Rede van Minister De Craeff voor de Assemblée. Het mysterie van Dr. Lequeux. Thijs Ijs en het geheim van den hollen boom V R TJ D A" 'G 3 .TUL'I 1936 HAARLEM'S DAGBLAD BUITENLAND Het Nederlandsche standpunt tegenover de opheffing der sancties en de hervorming van den Volkenbond. Vele afgevaardigden aan het woord. Tal van sprekers hebben gisteren voor de Assemblée het woord gevoerd. De afge vaardigde van Chili, Rivas Vicuna, vroeg de vergadering over te willen gaan tot de be studeering van het pact, teneinde tot uni versaliteit dezer instelling te komen en de - doeltreffendheid er van te verzekeren door een nauwkeurig onderzoek der regionale be langen. De vertegenwoordiger van Zweden, West man, sprak den wensch uit, -dat de Volken bond de middelen zal ontwikkelen om der. oorlog te voorkomen en verklaart, dat zoolang het pact niet volledig wordt toegepast de zeven neutrale staten verplicht zullen zijn met dezen toestand rekening te houden, doch dat Zweden bereid is mede te werken,-aan de beraadslagingen, welke in September a.s. te Genève zul'.n aanvangen. Hierna vtrklaarde De Valera (Ierland) „Wij constateeren, dat geen enkele mogendheid bereid is den oorlog te wagen voor een Afri- kansche natie Indien wij realisten zijn, zul len wij onze pogingen op Europa moeten con- centreeren. De vrede hangt af van den wil der groote mogendheden". De vertegenwoordiger van Nieuw Zeeland Sir James Parr, bevestigde dat zijn land trouw aan den Volkenbond blijft, ondanks de onder vonden teleurstelling. De regeering van Nieuw Zeeland blijft voor de handhaving dei- sancties, zelfs voor een versterking er van Indien niettemin de meerderheid der in ver gadering aanwezige staten deze maatregelen weigert toe te passen, zal de regeering van Nieuw Zeeland zich daarnaar voegen. Namens de Deensche regeering sprak de minister van buitenlandsche zaken Munch. Deze sprak den wensch uit dat de. Volkenbond in afwachting zijner hervorming, zijn werk zaamheden op politiek, economisch en moreel terrein in vollen omvang zou hervatten. In het bijzonder drong Munch aan op de Volkenboudsbemoeiïng inzake het belang van een internationale ontspanning door middel van onderwijs, pers en radio, en op een her vatting der pogingen die het laatst door de economische wereldconferentie waren waar genomen, om aldus drie doeleinden te be reiken: 1. monetaire stabiliteit, 2. uitbreiding van den internationalen ruilhandel, 3. herstel van het vertrouwen van alle staten in de mogelijkheid van koop en verkoop in landen die rijk aan grondstoffen zijn. Yvon Delbos heeft den voorzitter van de Volkenbondsvergadering namens de Fransche regeering een voorstel overhandigd tot herzie ning van het pact. Hierin stelt hij de vor ming eener commissie voor, die belast zou worden niet de voorbereiding van een rap port over dit onderwerp, dat in de zitting- van den Volkenbond in September zou kun nen worden besproken. Delbos is voornemens voor het eind der algemeene debatten het woord te voeren, teneinde te precïseeren hoe de Fransche regeering zich vooi'stelt dat de herziening van het pact tot stand zou kun nen komen. Minister de Graeff aan het woord. Aan de rede van den Nederlandsehen mi nister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. A, C. D. de Graeff, ontleenen wij: De toepassing van artikel zestien van het Volkenbondsverdrag in het Italiaansch-Ethio- pisch conflict heeft niet tot het beoogde doel geleid. Ons plaatsend op den bodem der feiten zijn wij genoopt te erkennen dat de Volken bond onmachtig is geweest om Abbessynië te beschermen tegen een daad die alle leden op een enkele uitzondering na als een aanval hebben beschouwd. In de huidige omstandig heden moeten wij, gezien de houding der