ARLEIt Th. M. Ketelaar f MOOIE FOTO's AKKERTJES# Haarlem's Kinderkoor zingt voor Haarlemsche Gebrekkigen. MAANDAG 29 JUNI 1936 HAARLE M'S DAGBLAD S Diefstal en heling van scheepsbenoodigdheden. Zes en twintig arrestaties. Voor ruim f 2000 ontvreemd. De rivierpolitie to Rotterdam heeft in de laatste veertien dagen in to taal 26 personen gearresteerd in ver band met diefstal en heling van scheepsbenoodigdheden ten nadeele van twee Rotterdamsche firma's. Tien personen zijn in het Huis van Bewaring opgesloten, terwijl tegen zestien anderen proces-verbaal is op gemaakt wegens schuldheling. In totaal werd gedurende de laat ste anderhalf jaar voor ruim een paar duizend gulden aan dekkleeden en andere scheepsbenoodigdheden ontvreemd. Eenige weken geleden werd aan de rivier politie te Rotterdam mededeeling gedaan, dat sedert geruimen tijd touw en staaldraad in Rotterdam werden verhandeld tegen prij zen, waarvoor deze artikelen in werkelijkheid niet kunnen worden geleverd. Daar dit de politie zeer verdacht voor kwam, werd besloten een onderzoek in te stellen. Toen men inmiddels over nadeer in lichtingen de beschikking had gekregen, be gaf de politie zich in den nacht van 9 op 16 Juni jl, aan boord van het schip van den 48-jarigen beurtschipper A. A. uit St. Phi- lipsland, dat aan de Spaansche kade te Rot terdam lag. De politie vond aan boord van bedoeld schip een partij touw en staaldraad, een waarde vertegenwoordigende van ruim tachtig gulden. De partij werd in beslag ge nomen, terwijl de beurtschipper A. A. in be waring werd gesteld. Op het bureau van de rivierpolitie verklaarde deze aanvankelijk, dit partijtje goederen van een hem onbe kenden man gekocht te hebben op de Spaan sche kade. Na voortgezet verhoor deelde de man mede. een en ander gekocht te hebben In een café aan de Nieuwe Haven, waar de 48-jarige caféhouder A. C. hem in contact had gebracht met den verkooper. die de goederen tevens zou vervoerd hebben. Op 10 Juni d.a.v. werd A. C. aangehouden en als verdacht van heling opgesloten. Op aanwijzing van bovengenoemden caféhou der kon de politie daarna overgaan tot de arrestatie van twee scheepstuigers, nl. den 56-jarigen J. V. en den 40-jarigen H. G.. die beiden gedurende vele jaren in betrekkin! waren bij een firma in scheepsbenoodigdhe den. welke gevestigd is aan de Boompjes te Rotterdam. Beide mannen hebben bekend, zich sedert geruimen tijd aan diefstal ten nadeele van hun firma te hebben schuldig gemaakt. Het toeval wilde, dat de politie inmiddels ter oore was gekomen, dat op den daarop volgenden dag de 60-jarige beurtschipper A. V. uit Tiel geweigerd had. een partij scheepsbenoodigdheden, die aan zijn wal- huisje aan de Boompjes bezorgd was door J. V. en H. G., ter verzending in ontvangst te nemen. In verband met een en ander rees bij de politie het vermoeden, dat de beurtschip per uit Tiel wel eens bij vorige gelegenheden op dergelijke wijze scheepsbenoodigdheden zou hebben betrokken. Op grond daarvan heeft de politie te Tiel een partij goederen in beslag genoomen. De schipper werd als verdacht van heling in bewaring gesteld. Te vens werd een onderzoek ingesteld in het café van den 45-jarigen C. G. in de omgeving van de Boompjes, waarbij in een kelder van de keuken van dit café een vat olie, eenig gereedschap en een hoeveelheid touw er staaldraad, van misdrijf afkomstig, in be slag werd genomen. De caféhouder C. G. i; daarna in bewaring gesteld. Zoowel uit de verklaringen van beide scheepstuigers als van den caféhouder C. G. kwam vast te staan, dat een groot deel van de ontvreemde goederen mede betrokken werd door den 37-jarigen havenarbeider W. C. B.. die ook wegens heling gearresteerd is. Het bleek, dat de