Wij wachten op de zon. fou 1/touw stütiifl. ZATERDAG 4 lUL'I 1936 HAARDE M'S DAGBLAD S Filmstad-Flitsen. door JAN VAN Z1JST Wind en vliegtuigen als spelbrekers Het is stil geworden in de studio's van Filmstad. nóg stiller dan tijdens het maken van een opname geboden is, want de studio gebouwen zijn vrijwel verlaten. De buiten opnamen van „Merijntje Gijzen" zijn aan den gang in het park van Filmstad. waar door er een soort volksverhuizing in dit aparte wereldje heeft plaats gehad. Archi tect Wegeriff heeft in het park een compleet Brabantsch dorpsstraatje opgebouwd, terwijl hier en daar verspreid in den enormen tuin de hutten staan van den strooper ,.De Kruik" en van een anderen hoofdpersoon uit boek en film, Jannekee, gespeeld door Mimi Boes- nach. Ik schreef hierboven dat het dorpsstraatje .compleet" zou zijn. Dit moet natuurlijk ..cum grano salis" worden genomen, want ..compleet" is wel een beetje erg euphemis- tisch uitgedrukt. In en om filmstudio's wordt nooit iets ..compleet" opgezet, dus óók niet in Filmstad! Alles in de filmwereld is nu eenmaal schijn, alles wordt slechts voor een korte spanne tijds opgebouwd, dus kan er van iets ..compleets" nooit sprake zijn. Dit straatje dan lijkt zoo op het oog bij zonder ..echt', de architect heeft, na een reis door Brabant, de werkelijkheid volkomen weten te benaderen, maar dan slechts aan den buiten- en dan nog alleen aan den voor kant. want valt men in deze „huisjes" met de deur in huis. wel. dan „valt" men er ook meteen weer uit, om de eenvoudige reden, dat er slechts facaden staan in dit merk waardige Brabantsch-Haagsche dorps straatje Wandelen wij dit Straatje van Barnstijn binnen, dan passeeren wij aan onze rechter hand achtereenvolgens een schooltje, een schuur, annex stal. een kruidenierswinkel tje. waar in uitstalkasten wat echte „waren" zijn geëtaleerd, de smederij van een gedi plomeerden „hoef-, grof- en kachelsmid", zooals een blauw A.N.W.B.-bord. dat even min ontbreekt, parmantig afficheert, dan het huisje van de familie Gijzen benevens nog een of ander mysterieuze stellage in aanbouw. Aan onze linkerhand ontwaren onze ver baasde blikken vervolgens een kerk-exte- rieur, maar dan toch één van merkwaardige structuur. Een voorportaal ls aanwezig, mits gaders een „monumentale" deur, voorts een gedeelte van het eigenlijke kerkgebouw (van buiten gezien dan!), en een begin van een toren. Wijl de camera het echter toch niet. hoogerop zoekt, heeft Wegeriff de rest van den toren maar weggelaten en dat wel zóó abrupt, dat het er veel van weg heeft, alsof één der cycloontjes of bliksemschichten der afgeloopen week met de vlijmscherpte van een levensgroot gilette-mes dezen toren als een stuk koek heeft afgesneden en in het niet doen verdwijnen. Maar, zooals gezegd, de bioscoop-bezoe ker ziet van dit alles straks niemendal, wat ook maar het beste is. Naast deze „unvoll- endete" kerkschepping van Wegeriff be vindt zich nog een „pastorie", in nog veel erger embryonalen staat, want deze zooge naamde pastorie bestaat alleen maar uit een stoepje, een voordeur en een stukje vestibule met kapstok en barometer. Inderdaad een vrij luchtig en nietig geval voor de statige behuizing eens R-K. geeste lijke. Edoch, ook dit alles is schijn, evenals dat het geval was met de „pastorale" lange haren van „pastoor" A. M. de Jong, die niet meer als zoodanig behoeft op te treden en zich daarom ten schielijkste heeft ontdaan van zijn ietwat overtolligen haartooi, zoodat velen hem vandaag op het eerste gezicht bijna niet herkennen. Piet Bron, die voor zijn rol van „De Kruik", contractueel zijn baard al verscheidene weken heeft moeten laten staan, tengevolge waarvan zich een soort verkleurde prikkeldraadversperring op zijn aangezicht heeft gevormd, een welig tierend struikgewas, waarnaar zijn vrouw met af grijzen kijkt, wilde, dat hij óók al zóó ver was, dat hij zich aan Figaro's handen zou kunnen