Kampioenschap van Nederland. DAMES-CRICKET Cricket in Engeland. COLF. KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT R.K. VOETBAL HAARL. VOETBALBOND Binnen twaalf uur.. M AAKDAG 29 J tfN I 1936 HA ARE EM'S DAGBEAD 9 A. C. C. wint van Rood en Wit. Rood en Wit is er niet in geslaagd, ook haar tweeden competitiewedstrijd te winnen; A.A.C. bleef met 27 runs op de eerste innings in de meerderheid. A.C.C. begon met batten en het zag er aan vankelijk niet naar uit dat de Amsterdammers zouden gaan winnen. Want bij den stand 8 voor 44 waren op mevr. Kappelhof na alle beste batswomen al verdwenen. De bowlers hadden echter op de staartspeelsters geen vat meer en zoo werd van 8 voor 44 de eindstand nog 10 voor 76. Gewaagd runnen en een mooie directe ingooi van mej. T. Goeting waren mede oorzaak dat het'totaal niet hooger was. Mevr. Kappelhof scoorde een goede 41. Bowlingcijfers. Z. Chapon 3—3; G. de Jong 11; M. ten Have 437. Rood en Wit had moeite met de mat, waar van de meeste ballen in het geheel niet op kwamen. Het openingspaar, de dames Koning en Roos jen, begon voorzichtig. Beiden gingen l.b.w., resp. voor een mooie 7 en voor 2. Mej. J. Brugsma met 6 en D. Roos met 5 hadden nog eenig succes met het bat. Topscorer ech ter was mej. T. Goeting met 13 runs, naar alle zijden van het veld geslagen. De overige speel sters droegen nog enkele punten bij, zoodat de Rood en Wit-innings sloot op een totaal van 49. runs. Met nog bijna 2 1/2 uur speeltijd ging A.C.C. nogmaals in. Toen na ongeveer een uur echter de stand 5 voor 42 was, zag mej. Roos van ver der spelen af, zoodat Rood en Wit den wed strijd met 76 tegen 49 runs verloor. HAARL. CRICKETBOND. Rood en Wit 5Rood en Wit 4. Deze wedstrijd is door Rood en Wit 4 met 34 runs gewonnen. Rood en Wit 4 won den toss en verkoos eerst te batten. Van het openingspaar wist P. Lig- tenstein een kalme 25 te scoren. P. Freni liet goed batten zien. W. F. Kruyff en M. Kam- minga zetten voor het 8ste wicket een nut tingen stand op. Eerstgenoemde bracht met een 3 de 100 op. Als hij op 111 uitgaat, is het spoedig afgeloopen, zoodat het totaal op 113 sloot. In de dubbele cijfers kwamen P. Ligtensteïn 25 P. Freni 13, F. M. Sinnecker 10 W. F. Kruyff 10, M. Kamminga 10 not out en Mr. Extra 30 waaronder niet minder dan 26 byes. Bowlingcijfers R. en W. 5: H. Reus 022, j. R. Meeuwenoord 434, R. Bouricius 0—14, T. Berendse 4—13, H. Thon 20. Het begin van Rood en Wit 5 was veelbelo- vend. W. v. Rossem en E. Bosschart lieten goed batten zien, maar als zij beiden verdwe nen zijn, vallen de wickets sneller. Van 332 werd het 8—48, waarna T. Berendse en R. Lips op 79 door 'n misverstand run out gaat. Lips op 79 door en misverstand run out gaat, is dit tevens het einde van de innings van R. en W. 5. In de dubbele cijfers kwamen W. v. Rossum 10, E. Bosschart 12, T. Berendse 16, R. Lips met een onbetaalbare 22 Extra's 2. Bowlingcijfers R. en W. 4: P. Ligtenstein 2—23, A. J. H. Elf er s 4—21, T. Everard 3—22, B. Langeraar 06. Haarlem 3—C. V. H. 4. Zooals verwacht werd, is deze wedstrijd in eèn overwinning voor de thuisclub geëindigd, waardoor deze nog steeds ongeslagen is. JJVJHL begint te batten en reeds dadelijk blijkt dat het een saaie vertooning zal worden. Het eenige wat in deze periode valt op te mer ken, is het stugge verdedigen. Niet eenmaal wordt getracht de slechte ballen af te straffen en wat de