Soireé-Dansante SPELREGELWIJZICINC. VOETBAL. VRIJDAG 3 JULI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 11 De Tour de France; De wegwedstrijd BordeauxParijs; Er zijn menschen, die van Parijs naar Straatsburg wandelen Verrassingen in de sport; Opwinding in de Oostenrijksche voetbalwereld; Toenemende belangstelling voor waterpolo in ons district; Het Engelsche sculling-kampioenschap; Een goede raad bij het bridge-spel. Dinsdag 7 Juli begint de Tour de France, de zwaarste wegwedstrijd in de geschiedenis van de wielersport. Gedurende bijna vier weken zullen de geroutineerde wielrenners uit ver schillende landen, zoowel individueel als in groepen, alles op het spel zetten om de talrijke moeilijkheden te overwinnen en zoo mogelijk het eindpunt te bereiken. Vorig jaar was het de kleine Belg Romain Maes, die zich met roem overlaadde en de Belgische équipe, die in het landenklassement door toedoen van den in- dividueelen winnaar, mitsgaders Felicien Ver- vaecke en Sylvair Maes de eerste plaats ver overde. Hier is het oordeel van een wielrenner, die voor de eerste maal aan den Tour de France deelnam; „Het was veel zwaarder dan ik me had voorgesteld; het ergste van alles zijn de Pyreneeën. Men rijdt tusschen die bergen als in een droom. Op de toppen is er dikwijls mist, regen of ijzel; menigmaal zijn de handen ge voelloos door de koude; vervolgens daalt men in de valleien af, waar een tropische hitte heerscht. De moeilijkste étappe is die van de vier hooge bergen: Peyresourde, Aspin, Tour- malet en Aubisque." Voor de eerste maal zal een uit vier Hollan ders samengestelde ploeg aan deze monster race deelnemen, doch hoewel de in Toulouse woonachtige gebroeders van Schendel wat meer ervaring hebben van Fransche wegcour- ses dan de twee andere landgenooten, zou het ons toch verwonderen, als een van het viertal het verder dan de helft van den Tour volhield. Want men moet niet vergeten, dat bij elke étappe een tijdcontröle is en degene, die den maximumtijd overschrijdt, wordt automatisch van verdere deelname uitgesloten. Dat de Tour de France overigens veel zwaar der is dan welke andere wegwedstrijd ook, blijkt wel uit het feit, dat de Duitscher Bruno Roth, ofschoon kampioen van zijn land op den weg. het vorige jaar als nummer 24 in den Tour eindigde, met enkele uren achterstand op den winnaar. Romain Maes nam reeds in de eerste étappe een grooten voorsprong, waarbij hij het geluk had, dat hij nog juist een spoorwegovergang kon passeeren, voordat de boomen gesloten werden. Het geheele peloton werd gedurende geruimen tijd opgehouden en toen de weg ein delijk weer vrij was, lag de kleine Belg reeds zoover voor, dat niemand hem meer kon in halen. Meestal probeeren de renners m Frankrijk bij zulk een oponthoud over of onder de ge sloten spoorbomen door te kruipen, voordat de trein den overweg bereikt heeft en daar de wielersport daar zeer populair is, wordt dit dikwijls oogluikend toegelaten. Dezer dagen heeft men echter op dit gebied iets nieuws kunnen zien. De renners werden bij een ka naal door een opengedraaide brug tegenge houden, doch een van hen, Eugene Ptack, wist raad. Hij nam zijn fiets op den rug, daalde den glooienden walkant af en zwom naar de andere zijde, waar hij den tocht zoo snel mo gelijk voorzette. Hij verkreeg zoodoende een voorsprong van zes minuten, doch jammer genoeg sloeg hij op enkele kilometers van het eindpunt een verkeerden weg in, verdwaalde en werd tenslotte gediskwalificeerd, omdat