NOG SLECHTS 3 DAGEN Huldiging Ch. C. Wolff. BUITENGEWONE KWALITEITEN FRANS PERQUSN haarlem gr. houtstr. 162 Het defouqwfaste 53e Jaargang No. 16260 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 27 Juni 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: F. W. PEEREBOOM UITGAVE LOUKENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR IWdrrdacteur- ROBERT PEEREROOM. en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOUKENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand f 1.10, per 3 maanden ƒ3.25. franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week ƒ0.05, p. maand ƒ0.22, p. 3 mnd. ƒ0.65, franco p. post ƒ0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38818 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1-5 regels ƒ1.75. elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op asr^ag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes 2do hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-. Duim 250.-. Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.- Arm- of Beenbreuk f 3<L ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere ger het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. gelden onze laagste Voorjaarsprijzen. Bestel dus nog spoedig onze Prijzen incl. O. Bel. BELGISCHE kwalafm. 30/50 ƒ1.85 20/30 ƒ2.— LIMBURGSCHE kwal30/50 1.70 20/30 1.85 Voor bestellingen TELEFOON 10212. (Adv. lngez. Med.) Bij zijn 25-jarig jubilé als Raadslid. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 27 Juni. Wat nu? De Negus is in Genève aangekomen. Eden, Delbos, Massigli zijn ook in Genève aangeko men. De sancties zullen er worden afgeschaft, en verder behoeft men zich ook geen illusies te maken. Niemand maakt er zich illusies van. Zelfs het domme afgeven op het instituut Vol kenbond is verstomd. Velen schijnen in te gaan zien dat dit instituut, als zoodanig, Juist de eenige schepping is die in haar hand vest den goeden weg aangeeft en die tot red ding uit den chaos zou kunnen leiden. Wie bederven den boel? Staten, leden van den Volkenbond. Men kan de Abessinische ellende nu defini tief gaan liquideeren en den uitgeputten Ne gus zijn laatste illusies omtrent Europa ont nemen, maar blijft er na dit alles nog veel te verscheuren? Het zou trouwens geen in druk meer maken ook. Er zijn in dit vrucht bare jaar al zooveel verdragen geschonden en verplichtingen verloochend dat niemand meer iets anders verwacht. De sensatie is er af, het maakt nauwelijks indruk meer. Ook in de bui- tenlandsche pers is een moede afmatting waarneembaar. Wij weten het nu wel: van het recht van den sterkste en zoo, en van zwart dat wit genoemd wordt in fraaie rede voeringen en van het „prestige" van groote mogendheden, dat plotseling van geen belang schijnt te wezen als het voordeeliger is er maar niet over te praten. De ervaring leert evenwel, dat op zulk een periode van totale inzinking een gunstiger conjunctuur volgt. Er zijn het is herhaalde lijk in deze rubriek betoogd groote stroo mingen in de wereld ontstaan, die men wel tijdelijk kan afdammen maar niet blijvend bedwingen. Telkens breken zij weer los en overstroomen de dammen. Daarom, hoe ge vaarlijk alle voorspellingen ook schijnen, voor- zie ik een nieuwe machtige beweging voor in ternationale reconstructie in het najaar. Men kan daarom spottend lachen en de schouders ophalendat hindert niet. Het ontwikke lingsproces der laatste jaren is onmiskenbaar voor ieder die verder kijkt dan het onmiddel lijk gebeuren, verder ook dan de nieuws-sen- saties van een paar maanden, en de dan