Wandgedierte BERICHT Een Bril van Keip Hei Be&ouftijksle 53e Jaargang No. 16255 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 22 Juni 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: I'. W. FEEREBOOM UITGAVE LOÜRENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR „„«dt „rrnntnGM en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N V. ii ur ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post ƒ0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADYERTENTIëN 15 regels f 1.75. elke regel meer 10.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentles al» hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 1150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk 3<L— ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 22 Een Malle Vertooning. Met verwondering zullen velen, die zich niet geregeld voor de voetbalsport interesseeren, in dit blad ontdekken dat er gisteren nota bené nog gevoetbald is voor de officieele com petities van den K. N. V. B. Menschen die zich wel op de hoogte houden zijn allang aan de onzin gewend. In een temperatuur van zooiets als 120 graden (men speelt in de zon, niet in de schaduw, waarin het overigens nog veel te heet geweest zou zijn) hebben Ajax en En schedé, Feijenoord en N. A. C. elkaar voor het kampioenschap van Nederland bestreden. Ver der zijn er nog verscheidene promotiewed strijden gespeeld. Dit soort malle vertooningen schaadt de sport inplaats van haar te dienen. Dat er en thousiasten zijn die onderling voor hun ple zier aan zomervoetbal doen laat ik daar. Het tempo is er gewoonlijk naar, en als het al te warm is stelt men het vriendschappelijke par tijtje tot koeler dagen uit. Maar met de offi cieele wedstrijden is het anders gesteld. Kam pioenschappen en promoties hangen er van af, het zijn voor de betrokken clubs de belang rijkste wedstrijden van het jaar, en loeiende menschenmenigte vergen van de in de kook hitte zwoegende spelers de uiterste inspan ning. Het is ongezond en onsmakelijk en het propageert tegen de sport. En de oorzaak van dit verlate voetbal zou gemakkelijk wegge nomen kunnen worden, als men de in Ne derland zeer beknopte competities gedu rende den winter niet zoo onzinnig lang uit rekte. Dat heeft alleen maar financieele re denen. De afdeelingsbesturen, die de pro gramma's vaststellen, houden rekening met ieder verzoek om uitstel dat wordt ingediend omdat een. andere plaatselijke club op den zelfden dag een thuiswedstrijd heeft. Men meent op deze wijze de hoogst-mogelijke recettes binnen te halen. Men meent het. De vraag blijft of het zoo is, want veler be langstelling voor de competities verflauwt door het trage verloop, en velen bedanken er voor naar het onsmakelijke zweetvoetbal in Juni (soms nog in Juli) te gaan kijken. De pu blieke belangstelling voor voetbalwedstrijden is dan ook in de laatste jaren niet meer stij gende, en het is geen wonder. Een amateur sport behoorde niet door een recette-kwestie die bovendien nog kortzichtig bekeken wordt, beheerscht te worden. De K.N.V.B. schiet hier in leiding en or ganisatie te kort. En wij slaan er eigenlijk een mal figuur mee tegenover het buitenland. In de meeste landen zijn de competities uitge breider, maar het seizoen is altijd veel eerder beëindigd dan bij ons. De Engelsche profs spelen zelfs 42 wedstrijden, en het Engelsche voetbalseizoen sluit onverbiddelijk