WATERPOLO HOCKEY KORFBAL MAANDAG 29 JUNI 1936 HAARCE M'S DAGBEAD 8 Wedstrijden Haarl. Reddings brigade. Hoog woei de vlag van de H. R. B. boven de zwemschool aan de Houtvaart uit. toen Zon dagmiddag" daar de Nationale wedstrijden in zwemmend redden gehouden werden; het weer was ideaal. Deelnemende brigades kwamen uit Aals meer. Amsterdam, Bloemendaal, Enschedé, Haarlem, Heemstede, Rotterdam en Zaan dam; de Politienummers waren bovendien uit stekend bezet, beter dan ooit. De jury bestond uit deheeren; Joh. M. Schmidt voorz. kamprechter, A. H. de Bruyn Jr. star ter, mej. H. Haase, seer,, E. G. Gras, secr. der jury en de leden mevrouw A. PerryMeyer, mevrouw C. E. Schmidt—Musier, J. Keniper en A. J. Meyerink. De heer Schmidt opende de wedstrijden met een hartelijk welkom. De uitslagen zijn als volgt: 25 M. schoolslag gekleed voor meisjes van 12 tot en met 14 jaar: 1. Beppie Druyf 24.1 sec.. 2 Lientje Rus 25.6, 3. M. Grötjes 23.8. Idem voor jongen: 1. L. R. Bongers 23.4 sec., H. Vastenou 25.3 en 3. Leo van Bakel 26.2. Idem voor jongens van 15 tot en met 18 jaar I. H. C. Adding 25.9, 2. A. Poelman 26.8, 3. P. van Schooten 27.2 sec. Idem voor meisjes: 1. Nel v. d. Kaai 24.2, 2. Willy Compier 25.8, 3. A. Kampman 26 sec. 100 M. vrije slag zwemmen gekleed voor heeren: 1. F. Beekman, A.R.B. 1.30.2, 2, R, J. Rohlfs, H.R.B. 1.39,6, 3. P. van Oostveen, AR.B. 1.47.2 en 4. J. H. Licher, A.R.B. 1.50.2. Idem voor dames: 1. H. Haase, H.R.B. 1.46.4, 2. D. Stakman, R.R.B. 2.7.4 en 3. C. Houben, H.R.B. 2.17. Bordjes opduiken: grootst aantal bordjes in Koristen tijd: Dames: 1. J. Steenhof, Heemst. R.B. 2 bordjes 13 8 sec., 2. J. van Houten Zaand. R.B. 2 bordjes 17.4 sec., 3. C. Broers, Heemst. R.B. 2 bordjes 23.1 sec., 4. T. Broek man. Heemst. R.B. 2 bordjes 24 sec. Heeren: 1. Th. Koningsbruggen. H.R.B. 6 bordjes 37.6 sec., 2. W. Ebbelaar, Zaand. R.B. 6 bordjes 40.6 sec.. 3. P. Vaumont. H.R.B. 5 bordjes 32.8 sec., 4. J. H. Licher, A.R.B. 4 bord jes 43.2 sec. 50 M. zwemmen gekleed, waarvan de eerste 25 M. in schoolslag gevolgd door 25 M. met ongekleede drenkeling: heeren: 1, C. H. Vrugt. H.R.B. 54 sec.. 2. R. A. Wessels, Rott. R.B. 57~8, 3. R J. Rohlfs, H.R.B., 58.6, 4. F. Beukman, A.R.B. 59.2. Dames: 1. mevrouw de Wee. A.R.B. 1.9.2, 2. A. Cnos-sen. A.R.B. 1.10.4, 3. Hermien Haase, H.R.B. 1.11.4, 4. C. Majoor, A.R.B. 1.12.4, 5. C. Assink—Evers, Ensch. Brig. 1.16.1 50 M. schoolslagzwemmen in uniform voor politie en anderen: 1. (buiten mededinging) R. A. Wessels, brandweer Amsterdam, 50.8; politie 2. A. Kammer, Amst. 57.4; 3. M. C. Breetveld, Amst. 58.2; 4. K. Hansen, Amst. I.6.4. Haarlemsche politieagenten: 1. G. W. Klopper, 1.7.2; 2. H. W. Jonker 1.7.6: 3. J. van Huis 1.8: 4. C. van den Burg 1.10.6. Estafette 4x50 M. vrije slag, gekleed: 1. Haarl. R. Brig. 3.17.4; 2. Heemst, R. Brig. 4.38.4. 50 M. gekleed zwemmen voor dames boven 30 jaar: 1. S. DijkstraVan Baren, H.R.B. 1.3.8: 2. Jo HoutenKoning, Zaand. R. B. 1.12.9: 3. R. C. Hermanides, Zaand. R. B. 1.22: 4. Mevr. Thuisvan Eerden, H.R.B. 1.26. Heeren boven 35 jaar: 1. E. Kammer. A.R.B. 54.6; 2. J. A. van Huis. H.R.B. 57.6; 3. J. M. Ma joor. A.R.B. 59.3: 4. J. M. Kemper. H.R.B. 59.4. Estafette 4 x 25 M. gekleed zwemmen met on gekleede drenkeling, gemengde ploegen: 1. Haarl. R.B. 2.46.6; 2. Zaand. R.B. 3.1; 3. Ensch. R.B. 3.5.4. Extra prijs voor de brigade, die in punten telling het hoogste aantal behaalde: 3 punten voor eerstgeplaatste, 2 punten voor 2 ge plaatste, 1 punt voor 3 geplaatste: 1. Haar lem 26 punten; 2. Amsterdam 15; 3. Zaandam 