^'"AIPLEII mhain timpaum-j MAANDAG 22 TUNI 1936 HAARDE M'S DAGBLAD Ernstig verkeersongeluk Arnhem. bij Chauffeur gedood. Vijf en twintig gewonden van wie eenigen in levensgevaar zijn. Op den Rijksstraatweg ArnhemEde is Zon dagavond omstreeks kwart voor negen ter hoogte van de bekende uitspanning .,De Lee- rendocdel" een zeer ernstig verkeersongeluk geschied. Een volle autobus, waarin zich ongeveer 25 personen bevonden en die in de richting Ede reed, moest plotseling voor een tweetal motor rijders met duo-passagiers uitwijken, die uit den speeltuin van de uitspanning plotseling den straatweg kwamen oprijden. De chauffeur van de autobus trachtte door het stuur om te gooien, een aanrijding te voorkomen, doch reed daarbij in snelle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk. De autobus werd vrijwel geheel vernield. Alle passagiers kregen min of meer ernstige wonden. De chauffeur overleed terstond na het ongeluk, terwijl een zes- a zevental personen ernstig werd gewond. Onmiddellijk was geneeskundige en politio- neele hulp uit Arnhem ter plaatse, die de slachtoffers in ambulance-auto's naar de verschillende inrichtingen transporteerde. Geestelijke hulp was inmiddels uit Oosterbeek opgeroepen. De beide motorrijders met de duo-passa giers werden later onder het chassis van de verongelukte bus teruggevonden. Nader wordt gemeld: De inzittenden van de bus hadden een be zoek aan Arnhem en Nijmegen gebracht. De bus behoorde aan de autobusonderneming Pool. Des avonds ongeveer te acht uur, was de bus voor de terugreis uit Arnhem vertrokken. Op de plaats des onheils moet de touringcar met groote snelheid hebben gereden, boven dien helt de weg hier ter plaatse zeer sterk af. Na de botsing met het motorrijwiel werd de motor weggeslingerd. De touringcar raakte ver volgens een boom aan de linkerzijde van den weg, schoot een zestigtal meters door om ten slotte met een hevigen slag tegen een tweeden boom te stranden. De wagen maakte een draai, zoodat hij weer met den kop naar Arnhem kwam te staan. Het tooneel, dat volgde, was onbeschrijfelijk. De bus was aan de rechterzijde geheel open gereten. Het meerendeel der passagiers bleef gewond tusschen het ijzer- en glaswerk liggen. Terwijl omwonenden zoo spoedig mogelijk de eerste hulp verleenden, werd de geneeskundige Dienst uit Arnhem gewaarschuwd, die met drie ziekenauto's, acht doktoren en elf ver pleegsters toesnelde, versterkt met twee Roode Kruis-auto's en zes verplegers van het Roode Kruis. Slechts één passagier kon later het Zieken huis verlaten. Het meerendeel der passagiers heeft gecompliceerde been- en armbreuken en schedeikwetsuren. Verscheidene slachtoffers verkeeren in levensgevaar. De passagiers waren afkomstig uit Amster dam; één kwam uit Apeldoorn. De naam van den gedooden chauffeur is A. Vermeulen, eveneens uit Amsterdam. Leeraressen in Indië. Brengen zoinervacantïe in Nederland door. Met de Kieviet" van de K.L.M. zijn uit In dië op Schiphol aangekomen de dames Goud- bergh en Potjer, leeraressen aan de H.B.S. te Bandoeng, waar 13 Juni de zomervacantie was begonnen. Nauwelijks waren boeken en schriften aan kant, of de dames stapten in de „Kieviet" en wipten even naar Nederland over, Mej, Goudbergh moest naar Groningen; de K.L.M. wachtte haar als het ware op en zoo vloog de ondernemende luchtreizigster door toaar de stad van den Martinitoren. De dames betoonden zich enthousiast over haar reis. Algemeerie Forensenbond. De jaarvergadering. De jaarvergadering van den Alg. Forensen- bond is Zaterdagmiddag onder voorzitter schap van den heer C. D. van Vliet te Am sterdam gehouden. Gedurende de eerste maanden van het af- geloopen jaar stond de vereeniging aldus de voorzitter nog onder leiding van jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, Deze legde echter in Maart 1935, als gevolg van zijn benoeming tot minister van waterstaat, het voorzitter schap neder. De voorzitter constateerde met een gevoel van