De tandem. Het referendum van „De Groene". Hei Beé®Mfé§ksie 53e Jaargang No. 16266 VerscHijnt dagelijks, HeKalve Op Zon- ën Feestdagen Zaterdag 4 Juli 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie. F. W. FEEKEBOOM UITGAVE LOUKENS COSTEB MAATSCHAPPIJ VOOE en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT FEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1,10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 2 Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog'ƒ400 -, Ver Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare vc 50.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30— lies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. orwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. De Hertog van Kent. Bezocht het Frans Hals Museum. Naar wij vernemen heeft de Hertog van Kent, broeder van den Koning van Engeland, hedenmorgen een bezoek gebracht aan het Frans Hals Museum. De hooge bezoeker werd rondgeleid dooi den directeur van het Museum, den heer G. D. Gratama en bezichtigde de verzamelingen in het museum met veel belangstelling. Bij het bezoek was aanwezig burgemeester C. Maarschalk. Bij het gevolg van den Hertog van Kent behoorden de Engelsche gezant en Jhr. De Jonge van Ellemeet. Het bezoek duurde ongeveer een half uur. In het bijzonder waren het de schilderijen van Frans Hals die de aandacht trokken van den Hertog van Kent. Het jubileum van den heer M. Woud. Heden herdacht de heer M. Woud,, hoofd inspecteur van de recherche, den dag dat hij 25 jaar geleden bij de Haarlemsche politie in dienst trad. Reeds vroeg ontving hij vanmor gen talrijke blijken van belangstelling. Een aantal inspecteurs kwam hem persoon lijk in zijn woning aan de Crayenestei'laan 48 gelukwenschen. De oudste inspecteur, de heer P. van Tongeren sprak hem daarbij op har telijke wijze toe en overhandigde hem na mens de inspecteurs een leeslamp met tafel tje. Namens de inspecteurs der recherche voerde de heer G. J. P. Verschoor het woord. De heer Th. Spoor feliciteerde namens- de rechercheurs en schonk namens hen een tuinameublement. Natuurlijk waren er ook vele bloemstukken o.a. ook een van de politie-administratie en van eenige organisaties. Te half twaalf werd de jubilaris ten Stad- huize door den burgemeester gecomplimen teerd, waarbij hem het gebruikelijke geschenk werd overhandigd. Vanmiddag zou hij van 35 uur in zijn wo ning receptie houden en vanavond acht uur wordt hem door het Haarlemsche Politie Mu ziekkorps een serenade gebracht. ONDERWIJZERSEXAMEN. Haarlem, eindexamen „Da-Costa-Kweek- school", Nassauplein 3, 3 Juli. Geëxamineerd 6 candidaten. Toegelaten de (dames)E. van den Akker te Heemstede, A. S. Boonstra, M. Boelhouwer en B. Eger te Bloemendaal, E. M. van Dalen en J. Engels te Haarlem. Afgewezen: geen candidaten. Mr. Joekes vraagt over de zaak-Mar gadant. Klaarheid ten zeerste gewenscht. De heer Joekes heeft tot den minister van Koloniën de volgende vragen gericht: 1. Is het den minister bekend, dat zoowel in Nederlandsch-Indië als in Nederland ernstige twijfel is geuit omtrent de juistheid van het tegen wijlen den heer H. E. J. Margadant ge wezen vonnis, waarbij deze wegens een hem ten laste gelegde verduistering van landsgel- den werd veroordeeld tot vier jaar gevange nisstraf en dat in verband daarmede scherpe critiek is uitgeoefend op het optreden van overheidspersonen in Indië? 2. Is het den minister bekend dat deze twij fel in belangrijke mate is versterkt door het bericht, dat reeds drie getuigen, wier verkla ringen mede hebben geleid tot de veroordee ling van wijlen den heer Margadant, sinds dien naar aanleiding van die verklaringen we gens meineed zijn veroordeeld en dat een vier de getuige thans op grond van een door hem afgelegde bekentenis terecht staat voor den Landraad te Makassar wegens meineed in be doeld proces? 