weer dalende, dan weer stijgende curve der gebeur tenissen is blijven volgen. Ik vermeet mij te herinneren aan diverse stijgingen: aan het beleggen der Ontwape ningsconferentie, aan de internationale be zetting van het Saargebied en de afwikkeling van het plebisciet, aan de oplossing van het gevaarlijke conflict HongarijeJoego-Slavië na den moord op koning Alexander, aan het besluit tot het nemen van sancties tegen ItaliëEr zijn er meer te noemen. Gij zult zeggen: welke daadwerkelijke verbeteringen zijn daarmee thans bereikt? en ik geef u toe: geene. Maar al die gebeurtenissen wa ren nieuw, historisch ongekend, uitingen van nieuwe stroomingen en een nieuw streven in de wereld. Dat streven is niet uitgeput. Allerminst. Het werkt onvermoeid door, ge steund door de overtuiging van talloozen die weigeren zich te laten ontmoedigen en die niet oppervlakkig redeneeren. Er zijn din gen ondernomen, gepoogd, soms volbracht, die geen vorige generatie ooit heeft durven of kunnen aanpakken. Welnu, op die basis zal het verder gaan. De historie staat niet stil en maakt evenmin rechtsomkeert om het Verleden nog eens een 1 visite te brengen. Er herhalen zich wel oude dingen, maar niet dan in voortdurend con flict met nieuwe. Wij gan nooit het Verleden tegemoet, maar altijd de Toekomst, al laat Alfred Rosenberg nóg zooveel vuren op heuvels ontsteken in zijn lichtelijk komieke vereering van het oer-Germaansche heidendom. Tenslotte hebben de machten der vernie tiging ook nog niet veel bereikt. Er is nog geen oorlog in Europa uitgebroken, er dreigt geen onmiddellijk gevaar voor al wordt hij ons sinds 1930 jaarlijks voorspeld, en de „generale preventie" van deze ramp heeft dus nog niet zoo kwaad gewerkt. Het schijnt wel goed daar eens de aandacht op te vesti gen. De ramp die niet uitgebroken is, kan nog altijd voorkomen worden. Weldra zal het nu zaak zijn, de nieuwe gunstige conjunctuur te baat te nemen, het psychologische oogen- fblik te begrijpen en weer vorderingen te maken. Die zijn op til. R. P. HIT VAN WOONWAGENBEWONER MISHANDELD. Bij de politie te Heemstede werd door een woonwagenbewoner aangifte gedaan, dat zijn hit in den nacht van Donderdag op Vrijdag uit het woonwagenkamp was ontvreemd. Later werd bedoelde hit echter teruggevon den in deze gemeente, echter met afgesne den manen en staart. Door de politie wordt naar den dader gezocht. Heden vierde de heer Ch. C. Wolff zijn zilveren jubilé als Raadslid. Zooals men weet maakte hij eerst deel uit van den Scho- tenschen Raad. waarna hij na de annexatie in 1927 tot lid van den Haarlemschen Raad gekozen werd. Vanmorgen óm 12 uur werd de jubilaris in de versierde oude raadszaal op het Stadhuis gehuldigd. De jubilaris en mevrouw Wolff waren van huis gehaald door den heer M. A. Reinalda, wethouder, en Mr. F. A. Bijvoet, voorzitter der Rechtsche Raadsfractie. In de oude raadszaal waren behalve vele raadsleden ook de burgemeester en de wet houders aanwezig, verder de secretaris eenige hoofden van dienst en verschillende hoofd ambtenaren. In verband met het uur was het voor de raadsleden die buiten de stad hun werkkring hebben moeilijk om aanwezig te zijn. Boven dien was pas de laatste dagen bekend ge worden dat er een ontvangst ten Stadhuize zou plaats hebben, zoodat enkelen reeds voor dat uur andere plichten op zich genomen hadden. Dit was dan ook de reden dat voor de soc. dem. raadsfractie de heeren Mr. H. O. Drilsma en D. J. A. Westerveld als vertegenwoordigers dezer fractie waren aangewezen. Het woord werd gevoerd door Mr. F. A. Bij