hij den maximum-tijd had overschreden. Des ondanks was hij de held van den wedstrijd. Naast den Tour de France zijn de steden- courses in Frankrijk zeer populair en onder deze geniet de race van Bordeaux naar Parijs de volle belangstelling, omdat de renners dezen 586 kilometer langen afstand sinds kort achter den motor moeten afleggen. Elke deeelnemer heeft drie motoren te zijner beschikking, zoo dat, wanneer er een defect raakt, een andere gangmaker den coureur verder helpt. De weersomstandigheden waren ditmaal wel zeer ongunstig, regen maakte de wegen glad, wat vooral in het begin van het parcours, toen het nog schemerachtig was, den deelnemers parten speelde. Slechts vijf renners bereikten het eindpunt en hoewel de winnaar van het vorige jaar, de Belg de Caluwé, moedig vol hield, moest hij honderden kilometers voor Parijs tengevolge van een-ongeval den strijd staken. Deze werd gewonnen door den jeug digen Franschman Paul Chocque, die de 586 kilometer in 12 uur. 53 min. en 12 sec. aflegde, dat is met een gemiddelde van bijna 47 kilo meter per uur. Zijn voorsprong op den Italiaan Rossi bedroeg 22 minuten. In Frankrijk organiseert men, zooals bekend, allerlei soort wielerwedstrijden. Sinds jaren is de race door Parijs voor courantbestellers een populaire gebeurtenis. Ditmaal heeft men ge meend, ook den sportjournalisten een kans te moeten geven om te toonen, of zij het beter kunnen dan de renners, die zij zoo dikwijls be- critiseeren. Te Longchamp had deze wegwed strijd plaats en de winnaar zal de race niet gauw vergeten, want juist toen hij zijn eind spurt had ingezet, stak een klein jongetje den weg over. Een botsing was onvermijdelijk, doch onze collega bleek ook deze situatie het hoofd te kunnen bieden; met een vervaarlijken sprong, ongetwijfeld afgekeken van de voor de Olympische Spelen trainende athleten, wist hij het veege lijf te bergen, waarna hij met het eenigszins gekneusde rijwiel aan de hand naar de eindstreep holde. Inderdaad een pres tatie, die niet onvermeld mag blijven. Even moeilijk als de wielerwedstrijd Bor deauxParijs is de wandelrace van Parijs naar Straatsburg, een afstand van 533 kilo meter, die een paar jaar geleden door Damas in den recordtijd van ruim 68 uur, met een ge middelde van zeven kilometer dus, werd afge legd. Natuurlijk loopen de deelnemers niet aan één stuk door, want geen mensch is in staat gedurende bijna drie etmalen op de been te blijven. Het staat hun vrij, te eten en te slapen, wanneer en waar zij verkiezen, hetzij in een hotel of hooiberg; slechts dienen zij er voor te waken, zich niet te lang in de armen van Mor pheus te werpen, willen zij niet de kans loo pen. eerst tegen den herfst in Straatsburg te arriveeren. De strijd is tenslotte gewonnen door zekeren Steinmetz die de lange reis in 74'2 uur volbracht, alle rusttijden inbegrepen. Stel u zoo'n wandelingetje maar eens voor. Nog kan opgemerkt worden, dat Steinmetz reeds voor de tiende maal in dezen jaarlijkschen wedstrijd mededong, doch ditmaal voor het eerst won. Het is opmerkelijk en tegelijkertijd verheu gend. dat de wedstrijdsport zooveel verrassin gen oplevert. Een Fransch sportblad publiceert enkele resultaten, die wel niemand zou heb ben verwacht. Max Schmeling versloeg Joe Louis met knock-out, ofschoon men hem geen kans op de overwinning toekende en de wed- prijs na de derde ronde van het gevecht 500 tegen 1 op den neger stond. In de boven besproken wielerrace Bor deauxParijs werden alle