CRICKET DAMES-CRICKET Binnen twaalf uur... MAANDAG 22 JUNI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 9 NEDERL. CRICKETBOND. Rood en Wit-V. V. V. ROOD EN WIT OP DEN GOEDEN WEG. Zondag heeft Rood en Wit haar eersten thuiswedstrijd door uitstekend cricket in alle onderdeelen op overtuigende wijze van het Amsterdamsche V. V. V. gewonnen met 141 runs. Zoowel het batten (speciaal van v. Bueren en Hagenaar), bowlen (Yates en v. d. Togt) en fielden was zeer goed verzorgd; V. V. V. kreeg dan ook geen kans ook maar eenigszins de overhand te nemen. Behalve Chr. Engel die een zeer goede in ning van 52 runs speelde, brachten de V. V. V.-spelers er niet veel van terecht. P. C. Hagenaar bracht den Rood en Wit aanhang in vervoering door Jeuken in 5 op eenvolgende ballen naar de boundary te ran selen. Vlak daarop voegde hij nog 3 vieren aan zijn score toe, zoodat hij in korten tijd zijn 40 runs te pakken had, een uiterst vlotte innings. Bij de Amsterdamsche innings viel reeds met den eersten bal van Yates, een beauty, het wicket van v. d. Laan en na de theepauze kwam van der Togt los en stuurde in vier ballen drie Amsterdammers terug, waarna het pleit spoedig beslecht was. De V. V. V.-aanvoerder deed met het oog op het zeer warme weer niet verstandig, om na het winnen van den cpgooi Rood en Wit het eerst naar de wickets te sturen, waarvan de Haarlemmers dankbaar profijt trokken. P. van Bueren en J. W. van den Bogaard' legden sa men den grondslag voor een hoog totaal, waarbij laatstgenoemde voornamelijk verde digde en het maken van de punten aan van Bueren overliet die er ditmaal goed het oog in had en op solide wijze 66 runs tot de score bij droeg (8x4). Op 87 viel het eerste wicket, dat van v. d. Bogaardt voor een nuttige 19 waarna Yates op de hem eigene krachtdadige manier 36 runs maakt 5x4 1x6), waarna Jeuken hem na een zeer mooien bal gevangen kreeg ach ter het wicket. Het tweede wicket had 45 runs opgeleverd, v. Bueren en v. d. Togt bleven tot de lunch samen (2132). Vrij spoedig na de hervat ting wordt v. Bueren met een mooien bal door Alders gebowld. Dan komt tusschen v. d. Togt en Hagenaar een flinken stand voor het zesde wicket die 63 runs oplevert, waarna bei de spelers vlak na elkaar voor resp. 27 en 43. verdwijnen. De 200 is inmiddels gepasseerd en op 222 sluit aanvoerder Davidson voor 9 wickets de innings. Van de V. V. V. batsmen viel behalve En gel alleen Alders op, die door zeer dom run nen van Grootmeyer voor een goedgespeelde 16 vertrekken kon. De rest bracht er niets van terecht. Jhr. Elias, Gobets, die achter het wicket uitmuntend werk verrichtte en eenmaal fraai stumpte op Yates, Nordbeck en Hagenaar (2) dede fraaie vangen. De wickets werden geno men door Yates 529 en v. d. Togt 4—29, die hiermede goede cijfers hadden. Totaal V. V. V. 81. Zondag a.s. in Amsterdam reeds de re turn-match! Scores Rood en Wit: P. A. L. v. Bueren bowled J. J. Alders 66 J. W. v. d. Bogaardt c. W. v. d. Laan J. J. Alders 19 W. Yates c. C. E. Alandt H. Jeuken 36 A. v. d. Togt bowled J. J. Alders 27 Jhr. B. Th. Elias bowled A. v. Wermeskerken 3 R. Kramer c. E. Keulemans- A. v. Wermers- kerken 1 P. C. Hagenaar bowled W. Roodenburg 43 M. Gobets bowled A. v. Wermeskerken 2 G. M. v. Schouwenburg c. Chr." Engel A. v. Wermeskerken 0 F. Nordbeck not out 1 Mr. F. A. Davidson did not bat Extra's 24 Totaal 222 Bowlingcijfers: W. Roodenburg 11 2 37 1 H. Jeuken 15 1 64 1 A. y. Wermeskerken 9 5/6 43 4 J. J. Alders 14 3 54 3 Scores V. V. V.: W. v. d. Laan bowled '7. Yates 0 W. Roodenburg st. M. Gobets W. Yates 1 Chr. Engel c. Jhr. B. Th. Elias W. Yates 52 J. J. Alders run out 16 D. v. Keilen bowled A. v. d. Togt 4 C. E. Alandt c. M. Gobets A. v. d. Togt 0 H. Jeuken bowled A. v. d. Togt 0 J. C. Grootmeyer c F. Nordbeck W. Yates 2 A. v. Wermeskerken c P. C. Hagenaar W. Yates 0 Th. Keulemans c. P. C. Hagenaar A. v. d. Togt 2 E. Keulemaars not out 0 Extra's 4 W. Yates A. v. d. Togt P. C. Hagenaar P. A. L. van Bueren Mr. F. A. Davidson F. Nordbeck H. C. C. I H. c. c. n V. R. A. V. O. c. V. V. V. Rood en Wit Haarlem H. D. V. S. Totaal 13 12 29 16 5 29 14 DE OVERIGE EERSTE KLASSERS H. C. C. I won van V. O. C. met 2 runs op de eerste innings nog 5 wickets in handen). De wedstrijd Hermes-D.V.S.H. C. C. EE eindigde met een overwinning voor de Haag- sche reserves met 129 runs op de eerste- in nings. V. R. A.-Haarlem. In een door het fraaie weer begunstigden cricketwedstrijd heeft Haarlem wederom tegen V.R.A. een groote nederlaag geleden. Ook nu weer was vooral het batten zeer zwak; slechts enkele spelers zagen kans, den toch heusch niet moeilijken V.R.A.-aanval te weerstaan. Het gevolg was dan ook, dat Haarlem, dat het voordeel had geha,d eerst te mogen batten, voor een zeer laag totaal aan den kant zat. V.R.A. wist hierna met den Haarlemschen aan val wel raad; in 5 kwartier was het Haarlem- totaal-reeds gepasseerd, dank zij het uitste kende batten van Glerum, die weer zeer goed op dreef was en een prachtige kanslooze cen tury scoorde. Zooals gezegd, won captain Kleefstra voor Haarlem den toss en verkoos, met het oog op de groote hitte, eerst batten. Voogd en Healy openen voor Haarlem de innings, op het bowlen van Klink en Glerum. Beide bowlers beginnen niet bepaald goed, maar de batsmen schijnen in het geheel niets te durven riskeeren; het gevolg is, dat de score zeer langzaam stijgt. Vooral Voogd scoort slechts sporadisch en het duurt dan ook niet lang of captain De Waal verandert zijn aanval en laat Inglish Arkell en Loggere bowlen. Inglish Arkell heeft al spoedig succes, wanneer Voogd een langen bal mist en l.b.w. wordt gegeven voor 5 runs. Healy gaat op den zelfden voet voort en ook De la Mar, hoewel iets sneller scorend, riskeert niet veel. Zoo komt de lunch zonder dat er verder nog een wicket valt en de stand is dan 1 voor 58. Had dus de Amsterdamsche aaxxval voor de lunch niet veel successen kunnen boeken, na de lunch bleek dit plotseling veranderd to zijn, want nadat eerst Healy door Berghuis op het bowlen van Klink fraai in de slips wordt gevangexi, voor een geduldig gespeelde 26, en op 71 De la Mar het slachtoffer wordt van Inglish Ai-kell voor 28, schijnen plotseling de Haarlemmers alle zelfvertrouwen kwijt te zijn, want het wordt een komen en gaan; zelfs vallen op datzelfde totaal ook nog de wickets van De Ruig voor 11 en Kleefstra voor 0. Ook Allart ziet geen kans een run aan het. totaal toe te voegen'; hij wordt niet ëeii fraaie off- break door Klink gebowld. Van den Bergh maakt, nog i* runs alvorens hij door Inglish Arkeil op net. bowlen van Klink wordt ge vangen. H'.ermee blijkt hij ook nog topscorer van den staart te zijn, want Van Dalsurn en Boerw worden direct na elkaar gecleand door resp. Inglish Arkeil en