Haarlem-captain ook probeert om de C.V.H. batsmen los te krijgen, niets lukt. Slechts langzaam vallen de wickets, alle voor slechts weinig runs. Op het laatst weten ge lukkig A. van Loenen en Z. van Maaswinkel er flinker het hout op te leggen. Na ruim 2 uur batten sluit de innings tenslotte op 58. A. van Loenen 10, Z. van Maaswinkel 15. Voor Haarlem bowlden: R. Ton 325, Hei mig 5—14, J. van Balen Blanken 03, W. On- kenhout 0—7, V. van der Lyke 1—0 en C. van Vreeden 12. In het totaal werden gebowled 48 overs, waarvan 25 maidens. Bij Haarlem gaat het hierna sneller. V. van der Lyke en R. Ton hebben in no time 23 runs geslagen, op welk totaal Ton verdwijnen moet, kort hierna gevolgd door Van der Lijke met 10. Dan leggen J. P. van Balen Blanken en A. Heimig er weer geducht het hout op. Op 48 valt het wicket van A. Heimig voor 10 en op 53 dat van Van Balen Blanken voor 13. W. On- kenhout weet dan met J van Zuylen het C.V.H. totaal te passeeren. Op 88 moet Onkenhout verdwijnen voor een harde 26; 6 runs latei- wordt J. van Zuylen voor 11 runs gecleaned. Dan timmert C. van Vreeden er nog even lustig op los. Als het totaal 113 is voor het verlies van 3 wickets, is de tijd verstreken. C. van Vreeden bleef met 19 not out. Voor C.V.H. bowlden: F. Gustenhove 434, F. Vogelsang 136, A. v. Saase 117, L. Ser- vaas 0—10 en v. d. Vlugt 0—2. C. V. H. 3—Haarlem 4. Haarlem bat eerst, de runs komen vrij snel op het onfcuivere bowlen van Langelaar en Van Roon. Vooral J. Mulder staat heel goed te spelen, al is hij niet ongelukkig als hij enkele malen eenvoudig gemist wordt. Hij scoorde dan ook 50 runs. Ook R. Buissink liet goed batten zien; hij voegde 25 runs aan de score toe. C. Dekker bleef met 13 not out, toen op 124 gesloten werd voor het verlies van 7 wickets. Bowlingcijfers: G. v. Langelaar 253, A. v. Roon 139, T. v. d. Sluis 011, J. Erdtsieck 2—12. C.V.H. had nu de taak, om in twee uur 125 runs te maken of den tijd uit spelen. Op 9 zijn reeds 2 wickets down, maar dan hou den C. J. Roodt en T. v. d. Sluis stand. Op 45 moet Roodt vertrekken voor een nuttige 14 en ook P. Broekmeyer voegt 14 runs aan de score toe. Dan vallen eenige wickets, maar ook de score stijgt. Als de tijd verstreken is, is het totaal 108 voor het verlies van 8 wickets. T. v. d. Sluis bleef met een prachtige, kanslooze 60 niet uit. Zijn innings bevatten 10 maal 4. Bowlingcijfers: H. Wessel 436, J. Mulder 125, C. Dekker 015, A. Hartog 020, G. Kansen 26. De stand van de op Zaterdag begonnen country-wedstrijden is als volgt: Surrey 197 (Fishlock 63) J. H. Dyson 647 tegen Oxford 181—4. Worcester 157 (J. C. Clay 531) tegen Glamorgan 1682. Lancashire 194 tegen Derby 61. Gloucester 66 (Bowes 6—20, Smaïles 438) tegen Yorkshire 160—6. Notts 74 (Parks J. 310. Hammond 316) tegen Sussex 2446 (Melville scoorde zijn 2de century in successie 125). Leicester 288 tegen Warwick 240. Essex 137 (Watt 7—47) tegen Kent 187 (Woolley 73). Northants 173 tegen Hants 902. Cambridge 215 (Hazell 663) tegen Somerset 1192. De eerste testmatch Engeland- Britsch-Indië. Britsch-Indië scoort 147, Enge land 132—7. Ondanks de sombere voorspellingen hebben de meer den 30.000 toeschouwers Zaterdag op Lord's tot de laatste minuut van den speel tijd hoogst interessant cricket te zien gekre gen. 17 wickets vielen voor 279 runs, wel een bewijs, hoe moeilijk het maken van runs op het nieuw aangelegde Lord's wicket geweest