N0OROEB®A?n zandvoort REORGANISATIE AMSTERDAMSCHE BEURS V R IJ D A G 26 T U N I 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 9 lAAT/TEBIRICmiN Zeppelin boven Haarlem. „Hindenburg" in regen en wolken. Het is twee uur. Overal is het bedrijf in vol len gang. Het verkeer schiet door de natte straten. Er daalt een motregen neer. Dan, plotseling, gonzen in de verte motoren. Het geraas is nauwelijks te hoor en boven het stadsgewoel uit. Dan is er plotseling het ge rucht: „de Zeppelin". Wie heeft het gezegd? Niemand weet het. Een dienstmeisje uit een zolderraam, dat het riep naar beneden? Niemand kan het meer zeggen, maar opeens zijn allen oplettend. In de smalle straten is niets te zien. Wel tuurt men in de grauwe lucht, knippert met de oogen tegen de regendruppels, doch de lucht is vaal en wollig. Dan zoeken allen pleinen en breede straten op. Talloos velen staan er thans, ontelbaar veel hoofden draaien naar boven. Daar is-ie! Een enorme alluminium sigaar, op den staart groote hakenkruisen. Een geda ver van motoren vervult de lucht. De „Hindenburg" vliegt laag, doch laag hangen ook de wolken. Soms gaat het lucht schip even schuil achter ragfijne nevels. Dan vervaagt het beeld. Vaarwel Hinden burg. Groet Amsterdam van ons. De „Hinden burg" verdwijnt in de nevels in het Oosten. Prins Boudewijn op Ruygen- hoek. De Koningin heeft Prins Boudewijn, het zoontje van den Koning van België, dat thans te Noordwijk verblijf houdt, uitge- noooigd om hedenmiddag op den Ruygen- hoek te komen. De heer en mevrouw v. d. Mortel en hun beide kinderen waren mede uitgenoodigd en zijn met prins Boudewijn weer naar Noord- wijk teruggekeerd. FRANKRIJK'S SOCIALE WETTEN VAN KRACHT. PARIJS. 26 Juni. (D.N.B.-A.N.P.) In het Staatsblad worden thans de drie wetten be treffende de betaalde vacanties in de in dustrie, den handel, den landbouw, de huis houdelijke en de vrije beroepen, betreffende de collectieve arbeidsovereenkomsten en de invoering van de 40-urige werkweek in in dustrie. mijnbouw en handel gepubliceerd Daarmee zijn deze wetten van kracht ge worden. Internationaal koloniaal congres te Utrecht. Na de Donderdag gehouden vergadering van de Kon, Vereen. „Oost en West" is Vrijdag te Utrecht de algemeene vergadering van de „Federation Internationale des Coloniaux et Anciens Coloniaux" gehouden Tijdens het noenmaal heeft prof. mr. dr. H. West-ra te Utrecht voor de deelnemers aan het congres een rede gehouden. De kenmerkende trek van onze koloniale po litiek, aldus spr. o.m. is de synthese-gedach te: deelneming en medewerking van alle be volkingsgroepen aan den arbeid van den Volksraad en van de locale gemeenschappen. Daarbij komt de andere sociale verzorging, die een beschermende en een opvoedende tendens heeft: strijd tegen woeker naast het volkscredietwezen, opvoedend tot coöperatie, zorg voor volksgezondheid en landbouwver- betering bij medische propaganda en land bouwvoorlichting. Op het belangrijke agra risch terrein spreekt de bescherming uit de zorg, den landsgrond zooveel mogelijk voor de landskinderen te laten door het verbod aan Inlanders hun grond te vervreemden aan niet-Inlanders. Aan den anderen kant worden de belangen van de andere groepen gediend door het instituut van erfpacht en hum- van bevolkingsgrond De ruim driehonderd jarige ervaring, het feit, dat geslachten Nederlanders er eer in stelden daar hun werk te verrichten, de open-deur-politiek, die ieder vreemdeling in de gelegenheid stelt aan dien arbeid deel te nemen en tenslotte hetgeen in Indië op alle gebied is geschapen, doen ons er aanspraak op