voet. voorzitter der Rechtsche Raadsfractie, die de volgende rede hield: Het is altijd een goede gewoonte geweest om op iemands feestdag zooveel mogelijk alles te doen en na te laten, wat de feesteling gaarne zag gedaan en nagelaten. Ditmaal is met die gewoonte gebroken. Ware zij gevolgd, de jubilaris zou hier niet zitten en wij zouden hier niet staan. Instantelijk heeft de heer Wolff ons doen verzoeken zijn jubileum vol komen onopgemerkt te doen voorbijgaan. Dit teekent Wolff ten voete uit. Harde, stoere werker, man niet van woorden, doch van daden: een man, die er nimmer voor terug schrikt met stuggen. onverzettelijken wil na te streven, wat hij goed en passend acht, die niet rust, totdat hij heeft bereikt, hetgeen naar zijninzicht bereikt moet worden; een man, die niet zichzelve zoekt en die dan ook het liefst zich onzichtbaar zou maken en uit den gezichtskring zou willen verdwijnen, wanneer hem het gevaar dreigt in het volle licht dei- huldigende publieke belangstelling te worden geplaatst, opdat toch maar niet uit het feit, dat hij een publieke uiting van waardeering over zich heeft laten komen, het vermoeden zou kunnen worden geput, dat hij ooit ge dachte, die hem volkomen vreemd is iets anders heeft gezocht en nagestreefd dan het dienen van het publiek belang met ter zijde stelling en uitschakeling van eigen persoon. Juist het uitdrukkelijk verzoek van den ju bilaris om niets te doen op zijn jubileumdag. heeft den doorslag gegeven om in allen ge valle een herdenking te organiseeren. Vijf en twintig jaren zijn thans verstreken sedert dien gedenkwaardigen dag van 27 Juni 1911, waarop de heer Wolff, die zich had laten overreden om zich in oud-Schoten candidaat te doen stellen voor den gemeenteraad, in de stellige overtuiging, dat hij bij het toentertijd nog heerschende districtenstelsel toch niet zou worden gekozen, tot zijn schrik en ontstel tenis des avonds moest vernemen dat hij de meerderheid der stemmen op zich had ver- eenigd. Dien dag zette Wolff zijn eerste schrede op het glibberig pad der politiek. Hij heeft die schreden gezet en is ze blijven zetten rustig en vast, met zekerheid en zonder aarzeling, zonder uit te glijden, recht voor zich uit, zon der af te wijken. Schoone redevoeringen, naar den eisch dei- welsprekendheid rhythmisch opgebouwde vol zinnen zijn in de annalen van Wolff's politieke leven niet terug te vinden; wat echter wel gevonden wordt, is een sterke, groote.werk kracht, een rustige zelfverzekerdheid, een krachtig aanpakken. Moeilijke oogenbiikken en dagen heeft Wolff in de jaren 19201927, toen hij wethouder van Schoten was, gekend: er waren situaties, die veel tact en krachtig doorzettingsvermogen, een heldere kijk op den toestand en een reso luut ingrijpen noodzakelijk deden zijn. In dergelijke omstandigheden ontplooide zich in Wolff dat stoer eigen, ik zou haast willen zeggen dat koppige, in den goeden zin genomen, dat den aan zijn grond gehechten landman zoo menigmaal te zijnen gunste kenmerkt. Er wordt en, geenszins geheel ten onrechte dikwijls geklaagd over het teveel aan rede voeringen, die in openbare lichamen gehou den worden; wien dit verwijt moge treffen, Wolff zeker niet. Het ware met de werkzaamheden van den stenograaf en van den drukker van het ver slag van het gesprokene van den Haarlem schen gemeenteraad droevig gesteld, wanneer er niets dan Wolffen in den Raad zouden zit ten. Wie de verdiensten van Wolff zou willen uitmeten naar het aantal bedrukte bladzijden, dat zijn redevoeringen in het officieele ver slag