9; 4. Heemstede 6; 5. Rotterdam 2: 6. En schedé 1 punt; Aalsmeer en Bloemendaal geen punten. Na afloop reikte de voorzitter de prijzen j uit. Als een aardige bijzonderheid vermelden we nog, dat de heer Atze Lahaise, die ongeveer 15 jaar geleden een trouw lid der Haarlemsche Brigade was en daarna naar Canada vertrok, de wedstrijden bijwoonde. De heer Schmidt sprak den heer Lahaise op hartelijke wijze toe. Schoolzwemfeest in Groenendaal. Eegunstigd door fraai zomerweer hield de Heemsteedsche zwem en poloclub H.P.C. Za terdag haar jaarlijksche schoolzwemfeest. Niet, minder dan 140 scholieren hadden zich opgegeven. Plet bestuur van H.P.C. had zooveel mogelijk de deelnemers gesplitst in zwemmers van ver- eenigingen en zoogenaamde niet-leden, daar het altijd weer blijkt, dat leden van zwem- vereenigingen betere tijden maken dan de niet leden. Te 3.15 uur werd begonnen met 25 meter schoolslag voor meisjes L.O. De 2e serie was vrij spannend. Ada Stoker gaf mej. R. Mühlhaus niet veel toe. Mej. Miep Leffelaar werd 1 in een tijd van 22.2 sec., 2. mej. R. Mühlhaus zelfde tijd en 3 mej. Ada Stoker in 22.4 sec. In afdeeling B behaalde het H.P.C.-lid mej. Henny Bakker den eersten prijs, tijd 20.8 sec.; tweede werd mej. F. Klaassen. Bij hetzelfde nummer voor jongens L.O. waren de tijden slechter als bij de meisjes. Al leen J. Möhlman die eerste werd. maakte een beteren tijd en wel 21.6 sec., 2. J. Rensen 22.6 sec.; 3. Rïjmert Los 23 sec. In de afdeeling B. behaalde Johny Wijk huizen den eersten prijs; tijd 23 sec. Thans volgde 25 meter vrije slag jongens L.O.. Hier bleek een zeer goede zwemmer bij te zijn. Bubi Jarman zwom dezen afstand in den zeer fraaien tijd van 14.8 sec. 2 werd Frits de Geest, tijd 16.6 sec.; 3. Wint Eteysel 19 sec. De 50 meter vrij slag meisje U.L.O. was in 3 afdeelingen. Afdeeling A: 1 mej. Truus Schulz 56.8 sec. 2. mej. N. van Keimpema 59.4 sec. Afdeeling B: 1. mej. J. van Zoelcn 40.4 sec.; 2. mej. A. Schimmel 49.8 sec. Afdeeling C.: Hier ging mej. C. Kamstra alleen over de baan. Zij maakte een tijd van 40.4 sec. Ook de 50 meter vrije slag jongens U.L.O. was in 3 afdeelingen. Afd. A: 1 W. Richel, tijd 43.8 sec.; 2. H. Vet ter. 54 6 sec.; 3. Rijburg 57.2 sec. Afd. B: 1. P. Kramer tijd 35 sec.; 2. J. Uiten- boogaard. 42.2 sec. In afd. C zat wat meer spanning. De strijd ging tusschen J. Harteveld en de Waterratten- man J. Nieuwenhuizen. De laatste won in een tijd van 34.6 sec.; 2. <T. Harteveld 35.8 sec. Thans kwamen de aardigste nummers van het programma: de estafette's 4 X 25 M. vrije slag. Bij de meisjes ging de strijd voornamelijk tusschen de Bronsteeschool en de Dreefschool. Tot de 4de zwemster ging de strijd gelijk op, echter de laatste zwemster van de Dreef school mej. Henny Bakker wist een voor sprong te nemen, dien zij tot het einde be hield. 1. Dreefschool (Annie Schippers, Paul Knep- pers. Ada Stoker en Henny Bakken tijd 1 min. 27.2 sec.; 2 Bronsteeschool 1 min. 31.4 sec.: 3. Voorwegschool, tijd 1.37.8 sec. Bij het zelfde nummer voor jongens was veel minder spanning. Hier werd de Dreefschool met groot verschil lste. 1. Dreefschool (Fr. de Geest, Wim Steysel, Roel Koiter, Dick Krijsgman) 1 min. 8 sec.; 2. Voorwegschool 1 min. 24 sec.; 3. Nic. Beets- school 1 min. 41 sec. Hierna gaven enkele leden van H.P.C. een demonstratie van verschillende zwemslagen, n.l. den schoolslag, rugcrawl, borstcrawl en de butterfly, welke laatste zwemwijze direct bij de jeugd insloeg, na afloop zagen wij dan ook enkele jongens en meisje ernstige pogin gen doen, om de butterfly