toevertrouwen, hetgeen nog niet het geval is. tot groot verdriet van Piet Bron, die alle spiegels stelselmatig schuwt, o ij del heid. der ij delheden! Van deze „haarfijne" afdwaling keeren wij dan weer naar de dorpsstraat terug. Er is eenig leven in de brouwerij gekomen. Een hooiwagen, getrokken door een stevige Brabantsche knol uit Wassenaar, rijdt tus schen huizen en „kerk" door. Een ander paard staat bij den hoefsmid gereed, om te woi'den beslagen, en aangezien het eene beestje een hengst is en de andere knol tot de vrouwelijke kunne behoort, geeft deze dorpsontmoeting aanleiding tot eenig zeer levendig liefdes-spektakel, gepaard met veel gehinnik. Blijkbaar voeren beide edele rossinanten op eigen gelegenheid een andere film op. die tot titel zou kunnen hebben „Kabale und Liebe". Dit terzijde. Er is nog meer vertier in ons odrp. Twee vrouwen staan voor het winkeltje te hande len en daarbij genoegelijk te kwebbelen, zoo als slechts dorpsvrouwen dat kunnen. Hiel en daar hangt een Brabantsch boertje rond of wandelt zoo maar over straat, zonder op het verkeer te letten, want dit is de eenige dorpsstraat in Nederland, waar geen auto's of motorfietsen doorheen jagen en 't knusse leven der inboorlingen bedreigen. „De Kruik" en Merijntje zullen op het stoepje en in het gangetje tfan de zooge naamde pastorie een scènetje spelen en alles staat weer gereed, nadat de gewone signalen gewisseld zijn. maar op het kritieke moment verdwijnt de zon. die even achter de zware wolken vandaan was gekomen, opnieuw ach ter een dik. nevelig gordijn, zoodat de op neming weer wordt afgetoeterd (voor den zooveelsten keer!) en wij allen geduldig moe ten wachten, totdat het Hare Majesteit, ons aller Lichtbron, opnieuw behaagt, zich tijde lijk te ontdoen van haar dichte sluiers en ons te verblijden met haar. vooral voor bui ten-opnemingen, onontbeerlijke stralen en glans. Maar de zon is vandaag bijzonder grillig en nukkig en voorloopig blijft zij on zichtbaar. Wij turen allemaal door donkere glaasjes naar den hemel, totdat we er stijve nekken van hebben gekregen, maar het baat niet. Er is zelfs een beroeps-weerprofeet geënga geerd. die met een gewichtig gezicht in het park rondwandelt gelijk een ambulant „De Bilt", en met evenveel aplomb als de heeren van ons beroemd Meteorologisch Instituut voorspellingen doet, welke met dezelfde hardnekkigheid en regelmaat als de profe- ■tiën van De Bilt averechts uitkomen. Wij wachten dan op de zon en bezitten opnieuw onze zielen in lijdzaamheid overal rondhangend in en om dit zonderlinge ,.Po- temkin-dorp". De geluidswagen staat tusschen de boo- i men van het park opgesteld, regisseur „Pap pie" ligt in een strandstoel uitgestrekt, in zijn volle gewicht en dat is heel wat! zoo dat een ieder, behalve op het doorbreken van de zon, óók op het moment wacht, dat de strandstoel het zai begeven en „Pappie" kennis zal maken met de hardheid van Moe der Aarde en Moeder Aarde op haar beurt met het enorme gewicht van dit zwaarwich tige menschenkind. Maar de stoel houdt het tot ieders verba zing en ook wel tot teleurstelling van som migen. want het zou een zeer genoegelijke en welkome afwisseling zijn geweest op de zen saaien middag, en bovendien een zeld zaam „filmisch" momentje, indien „Pappie" in zijn volle „cent-kilo's"-gewicht niet door de mand. maar door den stoel was gevallen! Het gebeurt niet, en ineens breekt de zon door de wolken. Iedereen holt naar z'n plaats en juist zullen we eindelijk weer een op name gaan draaien, of een vliegtuig ver schijnt brommend en ronkend boven Film stad en blijft over onze hoofden rondcirke len. zoodat wij weer moeten aftoeteren en de opneming staken. Het vliegtuig is kenne lijk afkomstig uit Soesterberg, het is althans een militair toesel. dat de opneming verhin dert. hoewel aan den Commandant van de Luchtvaart-afdeeling eenige malen vriende lijk is verzocht aan de militaire vliegers