maken het gezag over die landen in onze handen te laten. Hierop eens speciaal de aandacht te vesti gen is noodig, daar telkens stemmen opgaan om te geraken tot een herverdeeling der ko loniën, vooral nu die gedachte schijnt post te vatten in Volkenbondskringen. De uitspraak van den minister van buiten- landsche zaken in het Parlement, dat wij geen duimbreed van ons koloniaal bezit willen afstaan ten bate van de expansiezucht van anderen, is volledig gerechtvaardigd op his torische, moreele, nationale en internationale gronden. Heden, Vrijdagmiddag maakten de deelne mers aan de vergadering een excursie naar Amsterdam, waar een bezoek werd gebracht aan het Koloniaal Instituut. Zhterdag maken zij een excursie naar de Wieringermeer, vanwaar zij zich naar Den Haag zullen begeven. Hier zal den buitenlandschen deelnemers in de Witte Sociëteit een diner worden aan geboden. JAARVERGADERING „OOST EN WEST". In de lustrumfeestzaal in het Jaarbeursge bouw te Utrecht hield Donderdag de Kon. ver- eeniging „Oost en West" haar algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer R. Zuyderhoff wekte op, de toekomst tegemoet te gaan in het ver trouwen, dat de vereeniging ondanks de on gunstige tijdsomstandigheden, die de inkom sten tierceerden, ongestoord zal kunnen blij ven voortwerken aan de vervulling van haar taak, het nauwer aanhalen van de banden tusschen Nederland en Indië. Een telegram van hulde en trouw werd ge zonden aan de Koningin. Daarna werden enkele huishoudelijke zaken afgehandeld, waarbij de verschillende jaarver slagen werden goedgekeurd. Vervolgens begaven de leden zich naar de Michaelskapel, waar het gemeentebestuur de leden der vereeniging ontving. De burgemeester schetste in zijn begroe tingsrede o.m. de beteekenis die de Utrecht- sche Universiteit ook voor de vereeniging „Oost en West" heeft. Er is immers gelegenheid, in Utrecht Maleisch, Javaansch, Indisch recht en Staatsinrichting te studeeren. Na deze ontvangst vereenigden zich velen aan een gemeenschappelijke rijsttafel in de Pietsche Taverne. ZATERDAG 27 EN ZONDAG 28 JUNI INTERN. SCHERMWEDSTRIJDEN AANVANG 10 UUR V.M. (Adv. Ingez. Med.) Streekverband Ver. voor Ziekenhuisverpleging. In de bloembollenstreek opgericht. Op initiatief van de Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging te Lisse en Katwijk aan Zee werd in Cassa Cara te Katwijk a. Zee een vergadering gehouden, waartoe waren uitge noodigd alle besturen van de vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in de bloembollen streek. Aan deze uit-noodiging werd gehoor gegeven door 11 vereenigingen. Vrijwel alle plaaten in de bloembollenstreek waren ver- tegenwordigd. De voorzitter van 't voorloopig comité van uitvoering tot oprichting van een „streekver band Bloembollenstreek" van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging, de heer D. C. van Leeuwen, van Katwijk aan Zee, opende de vergadering en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de heeren B. Stolk. Voorzitter van de Federatie van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland en D. van Dien. voorzitter van het streekverband „Rijnland". De heer Van Leeuwen gaf een korte uit eenzetting van de wordingsgeschiedenis. Het was de vereeniging van Lisse, welke aan de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Katwijk het voorstel deed, met elkander be sprekingen te voeren over de wenschelijkheid te komen tot oprichting van een streekver band. Het motief hiervoor lag in het feit. dat er over het algemeen te weinig samenwerking is tusschen de verschillende vereenigingen. die