groote mogendheden en ondanks alle teleur stelling die dit te kort schieten van den Bond ons veroorzaakt, erkennen dat de handhaving der sancties tegenover Italië verder nutteloos zou zijn, op dien grond vereenigt Nederland zich niet het voorstel de sancties op te heffen op een nabij gelegen tijdstip dat in onderling overleg zal moeten worden bepaald. Er zijn er die betoogen dat de mislukking van de sanctie-politiek niet te wijten zou zijn aan de onvoldoendheid van de voorschriften van het pact maar alleen aan de gebrekkige wijze waarop zij in dit geval zijn toegepast, en men meent dat het geenszins nooaig zal zijn het pact te wijzigen om een beter resultaat in de toekomst te mogen verwachten. Ik wenschte dat ik dit optimistisch oordeel kon deelen, maar de ervaring in het Ita- liaansch-Abessynische conflict opgedaan heeft mij de verwachting benomen dat een meer be vredigend resultaat zal worden verkregen in overeenkomstige gevallen die zich in de toe komst mochten voordoen. Indien wij konden gelooven aan de snelle hervorming der geesten en aan een redelijken ommekeer in de menta liteit der volkeren en van degenen die ze lei den, wij zouden de eersten zijn om te erken nen dat het Vol kenbonds ver drag in zijn hui- digen vorm voldoende was om het pogen van allen die van goeden wille zijn en de wereld de verschrikkingen van 'n nieuwen oorlog willen besparen, in gemeenschappelijke bedding te leiden. Maar, gelijk terecht is opgemerkt: wij kun nen niet wachten op zoodanigen uiteindelij ken geestelijken wederopbouw. Wij moeten Qiandelen. Want de tegenwoordige toestand, die den leden van den Volkenbond slechts een bescheiden collectieve veiligheid biedt, die hun medewerking eischt aan gemeen schappelijke maatregelen, zonder hun een deugdelijken waarborg te bieden van bij stand tegen risico's, waaraan zij zich bloot stellen door het feit, dat zij hun verpiichtin- i gen nakomen, schijnt mij onaannemelijk toe en een grondige studie van de middelen, waardoor men in dezen toestand verbetering- kan brengen, is onontbeei'lijk. Ten aanzien van de hervorming van het Volkenbondsverdrag teekenen zich twee stroomingen af: sommigen willen het pact versterken door hun toevlucht te nemen tot regionale verdragen in het- kader van den Bond. Het behoeft geen betoog dat mijn re geering in de tegenwoordige omstandigheden met groote zorgvuldigheid elk voorstel, dat op dit punt zal worden gedaan, zal onder- 1 zoeken. Ieder echter die zich rekenschap geeft van de traditioneele politiek van mijn land, dat zich steeds afkeerig heeft getoond voor de deelneming aan politieke exx mili taire allianties van regionalen aard, zal de zeer gereserveerde houding begrijpen, welke de Nederlandsche regeering zich genoopt ziet van meet af tegenover deze oplossing van het vraagstuk aan te nemen. Een tweede strooming beoogt de sancties in den huidigen vorm geheel te doen ver vallen en het Volkenbondsveidrag te her vormen in een pacte consultatif. Het geheele systeem van de tegenwoox'dige sancties ware dan te vervangen door een sanctie van automatische uitsluiting van een aanvaller uit den Volkenbond. Op het eerste gezicht is men geneigd tegen dezen stap achteruit in opstand te komen. Men moet zich niettemin afvragen of een zoodanige schrede achtexavaarts niet gerechtvaardigd kan zijn, indien men aldus aan den Volken bond liet karakter van algemeenheid zou kunnen verzekeren dat hem thans ontbreekt en dat zoo zeer een element voor zijn be staan voi-mt. Het is wel bekend dat het stelsel der sanc ties voor zekere staten het essentieele be zwaar voor de deelneming aan de wet van Genève vormen en anderzijds hebben de beurtenissen der laatste maanden duidelijk aangetoond, dat elk stelsel van