is. Het wegens regenval zachte wicket waarop de zon scheen noopte Allen om na het winnen van den toss te gaan fielden. Hij liet Gover uitvallen, evenzoo deed de Indische captain met den fastbowler Bannerjiu. Merchant- Hindlekar begonnen op het levendige wicket uitstekend. Allen en Wyatt, gevolgd door Ve rity, Robins en Langridge zagen geen kans een scheiding te bewerken tot de score tot 62 was opgeloopen. Allen neemt dan den bal weer ter hand en neemt met een full-pitch plotseling het wicket van Merchant (35) die set scheen. Een collapse volgt. Mustag Ali (0) gaat direct op fine-leg c. Langridge b. Allen, C. K. Nayudu l.b.w. b. Allen, Hindlekar b. Ro bins (26) en ook Amar Singh c. Langridge b. Robins (12) zijn op 85 verdwenen. Bij de lunch pauze is het totaal 97-5. Na de hervatting vliegt op den 2en bal van Allen Wasir Ali's mid-stump voor 11 runs uit den grond. Jehangir Khan brengt de 100 op doch op 107 velt ook Allen zijn wicket Dank zij een gedurfde 19 not out van Ma- haradja Kumar die Palia (11) c. Mitchell b. Verity, C. S. Nayudu (6) prachtig door Wyatt op Robins ziet gevangen wordt het totaal 147 als Duckworth Nissar op Verity voor 9 stumpt. Allen had uitstekend doph vrij .gelukkig ger .b'owld (535ë, evenalsRobins 3—50. Verity 2—42. Gimblett „en Mitchell trekken op 3—30 naar het wicket. Nissar bowlt geweldig hard, heeft 3 fielders op leg, 2' slips en speelt zonder mid- on en mid-off. De „inswingers" van Amar Singh blijken uiterst gevaarlijk wat al spoe dig blijkt. Op 16 gaat Gimblett c. Mustag Ali b. Amar Singh (11) en direct gevolgd door Turnbull b. Amar Singh (0) Op 34 zijn Mit chell (14) en Wyatt c. Jehangir Khan even eens op Amar Singh verdwenen. Mitchell was zoo ongelukkig een bal in zijn wicket te ha len. Bij de theepauze zijn er 415. Te 5 uur neemt Nissar Hardstaff's leg- stump weg doch dan houden Leyland die schitterend speelt en Langridge stand. Het leg-spel van den Yorkshire-lefthander is brilliant en' aan dit tweetal is het tenslotte te danken, dat de Indische aanval overmeesterd wordt. Op 95 wordt Langridge voor een waar devolle 19 op Nayudu's bowlen door Jehangir Khan gevangen. Op 115 gaat Leyland voor een schitterende 60 l.b.w. b. Amar Singh. Al len en Duckworth die een kring van dicht- instaande fie.lders om zich heen zien houden stand. Het spel blijft interessant tot de laat ste minuut door het prachtige werk met den bal van Amar Singh. Op 132 voor 7 is 'de tijd verstreken. De Engelschen zullen hard moeten vechten om de match te winnen. Kennemer Golfclub. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club is Zondag een 36 holes handicap medalplay (foursomes) gespeeld. 14 paren namen deel. De uitslag werd: 1 Mevrouw v. d. Laan en J. Nielsen (19) 71 en 77 is 148. 2 Mevrouw Diemer Kool en Ch. E. Veltman (8) 71 en 78 is 149. 3 E. A. Veltman en J. W. Nienhuys (15) 74 en 77 is 151. 4 Mevrouw Ch. Veltman en D. Bangert (17) 75 en 77 is 152. Feijenoord wint tegen Be Quick den laatsten wedstrijd voor de competitie om het landskampioen schap. De Rotterdammers winnen den titel. De Kennemers promoveeren naar de tweede klasse. Ook in het Oosten de competitie geëindigd. Het Nij- meegsche N. E. C. eerste-klasser. DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: FeijenoordBe Quick 32 AFDEELING II. Promotie derde klasse: De KennemersÖlympia 32 AFDEELING III. Promotie tweede klasse: BorneN. E. C. 02 Oef!. Het voetbalseizoen is gisteren dan toch gelukkig geëindigd! 