3. Kan de minister mededeelen of door prof. mr. J. van Kan is voldaan aan de hem reeds eenige jaren geleden door de Indische regee ring verstrekte opdracht een onderzoek ter plaatse in te stellen naar aanleiding van de reeds teen over de behandeling van deze aangelegenheid geuite critiek? 4. Is door genoemden hoogleeraar een rap port ter zake aan de Indische regeering uit gebracht en, zoo neen, is de minister bereid de Indische regeering uit te noodigen op spoe dige indiening van bedoeld rapport door prof. Van Kan aan te dringen? 5. Acht de minister het voor het aanzien van de overheid in Indië niet van het hoogste belang, dat al het mogelijke wordt gedaan om in deze aangelegenheid klaarheid te brengen, en indien gegronde aanwijzingen worden ver kregen, dat in dezen een rechterlijke dwaling heeft plaats gehad, het rechterlijk vonnis aan herziening wordt onderworpen mede ter ver krijging van eex-herstel voor de nabestaanden van wijlen den heer Margadant? 6. Is de minister, indien een herziening van het vonnis volgens het reglement op de straf vordering in Ned.-Indië, zooals het thans luidt niet mogelijk is, bereid op grond van het con cordantiebeginsel, neergelegd in artikel 131 der Indische staatsregeling, de aandacht van de Indische regeering te vestigen op de wen- schelijkheid de desbetreffende bepalingen van het reglement op de strafvordering zooveel mo gelijk in overeenstemming te brengen met de bepalingen in het Nederlandsche wetboek van strafvordering betreffende herziening van een strafrechterlijk vonnis, dat in kracht van ge wijsde is gegaan? Wij kijken er misschien dit jaar Nog iet of wat onwennig naar, Want hij was jaren achtereen, Een overblijfsel van voorheen. Een grapje uit een vroeger tijd, Een vreemde bezienswaardigheid Maar nu de tandem meer en meer Zijn plaats herneemt in het verkeer, Zijn wij weer gauw aan hem gewend. Als aan een vriend, te lang miskend. Wij zien weer welk genot hij geeft En ook het voordeel dat hij heeft, Twee fietsen, rollend naast elkaar, Zijn in 't verkeer vaak in gevaar, En conversatie vlot niet goed. Als j' achter elkaar rijden moet. Trek je je die bezwaren aan, Dan moet je tandem rijden gaan. Je wordt ook lang zoo gauw niet moe En tevens neemt je snelheid toe; Je raakt, ook een gewichtig feit, Elkaar nooit in de drukte kwijt 't Is prettig voor hem. als de man. Als „voorzitter" eens sturen kan. Terwijl zijn vrouw hem bovendien Eens grondig in den nek kan zien. Waarbij je tevens nog bereikt. Wat mij wel het voornaamste lijkt. Een „tweedracht" die tot eendracht leidt-. Wanneer je samen tandem rijdt. P. GASUS. T weede-Kamerverkiezingen. Candidaten Vrijzinnig-Democratischen Bond. De federatie Haarlem van den Vrijzinnig De- mocratischen Bond behandelde het voor-ont werp van het hoofdbestuur inzake de komende Kamerverkiezing. Met algemeene stemmen vereenigde de federatie zich met dat ontwerp, terwijl als candidaten voor de plaatsen 1 t.m. 8 werden opgegeven in onderstaande volg orde 1. Mr. P. J. Oud; 2. Mr. A. M. Joekes; 3. Mr. M. Slingenberg; 4. Mevr. BakkerNort; 5. D. Kooiman; 6. E. Geerts Wzn.; 7. F. E. H. Ebels; 8. J. Schilthuis. Verder werd besloten de aandacht van alle federaties te vragen voor de candidatuur van den heer Geerts, omdat men meende, dat een onderwijsdeskundige en tevens warm voor stander van de openbare school een goede plaats op de lijst moest hebben. Sommige autobestuurders leeren het nooit. Na een aanrijding nog weer een café bezocht. Een personenauto uit Deventer, bestuurd door H. K., die naar later bleek onder invloed van sterken drank verkeerde kwam bij Voorst in botsing met een motorrijwiel be reden door F. O. uit Vaassen. O. sloeg met zijn motor over den kop en kwam in een sloot terecht. De