toch eigenlijk een en het zelfde doel be oogen. Inzake verschillende aangelegenheden wordt door de vereenigingen een geheel ver schillend standpunt ingenomen. Dit geeft in de practijk regelmatig aanleiding tot onaan genaamheden. Om dit in de toekomst te voorkomen en tevens in vele opzichten col lectief te werken is oprichting van een streek verband zeer gewenscht, ja zelfs noodzakelijk te noemen. Hierna werd het woord gegeven aan den heer D. van Dien van Alphen aan den Rijn, voorzitter van het streekverband „Rijnland". Deze zette in een helder en duidelijk betoog uiteen, wat eigenlijk een streekverband be doelt te zijn. De bedoeling is om in het alge meen de groote lijnen aan te geven waarnaar de plaatselijke vereenigingen kunnen hande len. Er zijn toch zoovele onderwerpen van algemeen belang, die nooit door de plaatse lijke vereenigingen behartigd kunnen wor den. Spreker noemt bijv. de tarieven voor verpleegden in particuliere ziekenhuizen, con tracten met chirurgen en specialisten, het aanstellen van een controleerend geneesheer, hetgeen, spr. al een heel. belangrijke aange legenheid noemde, enz. Met voorbeelden uit de practijk toonde spreker aan, dat het in het belang van iedere vereeniging is te noemen, wanneer het tot oprichting van een streek verband .Bloembollenstreek" mocht komen. Hij hoopte, dat de besprekingen van dezen avond daartoe zullen leiden Door den voorzitter van de Federatie, den heer Stolk, van Wassenaar, werd nog een enkel woord hieraan toegevoegd en de op richting van een streekverband krachtig aan bevolen. Het Federatie-bestuur zal meer en meer op de streekverbanden aangewezen zijn, omdat de belangen in kleinere vergaderingen beter behandeld kunnen worden en bij de besprekingen op de Alg. Verg. te Utrecht dan beter tot hun recht komen. De voorzitter dankte beide sprekers en gaf gelegenheid tot gedachtenwisseling. Door bijna alle afgevaardigden werden vragen ge steld. Algemeen was men van oordeel, dat bij eventueele oprichting de kwestie van een controleerend geneesheer wel een der be langrijkste punten genoemd mag worden. Vele aangelegenheden kwamen ter sprake, waaruit overduidelijk bleek, dat oprichting van een streekverband wel zeer gewenscht genoemd mag worden. De voorzitter stelde dan ook na uitvoerige bespreking de vraaa „Is de vergadering bereid een beslissing tc nemen?", welke vraag algemeen met ja werd beantwoord, behoudens enkele afgevaardig den die nader overleg wilden hebben met hun vereenigingen. De heer Tibboel uit Lisse stelde voor om den heer D. C. v. Leeuwen uit Katwijk aan Zee tot voorzitter te benoemen, waartegen de heer Van Leeuwen wegens drukke werk zaamheden bezwaar heeft. Nu stelde de heer Tibboel voor om den heer P. P. de Koning uit Leiden als voorzitter aan te wijzen. Ook deze had wegens drukke werkzaamheden bezwaar, doch nam deze benoeming voor een jaar aan. Verdere bestuursleden worden door de ver eenigingen afgevaardigd. „NOL IN T BOSCH" 100 JAAR. Het zeer bekende hotel „Nol in 't Bosch", gelegen binnen den driehoek Bennekom- Wageningen-Renkum, zal weldra 100 jaar bestaan. Het werd gesticht door Nol Gerrit sen, oorspronkelijk als een pleisterplaats voor hen, die werkzaamheden in de bosschen had den te verrichten, als houthakkers, bosch wachters en jagers. Het huisje werd uitgebouwd tot een flink hotel. Sindsdien is het in 't bezit van en wordt het geëxploiteerd door de familie Bever. De tegenwoordige eigenaar en diens zoon heeten ook Nol, een afkorting van Adolf. Omstreeks den 20en Augustus, den eigen- lyijken jubileumdag, zal in het hotel een gezellige