te willen opdragen Filmstad tijdens het maken van buitenopnemingen zooveel mogelijk te vermijden. Het heeft blijkbaar weinig resul taat gehad, dit beleefde verzoek, en zoo kunnen wij wéér niet doorwerken, omdat er hoewel de zon schijnt, nu weer „een ander vuiltje". In den vorm van een vliegtuig, „aan de lucht" is gekomen! Soms is ook de wind. die door de takken van de boomen ruischt, spelbreker. Ook het drukke verkeer langs den Benoordenhoutschen weg kan soms zeer hinderlijk zijn. Op verzoek van de leiding van Filmstad wordt dan ook herhaalde ma len per dag op order van den hoofdcommis saris het verkeer langs den Benoordenhout schen weg telkens voor twee minuten stil ge legd. Van dien kant is er dus over mede werking niet te klagen. Waar de opnemingen in de buitenlucht dus zóó vaak gestaakt moeten worden, meestal door force majeure, een enkele maal door „vliegende plagerijen", valt het niet te verwonderen, dat wij niet hard opschieten! Tengevolge van het slechte, regen- en orage-achtige weer zijn ook de buiten-opne mingen in Brabant voorloopig gestaakt, en worden, ijs en wind dienende volgende week voortgezet. Daarover vertel ik u dan in mijn volgend artikel. Wij gaan dan nog een dag of drie met den toonwagen naar Bergen-op- Zoom en hopen daar nog vele ervaringen op te doen, plezierige en ook minder aangename misschien. De toekomst zal het leeren! NED, BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De Tilburgsche Reddingsbrigade heeft aan het Bondsbestuur verzocht de Bondskampioen schappen in Tilburg te doen verzwemmen, naar aanleiding van de opening van het Paleis-Raadhuis. De bondsvergadering heeft de wedstrijden aan Tilburg toegewezen. Ned. Hervormde Kerk te Haarlem. Over Kerkherstel en Kerkopbouw. In Haarlemsch Predikbeurtenblad lezen wij De bijzondere kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Haarlem vergaderde op 19 Juni. Het grootste deel van den avond wordt be steed aan de bespreking van een verzoek van de Vereen. „Ger. Bond" om adhaesie te betui gen aan een door haar opgestelde motie, die bij de Synode aandringt op afzetting van de twee communistisch-denkende predikanten. Op het eerste gehoor klinkt dat redelijk; velen waren dan ook ter vergadering gekomen met het voornemen vóór te stemmen. Evenwel wer den zooveel bezwaren te berde gebracht, van uit een niet-burgerlijk, maar kerkelijk denken, dat men tenslotte eenstemmig besloot adhae sie te weigeren. Intusschen gaf dit een onbe vredigend gevoel, gelijk alles wat negatief ver loopt: men wilde uitdrukking geven aan de overtuiging, dat in het algeméén de leertucht verwaarloosd wordt en onder de huidige orga nisatie misschien moet verwaarloosd worden, m.a.w. de kerkeraad wilde van zijn diep ver langen blijk geven, dat op eenigerlei wijze en met haast de reorganisatie mocht ter hand genomen worden. Daarom besloot de Kerke raad tóch eigener beweging aan de Synode te schrijven o.a. om haar te verzoeken het reor ganisatierapport, dat „Kerkherstel" en „Kerk opbouw" dezen zomer gezamenlijk indienen, in geen geval naast zich neer te leggen, gelijk met vorige soortgelijke plannen is geschied, maar het in de kerk te brengen, d.w.z. het ter beoordeeling te zenden aan de classicale Vergaderingen. Sommigen meenden, dat het goed zou zijn ook het hoofdbestuur van den „Ger. Bond" te antwoorden en rekenschap te geven van de adhaesie-weigering: om daarbij bovendien onze verwondering uit te spreken, dat juist deze vereeniging. die zich het minst van al aan kerkherstel laat gelegen liggen, met deze motie is gekomen. Aldus wordt besloten. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM. Statistiek van bezoek en uitleening over Juni 1936 (1935). I. Prinsenhof. Bezoek aan de leeszaal door 1912 personen (v. j. 2162) t.w. 1715 mannen en 197 vrouwen. Bezoek aan de krantenzaal door 4685 perso nen (v.j. 4669) tw. 4333 mannen en 352 vr. Totaal bezoek aan lees- en krantenzaal door 6597 personen (v.j. 6831) t.w. 6048 mannen en 549 vrouwen. Uitgeleend werden 5853 boeken (v.j. 6446) n. Filiaal „Huis te Zaanen": Bezoek aan de leeszaal door 828 personen (v.j. 804) t.w 668 mannen en 160 vrouwen. Uitgeleend werden 1580 boeken (v.j. 1435». III. Hoofdbibliotheek en Filiaal werden te zamen bezocht door 7425 personen, iv.j. 7635» t.w. 6716 mannen en 709 vrouwen. In het geheel werden uitgeleend 7433 boe ken (v.j. 7881). Centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Er zijn nog plaatsen. Namens de werkverschaffing voor jeugdige werkloozen verzoekt men ons het volgende op te nemen: De Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werkloozen is gevestigd aan de Spaarnwou- óerstraat 12. Jonge mannen die geen werk hebben, vin den daar gelegenheid nuttig bezig te zijn. Zij onderhouden er hun vakbekwaamheid mee en krijgen bovendien nog een klein zakgeld. De school waarin de Centrale Werkplaats nu is ondergebracht, wordt omgebouwd tot een werkplaats. Dat is een karwei dat door ae jongemannen zelf wordt gedaan, onder bekwame leiding. Een moderne werkplaats voor de jonge werkloozen, verbouwd dóór hen. Er is voorloopig nog plaats voor een aantal timmerlieden, bankwerkers, constructiewer kers. electriciens. schilders. Een paar met selaars kunnen er ook nog bij. Jongemannen, ge kunt beter werken dan leegloopen: en hier is nu gelegenheid om iets te doen waar je wat van leeren kunt en bo vendien nu nuttig werk doen voor elkaar. Zij die willen deelnemen aan het werk op. de Centrale Werkplaats moeten reeds in een dei- vakken hierboven genoemd gewerkt hebben of de Ambachtschool hebben bezocht. Aanmelding iederen dag na drie uur bij den leider aan de Spaarnwouderstraat 12. YLIEGTITGBOUWKUNDE. Benoemd tot leeraar in de Vliegtuigbouw- kunde aan de Middelbare Technische School te Haarlem ir. Th. J. W. van Lammeren, ingenieur van de Technische Dienst der K. L. M. De heer ir. van Lammeren zal zijn functie van Chef van het Constructie Bureau der K. L. M. blijven vervullen, zoodat het zoo zeer gewenschte verband tusschen technisch on derwijs en practijk behouden blijft. HAARLEMS VACANTIE-KINDERFEEST. Dinsdag 7 Juli. des morgens om 7 uur zullen zich 152 leerlingen van de zesde klassen van lagere scholen bij het station verzamelen, om met den trein van 7,30 uur hun driedaags schoolreisje te beginnen. Eén groep gaat per trein naar Ede Volks onderwijs verblijf), terwijl de overige per boot Amsterdam-Harderwijk de Veluwe zullen be reiken. Van Harderwijk uit zoekt elke groep zijn eigen jeugdherberg (Apeldoorn. Ernst. Lunterem. waar na zoo'n dag vol afwisseling de maaltijd wel zal smaken. Donderdag na den middag begint de terug tocht. de eerste groep weer geheel per trein, de overige groepen per bus. Wanneer de kas in de komende week nog wat versterkt wordt, bestaat de mogelijkheid dat er vóór de vacantie nog een zesde klasse zal worden uitgezonden. De penningmeester is de heer W. P. Nie- man. Perseusstraat 37, girorekening 259000. LAND-MIDDAG OP KONINGINNEDAG. De Gereformeerde Jeugdcentrale voor Haarlem en Omstreken hoopt ook dit jaar op Koninginnedag op een terrein in de om geving van Haarlem een land-middag te houden. Deze zal worden geleid door een der plaatselijke predikanten, waarschijnlijk Ds. J W. Siertsema, als spreker hoopt op te treden den. Dr. H. D. van Broekhuizen, Gezant van de Unie van Zuid-Afrika. De middag zal verder worden doorgebracht met zang, muziek, diverse spelen, enz. KIEZERSLIJSTEN KAMER VAN KOOP HANDEL EN FABRIEKEN. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis dat van heden af tot en met 14 Juli 1936 ter gemeente-secretarie, le Afdeeling, ter visie zijn nedergelegd de kiezerslijsten voor het grootbedrijf en het kleinbedrijf van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, voor zoo ver betreft de kiezers in die gemeente. Tot gemeld tijdstip is een ieder bevoegd bij de Kamer verbetering van de lijsten te vragen op grond, dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt of verkeerd is geplaatst. Een ware wolkbreuk barstte dezer dagen boven Berlijn los, waardoor het verkeer op tal van punten in de stad vrijwel volkomen stilgelegd werd. ESPERANTO. Tentoonstelling in onze Tijdingzaal. Gedurende de week van 611 Juli zal in onze Tijdingzaal, Groote Houtstraat 93, een tentoonstelling worden gehouden betrekking- hebbende op de wereldhulptaal Esperanto. Daartoe aangezocht door de Nederlandsche Esperantistenvereeniging „La Estonto estas nia" afdeeling Haarlem, hebben wij gaarne onze Tijdingzaal beschikbaar gesteld aan de esperantisten, die behalve de vele practische voordeelen, zooveel van hun wereldhulptaal verwachten in het belang van den wereldvrede en de verbroedering der volkeren. Hoewel het tentoongestelde slechts een klein beeld geeft van den omvang der Espe- rantobeweging, is toch een bezoek alleszins de moeite waard. De velen, die tot nu toe weinig notitie van het Esperanto namen, zullen tot de ontdekking komen, dat daarvan al veel meer gebruik wordt gemaakt, dan zij vermoeden. Op het gebied van het reiswezen valt het reeds op. dat. vele verkeersministers en parti culiere instellingen het Esperanto gebruiken voor hun reclame in het buitenland. De re clameboekjes en biljetten van de Japansche en Nederlandsche spoorwegen, de Zwitsersche Postadministratie, de Nord Deutsche Lloyd, Weenen. Budapest. Santander. Wiesbaden, Ljubljana, enz. zien er fraai uit. Van de jaar beurzen mogen genoemd worden die te Frank fort, Leipzig, Reichenberg, Parijs. Budapest, Lyon, waarvan die in Leipzig het Esperanto reeds gedurende pl.m. 10 jaren toepast. De expositie bevat verder een groote ver scheidenheid van leerboeken, voor eerstbe- ginnenden, meergevorderden en voor zelf onderricht: boeken volgens de schoolsche methode en volgens de directe methode, vaak geestig geïllustreerd en erop ingesteld, den leerlingen op gezellige t wijze het Esperanto bij te brengen. Tenslotte zijn er nog brochures, brieven van buitenlanders, ansichtkaarten met Esperanto- tekst. weekbladen, maandbladen, organen van landelijke en vakorganisaties en een aantal boeken, oorspronkelijk in het Esperanto ge schreven. zoowel als vertaalde. Onder meer bevinden zich hieronder vertalingen van: Hamlet. Gijsbrecht van Aemstel. Nathan de Wijze. Akbar. Camera Obseura. De Kleine Jo hannes (le deel). Per ballon naar de Noord- Pool. Herman en Dorothea (Goethe), Pal lieter enz. Een en ander zal den bezoekers de over tuiging bijbrengen dat thans de vraag niet meer bestaat „Zal het Esperanto er komen", want het is er al. Niettemin hoopt de Espe rantistenvereeniging met deze tentoonstelling te bereiken, dat ook in de kringen, die tot nu toe wat onwennig er tegenover stonden, be langstelling zal worden gewekt, opdat de leuze „Esperanto op de scholen" spoedig ver wezenlijkt moge worden. Aan de bezoekers zal gratis een brochure „Esperanto op de scholen" worden uitgereikt. De Nieuwe Kerk. Voor de restauratie. Men schrijft ons: Naar ons wordt medegedeeld is hier ter stede gevormd een comité van dames, dat zich ten doel stelt gelden te verzamelen voor de vernieuwing van de stoffeering van de Nieuwe Kerk aan het Nieuwe Kerksplein al hier. Deze kerk, waarvan de toren door de ge meente Haarlem, die daarvan eigenaresse is, wordt gerestaureerd, is in den loop der jaren door den tand des tijs niet gespaard. Voor ongeveer 10 jaar zijn Kerkvoogden dan ook begonnen met het restaureeren. Aangezien deze restauratie evenwel niet in aanmerking kon komen voor subsidie van het Rijk, de Provincie of de Gemeente, moesten de kosten uit eigen middelen worden bestreden. Aanvankelijk ging dat vrij vlot. De crisis jaren waren nog niet aangebroken, zoodat Kerkvoogden meermalen door belangrijke giften werden verblijd. Het leelijke portaal aan de Zuidzijde werd vervangen