te zwemmen. Mej. Ans Neve liet nog enkele goed geslaagd sprongen van den toren zien, waarna 't pro gramma werd voortgezet met hindernis zwem men. Men moest eerst door een fietsband duiken, daarna onder een bak door, en vervolgens een wortel afhappen. Vooral het wortelhappen viel voor de meesten niet mee. Uitslag meisjes L.O. Afd. A: 1. Paulientje Knippers, tijd 53.2 sec.; 2. Nel v. d. Bos, 1 min.; 3. Tine Meijer, 1 min. 0.6 sec. Afd. B. jongens L.O.: 1. Rijmert Los 48.6 sec.; 2. Jaap van Heerde 49.6 sec.; 3. Roel Koiter 55.6 sec. Meisjes U.L.O.1. Elsje Rijnbende 48.6 sec.; 2. Gladys de Carpentier 50.6 sec.; 3. W. Keijzer 52 sec. Jongens U.L.O.: 1. Grondhout 32.4 sec.; 2. J. Uitenboogaardt 40 sec.: 3. F. Vrugt 45 sec. Na afloop reikte de voorzitter van H.P.C., de heer Verspoor, met een toepasselijk woord de prijzen uit. Nieuw wereldrecord. Tijdens te Kopenhagen gehouden zwem wedstrijden slaagde de Deensche zwemster Frederiksen er in, met een tijd van 22 min. 36.7 sec. een nieuw wereldrecord te vestigen op de 1500 meter vrije slag. Het oude record stond op naam van mevr. L. Knight-Wingard (V.S.) met een tijd van 22 min. 39.2 sec.. dat juist een dag te voren op haar naam had gebracht. De H.P.C.-dames blijven op den goeden weg voortgaan. Van A.D.Z 2 werd met bescheiden cijfers gewonnen (21>, doch de punten zijn binnen. Dat D.W.R. van het eerste zevental van Nereus verloor, is geenszins te verwonderen, want de Nereus-dames behooren mèt H.P.C. tot de sterksten der tweede klasse. Met Zignea wil het nog steeds niet vlotten. Wanneer van Nereus 2 gewonnen was, dan zouden de Haarlemsche dames de laatste plaats verlaten hebben. Helaas, de reserves van de Zaansche club wonnen met 21. Er schuilen in het Zignea-team toch te veel goede krachten om definitief onderaan te komen. De heeren van Kring Haarlem blijven uit stekend werk leveren. Haarlem behaalde een jelijk spel tegen het sterke Dolfijn, hetgeen een fraaie prestatie is. H.P.C. deed het nóg beter door in Amsterdam tegen den afdeelingskampioen van de vorige seizoenen. Het IJ, gelijk te spelen. Over enkele weken komt Het IJ naar Groenendaal. Als H.P.C. dan wint, waarop een groote kans is, want thuis zijn Braam c.s. welhaast onver slaanbaar, dan kan vermoedelijk de kam pioensvla g worden geheschen. In de eerste klasse B. is H.Z. P.C. wederom de sterkste. De Hagenaars zijn de competitie begonnen met de gedachte, dat dit seizoen wel een einde zou komen aan de reeks kam pioenschappen, want vijf van de zeven spelers, die in 1935 speelden, moesten vervangen wor den, waaronder Van Aalst en Van Heeteren. In de afgeloopen week werd van den sterksten tegenstander, ZIAN, eveneens uit den Haag afkomstig, met 5—3 gewonnen. Ook de reserves der club van Lecointre blijken het polo-spel tot in de finesses te kennen. De belangrijkste ontmoeting in de tweede klasse, die tusschen D.W.R. en H.V.G.B. werd dank zij de grootere schotvaardigheid, door D.W.R. gewonnen. Aan beide zijden was het spel van goed gehalte. H.V.G.B. leed haar eer ste nederlaag, terwijl D.W.R. nog geen enkel punt verspeelde tot dusver. H.V.G.B. maakte de 4—2 nederlaag tegen D.W.R. weer goed door aan het einde der week de Ham met niet min der dan 6—1 te kloppen. Het programma voor deze week is als volgt: Dames Tweede Klasse: 30 Juni ZigneaD.W.R. 30 Juni Nereus 2A.D.Z. 2. 1 Juli D.W.R.—A.D.Z. 2. 2 Juli Nereus 1H.P.C. Heeren Eerste Klasse A: 30 Juni HaarlemDolfijn. 2 Juli Het IJ—L.Z.C. 6 Juli H.P.C.Haarlem. Heeren Eerste Klasse B: 30 Juni Zian—Zwemlust. 