favorieten: Har- diquest. de Caluwé. Romain Gijssels, Noret, Benoit-Faure uitgeschakeld en de outsider Chocque behaalde de zege. In de Fransche voetbal-hoofdklasse leek de Olympique Lillois onverslaanbaar, doch de Racing Club de Paris ging met den titel strij ken. Een andere Parijsche club. de welbe kende Red Star, stond gedurende het ge heele seizoen op de onderste plaats, doch wist zich in den laatsten competitiewedstrijd ten koste van Alès en Valenciennes door fractioneel beter doelgemiddelde voor degra datie te vrijwaren. En tenslotte zal niemand verwacht heb ben, dat de lawntennis ploeg van Joego slavië die van Frankrijk te Parijs voor de Davis-Cup zou uitschakelen, om daarmede de finale van de Europeesche zóne te berei ken. In de Oostenrijksche voetbalwereld heerscht heftige beroering. De eerste klasse clubs Wie ner A. C., Floridsdorf en Hakoah stonden alle op de nominatie om te degradeeren. welk lot echter alleen den hekkesluiter zou tref fen. De Wiener A. C. was uitgespeeld en had eenzelfde aantal punten als Hakoah. doch een beter doelgemiddelde. dat tenslotte de situatie kon beslissen. Laatstgenoemde club moest nog twee matches spelen, tegen Wac- ker en Admira. Wacker weerde zich geducht, behalve doelman Ploc. die twee gemakkelijke ballen liet passeeren. De Wiener A. C. dien de daarop een aanklacht tegen dezen doel- verdediger in en het bleek, dat Ploc voor 1000 scholingen was omgekocht. Dit muisje zal ongetwijfeld een lang staartje hebben, doch intusschen vraagt men zich in Oostenrijk met belangstelling af, wel ke club nu het volgend jaar in de lagere af- deeling moet spelen. De belangstelling voor waterpolo is in onze stad steeds groeiende en geen wonder. In de eerste klasse behalen Haarlem en H.P.C., vooral de Heemstedenaren goede resultaten en in de tweede klasse voeren de Waterrat ten en H.V.G.B. een feilen strijd om de eer ste plaats, waarbij D.WR. de beste kansen heeft. De club van de Houtvaart beschikt dit seizoen dan ook over een zeer sterk ze vental, dat zoowel in aanval als verdediging merkwaardige resultaten heeft bereikt. Tot dusverre is slechts H.V.G.B. er in geslaagd, het doel tweemaal te doorboren, terwijl de aanval reeds 23 doelpunten maakte. De mid denvoor Kollerie, die aan de Olympische training deelneemt en 'n goede kans maakt, naar Berlijn te worden uitgezonden, geeft blijk, groote vorderingen te hebben ge maakt. Niet alleen, dat hij in eiken wedstrijd meerdere doelpunten scoort (tegen Nereus maar liefst alle vijf), maar zijn techniek en senlheid van handelen stempelen hem tot een der beste waterpolospelers van ons land. Hij ondervindt grooten steun van den links-voor Nico de Vries, die eveneens een kracht van beteekenis is en de kunst ver staat. het meeste profijt van zijn eigen en Kollerie's capaciteiten te trekken. Het sa menspel van dit tweetal getuigt van een goed begrip van de mogelijkheden, die het waterpolo in dit opzicht biedt en daar ook de andere spelers van het zevental uitste kend getraind zijn, worden de kansen op het kampioenschap bij iederen wedstrijd grooter. In de match tegen H.V.G.B., dat met 42 het onderspit .moest delven, werd van beide kanten snel en degelijk spel geleverd, waar door dit een der interessantste ontmoetin gen van het seizoen werd. Inmiddels gaat de zwemtraining der Olym pische candidaten onder leiding van mevr. Braun in Stoop's buitenbad regelmatig voort. Met stenstorstem geeft de trainster haar aanwijzingen en ofschoon er heel wat van