groote voldoening, dat de Bond in het afgeloopen vereenigingsjaar heel veel voor de .eden heeft kunnen doen en be reiken. In hei bijzonder zij aangestipt, dat een belangrijk deel van de actie ook ditmaal was gewijd aan de behartiging van de spoor- wegbelangen der forensen. De pogingen tot verdere verlaging van de prijzen der traject-abonnementen werden onvermoeid voortgezet. De Minister van Wa terstaat werd gepolst over de mogelijkheid van een dergelijke verlaging, waarbij wij ver nemen. dat" de onlangs geinstalleerde cen trale commissie voor het verkeerswezen te aöviseeren heeft over een complex van maat regelen op verkeersgebied, waarbij natuurlijk ook aan de tarieven der spoorwegen aan dacht zal v/órden gewijd. Natuurlijk kan niet worden verwacht dat deze commissie reeds dadelijk met conclusies zal komen en er zal dus voorloopig wel een afwachtende houding moeten worden aange nomen Het spookbeeld van een forensenbelasting dook weer op. waartegen toen direct stelling werd genomen. Het is thans weer van de baan. doch of het toch nog niet nogmaals naar voren zal komen is niet zeker en de bond zal dus ook op dat punt paraat moeten blijven om zoo noodig direct te kunnen in grijpen en zich er tegen te weren. Goedgekeurd werd de uitbreiding van het Hoofdbestuur door verkiezing van den heer E S. Enthoven, voorzitter der af deeling Baarn De periodiek aan de beurt van aftreding zijnde hoofdbestuursleden de heeren dr. H. van Beeck Vollenhoven, H. Sleeboom en P. Klomp werden herkozen. De afdeelingsraad, die enkele jaren gele den was ingesteld om meer contact te ver krijgen tusschen de afdeelingen en het hoofdbestuur, werd weder afgeschaft, daar in een'contact, als hier bedoeld voldoende wordt voorzien doordat de voorzitters der groote afdeelingen thans allen deel uitmaken van he' Hoofdbestuur In de vacature mr. H. Bool, die niet herkies baar was werd tot voorzitter gekozen mr. E. Enthoven te Baarn Het hypermo derne product van een der oudste en grootste Euro- peesche Auto- mobielfabrie- ken. Een ruime luxe wagen, sterk, veilig en zéér zuinig 113). Met: voorwielaandrijving, 4 cyl. 4 tact motor, onafh. Imp. André J. H. Ceurvorst - Amsterdam - Tel. 28300 (Adv. Ijigez. Med.) Gewestelijke Landdag R.-K. Staatspartij. Oud-minister Verschuur voor „munt- correctie". MR. T. J. VERSCHUUR. Zondagmiddag is in het Sportpark te Alk maar de Gewestelijke Landdag van de R.K. Staatspartij gehouden. Nadat de heer H. F. Fluitman, voorzitter van den kring den Helder, het openingswoord had uitgesproken, waarin hij o.m. wees op de groote beteekenis van dezen landdag, welke een groot contact zou brengen tusschen de Ka tholieke staatsleden en hun kiezers, volgde Mr. F. Teulings, lid der Tweede Kamer, eerste secretaris van 't partijbestuur, die sprak over „Verantwoordelijkheid in zwaren tijd". Spr. betreurde het, dat vele Katholieken zijn medegegaan met hen, die van de verwarring gebruik willen maken om te streven naar een dictatoriale macht en vroeg vertrouwen in den toegewijden persoon van den bekwamen, onbaatzuchtigen, partijvoorzitter. Sterke eendracht is ons land en volk ten heil, dat is onze verantwoordelijkheid in de zen tijd, zoo eindige spr. Rede oud-minister Verschuur. Hierna betrad oud-minister mr. T. J. Verschuur het spreekgestoelte. Van allen 'rang en stand, zooals dat onze Katholieke organisatie alleen vermag te too- nen, van alle bedrijf en nering zijn wij hier bij elkaar, zwaar belast met zorgen, vervuld van onzen eigen nood. Er is een orkaan met demonisch geweld over het huis onzer welvaart los gebroken. Wij moeten door een proces heen van veran deringen. Daar moet worden afgebroken en opgebouwd. Al de maatregelen, welke de regeering heeft getroffen om den geweldigen stoot der crisis op te vangen, hadden slechts ten deele een conserveerend karakter. Zij besnoeiden immers het zonder twijfel te groote productieappa raat. Ook drongen zij de productie, vooral der agrarische artikelen, terug