op 1 Mei. En dat zijn beroepsspelers! Chelsea krijgt heusch geen uitstel omdat The Arsenal óók een thuiswedstrijd heeft. De Belgische clubs in de eere-af deeling spe len elk 26 wedstrijden en zijn voor 1 Mei klaar. In onze competities spelen de clubs er elk 18, de competities zijn nooit vóór 1 Mei klaar en dan moet het gedoe met de promotiewedstrij den en het eindeiooze gevecht om het kam pioenschap van Nederland nog beginnen! Dit laatste is nu nog niet uit. Er rest nog een wedstrijd FeijenoordBe Quick. Mocht Be-Quick die ongelukkigerwijze win nen, dan kunnen Feyenoord, Ajax en Ensche dé met hun drieën weer opnieuw beginnen. Zoo'n extra-zomervoetbal-feestje hebben we al meer gehad. Tenslotte let niemand er meer op wie het kampioenschap wint, behalve de direct-betrokken clubs en hun aanhang. Het cricketseizoen wordt daarbij telkens in zijn verloop belemmerd ook dit jaar weer omdat de cricketers niet tijdig de beschikking over de velden kunnen krijgen en velen hun ner trouwens zelf nog „moeten" voetballen. De betrokken spelers vinden het als regel een corvée. Bij de Olympische Spelen in 1928 heeft Nederland tegenover het buitenland bewe zen dat het een algemeen sportbelang uit stekend lean organiseeren. Maar als er geen buitenlanders bij betrokken zijn loopt het door het gebrek aan centrale organisatie bij den K.N.V.B. telkenjare weer met de voet ballerij mis. Het is een fout, het is tegen het belang van de sport en het moet buiten de grenzen een belachelijken indruk maken. R. P. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Voor jong en oud, voor klein en groot, Is 't beste voedsel: TARVO Brood! (Adv. Ingez. Med.) Bij het zwemmen in de Liede verdronken. Bekend natuurvriend verongelukt. Gistermorgen te omstreeks half twaalf is op de Liede nabij de grens van Haarlem en Haar- lemmerliede een doodelijk ongeluk gebeurd'. De 45-jarige H. van Thiel, electricien, wo nende aan de Nassaulaan te Haarlem, ver toefde met een gezelschap van 11 personen in drie roeibootjes nabij een zandplaat in de Liede. De heer Van Thiel zwom daar van bootje tot bootje. Er staat hier ongeveer 1.25 M. water, maar aangezien in de buurt veel gebaggerd wordt is er een plotselinge over gang naar water van 10 Meter diepte. De heer Van Thiel is vermoedelijk op die scheiding gekomen en heeft, toen hij geen grond meer voelde, zijn tegenwoordigheid van geest ver loren. Wellicht ook heeft hij last van kramp gekregen. Hoe het ook zij, de zwemmer ver dween naar de diepte. Men schoot hem te hulp en stak hem nog een roeispaan toe, die hij echter niet meer greep. De politieboot van Haarlem werd gewaar schuwd en oogenblikkelijk werd een aanvang gemaakt met het dreggingswerk, dat echter geen resultaat opleverde. Het slachtoffer was een bekend natuur vriend. Hij was lid van de Natuurhistorische vereeniging en bestuurslid van de vereeniging „Natuurvrienden", uitgaande van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling. Verder was hij een der leiders van de A. J. C. te Haarlem. Van Thiel leidde dikwijls excursies en op le zingen van natuurhistorischen aard verleende hij vaak zijn medewerking bij het vertoonen van films en lantaarnplaatjes. Doodelijk ongeluk. Gisteren heeft op den straatweg AmsterdamHaarlem een doodelijk ongeluk plaats gehad. Uit de rich ting Amsterdam kwam een motorrij der met zijn echtgenoote als duo passagier. Ter