autobestuurder K., waarschijnlijk bevreesd voor het politie-onderzoek vluchtte uit den wagen en verdween in de weilanden bij de school te Empe. De man werd echter korten tijd later onder een dichte haag ver scholen, door den gemeenteveldwachter Wychers, teruggevonden en in het arrestan tenlokaal ingesloten. In den door K. bestuurden wagen waren voorts nog gezeten D. W. en eenige dames, allen uit Deventer. Het motorrijwiel was to taal vernield. O. klaagde over inwendige pijnen. De inzittenden van de auto waren s er met den schrik afgekomen. Korten tijd later is dezelfde auto. thans bestuurd door D. W. opnieuw door Wychers aangehouden, nadat het gezelschap intus- schen nog een bezoek aan een café had ge bracht. Daar ook W. „onder den invloed" bleek te verkeeren en het rijden aldus gevaar voor den weg opleverde, werd ook hij ingesloten. Auto en motorrijwiel zijn in beslag genomen. FELIX TIMMERMANS, de populaire Vlaam- sche schrijver, viert morgen zijn vijftigsten verjaardag. Zijn er veel groote tegenstellingen? De uitslag van het referendum, dat dooi de ..Groene Amsterdammer" is gehouden, is thans bekend. Zeven en twintig duizend drie honderd vier en zestig antwoorden zijn ver werkt in de conclusies, die men vindt in het nummer van 4 Juli. Tot een zeer omlijnde slotsom kan men aan de hand van de uitslagen niet komen. Het zwijgen van de N.S.B.'ers men zal zich herinneren dat de leiding van deze beweging haar leden adviseerde niet mee te stemmen, daar de nationaal-socialistische denkbeelden in de opgestelde vragenlijst niet verwerkt konden worden, alsook de terughoudendheid van andere groepen, als daar zijn de confes- sioneele vrouwen en de bevolking van het platte land, maken dat de uitslag van deze stemming niet kan worden beschouwd als een zuivere weerspiegeling van wat er in het geheele volk omgaat. 3ïaatschappelijke orde. Vier mogelijkheden van maatschappijvorm waren aangegeven op het stembiljet. 6266 stemmers spraken zich uit voor het „vrije spel van economische krachten". 11497 stemden voor solidarisme. 7820 voor democratisch socialisme en 263 voor een communistische klasseoverwinning. Hieruit, zoo concludeert Mr. W. Verkade in dit nummer van de „Groene", is af te leiden dat 70 pet. van de representatieve selectie die gemaakt was uit de Nederlandsche bevolking, stemde voor een door de overheid geleide maatschappij, die echter huimte voor zelfstandige initiatief laat Daarnaast wordt een belangwekkende grafiek afgedrukt, waaruit blijkt dat van de generatie van 65 jaar en ouder nog 39 pet. zich uit sprak voor „vrij spel van krachten", van de generatie van 25 tot 34 jaar slechts 16 pet. en van de generatie die jonger is dan 25 jaar slechts 14 pet. Zoodat men kan opmaken dat in het verloop van anderhalve generatie het vertrouwen in de ongebonden economische verhoudingen van 39 tot 14 pet. is terugge- ioopen. Regeeringsvorm. Bij de beantwoording van de vraag, welke straatvorm men wenschelijk acht, stemden 25241 inzenders voor eeh parlementair stelsel, 1096 voor een autoritair bewind, terwijl 616 zich-uitschpaken voor tusschenvormen. Hier bij moge men niet vergeten, dat de N.S.B.'ers zich grootendeels van stemming hebben ont houden. Doch, zoo voegt Mr. Verkade hieraan toe, zelfs als men hun aantal verviervoudigd, is de meerderheid van ons land duidelijk democratisch. Buitenlandsche politiek. Bij de vraag, welke buitenlandsche politiek men zijn vertrouwen schenkt, stemden 1350 van de 26526 inzenders voor 'n sterk bewapend nationalisme, 11468 stemmen kreeg het ge wapend neutraal Volkenbondslidmaatschap. 