2 Juli MaasU.Z.C. 5 Juli ZianMaas. Heeren Tweede Klasse: 30 Juni D.J.K.Nereus. 1 Juli D.W.R.—D.J.K. 2 Juli H.V.G.B.—Neptunus. 2 Juli de HamNereus. Heeren Derde Klasse: 2 Juli V.Z.V.Frissche Morgen. Heeren Reserve Eerste Klasse: 6 Juli H.P.C. 2—Het IJ 3. Heeren Reserve Tweede Klasse: 2 Juli H.Z. P.C. 4—H.V.G.B. 2. 2 Juli H.Z. P.C. 3—Zian 4. 5 Juli Zian 4H.Z. P.C. 3. Heeren reserve derde klasse: 30 Juni Haarlem 2H.V.G.B. 3. De Zignea-dames, die nog geen enkel punt hebben weten te bemachtigen, ontvangen be zoek van D.W.R. Wij vreezen, dat ook deze ont moeting op een nederlaag voor Zignea uit loopt. D.W.R. speelt Woensdag a.s. wederom, n.l, tegen de reserves van de Amsterdamsche Dameszwemclub. In Amsterdam werd destijds met den oneven goal verloren, zoodat er weinig krachtsverschil tusschen deze teams is. D.W.R. heeft nu het voordeel van eigen terrein en zal o.i. wel revanche nemen. H.P.C., dat één punt meer heeft dan Nereus, gaat de sterke Zaansche dames in eigen huis bestrijden. Vorige week werd in Heemstede met 21 gewonnen, hetgeen werkelijk verras send was. Laat H.P.C. nu weer voor een ver rassing zorgen, dan is het kampioenschap practisch gesproken binnen. Er hangt veel af van dezen wedstrijd, dat is duidelijk. „Haar lem" heeft twee zware wedstrijden in het vooruitzicht. A.s. Dinsdag te half negen wordt in Sloop's open inrichting tegen Dolfijn ge speeld, een sterke ploeg, waarvan Hölsken c.s. niet gemakkelijk zullen winnen. De uitwed strijd tegen H.P.C., die in het Sportfondsen- bad wordt gespeeld, is nóg lastiger dan de ontmoeting tegen Dolfijn. H.P C„ dat wederom zoo'n fraaie kans op het afdeelingskampioen- schap heeft, zal zich wel tot het uiterste inspan nen om twee punten op „Haarlem" te behalen. Ongetwijfeld hebben de Heemstedenaren de beste kansen, doch dat het een walkover voor de kampioenspretendenten wordt, betwijfelen we. In de tweede klasse komen de Haarlemsche tweede-klassers D.W.R. en H.V.G.B. één keer in het water. D.W.R. speelt Woensdagavond i aan de Houtvaart tegen D.J.K.. den oud-eerste klasser. De Amsterdammers hebben een uit stekend zevental, doch zij missen een schutter. Bij D.W.R. daarentegen is het onderdeel schie ten buitengewoon goed verzorgd. De midden voor Kollerie is. dank zij de intensieve trai ning, welke hij met de spelers van het Neder- iandsch zevental ondergaan heeft, in topvorm. Doelman Mousset, de oud-internationaal, zal Woensdagavond warme handen krijgen. Wij gelooven dat D.W.R. wint. H.V.G.B. zal goed doen Neptunus. dat tot dusver weinig heeft gepresteerd, niet te onderschatten. Uit de re sultaten der laatste wedstrijden blijkt, dat Neptunus zich herstelt. Wint H.V.G.B. weder om, dan blijft zij de gevaarlijkste concurrente van D.W.R. Uitslagen Kring Haarlem. Ie klasse: H.P.C. 5Haarlem 3 H.V.G.B. 4—D.W.R. 3 2e klasse: Halfweg 1—H.Z.V. 1 3e klasse: V.Z.V. 3—Zandvoort Halfweg 2—D.W.R. 4 Adspiranten A; V.Z.V. a—H.P.C. a H.V.G.B. a—V.Z.V. a Adspiranten B: H.P.C. b—K.Z. H.V.G.B. b—V.Z.V. b 3—6 1—0 2—3 1—1 4—1 1—1 4—1 0—0 Olympische ploeg op het Kennemer Lyceum. Als voorbereiding voor de komende landen- wedstrijden tegen Afghanistan en België speelde Zondagmorgen de Olympische hockey- ploeg op het. terrein van het Kennemer Ly- ce.um. De elftallen stelden zich aldus op: Wit: De Looper, De Waal, Wester kamp, C. v. d. Haagen, Scheffer. Ankerman, J. v. d. Haagen, Bollee, A. de Roos, Doyer, De Jong. Blauw: Sparenberg. Heybroek, v. d. Berg, Schnitger, P. Gunning, v. Lierop, v. d. Haar, De Looper, de Lange, Groenendijk, Fesevur. Wit bevatte dus de Olympische achterhoede met