De int. kampioenschappen van Wimbledon w DONDERDAG 2 TULT 1926 H A A R r E M'S DAGECAD 9 LAWNTENNIS. De laatste Nederlanders uitgeschakeld. Perry en Von Cramm weer in den eindstrijd. Uit LondenVon Cramm en Perry staan ook dit jaar dus weer tegenover elkaar in de finale. Von Cramm sloeg vrij regelmatig Austin in vier sets en Perry had er evenveel noodig tegen Budge. De Duitscher en de Engelschman beheer- schen in elk opzicht Wimbledon. Beiden vor men een klasse op zichzelf en daarmede zijn tegelijkertijd de betrekkelijk zonder spanning verloopen ronden verklaard. Het centrecourt was geheel uitverkocht, toen Von Cramm en Austin Woensdagmiddag den eersten halven eindstrijd begonnen. De weers omstandigheden waren fraai; de baan in uit stekende conditie. Reeds in de eerste set ontwikkelde zich een scherpe strijd; elke game werd bevochten en telkens bracht eerst een lange rally een be slissing. Von Cramm leidde eerst met 21, later met 54 en toen met 65. Tenslotte won hij de set met 86. De backhand van Von Cramm was niet al tijd even sterk, doch ook de smashes van Austin kon men niet bewonderen. In de tweede set leidde Von Cramm met 32. Later werd het 53 en ook deze set werd door den Duitscher gewonnen. In de derde set kwam er even een reactie bij Von Cramm. Hij nam het ook wat gemakke lijker op, terwijl Austin bij het net uitblonk: Met 62 won Austin de derde set. In de vierde set leidde Austin met 10; het werd 11 en toen stond Austin weer even machteloos tegenover de fraaie groundstrokes van den Duitscher. Het werd 31 voor Voir Cramm, 4—3. 5—3; in de negende game kreeg hij tweemaal set- en matchpoint. Met een on-' houdbare drive maakte Von Cramm ex ten-, slotte een eind aan. De Duitscher had vooral in deze laatste set! de match volkomen beheerscht door zijn gaaf spel. Perry was aanvankelijk tegen Budge niet op dreef. Hij verloor de eerste set met 7—5; me nigeen vreesde, dat ook de tweede Engelsche speler de finale niet zou kunnen bereiken. Doch in de tweede set bleek al spoedig, dat de Amerikaan geen kans op een overwinning zou krijgen. Perry werd steeds beter, sneller, juister in zijn plaatsen, dan zijn tegenstander en al mocht het verschil niet zoo heel groot zijn, het was er dan toch en ruim voldoende om drie sets achtereen te doen winnen. Grootsch was de strijd niet en voor de toe schouwers ongetwijfeld minder aantrekkelijk dan de ontmoeting AustinVon Cramm. In het heeren dubbelspel deed zich een eigenaardig geval voor. Allison en Van Rijn speelden tegen Von Cramm en Henkei. De stand was 64, 810, 46, 63, 54 en 400 ten gunste van de Diutschers. Met andere woorden: zij hadden een gewonnen wedstrijd, toen zij besloten zich terug te trekken en de ontmoeting gewonnen te geven. Wat was n.l. het geval? Von Cramm speelt Vrijdag den eindstrijd tegen Perry in het hee ren enkelspel en in den nacht:van Vrijdagliö.p Zaterdag vertrekt hij uit Londen. Zondag of Maandag n.l. gaat de Duitsche Daviscupploeg gezamenlijk naar Agram voor de ontmoeting tegen Yougo-Slavië. Lund en Henkei verlaten heden Donderdag ook Wimbledon, zoodat het onmogelijk voor de Duitschers zou zijn, in het dubbelspel uit te komen. Tenslotte onze landgenooten. In het ge mengd dubbelspel werden onze, vertegenwoor digers uitgeschakeld. De titelhouders Perry en Dorothy Round moesten, overigens in een fraai gevecht tegen Timmer en mej. Rollin Cou- querque al hun krachten inspannen om te winnen. In de eerste set ging het steeds gelijk op en eerst op 97-wonnen de Engelschen. Dank zij uitstekend spel van Timmer ging de tweede set naar de Hollandsche combinatie met 64. In de final-set echter bleek, dat het uithoudingsvermogeen er aan