beslaan, zou evenwel bedrogen uitkomen en een ganschelijk verkeerde maatstaf aan leggen. Wolffs verdiensten liggen niet op het ter rein van het. naar buiten optreden; Wolff werkt in stilte; hij werkt achter de coulissen van het openbare. Doch daar is zijn invloed dan ook groot. Wie zal nauwkeurig schetsen de vele en belangrijke diensten, die de ju bilaris als lid van de Commissie van Open bare Werken, met zijn groote kennis van de gronden en terreinen in Haarlem aan de gemeente heeft bewezen? Wolff heb ik zelden of nooit zich boos zien maken of uit zijn gelijkmatig humeur zien geraken. Wolff heeft dat rustig-zekere over zich. dat een kenmerk is voor den geestelijk-even- wichtigen mensch. die. levend in en door een rotsvaste overtuiging, met zekeren gang den tred door het leven gaat. Een stijlvol leven! Als men Wolff ontmoet, dringt zich on weerstaanbaar de indruk op: „dit is een ge lukkig mensch", die op sterke vaste beginse len zijn leven heeft opgebouwd, die èn in zijn gezin èn in zijn werk de volle bevredi ging van zijn streven vindt. In dit verband past hiermede een woord van hulde aan mevrouw Wolff, die als zorg zame echtgenoote en moeder de familie- en gezinssfeer heeft weten te scheppen, die ieder gezinslid met een weldoende warmte omgeeft en die voor de regelmatige, rustig- evenwichtige ontplooiing van karakter en gaven zóó onmisbaar is te achten. Als wij in Wolff mogen begroeten den be scheiden. zich nooit op den voorgrond drin genden, harden werker, dan is dit 'n verdienste die niet alleen aan Wolff zelf, doch ook aan mevrouw Wolff behoort toegerekend te wor den, die mede den sfeer creëerde, waarin gaafheid van karakter, rustige en kalme be zonkenheid, rotsvaste overtuiging, levensze kerheid, hun beste voedingsbodem vinden. Geachte jubilaris, het is mij een voorrecht geweest deze enkele woorden tot U te mogen richten; het was mij een vreugde in het pu bliek te mogen spreken tot een man als U, wiens werkkracht, wiens rustig-zekere levens gang mijn bewondering afdwingt. Moge het U gegeven zijn temidden van Uw rijk en prachtig gezin nog vele en vele jaren van geluk te smaken, dan ben ik er zeker van, dat ook de gemeente Haarlem nog vele en vele jaren van uw kennis en helder inzicht zal kunnen profiteeren. Moge de goede God, in Wien gij zoo'n on wankelbaar vertrouwen hebt, U en de Uwen rijkelijk zegenen! Aan den jubilaris werd namens de Recht sche raadsfractie een ets van de Cathedraal ,.St. Bavo" aan de Leidschevaart aangebo den. Anders huldigt de RechtscheRaadsfrac- tie een jubilaris meestal met bloemen, maai de heer Wolff zit altijd in de kinderen Flora's, zoodat nu een andere vorm van hul diging gekozen werd. De heer M. de Braai sprak als nestor van den Raad. De heer de Braai zei, dat het hem verheugde dat hij de overtuiging had bij het aanbieden van zijn gelukwenschen, de vertolker te zijn van allen in den Raad. Eerst was spreker bang geweest, dat hem daartoe niet in het openbaar gelegenheid zou zijn gegeven, daar immers gevreesd werd, dat de heer Wolff zich aan elke huldiging op publiek terrein, hoe be scheiden dan ook, zou onttrekken. Maar het feit, dat gij niet alleen over u zelve beschikt, maar ook aan de gemeenschap behoort, heeft getriomfeerd." "Daarop vervolgde de nestor: Namens den Raad van Haarlem feliciteer ik u met dit jubileum. Het is waar niet de volle 25 jaar heeft onze Raad het voorrecht gehad U tot zijn leden te kunnen rekenen, maar het is even waar, dat ook het Schotensche gedeelte van die 25 ja ren zoo aan de geschiedenis van Haarlem is