Westerkamp als invaller voor Tresline, terwijl Blauw de Olympische voorhoede en half-linie bevatte. Het weer was voor hockey te warm, maar als proef voor de Olympische hockey-spelen was het prachtig. De proefneming is dan ook uit nemend geslaagd en Zondag 5 Juli a.s. zal op denzelfden tijd en plaats een herhaling plaats vinden. Het Blauwe team was het meest aanvallend. De voorhoede en half-linie speelden een systematisch opgebouwd goed spel, waaruit vooral ook routine bleek. Gunning vooral ex celleerde weer op den rechtervleugel met zijn uiterst snel en toch volkomen beheerscht spel, zoodat tallooze malen fraaie voorzetten van zijn stick kwamen. De Olympische verdediging in de Witte ploeg had dan ook veel werk. In dit milieu viel Westerkamp zeker niet tegen, vooral omdat De Waal en De Looper wel eens beter gespeeld hebben. De Haarlemmer Scheffer als midhalf in de witte ploeg voldeed, al was zijn partner v. d. Haar als spil in de blauwe ploeg toch beter. De mid voor A. de Roos in de witte ploeg toonde weer zijn dash en doorzettingsvermo gen, zijn nuttig spel werd beloond met zijn op neming in het Olympische gezelschap, zoodat hij de reis naar Berlijn zal mogen meemaken met zijn clubgenoot P. Gunning. Voor de rust had het Blauwe team eerst een 2—0 voorsprong, dank zij twee doelpunten van v. d. Berg. Een tweetal strafcorners werden door A. de Roos en C. v. d. Haagen ingescho ten, zoodat half-time met 22 kwam. In de tweede helft maakte v. d. Berg weer op fraaie wijze 3—2, maar A. de Roos maakte op even mooie wijze gelijk. Door een doelpunt van Schnitger werd het 4—3. NED. KORFBALBOND. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. DeetosBlauw Wit (35) Zaterdagavond werd te Leiden de beslissen de wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland tusschen Blauw Wit en Deetos ge speeld. De strijd eindigde met een 5—3 over winning voor Blauw Wit, die dus kampioen van Nederland werd. Over den strijd het vol gende: Te 7 uur floot de heer mr. H. W. Vliegen be ginnen. Deetos won den opgooi. De Dordtenaren ondernamen direct een snellen aanval; mej. Sleicher schoqt op den rand. Blauw Wit kreeg toen een weinig de over hand. De Amsterdammers schoten uit alle standen. Na 6 minuten schoot de Amsterdam sche aanvoerder van verre fraai in. In midden en verdediging bleef Deetos zwak; het initia tief bleef bij Blauw Wit. Daarbij speelden de Amsterdammers zeer fel. Na een vrij langdu- rigen Deetos-aanval schoot Wedemeijer han dig in (11). Vlak erna werkte de Cocq van Dehvijnen Jr. er een bal in. De stand was alzoo 12. Blauw Wit bleef sterker. De Amsterdammers waren vooral sneller in hun opbrengen en ze vingen beter. Mej. Voordenberg wist zich her haaldelijk keurig vrij te maken, maar haar schot faalde. Hoewel Deetos in deze periode meer schoten loste, dan Blauw Wit, waren de attaques der laatste gevaarlijker. Gildemees- ter schoot van ver; Seits liet hem begaan en het was 1—3. Even na de hervatting zag W. de Jong zijn kans schoon toen zijn tegenstander gevallen was; stand 14. Deetos kreeg duidelijk over wicht. De Dordtenaren schoten veel. Ze scho ten slecht, maar hadden ook pech. In deze periode wist Blauw Wit door De Jong te doelen (15). Daarna speelden de Dordtenaren vinniger, verkregen overwicht. Ten slotte kon Seits bin nen 5 minuten twee fraaie doelpunten maken (3—5). De Amsterdammers konden geen overwicht meer krijgen. Mej. Voordenberg wist zich goede kansen te scheppen maar se bleef te slecht schieten. Zoo kwam het einde met 35. HAARL KORFBALBOND T. H. B. Secretaresse: R. Roose, Zomerkade 137. Gespeeld 24 Juni: T.H.B. IIOosterkwar- tie II 2—3. Te spelen: niets, zoodat we Woensdagavond allemaal komen om te oefenen. Voorgesteld als lid: Mej. Cath. Beers. Heem stede en bmej. A. Lieffering, Heemstede door mej. M. Lieffering en H. Roose. NEDERL CRICKETBOND. Haarlem-V. 0. C. Wederom heeft Haarlem een nederlaag ge leden; het begint er nu voor onze stadgenoo- ten donker uit te zien. Ook nu weer werd met een flink verschil verloren, doch het mag als een verblijdend teeken beschouwd worden, dat de runs nu eens niet door het vaste drietal Healy. De Ruig en De la Mar gemaakt werden. Eindelijk kwamen nu eens enkele andere bats- men los; Haarlem was niet gelukkig, dat juist nu de genoemde batsmen alle drie faalden, zoodat tenslotte nog niet aan een hoog totaal gekomen kon worden. Met bowlen was Maas eindelijk weer eens in goeden vorm; hij nam dan ook de meeste wickets en wanneer het fielden beter was ge weest, zou hij ook beslist nog betere cijfers ge had hebben. De andere bowlers brachten er echter weinig van terecht, vooral De Ruig bleek totaal uit vorm te zijn. Maas koos na het winnen van den toss eerst fielden; zoodoende openden Dubru'en Gibb de V.O.C.-innings, op het bowlen van De Ruig en Maas. Reeds dadelijk werd Maas zeer voorzich tig bespeeld, doch De Ruig bowlde zoo een voudig, namelijk vele full-pitches aan de leg- side, dat de batsmen kans zagen, de score zeer snel op te voeren. De1 30 was dan ook spoedig bereikt, maar even daarna was het, hoewel Maas verreweg het beste bowlde, toch De Ruig, die het eerst succes had en nog wel met een full-pitch, die Dubru recht in zijn handen terug sloeg, na een goede 15 gescoord te heb ben. Verburg. die hierna in kwam, was niet ge lukkig, door reeds in het begin van zijn in nings den eersten goed gepitchten bal van De Ruig te krijgen. Deze was hem dan ook te machtig en deed zijn midstump duikelen. Van Herwaarden wist echter weer stand te houden en aan Gibb den noodigen steun te verleencn. Vooral Gibb laat uitstekend,batten zien; van hem komen de meeste runs. Inmiddels heeft Maas voor De Ruig al eenige andere bowlers, met name Boeree en Van Dalsum, geprobeerd, doch zonder succes, daar ook zij veel te veel aan de legside bowlen. Maas is de eenige, die constant goed door blijft bowlen; op 69 heeft hij eindelijk verdiend suc ces, als hij Gibb met een bijzonder fraaie off- break bowlt. Gibb had een zeer goede 38 achter zijn naam. Van der Eb speelt hierna al een zeer eigen aardige innings, met vele catches achter het wicket, die echter alle not out gegeven worden. Zoo weet hij eenigen tijd stand te houden, maar lang duurt het niet, want tenslotte is het Voogd, die hem op het bowlen van Maas ach ter de palen inrekent. Vier runs later is het ook de beurt van Van Herwaarden om te ver trekken, na een nuttige 23 runs gescoord te hebben. De Ruig ving hem op square-leg van een keiharden slag op het bowlen van Maas. Evën lijkt het nu of de bowlers de overhand zullen krijgen, want zoowel Terwiel als Van Eek kunnen het zelf niet tot de dubbele cijfers brengen, doch Beijers en Nieuwenburg weten dan weer stand te houden. De score stijgt nu echter weer regelmatig; eerst op 141 heeft Van Dalsum eindelijk suc ces, als hij Beijers op zijn eigen bowlen zeer fraai laag bij den grond vangt, voor een ge lukkige 33. Nieuwenburg slaat er hierna nog even flink op los, doch hij ziet aan den anderen kant eerst Ruighaver en even later Kramer, op het bowlen van Kleefstra resp. Rijpma, spoedig na elkaar verdwijnen, waarbij vooral