te pas kwam. Onze landgenooten hadden niet zooveel con trole meer over hun slagen en met 62 wer den zij uitgeschakeld. De Fransche combinatie mevrouw Henrotin en Martin Legeay was in alle opzichten beter dan het Engelsch-Nederlandsche paar mej. PatersonVan Swol. Met 63, 64 verloor de laatste combinatie in straight sets. De belangrijkste uitslagen luidden: Heerenenkelspel (halve eindstrijden): Von Cramm (Duitschland) sloeg Austin (Engeland) 8—6, 6—3, 2—6, 6—3. Perry (Engeland) sloeg Budge (V. S.) 57, 6—4, 6—3, 6—4. Heerendubbelspel: Hughes en Tuckey (Engeland) sloegen Mal- froy en Stedman (Nieuw Zeeland) 61, 6—1 3—6. 6—0. Allison en Van Rijn (V. S.) sloegen Von Cramm en Henkei (Duitschland) 46, 108, 6—4, 3—6, 4—5 ret. Damesdubbelspel Mevrouw Fabyan en Helen Jacobs (V. S.) sloegen mevrouw Moss en mej. Mavrogordato (Engeland) 62, 62. Mevrouw Andrus en mevrouw Henrotin (V. S.-Frankrijk) sloegen mevrouw Matliieu en mej. Yorke (Frankrijk-Engeland) 75, 62. Gemengd dubbelspel: Marin Legeay en mevr. Henrotin (Frankrijk) sloegen Van Swol en mej. Paterson (Neder- land-Engeland 63, 64. Perry en Dorothy Round (Engeland) sloe gen Timmer en mej. Rollin Couquerque 9—7, 4—6, 6—2. Brugnon en mej. Jedrezejowska (Frankrijk- Polen) sloegen Williams en mej. Mowbray- green (Engeland) 6—2, 64. Kukuljevic en mevrouw De la Valdene (Yougo-Slavië en Frankrijk) sloegen Hunt en mevrouw Law (Engeland) 62, 26, 64. Van Rijn en mevrouw Van Rijn (V. S.) sloe gen Prenn en mej. Dearman (Engeland) 86, 6—3. Petra en mevrouw Mathieu (Frankrijk) sloe gen Tuckey en mej. Scriven (Engeland) 3—6, 7—5, 7—5. Malfroy en mevrouw Sperling (Nieuw Zee- land-Denemarken) sloegen mej. Jedrezejowska en Brugnon (Polen-Frankrijk) 63, 63. Budge en mevrouw Fabyan (V. S.) sloegen Austin en Kay Stammers (Engeland) 7—9, 6—3, 6—1. TOURNAMENT „DE HOOGE BERG". Door den regen konden Woensdagavond slechts weinig partijen gespeeld worden. Vooral het 'Meerehdubbelspel, gewonnen door Düsterbeck „en Salomonson van D. van Wa- veren en J. van Waveren in drie sets gaf de talrijke toeschouwers telkens gelegenheid tot bewondering van behoorlijk tennis. Düster beek én Salomonson kwamen in de final set met 50 voor.te staan, mede doordat van Wa veren Jr. geheel van slag af raakte. Daarna' een opleving; de gebr. van Waveren halen op lot 5—4.-Pas op het-vierde matchpoint konden Düsterbeck en Salomonson de beslissing in hun voordeel doen uitvallen, nadat van Waveren Sr. nog een winningstroke voor 55 op een gemakkelijken bal in het net sloeg. De uitslagen van Woensdagavond luiden: Heerenenkelspel tweede ronde: Costers slaat Hulstmeyer 62, 62. Heerendubbelspel tweede ronde: Dekker en Bruns slaan Kuyk en Voskuil 62 61. Derde ronde: Düsterbeck en Salomonson slaan D. van Waveren en J. van Waveren 4—6, 6—4, 6—4. Gemengd dubbelspel derde ronde: mej. v. Huistede en v. Egmond slaan mej. Verhagen en Engelenberg. Junior es-tournooï. Meisjesdubbelspel finale; Mej. Swan en mej. Matla slaan mej. Brinkman en mej. Visser 6-r-4, 6—1. Troosttournooi heerenenkelspel voorronde: Dekker slaat de Langen 60, 61. Troösttoufnóoi"'damesenkelspel eerste ronde: mej. Balen en mej. Jansen slaan mej. Noorde loos en mej. Wester voor de 6—3, 61. Troosttournooi gemengd dubbelspel tweede ronde: mej. Schuuring en W. Grpeneyeld...slaan mej. Stall en Bais 62, 61. Tro.b^tt^urnooi Jongensenkelspeleerste' ron de: Lindeman slaat Westerwijk Bosdijk 6—4, 6—0. Boonacker slaat Boldingh 6—0, 6—2. CRICKET IN ENGELAND. Hét regenachtige weer blijft in Engeland aanhouden. In 'de meeste wedstrijden kon op moeilijke wickets" slechts enkele uren ge speeld worden. De' totalen die gescoord wer den zijn dan ook.aan den lagen kant. Lan cashire werd door Goddard 625 en. Sinfield 43! voor slechts 45 aan'.den kant gezet. De stand van de Woensdag begonnen wed strijden is als volgt: Gloucester 138 en 260 tegen Lancs 45. Sussex 187 tegen Kent 200. Derby 1354 tegen Worcester. Cambridge 189—7 tegen de M.C.C. Glamorgan 148 (Verity 735) tegen Yorkshire 441. Warwick 2396 tegen Northants. Surre5r 731 tegen Somerset. Hants 107 tegen Notts 992. Oxford 353—9 (N. S. Mitchell-Innes 207) tegen Levison Gowers XI. WIELRIJDEN. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging houdt heden avond zes uur haar wekelijkschen clubwed strijd op de Halfwegsche Wielerbaan. VOETBAL. AMST. C03IB.IJMUIDER COMB. Vrijdagavond a.s. te 7.15 uur speelt een sterke Amsterdamsche combinatie, bestaan de uit spelers van de eerste elftallen van D.W.S., Blauw Wit en Zeeburgia tegen een combinatie van V.S.V. en Stormvogelspelers, op het terrein der A.V.V. „De Pioniers" aan de Weesperzij de. Al de geurige smaak al de zomersche verkwikking van versche, rijpe aardbeien, peren, frambozen en alle andere frissche vruchten, heeft PEL gevangen in zijn heerlijke „Pate de fruits". Per ons vanaf 20 ct. en in mooie doozen vanaf 30 ct. (Adv Ingez. Med.) HONKBAL WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. Van de drie nog, te spelen wedstrijden zijn er Woensdagmiddag nog twee gespeeld, hoe wel tijdens dén tweedenwedstrijd eenige keeren wegens regen, moest worden gestopt. De gespeelde wedstrijden waren eigenlijk geen van beide het aanzien waard. In den eersten stonden tegenover elkaar: R.H.B.S. Velsen I en II. Vier innings lang gaf het tweede negental telkens weer den indruk niet serieus te streven naar een overwinning, terwijl ook het eerste negental zijn taak erg kalm opvatte, zeker als het was toch te zul len winnen. Bij het tweede negental was het werpen zeer zwak, en het veldwerk wemelde van fouten In totaal werden slechts twee honk- slagen gegeven. Vier van de vijf punten wer den behaald, door fouten in het veldwerk van het eerste negental. In.de vierde inning van het eerste negen tal was. toen er nog maar twee nullen waren, de tijd verstreken en wérd gestopt. De cijfers der innings zijn: R.H.BjS. Veisen II: 2030 5. R.H.B.S. Velsen I: 4^-3—3—7 17. Ook in den tweeden wedstrijd liet de R.H. B.S. Velsen H zien dat dit negental feitelijk niet in de eindstrijden thuis hoort. Slaan be hoefden de scholieren van de le H.B.S. B eigenlijk niet. zij kwamen toch wel met vier wijd op het eerste honk. En naar de volgen de honken konden zij wel wandelen. En als de looper op .het derde'honk was gearriveerd, wachtte hij op een worp. ver over het eerste, of ver naast het derde, en liep dan over de thuisplaat. Zoo won de le H.B.S. B zonder inspan ning. De cijfers' der-Innings zijn: le H.B.S. B: 5-5-^3 16. R.H.B. Vélsen TTT (P—"0—2-3T 2. Wegens den aanhoudenden regen werd be sloten de nog resteerende ontmoeting le H.B.S. B—R.H.B.S. Velsen I, uit te stellen tot Woensdag 15 Juli.-- ROEIEN. HENLEY BEGONNEN. Uit Londen: Woensdag .is de Henley-Re gatta begonnen. Een van de interessantste nummers is de skiff voor de Diamond Sculls. De houder van 1936. de Zwitser Rufli, is weer naar Engeland gekomen en verdedigde in zijn heat tegen den Braziliaan Branco zijn kansen uitstekend. Hij won de race in 9 min. 30 sec. Verder won Tyler (Thames) van Palmer (Cambridge) in 9 min:. 28 sec. Ook hier was van eenigen strijd geen sprake. Tenslotte sloeg Warren van Cambridge den Amerikaan Bates in 10 min. De strijd was ook hier vrij spoedig beslist. Voor den Grand Challenge Cup sloegen de .houders Pembroke College met driekwart lengte in 7 min. 23.sec. de ploeg van de Thames. Dit was de eerste heat voor dit nummer. ATHLETIEK. 