Klink. Fortgens en RiJpma trachten hun wicket nog eenigen tijd op te houden er. werkelijk lukt dit hun ook. Ex- kómen echte: geen runs meer bij en als Fort gens eindelijk door Inglish Arkell wordt ge bowld. heeft Haarlem het schamele totaal van 31 bereikt. De wickets waren genomen door Klink en Inglish Arkell, die met resp. 6 voor 22 en 4 voor 14 zeer fraaie cijfers haddexx behaald. Het was te begrijpen, dat dit totaal voor een sterk battingteam als V.R.A. geen moeilijk heden zou opleveren. Glerum en De Waal openen op het bowlen van De Ruig en Allart. De bowlers boezemen al dadelijk in het geheel geen ontzag in; vooral Glerum scoort er lustig op los. De score vliegt zoodoende omhoog en hoe captain Kleefstra de bowlers ook wisselt, niets helpt. Eerst op 53 valt het eerste wicket, n.l. van De Waal, bijzonder fraai door Van Dalsum in de gully op het bowlen van Fortgens gevangen. De Waal had 16 runs achter zijxi naam, zoodat uit dezen staxxd wel blijkt, dat Glerum voor verreweg de meeste runs zorgde. Ook Overing, die hierna in komt, tracht snel te scoren, doch dit lukt hem lang niet zoo goed als Glerum. Laatstge noemde laat in deze periode prachtig batten 'zien. Nog voordat voor de thee wordt gestopt, passeert hij met een keurige 4 recht vooruit het Haarlem-totaal. Na de thee gaat de score zoo mogelijk nog sneller oxxxhoog en weer is het vrijwel alleen Glerum, die voor de rixns zorgt: het duurt dan ook niet laxxg meer of hij bereikt zijn century. Men wil hem dan xxog door laten spelen, doch als hij 9 runs later op het bowlen van Van Dalsum l.b.w. wordt gegeven, ziet captain De Waal van verder spelexx af en sluit de innings zoodoende op 159 voor het verlies vaxx 2 wickets. Glerum had een prachtige kaxxslooze 109 ge scoord en Overixxg bleef met 22 not out. Haarleixi verloor dezexx wedstrijd dxxs met 78 runs en 8 wickets op de eerste innings. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de volledige scores: Bowlingcijfers H. Klink W. Glerum Ingl. Arkell Loggere K Hamburger v. Tienhoven lste Innings van Haarlem 1. J. J. Voogd, l.b.w., b. Ingl. Arkell 5 2. H. A. Healy, c. Berghuis, b. Klink 26 3. H. A. G. de la Mar, c. de Waal. b. Iixglish Arkell 28 4. P. de Ruig, l.b.w.. b. H. Klink 11 5. Ir. J. Allart, bowled Klink 0 6. Drs. B. Kleefstra, c. Ingelse, b. Klink 0 7. A. v. d. Bergh. c. Ingl. Arkell. b. Klink 6 8. F. W. G. v. Dalsum, bowled Ing. Arkell 1 9. H. Boeree. bowled Klink 1 10. J. Fortgens. bowled Ingl. Arkell 2 11. K. Rijpma, not out 0 Byes 0 Leg byes 1 Wides 0 No balls 0 19 14 17.2 4 2 3 R. 22 18 14 15 1 10 le Innings van V.R.A.: Mr. H. W. Glerum, l.b.w.. b. F. v. Dalsum 109 R. de Waal, c. v. Dalsum, b. Fortgens 16 T. Overhigh, not out 22 W. Wittebol, did not bat G. Hamburger, J. v. Tienhoven, A. Loggei-e, D. Ingelse, E. Berghuis, H. Klink, E. Inglish Arkell, Byes 8 Leg byes 0 Wides 4 No balls 0 Totaal 159 voor 2 wickets. BowlingcijfersO. M. R. W. P. de Ruig 7 0 29 0 J. Allart 6 0 50 0 F. v. Dalsum 4.4 0 22 1 J. Fortgens 5 0 42 1 H. Boeree 1 0 4 0 C. V. H.Excelsior. Gewonnen door Excelsior met 1 run op de eerste innings. Het schijnt dat C.V.H. een abonnement heeft op ultra spannende wedstrijden. Drie matches zijn nu door de Herculanen verloren, 1 met 6. 