3737 stemmers willen een eigen leger voor de collectieve veiligheid, terwijl 4779 stemmen werden uitgebracht op ..Volkenbond met poli- tieleger". Het plan „Volkenbond met volle dige ontwapening" verkreeg 5192 stemmen. Hieruit ziet men dat de strooming, die ook zon der voorafgaande ontwapening in Volken- bondsgetrouwen zin kan werken, na het na tionalisme het zwakste is. Koloniën. Wat de verhouding tot Indië aangaat, hier bij spraken zich 15258 van het totaal (25548 stemmen) uit voor de „ethische" of Leidsche school, 9064 voor de zgn. „Rijkseenheidspoli- tiek". Hierbij stemden van de generatie van 65 en ouder 41 pCt. voor de „Rijkseenheid", 49 pCt. voor de „ethische politiek", daartegen over stemden van de inzenders beneden 25 jaar 25 pCt. voor „rijkseenheid", 60 pCt. voor de „ethische politiek". De verhouding der partijen. Ten slotte neemt Mr. Verkade conclusie in zake de verhouding tusschen de verschillende partijen, waarbij hij opmerkt dat de aanhan gers der Anti-Revolutionnaire en der Chris telijk Historische partij nagenoeg identiek over alle belangrijke politieke vragen denken en hun verschil zuiver op kerkelijk terrein ligt. „Afgezien", zoo besluit Mr. Verkade. „van de buitenlandsche en defensiepolitiek, die op in ternationale uitwegen wacht, is nu de hoofd vraag welke kant de solidaristen zullen gaan kiezen, öf aanleunen aan de onder de jeugd terrein verliezende liberale economie öf het zoeken van een basis van samenwerking met een Plan-politiek die verwante trekken heeft. Duidelijk is in ieder geval, dat de partijtegen stellingen heel wat minder reëel zijn, dan bij de onderlinge discussie soms lijkt". BRANDJE AAN HET SPAARXE. Vrijdagavond ongeveer acht uur zag een surveilleerend politie-agent op het Donkere Spaarne. dat rookwolken kwamen uit perceel 22 aldaar., waarin de Machinefabriek N. V. Handelsbureau gevestigd is. Hij alarmeerde onmiddellijk de brandweer, maar nam intus- schen zelf alvast op kordate wijze maatrege len. Hij trok zijn sabel, sloeg er een ruit mpe in en wist een brandbluschapparaat te vin- aene waarmee hij het vuur wist te blusschen. Het bleek dat een partij poetskatoen aan het broeien was gegaan. Buren hebben met em mers water nagebluscht. De brandweer die wel aanwezig was. behoefde geen dienst te doen. Het personeel had te half vijf de fabriek verlaten. De malversaties te Nijmegen. Het onderzoek in de zaak. NIJMEGEN. 4 Juli. (A. N. P.). Van bevoegde zijde wordt omtrent de mal versaties te Nijmegen nog het volgende mede gedeeld: De commissaris Van der M. is gearresteerd vanwege het feit. dat hij f 400.— heeft ge nomen uit de politiekas der gemeente, waaruit kleine onkosten bestreden werden. Men be grijpt dat. ware het bij dit enkele feit geble ven. de commissaris wel zou zijn ontslagen, doch dat hem gelegenheid zou zijn gegeven het tekort aan te zuiveren. Daar het onderzoek nog gaande is. staat nog niet vast., welke malversaties verder zijn gepleegd. Zeker is, dat de commissaris een Duitscher, die een verblijfvergunning vroeg, 1000.heeft laten betalen en dat hij daar voor een kwitantie ontving. Het geld is echter spoorloos verdwenen. Ook staat vast. dat de commissaris bij zijn aanstelling te Nijmegen reeds schulden had en dat hij ook later van verscheidene ingezetenen gelden had geleend. Of hij steekpenningen zou hebben aan genomen, is echter geenszins nog vastgesteld. Landdag der Anti-Revolution- nairen. Het Kamerlid Chr. van den Heuvel en Ds. W. Bijleveld aan het woord. AMSTERDAM, 4 Juli. De Centrale Anti- revolutionnaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier heeft heden in Artis een landdag gehouden, die zeer druk was bezocht. De voorzitter, de heer J. Deutekom, heeft de bijeenkomst met een kort woord op de gebrui kelijke manier geopend. Het woord was daarna aan den heer Chr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, en eere-voorzitter van het Prov. Comité van A. R. Kiesvereenigingen in Noord-Holland. Spreker begon met op te merken, dat elke politieke partij, welke in