oeconomi- sche sancties tot mislukking gedoemd is, in dien de toepassing er van niet algemeen is. Het zou derhalve wel eens kunnen blijken dat aldus het doel van het Volkenbondsver drag in een eerdere toekomst zijn vex-we- zenlijking zou kunnen vinden, dan wanneer wij den weg blijven volgen dien wij tot dus ver hebben ingeslagen. Overigens schijnt het niet uitgesloten om dit denkbeeld van de verbreeding van de basis van den Volken bond te combineeren met dat van de regio naliseering van zekere verplichtingen die derhalve zouden uitgaan boven het geheele der plichten van alle bondsleden, maar voor op zal dienen te staan dat het kader van die regionale verplichtingen moet worden be paald door de grondwet der internationale gemeenschap zelf en dat de grens daax-van niet kan worden overgelaten aan de vrije be slissing der groepen. Het komt ons noodzakelijk voor, dat de regeex'ingen al deze problemen niet de groot ste zorgvuldigheid onderzoeken, opdat zij in staat zijn, zich uit te spreken op de ver gadering- van September. Aan het einde van zijn rede constateerde de minister, dat, nu het échec gelegen is onmiddellijk aan den wederopbouw van het Volkenbondswerk moet worden begonnen. Van de andere sprekers noemen .wij xxog de afgevaardigden van Oostenrijk', baron Pflügl, die vex-klaarde. dat een hervorming van den Bond steun bij Oostenrijk zal vin den: Wellington Koo (China) die het falen van den Volkenbond toeschreef aan de on volledige toepassing van het pact; Develics (Hongarije) die betoogde, dat Hongarije een evenwicht wenschte tusschen de repressieve maatregelen en de bepalingen van het pact inzake vreedzame, preventieve middelen tot regeling der geschillen, welke zich tusschen statenleden van den Bond zouden kunnen voordoen. Dantzig. Putschgeruchten duiken op. De „Daily Herald" weet te melden, dat de Hooge Commissaris in Dantzig besprekingen ovex- den toestand aldaar te Genève zou voeren en dat de Volkenbondsraad zich daar hoogst waarschijnlijk mede zou bezig houden. Het blad schrijft, dat zoowel te Londen als te Genève gisteren gevreesd werd, dat de natio- naal-socialisten een onmiddellijke poging zou den ondernemen, om zich van Dantzig meester te maken. Veel zal in dit opzicht aldus het blad afhangen van de houding, die door den Poolschen minister van buitenlandsche zaken, Beek, zal worden aangenomen. Een krachtige verklaring van zijn kant, dat Polen er zorg voor zal dragen, dat het Volkenbondsgezag in Dantzig gehandhaafd blijft, zou de nationaal- socialistische bedreiging nog kunnen afwen den. Reuter meldt in aansluiting hierop: In diplomatieke kringen te Londen gelooft men niet, dat de nationaal-socialisten in de naaste toekomst te Dantzig een daad van ge weld zullen plegen. Men is van meening, dat de volgende facto- ■en er Berlijn toe zouden kunnen brengen een gematigden invloed uit te oefenen op de na- tionaalsocialistische elementexi in Dantzig: 1. Een gemeenschappelijk front inzake Dantzig, dat volgens geloofwaardige berichten te Genève zou zijn tot stand gebracht tusschen Groot-Brittannië, Frankrijk en Polen; 2. Het oogenblik wordt niet geschikt geacht, omdat men in afwachting van het Duitsche antwoord op de Britsche vragenlijst het Anta gonisme der Locarno-mogendheden zou op wekken en Groot-Brittannië zou drijven tot een nog nauwer samenwerking met Frankrijk; 3. Duitschland zal waarschijnlijk buitenland sche avonturen tot na de Olympische spelen en tot dat het de noodige buitenlandsche devie zenreserves zal hebben opgehoopt, vermijden. Emgelamd. Baldwin treedt voorloopig niet af. Baldwin heeft Donderdagavond het woord gevoerd aan het banket, dat was aangericht ter gelegenheid van het eeuwfeest der con servatieve vereeniging