naar een lager prijzenniveau. De handelspolitiek moet worden geflankeerd door een voorlichtingsdienst, welke groote be wegingsvrijheid dient te bezitten. Deze dienst moet actief kunnen optreden ter bevordering van af/et. Departementaal zij de leiding. Doch vele zijn de instellingen, waaraan ons land rijk is, die kunnen worden ingeschakeld. Muntcorrectie moet ons thans, nadat wij het onmogelijke beproefd hebben (de behande ling en verwerping der vaste lasten-onlwer- pen heeft de situatie opgehelderd) over het doode punt heen helpen. Riet duchtige in spanning komen wij daarna dan wellicht, als wij niets verzuimen, in beter vaarwater. Zon der miint-correclie zeker niet. Daarmee is, nadat lang genoeg de andere weg is beproefd en zulke belangen op het spel staan, geclwon- jen als wij zijn door de wereld-behcerschen- de valuta's, de moreele zijde der vraag, welke wij niet willen ontgaan, beslist. Ik sprak daar van duchtige inspanning na een eventueele muntcorrectie. Daarmee be doel ik alles wat voor aanpassing ook dan noo dig zal zijn. Als eerste vertroosting verwacht ik een zekere verlichting in het drukkende werkloosheidsvraagstuk, dat niet het minst moreel de grootste ramp is van dezen tijd. Op deze rede volgden langdurige toejui chingen. Na de pauze was het woord aan prof. mr. C. P. M. Romme, voorzitter van de gemeente raadsfractie der R.K. Staatspartij van den jemeenteraad te Amsterdam en lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, die sprak over „Katholiek en Nederlander". Hierna volgde een slotwoord van den partij voorzitter mr. C. M. J. F. Goseling. Ned. R.-K. Mijnwerkersbond. Brief aan den Ministerraad. Het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Mijn werkersbond heeft aan de contact-commissie voor het mijnbedrijf en den Ministerraad een brief verzonden, waarin eenige der belangrijk ste punten van het program van actie van den Bond onder de aandacht worden gebracht met verzoek, deze in een spoedig te houden vergadering der contact-commissie aan de orde te stellen. De desiderata van den Bond zijn o.m.: invoe ring eener 40-urige werkweek voor de mijn arbeiders, zonder dat de economische toe stand der mijnwerkers daarvan nadeelige ge volgen ondervindt: maatregelen om te gera ken tot een betere pensioen-regeling; omzet ting van de contact-commissie in een Be- drijfsraad voor het Mijnbedrijf. Tenslotte wordt nogmaals aan de orde ge steld de kwestie van hel tewerk stellen van ar beiders bij aannemers op de mijnen, waardoor naar de meening van den Bond de bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst op ernstige wijze worden ontdoken. Brandende vrachtauto op smallen hoofdweg. Auto van Prinses Juliana moest een kwartier wachten. Zaterdagmorgen is een groote zeswielige vrachtauto van de Gelderland-express, op weg van Amsterdam naar Almelo, nabij Terschuur door kortsluiting in brand ge raakt. De wagen ging met de geheele lading in vlammen op. Het vuur laaide zoo hoog op. dat het ver keer aanvankelijk gestagneerd werd en tal van auto's moesten wachten, waaronder de auto waarin Prinses Juliana was gezeten. Na een oponthoud van ongeveer een kwar tier kon haar auto de reis in de richting Amersfoort vervolgen. Andere auto's konden op eigen risico pas- seeren, maar verschillende die het veiliger vonden uit de buurt van den vuurgloed te blijven, hadden een vertraging van bijna twee uur. ook al, omdat hier geen binnen weg omrijden mogelijk maakte. Later op den dag omstreeks twee uur passeerde in haar auto de Koningin doch toen was het blusschingswerk onder leiding van de politie uit Barneveld reeds zoo ver gevorderd, dat de hofauto direct kon door rijden zijn de aardbeien GOEDKOOP! Liefhebsters van aardbeienjam: neemt Uw kans waarl Nu is het de goede tijd om ze te maken. Zelfl Met Opekta I In 10 minuten de fijnste jams gereed I Geen verkleuren, geen verdam pen in den korten kooktijd van 10 minuten. Dus meer jam en fijner jam I En goedkooper omdat U met Opekta suiker en brandstof spaart. Uitvoerige recepten bij elke verpakking. Fleschjes 60 ct., pakjes 15 en 28 ct. MAAK ZELF JAM MET IN 10 MINUTEN Ned. Opelcle Mij Singel 400. Telef. 