haar discipelen gevergd wordt, moet men te hunner eere vaststellen, dat ieder zich voor de volle honderd procent van zijn taak kwijt zoodat er steeds vorderingen worden ge maakt. De Indischman Stam, die uit Bandoeng met een groote reputatie naar Holland kwam krijgt zoo nu en dan gelegenheid, zijn volle kunnen te toonen. Echter mag niet onver meld blijven, dat Sipkema (H.P.C.) weinig, zoo al iets, voor hem onderdoet. Daarbij dient natuurlijk in aanmerking te worden genomen, dat het hier slechts training be treft en dat Stam eerst nog volledig moet acclimatiseeren. Bij de dames maakt het zwemmen en de snelheid van Tini Wagner den meesten in druk; dit Amsterdamsche meisje heeft wel een zeer soepelen stijl en beweegt zich erg gemakkelijk door het water. Ook de schoon- springers zijn druk in de weer, al is het jam mer, dat ook in dit onderdeel mevr. Braun niet de leiding heeft en haar enthousiasme en aanwijzingen de deelnemers tot groote daden inspireert. Den toeschouwer wil het voorkomen, dat de heeren springers de hun toegemeten trainingsuren niet ten volle uit buiten en dat de rustpauzes wel wat al te ruim genomen worden. Zaterdag jl. heeft op de Theems over het bekende traject van Putney naar Mortlake een roeiwedstrijd plaats gevonden om het beroeps skiffkampioenschan van Engeland tusschen den houder E. A. Phelps en Lou Barry, een neef van Ernest Barry, die van 1912 tot 1919 en van 1920 tot 1921 wereld kampioen was. Beide roeiers hadden 100 pond sterling als inzet moeten deponeeren. Phelps was een 2 tegen 1 favoriet en er was zwaar op hem gewed. Daardoor was de verrassing des te grooter toen bleek, dat de titelhouder practisch ..in het stuk niet voorkwam", ofschoon hij den toss gewonnen en het voordeel van den Middlesex-oever had. Na één minuut roeien (9V216 1/230 slagen) was Barry reeds een lengte voor, doch Phelps spurtte en nam tot aan de Mile Post (4 min. 33 sec een kleinen voorsprong Hij maakte 26 slagen tegen Barry 24 in de minuut. Bij Hammersmith Bridge (8 min. 31 sec.) had laatstgenoemde wederom de leiding veroverd, was bij Chis- wick Steps 11 sec. en bij Barnes Bridge 27 sec. voor op zijn tegenstander. Hij zegevierde tenslotte in 24 min. 52 sec. (record univer- siteits-bootrace 18 min. 27 sec.), terwijl Phelps een minuut later arriveerde. Phelps werd wereldkampioen in 1930 op 20-jarigen leeftijd. Hij versloeg Bert Barry tweemaal en Major Goodsell in Californië, doch verloor zijn titel aan den bekenden Australiër Pearce. De nieuwe Engelsche kam pioen was tot aan het begin van den Abes- synischen oorlog instructeur in Italië, doch was daarna op de Theems werkzaam. Voor beoefenaren van het edele bridge spel is het volgende oude Chineesche spreek woord van groote waarde: Het past den schapen niet. dartel te zijn in de nabijheid van den tijger. CRICKET IN ENGELAND. De eerste helft van het seizoen 1936 is voor de meeste counties ongunstig geweest. Tengevolge van de slechte weersgesteldheid zijn er vele speeldagen verloren gegaan. Donderdag kon wederom in slechts 5 wed strijden gespeeld worden. Cambridge 282 tegen M.C.C. 1025. Lancs 45 en 809 kon tegen Gloucester 138 en 214 op Goddard en Sinfield in beide innings al heel weinig doen en aan de derde nederlaag is niet te ont komen. Somerset met 388 tegen Surrey 196 staat er al even slecht voor. Warwick 2547 tegen Northants. Derby 2348 (gesloten) tegen Worcester 396. De ééndaagsche wed strijd Britsch-IndiëThe Army te Aldershot verregende geheel en