiewedstrijd KennemerHilversum plaats, die in een 54-overwinning voor Hilversum eindigde. De uitslagen van de foursomes, die 's mor gens gespeeld werden, luiden: T. F. Hu- brecht en Ch. A. Veltman winnen van B. Hel dring en L. B. Heemskerk met 4 en 3. W. van Waveren en jhr. P. Quarles van Ufford ver liezen van B. Carp en H. Wijnandts met 7 en 5. E. Broms en E. Lefèbvre verliezen van K. M..A. Enthoven en J. H. Lauwerse met 3 en 2. De singles leverden het volgende resultaat op: T. F. Hubrecht verliest van B. Carp met 2 en 1. W. F. Looman verliest van B. Heldring met 4 en 2. Oh. E. Veltman wint van K. M. A. Enthoven met 2 up. E. Broms wint van L. B, Enthoven met 2 up. Jhr. P. Quarles van Ufford wint van H. Wij nandts met 4 en 3. E. Lefebvre verliest van J. M. Louwerse met 3 en 1., De Nederlandsche dames verliezen te Bad Ems. Uit Bad Ems: Hier werd Zondag de golf- landenwedstrijd tusschen de Duitsche en de Nederlandsche dames gespeeld. De Duitsche dames bleken verreweg de sterksten; ze ze gevierden met 72. Sclimeling met de „Hindenburg" naar Duitschland. Uit New-York: Na zijn sensationeele zege oip Joe Louis zal Schmeling zoo spoedig mo gelijk naar Duitschland vertrekken. Dins dag a.s. reeds zal hij met de Hindenburg" naar zijn vaderland terug keeren. waar hij tijdens de Olympische Spelen zal blijven. Daarna zal hij weer naar de Vereenigde Sta ten vertrekken, om zich te prepareeren op de titelmatch met den huldigen wereldkam pioen James Bradclock. Kampioenschap van Nederland 2e klasse. Zaterdagavond heeft in Den Haag een schaakmatch om het kampioenschap van Ne derland 2e klas tusschen de Haagsche Christ. Schaakvereeniging en het Haarlemsch Schaak Gezelschap plaats gehad. Deze wedstrijd had een, zeer spannend verloop, daar de Hage naars al spoedig de leiding hadden en eerst de laatste partij de overwinning voor de Haarlemmers bracht. Daar het H. S. G. reeds van de schaakclub „Max Euwe" heeft gewon nen en tegen de Rotterdamsche schaakclub „Wilhelm Steinitz" een voorloopigen uitslag van 5—4 noteert, waarbij de afgebroken par tij ongetwijfeld in remise eindigt, is het kam pioenschap voor onze plaatsgenooten dus ver zekerd. De heer Kroone speelde aan het eerste bord tegen Smitskamp. Kroone wist na korten tijd een paard voor te komen en hierdoor was zijn winst verzekerd. De partij v. d. Hoff-David- son was vooruit gespeeld. Hoewel Davidson ongetwijfeld beter stond is het remise aanbod aanvaard Bord 3. Geusebroek en Bollebakker speel den beide zeer voorzichtig, zoodat de remise te verwachten was. Ruben-de Bruin. Deze partij, was reeds te 8 uur beslist. De Bruin maakte een blunder, die hem noodlottig was, doch de stelling zou ongetwijfeld moeilijk voor hem te houden zijn geweest, Bakkèr-Veurman aan bord 5 speelden een zeer onregelmatige opening. Veurman kreeg 'n fraaien aanval op den vijandelijken koning maar daar Bakker in twee uur zijn 40 zetten niet had gespeeld, behoefde deze partij niet te worden voortgezet. De partij v. Zijl.-de Groot werd zeer fraai gespeeld. De Groot wist door uitstekende com binatie de partij te winnen. De Vries-Marwitz, Het remise-aanbod voor deze vooruit gespeelde partij is aanvaard, daar geen der twee spelers winst verwachtte Volstar-Stol. Al spoedig weet Volstar een pion te winnen, waardoor echter zijn stel ling zoo open wordt, dat hij na 15 zetten de koning omlegt. Aan het 9e bord spelen Koster en Steven hagen. Langen tijd gaat het gelijk op, maar tenslotte weer Koster niet alleen een pion voor te komen, doch tevens een zoodanige pionnenstelling over te houden, dat verder spelen overbodig is. Ook aan het tiende bord gaat de partij tus schen Bos en v. Teunenbroek langen tijd ge lijk op. maar in het eindspel moetTv. Teunen broek in Bos zijn meerdere erkennen. De vol ledige uitslag is. H. C. S. V. I: H. S. G. I: Tusschen het Riet. Bovengenoemde vereeniging hield haar le denvergadering, waarvoor groote belangstel ling bestond.. Bij de ballotage van nieuwe le den werden juist 100 nieuwe leden ingeschre ven, zoodat de vereeniging nu ruim 600 leden telt. Hierna werden uitgereikt de prijzen van den wedstrijd van 7 Juni, waaraan verbonden was de jubileum-boottocht. De regeling van de aanlegplaats der bootjes aan het N. Spaarne werd in handen gesteld van het bestuur. I-I. Smitskamp—G. Kroone 01 H. v. d. Hoff—R. A. G. Davidson V-,— y2 J. C. Geusebroek—G, Bollebakker y2— i/2 J. B. N. RubenG. de Bruin 0 J. BakkerJ. K. Veurman 01 A. v. Zijl—A. C, de Groot 0—1 D. de VriesJ. H. Warwitz V2y>' J. VolstarPh. Th. Stol 01 C. KosterA. Stevenhagen 10 G. Bos—J. v. Teunenbroek i_0 Totaal 41/2—5Va. H. S. G. speelde aan de oneven borden met Wit.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12