37059. Amslerdsm-C- (Adv. Ingez. Med.) Internaat voor werkloozen. Wordt geopend door Minister Slingenberg. De minister van Sociale Zaken zal heden, Maandag, voor den Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" te Woud- schoten in het gebouw van de Ned. Chr Stu- dentcnvereeniging een openingswoord spreken bij de ingebruikneming van het internaat voor werkloozen. De minister zal bij zijn bezoek aan genoemd internaat vergezeld zijn van den heer Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de werkverschaffing. GEDENKTEEKFN BRI G MOERDIJK Het ligt in de bedoeling van de Kon. Ned. Automobielclub bij de openstelling voor het verkeer van de brug te Moerdijk, welke voor het einde van het jaar wordt verwacht, een gedenkteeken aan te bieden als blijk van waar deering voor het werk van den Rijkswater staat aan bruggen en wegen. De minister van Waterstaat heeft hiertoe bereids goedkeuring verleend. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het. verblijf elders Zij. die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen voor hen die langer wegblijven begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver doeken het tijdelijk adres voor nazending ■oral tijdig op te geven' aan onze administra te. onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEMS DAGBLAD Jaarvergadering „Bloembollencultuur". Nog altijd: „De sanecring". HAARLEM, Maandag Hedenmiddag om half twee ving de 181ste algemeene vergadering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur aan in het Krelagehuis. De Voorzitter Dr. A. J. Verhage, opende met een toespraak. Allereerst herdacht hij wijlen Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, in leven eerelid van de vereeniging. Ook aan de nagedachtenis van Jacob Mantel, oud-voor zitter en eere-voorzitter van ..West-Friesland" wijdde spreker eenige woorden. Het voorrecht valt mij te beurt, den ver tegenwoordiger van den Regeeringscommis- saris voor den Tuinbouw, alsmede den voor zitter, de bestuursleden, den directeur en den secretaris der Sierteeltcentrale een welkom op deze vergadering toe te rcepen. Van hun be langstelling voor de hier te behandelen onder werpen zijn wij verzekerd. Ook verheugt het mij. Prof. van Slogteren en den heer Volkersz weder in ons midden te kunnen begroeten. Dr. A. J. Verhage. De vergadering is bijeengeroepen ter be handeling van het in het brandpunt der be langstelling staande saneeringsvraagstuk. Ik moge er met nadruk op wijzen, dat ik vertrouw, dat de besprekingen zakelijk zullen blijven en dat de uiteenloopende standpunten wederzijds die waardeering zullen vinden, die zij verdienen. Met name doe ik een beroep op de vergadering om door het achterwege laten van herhaaldelijke blijken van instemming met het gesprokene het zuiver zakelijke ka rakter van deze bijeenkomst ook naar buiten te bewaren. In Maart, toen wij in deze zelfde zaal bijeen waren, was bekend, dat door de Regeering voor de uitbetaling der opgekochte vroege tul pen ƒ500.000 beschikbaar was gesteld. Hoe wel men wist, dat de opgekochte overschot ten met ten hoogste 85 pCt. van den minimum prijs zouden worden uitbetaald, heeft het toch alom groote teleurstelling gewekt, dat de vroege tulpen slechts met 54"pCt. van den mi nimumprijs werden uitbetaald. De toch reeds moeilijke financieele omstandigheden worden door deze lage uitbetaling nog moeilijker ge maakt, terwijl ook als een onbillijkheid wordt gevoeld dat zij, die in de gelegenheid waren alles op de vrije markt te verkoopen, wel het volle bedrag ontvingen, terwijl zelfs zij, die zich niet aan den minimumprijs hielden, vaak méér ontvingen dan wie niet onder den vast- gestelden prijs wilde verkoopen. Onze vereeni ging heeft vele pogingen aangewend om als nog een hoogere