in de overige County- wedstrijden kwam op den tweeden dag van spelen evenmin iets. ROEIEN. DE ROEI WEDSTRIJDEN TE HENLEY. Uit Londen: Donderdag werden de inter nationale roeiwedstrijden te Henley voortgezet onder ongunstige weersomstandigheden; het regende voortdurend, terwijl een vrij sterke tegenwind den roeiers hinderde. Bovendien moesten de ploegen tegen den vrij sterken stroom in roeien. De achten van Zuerich en van Jesus College kwamen tegen elkaar uit om den Grand Chal lenge Cup. De Zwitsers wonnen gemakkelijk in 7 min. 38 sec. met eenige lengten voor sprong. In 7 min. 41 sec. won de acht van de Tokyo Imperial University van die van Quintin met twee lengten. De grootste verrassing leverde echter de ne derlaag van de houders van den Grand Chal lenge Cup Pembroke College op; met 1 1 4 lengte bleef de Amerikaansche acht van de Union Club uit Boston de meerdere en won in 7 min. 38 sec. Donderdagmiddag werd ook geroeid om de Diamond Sculls. Warren van Trinity Hall uit Cambridge won van den Canadees De Mille met twee en een halve lengte in 9 min. 41 sec. Tyler van de Thames Rowing Club roeide tegen den Canadees Coulson. Even na den start brak Tyler zijn rechterriem en viel in het water; door de bemanning van een der volg- booten werd hij opgepikt. Stimmung NOORDWIJK AAN ZEE (naast „lm Weissen Rössl'') lederen avond vanaf 8 uur Orchestre „The Archibalds" uit de Majestic Bar Rotterdam en de Riche Bar Den Haag. Stimmung Dir. L. van Sterkenburg. (Adv. lngez. Med.) Wie kan de spelregels wijzigen? Hoe komt een wijziging tot stand?Wijziging van den regel omtrent den doelschop. Meer nauwkeurigheid gewenscht. Uit de opmerkingen, die wij dezer dagen hoorden en lazen over de wijziging van de spelregels voor voetbal bleek ons, dat niet iedereen weet, door wie en op welke wijze die wijzigingen tot stand gebracht worden. Naar men zal weten is de FIFA de wereld bond voor voetbal. Niet minder dan 50 ver schillende bonden zijn tot de FIFA toegetre den; daar elk land slechts door één bond ver tegenwoordigd kan worden, beteekent dat dus dat 50 landen tot de FIFA zijn toegetreden. De leden van de FIFA zijn over den geheelen wereldbol verspreid. Niet lid van de FIFA zijn eigenlijk slechts de bonden van Groot Brit- tanië en zijn Dominions, Rusland en enkele kleine landen. Het merkwaardige is, dat deze machtige wereldbond over de regels van het door hem beheerde spel niets te zeggen heeft. Op dat gebied deelden n.l. Engeland, Schotland, Ier land en Wales tot voor korten tijd de lakens uit, derhalve landen, die niet tot de FIFA zijn toegetreden. De spelregels kunnen n.l. slechts gewijzigd worden door den International Board, een lichaam, dat daarvoor elk jaar op den twee den Zaterdag in Juni bijeen komt. De I. B. was aanvankelijk samengesteld uit twee afge vaardigden van elk der vier hierboven ge noemde landen en, om te voorkomen, dat een kleine meerderheid wijziging in de spelregels zou kunnen brengen, was tevens bepaald, dat een wijziging slechts met algemeene stemmen kan worden aangebracht. Over deze regeling is nog wel het een en ander te doen geweest. De Engelsche bonden wenschten het recht om de spelregels te wijzigen, niet uit handen te geven; daar men de autoriteit van de Engel sche bonden, steunende op een jarenlange practische ervaring, wel erkende, heeft de FIFA daarin berust. Men deed dat des te ge makkelijker omdat in de FIFA zooveel uiteen- loopende belangen vereenigd waren, waar door de kans groot was, dat