hoogte van den Zoe ten Inval liep de band van het ach terwiel af. De duo-rijdster, mevrouw - Merks werd hierdoor van den mo tor geslingerd en op slag gedood. De motor is in beslag genomen. De brandweerkazerne. Krijgt een nieuwe alarminrichting. Indertijd hebben wij reeds medegedeeld, dat het de bedoeling was in de Brandweer kazerne aan de Ged. Oude Gracht een nieu we (moderner) alarmeerinrichting te ma ken. B. en W. vragen daarvoor thans een cre- diet van f 7.008 aan den raad. De jaarlijk- sche kosten van de oude installatie bedroe gen f 5.770.30 van de nieuwe f 5.529.40. zoo dat elk jaar f 240.90 bespaard zal worden. R.K. LYCEUM TE HAARLEM. Eindexamen afd. Gymnasium. Geëxamineerd elf candidaten: geslaagd voor diploma A: F. J. C. van Boeckel, H. F. van Denzen. J. C. J. Sanders, C. C. A. van Wel: voor diploma B: A. A. F. Botter, F. E. A. Gus- tenhoven, A. J. A. van Iersel. Afgewezen vier candidaten. Dr. P. Endt. Met leedwezen vermelden wij het overlij den op 53-jarigen leeftijd van onzen stad genoot Dr. P. Endt-. die ongeveer een maand geleden zijn directeurschap van de Wereld bibliotheek neerlegde wegens gezondheids redenen. Hij bleef toen als litterair adviseur aan de Wereldbibliotheek verbonden. Don derdag 1.1. trad evenwel een verergering in van de kwaal waaraan hij sinds geruimen tijd leed. en binnen enkele dagen bracht die het einde. Dr. P. Endt. die te Zaandam geboren was en tot een bekende Zaansche familie be hoorde. studeerde Staatswetenschappen in Nederland en Zwitserland en promoveerde te Ziirich. Hij was leeraar in dit vak achtereen volgens te Hengelo, Enschedé en Leiden. Onder zijn pseudoniem Eduard Coenraads interesseerde hij zich in zijn jeugd voor het cabaret en werd later een bekende figuur in onze litteratuur, Hij was de vertaler van vele tooneelstukken van Bernard Shaw, die, be ginnend met Pygmalion, in zijn vertalingen in Nederland werden opgevoerd. Vele andere vertalingen, o.a. van Nietzsche's „Ecce Ho mo" staan op zijn naam. Twee oorspronke lijke romans van zijn hand. ..Het Eiland van Geluk" (1919) en „De Fakkeldrager" 1922), deze laatste eerst onder den titel „Dooden met Verlof" in het tijdschrift Groot Neder land verschenen, kwamen bij de Wereldbi bliotheek uit. Na de periode van zijn leeraarschap werd Dr. Endt directeur van de Wereldbibliotheek en vervulde zijn uitgeverstaak met grooie be kwaamheid en succes. In deze positie heeft hij bereikt dat veel litteratuur van werke lijke waarde tot een groot publiek werd ge bracht door lage prijzen. Als man van eruditie en goeden smaak heeft hij zeer be langrijk werk kunnen verrichten voor de W. B. Voor de forensen. Leidsche trams zullen voortaan aan alle halten stoppen. Eenigen tijd geleden wezen wij er op, dat met de inwerkingtreding van de zomerdienst- regeling der N. Z. H. de forensen te Heem stede er in één opzicht niet op vooruitgegaan waren. Wel is waar was de dienst Haarlem- Leiden van een half uursdienst in een 20 mi- mitèndienst veranderd, maar het nadeel was, dat daardoor ook de kwartiersdienst Haar lem—Hillegom vervallen was. Vele Heem- steedsche forensen maakten vroeger van deze Hillegomsche diensten gebruik, omdat die op de forensen tijd met de groote Leidsche wagens werden gereden. De dienst HaarlemLeirien stopt niet aan alle halten, wat de Hillegom- mers wel deden. Door de wijziging van den dienst werden dus alle forensen