1 met 9 en 1 met 1 run. Verder 2 draws, die beide op één man na him beslissing hadden en van de twee gewonnen wedstrijden ook nog een met 1 run. Wel een bewijs dat geen match verloren mag worden genoemd, voordat de laatste bal gebowld is. Ook nu heeft het C.V.H. niet meegezeten. Excelsior gaat batten en begint in een zeer kalm tempo Het eerste wicket valt op 19, spoe dig gevolgd door Wuisman, die door Goossens op point wordt ingerekend. Groenhorst en Oosterholt weten de score, zij het dan ook in een zeer langzaam tempo, te doen stijgen. Met de lunch zijn er dan ook pas 50 runs voor 2 wickets. Daarna probeert Oosterholt het spel te forceeren, wat niet lukt, want na 9 runs wordt hij door Roodt gebowld voor een goede 43. De volgende batsmen bieden ook allen hef tig tegenstand; met groote tusschenpoozen vallen de palen van Groenhorst, die meer dan 2 uur had staan te spelen en van Zoetmulder. De rest presteert met het slaghout niet veel en op 122 is de zaak bekeken. Jac. Oosterholt 43, H. Groenhorst 28, H. Zoet mulder 10. Bowlingcijfers C.V.H.: J. Middelink 016, G. Zeeuwe 3—57, A. J. Roodt 6—36. C.V.H. opent met Gustenhoven en D. de Vos, op het bowlen van Jac. Oosterholt en Zoet mulder. Reeds op 2 steekt De Vos naar een bal van eerstgenoemde en wordt achter het wicket gevangen. Hij wordt opgevolgd door G. v. Lan- gelaar, die een getrouwe reprise hiervan laat zien. Keyser en Roodt beginnen er dan goed het hout op te leggen; vooral de eerste weet met een paar keurige vieren de score te doen rijzen. Op 48 wordt hij echter op Oosterholt te brutaal; hij kan voor een zeer goede en snel gescoorde 27 de kleedkamer opzoeken. Als Goossens, Roodt en Zeeuwe spoedig achter el kaar verdwijnen, ziet het er hopeloos uit. De staart begint zich dan geducht te roeren; nu is het vooral Kievit; die zich doet gelden. Pas op 99 moet hij na een keurige 24 te hebben laten noteeren het hoofd buigen voor Ooster holt, die onvermoeid doorbowlt. Met als laat ste paar v. d. Meer en Seveke op de mat ver wachten allen een spoedig einde, wat echter niet in de bedoeling van de batsmen ligt, die op hun gemak een stand beginnen op te zetten. Van der Meer laat goede slagen zien. De 100 en 110 komen op het bord. Als niemand meer aan een nederlaag denkt, neemt Oosterholt met een mooien bal het wicket van Seveke. O. J. Keyser 27, A. J. Roodt 14, E. Kievit 24. J. v. d. Meer 14 n.o. Bowlingcijfers Excelsior: Jac. Oosterholt 9—60, H. Zoetmulder 1—48. Rood en Wit 3Haarlem 3. In een meer spannenden dan fraaien wed strijd is 't Haarlem 3 gelukt van Rood en Wit 3 te winnen, daar het laatste wicket slechts 5 minuten voor het einde viel. Haarlem wint den toss en gaat eerst batten. Het openingspaar brengt het tot 44, op welk J. v. Zuijlen voor slechts negen runs l.b.w. gaat Van der Lijke, het andere openingsbat, staat aardig te batten. Hij ontvangt goeden steun van A. Heimig met 14 en P. Goossens met 22. Het fielden van Rood en Wit was bovendien bijzonder slecht. Toen het Haarlem-totaal 148 was voor het verlies van 6 wickets, werd er gesloten. Van der Lijke bleef met 79 not out. Extra's 10. Bowlingcijfers Rood en Wit: B. Kaptein den Bouwmeester 2—34, P. Ligtenstein 331, M. Houtkooper 0—23, M. Slingenberg 013. F. Freni 117. Bij Rood en Wit was het hierna een komen en gaan. M. Slingeriberg met 17 wist eenigen tegenstand te bieden. Toen er negen wickets neer waren voor 47 runs. werd getracht den resteei-enden speeltijd uit te spelen. Daar er nog drie kwar- tier te spelen was, was deze opgave dan ook erg