herinneringsbijeenkomst, gehouden worden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van Politie Smeedstraat, uit* sluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, gouden da mesarmbandhorloge. Politiebureau. Smede- straat; badpak, badmuts en handdoek, van Wale, Rijksstraatweg 46: bril. Wienands, le Vooruitgangstraat 84: badpakken en hand doek, Capteijn, Graafschapstraat 31; duif, Vennik. Seringenstraat 20; hond, Kennel Thornwood, van 't Hoffstraat 93: heeren- hoed, v. Lindberg, Reigerstraat 23: honden. Asyl, Ridderstraat 11; Katten, idem idem; portefeuille. Evers, Sparrenstraat 22; porte- monnaie met inhoud. Hart. Busken Huet- straat 19; rijwielplaatje. Westendorp. Tndi- schestraat 85: kindertaschje met inhoud. Jansen, Dreef 20: spaarzegels, v. d. Linden, Pijnboomstraat 100. EXAMEN HAARL. REDDINGSBRIGADE. In de gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart is het technisch gedeelte van het examen voor diploma A van de Haarlemsche Reddingsbrigade afgenomen. Dit gedeelte bestaat uit: gekleed te water gaan in hurk- val, 20 M. zwemmen daarna duiken in water van circa 3 M. diepte, een pop van den bodem opduiken en deze over een afstand van 20 M. in kopgreep vervoeren en aan den wal brengen; verder de verschillende bevrijdings grepen enz. Vervolgens ongekleed uitvoeren: Na opper- vlakkigen duiksprong, zonder eerst boven te komen 10 M. onder water zwemmen, daarna wederom in hurkval te water gaan en een drenkeling vervoeren in 5 verschillende gre pen, telkens over een afstand van 10 M„ daar na met oppervlakkigen duiksprong te water gaan 100 M. zwemmen in schoolslag en 50 M. in rugslag en dit af te leggen binnen 5 mi nuten. Dinsdag- en Woensdagavond werd het theoretisch gedeelte van dit examen afgeno men. De examen-commissie bestond uit: mevr. SchmidtMusier; mevr. A. Perry- Meyer en den heer R. J. Rohlfs. De commissaris van politie, de heer E. H. Tenckinck, gaf door zijn tegenwoordigheid blijk van belangstelling, bij het afleggen van dit examen. De geslaagden zijn: P. J. Beunder, C. v. d. Burg, J. T. Eggink. J. A. van Huis, W. de Koning en G. W. Klopper, allen verbonden aan het Haarlemsch Politiecorps. Daar in tegenstelling met verschillende andere plaat sen, het in Haarlem nog geen verplichting is dit diploma te bezitten is dit voor de Haar lemsche politie zeer zeker wel dubbel te respecteeren, dat zij zich er geheel vrijwillig op toegelegd hebben dit diploma te behalen. Eén agent van politie zal in den loop van de volgende week nog het theoretisch gedeelte afleggen. Verder slaagde mejuffr. F. Rouwenhorst. .H Wielenga en de heeren B. van Berk; C. B. Kauling, A. F. T. Kempen, A. Meyer, E. Metse laar en P. A. M. Vaumont. VRIJZ. DEM. JONGEREN ORG. De afdeeling Haarlem van de Vrijzinnig Democratische Jongeren-Organisatie besluit het vergaderseizoen met een eenvoudigen feestavond, waarop tevens het 12>2-jarig be staan der afdeeling herdacht zal worden, op Zaterdag a.s. in Rozendaal te Overveen (eind Zijlwegi. Op dezen avond zal de heer J. C. Deering algemeen secretaris der organisatie spreken over de waarde van de Vrijzinnig Democra tische gedachte voor de jongeren. Verder zal er zang en declamatie zijn. Dansen tot slot. PRIJSVRAAG ANEGANG-VEREENIGING. Gisteren heeft de trekking plaats gehad ter toewijzing van de prijzen voor de prijsvraag uitgeschreven in de Reclame- en propaganda- week van de Anegangvereeniging. Het publiek werd n.l. verzocht te bepordeelen, welke firma de mooist verzorgde en tevens meest tot koo- pen noodende etalages ten toon stelde. Uit de vele ingekomen