uitbetaling der opgekochte overschotten te verkrijgen. Deze pogingen heb ben helaas geen resultaat gehad, daar niet meer gelden uit het Landbouw-Crisisfonds voor dit d'oel konden worden beschikbaar ge steld. Er is nu weer meeningsverschil. In hoeverre de bedreiging der buitenlandsehe cultures aan de saneeringsmaatregelen is te wijten. Zonder het juiste aandeel der saneeringsmaatregelen in deze te bepalen, wat mij op grond van een onpartijding onderzoek onmogelijk lijkt, wil ik er toch de aandacht op vestigen, dat de an dere factoren, die tot deze buitenlandsehe con currentie hebben geleid, niet uit het oog mo gen worden verloren. Met name het valuta- verschil heeft de laatste jaren de teelt in het buitenland vergemakkelijkt, terwijl ook de neiging die helaas bijkans overal nog is waar te nemen om zooveel mogelijk in het eigen land te produceeren, en dus zoo weinig mogelijk uit het buitenland te betrekken, een aanleiding is geweest om de teelt, in het bui tenland ter hand te nemen. De ambtelijke instanties, die bij de vele on derhandelingen van onze uitvoërmogelijkhe- den moeten maken, wat ervan te maken is. staan onder deze omstandigheden voor een zeer moeilijke taak. Het gevolg hiervan is. dat veel critiek op het resultaat van hun werk wordt uitgeoefend. Deze critiek zal niet altijd misplaatst zijn. maar men bedenke bij het. uiten ervan toch ook de talrijke en groote moeilijkheden, die door onze onderhandelaren overwonnen moeten worden. Het is nu een maal niet zóó, dat de posjtie van Nederland het bereiken van het meest wenschelijke ook mogelijk maakt. Ik meende hierop den nadruk te moeten leggen, omdat ik ervan overtuigd ben, dat men in wat we huiselijk ..Den Haag" plegen te noemen— niets nalaat om de uitvoermogelijkheden ook van ons nroduct bij de onderhandelingen met het buitenland zoo veel mogelijk te bevorderen. En daarom mag vertrouwd worden dat om een zeer urgent voorbeeld te noemen ce- poogd zal worden om spoedig Deensche valuta voor den import van bloembollen uit Neder land beschikbaar te doen stellen, en wel zoo danig. dat daarheen meer bloembollen kunnen worden verzonden dan het vorige jaar het ge val was. Meer export is het eenig gezonde mid del. om de overschotten zooveel mogelijk te beperken. J Langen tijd zijn wij in onzekerheid geble ven, of de aanvraag om een technische wijzi ging van het Rritsche invoerrecht op bloem bol en. die voor narcissen op een aanzienlijke verhooging 7.0u neerkomen, zou worden inge willigd. In Engeland zelf is. blijkens de Brit- sche tumbouwpers, een groot meeningsverschil ontstaan over de al dan niet wonscheliikheid dezer wijziging. Het resultaat is geweest, dat de betrokken Britsche organisaties uitstel van de behandeling van dit vraagstuk hebben ver zocht en verkregen. Het gevaar is dus niet ver dwenen, maar in elk geval zullen het a.s. sei zoen weer narcissen naar Engeand kunnen worden gezonden, die niet hooger belast zif- len worden dan met, 10 uCt. van de waarde Uit het meeningsverschil over de voorgestelde wijziging in Engeland zelf blijkt wel. dat ook voor het invoerland groote gevaren van af werende handelspolitieke maatregelen niet Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad 1886. 22 Juni: Met 1 Juli a.s. heeft de Bloemendaal- sche omnibus uitgediend. Dat vervoer middel is ook alweer op den rommel zolder bij trekschuiten en bolderwagens gepakt. Er zal nu een paardentram ko men, niet een op rails maar een tram omnibus, een dergelijke als waarmede onlangs in Haarlem's straten en in de omstreken door den heer Beynes alhier proefritten werden gemaakt. Zij zal rij den van het Stationsplein alhier langs Jansweg. Jansstraat, over Groote Markt lanss Zijlstraat tot in de kom van Eloe- mendaal, bij de kerk. Den heer Van West, directeur der Haarl. Tramway-Maat- schappij. is de directie opgedragen. Moge het nieuwe voertuig goed voldoen en tal van reizigers naar de schoone duinen en heerlijke boscchen van