50 K.M. snelwandel wedstrijd te Bloemendaal. Bedoeld als selectie voor Berlijn. De K.N.A.U. organiseert Zondag a.s. door haar District Noord-Holland een 50 K.M. snelwandelwedstrijd, als selectie voor uitzen ding naar de Olympische Spelen. Als deel nemers noteeren wij o.s. Toscani en den Haar lemmer Gaarthuis. De start is 's morgens kwart over acht precies bij Hotel Vreeburg terwijl het parcours door de omgeving van Bloemendaal voert. De bedoeling hiervan is. den wandelaars eenigszins te doen gewennen aan heuvelachtig terrein. Gedurende dezen wandelwedstrijd zal tevens een 35 K.M. wegwedstrijd plaats hebben. Van selectiewedstrijden is hier geen sprake, om dat vaststaat, dat Nederland bij de Olympische Spelen niet op den langen afstand zal ver tegenwoordigd zijn. Von Cramm Perry ZWEMMEN. NEDERLAND—BELGIë. Naar wij vernemen bestaat de Nederland- seh estafetteploeg, die Zondag 5 Juli te Am sterdam ter gelegenheid van zwemwedstrij den van de H.D.Z. tegen België zal uitko men, uit de zwemmers Stam (Neptunus), Sipkema (H.P.C.), Mooi (H.P.C.) en Moole- naar (IJ). POSTDUIVEN. DE REISDUIF. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Rambouillet, afstand 454 K.M., los 7 u. 20 m. De prijzen werden behaald als volgt: H. Everts 1, 4, 10; J. J. v. Staveren 2, 3, 5, 7, 14, 15, 17; C. V. t. Ende 6; J. J. de Bie 8: Th. A. v. Dam 9: H: J. Handgraaf 11, 12; Th. A. Heins- bergen 13: J. Th. Bakker 16: C. Th. Verdonk 17; P. V. Andel 19. De eerste prijswinnende duif werd getoond te 2 uur 57, de laatste te 3 uur 37 min. DAMMEN. Keiler daagt Raichenbach uit. Om den wereldtitel. Naar wij vernemen heeft onze nationale kampioen R. C. Keiler aan het bestuur van den Nederl. Dambond het verzoek gericht goedkeuring te willen hechten aan een door Keiler aan den wereldkampioen M. Raichen bach (Frankrijk) te richten uitdaging tot het spelen van een match om den wereldtitel. Het bestuur van den Nederl. Dambond zal echter deze goedkeuring waarschijnlijk voor- loopig niet verleenen. aangezien Raichen bach in 't begin van dit jaar reeds tegen onzen toenmaligen kampioen J. H. Vos om den we reldtitel heeft gespeeld en pas enkele maan den geleden tegen den Belgischen meester Vaessen. Bovendien zal voor het organiseeren van een nieuwe match om den wereldtitel de toestem ming noodig zijn van den Franschen en Bel gischen Dambond. Keiler is eventueel bereid eerst nog een match te spelen tegen den ex-wereldkampioen B. Springer en tegen den j-e Parijs woonachti gen Hollandschen meester Herm. de Jongh (die in het tournooi 1928 als No. 2 achter Springer eindigde). Wij merken nog op dat Keiler verleden jaar in de match om den wereldtitel (Amsterdam 1935) tegen Raichenbach met 137 verloor. Keiler is echter momenteel in veel beteren vorm dan in begin 1935. Wij gelooven echter niet dat de Nederland- sche, Belgische en Fransche Dambond thans toestemming tot deze match zullen geven en liever zullen wachten tot het einde van dit jaar of begin volgend jaar. DAMCLUB „HET NOORDEN". In het clubgebouw aan de Frans Halsstraat werd de damcursus door den heer Zitman voortgezet met de bespreking van de Holland sche opening. Deze cursus, waaraan een ieder kan deelnemen, wordt volgende week ver volgd. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden voor de Zomercompetitie luiden: A. OlversM. v. d. Mee 02 J. Dietiske Jr.H. M. Jansen Sr. afgebr. M. v. d. MeeJ. v. Heuven 02 H. M. Jansen Sr.J. Dienske Jr. 11 H. DienskeJ. Brouwer 11 J. KroonJ. Schotvanger 20 A. F. v. Leuffen—A. Olvers 0—2 H. Boe keiJ. Blom afgebr. A. F. v. LeuffenJ. v. Heuven afgebr. ZEILEN. De Olympische Zeilwedstrijden De „De Ruyter" naar Kiel. MR. CARP. Uit Oslo: De „De Ruyter" is aangewezen om Nederland te vertegenwoordigen bij de aan staande Olympische Zeilwedstrijden te Kiel, welke van 4 tot 14 Augustus aldaar gehouden worden. Het jacht wordt bestuurd door Mr, Carp. WATERPOLO. D. W. R—D. J. K. (4—3). Wanneer scheidsrechter Sabel beginnen laat. gaan de Waterratten met het volgende zevental te water: J. H. v. d. Booren D. v. Viersen. Th. v. Koningsbruggen. J. Seubring, F. Veenstra, J. Kollerie, N. de Vries. D. J. K. doet den eersten aanval en al gauw vliegt een schot van Kreffer over. Plotseling volgt een snelle doorbraak van de Waterrat ten: Kollerie schiet hard tegen den paal. Wanneer even later Kollerie den bal oppikt, schiet hij onbereikbaar voor Mousset in den uitersten hoek. (10). De Waterratten-achterhoede heeft de han den vol werk aan de snelle Amsterdamsche voorhoede. Als Senf den bal bemachtigt is de stand gelijk. (11). Bij een Waterratten-aanval is het De Vries, die tegen den paal schiet. Ook na de rust wordt er weer snel ge speeld. D.J.K. is nu iets in de meerderheid: Senf geeft haar de leiding. (12). Langzamerhand komen de Waterratten nu weer in de meerderheid. Het is Kollerie, die weet te scoren. (22). Seubring begaat een overtreding binnen de 4 M.; hij moet het water uit. Senf weet den strafworp in te schieten. (23). Een snelle rush van Kreffer wordt on schadelijk gemaakt en wanneer Senf zich binnen de 2 M. opstelt, moet hij het water uit. Van Koningsbruggen zwemt op en geeft over aan Veenstra. doch deze schiet in de handen van Mousset. Opnieuw krijgt Van Koningsbruggen den bal; met een goed schot brengt hij de partijen op gelijken voet 33 Flink aangemoedigd gaan de Waterratten met nog één minuut- te spelen, opnieuw ten aanval. Als Mousset uitgooit, vangt Kollerie den bal op en schiet ineens in. (4—3). Even later is het tijd. De Waterratten hebben een zwaar bevoch ten doch verdiende overwinning behaald. D. W. R.—A. D. Z. II (2—0). (Dames). De eerste aanvaller, zijn voor de Water ratten, doch het goede schot ontbreekt. Me vrouw Luttikhuizen-Kollerie geeft dan met een goed schot aan de A.D.Z.-keepster het nakijken. (10). Na een doorbraak van de Amsterdamsche dames redt mej. Kollerie fraai In deze Derïo- de va^en de dames Stammes en Beelen on door fraai doorzetten. Het is eersteenoem- I de, die den voorsprong vergroot (2—0), waar mee het einde komt. DAMES-ATHLETIEK. „Gita" organiseert wedstrijden om den „Prinses Juliana"- beker. Prinses Juliana uitgenoodigd naar Haarlem te komen. De Haarlemsche dames-athletiekvereenl- ging ..Gita"heeft eenige weken geleden van de K.N.A.U. het verzoek ontvangen, de orga- nisa\ie van de wedstrijden om den Prinses Juliana-beker op 12 Juli a.s. op zich te nemen. Tot. voor dien tijd was als plaats der wed strijden Rotterdam genoemd, doch de ver eeniging „Hollandia" zond aan den Athletiek- bond bericht, dat door terreinmoeilijkheden het houden der wedstrijden aldaar niet moge lijk was. Zoo kreeg dan „Gita". dat vooral den laat- sten tijd door de successen van mej. Koning en haar estafetteploeg zoo van zich deed spre ken, het vereerende ^verzoek. dat zij. hoewel de tijd kort is, accepteerde. Het bestuur van E.D.O. werd bereid gevonden haar terrein af te staan; dank zij de medewerking van deze voetbalvereeniging vertrouwt men de wed strijden zoo goed te kunnen verwerken, dat nog lang over dezen eersten damesathletlek- wedstrijd te Haarlem zal worden gesproken. Een interessant programma is samengesteld n.l. het volledige programma voor den beker: 100 M„ 200 M. en 80 M. horden; verspringen en hoogspringen; discuswerpen, kogelstooten, en speerwerpen; 4 maal 100 M. estafette en relais bestaande uit 200 M., 100 M., 80 Ki. en 60 M. Het laatste nummer wordt voor de eerste maal in ons land geloopen en is onlangs internationaal vastgesteld. Verder bevat het programma eenige aan vullende nummers, speciaal voor nieuwelin gen en scholieren en meisjes, welke geen k.N.A.U.