't Werd trouwens hoog tijd met hooimaand in 't zicht! De resultaten van de drie wedstrijden wa ren weer zooals we verwacht hadden. Be Quick heeft Zaterdagavond te Rotterdam in den laatsten wedstrijd voor de competitie om het landskampioenschap uitstekend par tij gegeven, maar Feijenoord bleek toch ster ker, zoodat zij den wedstrijd en voor de derde maal het kampioenschap van Neder land won. Deze .pittige Rotterdamsche club zal dus in het aanstaande seizoen als kam pioen van Nederland van haar nieuwe sta dion gebruik gaan maken We feliciteeren haar daarmee. De eindstand van de hoogste competitie luidt als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem F eijenoord8 6 2 13 2516 1.50 Ajax 8 5 0 3 10 24—19 1.25 Enschedé 8 5 0 3 10 2220 1.25 Be Quick 8 2 0 6 4 18—26 0.50 N. A. C. 8 2 0 6 4 10—18 0.50 In Beverwijk Ls Zondagavond braaf feest gevierd en daar was natuurlijk aanleiding voor. want de Kennemers zijn er Zondag middag tegen het Goudsche Ölympia in ge slaagd. den laatsten wedstrijd voor de pro motie derde klas met 32 te winnen, waar door de Wijkers naar de tweede klas gepro moveerd zijn. Ook aan hen onze welgemeen de gelukwenschen. In deze competitie luidt de eindstand: gesp.gew.gel. vrl. pnt. v.-t. gem. De Kennem. 4 3 1 0 7 138 1.75 Ölympia V. I. O. S. 2 0 0 1 2 4 12—11 1 3 1 9—15 0.25 En in Nijmegen heerscht ook voetbalvreug de, want daar bezit men weer een eerste klasser. Het is aan N.E.C. gelukt, den be- slissenden uitwedstrijd tegen Borne met 20 te winnen, waardoor de Nijmegenaren naar de eerste klas promoveeren. De eindstand van de promotie tweede klas in Afdeeling Hl luidt: eesp.gew.gel. vrl. pnt. v.-t. gem. N. E.C. 4 3 0 1 6 8—5 1.50 Borne 4 2 0 2 4 7—8 1.— S. C. H. 4 1 0 3 2 8—10 0.50 Om het landskampioenschap: Treffers—Volendam 51 Brabantia—R.-K. N. A. C. 9—5 (Brabantia is kampioen). Promotie-degradatie W. V. V.—Hoesbroek 11 Caesar—Laura l4 VOETBAL. Feijenoord—Be Quick (3—2). Het Feijenoord-terrein was Zaterdag avond vrijwel geheel gevuld en deze groote belangstelling was zeker ook niet voor een onbelangrijk deel te danken aan hét feit, dat de weersomstandigheden uiterst gunstig waren. Voor de spelers was de temperatuur heel wat beter dan Zondag jl. en voor de toeschouwers mocht het een ideale avond genoemd worden. Onder de ruim 15:600 toeschouwers werden behalve verschillend^ bondsbestuurdèrs en officials de spelers 'van Ajax met hun lei ders en bestuursleden van Enschedé opge merkt. De vertegenwoordigers van deze twee ver- eenigingen hoopten natuurlijk, dat Feijen oord zou verliezen, want in dat geval zou den zij ook nog een kans op den kampioens titel krijgen. Feijenoord heeft het evenwel zoover niet laten koomen, want door met 3-2 te winnen, heeft het voor een jaar beslag gelegd op het landskampioenschap. Toch is het maar een dubbeltje op zijn kant geweest, al mag niet ontkend worden dat de sterkste partij tenslotte gewonnen heeft Als men echter bedenkt, dat het eerste doelpunt van Feijenoord in buitenspelposi tie geboren werd, en ook het tweede niet van alle smetten vrij was, zal men moeten toe geven, dat het Feijenoord niet tegengeloo- pen is. Be Quick verdient zeker alle hulde voor zijn spel, want de gasten hebben het Feijen oord waarlijk niet cadeau gegeven. Doel man Wachters en Pienter hebben een uit stekenden wedstrijd gespeeld, maar