Kennemerland vervoeren. denkbeeldig zijn: In elk geval is de zoo be langrijke uitvoer van narcissen naar Engeland voor dit seizoen niet onmogelijk gemaakt, en is deze dreigende ramp voor de narcissenkwee- kers, die toch reeds met zeer groote moeilijk heden te kampen hebben, voorloopig van de baan. Het nieuwe Nederlandsch-Amerikaansche handelsverdrag schijnt inderdaad, overeen komstig de reeds vroeger uitgesproken ver wachting, een gunstigen invloed uit te oefe nen op de afzetmogelijkheid in Amerika. De exporteurs, die de Vereenigrte Staten dit voor jaar hebben bereisd, hebben echter grooten hinder ondervonden van het feit, dat op be paalde momenten de Amerikaansche markt met laag geprijsde Nederlandsche bolbloemen werd overstroomd. Dat de Nederlandsche broe- iers hun product zooveel lager kunnen aan bieden dan de Amerikaansche, is gedeeltelijk een gevolg van de saneeringsmaatregelen. die den Nederlandschen broeiers bij den inkoop een voorsprong geven op de buitenlandsehe afnemers van bloembollen. Het lijkt ons niet meer dan billijk, dat deze door die maatregelen geschapen ongelijkheid wordt opgeheven. Zeer tot schade van onzen export zouden de Ne derlandsche uitvoerproducten anders moeten strijden tegen een reputatie van ongelijke con currentie. Het is hier niet de zaak, dat de Ne derlandsche broeier bij den inkoop van zijn grondstof, het product onzer cultures, moet worden achtergesteld bij den buitenlandschen broeier. Slechts een nu kunstmatig veroor zaakte ongelijkheid bij den inkoop van de grondstof moet worden opgeheven, en het scheppen van gelijke verhoudingen zal onge twijfeld door ieder worden toegejuicht. De beraadslagingen zullen dezen keer on getwijfeld belangrijk zijn. waarom ik mii zal bekorten, opdat de vergadering met haar eigenlijke werkzaamheden kan beginnen. Met het uitspreken van de hoop. dat het resultaat van deze werkzaamheden zal zijn in het waar achtig belang van het bloembollenvak, open ik deze vergadering. (Adv. Ingez. Med.) Zesde Veilisheidsweek van de K. N. A. C. Tweede wegverkeersdag. Evenals vorige jaren zal door de K. N. A. C. in de tweede helft van October ter bevordering van de veiligheid van het wegverkeer een veligheidsweek voor automobilisten worden georganiseerd. Tevens zal een tweede Wegvorkeersdag worden gehouden. Een aantal deskundige sprekers heeft zich bereid verklaard over be langrijk actueele onderwerpen van belang voor de wegen en het wegverkeer het woord te voeren. Het ligt in de bedoeling tegelijkertijd den uitslag van de prijsvraag van de K. N. A. C. bekend te maken. Met 100 op stap naar Amsterdam. Toen 't op was, ging hij méér halen. Drie Groningers, de 22-jarige L. de B., de 22-jarige J. F. en de 19-jarige H L. zijn in verband met verschillende inbraken, den laat- sten tijd in Bedum gepleegd, waarbij vooral veel eetbare waar is gestolen, aangehouden. Ook te Bedum zijn twee verdachten gear resteerd. Voorts is te Groningen" gearresteerd de 17- jarige A. v. d. B.. die als loopjongen bij een banketbakker te Groningen met ongeveer f 100 aan wisselgeld en geld van door hem geinde valsche kwitanties naar Amsterdam was gegaan. Hij was zoo brutaal om, toen hij geldgebrek kreeg, een dag naar Groningen terug te keeren om nog meer kwitanties te innen. Toen hij later wederom geldgebrek kreeg, kwam hij weer naar Groningen, waar hij is aangehouden. SMOKKELAAR GEARRESTEERD. Na verhoor door den rechter-commissaris te 's Hertogenbosch, is in het Huis van Bewa ring aldaar ingesloten Th. S. uit Well L.) zulks in verband met het feit. dat Maandag j.l. te Vierlingsbeek door de rijksambtenaren een auto met 200 L. jenever is aangehouden. De smokkelaars wisten toen te ontkomen. PROF. DR. W. MARTIN 60 JAAR. Prof. dr. W Martin, directeur van het Kon. Kabme: van Schilderijen, is Zaterdag 60 jaar geworden. Op verzoek van den jarige bleef de viering van dezen dag tot intiemen kring beperkt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5