wel eens op ver rassende wijze een ongewenschte wijziging aangenomen zou kunnen worden. Er is ten slotte op het punt van de spelre gels ook wel eenige samenwerking tusschen de FIFA en de International Board gekomen. Twee afgevaardigden van de FIFA hebben n.l. zitting gekregen in de International Board, welke leden ook stemrecht hebben. Maar toen deze heeren lid werden, heeft men tegelijker tijd bepaald, dat een voorstel tot wijziging 4/5 van het aantal uitgebrachte stemmen moest hebben, om aangenomen te zijn. Derhalve wierp de stem van de FIFA geen gewicht in de schaal. Waren de Engelsche bonden een stemmig. dan was het voorstel ook aangeno men. Met zijn toetreding tot de International Board heeft de FIFA ook de verplichting op zich genomen te spelen overeenkomstig de door de I. B. vastgestelde spelregels. Wijzi gingen door de I.B. aangebracht, zijn dus ook" voor de FIFA van kracht. Het spelregle- ment, dat elk jaar aan het begin van het sei zoen door den Engelschen V.B. wordt uitgege ven, de z.g. Football Chart, wordt dan ook als de officieele uitgaaf van de spelregels van de FIFA beschouwd. De FIFA wordt in de I.B. vertegenwoordigd door de heeren Dr. Bauwens (Duitschland) en Delaunay (Frankrijk). Deze heeren kunnen namens de FIFA voorstellen indienen, doch voor zoover ons bekend, heeft men daarvan nog nooit gebruik gemaakt. Alleen hebben ze gedaan gekregen, dat enkele onduidelijke voorschriften eenigszins werden toegelicht. Tot dusver werden alleen wijzigingen, inge diend door de vier Engelsche bonden, in be handeling genomen Die wijzigingen zijn eerst door de voorstellers zelf bestudeerd, dan wor den ze ook door de andere in de I. B. verte genwoordigde bonden grondig onderzocht en eerst daarna spreekt de I. B. er haar oordeel over uit. Men gaat dus niet over een nacht ijs en toch blijkt, dat men nog wel eens fouten maakt. Zoo zou b.v. de wijziging van den bui tenspelregel destijds nooit zijn aangenomen, indien men zich er toen voldoende rekenschap van had gegeven, wat de gevolgen van die wijziging zouden kunnen zijn. Een groot bezwaar tegen de I. B. is echter dat zij de spelregels hoofdzakelijk bekijkt van het standpunt van den organisator van be roepsvoetbal. Het gevolg daarvan is, dat er verschillende bepalingen in het spelreglement voorkomen, die speciaal voor het beroepsvoet bal zijn gemaakt. Op de jongste vergadering van de I. B. heeft men weer eenige wijzigingen in de spelregels gebracht, wijzigingen waaraan, voor een groot deel, hier heelemaal geen behoefte bestond. Zoo heeft men den regel omtrent het nemen van den doeltrap veranderd.Mocht vroeger een der achterspelers den bal opwippen in handen van den doelverdediger, die dan uit de hand wegtrapte, dat is thans verboden. De bal moet direct van den grond worden weggetrapt en wel onmiddellijk buiten het strafschopgebied. Komt de bal niet buiten het strafschopgebied dan moet de schop worden overgenomen. Men heeft deze wijziging aangebracht, omdat het wel eens voor kwam, dat een doelman, om tijd te winnen wat draalde met het wegtrap pen van den bal. Blijkbaar heeft men er niet aan gedacht, dat de tegenpartij het in eigen handen had daaraan onmiddellijk een einde te maken door op den doelman in te loopen. Vermoedelijk zal men nog wel enkele uit voeringsbepalingen gemaakt hebben, daar an ders het middel erger zou zijn dan de kwaal. Wat moet b.v. de scheidsrechter beslissen, in dien bij een doelschop de bal bemachtigd wordt door een speler van