-lid zijn. Een dezer aanvullende num mers is o.a. de 4 maal 100 M. estafette. De wedstrijden om dezen beker zijn op dezelfde leest geschoeid, als voor de heeren om den P.H.-beker. De vereeniging, die in het bezit van den beker komt. kan zich of ficieel clubkampioene van Nederland noemen. Het spreekt dus vanzelf, dat de beste ver- eenigingen met haar beste krachten uit komen. zoodat ook de Olympische candidaten aan den start verschijnen. De K.N.A.U. heeft verder aan Prinses Juliana een uitnoodiging gezonden, de wedstrijden met haar bezoek te vereeren. Het is nog niet be kend, of de Prinses deze uitnoodiging zal kunnen aanvaarden. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland Derde ronde: Woensdag werden te Rotterdam de partijen voor de derde ronde om het kampioenschap van Nederland gespeeld. Aan de N.R.Ct. ont- leenen we de volgende uitslagen: Prins remise met Geyser (afgebroken partij van Dinsdag). Landau remise met Koomen. Schelfhout wint van Cortlever. Veerkamp verliest van Prins. Blok verliest van Sclieltinga. Geyser remise met Van Doesburgh. In ons vorig nummer is abusievelijk mede gedeeld, dat Koomen in de eerste ronde van Blok verloren had. Dit resultaat was anders om. De stand luidt thans: S. Landau en T. D. v. Scheltinga, belden. 2»/z p.; G. R. D. v. Doesburgh 2 p.; N. Cort lever. W. Geyser, W. Koomen en L. Prins, elk iy2 p.; H. G. Blok en W. A. T. Schelfhout, elk 1 p. en J. Veerkamp 0 p. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam, l v. Rott. van Philadelphia. Beemsterdijk, 30 v. New-York n. Rott. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 29 te Cristobal Bilderdijk, N. Orleans n. Rott. 30 te Londen. Nebraska, Vancouver n. Rott. 29 v. Port land (O). Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 28 v. Chacu- perico. Nictheroy, 30 v. Rott. n. Vancouver. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, l v. Rott. n. Hamburg. Holland, 30 v. Lor. Marques n. Port Natal. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (uitr.) 29 te Brisbane. HALCYON LIJN. Flensburg, 1 v. Lulea te Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, 30 v. Amst. te Hamburg. Grootekerk 1 v. Antwerpen te Rott. Zuiderkerk (uitr.) 30 te Manilla KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Orestes, 1 van Constantza te Amsterdam. Odysseus, 1 v. Amst. n. Hamburg. Titus, 1 van Livorno n. Barcelona. Agamemnon, 30 v. Cadix n. Amst. Deucalion, 30 v. Catania n. Messina. Euterpe, 1 van Bordeaux te Amst. Fauna, 30 van Danzig n. Kopenhagen. Hercules, 30 van Pyli naar Izmir. Irene, 30 van Kopenhagen naar Gdynia. Juno, 30 van Livorno naar Civita Vecchia. Merope, 30 van Susak naar Bari. Odysseus, 1 van Velsen te Amsterdam. Orestes, Constantza n. Amsterdam p. 1 (4.19 v.m.) Dungeness. Tiberius, 30 van Barcelona n. Patras. KON HOLL, LLOYD. Montferland 30 v. Amst. te B.-Ayres. ROTTERDAMS HE LLOYD Djambi (uitr.) p. 29 Kaap Guardafui. Sitoebondo (uitr.) l te Antweroen. Baloeran, l v. Batavia te Rott. Kertosono. 30 v. Rott. te Hamburg Geroet (thuisr.) p. i Finisterre. Palembang (uitr.) p. i Gibraltar. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde, 1 van Amster- 'ordam n Kopenhagen. J. P. Coen i uitr.) 1 van Suez. Sembilan (thuisr.) 29 van Padang. Chr. Huygens (thuisr.) pass. 30 Juni Perlm,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7