dieven herhaaldelijk aan den havenarbeider W. C. B.. zelfs op bestel ling, goederen hadden geleverd, waarna deze het gestolene bij schippers bezorgde. Hij le verde dus om zoo te zeggen uit voorraad. Na een verder ingesteld onderzoek heeft de politie in Middelburg en Goes bij een aantal' beurtschippers groote hoeveelheden touw en staaldraad in beslag genomen, die van diefstal afkomstig waren. Bij deze beurt schippers werd tevens in beslag genomen een aantal dekkleeden. waarvan verklaard werd, dat zij gekocht waren van W. C. B.. die, naar de herkomst van bedoelde dekkleeden ge vraagd, zeide, ze van een chauffeur van een aan de Boompjes gevestigde huurderij van dekkleeden te hebben gekocht. Naar aanleiding hiervan is de 23-jarige chauffeur J S. aangehouden. Aanvankelijk verklaarde deze. met de geheele zaak niets uitstaande te hebben, maar daarna gaf hij toe. eerst met den 39-jarigen chauffeur J. C. H. S. en toen deze eenigen tijd geleden ont slagen was. met diens collega, den 28-jari- gen J. H. A. S., zich de dekkleeden weder rechtelijk te hebben toegeëigend. Alle drie personen zijn gearresteerd. Mede zijn in de laatste dagen aangehou den een zestiental beurtschippers, meeren- deels uit Zeeuwsche plaatsen afkomstig, die echter, na opgemaakt proces-verbaal wegens schuldheling. op vrije voeten zijn gesteld. Een groot gedeelte van het gestolene is door de politie inmiddels opgespoord. Bijna 40 jaar Kamerlid geweest. Bekend onderwijs-specialiteit. MR. VERSCHUUR RIJKSBEMIDDELAAR. Naar het A.N.P. ter oore komt, is zeer bin nenkort de benoeming van oud-minister mr. T. J. Verschuur tot rijksbeimddelaar in het vierde district te verwachten, ter voorziening in de cacature. ontstaan door het aftreden van prof. mr. P. J. M. Aalberse als zoodanig'. Staatsspoorwegen en H.IJ.S.M. In de Zaterdag te Utrecht gehouden jaar- lijksche vergaderingen van aandeelhouders der N. V. Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschap pij, werden de balans en de winst- en ver liesrekeningen over 1935 vastgesteld, nadat beide vergaderingen op voorstel van den Staat als aandeelhouder, tot eenige wijzigin gen in de door de directie voorgelegde en door den raad van commissarissen goedgekeurde stukken hadden besloten. Het dividend over 1935 werd zoowel voor S. S. als voor H. S. bepaald op 4 pet. Ketelaar (V.D.) Zaterdagmiddag om half vijf is overleden het Tweede-Kamerlid Th. M. Ketelaar. Theodor Matthieu Ke telaar werd 6 Mei 1864 te Amsterdam geboren. Hij koos zich een loop baan bij het onderwijs en liep daartoe de Kweekschool voor On derwijzers af in zijn geboortestad, waar hij van 1882 tot 1897 zich aan de opvoeding van ie jeugd wijdde. In dit aatste jaar werd hij voor den Vrijz. Dem. Bona tot lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal gekozen, waar hij op 21 Dec. 1897 zitting nam. Van deze tak van volksvertegen woordiging is hij tot zijn dood lid gebleven voor den Vrijz. Dem. Bond. Als oud-onderwij zer vond hij zijn taak vooral op onderwijsge bied. Nog tijdens zijn onderwijzersjaren, in 1889, werd hij secretaris van den Bond van Neder- landsche Onderwijzers en redacteur van het orgaan van dien Bond, „De Bode". Hij bleef dit tot 1907 toen hij werd benoemd tot school opziener in het Arrondissement Hilversum, terwijl het zelfde jaar zijn verkiezing tot lid van den Raad der gemeente Amsterdam' bracht. Beide functies gaf de heer Ketelaar op in 1912 toen hij, na een zevenjarig lidmaat schap van de Provinciale Staten van Noord- Holland, werd gekozen tot Gedeputeerde. Als lid van het college van Gedeputeerde Staten heeft hij tot 1923 gearbeid, daarna was hij weder lid van den Gemeenteraad van de hoofdstad, welken hij thans door den dood ontvalt. Van 1925 tot 1927 bekleedde de heer Ketelaar het ambt van Wethouder van onder wijs en kunstzaken. Belangrijk werk heeft de heer Ketelaar ook verricht als penningmeester van het centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Vacantiekolonies, welke functie de overle dene sedert 1906 vervulde. Dit genootschap heeft als teeken van rouw de vlag op alle ko loniehuizen en op het kantoor te Amsterdam halfstok geheschen. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 1 Juli te 12 uur. Op de bergaaf- plaats „Zorgvlied" aan den Amsteldijk te Amsterdam. (Vertrek van de Ned. Herv. Diac. Inrichting, Overtoom 283, te 11.15 uur). De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. DE BACON-UITVOER. Onder voorzitterschap van den heer J. H. W. Pasman uit 's Gravenhage, heeft de groep bacon van de Vereeniging van Ned. Expor teurs van vleesch en vleeschproducten haar algemeene vergadering gehouden in Den Haag. De voorzitter vestigde er in zijn openings rede de aandacht op, dat de minister van Landbouw en Visscherij gemeend heeft het bestaande baconcontract niet te moeten ver lengen. Het ligt in de bedoeling, in het ver volg het slachten voor en het bereiden tot bacon bij inschrijving te doen geschieden. Het zal als een onbillijkheid gevoeld worden, dat de in den loop van jaren en jaren met veel moeite gekweekte buitenlandsche relaties, van de niet voor verwerking in aanmerking komende fabrieken voor hen verloren gaan. Indien dit systeem bij alle producten wordt ingevoerd op dezelfde wijze, hebben wij aldus spr. niets te zeggen, maar waarom de bacon wel en aardappelmeel en suiker bijv. niet? In het jaarverslag wijdt de secretaris uit voerige beschouwingen aan de quaestie van het baconcontract. Voorts wordt vermeld, dat de uitvoer van bacon in de jaren 1932 t.m. 1935 heeft be dragen resp. 49.661.000, 44.951.000. 30.913.000 en 26.256.000 K.G., vertegenwoordigende een waarde van resp. 19, 18, 14 en 13 millioen gul den. Voor het behoud van den rechtsstaat in Nederland. Een Studiegenootschap opgericht. Zaterdagmiddag vergaderde te Amsterdam een gezelschap van professoren, juristen, po litici en anderen, met het doel te komen tot oprichting van een genootschap met een be perkt aantal gekozen leden, welk genootschap zal hebben te strijden voor het behoud van den rechtsstaat in Nederland. Volgens de be doeling der initiatiefnemers zal het genoot schap in de eerste plaats zooveel mogelijk manifesteeren, dat de voornoemde stroomin- jen niet alleen wat het behoud van den rechts staat betreft eensgezind zijn, doch ook overi gens meer punten van overeenstemming ver- toonen, dan op grond der bestaande politieke structuur tot uiting komt. Het voorloopig comité, dat deze vergadering heeft bijeengeroepen, bestaat uit mevr. mr. C. Bakkervan Bosse. mr. N. de Benedit-ty, Prof. Mr. J. A. Eigeman. Prof. Mr. A. C. Josephus Jitta, Mr. F. W. D. C. A. van Hattum, voorloo pig secretaris; dr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello. voorloopig voorzitter: K. Vorrink. Dr. Kappeyne van de Coppello, die de ver gadering presideerde, zette in een inleidend woord het doel van het op te richten genoot schap uiteen. De politieke synthese, die de tijd eischt, moet worden bereikt door verandering van de gezindheid. Het ligt in de bedoeling een genootschap te vormen van ongeveer honderd leden, verdeeld in vijf groepen van ongeveer twintig, onder scheidenlijk toebehoorende tot de Katholieke, Protestantsch-Christelijke, socialistische en rijzinnige volksgroepen, dan wel van onaf hankelijke staatkundige richting. Dit genoot schap zal zich hebben te beraden over prac- tische politieke vraagstukken, ten aanzien waarvan verwacht kan worden, dat