TUftMÖC Rookt ^waliteit SPECIAL BOUQUET Verschillende wetsontwerpen behandeld. Telegrafeeren metlndië wordt goedkooper. Internationale Vredes campagne. VRIJDAG 3 JUtl 1936 HAARDE M'S D A G B E A D 3 TWEEDE KAMER Tien millioen voor raadhuis te Amsterdam goedgekeurd. Het Girowetje. H. W. Titan ui (Chr-H.) DEN HAAG Donderdag. Nadat de heer T i 1 a n u s (c.h.) z'n amen dement had ingetrokken om het wetje, dat voor bezitters van het einddiploma der litte rair-economische afdeeling van een H.B.S. tot 1 September 1937 nog gelegenheid verschaft Indoloog te worden, een jaar langer te laten voortduren ging het wetje er z.h.st. door. Even daarna leed dezelfde afgevaardigde een ne derlaag toen de Kamer met 4532 zijn amen dement verwierp om de voor den oud-onder wijzer gunstige conclusie der commissie voor de verzoekschriften te schrappen. De voordracht door den Hoogen Raad (va cature Dr. Schepel) leverde geen verrassing op. De Kamer plaatste overeenkomstig de door ons hoogste rechtscollege opgemaakte nominatie Dr. v. Regteren Altena, raadsheer in het Gerechtshof te Amsterdam bovenaan de lijst en daarna Dr. Sinninghe Damsté, Directeur-Generaal der belastingen 2, terwijl Dr. Hyink, raadsheer in het Haagsche Hof 3 kwam te staan. Van den Hoogen Raad wipte de Kamer over haar de wetsontwerpen .z. internationale rege ling met betrekking tot vermijding van con flicten tengevolge van dubbele nationaliteit of heelemaal geen na tionaliteit. Een door Mr. G os e ling (R.K.) namens de commissie van voorbereiding ver dedigd amendement ten behoeve van toe kenning van Nederlan derschap aan een kind, geboren uit het hu welijk tusschen een Nederlandsche vrouw en een man zonder nationaliteit ging er z.h.st. door evenals de zooeven genoemde wetsont werpen. Hierna vond een niet heel levendig debat over de doode hand plaats. Het betreffende ontwerp beoogt schulden, die geen verband houden met de inrichtingen, (ziekenhuizen, armengestichten enz.) welke bij de bereke ning van het zuiver vermogen van instellingen van de doode hand buiten aanmerking blijven, voor aftrek in aanmerking te doen komen. De heer v. Poll (R.K.) wilde nu ook schulden, welke op dergelijke van belasting vrijgestelde inrichtingen gevestigd zijn, van het totale vermogen eener instelling van de doode hand afgetrokken zien, behalve wanneer en zoover voor de waarde dier schuld reeds vrijstelling- werd gegeven. Nadat Minister Oud dit amen dement onaannemelijk had verklaard, kreeg het slechts de stemmen van een 12-tal Katho lieken plus die van Mr. Vervoorn (plattel.), waarop het voorstel er z.h.st. door ging. Vervolgens kwam het Koninklijk Paleis op den Dam, voorheen het trotsche Raadhuis van de fiere Amstelstad ten parlementaire tooneele. Dit gebouw staat Amsterdam om niet af aan den Nederlandschen staat, terwijl deze voor wat, hoort wat aan de hoofdstad 10 millioen gulden geeft om daarvoor een nieuw Raadhuis te bouwen. Na jarenlangen strijd over de vraag, of Amsterdam nog steeds recht kon doen gelden op hêt schoone bouwwerk van Jacob v. Campen, het achtste wereldwonder, zijn staat en stad dus eindelijk tot overeen stemming gekomen. Hierover bleek de heer v, d.Tempel (s.d.) verheugd, die de hoop uitsprak dat men nu krachtig de hand aan den ploeg zou slaan opdat een Amster- damsch raadhuis zal verrijzen, waarin zich architectonisch de geest van den tijd weerspiegelt is die geest zoo verheffend, dat men er goed aan zal doen hem in een bouwwerk tot uiting te brengen?! kort- 4 Tempo) (S.d.a.p.) om, een gebouw Ne derland waardig. Mr. Ver voorn (plattel.) vond 10 millioen veel te veel (nota bene, zoo merkte hij op, dit is 5 maal het bedrag, dat de Reisbelasting zou hebben opgebracht als men deze had aangenomen) en begreep ook niet waarom de hoofdstad een zooveel duurder stad huis moest krijgen dan Leiden. Tenslotte ging het ontwerp, na 'n korte verdediging door Mi nister Oud, er z. h. st. door, ook al vond Mr. De Geer (c.h.) het niet heelemaal juist, wat de Minister van