die in de na bijheid van de stopplaatsen die geen halte voor de Leidsche diensten waren, eenigszins gedupeerd. Dit gold dus voor de halten: Wil lem de Zwijgerlaan. Adriaan Pauwlaan, Post kantoor en Valkenburgerplein. Thans deelt de directie der N. Z. H. ons even wel mede, dat met ingang van heden de wa gens van de lijn HaarlemLeiden op tijdig verzoek aan alle halten van de lijn Haarlem Heemstede zuilen stoppen voor het opnemen en uitlaten van passagiers. BETER ZIEN r Groote Houtstraat naast Luxor (Adv. Ingez. Med.) Radiodistributie Haarlem. Het is haast niet te begrijpen, En toch is het zeker waar, Voor per dag slechts zeven centen, Bent U radio-luisteraar. NIEUWE GRACHT 5 TELEFOON 10010. (Adv. Ingez. Med.) De acteur Flor la Roche gedood. Bij auto-ongeluk in Duitschland. AMSTERDAM, 22 Juni. Naar wij vernemen is Zondagochtend omstreeks elf uur nabij Osnabrück een Nederlandsche auto veron gelukt. waarbij een der inzittenden werd gedood. De heer J. Hamme uit Amsterdam, keerde met zijn echtgenoote uit Bremen per auto naar Amsterdam terug. In de auto zaten verder de bekende ac teur Flor la Roche uit Amsterdam en als tweede dame mejuffrouw Broekman, even eens uit Amsterdam. Nabij Osnabrück is de auto Zondagmorgen omstreeks elf uur door tot nu toe onbekende oorzaak verongelukt. De acteur Flor la Ro che werd op slag gedood, de heer J. Hamme en zijn echtgenoote kregen beenfracturen. Mei. Broekman bleef ongedeerd. Flor la Roche, was de zoon van den groo- ten Hubert la Roche. De overledene was in den loop der jaren en dit aantal jaren zou binnenkort de 25 hebben bereikt ver bonden bij het gezelschap van Willem Royaards. het Rotterdamsch Hofstadtooneel. en verscheidene malen bij Louis de Vries en Louis Saalbom (thans het Nieuwe Neder landsche Tooneel'. Men heeft hem daar het laatst kunnen zien. als de administrateur Van der Meulen in het bekende tooneelstuk „Rubber". Zijn plotselinge dood heeft in tooneel- kringen groote ontsteltenis gebracht. Met Flor la Roche, die den 47-jarigen leeftijd be reikte. en die de laatste jaren voornamelijk tragi-komische, zoogenaamde vieux-viveur- rollen vervulde, is een verdienstelijk acteur heengegaan. Het Openbaar Slachthuis te Haarlem. Een wijziging der tarieven. De huidge tijdsomstandigheden hebben niet nagelaten ook op een groot gedeelte van het slagersbedrijf haar ongunstigen invloed te doen gelden. Als gevolg hiervan werden zoo schrijven B. en W. aan den raad door den Directeur van het Openbaar Slachthuis her haaldelijk moeilijkheden ondervinden bij de betaling van bepaalde door de slagers ver schuldigde slachthuisrechten. De grootste moeilijkheden betroffen tot dusver de inning van de huren der koelcellen. Volgens de hef fingsverordening Slachthuisrechten zijn deze huren in twee termijnen invorderbaar. Om den slagers bij de betaling dier rechten, die voor hen een bezwaarlijk op te brengen uitgave bleken te zijn, zooveel mogelijk tegemoet te komen, werd hun reeds toegestaan de huur in maandelijksche, zelfs in wekelijksche, termij nen te voldoen. Dit veroorzaakt uiteraard een niet geringen administratieven omslag. On derscheidene gemeenten, die ten deze dezelfde bezwaren ondervonden, zijn er dan ook in de laatste jaren toe overgegaan, om de slacht- loonen met een zoodanig bedrag te verhoogen, dat de huur der koelcellen in de slachtloonen is verdisconteerd. Het is inzonderheid