inzendingen bleek, dat de Fa. Hommen Co., Anegang 38 40 de meeste stemmen op zich vereenigde. Onder diegenen, die hun stem op deze firma uitbrachten, zijn de 3 beschikbaar gestelde prijzen verloot, waarvan de uitslag is als volgt: lste prijs (f 10) C. Rijk, Platanenlaan 4, Bloemendaal; 2de prijs (f 7.50) M. H. M. Hok- keling. Stationsplein 8 Haarlem; 3de prijs (f 5) E. van der Steur, Aelbertsbergstraat 12, Haarlem. De prijzen bestaan uit bons, in te wisselen tegen winkelgoederen bij de leden der Ane gang Vereeniging. Deze bons worden den prijs winnaars toegezonden en zijn geldig tot uiter lijk Zaterdag 11 Juli 1935. ZEELIEDENSTAKING TE MARSEILLE GEëINDIGD. MARSEILLE, 26 Juni. (Reuter). De sta king der zeelieden is geëindigd. Verschillen de passagiersschepen zullen vandaag de ha ven verlaten. LAWNTENNIS. TOURNAMENT „DE HOOGE BERG". Op de banen van „de Hooge Berg" aan de Pijlslaan wordt van 27 Juni—5 Juli een onder ling tournament gehouden voor de spelers der banen. De inschrijvingen zijn mede in verband met het 5de lustrum, zeer groot; er zullen zeer vele fraaie partijen te zien zijn. Speciaal zal er fel worden gestreden om de wisselbekers, voor dames- en heeren-enkel. Zooals gewoonlijk is er één klasse: de ver liezers gaan over in de troosti-onde. Dit is ook het geval voor de junioren. De wedstrijden staan onder leiding van den heer F. van Riet, bijgestaan door een perma nent comité. Voorbeurs te Amsterdam. De nieuwe disconto-verlaging van de Bank van Frankrijk heeft op de internationale wis selmarkt een verdere ontspanning te voor schijn geroepen. Deze disconto-verlaging toch wordt beschouwd als de uiting van het doel bewuste optreden van de Fransche regeering bij de tenuitvoerlegging van haar econo mische programma, waarvan de verlaging van den algemeenen rentevoet het kenmerkende punt is. De zich wijzigende situatie op de wissel markt kwam hedenmorgen vooral tot uitdruk king in de vaste stemming van den Neder- landsche gulden tegenover de toonaangevende valuta's. Vooral de Britsche ponden verkeer den scherp in reactie en vielen na op circa 7.40 te zijn geopend terug tot 7.39 1/4 a 7.39 >/2. Dollars waren op 1.47 3/8 a 7/16 eveneens aanzienlijk lager. Belga's golden 24.89 a 24.91. Fransche francs waren 24.89 a 24.91. Waar het particuliere disconto tot 3 0/0 daalde werd een verdere verlaging van de rentetarieven der Nederlandsche bank niet uitgesloten ge acht. Het niet-officieele effectenverkeer ken merkte zich door zeer kleine omzetten. De locale waarden werden vrijwel uitsluitend vertegenwoordigd door koninklijken, die wat lager werden afgedaan. Van de Amerikaansche shares gaven Ana conda's, U.S. Steels en Betlehem Steels ge ringe affaire te aanschouwen, waarbij de koersten ten opzichte van gisteren iets lagei kwanien te liggen. BEVERWIJK De autobusdienst naar de badplaats. Vergunning van Ged. Stalen thans overbodig geworden. De vereeniging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin heeft tot gevolg gehad, dat de autobusdienst naar Wijk aan Zee niet langer als een intercommunale ver binding kon worden aangemerkt, maar on der het locale verkeer moest worden gerang schikt. Deze autobuslijn was vanaf 1 Mei niet meer afhankelijk van de vergunning en het toezicht van Ged. Staten, maar van het ge meentebestuur, dat ten aanzien van de locale lijn goedkeuring moet verleenen aan dienst regeling, tarieven enz. Het gemeentebestuur heeft aan de N.V Autobusonderneming v.h. Waterdrinker ver gunning verleend tot het inwerking brengen en houden van een autobusdienst naar Wijk aan Zee. Deze vergunning werd verleend on der verschillende voorwaarden terwijl de dienstregeling en de tarieven aan de goed keuring van B. en W. werden onderworpen. Naar wij vernemen is van de besprekingen tusschen den ondernemer en het college de onlangs ingevoerde tariefsverlaging het ge volg geweest. De vergunning van Gedeputeerde Staten blijft noodzakelijk voor den zomerdienst, die door deze firma naar de gemeente Velsen gereden wordt. Hiervoor is de vroegere vergunning thans door Ged. Staten gecontinueerd. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Loggers: Sch. 69 f 310; KW. 34 f 460. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.74—0.43. Tongen per K.G. f 0.730.48. Kleine schol per 50 K.G. f 144. Schar per 50 K.G. f 2,60. Kieine poon per 50 K.G. f 1.50. Pieterman per 50 K.G. f 8. Groote gullen per 50 K.G. f 7,50. Kleine gullen per 50 K.G. f 4. De Haarlemsche School vereeniging bericht, dat een aanmerkelijke CONTRIBUTIE VERLAGING is doorgevoerd. Inschr. nieuwe leerl. dage' bij den Directeur, Florapark 14. Haarlem. Tel. 14236 Opleiding voor H. B. S.. Gymnasium en Lyceum. Kleine Klassen (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 Juni. Bevallen 22 Juni: K, E. Scheelings—Nemet- schek, d.; 24 Juni: J. E. H. Schouten—de Weerdt, d. 25 Juni: H. C. Mulder—Boudewijn, z.; M. S. HardebilZomer, z.; M. L. Rikkers—Proot, d.; T. J. Drost—Folmer, d.: 26 Juni: E. W. Wolzak v. d. Aa, d.; D. E. Stroo CloeckEvers, d. VORIGL KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEEN1NGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 H 9&U - - - - 4 pCt. Nederl. Indië 03*4-7/, - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschland 1930 (Youngleening) 18H Youngleening (met ver- 21k - */t 20% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Ï17H Handel Mpij. Cert van 132*4 f250 Koloniale Bank 45 Ned. Ind. Handelsbank 113% Rotterd Bank 109 - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 21M v. Berkels Patent 38*4 Calvé Delft Cert. 57% - Ned Ford ex. 40 afst 203% - Philips Gloeil. Gem.Bezit I74J., 172*4-173 172*4 172**-% 17il* 114 Vf- 113% 114 - 113*4-% 113Vs TABAKKEN. Deli Batavia 186 184-187 184 Deli Maatschappij <37 238*v 243* 244** 242 242 Senembah 223 -** '32** SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 18A 1*4 - Scheepvaart Unie 46% 47*4 47*4 Koninkl. Paketvaart 102*4 104 Rotterdamsche Lloyd 40** - Maatschappij Nederland 35H 44 Holland—Amerika lijn 50 - - PETROLEUM. 273% 272*4 - *4 IO 273*4 272*f—273 Perlak Petr - - Shell Union ICk io V» - 1016 Continental Oil 18%—«4 19% 19 9*i 9*4 - CULTUUR MAATSCH. H. V. A 257 - 259 59*4 2C0*4 59*4 >m-k Java Cultuur 128 - - Ned Ind Suiker Unie 108 Vorstenlanden -0% - - - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern Tel and Tel. 9 87/, 87/, 8*4 9 Anaconda 21 V 0% -21V - Bethleh Steel 2%— S0*4-M 3C% 30% 30% Cities Service \~h 3 Vu 3% - Gew Steel 39% 38*4 - U. S. Steel 393/t - '7*4 h 7*4-% - Kennec Copper 23 g 22$-4 - Radio Corp 7*a - - RUBBERS. Amsterd Rubber 122*4 123s-. 126*4 *4 1*6*4 6*4 126 *4 Dell Bat Rubber 68** 72** - 72-** Indische Rubber 96V* 97*4 98** 64 b8 Kendeng Lemboe 128** 129 129** - Serbadjadi 65 - 68 Rotterdam Tapanoeli 42 - - Bandar Rubber 109-110 113*4 Preanger Rubber 493/4 51 Java Caoutch 88** 907 Sumatra Rubber 142** - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 20% 208A Wabash Railroad 1% HA Union Pacific 80% Chic Wilwaukee 4% Missouri Kansas Texas 5% 4*4-5 4%-% - MIJNBOUW. Alg Explor. MIJ - Redjang Lebong 202 Billiton n - - PROLONGATIE. 4H - 3H - 3*4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 15