Financien nog even goed praatte, dat de 10 millioen uit het werkfonds zullen komen. Het voorstel tot verlenging van den duur der financieele regeling i.z. het werkloosheids- subsidiefonds tot 1 Januari 1940 nam nog vrij veel tijd in beslag. De heer Steinmetz (R.K.) wil de heele werkloosheidsvoorziening liefst tot een aangelegenheid louter van Rijks zorg maken en bepleitte voorts evenals de heer Drees (s.d.) dat men ook den kleinen zelfstandigen werkloosheidssteun ten deel zal doen vallen. Minister Oud gaf te verstaan, dat het Rijk niet alle crisislftsten voor zijn re kening kan nemen. Dat Rotterdam en Am sterdam thans een extra-toelage zullen ont vangen, was een gevolg van de verlaging der havenlasten in die gemeenten, welke er daar door financieel nog minder goed voor komen te staan. De heer Drees 's.d.) verdedigt een amen dement tot instelling van een commissie van advies betreffende de uitvoering dezer wet, zij zou ook van raad moeten dienen omtrent de verleening van de bijdragen van de ge meenten, een doelma tige besteding daarvan en zou eerder de Re- geering hebben voor te lichten omtrent steun- verleening en werk- a&.8,!KK?, verschaffing aan werkloozen. Nadat de voorsteller op aanraden van Minister O u d de nadere uitwerking, die z'n amendement be vatte schrapte, nam de Minister het over. Een rekest van een gewezen bode van het Departement van Financiën deed de commis sie voor de verzoekschriften concludeeren, dat men hem, die toekenning van invaliditeits pensioen verzocht, alsnog 'n billijke tegemoet koming zou geven. Minister Oud toonde aan. dat deze man hierop waarlijk geen aanspraak kon maken en ook geenszins eenig recht op invaliditeitspensioen kon doen gelden. Hij be zwoer de Kamer de ontworpen conclusie niet aan te nemen en toonde aan, dat het hier waarlijk niet iemand betrof, die zelfs maar moreel voor een dergelijke gunstige behande ling in aanmerking kwam. Omtrent een po ging van Mr. v. Dijke (a.r.) om de gunstige conclusie te schrappen zal de Kamer morgen beslissen. Vandaag begon ze nog met het wets, voorstel i.z. het giro-verkeer, dat ten doel heeft paal en perk te stellen aan de mogelijkheid om gemeentelijke giro-diensten naast den centralen giro-dienst te laten bestaan n.l. door hiervoor vergunning van het Rijk te ver langen, dat dan bepaalde voorwaarden kan stellen. De heer Smeenk (a.r.) gaf te ken nen, dat het plaatselijk giro-verkeer in ver schillende groote gemeenten veel voor heeft. Menigeen behoeft alleen binnen de stad geld over te maken; bovendien is het 'n voordeel, dat er tot zulk 'n gemeentelijke instelling heel wat menschen toetreden, die zich niet bij den centralen giro-dienst aansluiten. Spr. kan vooralsnog niet inzien, dat het bestaan van eenige gemeentelijke girokantoren voor den Rijks-postgirodienst bezwaar opleveren. Mor gen voortzetting van 't debat over dit ontwerp. E. v. R. Prinses Juliana in de Zaan streek. Om een naar haar genoemde brug te openen. Feestelijk gebeuren. De Zaanstreek'was Donderdag in feest stemming. Huizen en fabrieken, molens en kantoren staken in vlaggentooi. met name in de gemeenten Koog aan de Zaan en Zaandijk, de middelpunten der feestvreugde, welke heerschte, nu Prinses Juliana de naar haar genoemde brug over de Zaan. gelegen in den nieuwen provincialen weg Haarlem Purmerend, officieel zou openen. Duizenden schoolkinderen uit de gemeen ten Zaandam, Koog aan de Zaan, Zaandijk, Wormerveer, Krommenie, Westzaan en Oostzaan stonden langs den weg geschaard om de Prinses te begroeten bij haar bezoek aan de Zaanstreek. Uit allen rang, stand en richting werd medewerking verleend aan de V.V.V. ,,de Zaanstreek", die de leiding der feestelijkheden op zich had genomen. De te openen brug was versierd met vlaggen en droeg een eerepoort, waarop zinnebeeldig handel en industrie, scheepvaart en verkeer waren voorgesteld. De aan den Zaandam- schen oever staande molen „De Ooievaar" was „mooi gezet" en drukte een Zaansch cachet op het geheel. De Zaaniandsche watersportverenigingen verlevendigden met het haar gepavoiseerde zeil- en roeibooten en motorjachten de om geving van de brug. Aan de officieele opening van de brug ging vooraf een officieele begroeting van de Prin ses in het gemeentehuis van Zaandijk. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland, Jhr. mr. dr. A. Röell gaf hierbij een uiteenzetting van de techni sche bijzonderheden van de brug. Deze heeft een totale lengte van 164 meter, een rij- breedte van 7 meter met aan elke zijde een verhoogd voetpad ter breedte van ander halve meter. Het is de grootste brug in Noord-Holland. De arbeid vindt haar bëloo- ning in de opening van de brug door haar naar wie zij is genoemd. Daarna had de officieele opening plaats. Om vier uur drukte Prinses Juliana den schakelaar naar beneden, waardoor de hoo rnen, welke de brug afsloten omhoog gin gen. De Prinses wandelde hierna over de brug. Wetenschap in de reclame. Lezing van prof. Roels. Op het te Scheveningen gehouden congres van het Ned. Genootschap voor reclame heeft prof. dr. F. Roels een voordracht gehouden over: „De wetenschap in de reclame". Prof. Roels begon met te zeggen, dat ver beeldingskracht en de wetenschap in nauwer verband staan dan men op het eerste gezicht zou meenen. De rol van de fantasie in de we tenschap is zelfs een zeer gewichtige. Het is onmogelijk, wetenschappelijk waar te nemen als men niet over fantasie beschikt. Het kie zen van de hulpmiddelen is veelal een kwestie van fantasie. De wetenschap wil iets voorspellen omtrent de toekomst. De psychologie wil dit eveneens, althans de toegepaste psychologie, waaronder ook de reclame-psychologie, welker doel twee ledig is: le een onderzoek in te stellen naar de ge dragingen van het publiek; 2e. middelen te zoeken, die het publiek ertoe kunnen brengen, zijn behoeften op bepaalde wijze te bevredigen. Nu is er een gelijkvormigheid in gedragin gen onder de individuen, die deel uitmaken van een collectiviteit. Die gelijkvormigheid is nog dezelfde als 2000 jaar geleden. Zij is van belang voor den man. die aan reclame doet. Gezien die groote gelijkvormigheid van gedra gingen onder gelijke omstandigheden, kan het niet aan twijfel onderhevig zijn. of de gedra'-J gingen van het publiek kunnen worden voor speld. daarbij onderscheid te maken tusschen natuurlijke en statistische wetmatigheid. Met deze laatste heeft men te doen op het gebied van de reclame. Spreker gaf vervolgens eenige beschouwin gen over het psychologisch marktonderzoek, waarbij hij op den voorgrond stelde de nood zakelijkheden Dat de groep, welke men onderzoekt, repre sentatief is, dat men onderzoekt wat men in derdaad onderzoeken wil. dat men alleen de gedragingen van het publiek onderzoekt, zon der ooit te vragen naar de motieven. Zonder de feeling, de intuïtie te willen on derschatten. wees prof. Roels erop. dat in tuïtie hei denken hoogstens op gang brengt, maar zelden op zichzelf raak schiet. De voorzitter, jhr. dr. J. C. Mollerus. deed eenige mededeelingen met betrekking tot een door het genootschap in te stellen enquête over de psychologie van den krantenlezer Hij wekte op, daartoe mede te werken. Vele fir ma's hebben ook medewerking toegezegd. Prof. Roels zal de leiding van het onderzoek op zich nemen. Het congres werd hierop gesloten. Telefoneeren eveneens. Zeer drastische verlagingen. Ook lagere prijzen voor de luchtpost? Het P.T.T.