overleg tot meer eenstemmigheid zal leiden bij voorkeur slechts wanneer de betreffende materie niet aan het oordeel der volksvertegenwoordiging onderworpen is. Tevens zal een commissie van rechtsgeleerden de gedachte van den rechts staat bestudeeren en formuleeren. De commissie van voorbereiding werd aan- ewezen als voorloopig bestuur, waartoe te- toetraden mr. dr. P. J. Witteman en de heer K. Vorrink. In September zal het genootschap zijn defi nitieven vorm krijgen. Twee kolenschuiten op drift geraakt. Door zuiging van voorbijvarend stoomschip. VELSEN Maandag. Zondagavond geraakten twee naast elkaar aan den lossteiger alhier lig gende dekschuiten, beladen met steen kool voor het pontveer op drift, door dat bij het voorbijvaren van het s.s. Waterland tengevolge van de zuiging de meertouwen afbraken. De beide schuiten waarvan er een neiging toon de om te zinken, dreven bij het zachte Oostenwindje in Westelijke richting. Ze kwamen midden in het Kanaal te liggen, waar ze eerst het binnenko mende s.s. Berenice noodzaakten uit te wijken, om daarna achtereenvol gens in het vaarwater van Rijkspont no. 1, Rijkspont no. 6 en Rijkspont no. 2 te komen, en aldus een kleine stagnatie in den veerdienst veroor zaakten. Na ongeveer een uur onder de oogen van het gezamenlijke pontpersoneel en honderden kijkers aan de Kanaaloevers hun zwerftocht te hebben voortgezet, geraakten de schuiten ter hoogte van het keuringslokaal tegen den onderwal. Toen kwam er een sleepboot, die de zwer vers oppikte en naar hun ligplaats terug bracht. HET BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN FRIESLAND. Naar wij vernemen zal Prinses Juliana zich op 30 Juni a.s. naar Leeuwarden begeven waar zij gedurende eenige dagen haar in trek zal nemen ten huize van den commis saris der Koningin in Friesland, mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten. Het bezoek draagt een particulier karakter Op 2 Juli zal Prinses Juliana zich van Leeuwarden naar Zaandijk begeven om de aldaar naar haar genoemde brug te openen. Jongen steekt zijn vader met een mes. Te Amsterdam heeft een 17-jarige jongen in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn vader met een mes in borst en rug gestoken. Aan vankelijk vreesde men het ergste, doch Zon dag bleek er geen levensgevaar meer te be staan. Vakkundige Afwerking en gebruik van prima materiaal geven Laat ons 1 maal Uw Film ontw. en afdrukken en U BLIJFT klant N.V. Fotohandel v.h. R. v. d. Werf Groote Houtstraat 102. Grootste keuze Camera's enz. Camera's vanaf f 2.50 (Adv. ingez. Mea.j jjjg Zoo'n zakdoosje met "AKKERTJES" in Uw zak kan U veel narigheid en een verloren dag besparen, want "AKKERTJES" helpen snel en goed van allerlei pijnen ai en verdrijven kou, griep, koorts, enz. AKKER-CACHETS Koker met 12 stuk» 62 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 et. (Adv. Ingez. Med.) •n Topprestatie van Europeesehen Automobielbouw I Product van een der oudste en grootste Europeesche automobielfabrieken. Wagens die - vooral in de laats'e |a e - tallooze snelheids- en betrouwbaarheids records veroverden. Oersolide, zuinig g in aanschaffingsprijs. Vraagt uitvoerige brochures. TRUMPF Jr. 1 Ltr. TRUMPF 1.7 Ltr. DIPLOMAT 3 Ltr. 4 cvl. 4 tact. 4 cyl. 4 tact. ROADSTERS - CABRIOLETS LIMOUSINES 2 4 - 5 on 7 persoons Imp. André J. H. Ceurvorit - Amsterdam - Tol. 28300 (Adv. Ingez. Med.) Jaarfeest van „Eenheid door Democratie'. Drukbezochte vergadering op „Frankendael". De Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie heeft Zaterdagavond een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden in het openluchttheater van Frankendael te Amster dam, ter viering van het feit, dat zij een jaar geleden werd opgericht. De algemeene voorzitter der beweging Dr. H. Faber, memoreerde in zijn openingswoord, dat de beweging, die een jaar geleden werd in het leven geroepen door 71 Nederlanders thans reeds 3600 leden telt. Hieruit blijkt, dat ons volk zich de gevaren, die ons land bedreigen, bewust begint te worden. Personen uit velerlei milieu en van allerlei gezindheid hebben zich bij E. D. D. aangesloten en het aantal leden neemt thans regelmatig toe met gemiddeld ruim 25 per dag. In een uiteenzetting van streven en doel der D. D.