der stad Londen. Baldwin zeide, dat de geruchten volgens welke zijn gezondheidstoestand achteruit zou gaan en dat zijn aftreden binnenkort te ver wachten zou zijn, van allen grond ontbloot zijn. Ik zal mij terugtrekken, wanneer ik dat goed acht, aldus Baldwin, ik zal persoonlijk mijn beslissing nemen en xiiemand behoeft mij voor te schrijven, wat ik doen moet. Ten aanzien van de sancties verklaarde Baldwin, dat de regeering tot dit besluit om verscheidene redenen is gekomen. Hij heeft er onder-deze omstandigheden Bij zomerkleeding behoort een mooie bruine huid. Dat staat sportief en charmant. Uw gelaat, hals en armen worden snel, écht brum, indien U deze bij fietstochten en bij verblijf in de zon. in wrijft met AMILDA-zonnebruincrème. Deze beschermt U tevens volkomen tegen vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Medj vrede mede als lafaard te worden beschouwd, indien hij overeenkomstig de opvattingen van alle landen in Europa alles heeft ge daan om zijn volk buiten een oorlog te houden. Het is onze innige wensch Frankx-ijk en Duitschland tot elkander te brengen. Zonder deze mogendheden is geen enkele vrede in Europa mogelijk. Baldwin sprak nog de hoop uit, dat het vroeg of laat mogelijk zal zijn te kunnen be raadslagen over een bewapeningsverminde- ring. Griekenland. Nieuwe poging tot opstand? Volgens sommige bladen hebben de oud minister Mayromichalis, alsmede de chef van den veiligheidsdienst er kennis van gekregen dat verscheidene officieren, die na den op stand van Maart 1935 zijn ontslagen, een nieuwe poging tot opstand zouden willen ondernemen. Bevoegde kringen verklaren, dat de orde verzekerd is Frankrijk. Chiappe's verkiezing ongeldig verklaard. De Kamer heeft met 282 tegen 193 stem men de verkiezingsuitslag voor Ajaccio on geldig vex-klaard, meldt Reuter. Het betx-eft den vroegeren prefect van politie en vroege- ren voorzitter van den gemeenteraad van Pa rijs, Jean Chiappe. Vooral de communisten hebben zich tegen de toelating van Chiappe verzet. Een der communistische sprekers verklaar de, dat met de stembussen geknoeid was. Chiappe verdedigde zich door te zeggen, dat hij aan den haat der communisten bloot staat, omdat hij, toexi hij nog prefect was, steeds de vrijheid van den arbeid heeft be schermd. Tijdens zijn toespraak verlieten vele afgevaardigden der rechtex'zijde de zaal, ter wijl de communisten net deden alsof zij niet luisterden. Tenslotte deed Piétri een beroep op de on partijdigheid der leden, waarbij Chiappe in de minderheid bleef. Onrust in Fransch Algerië. Hulp der troepen ingeroepen. Het D.N.B. meldt uit Parijs: In Fransch Algerië hebben Woensdag opnieuw bloedige botsingen plaats gehad, waarbij ook de hulp van troepen ingeroepen moest worden. Linksche elementen hebben getracht op het raadhuis van Mostaganem de roode vlag te hijschen. Hierop ontstonden ernstige vecht partijen met nationalisten. Er werden ver scheidene schoten gelost. Tal van personen liepen verwondingen op. De gendarmerie moest ingrijpen om de vechtenden te schei den, en een aantal betoogers werd gearres- teex-d. Vaxx buiten de stad werden troepen ge- requireerd om de orde te herstellen. Te Algiers hebben Woensdag eveneens weer botsingen tusschen stakers en de politie plaats ;ehad. Twee politiebeambten werden gewond. De politie heeft negen pex'sonen gearx-esteerd, namelijk vier Europeanen en vijf Inboor- lnboorlingen. De gouverneur-generaal van Algerië is per vliegtuig naar Parijs vertrokken, om over den toestand verslag uit te brengen en de han gende kwesties met de regeering te be spreken. EDMOXD JALOÜX EN JOSEPH DES PESQUIDOUX ACADéiNnCIENS. Reuter meldt uit Parijs: De romanschrijver Edmond Jaloux is tot lid der Académie Fran- caise