vermelding verdient de fraaie vang van Rijpma, waarvan Ruighaver het slachtoffer werd. Als het totaal op 193 sluit, blijft Nieuwenburg met een ge lukkige 36 not out. Haarlem opent hierna met Kleefstra en Healy op het bowlen van Terwiel en Van Her waarden. Kleefstra is er al dadelijk goed in en ziet kans in een snel tempo voor de runs te zorgen. Healy doet het wat kalmer aan; zoo zijn er dan ook reeds 27 runs, als Healy met den laatsten bal voor de thee voor slechts 6 runs kan verdwijnen. Met de thee is de stand dus 1 voor 27. Na de thee komen er spoedig nog 8 runs bij, doch dan volgt er een schrikbarende collapse; op 35 vallen maar liefst 4 wickets, waaronder dat van Kleefstra voor een zeer goede 20. zoo dat het er met een stand van 5 voor 35 plotse ling zeer ongunstig uitziet. Dit wordt zelfs nog erger, als eerst op 39 ook het wicket van Van den Bergh en 2 runs later dat van Van Dal sum valt. Allart en Rijpma weten hierna ech ter erger te voorkomen en door de bowlers aanvallend te bespelen, de score regelmatig op te voeren. Zoo wordt het van 7 voor 41, 8 voor 88, als Rijpma voor een zeer nuttige 27 door Verburg aan de boundary op het bowlen van Van Herwaarden wordt gevangen. Boeree doet hierna ook zeer nuttig werk. door aan Allart ook zeer langen tijd den noodigen steun te verleenen. Deze ziet inmiddels kans, zijn 50 te halen, doch onmiddellijk hierna komt er een einde aan zijn zeer fraaie innings, daar Ver burg zijn tweede vang doet en Aliart kan ver trekken. Maas wordt direct door Terwiel ge bowld. zoodat het totaal op 133 sluit. Boeree bleef met een zeer nuttige 10 not out. De volledige scores luiden als volgt: Innings van V.O.C.: Th. Dubru. c. and b. P. de Ruig z 15 Th. Gibb, bowled A. Maas 38 H. Verburg, bowled P. de Ruig 4 F. v. Herwaarden, c. P. de Ruig. b. A. Maas 23 M. J. v. d. Eb, c. J. Voogd, b. A. Maas 9 G. Beyers, c. and b. F. van Dalsum 33 A. Terwiel, c. K. Rijpma, b. A. Maas 9 F. v. Eek, c. B. Kleefstra, b. A. Maas 9 A. Nieuwenburg, nott out 36 F. Ruyghaver, c. K. Rijpma, b. B. Kleefstra 1 F. Kramer, c. H. Boeree, b. K. Rijpma 2 Wides 2 Byes 10 Leg byes 2 No balls Innings van Haarlem: B. Kleefstra. c. v. Eek, b. Terwiel 20 H. Healy. c. Dubru, b. Verburg 6 H. de la Mar, bowled F. v. Herwaarden 2 P. de Ruig, bowled A. Terwiel 0 J. Voogd, bowied A. Terwiel 0 A. v. d. Berg, l.b.w., b. F. v. Herwaarden 2 J. Allart. c. Verburg, b. Nieuwenburg 50 F. van Dalsum. run out 0 K. Rijpma, c. Verburg, b. F. v. Herwaarden 27 H. Boeree, not out 10 A. Maas. bowled A. Terwiel 0 Wides 0 Byes 9 Leg byes 6 No balls 1 Totaal 133 W. 4 3 1 Bowlingcijfers: O. M. R. A. Terwiel 22 Vz 9 31 F. v. Herwaarden 19 5 34 H. Verbrug 3 5 Th. Gibb 4 19 M. v. d. Eb 2 17 G. Beyers 3 9 A. Nieuwenburg 2 12 V. V. V.-Rood en Wit. Prachtig all-round spel vail Yates en Van der Togt. Voor de tweede maal in dit seizoen is het Rood en Wit gelukt, de overwinning te be halen op V.V.V., doch het was nu een veel spannender match, dan de vorige week aan de Spanjaardslaan. Het is een dag geweest van zeer goed cricket aan beide zijden en verder een geweldige spanning, daar het laatste V.V.V.