zwaar. Bijna was het gelukt, want slechts vijf minuten voor het einde viel het wicket van P. Ligtenstein voor een goede 18. Het to taal was met inbegrip van 15 extra's 69 ge worden. Bowlingcijfers Haarlem: R. Ton 6—18, A. Heimig 2^-9, v. d. Lijke 1—15, v. Balen Blanken 08. W. Onkenhout 1—4. Haarlem wint dus dezen spannenden wed strijd met 79 runs. Haarlem 2V. R. A. 2. De Haarlem-reserves brachten er al heel weinig van terecht: vooral het veldwerk was slecht, met enkele uitzonderingen. V. R. A. begint te batten en opent met J, Smit'en J. Peters, die er beiden dadelijk goed het oog op hebben en daar ook de Haarlem- stock-bowlers falen, stijgt de score. Eerst op 32 moet Peters voor een goede 18 verdwijnen. De meeste runs komen van Smit, die in een goed tempo zijn score deed stijgen. Eerst op 136 valt het wicket van Smit voor 73. waar mee 7 wickets neer zijn. De rest verdwijnt, met uitzondering van F. Popping met 10, voor slechts weinig runs, zoodat het totaal, met inbegrip van 25 extra's, 154 is geworden. Voor Haarlem bowlen: O. Abendanon 1-44, J. de Boer 2'-28, D. Wessel 3-18, A. Hartog 0-4 en de eenige die werkelijk goed en constant bowlde n.l. E. v. Musschei- 4-35. Haai'lem begint al heel slecht, daar de eer- ste wickets voor slechts weinig runs reeds spoedig zijn verdwenen. A. Hartog weet echter eenigen tijd stand te houden, doch ook aan zijn innings komt een einde. Dan zijn het J. de Boer en J. Mulder, die weer stand houden, vooral eerstgenoemde legt er flink het hout op, daarbij eenige keeren erg gelukkig plaatsend, doch wanneer ook de Boer en Mulder verdwenen zijn. met de laatste 2 batsman op de mat wordt de fol- low-on voorkomen. Op 84, inclusief 7 extra's sluit de innings: A. Hartog 13, J. de Boer 25 en J. Mulder 14. Voor V. R. A. bowlden: H. v. d. Kuyl 115. H. v. Booven 6-29, J. Peters 1-10. Th. Ender 1-15, F. Teilegen 0-6 en J. Smit 1-2. Haarlem verloor dus met 70 runs. z Ned. Elftal-Comp. C. C. Zwak batten der Nederlandsche dames. Schitterend bowlen van Miss Doman. De eerste internationale dameswedstrijd, die j.l. Zaterdag op het terrein van het Ken- nemer Lyceum gespeeld is, is in een groote overwinning voor de Engelsche dames geëin digd. Geen oogenblik is de Engelsche zege be dreigd geweest, hoewel het laatste Hollandsche wicket vijf minuten voor het einde viel. Het groote verschil van beide elftallen zat o.a. in het bowlen. Van de Engelsche dames was dit veel beter, dan van ae Hollandsche dames. De eenige Hollandsche dame, die er meLhèt bat iets van terecht bracht, was mevr. Lambers. Miss Doman won den toss en verkoos eerst batten. Van het openingspaar scoorde miss Teden een schitterende 77, waarna zij zich terug trok. Het andere openingsbat, miss Wool- ger, ging geheel onnoodig run out na een fraaien ingooi van mej. D. Roos. Miss Clarke toonde ook geen ontzag voor de Hollandsche bowlers; zij scoorde een fraaie 31. Ook miss Doman trok zich terug, nadat zij 16 runs gescoord had. De staart was spoedig verdwenen; het totaal sloot met inbegrip van 5 byes op 168. De bowlingcijfers waren natuurlijk niet fraai mej. Broekmans kwam met 221 nog het beste voor den dag. De Nederlandsche dames brachten er op het bowlen van miss Doman en miss Clarke niet veel van terecht. Alleen mevr. Lambers wist eenigen tegenstand te bieden. Het totaal werd met inbegrip van 8 extra's slechts 39. De bowlingcijfers waren