gekozen, ter bezetting van den zetel die vacant gekomen is door het overlijden van Paul Bourget. De romanschrijver Joseph des Pesqui-doux is tot lid gekozen in de plaats van Jacques Bainville, die onlangs overleden is. Geleerde en roover. (Van onzen Parijschen correspondent). We gaan even acht jaren terug in de ge schiedenis: den 28slen Juli 1928 verscheen voor de elfde Chanxbre Cox-rectionnelle, ge presideerd door Mr. Weydenmeyer, een ze kere Georges Lequeux. Eigenaardige figuur, die veertigjarige man, met een beschaafd gezicht, gedistingeerd voorkomen, keurig gekleed, die daar in 't be klaagdenbankje vei'scheen en wiens leven in korte trekken door den president werd ge schetst. Zoon van een geneesheer in Luik, zelf doctor in de wetenschappen, bekend archaeoloog, had Georges Lequeux bij Spie- xiae uiterst belaxxgrijke archaeologische vond sten gedaan. Groot was dan ook de verba zing in de internationale wetenschappelijke wereld, toen men moest vernemen dat de ongelukkige een zekere passie had welke hem nu naar het beklaagdenbankje voerde in het Parijsche Paleis van Justitie: Lequeux bestal de dooden. Op zekeren dag hield hij met zijn auto stil voor een begraafplaats, hij dwaalde tusschen de grafmonumenten en in eens maakte hij zich meester van een kruisbeeld, dat vrome handen ergens op een grafsteen hadden ge legd. Den volgenden dag kwam hij terug, forceerde de deur van enkele grafkelders en vertrok na zijn zakken te hebben gevuld met bx'onzen vazen, beeldjes, kniisen enz Een gewone, vulgaire dief? Neen, in 't minst niet, zoo beweexde de verdediging. Mocht men zijxx advocaat ge looven dan was Lequeux slechts een geestes zieke, die ondanks zijn geleerdheid ©ogen blikken van afwijkingen had. een maniak. Immers, hij was rijk en onafhankelijk en zeker hoefde hij niet zijn toevlucht tot dief stal en verkoop van de weggenomen goede ren te zoeken om als een prins te leven zoo als hij deed. Ten deele was de rechtbank het daarmede eens en hoewel er op diefstallen op kex'khoven een minimum straf van drie jaren staat, werd dr. Georges Lequeux slechts tot zes maanden veroordeeld. Voor den vorm, want hij was niet abnormaal ge noeg om in een krankzinnigengesticht te woxden opgesloten. De jaren daarop deed dr. Georges nog me nigmaal van zich spreken voor dezelfde fei ten waarvoor hij al eens was veroordeeld. In 1929 wei'd hij in Orleans aangehouden voor diefstal op kex'khoven, maar ook omdat hij zijn manie had botgevierd in de kerk van Meslay, waaxnit hij een Madonna-beeldje uit de 16e eeuw, ter waaide van 15.000 francs had meegenomen. In 1931 werd hij op heeter- daad betrapt in Parijs op 't kerkhof Père Lachaise, in 1934 op de begx'aafplaats Mont- martre, kox-t geleden in Rambouillet, toen hij nu een maand geleden werd gearresteerd in Provins. Men zou hem dus opnieuw hebben kunnen veroordeelen als recidivist, maar men wilde nu toch eens weten wat de ge leerde Georges deed met zijn buit. Vooral, waar in den loop der laatste maanden ette lijke aangevingen waren gedaan 'bij de Su- reté générale van diefstal van kerkschatten. Brutale inbraken hadden plaats gehad in verschillende kei-ken van het departement Seine-et-Oise. In Beynes, in Etampes, in Chaumontel. in Villepreux, in Mantes, in ■l'Isle Adam waren uit de kex'ken beelden, ivoren Christusbeelden uit de 13de en 14de eeuw vei'dwenen. De administratie van Schoone Kunsten, waar vele van deze kunstwex'ken door den Staat waren geclasseerd had een aanklacht ingediend tegen X. Het onderzoek werd op gedragen aan twee van de beste speux-ders, Jouquey en Bourdelier. De zaak leek natuur lijk héél in gewikkeld, want men had niet de minste aanwijzing of men hier te doen had met een georganiseerde bende of