verbonden, dat ze ten volle medetellen, te meer nog daar gij ook in die periode de be langen van onze goede stad hebt gediend, als ware het een profetie van de toekomst. Geheel in uwen geest wil ik het kort ma ken. Trouwens wanneer ik nu nog meer zou spreken zou het niet anders kunnen zijn dan een nabootsing van dat wat anderen op zoo'n uitnemende wijze hebben gesproken of ge schreven. Wees overtuigd van de hartelijke sympathie van ons. uwe collega's, en laat mij eindigen met den wensch, dat het U tot in lengte van dagen gegeven moge worden de belangen onzer goede gemeente te dienen op de U eigene voorbeeldige wijze onder Hooger zegen tot heil van onze goede burgerij en bevrediging van U zelve. Aan mevrouw Wolff werden bloemen aan geboden. Verder waren in de oude raadszaal nog ver schillende bloemstukken opgesteld. Daaronder waren bloemenhulden van het gemeentebestuur, de Vrijzinnig Democra tische Raadsfractie en van de Sociaal Demo cratische Raadsfractie. Na de toespraken werd eerewijn en koffie' aangeboden. Daarna bestond er gelegenheid om den ju bilaris geluk te wenschen. Van het stadhuis wapperde ter eere van den jubilaris de vlag. Enquête onder Nederlandsche zakenmenschen over Devaluatie. 37 n/o voor, 61 tegen. Het weekblad „De Zakenwereld" heeft een enquête gehouden onder Nederlandsche za kenmenschen over devaluatie. Aan 13.250 zakenmenschen werden de vra gen gezonden. Van 2729 werd antwoord ont vangen. 1001 inzenders beantwoordden de vraag of devaluatie gewenscht wordt met „ja", 1669 antwoordden „neen", terwijl 59 de vraag geen oordeel gaven. 37 pet. verklaarde zich dus voor devaluatie, 61 pet. tegen devaluatie, terwijl 2 pet. blanco stemde. Bij deze enquête werden nog 9 vragen ge steld. Allereerst: Verwacht gij. dat de artikelen, waarin gij han delt (met uitsluiting van direct uit het bui tenland geïmporteerde waren), of de waren, die gij produceert, of de diensten, welke gij be wijst. in prijs zullen stijgen als gevolg van devaluatie? 62 pet.: ja, 19 pet.: neen, 19 pet blanco. Zoo ja. verwacht gij dan, dat die prijsstijging zal opwegen tegen stijging der kosten grondstoffen, arbeidsloonen, enz. welke met devaluatie gepaard zal gaan, rekening hou dend ook met een eventueele afzetverminde- ring bij stijgenden prijs, zoodat per saldo de winst in uw bedrijfstak zal toenemen? 28 pet.: ja, 43 pet.: neen. 29 pet, blanco. Acht gij vergrooting van den afzet en dus verruiming van werkgelegenheid in uw be drijfstak als direct gevolg van devaluatie waarschijnlijk, wanneer alle overige omstan digheden gelijk blijven? 37 pet.: ja. 49 pet.: neen, 14 pet. blanco. Of gelooft gij ook aan de in de vorige vraag genoemde gevolgen, indien bijv. door ophef fing van bestaande contingenteeringen, resp. verzwaring der handelsbelemmeringen elders (als uitvloeisel van devaluatie in Nederland) de marktpositie zou veranderen? 25 pet.: ja, 36 pet.: neen. 39 pet, blanco. Meent gij, dat de koopkracht van den con sument meer zal verminderen door devaluatie dan door verdere aanpassing op andere wijze, a. voor loontrekkenden? b, voor genieters van „vaste inkomens"? Voor a: 46 pet,: ja, 29 pet.: neen, ,15 pet. blanco. Voor b: 61 pet.: ja, 25 pet.: neen, 14 pet. blanco. Indien gij devaluatie niet wenschelijk acht, meent gij dan. dat de weg uit de crisis gevon den moet worden door zooveel mogelijk de na tuurlijke economische krachten te laten werken onder opheffing van allerlei crisis maatregelen der regeering, die de „saneering" wellicht tegenhouden? 