ook Ten Wolde en de middenlinie hebben dapper stand gehouden. De voorhoede ondervond te weinig steun; daardoor kon zij niet ge noeg op gang komen. Maar een enkele maal hebben Jensema en de gebroeders Blij ham toch wel verdienstelijk werk laten zien. Bij Feijenoord waren verschillende spelers die het danig met hun zenuwen te kwaad hadden en dit was natuurlijk van invloed op het spel. Na de rust kwam daar wat verbe tering in, maar het spel van de geheele ploeg bleef nog een stuk onder dat tegen Enschedé. Na afloop werden de spelers van Feijen oord in triomph van het veld gedragen. Be Quick bood dadelijk een krans aan en ook de supportersclub bleef niet achterwege. De wedstrijd. De eerste aanvallen waren voor Be Quick; bij een hoekschop, dien de Groningers kre gen, was het meer geluk dan wijsheid, dat Van Male nog kon wegwerken. Een tijd lang is Be Quick eenigszins in de meerderheid. zonder dat deze aanvallen de Feijenoord- verdediging voor al to moeilijke puzzles stel den. Na tien minuten trok Linssen er tusschen uit, Barendregt zette zijn hoofd onder diens voorzet en de bal belandde daarna bij Vrauw- deunt, die zich in buitenspel-positie bevond. Hij stond volkomen vrij en had niet de min ste moeite, om Feijenoord de leiding te ge ven. (1—0). Er volgt een periode, waarin Feijenoord het heft volkomen in handen had. Eerst schoot Barendregt hard tegen den onder kant van de lat. maar direct daarna bracht Vrauwdeunt met een goed schot den stand op 20. Burg kreeg een gemakkelijke kans om te scoren, doch hij zocht het doel veel te hoog. Bij Be Quick verwisselden Hazeweyer en B-ijham Sr. van plaats. Ht spel was 25 minuten oud, toen Jense ma een hoekschop kreeg te nemen. Met zijn linkerbeen plaatste hij den bal op den rech terkant van het veld scherp voor doel; zon der aangeraakt te zijn door een anderen speler, draaide de bal in het net. (2—1). Met dezen stand kwam de rust. Na de hervatting was Wilkens bij Be Quick vervangen door Steen. Dadelijk kreeg Feijenoord op den rand van het beruchte gebied een vrijen schop te ne men. Paauwe plaatste den bal naar Lins sen, maar deze trapte naast. De oudste Blij - ham, die inmiddels weer naar den vleugel verhuisd was, leidde eenige aanvallen voor Be Quick, maar het binnentrio was niet door tastend genoeg om de kans te gebruiken. Na een kwartier gaf Blijham Jr. een pass naar zijn broer. Deze draaide om Van der Heide heen, zette voor, waarna invaller Steen met een hard schot den stand gelijk maak te. (2—2). Op een hard schot van Kantebeen had doelman Wachters geen kijk. maar op het kritieke moment kopte Ten Wolde den bal nog uit. De verdediging van Be Quick kreeg het hard te verantwoorden, maar zij kweet zich kranig van haar taak. Doelman Wach ters hield er tot tweemaal toe een vrijwel onmogelijken bal uit. Feijenoord nam meer en meer het spel in handen; Be Quick moest het alleen van en kele uitvallen hebben, die evenwel niet van gevaar ontbloot waren. De Be Quick-verde- diging hield lang vol, maar twaalf minuten voor het einde moest zij capituleeren, toen een uit het midden verdwaalde bal bij Burg belandde, die met een enorm hard schot: aan Feijenoord werderom de leiding bezorgde. Tot het einde toe bleef Feijenoord in de meerderheid. De stand onderging verder geen wijziging meer. Promotie 3de Klasse. De KennemersÖlympia (32) Na een buitengewoon enerveerenden kamp zijn de rood-zwarte Beverwijkers