dezen tijd steun biedt aan de regeering, zich groote inspanning zal hebben te getroosten, teneinde het vertrouwen zijner kiezers te behouden. Door de enorme moeiten in ons maatschap pelijk leven, zijn velen niet alleen het stuur kwijt, maar wijten bovendien velen, die moei ten aan de regeering en zoeken dat te wreken aan de politieke partijen die steun bieden aan zulk een regeering. In het bijzonder geldt dit alles de Anti-Revolutionnaire partij, omdat haar leider tevens de leider Is van het kabinet. Bij dit alles komt, dat een leger van onver antwoordelijke critici door Nederland trekt, om het door leed, moeite en vrijheidsbelem mering geplaagde Nederlandsche volk, te ver tellen, dat het zoo niet behoeft, dat al die el lende niet noodig is. Spreker verzocht niet misverstaan te wor den. Ieder heeft het recht critiek te oefenen. Geen regeering kan zonder critiek. Een staatsorde, waarin critiek verboden is, zou erger zijn dan het teveel en de misplaatste critiek van nu. Maar wel mag aan alle cri tiek'den eisch gesteld worden, dat ze opbou wend is, dat ze aangeeft hoe het anders moet. Vrijwel alle critici blijven op dit punt schro melijk in gebreke. Spreker is er echter van overtuigd, dat het bij goede voorlichting mogelijk is, niet alleen alles te behouden wat de Anti-Rev. partij nu aan aanhang heeft, maar deze nog te ver- grooten. Het doel van ons werken voor de Anti-Rev. partij, zoo eindigde spreker, moet niet in de eerste plaats zijn. zoo groot mogelijke aanhang in het volk, maar land en volk tot een zegen zijn. Als een partij waarlijk nuttig is, doet zijn aanhang er minder toe omdat we echter gelooven, dat het waarachtig heil van ons vaderland het best gediend wordt indien naar het Anti-Rev. beginsel wordt geleefd. Zoeken wij die groep zoo sterk mogelijk te maken. Daarna sprak ds. W. Bijleveld, predikant bij de Chr. Geref. Kerk te Haarlem. In Num. 10 lezen wij. zei spr..dat Mozes op 's Heeren bevel moest laten maken een twee tal zilveren trompetten, die door de priesters moesten worden geblazen bij bijzondere ge legenheden. Door het trompetgeluid werden de 12 stam men opgeroepen om zich te verzamelen om op te trekken door de woestijn. Er was verschil tusschen de 12 stammen, maar zij waren toch een volk van Israël en daarom moesten zij samen optrekken, om de bezwaren ook samen te dragen. Op onzen landdag worden ook wij als A R. opgeroepen door het trompetgeschal om als een eenheid de donkere toekomst in te gaan. De tijden zijn ernstig, maar een vereenigd volk kan hoop hebben. Aan die eenheid ontbreekt helaas nog veel. Efraim benauwt Juda. Zij worden heden opgeroepen om samen de Fi listijnen te bekampen. Met grooten ernst dringt spreker op eenheid aan. Dat wij toch blijven belijden de strijdkreet: „Tegen de revolutie, 't evangelie", vervolgde spr.. Er wordt veel op elkander gecritiseérd, inzonderheid op de daden van de regeering. maar mocht het maar meer verstaan worden, dat wij in deze donkere dagen bijzonder ge roepen worden, om voor de regeering te bid den in gebroken klanken. Zij deze dag een gebeds-dag voor land en volk. maar zij" deze dag ook een inleiding om blijvend in den ge- bede te gedenken, allen die over ons regeeren. Eindelijk werd de trompet ook nog geblazen als er feest zou worden gevierd. De tijden worden hoe langer hoe donkerder Er is niet veel oorzaak om feest te vieren. Maar toch zijn wij geen pessimisten, im mers een goede zaak wint het in "t eind. En de zaak Gods is de goede zaak. Daarom zal de zaak des Heeren eens triumfeeren. Dan zal de klank van de bazuin oproepen om feest te vieren en den Heere te danken voor de over winning die Hij heeft gegeven. Dit is het wat de wereld overwint namelijk ons geloof. Die geloofsoverwinning worde eens ons deel, aldus eindigde de spreker zijn rede. Het