49 pet.: ja. 18 pet.: neen. 33 pet. blanco. Of meent gij, dat voor de saneering de aan passingspolitiek der regeering moet gaan: a. in de richting van sterke bezuinigingspo- litiek bij den staat en andere overheden? b. dat zij veel dieper moet ingrijpen door een politiek van „consequente deflatie"? c. en dat zij daarbij mag ingrijpen in parti culiere contracten, o.m. schuldverhoudingen? Voor a: 65 pet.: ja, 13 pet.: neen, 22 pet, blanco. Het woord is aan De Montesquieu: Zoodra één staat zijn leger vergroot, gaan de andere sta ten dat ook doen. zoodat men er niets mee bereikt dan den gemeenschappelijken onder gang. Voor b: 27 pet.: ja, 37 pet.: neen, 36 pet. blanco. Voor c: 15 pet.: ja, 59 pet.: neen, 26 pet. blanco. Indien gij devaluatie wenschelijk acht, dient deze dan naar uwe meening te geschieden: a. met 10—20 pet. van de goudwaarae van den gulden? b. met meer dan 20 pet. van de goudwaarde van den gulden? Voor a: 3 pet.: ja, 27 pet.: neen, 70 pet. blanco. Voor b: 32 pet.: ja, 14 pet,: neen, 54 pet. blanco. Acht gij, afgezien van de voor- of nadeelen, welke devaluatie voor uw eigen bedrijfstak zoude hebben, in het algemeen devaluatie in het belang van onze nationale welvaart? 37 pet.: ja, 61 pet,: neen, 2 pet. blanco. PERSONALIA. Aan het Canisiuscollege afd. gymnasium is geslaagd voor diploma B de heer N. Dan- kelman te Haarlem. Heden slaagde voor het propaedeutïsch exa men, electrotechnisch en natuurkundig inge nieur aan de Technische Hoogeschool te Delft de heer F. Hekker, alhier. MODERNE WONINGEN te koop f cOOO.— JUNOPLANTSOEN te huurf 34.— per maand S. VELDKAMP, Van Dortstraat 90 Telefoon 16375. (Adv. lngez. Med.) Radiodistributie Haarlem. Radio kan niemand missen. Evenmin een groot bedrag. Daarom is de distributie iets, wat niemand missen mag. NIEUWE GRACHT 5 - TELEFOON 10010. (Adv. lngez. Med.) De Italiaansch-Abessynische kwestie naar de Assemblée verwezen. pas 4 De zeven neutrale landen verlangen verster king van het handvest van den Volkenbond. pag. 4 Vrees voor een opstand in Transjordanië. pag. 4 In de Belgische Kamer is het wederom ru moerig toegegaan. pag. 4 De bestemming van het batig saldo van het Nationaal Crisis Comité. pag. 3 Heemsteedsclie werkloozen verzetten zich te gen de nieuwe steunnormen. pag 2 De huldiging van den heer Ch. C. Wolff bij zijn 25-jarig raadslidmaatschap. pag. 1 Het locale port wordt verlaagd. pag. 2 Drie nieuwe wereldrecords zwemmen in de Ver. Staten. pag. 6 Bioscopen. pag. 8 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Wat nu? pag. 1 Mr. E. Elias: Een paar indrukken van het Utrechtsche Lustrum. pag. 3 Van onzen Geneefschen correspondent: De twintigste Internationale Arbeidsconferen- tie. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: De oer-Germaan als voorganger der beschaving pag. 12 Van onzen Berlijnsclien correspondent: Olym pisch voorspel te Berlijn. pag. 12 Van onzen Londenschen correspondent: De gevallen hecrschcr. pag. 12 Amy Groskamp-ten Have: Nederlandsche voornamen. pag. T Van onzen Parijschcn correspondent: De ont voering van een Prinses. pag. 1 Van onzen Londenschen correspondent: Nieuws van de Engelsche filmmarkt. pag. 7 Financieele Kroniek: Het experiment in Frankrijk. pag. 9 J. H. de Bois: Litteraire Kantteekeningen. pag. 8 Jhr. dr. J. C. de Mollerus: Maxim Gorki's ge boortestad. pag. 5 Amy Groskamp-ten Have: Een vrouw schrijft pag. 5 H. D. Vertelling: „De moeilijke opdracht", door J. P. Baljé. pag. 5 Plaat van de week. pag. 3 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 11.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1