er in ge slaagd, den laatsten promotiewedstrijd te winnen en naar de 2de klasse te promoveeren. Reeds na 4 minuten weet Ölympia de leiding te nemen, als de Kennemers-achterhoede weifelde en Krom inschiet (01). De Wij kers worden sterker en spelen even beter, doch Mal- lon is goed op dreef. Bij een goede Wijker- aanval weet Vlot niet anders te doen dan met zijn handen een hard schot van Horeman te stoppen. Horeman schiet den strafschop In (1—1). Voor de thee zijn de Kennemers het meest in den aanval; een halve minuut voor rust geeft Horeman aan zijn club de leiding (21). Na de rust is het spoedig weer gelijk, als Trie na een slecht weggewerkten hoekschop inschiet (22). Steeman weet weer aan de Kennemers de leiding te geven (3—2). Het resteerenöe gedeelte van den strijd ls wel spannend, doch niet fraai. OFF1CIEELE MEDEDEELTNGEN SPREEKUUR. Gedurende de maanden Juni. Juli en Augustus wordt geen spreekuur gehouden. Z\j, die een onderhoud wenschen. worden verzocht dit schrif telijk mede te deelen. JAARVERGADERING. De jaarlyksche algemeene vergadering zal ge houden worden op Zaterdag 18 Juli 1936 ïr. ge bouw Zang en Vriendschap. Jansstraat 74 tö Haarlem en te 7 uur aanvangen. Agenda 1. Opening. 2. Goedkeuring van de notulen der vorige ver gadering. De notulen zijn in afschrift aan de secretarissen der vereenigingen en commis sies toegezonden. 3. Goedkeuring verslag over het seizoen 1935-"36. (Het verslag wordt in den loop dezer week verzonden) 4. Verslag van de Commissie bedoeld bü art. 48 Huish. Reglement (Kascommissie) 5. Mededeelingen inzake werkloozen-voetbal. 6. Bestuursvoorstel de contributie voor het sei zoen 1936-1937 vast te stellen voor: a. Gewone en Junior-leden op 0.90. b. Adspirantleden op 0.25. een gedetailleerde berekening wordt aan de agenda toegevoegd als bijlage A. 7. Vaststelling der begrooting voor het seizoen 1936-1937 (de ontwerp-begrooting wordt als bijlage B aan de agenda toegevoegd). 8. Ingekomen voorstellen der vereenigingen Halfweg, Bloemendaal, Heemstede en T.H.B. Afschriften der voorstellen worden als bij lagen C 1, C 2, C 3 en C 4 aan de agenda toegevoegd. 9. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de Heeren: Ch. Boeree, penningmeester (herkiesbaar). A. Helmig, Commissaris (idem). M. Ponsteen, id. (idem). C. H. Vrugt, 2e Voorzitter (idem). Van de bevoegdheid om in deze vacaturen candidaten te stellen is geen- gebruik ge maakt. 10. Verkiezing Kascommissie (art. 48 Huish. R.) 11. Uitreiking medailles en diploma's. 12. Rondvraag. Vereenigingen die bfj de rondvraag vragen wenschen te stellen wor den verzocht die vragen zoo mogelijk een week voor de vergadering ln te zenden ten einde een zoo volledig mogelijke beantwoor ding te bevorderen. Met verwijzing naar het bepaalde bij Hoofdstuk III van het H. Reglement wordt in herinnering gebracht, dat de toegetreden vereenigingen zich op de alg. vergadering moeten doen vertegen woordigen op straffe van 10,— boete bij afwe zigheid. Bedoelde afgevaardigde moet voorzien zijn van een door twee bestuursleden zijner ver- eeniging geteekende volmacht (art. 19). Dispen satie van deze bepaling is niet mogelijk. ADRESVERANDERING. De Secretaris van D.O.A. is verhuisd naar Ter- natestraat No. 6 Haarlem. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behan deling worden genomen, indien belanghebbende als lid bij den H.V.B. voor het loopende seizoen ls ingeschreven en bij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het bestuur der nieuwe ver eeniging, dat hy volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. Aanvragen. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere ver eeniging zfjn ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het verzoek moeten binnen zeven dagen na heden, schrif telijk en met vermelding der bezwaren ter ken nis van het Bondsbestuur worden gebracht. No. 651. J. W. den Otter, wonende te Haarlem Rijksstraatweg 178, van Haarlem naar VI. Vogels. No. 652. W. v. d. Laan, wonende te IJmuiden, Bloemstraat 84, van Stormvogels naar V. V. B. No. 653. E. v. d. Laan, wonende te IJmuiden, Bloemstraat 84, van Stormvogels naar V. V. B. No. 654. W. J. v. Waveren, wonende te Bever wijk, Noorderweg 54, van Stormvogels naar V.V B. No. 655. J. v. d. Steen, wonende te Beverwyk, Reguliersdwarsstr. 6, van Beverwijk naar V.VJ3. FEUILLETON Naar liet Eng els ch bewerkt J. VAN DER SLUTS. (Nadruk verboden). 8) „Nu ik ben van plan mijn tijd te vullen met dineeren", kondigde Freddy aan. eens klaps opstaande. „Ik ben blij dat ik eraan ge dacht heb, mijn plaats te reserveeren. Het was net de laatste." Het stapte den corridor in, terwijl de dikke heer een beetje bedrukt keek. „De laatste plaats sputterde hij, „Wel dan visch ik achter het net. Ik had gehoopt Hallo!" viel hij zichzelf in de rede: „Hij is weer den verkeerden kant uitgegaan". „Ja, hij maakt niet den indruk dat hij veel hersens heeft", oordeelde het meisje, met een schamper schouderophalen. .,Ik hoop maar dat ze mij niet aan zijn tafeltje hebben gezet." Haar buurman keek haar nieuwsgierig aan. „Hebt u ook een plaats besproken?" „Ja." „Aha. Hm! Nu, laten we dan hopen dat uw vrees ongegrond is." „Ja, we moeten er maar het beste van ho pen. Hoewel, ik ga toch niet direct." Een oogenblik keek de dikke mynheer af wezig; voor zich uit. Toen zei hij, op opge wekter toon dan waarop hij zooeven gespro ken had: „Och dat is de krijgskans, zal ik maar denken, wanneer ik het straks zonder diner moet stellen! En ik heb tenminste één kleine troost. Ik kan de plaats van onzen jongen vriend innemen, terwijl hij weg is." Hij ging in den hoek tegenover het meisje zitten en glimlachte: ..Daar u de eerste minuten toch nog hier blijft, zooals u zegt, misschien ehwilt u dan wel een lichtstraal in mijn eenzaamheid laten schijnen en wat met een vervelenden ouden man praten?" Hij zweeg even. „Rookt u gerust weer, als u zin hebt! Laat ik u een sigaret aanbieden!" Hij haalde een sigarettenkoker voor den dag. „Ja, ja, ik weet wat u denkt! Ik heb beweerd dat ik nooit rookte en niet tegen rook kon .De kwestie is, dat onze jonge vriend me tot die kleine jokkemij prikkelde. Want inderdaad rook ik wel eens.maar hoogst zeiden...." Hij knipte den koker open en hield haar dien voor. De inhoud was van hetzelfde merk als de onopgerookte sigaret, die de Londe- naar onder zijn zitplaats gevonden had.... IX. ONTDEKKINGEN. Natuurlijk was Freddy met opzet den ver keerden kant opgegaan. Hij wilde nog eens een kijkje nemen bij den man in het donker bruine pak. alvorens zijn plaats in het res tauratierijtuig in te nemen en hij was vol maakt bereid daarvoor de kans te loopen, voor hoogst onintelligent, althans voor iemand zonder oriëntatievermogen te worden gehou den. Het compartiment, waarin hij den man in het bruin gezien had, bevond zich een