de aanvallende par tij, vóórdat de bal buiten het strafschopgebied is gekomen wat zeer goed mogelijk is en hij schiet den bal dan in het doel? Is dat een doelpunt of moet de doelschop als niet ge nomen beschouwd worden? Zoo zijn er nog meer vragen te stellen. Wij betreuren deze wijziging, omdat er een der aardigste onderdeelen van het spel door verloren gaat. Wie heeft niet de fraaie trap pen van Leo Halle bewonderd, die wel eens den bal met één trap voor den vijandelijken doelverdediger bracht En heeft u wel eens gelet op het spel van Ferwerda, den doelman van Blauw Wit, die den bal steeds zóó zuiver weet te plaatsen, dat elke doeltrap kan wor den omgezet in een aanval van Blauw Wit? Het komt ons voor. dat met deze wijziging geen enkel belang is gediend. Men heeft nog enkele andere wijzigingen aangebracht, doch dat zij ten slotte slechts verbeteringen van de redactie van vroeger in gevoerde wijzigingen, die zóó waren geredi geerd, dat ze voor verschillende uitleggingen vatbaar waren Zoo heeft men vroeger be paalde, dat bij een vrijen schop de spelers van de verdedigende partij op 9 M. afstand moe ten blijven, tenzij ze zich op hun eigen doel lijn bevinden. De bedoeling was. dat ze zich in hun eigen doel mochten opstellen. Maar daar de doellijn zich uitstrekt van hookvlag tot hoekvlag, kreeg men bepalingen in het reglement, die elkaar tegenspraken. Zoo zou. volgens de eene bepaling, bij een hoekschop een verdediger niet vlak naast de hoekvlag mogen gaan staan om door zijn been uit te steken het nemen van den hoekschop onmo gelijk te maken. Volgens een andere bepaling zou dat echter wèl geoorloofd zijn. Men heeft daarom thans bepaald, dat de verdedigers bij een vrijen schop mogen gaan staan op de doellijn tusschen de palen. Het zou wel zoo goed geweest zijn, indien de heeren elke nieuwe regeling eens wat nauw keuriger bekeken, alvorens ze aan te nemen. Vooral dienen ze na te gaan, of een wijziging ook op andere bepalingen van invloed is. Dat laatste wordt vaak verzuimd, wat aanleiding heeft gegeven voor verschillende verkeerde opvattingen. C. J. GROOTHOFF DAMMEN. OOSTERKWARTIER. Stand van de onderlingen wedstrijd: tot en met 26 Juni: gesp. gew. rem. verl. pt. Y. de Jong 10 8 2 0 18 J. Balk 11 6 3 2 15 W. Bel 12 7 1 4 15 W. de Jong 10 7 1 2 15 A. Vos 16 7 1 8 15 J. P. v. Eyk 7 5 2 0 12 J. v. d. Kodde 8 4 2 2 10 C. M. Beek 10 3 3 4 9 J. Flink 9 4 0 5 8 A. de Jong 5 3 117 P. v. d. Putten 7 3 13 7 H. Beek 8 2 15 5 W. Koehorst 6 2 0 4 4 H. v. d. Kammen 3 2 0 1 4 Ch. Nieuwenhuis 3 1113 E. J. F. Abbevè 3 1113 H. v. Duin 7 10 6 2 J. Poppen 4 0 2 2 2 M. Visser 110 0 2 J. Broersma 5 10 4 2 A. Nyssen 2 0 111 J. Kroon 3 10 2 2 F. v. Bahlen 3 0 12 1 J. v. Oostrom 5 0 0 5 0 J. Berghuis 10 0 10 W. Kloes 2 0 0 2 0 De uitslagen van de onderlinge wedstrijden luiden als volgt: A. VosJ. Oostrom 20 J. Flink—J. Baik 0—2 W. BelW. de Jong 02 Y. de Jong—J. J. v. d. Kodde 2—9 H. v. DuinC. M. Beek 20 H. BeckJ. P. v. Eijk 02 H. v. d. KammenJ. v. Oostrom 20 De cursus wordt op nader bekend te ma ken datum vervolgd. JUBILEUMWEDSTRIJDEN NED. DAMBOND. In de jubileumwedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Nederl. Dambond, kwamen in de groep Haarlemsche Damclub 1ste klasse vier van de zes deelnemers met gelijk aantal punten op de eerste plaats aan. Deze vier spelers hebben nu een herkamp ge speeld, die geëindigd is met een overwinning van J. J. van Kesteren, die nu in den eindstrijd zal uitkomen. De nog te spelen partij Chr. GerritsenC. Kool werd remise gegeven, aangezien Gerrit sen momenteel in 't ziekenhuis vertoeft. De eindstand luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. J. J. van Kesteren 3 2 10 5 Chr. Gerritsen 3 12 0 4 C. Kool 3 1113 K. Olij. 3 0 0 3 0 Waarschijnlijk zal het tweede tiental der Haarlemsche Damclub er in het a.s. seizoen als volgt uitzien: 1 J. J. van Kesteren, 2. J. Balk. 3. K. Olij. 4. M. van Leeuwen. 