met een en keling. Inspecteur Bourdelier kreeg toevallig het politieblad in handen, waai'in melding werd gemaakt van het verhoor dat een zeke ren Georges Lequeux was afgenomen dooi den rechter van instructie te Provins. En hij sloeg eens het Parijsche adresboek op en zocht onder den naam Lequeux. Daar vond hij: Madame Elisabeth Lequeux, 13 i*ue de Sèvres, antiquaire. De twee inspecteurs gingen samen eens naar de Rue de Sèvres en zagen dat deze naamgenoote van den geleerde zich j specialiseerde in den verkoop van oude kerk- kunst. Ze besloten dat alles eens nader te on derzoeken en zoo kwamen ze op de prefec tuur al héél spoedig te weten, dat deze anti quaire de moeder van Georges was, dat Georges ï'eeds vroeger een verbod om Frankrijk te vertoeven tegen zich had hooren uitspreken, maar dat hij herhaaldelijk bij zijn moeder kwam en dikwijls logeerde in een van de dakkamertjes welke bij het apparte ment van Madame Elisabeth hoorden. Een machtiging tot huiszoeking werd gegeven, maar noch in den winkel, noch in de privé- vertrekken van de antiquaire vond men iets, afkomstig van diefstal. En heeft u nergens anders een opslag plaats of een lokaal? vroeg de inspecteur, zoo kalm langs zijn neus weg. Neen. nergens, zoo verzekei-de ze. Nu komt u dan maar eens mee naar de twee zolderkamex-tjes, want hier heb ik een afschrift van uw huurconti-act. De twee zolderkamertjes wax'en een mu seum. Natuurlijk werd madame Elisabeth Lequeux dadelijk gearresteerd. Per vrachtauto is de heele inventaris van de zolderkamertjes naar de prefectuur gebx'acht, waar men ons in de gelegenheid stelde alles te bewonderen. Een prachtig Madonnabeeld in albast, ge beeldhouwde paneelen, een prachtige vrou- weix-kop in steen gehouwen, een statie-degen met gouden gevest, waarop in rood email het kruis van Jeruzalem, een koperen Christus beeldje, acht religieuze schilderijen uit de 15de eeuw, vier antieke bronzen altaar-schellen, oud box-duur- en kantwerk, een schitterend bewerkte reliquiën-doos in goud en rood, een missaal uit de 18 de eeuw met de koniixklijke wapens, waax-schijnlijk afkomstig uit het kasteel van Fontainebleau, talrijke bijbels en handschriften, een hoogst merkwaardig re gister van 1751 van de parochie van Chessy, tiexxtallen in hout gesneden beelden van hei- ligexx, gouden altaax--schalen, kortom een klein museum kerkelijke kunst bevindt zich thans op de prefectuur. De moeilijkheid is na tuurlijk om precies uit te zoeken wien dat al les toebehoox-t, terwijl mexi tevens .in de boe ken van de antiquaix-e. die wegens heling wox-dt vastgehouden, hoopt te vinden aan wie ze heeft verkocht. Voor menigen verzamelaar, hoewel geheel ter goeder trouw koopend bij een bona-fide antiquaire, kaxi het nog on aangename gevolgen hebben. HENRY A. TH. LESTURGEON. Italiaansche journalisten naar hun land terug. Twee der gearresteerden weer tot de Geneefsche zittingen toegelaten. Vijf der Italiaansche journalisten, die na hun uitwijzing uit Genève in verband met het incident in de Volkenbondsvergadering zich te Coppet hadden gevestigd, zijn thans naar Italië vertrokken. De dx'ie anderen denken vandaag naar dat land terug te keeren. De correspondent van Stefanie en de cor respondent van de Gazetta del Popoio, Fas- cetti, die bij de betooging der Italiaansche journalisten tijdens de Volkenbondsvergade ring waren gearresteerd, zijn weer in het bezit gesteld van perskaarten, zoodat zij de vergadering van den Volkenbond weer kunnen bijwonen. SCHILDERSKNECHT VERDRONKEN. Donderdag is een van de aan de spoorbrug over de Rotte onder de gemeente Moercapelle werkzame schilders van de Ned. Spoorwegexi in de Rotte gevallen en verdronken. Twee per sonen, die hem nasprongen, mochten er niet in