natuurlijk heel fraai, n.l. miss Doman 512 en miss Clarke 4—5. De Nederl. dames verloren dus hun eerste wedstrijd met niet minder dan 129 runs op de eerste, innings. De volledige scores luiden: le innings Comp. C. C.: Teden retired 77 Woolger run out 9 Waters l.b.w. Lambers 16 Clarke c. Roos b. Broekmans 31 Archdale c. Vastenhout b. ten Have 3 Burr c. Veenstra b. Broekmans 5 Doman retired 16 Farmer bowled Lambers 0 Tapsfield not out 3 Heyoate bowled Lambers 0 French bowled Moerkoert 3 Byes 5 Totaal 168 Bowlingcijfers O. M. R. W. Lambers 24 1 71 3 Moerkoert 8 3/6 1 22 1 Koers 3 0 19 0 Broekmans 8 0 21 2 Ten Have 11 1 30 1 le innings Nederl. Elftal: Mevr. Lambers run out 1- F. Broekmans bowled Doman 4 T. Koning c. Tipsfield b. Doman 4 E. Moerkoert c. Woolger b. Clarke 1 D. Roos c. Ai-chdale b. Doman 0 L. Rutgers c. Teden b. Clarke 1 M. ten Have bowled Doman 1 Feenstra not out 5 J. Brugsma c. Woolger b. Clarke 1 Koers bowled Doman 0 Vastenhout c. and b. Clarke 2 Byes 8 Bowlingcijfers Woolger Doman Clarke Totaal 39 O. M. R. W. 8 1 14 0 14 3 12 5 6 3 6 2 5 4 De Engelsche dames winnen ook te Amsterdam. De tweede internationale dames-cricket wedstrijd te Amsterdam is Zondag wederom een nederlaag voor onze landgenooten gewor den. Het scheelde zelfs weinig, of de Engelsche dames wonnen met innings. In één uur tijd werden de Hollandsche dames bijna voor den tweeden keer voor een laag totaal uitgegooid. Doch de laatste twee batswomen wisten den speeltijd nog juist uit te spelen. Bij de Hollandsche dames faalde mej. Roos. Zij werd evenals Zaterdag tweemaal ge- bowled, zonder één run gescoord te hebben. Mej. L. Berlijn scoorde in de tweede Holland sche innings een aantrekkelijke en harde 30. Bij de Engelsche dames was Miss B. Peeden wederom met het bat op dreef. Zij scoorde nu 52 runs uit een totaal van 124. Een fraaie prestatie. De Hollandsche dames, die het eerst batten, brachten het slechts tot 55. Mevr. Lambers scoorde weer een goede 11; verder M. ten Have een harde 11 not out. Miss Doman was weer de gevaarlijkste bowlster en had met 620 zeer goed ge- bowled. De Engelsche dames scoorden hierna in een langzaam tempo 124 runs. Behalve Miss Peeden, lieten ook Miss Doman met 18 en F. Hardcastle met 13 goed batten zien. De gevaarlijkste Hollandsche bowlster was mej. Haalmeyer. Deze bowlde maar liel'st 32 overs en had als cijlers 329. Een zeer goede prestatie. Met nog een uur speeltijd moesten de Hol landsche dames nog eens batten. Zooals ge zegd liet alleen mej. Berlijn goed batten zien. Geen der andere batswomen wist haar eenige steun te geven. Met de grootste moeite wis ten de laatste speelsters den tijd uit te spe len. Het totaal was 60 geworden voor het verlies van negen wickets. De Engelsche dames wonnen dus met 69 runs. De volledige scores luiden: le innings Nederl. Dames. E. Lambers run out 11 A. Kappelhoff bowled Doman 5 F. Broekmans c. Tapsfield b. Doman 6 E. Moerkoert bowled Heygate 2 D. Roos bowled Heygate 0 Z. Chapon bowled Doman 6 M. Haalmeyer bowled Doman 4 M. ten Have not out 11 L. Berlijn bowled Doman 0 L. Rutgers bowled Heygate 0 J. Ruurs l.b.w. Doman 0 wides 1 byes 9 leg-byes 1 Totaal 55 Bowlingcijfers O. M. W. R. Woolger 5 2 4 Doman 9 4/6 3 6 20 Clarke 95—7 Heygate 11 2 3 14 le innings Comp. C. C.: B. Peeden st. D. Roos b. Broeckmans 52 Woolger l.b.w. Haalmeyer 2 "B. Waters bowled Haalmeyer 4 R. Clarke