-bedrijf is, na de omvangrijke tariefsverlagingen die verleden jaar hebben plaats gehad, thans opnieuw in een stadium gekomen, waarin dit staatsbedrijf zijn dien sten goedkooper maakt, ten bate in hoofd zaak van handel en nijverheid, dus van onze welvaart. Dezer dagen is immers ingegaan het lagere briefport voor locaal verkeer, ter wijl het port voor briefkaarten in locaal ver keer met ingang van 1 Augustus a.s. zal vol gen. Telegraaf. Wanneer geen tegenspoeden ont staan, zal met 1 October 1936 een zeer aanmerkelijke verlaging plaats hebben van het tarief in het tele graaf- en telefoonverkeer met Ne- derlandsch-Indië. aldus heeft de di recteur-generaal der P. T. en T.t ir. üamme, ons in een persconferentie medegedeeld. Het eenige voorbehoud dat dient te worden gemaakt, is, dat de Volksraad de begrooting voor 1937 nog moet goedkeuren. De vrees be hoeft echter niet te bestaan, dat er een kink in den kabel zal komen. Ingevoerd zullen worden zoogenaamde na tionale telegrammen, die slechts 20 cent per woord zullen kosten. Deze worden ingesteld op instigatie van de Indische administratie, in verband met de noodzakelijkheid, om het telegraafverkeer een juiste positie te verze keren. Een dergelijk laag tarief vindt men in andere landen in het algemeen niet. Uit het staatje dat hieronder volgt, blijkt wat het karakter dezer telegrammen is. Wat het telegraafverkeer betreft, kan ge constateerd worden, dat de tarieven over de geheele linie met 20 procent verlaagd wor den. Telefoon. De herziening van de telefoonta rieven is nog veel drastischer. Dat men tot een zoo groote verla ging van omstreeks 50 procent is kunnen komen, is in de eerste plaats te danken aan een verminde ring van de eigen kosten voor het bedrijf, door goedkooper stroomver bruik. een betere technische uitrus ting van de zendinstallatie te Koot wijk en dergelijke. Ir. Damme legde er nog den nadruk op, dat de telefoon nog niet zooveel ingang ge vonden heeft, als werd verwacht, op welke omstandigheid de tijdsomstandigheden na tuurlijk haar invloed hebben doen gelden. Luchtpost. Ir. Damme vond nog gelegenheid, te ver melden, dat de tarieven voor de luchtpost naar Indië ook actueel geworden zijn in ver band met een wijziging in het Engelsche ta rief. Welke de gevolgen van dezen Engel- schen maatregel zullen zijn voor het Neder landsche tarief is nog niet zeker. Thans volgt een overzicht van de verlaging, zooals die met 1 October a.s. zal worden toe gepast. TELEGRAAF. soort van telegram men bestaand nieuw tarief tarief, per woord per woord f 1.20 f 0.72 f gewone telegrammen f 1.50 codetelegrammen f 0.90 (minimum 5 woorden) f 4.50 uitgestelde telegrammen f 0.75 f 0.1 idem boven 100 woorden f 0.47 f 0.40 brief telegrammen f 0.47 f 0.40 minimum f 9.40 f 10. (20 woord.) (25 woord.) nationale telegrammen f 0.20 minimum van 20 woorden f 4. Perstelegrammen worden verlaagd van 32 op 26 cent per woord. Nationale telegrammen, die 1 October a.s. worden ingevoerd, zuilen alleen zijn toegela ten in het verkeer tusschen Nederland en Ned.-Indië. moeten gesteld zijn in verstaan bare taal, voorzien zijn van de betaalde dienstaanwijzing „nat" en worden afgeleverd in den morgen van den tweeden dag, vol gende op dien van aanbieding. TELEFOON. soort van gesprekken bestaand nieuw tarief tarief. 1. 2 1. 2. gewone gesprekken van 3 min. f 33.— f 36.— f 15.— f 18.— voor elke minuut meer: t. m. 9 min. f 11.f 12.f 5.f 6. 10 t. m. 15 min. f 8.50 f 9.50 f 5.f 6. boven 15 min. f 6.f 7.f 5.f 6 Kerst- en Nieuwj. gespr. v. 3 min. f 15.f 16.50 f 12f 13.50 voor elke min. meer f 5.f 5.50 f 4.— f 4.50 opgeven van het onderwerp van een gesprek. Voor elk woord bo ven 3 f 0.75 f 0.75 f 0.60 f 0.60 De voorbereidingskosten blijven ongewij zigd if 2.50». De kosten van dringende ge sprekken en gesprekken buiten den officiee- len openstellingstijd zijn en blijven het dub bele van de gewone gesprekkosten. De cate gorie goedkoope gesprekken op Zaterdag ver valt 20 STUKS 20 CENTS 20 STUKS 25 CENTS CONSTANTINOPLE-CAVALLA. (Adv. Ingez. M&L) Op initiatief van Lord Robert Cecil. Ook in Nederland een Comité gevormd. Op initiatief van lord Robert Cecil hebben organisaties van verschillen den aard en vooraanstaande perso nen in een groot aantal landen be sloten tot een internationale cam pagne tot verdediging van den vrede. Van het internationale comité, dat zich tot dit doel gevormd heeft, is Lord Robert Cecil of Chelwood algemeen president en onze land- genoote mejuffrouw Rosa Manus uit Am sterdam algemeen secretaresse. Tot leden van dit comité behobren de presidenten van Tsjechoslowakije en van Spanje, de Fransche minister Pierre Cot, Edouard Herriot en de aartsbisschop van York. Op 3, 4. 