voor de vele kieine slagers gemakkelijker iederen keer, dat zij slachten, een gering bedrag extra te be talen. dan tweemaal per jaar een voor hen vrij belangrijke huursom. Nu sinds de indertijd plaats gehad hebbende verbouwing het slachthuis over voldoende koelruimte beschikt om aan de vraag naar koelcelruimte te kunnen voldoen en het uit hygiënisch oogpunt alleszins gewenscht is. dat het vleesch eerst voldoende is voorgekoeld alvorens het naar de winkels wordt vervoerd, komt het B. en W., gelet op de moeilijkheden, die zich bij de verhuring der koelcellen voor doen. aanbevelenswaardig voor, om ook in deze gemeente de huur der koelcellen, zij het niet ten volle, te verdisconteeren in de slachtloo nen. B. en W. meenen n.l. een zeer lage huur voor de koelcellen te moeten handhaven en deze te brengen van f 35 op f 10 per M2. per koelperiode. De reeds eerder opgedane erva ring heeft geleerd, dat bij kostelooze beschik baarstelling van het koelhuis herhaaldelijk ontevredenheid ontstaat over de verdeeiing der ruimte. Ter voorkoming hiervan is het ge wenscht het systeem van verhuren te blijven handhaven, daar alsdan „verdeeiing naar be hoefte" beter in de hand gehouden wordt. Een verhooging der rechten, zooals door B. en W. wordt voorgesteld, zal naar raming de mindere huuropbrengst der koelcellen compen- seeren. PERSONALIA. Heden slaagde voor het candidaats-examen voor scheikundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft, de heer Th. Hekker te Haarlem. DRUKTE TE BLOEM END A AL. Zooals was te verwachten heeft het Bloe- mendaalsche strand in de afgeloopen dagen een druk bezoek gehad. Het weer was schit terend, een ietsje tè warm misschien, het strand liet ook niets te wenschen over, alleen de zee zelf was niet „in vorm'. De wind was Oost, er waren kwallen en het water was niet bepaald helder. Een en ander wellicht oorzaak dat honderden schaduw en koelte zochten aan de begroeide kanten van den Zeeweg. Maar het strand zelf spande natuurlijk, wat drukte betreft, de kroon. Zaterdagmiddag kwamen er al tal van zee liefhebbers. De strandagenten hadden het de zen middag, eigenlijk pas voor het eerst in dit seizoen, vrij druk met het verbinden van ge wonde voeten e. d. Zondag werd het echter nog veel erger. On ophoudelijk stroomden auto's en vooral fiet sers aan. De rijwiel- en autobewaarders aan het einde van den Zeeweg hadden handen te kort. Daar was de drukte wel enorm. In den loop van den dag werden ongeveer 30 vondelingetjes aan den politiepost gebracht. Allen zijn na korteren of langeren tijd weer door hun ouders afgehaald. Het aantal gewon den .schaaf- en snijwonden, splinters enz.) was ook zeer groot. Enkele malen moest dok tershulp worden ingeroepen, o.a. voor een da me uit Amsterdam, die door de warmte onwel was geworden en per taxi naar haar woning moest worden vervoerd, en voor een 7-jarig jongetje, dat met zijn voet tusschen de spa ken van een fiets was geraakt en vrij ernstig aan zijn hiel was gewond. In de straten van Kaïro houden Arabieren inzamelingen voor de reeds seven weken stakende Arabieren van Palestina. I Het woord is aan Bodensfedt: A/s de nullen zich achter één scharen, helpen zij een groot, getal te vormen, doch anders maken zij samen nihil. De Frans Halstentoonstelling. Vorming van een garantiefonds. Zooals wij reeds mededeelden bestaat het plan in 