hit wicket Haalmeyer 8 M. Young run out 11 B. Archdale c. D. Roos b. Broeckmans 5 K. Doman bowled Z. Chapon 18 F. Hardcastle st. Rutgers b Broeckmans 13 G. Burr c. L, Berlijn b. Z. Chapon 3 E. Heygate c, Haalmeyer, b. Broeckmans 2 M. Tapsfield not out 0 wides 3 byes 3 Totaal 124 Bowlingcijfers O. M. W. R. Haalmeyer 32 12 29 3 Lambers 6 1 19 ten Have 7 1 16 Broeckmans 20 2 40 4 Moerkoert 2 1 7 Z. Chapon 3 2/6 7 2 2e innings Nederl. dames: E. Lambers bowled Waters 2 A. Kappelhoff c Doman b. Hardcastle 6 F. Broekmans bowled Hardcastle 3 M. ten Have bowled Young 5 D. Roos bowled Hardcastle 0 E. Moerkoert bowled Hardcastle 0 Z, Chapon not out 3 L. Rutgers bowled Young 0 M. ten Have bowled Young 0 J. Ruurs not out 0 byes 10 leg-byes 1 Bowlingcijfers Hardcastle Waters Young Woolger Totaal 9 for 60 O. M. W. R. 9 1 23 4 3 91 6 17 4 11 FEUILLETON Naar het Engeisch be w er kt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 2) II. Een minuut. De groote wijzer van de stationsklok wees zeventien minuten over het uur aan. Hij had rond en rond gekropen gedurende on telbare uren, ontelbare weken, ontelbare maanden, ontelbare jaren, in souvereine ongevoeligheid voor de omstandigheden en het lot van hen die van hem afhankelijk waren. Geen stationsklok kan één letter veran deren in het levensboek van den mensch. Zij slaat slechts de bladzijden om. Maar wie onder hen, die den trein be volkten en nog een minuut lang zich kon den koesteren in de twijfelachtige vreugde van Liverpool Street station, gaf zich op dit ©ogenblik rekenschap van. deze wijsgeerige gedachte? In elk geval niet een groote, dikke en forsche heer met witte slobkousen en goud-omrande brilleglazen, met wien we weldra nader zullen kennis maken, een man wiens leven rijk was aan variaties en mogelijkheden, dat. hij zich volkomen mees ter voelde van eigen lot en van dat van an deren en allerminst behoefte had aan diep zinnigheid. Vandaar dat de groote, forsche heer uit zijn raampje keek met een beminnelijk ge loof in zichzelf en verscheidene malen glimlachte hij even rustig als hij keek. Daar had je bijvoorbeeld dat kleine ras-Londe- naartje dat was erg amusant. Klaarblij- klijk onder invloed van een aangeboren kanker-instinct, of van een extra glaasje, dat hij had behooren achterwege te laten, richtte hij de pijlen van zijn plaaglust op 'n zenuwachtige oude vrouw. De oude vrouw wenschte. naar het scheen, den ras-Londe- naar niet in haar compartiment. Hij joeg haar angst aan. En de ras-Londenaar op zijn beurt, wenschte zich door niemand de wet voor te laten schrijven „Ik heb het recht om te gaan zitten waar ik wil", blafte hij. „Maar dit compartiment is vol", wierp de geagiteerde dame tegen. „Ga weg! 't Is nietes", antwoordde de ras- Londenaar. ..Ik zie een leege plaats, en die moet ik hebben". En hij drong binnen. Het was bij dit punt dat om den mond van den imposanten heer een van zijn rus tige glimlachjes speelde. Een tegenover hem zittend man, in de kleeding van een geeste lijke der Engelsche Staatskerk, glimlachte terug. „Ei- schijnt een kleine moeilijkheid te zijn", merkte de reverend vriendelijk op. „Ja, sommige menschen kunnen het zich zelf en anderen zoo noodeloos moeilijk ma ken", antwoordde de groote heer, met een eenigszins melancholieke mildheid. „Ja", viel de reverend hem zuchitend bij, „als de menschen wat verstandiger waren, zou het er