-beweging bracht dr. Faber in herin nering dat deze. strijdende voor de democra tie en tegen dictatuur, zich daarbij niet be geeft op het terrein van de practische politiek. Zij heeft geen enconomisch programma, doch wenscht de democratische gedachte te ver sterken door voorlichting te brengen over de waarde en beteekenis der democratie, den geest van vitten en haat zaaien te bestrijden en een Nederlandsen eenheidsbesef te bevor deren. dat de vrijheid van gedachte op ieder ;ebied insluit. Spr. eindigde met de woorden: .Als het in de naaste toekomst voor Neder lands vrijheid erop of eronder gaat. dan zul len wij zorgen dat zij erop komt!" (Luid en langdurig applaus). Dr. A. J. van Leusen te Velsen zette uiteen, dat de beweging E. D. D. strijdt op twee fronten, in de eerste plaats tegen ae machten, die de geestelijke vrijheid willen knotten en allen willen onderwerpen aan den wil van den leider, in de tweede plaats tgen alles in eigen gelederen wat de democratie ontheiligt. Het doel der beweging is niet te kortkomingen en fouten te verdoezelen, maar deze aan het licht te brengen en te verbeteren. „De dag zal komen", zoo ging spr. voort, .waarop duizenden met grooter snelheid dan zij gekomen zijn, de N. S. B.-gelederen zullen verlaten, als de schellen hun van de oogen vallen. Zij zullen zeggen: wij walgen van"de verdachtmakingen, van het on-Nederlandsche gedoe, van de beloften, die in de lucht hangen, van de persoonsverheerlijking en onwaarach tigheid". Het „Mussert wint" is de Coué-me- thode waarmede de wankelmoedigen op den been worden gehouden, maar Mussert zal niet winnen. (Applaus). Mussert zal geen volks eenheid kunnen bevestigen, want wij, straks gegroeid tot een leger van honderdduizenden, wij zullen blijven weigeren aan zoo'n soort eenheid deel te nemen. Ons Nederlandsch hart buigt zich niet voor een dictator! (Daverende toejuichingen). Na de pauze werd het woord gevoerd door den heer M. G. Weisz, voorzitter van de afdee- ling Den Haag, die er in korte woorden de aandacht op vestigde, dat de saamhoorigheid, welke de N. S. B. propageert, geheel iets an ders is dan de saamhoorigheid, die berust op vrijheid, zooals E. D. D. die wil en waarmee Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 29 Juni: De eerste nieuwe Hollandsche haring werd heden te Vlaardingen aangebracht. Het geschenk daarvan voor Z. M. den Koning werd op de gebruikelijke wijze per rijtuig, met de nationale driekleur versierd, naar de residentie verzonden en ten paleize afgegeven. het gedaan zou zijn als de N. S. B. aan het bewind zou komen, (applaus). Tenslotte sprak de heer M. M. Duykers, voor zitter der af deeling Amsterdam, die de bewe ging karakteriseerde als de bewustwording dei- ontzaglijke beteekenis van onze tijd als scha kel tusschen verleden en toekomst en als een bewijs van de bereidheid gemeenschappelijk de taak tot bewustmaking te aanvaarden. Beverwijksche sigarenfabriek hervat het werk. Beslag op machines en voorraden opgeheven. De regeering en een bankinstelling hebben thans officieel medegedeeld, bereid te zijn, het beslag op de machines en voorraden van ae N. V. Sigarenfabrieken voorheen Gebr. Majoor