slagen hem te redden. Zijn lijk is later op gehaald. RADE® ONZE DAGELiJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs en Paddekwist gaan nu op de heks toe. „Dit is de straf voor al het slechte, dat je hebt uitgehaald." zegt de kabouter met een boos gezicht. „O ,is het jullie werk," antwoordt de heks. „Laat me dadelijk vrij, want ik kan het hier niet langer uithouden. De klem heeft me zoo stevig te pakken, dat ik er vreeselijk pijn door lijd!" „Allemaal je eigen schuld." herneemt Paddekwist. ..Waarom heb je de menschen dan ook zooveel leed aangedaan. Je zult je eerst moeten verbeteren, voordat we je weer vrijlaten." „Beloof ons, dat je weer braaf en vriendelijk zult worden," zegt Thijs, die medelijden met de gevangen heks begint te krijgen. ZATERDAG 4 JULI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-Uïtzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Radio-tooneel, orgelspel en Grain.pl. 12,00—1.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gram.pl. 2.40 De Lucky Stars. 3.00 Gram.pl. 3.20 Lezing over Bolivar. 4.00 Ensemble „Viva la Musiea". 4.15 Causerie. 4.20 Vervolg concert. 4.30 Gram.pl. 4.50 Esperanto-uitzending. 5.10 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Causerie over coöperatieve lijkbezorging. 6.45 Orgelspel. 7.00 V.R.O. 8.03 Herh. SOS-be- richten. 8.05 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 9.15 Op naar Birkhoven. 9.30 VARA- Maandx'evue. 10.00 Berichten ANP. 10.0512.00 Gram.pl. HILVERSEM II, 301 M. KRO-Uitzending'. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2,00 Voor de jeugd. 2.50 KRO-orkest. 3.00 Kin deruur. 4.00 HIRO. 5.00 Gram.pl. 5.15 KRO- ox-kest. 6.00 Gram.pl. 6.20 Joufn. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 De KRO- Luchtlijn. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten ANP., Mededeelingen. 8.10 Voordracht en concert. 8.30 KRO-Melodisten. 8.50 De Gooische Troubadours. r' 90 KRO-Melodisten. 9.15 Oearina-soli. 9.20 KRO-Melodisten. 9.40 Accordeon-trio. 9.50 De Gooische Troubadours. 10,00 Filmpraatje. 10.15 KRO-Boys. 10.25 Oca rina. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Accordeon- Trio. 10.45 KRO-Boys. 11.10—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Northern Ireland-orkest en soliste. 12.35 Gram.pl. 1.20 Het Commodore Grand-orkest. 2.20 Sport-reportages. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Mannen-Octet. 7.20 Pianoduetten. 7.35 Geraldo's orkest. 8.20 Reportage uit Amerika. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Graxn.pl. 10.50 Het Orchestre Raymonde, en solist. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Dans muziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.30 Graxn.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Concert. 6.50 Populair con cert. 8.45 Opera-uitzending. 11.3512.35 Popu lair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Omroeporkest. 2.35 Gram.pl. 4.20 Dito. 5.50 Mannenkoor. 6.35 Om- roepkwintet. 8.30 Gevar. programma. 11.05 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 Klein-orkest. 2.20 Gram.p.l 2.35 Salon-orkest. 3.20 Max Alexys' orkest. 4.20 Gram.pl. 4.30 Dansmuziek. 5.20 Gram.pl. 6.20 Salon-orkest. 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gram.pl. 11.3512.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Klein-orkest. 1.05 Gram.pl. 1.30 Salon- ox'kest. 2.20 Gx-am.pl. 4.35 Max Alexys' ox*kest. 5.35 Klein-orkest 8.20 Koorconcert. 9.10 Gra- mofoonpl. 9.20 Symphonieconcert. 9.50 Repor tage. 10.30 Dansmuziek. 11.2012.20 Gram.pl. DEI TSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Concert m. m. v. solisten, koor en or kest. 10.20 Berichten. 10.50 Kamer-concert. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6