5. C. Kool, 6. J. J. Groenewoud, 7. J. Wielenga. 8. A. Kiel, 9. I Risseeuw en 10. Th. C. v. d. Sluijs of A. Smit. DAMVEREENIGING D.O.S." Door bovengenoemde vereeniging werden de medaille- en zomerwedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Medaillewedstrijd: E. Borger wint van S. Stienstra Sr.; S. Vermeer wint van H. Kol; J. Spijker wint van S. Stienstra Jr. Zomerwedstrijd: Afd. I: H. Cassé remise met G. A. Ottolini; W. Dijkhof wint van C. Vrolijk. Afd. II; H. Kol wint van P. Heidweiller; H. J. van Berk wint van T. B. Dinkla; H. Kol remise met P. Heidweiller. Afd. Ill: S. Stenstra Sr. wint tweemaal van S. Vermeer. De wedstrijd om het hoofdklasse clubkam pioenschap 1935/1936 der Haarlemsche Dam club is thans in zooverre geëindigd, dat de samenstelling van het eerste tiental voor het seizoen 1936/1937 definitief kan worden gepu bliceerd. In het a.s. seizoen zullen de volgende spelers het hoofd-klasse-team vormen: 1. J. W. van Dartelen, 2. Ph. G. Amelung Jr., 3. P. G. van Engelen, 4. P. H. Meure. 5. H. van Lunen burg Jr., 6. J. B. Sluiter Jr., 7. P. J. van Darte len. 8. Joh. Fabel, 9. H. Greëuw en 10. J. van Looij. In den wedstrijd om het derde klasse club kampioenschap 1935/1936 is thans de beslissing gevallen. De kampioenstitel werd gewonnen door J. A. Meeuwenoord; H. G. J. Andrlessen legde beslag "op den tweeden prijs. Zij promo- veeren naar de tweede klas. Het vereischte moyenne van 1.33 28 punten kan nog be haald worden door E. Stammis, J. Pus en J. H. Meure. CLUBKAMPIOENSCHAP DAMCLUB HAARLEM. Hieronder volgen de resultaten van de laatst gespeelde partijen voor de wedstrijden om het clubkampioenschap 19351936 van de Damclub Haarlem. Hoofdklasse: P. MollemaJ. Lycklama 11 H. W. ZitmanP. Mollema 20 Zitman is thans definitief kampioen van de damclub Haarlem. Tweede klasse: F. MollemaJ. H. Burghout 20 P. Mollema Jr.A. Eising 20 J. P. Exel Jr.H. Kroon 11 J. HartelH. Kroon 2—0 R. GroosJ. P. Exel Sr. 20 J. BlankertI. Vleeschhouwer 11 F. MollemaA. Eising 20 J. P. Exel Sr.—J. P. Exel Jr. 0—2 H. J. RozijnH. Kroon 02 J. BlankertJ. P. Exel Sr., afgebr. R. GroosI. Vleeschhouwer 02 Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adres. Wij willen niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne weder bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie-adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik gemaakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. Wij zullen ook dit jaar voor nazending bin nen de landsgrenzen geenerlei kosten van verzending in rekening brengen voor de eerste week van het verblijf elders Zij. die niet lan ger dan een week uitstedig blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonnementsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven begint de betalingsver plichting der verzendkosten eerst bij de twee de week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending vooral tijdig op te geven aan onze administra tie, onder vermelding tevens van het ge wone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7