1937, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Frans Halsmuseum, een Frans Hals-tentoonstelling te organiseeren. Ten einde de organisatie van een tentoon stelling van werkelijke beteekenis mogelijk te maken is het noodzakelijk dat een garantie fonds tot stand komt van f 15000. Voor deel neming aan dat fonds zijn reeds eenige toe zeggingen ontvangen. Het behoeft geen be toog, dat deze herdenking, die nevens het bezoek dat daarvan op dat tijdstip van elders mag worden verwacht, in ruimen kring be kendheid aan Haarlem, de stad van Fans Hals en het museum zal geven, van groot belang is voor de gemeente. B. en W. achten het daarom gerechtvaardigd, dat van ge meentewege daartoe de noodige steun wordt verleend, daarom stelt het college voor in het garantiefonds voor de gemeente deel te nemen voor een bedrag van f 5000. BOOTTOCHTEN VOOR LICHAMELIJK GEBREKK1GEN. „Snelverband zendt ons de 3e verantwoor ding van ingekomen giften Lijst no. 97 Hr. T. O. f 3.15: no. 77 Hr. H. H. f 21.521/>: no. 162 Hr. N. H. P. f 12.50; no. 124 Hr. W. W. f 3.50; no. 59 Hr. H A. f 4.70; no. 6 Mej. E. B. f 22; no. 3 Mej. A. v. B. f 9.50:no. 25 Mej A. G. f25; no. 24 Mej M.G. f 27.50; no. 36 Mej. C. C. K. f 5; no. 60 Hr. G. J.v.A. f4.10; no. 2 Mej. E W. v. A. f3; no. 27. Mej. G. G. f 2.50; no. 38 Mej. G. K. f 6.05; no. 121 Hr. B. d. V. f. 5.15; no. 116 Hr. H.R.T. f 1.50; no 117 Hr. J. J. V..f 1.—; Fam. P. f. 2.—; Hr. v. G. f 1.80; no. 139 Gem. Elec. Bedrijf f 10.—; no. 118 Hr. J. E. V. f 0.50: no. 108 Hr. W. E. S. f 5.15: no. 101 Fam. J. H. P. f 0.50: no. 67 Hr. G. D. f 0.75; no. 61 Hr. P. J. v B f 2—; no 43 Mej. J. L. f 7.47^ no. 56 Mej. J. d. V. f 22.—; Postkantoor f 1.25; no. 20 Mej. A. v. D. f 9.—; Mej. T. H. f 2.50; no. 126 Hr. W T. d. W. f 12.80; no. 128 Hr. D. Z. f 18.60; no. 45 Mej. M. R. f 35.—; no. 40 Mej. B. E. K. f 21.—; no. 30 Mej. M. E. d. K. f 2.— no 14 Mej. J. v. d. B. f 0.50; no. 120 Hr J V. f 4.35: no. 93 Hr. G. C. L. f 6.70; no. 88 Hr. J. H. K. f 1.—; no. 44 Mej. C. v d L f 10.45; no. 66 Hr. J. J. B. f 1.25; no. 74 Hr. J. v G. f 0.50; no. 72 Hr C. P. G. f 5.—; no. 79 Hr. J. H. f 0.50. Aan alle gevers hartelijk dank Met de Salonboot „Trio" van de firma Feije zullen a.s. Woensdag en Donderdag de Boottochten gehouden worden. Vetrek des morgens 8 uur vanaf het Spaarne, tegenover de firma Droste. Tob niet langer. Alleen WIJ garandeeren U absolute verdelging onder geheimhouding en schriftelijke garantie. 2iuvui+tfys(j*uie>cHe>iniHfy Jladiccuit GEN. CRONJcSTRAAT 135 TELEF. 11657. (Adv. Ingez. Med.) Frankrijk ivensclit versterking van de col lectieve veiligheid. pag. 4 Roosevelt heft het embargo naar Italië op. pag. 4 China en Polen voor opheffing der sancties. pag. 4 Weer toenemende spanning tusschen China en Japan. pag. 4 Het werk in de Antwerpsche haven is van daag hervat. pag. 4 Bii een autobusongeluk nabij Arnhem werd de chauffeur gedood en 25 personen ge wond. pag. 3 De jaarvergadering van dc Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur. pag. 3 Het Nederlandsch Korfbaltwaalftal sloeg de Belgen. pag 6 Het water eischte slachtoffers in de Liede en te Wijk aan Zee. pag. 1 Pag. i Dr. P. Endt overleden. ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een malle vertooning. H. D. Vertelling: „Dc Douche" door J. p. Baljc De burgerlijke stand van Haarlem is Opge nomen op pag. 10.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1