5 en 6 Sep tember van dit jaar zal naar alle waar schijnlijkheid te Genève een internationaal congres worden gehouden, dat zal worden bij gewoond door gedelegeerden uit alle landen, ihet zijn er op het oogenblik 35), die hun in stemming met deze campagne betuigd hebben. Als grondslagen voor de te voeren bespre kingen gelden de volgende beginselen: 1. Onschendbaarheid van verdragsverplich tingen. 2. Vermindering en beperking der bewape ningen bij internationale overeenkomst en voorkoming van winst uit wapen-productie. 3. Versterking van den Volkenbond om oor logen te voorkomen en te beëindigen door de meest doeltreffende organisatie van de col lectieve veiligheid en den onderlingen bij stand. 4. Doeltreffende regeling binnen het kader van den Volkenbond van de wijze, waarop ver betering kan worden gebracht in internatio nale toestanden, die tot oorlog zouden kun nen leiden. Er heeft zich nu hier te lande een comité gevormd, dat besloten heeft de deelneming van Nederland aan deze campagne te organi- seeren. In het uitvoerend comité hebben zit ting vertegenwoordigers van de vereeniging voor Volkenbond en Vrede, de Jongeren Vre- des Federatie, de Nederlandsche afdeeling van den Wereldbond voor Internationale Vriend schap door de kerken, de Roomsch-Katholieke Vredesbond in Nederland, „Kerk en Vrede", en de Nederlandsche afdeeling van den Inter nationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrij heid. De voorzitter der vereeniging voor Volken bond en Vrede, mr. J. C. A. Everwijn, is pre sident van dit comité, mevr. mr. B. J. A. De Kanter-van Hettinga Tromp is secretaresse en mr. J. Visser, penningmeester. Het comité stelt zich voor door een circu laire aan een 200-tal organisaties hier te lande een oproep te richten om zitting te ne men in het algemeene Nederlandsch comité voor de internationale vredescampagne en tevens een vergadering ter bespreking van de Nederlandsche deelneming bij te wonen, welke vergadering op Donderdag 9 Juli te ,2.30 uur in het jaarbeursgebouw te Utrecht zal gehouden worden. Auto te water. Bestuurder verdronken. CHAUFFEUR DOOR EIGEN AUTO GEDOOD. De 33-jarige chauffeur V. was Donderdag middag op de buitenplaats „Voorlinden" te Wassenaar in de kuil bezig met het schoon- maken van een auto. toen de wagen plotse ling losschoot en op het hoofd van V. terecht kwam. De ongelukkige was op slag dood. 1. Java. Madoera, Bali. N Sumatra, Makassar VALSCHE MUNTERS VEROORDEELD De 37-jarige koopman J. A. S. is door de Rotterdamsche rechtbank wegens het vervaar digen en uitgeven van Nederlandsche rijks daalders veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hech tenis. De rechtbank heeft den 36-jarigen stoker D van Z. wegens medeplichtigheid aan dezelfde feiten veroordeeld tot 2]2 jaar gevangenis straf. UIT nF STAATSCOURANT. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Bij Kon. Besluit van 1 Juli 1936 is. met in gang van 15 Juli 1936 benoemd tot burgemees ter der gemeente Kampen: H. M. Oldenhof. met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeenten Lopik, Jaars veld en Willige Langerak; idem tot burgemeester der gemeente St. Maartensdijk: mr. H H. Schuller; idem benoemd tot burgemeester der gemeen te Workum: mr. W. M. Oppedijk van Veen: idem tot burgemeester der gemeente Ove- zande: mr. dr. A. J. J. M. Mes, burgemeestei der gemeente Heinkenszand en is benoemd tot burgemeester der gemeente Driewegen- G. M. C. Ort. Donderdag te omstreeks twaalf uur is op den provincialen weg nabij Vroomshoop een personenauto, bestuurd door den handelsrei ziger Welink uit Enschedé, door tot nog toe onbekende oorzaak te water gereden. Toen hulp ter plaatse kwam en de bestuurder uit de auto kon worden bevrijd, waren de levens geesten reeds geweken. Aangezien de weg. welke langs het kanaal loopt, op de plaats van het ongeval nagenoeg recht is en geen bij zondere moeilijkheden biedt, moet de bestuur der op een of andere wijze de macht over zijn stuur zijn kwijt geraakt. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 11 3 Juli: UIT DEN GEMEENTERAAD: Een bezwaarschrift van mej. H. A. van Heukelom tegen het berijden van de Emmauslaan met de stoomtram, zal tegenjk met het rapport van B. en W. in behandeling komen. Eenige leden wisselden van gedachten over een naamsverandering van de Kinderhuisvest in Parkvest, Kenaukade in Nassauvest, doch de voorz. gaf hen in overweging om desbetreffende voorstel len in een volgende vergadering te doen. De demping van de Rustenburgersloot kwam alsnu aan de orde. Het voorstel van B. en W. om deze sloot te dempen en te rioleeren en tevens aldaar een breeden verbindings weg te maken van den Hout naar het Zuider Buiten Spaarne. Ter bereiking van dit doel waren aan de eigenaresse der aangelegen gronden voorstellen ge daan. De heer Kist stelde voor. als amendement op het voorstel van B. en W. om bij de kosten der demping op te nemen een bedrag van 700.- tot weder- afsluiting van de gronden van de eigena resse mej. Koenen. Het is z.i. wensche- lijk, het aanbod van deze aan te nemen, en billijk het hek van gemeentewege te laten maken, aangezien het dempen der sloot de aanwezige afsluiting opheft. De kwestie van het eigendom laat men daarmede in het midden. Tenslotte werd het voorstel-Kist ver worpen en dat van B. en W. aan genomen. Versch ontbijtbrood in hotels? Minister Slingenberg wil een proef nemen. Naar wij vernemen, overweegt de minister van Sociale Zaken het nemen van een proef inzake het verkrijg baar stellen van versch ontbijtbrood in hotels. De bedoeling hiervan is vooral, te gemoet te komen aan eventueele be zwaren van vreemdelingen, die gewend zijn versch brood bij het ontbijt te ge bruiken. De minister heeft daarom goedge vonden, dat door de arbeidsinspectie op verzoek van de daarvoor in aan merking komende hotelhouders ver gund wordt, dat de bakkers, van wie zij het voor hun rasten bestemde ont bijtbrood betrekken, de benoodigde hoeveelheid van 8 uur v.m. af mogen vervoeren en aan die hotels afleveren. MONTEUR UIT EEN LICHTPAAL GEVALLEN Donderdagmiddag had de monteur Brede- veld bij het verrichten van werkzaamheden het ongeluk uit een lichtpaal van het elec- trisch net te Eibergen te vallen. B. bekwam een schedelbasisfractuur en een ernstige her senschudding. Hij werd in zorgwekkenden toe stand naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. B. was 32 jaar oud. Hij laat een vrouw en een kind achter. A.V.R.O.-medewerkers bieden geschenken aan. Een sierhek van den beeldhouwer Van Veen. Donderdagavond had in de nieuwe studio van de A.V.R.O. de bijeenkomst plaats van de medewerkers en medewerksters van de A. V. R. O.-programma's. De voorzitter van de A. V. R. O., de heer De Clerq sprak een welkomstwoord en zei, dat voor de medewerkers de opening van de nieu we studio als een bijzonderheid moet wor den beschouwd Kwalitatieve afwijkingen zul len thans niet meer voorkomen, daar de tech nische outillage thans geperfectionneerd is. Jacob Hamel leidde daarop namens het co mité mevrouw De Leeuw-Van Rees in. die het geschenk namens de medewerkers aan het be stuur en de directie van het omroepbedrijf zou overhandigen. Spr. dankte allen voor de spontane wijze, waarop zij hebben meegewerkt om het mogelijk te maken een fraai geschenk te kunnen overhandigen. Mevrouw De Leeuw- Van Rees. die daarop onder hartelijk applaus het podium betrad, bood met een toepasselijk woord het geschenk aan. bestaande uit een bronzen gegoten sierhek, vervaardigd door den beeldhouwer Van Veen. De heer Vogt sprak namens het bestuur en de directie van het omroepbedrijf een dankwoord, waarna het omroeporkest onder leiding van Albert van Raalte zich liet hooren. Na afwerking van het muziekprogramma werd de A. V. R. O.-studio door de medewerkers bezet, waarna de eere wijn werd aangeboden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5