paar wagons naar voren in den trein. Toen hij de tweede der smalle, schokkende engten, die de wagens onderling verbinden, passeerde, bons de een gestalte tegen hem op- „Ken je niet uitkijken waar je je voeten neerzet?" informeerde de gestalte. „Goeie genade", riep Freddy uit, den ras- Londenaar herkennend. „Ik geloof dat het ditmaal uw beurt is, om verontschuldigingen aan te bieden." „Loop naar degrauwde de Londenaar en drong door. „Schijnt specialiteit in botsingen te zijn," filosofeerde Freddy. Hij zette zijn korten tocht voort. AhaHier was de bewuste coupé. Hij keek naar binnen. Het compartiment was leeg. „Hij is weg!" constateerde Freddy lichtelijk verbaasd, hoewel hij niet wist waaróm hij eigenlijk verbaasd was. De man kon immers in Ipswich uitgestapt zijn. „Ja, maar ik kan me niet herinneren, dat in hem in Ipswich heb zien uitstappen", flit ste Freddy door het hoofd. „Ik weet dat ik naar zijn wagon heb gekeken, toen de trein stopte. De deur is niet opengegaan. Niemand stapte uit". Neen, hij was niet uitgestapt. Daar was zijn bruine handtasch. Dat was voldoende bewijs, dat de man nog in den trein moest zijn. „Ezel, die ik ben!" mompelde Freddy het volgende oogenblik. „Als iemand nu langs ónze coupé kwam om mij te zoeken, zou hij me ook niet vinden! Waarom niet? Omdat ik naar den restauratiewagen ben begaan om te dineeren! Daar is die knaap ook. In den restauratiewagen Evenwel, de man in het bruine pak maakte niet den indruk van iemand die vier shilling sixpence aan zijn middagmaal spendeert. Een pakje boterhammen in een krant lag meer'in zijn lijn. Wel alle-menschen! Daar lag een krant, die er uitzag, alsof zij als em ballage voor boterhammen had dienst ge daan Freddy deed een stap naar voren. Ja, de kruimels zaten er nog op. Maar die kruimels waren niet hetgeen Freddy Reeve's aandacht thans geboeid hield. Die krant be vatte iets veel aantrekkelijkers en belang- rijkers: een portret van Miss Lydia Leveridge. de meest-gezegende onder alle meisjes, met wie hij over luttele minuten zou dineeren! Het portret lachte hem toe uit de bedrukte kolommen der society-rubriek. Hij kwam naderbij en las het onderschrift: „Miss Lydia Leveridge, een van de jonge- meisjes, die dit jaar voor het eerst aan het gezelschapsleven deelnemen, de dochter van Sir Henry Leveridge", die naam kwam hem min of meer bekend voor „reist vandaag naar Sheringham, Norfolk". Sheringham! Freddy's reisbiljet was naar Cromer! Of schoon, de beide plaatsen lagen niet zoover van elkaarwaar zij een weekend gaat doorbrengen met Lord en Lady Treadmouth, met wier zoon zij zich onlangs verloofd heeft." Een moment had Freddy het gevoel alsof de aarde ophield te draaien. Ze was verloofd! Inderdaad, hij had den verlovingsring gezien, twee verlovingsringen zelfs, maar hij had haar ook gezien zónder verlovingsring. En dat was allemaal zoo zonderling en gecompliceerd ge weest, dat hij in zijn onderbewustzijn was blijven hopen. Meisjes, die niet afkeerig zijn van wat flirtation, verdonkeremanen0 hun verlovingsring onder bepaalde omstandighe den; meisjes, die principieel niets van flirt moeten hebben, schuiven er soms een aan den vinger, zonder tot het dragen gerechtigd te zijn! Een verlovingsring heeft zonder meer geen bewijskracht. Maar hier had hij het bewijs zwart op wit, in tergende drukletters, (Wordt vervolgd), j

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7