-wicket zes minuten voor tijd viel terwijl de Amsterdam mers nog slechts 8 runs noodig hadden voor de overwining. Rood en Wit, dat den toss gewonnen had en eerst was gaan batten, scoorde het zeer goede totaal van 204. Dit was voornamelijk het werk van Yates en Van der Togt. Vooral de Engelschman speelde, behoudens een vrij gelukkig begin, weer een schitterende innings van 70 runs(8 x 4 en 3 x 6)het zeer talrijke publiek apprecieerde dit prachtige batten zeer Doch ook Van der Togt verleende aan Yates zeer goeden steun. Het kwam tus schen deze beide batsmen tot een stand van over de 100 runs. Van der Togt scoorde 44 runs (7 x 4). Na den stand 7 voor 159 speelde de Rood en Wit staart zóó flink, dat het totaal 204 werd. De innings van W.V. was voornamelijk die van Alders en Chr. Engel. Deze beide jeugdige spelers hebben werkelijk voortreffe lijk batten laten zien. Vooral de 17-jarige Engel, die de vorige week aan de Spanjaards laan ook reeds een mooie 52 uit 80 makte, belooft een uitstekend batsmen te worden. Zijn drives door de covers en recht vooruit, zijn prachtig, terwijl goed voetenwerk gepaard met snel reageeren, hem een vrijwel ondoor dringbare verdediging geven. Hoe goed Yates en Van der Togt ook 2jA uur lang op hem bowlden, zij vermochten Engel's wicket niet te veroveren. Toen zes minuten voor tijd het laatste V.V.V .-wicket onder een geweldige spanning viel, bleef Engel met een, door slechts twee kansen ontsierde, prachtige 85 not out. Het V.V.V.-totaal sloot op 196, dus 8 runs onder dat- van Rood en Wit. A.s. Zondag speelt Rood en Wit aan de Spanjaardslaan tegen H.C.C. II. Dit belooft een goede strijd te worden, daar de Haarlem mers langzamerhand ingespeeld raken en dan voor iederen tegenstander gevaarlijk zijn. De volledige scores luidden: lste innings van Rood en Wit I. J. W. v. d. Bogaardt bowled H. Jeuken 11 W. Kramer c. J. C. Grootmeyer bowled A. v. Stuyvenberg 0 W. Yates bowled H. Jeuken 70 A. v. d. Togt c. W. Roodenburg bowled A. v. Stuyvenberg 44 Jhr. B. Th. Elias c and bowled A. v. Stuyvenberg 1 F. Nordbeck bowled J. C. Grootmeyer 16 P. C. Hagenaar l.b.w. bowled H. Jeuken 4 M. Gobets bowled J. C. Grootmeyer 3 J. P. v. Baasbank c J. J. Alders bowled H. Jeuken 13 G. M. v. Schouwenburg not, out 20 Mi-. F. A. Davidson c. J. C Grootmeyer bowled H. Jeuken 6 Extra's 11 Totaal 204 Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. v. Stuyvenberg 21 4 61 3 H. Jeuken 17 2 67 5 W. Roodenburg 6 0 21 0 J. J. Alders 55 1 29 0 J. C. Grootmeyer 3 1 15 2 lste innings van V. V. V. I J. J. Alders c. G. M. v. Schouwenburg bowled A. v. d. Togt 45 W. Roodenburg bowled A. v. d. Togt 4 Chr. Engel not out 85 A. v. Stuyvenberg c. M. Gobets bowled W. Yates 17 C. E. Alandt bowled A. v. d. Togt 11 H. Jeuken c. A. v. d. Togt bowled W. Yates 10 W. v. d. Laan bowled W. Yates 0 E. Keulemans bowled A. v. d. Togt 0 D. v. d. Keilen c M. Gobets bowled A. v. d. Togt 0 J. C. Grootmeyer bowled W. Yates 6 Th. Keulemans bowled W. Yates 0 Extra's 18 Totaal 196. Bowlingcijfers Rood en Wit: W. Yates 2S2/3 6 68 5 A. v. d. Togt 26 3 76 5 P. C. Hagenaar 1 0 14 0 Mr. F. A. Davidson 2 0 20 0 DE OVERIGE EERSTE KLASSERS De wedstrijd Hermes-D.V.S.H. C. C. I werd volgens verwachting door de Hagenaars gewonnen met 95 runs op de eerste innings. Verder valt in dit seizoen de eerste innings overwinning in de eerste klas te noteeren. Dat heeft H. C. C. II gisteren klaargespeeld tegen V. R. A. De Haagsche reserves wonnen met innings en 67 runs. De stand der eerste klasse. SH G s <D Totaal 193 gesp. a> tri es ho B 73 u 0 t* TH i a Bowlingcijfers O. M. R. W. H. C. C. I 6 6 0 0 0 0 12 A. Maas 26 10 70 5 h c. c. n 7 3 1 3 0 0 12 P. de Ruig 16 3 52 2 V. 0. c. 7 3 0 3 2 0 9 h. Boeree 3 13 V. R. A. 3 2 0 4 1 1 7 F. van Dalsum 4 2 5 1 Rood en Wit 5 2 0 0 3 0 4 J. Allart 6 18 V. V. V. 7 0 0 3 4 0 3 B. Kleefstra 4 13 1 Haarlem 6 1 0 0 5 0 2 K. Rijpma 12/3 8 1 H. d. V. s. 4 0 0 1 3 0 X

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12