op aarde heel anders uitzien. De imposante heer liet de opmerking langs zich heen glijden, blijkbaar was zijn lust in theoretische beschouwing even snel uitge doofd als ze was opgekomen. En toen klonk een fluitje, de conducteur zwaaide met zijn groene vlag en de 5.18 Ex pres ging vertrekken. Terwijl in een derde klas compartiment een oude dame en een ras-Londenaar elkaar giftig aankeken. Ter wijl tusschen een grooten. indrukwekken- den heer en een dienaar der Engelsche Staatskerk een filosofisch gesprek een vroeg tijdigen dood stierf. Terwijl een knap meisje en een jongeman elkander tersluiks aanke ken. En terwijl een intelligent uitziende, bijna angstvallig nette kleine man met heldere oogen en in een donker bruin pak. met een kleinen bruinen koffer naast zich. naden kend naar zijn nagels zat te staren. Hl. De ringvinger van het meisje. Naar het uiterlijk beoordeeld, is er waar schijnlijk geen minder romantisch baanvak op de beide halfronden dan dat tusschen Liverpool street Station en Stratford. De treinreiziger word£ Londen uitgedrukt door een gehavende, groezelige buis, en de trein doet verstandig zoo snel mogelijk er door heen te donderen. Voor Freddy Reeve, in zijn hoekje gedo ken en slechts door een afstand van luttele decimeters gescheiden van het mooiste meis je van het heelal, was deze wereld van grootsteedsohe troosteloosheid een paradijs. De minuten gleden voorbij. De tijd ging vooruit, ruimte lieten zij achter zich. Toen werd de jongeman plotseling aangegreoen door een mengeling van zelfspot en beklem ming. „Je verknoeit het", flitste het door zijn brein. „Ben je nu hier gaan zitten om de heele reis door, niets te doen? Doe wat! Dop wat!" Ze waren echter Bethnel Green en Bow al gepasseerd, voordat hij zich bij machte voelde om tot den aanval over te gaan. Zijn wapen was bijna verbijsterend van eenvoud. .Hindert het u als ik rook?" informeerde hij. Het antwoord van het meisje: „Heelemaal niet", kwam zoo prompt, dat het leek, alsof ze op de vraag had zitten wachten. Freddy's oogen knipperden. Het was ver bazingwekkend. Het gaf een sensatie van iets warms dat langs je mg loopt. Niet alleen dat hij in een compartiment zat met het mooiste meisje ter wereld. Een diepe, rijke stem; een stem, die deze twee simpele woor den: „Heelemaal niet", haast tot een ge dicht maakte Freddy haalde zijn sigarettenkoker te voor schijn. Een zilveren en niet al te slecht. De gouden mondstukken van de Teofani leken een beetje ostentatief, vreesde hij opeens. Ze zouden eenige toelichting behoeven voor iemand die hem beter kende! In tusschen kon het hem schelen, ze reisden eerste klas! Hij aarzelde een oogenblik voor hij den volgenden stap ondernam. Toen, beslissend dat deze stap logisch uit den voorafgaanden voortvloeide, keek hij het meisje vragend aan en hield haar den koker voor. „Kan ik u dienen?" vroeg hij bescheiden. „Dank u", antwoordde het meisje. „Nu nog niet straks misschien" Toen zij weer terug leunde in haar hoek je, analyseerde hij'zorgvuldig haar antwoord. Ze had de sigaret niet aangenomen, maar ze had haar ook niet afgewezen. Integendeel, zij had deur die hij op een kier geduwd had. positief opengelaten en hem aangemoedigd zijn invitatie te herhalen. Dit beloofde in elk geval iets voor de toekomst. Hij was niet ontevreden.,.. (Wordt vervolgd)..

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7