te Beverwijk te doen opheffen, zoo dat de fabriek geleidelijk weer in bedrijf kan worden gesteld. Machines en voorraden zijn in handen overgegaan van de combinatie-Van Dok, die de daartoe strekkende voorstellen had ingediend. Daarvoor moest aan enkele fi- nancieele voorwaarden worden voldaan. Deze combinatie heeft op haar beurt de voorraden en de machines ter beschikking gesteld van de directie en de arbeiders der fabriek. Op verzoek van de directie werd hedenmor gen, ten kantore der fabriek, een conferentie gehouden van de fabriekscommissie. waarin ae vakbonden vertegenwoordigd zijn en een van de leden der directie. Naar wij vernemen nebben de besprekingen voornamelijk geloo- pen over de vraag, welke georganiseerde ar beiders bij heropening der fabriek het eerst aan het werk zulten gaan. Dronken man oorzaak van verkeersongeluk. Een voldoening gevende middag in den tuin van het Tehuis voor Ouden van Dagen. Autobus tegen boom gereden. s Kinderkoor, dat onder leiding van Jacob Hamel staat., had aangeboden te komen zingen in den tuin van Haarlem's Te huis voor Ouden van Dagen aan den Schoter singel. Zaterdagmiddag is het ervan gekomen en in den tuin. waar een kleine vierhonderd geïnviteerden van verschillende leeftijden zoo waren opgesteld, dat ze allen goed konden zien en hooren. heeft het koor een generale repetitie gehouden. Het heeft bij de vele luisteraars, waaronder ook patiënten van de en.imcl i ng waren, een zeer aandachtig .n dankbaar gehoor gevonden Ta! van Ne derlandsche kinderliederen, alle meer of minder bekend, werden ten gehoore gebracht, van beide kanten. Ook werd .,An der schonen blauen Donau" gezongen, terwijl voor allen een speciaal num mertje werd het „IJscolied", wat niet zonder toepasselijkheid was. omdat de firma Ooster- baan gratis ijs beschikbaar had gesteld. Ook werd op chocolade getracteerd. De heer E. p. Schuyt, hoofd van „Nazorg" heeft de zangers en zangeressen en hun dirigent in enkele woorden bedankt, waar bij hij zeide dat het wel iedereen genoegen moest hebben gedaan eindelijk eens den man in levende lijve te zien. dien men al zoo lang alleen gehoord had door de radio Het is een middag geworden tot voldoening Twaalf gewonden. Zondagavond omstreeks elf uur heeft op den Boschdijk ter hoogte van de grens tus schen de gemeenten Eindhoven en Best een vrij ernstig autobusongeluk plaats gehad. Een autobus Kwam van de richting Deurne en reed in de richting Best. De inzittenden keerden terug van een priesterfeest te Deurne. Op de grens van de gemeente Eindhoven liepen eenige personen, die min of meer on der den invloed van sterken drank verkeer den, op den rijweg. Toen de bus naderde week een dezer personen naar het miden van den rijweg uil waardoor een aanrijding onver mijdelijk was. De voetganger, E. Sukkel uit Eindhoven, liep daarbij een beenbreuk op. Tengevolge van de plotselinge zwenking van het stuur, waarmede de chauffeur een aan rijding had getracht te vermijden, verloor deze de macht over het stuur zoodat de auto met een vaart van 40 a 45 K.M. tegen een boom reed, waardoor de bus grooten- deels werd vernield. Van de veertien inzittenden liepen twaalf erwondingen op. De chauffeur bleef ongedeerd. De toestand van twee gewonden is ernstig, die van vier andere redelijk wel. De overigen werden lichtgewond. Ds. J. C. Salverda, Ned. Hervormd pred. te Hoofddorp heeft een beroep ontvangen naar Harlingen. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders Zij, die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending ooral tijdig op te geven aan onze administra tie. onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM S DAGBLAD,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5