woord is aan.... Hebbel: Wie de menschen wil leeren kennen, bestudeere hunne gronden van verontschuldi ging. De Oxford Groep-beweging. Or.ze Londensche correspondent meldt: Dr. Frank Buchman en zijn legertje jonge helpers in de Groepbeweging. ten zeerste aangemoedigd door het succes van hun lang durige en krachtige campagne in Denemar ken, zetten thans weer een campagne op touw in Groot Brittannië Het begint de volgende week met een meeting in de Al- bert Hal'.. En verder worden van vier centra uit: Oxford. Cambridge. Harrogate en Exeter, bijeenkomsten georganiseerd over het gan- sche land. In Castle Bromwich, op de Jaar- beursterreinen bij Birmingham, wordt een kamp ingericht waar duizend menschen, zakenlieden, studenten, werkloozen. een week lang samen zullen zijn. In dezelfde week is er een kamp voor vrouwen bij Oxford. De leiders en de deelnemers aan deze be weging zijn voor alles blijmoedig. Dat valt steeds op wanneer men zich in hun gezel schap bevindt. De hachelijke nationale en internationale vraagstukken van den tijd moeten hen wel bezig houden maar kunnen hen niet neerdrukken. Dat komt- omdat zij gelooven. dat hun leer de wereld beter zal maken. Zij hopen te bewerken dat God de naties zal regeeren door middel van door God geleide mannen. De Groep-adepten heb ben ons vroeger al eens uitgelegd dat zij met hun werk in Zuid-Afrika de tegenstel ling Boer-Brit. voor zoo ver ze nog afbreuk deed aan nationale eendracht en de goede stemming der samenleving verstoorde, heb ben helpen opheffen. Nu in Londen heeft een Franschman verklaard dat de Groep voor- treffelijken invloed had in den Elzas. waar Duitsch- en Franschgezinden zich indivi dueel met elkaar verzoenden en dat, indien dit heugelijk verschijnsel verder om zich heen greep. Frankrijk en Duitschland hun geschillen gemakkelijk zouden kunnen uit- wisschen. Op een bijeenkomst in de Central Hall, Westminster, een paar jaar geleden, legden Fransohe en Duitsche Elzassers ge lijksoortige verklaringen af. Radiodistributie Haarlem. Haarlemmers, laat U niet lompen. Denkt toch aan Uw porte-monnaie. Wordt voor vijftig heele centen, Distributie-abonné. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) Ontwerp-resolutie ter versterking van het Volkenbondsgczag voor de Assemblée. pag. 4 Het Lagerhuis keurt de Britsche begrooting goed. pag. 4 Abessynië's leeningsvoorstel komt vermoedelijk niet bij de Assemblée in behandeling. pag. 4 De hertog van Kent is Vrijdagmiddag in ons land gekomen. pag. 3 Vrijdagmiddag is een Duitsch vliegtuig in de Noordzee gestort. pag. 3 In het girowetje worden verschillende wijzi gingen aangebracht. pag. 3 Perry wint van von Cramm. pag. 6 Bioscopen. pag. 8 ARTIKELEN, ENZ. Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: De vierde Rondrit door Zwitserland. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: De Engelsche grens aan den Rijn. pag. 4 Van onzen Weenschen correspondent; De kunst om oud te worden. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: De Engelsche grens aan den Rijn. pag. 4 Jan van Zijst: Filnistadflitsen: Wij wachten op de zon. pag. 5 Amy Groskamp-ten Have: Een vrouw schrijft Overpeinzingen van een vader met zes dochters. pag. 5 Financieele kroniek: De rustige belegger schijnt zijn vacantiereis te verdienen. pag 9 Brieven van een controleur B. B.: Beklim ming van den Goenoeng Agoeng. pag. 7 I'. H. K.: Vacantie op Texel. pag. 7 H. D. Vertelling. „Een liefde in de bosschen" door Jaap Bekkers. pag. 7 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Het handelsverdrag BelgiëNederland, pag. 15 K. de Jong: De Rubens Cantate van Peter Benoit. 11 .1. 11. de Bois: Litteraire Kanlteekeningen. r. pag- 8 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 13.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1