door een behoorlijke kamer voor den predikant. Gelei delijk werden alle twee en twintig ramen waarvan de ruiten meerendeels stuk waren en die bij stormweer gevaar van inwaaien opleverden, vernieuwd. Ook inwendig werden enkele verbeteringen aangebracht, maar waar de crisis inmiddels steeds meer slachtoffers maakte, vertraagde langzamerhand het restauratiewerk. Thans evenwel meenden Kerkvoogden de algeheele uitvoering van het restauratieplan niet langer te mogen uitstellen. Door het treffen van bijzondere maatregelen ten op zichte van de financiering zal het mogelijk zijn het geheele werk te doen uitvoeren, waar na Kerkvoogden verwachten de kerk in het begin van September weder in gebruik te kunnen stellen. Een belangrijk onderdeel van de restaura tie is wel het nieuwe gebrandschilderde glas in lood raam boven den Oostelijken ingang, tegenover de Kerkstraat. De firma Pronk en van Bommel, aan wie de uitvoering van dat raam is opgedragen, zal daarmede weder een kranig staaltje van haar kunnen toonen. Waarin Kerkvoogden evenwel nog niet kon den voorzien, dat is de kosten van de stoffee ring van het gerestaureerde kerkgebouw. Kus sens. gordijnen, vloerbedekking en bijbels zijn dermate versleten en verschoten, dat zij niet meer in het nieuwe kleed waarin het inté rieur gestoken is. passen. Voor het bijeen brengen van de daarvoor benoodigde gelden (ongeveer f 10001 heeft zich bovengenoemd damescomité gevormd, dat geleid wordt door de echtgenooten van de Haarlemsche Ned. Herv. Predikanten. Voor hen, die gaarne voor dat doel iets wil len bijdragen, maar daartoe geen circulaire van het damescomité ontvingen, bestaat ge legenheid hun bijdrage te storten op de post rekening No. 139766 van den Penningmees ter Kerkvoogdij Ned. Herv. Gemeente te"Haar lem, of ten kantore van den Kerkdijken Ont- vanger. Oude Groenmarkt 9. Wij kunnen zoodanige bijdrage ten volle aanbevelen. I Overpeinzingen van een vader mei zes dochters. Het is ongelooflijk hoe weinig er practisch draagbaar schijnt te zijn van het vele dat ge fabriceerd ren gekocht) wordt. Daaraan is het vermoedelijk te wijten dat geen enkele vrouw ooit genoeg heeft om aan te trekken. In mijn tijd zeide men niet dat een meisje met vacantie thuis was als zij des morgens ging zwemmen, na de lunch tennissen en 's avonds met een aantal jongelui uitging om te dansen. De vrouw-aan-het-stuur is eigenlijk hee- lemaal geen specifiek modern verschijnsel. De vrouw-aan-het-stuur heeft al door alle eeuwen heen bestaan want sinds onheuglijke tijden hebben zij het heft in handen gehad. Ik kan niet anders zeggen dan dat mijn vrouw met buitengewonen tact weet om te gaan met onze meisjes. Zoo lang zij ze haar gang laat gaan is er nooit de minste oneenig- heid Het moderne zelfstandige meisje van heden is precies even ongedurig, onevenwichtig en prikkelbaar als zij verliefd is, als het meisje van vijftig jaar geleden. Alleen hebben ze tegenwoordig andere na men voor een heeleboel dingen t (Vrouwen verheugen zich over het alge meen over het huwelijk van een harer zus teren. Onvriendelijke zielen leggen dit uit als vreugde over het uitschakelen van een mede dingster. Het schijnt dat vingers bruin van nicotine interessant zijn en vingers die de sporen van huiswerk dragen een schande. Als ik zie wat mijn dochters aan uithou dingsvermogen aan den dag leggen op het gebied van sport en dansprestaties en caco- phonische aanslagen op haar gehoor dan kom ik tot de conclusie dat 't jonge vrouwen met stalen zenuwen moeten zijn. Het is eigenaardig dat stofafnemen, bood schappen doen en bedden opmaken zoo'n ze- nuwsloopende uitwerking schijnen te heb ben. Het zijn niet de dingen die het moderne meisje zegt, maar de dingen die zij nalaat te zeggen die ons ouderen vaak pijnlijk aan doen. AMY GROSKAMP—TEN HAVE. VEREEN. „ONDERLING GENOEGEN". Wegens het succes van den Boottocht van verleden jaar, heeft 't bestuur van O. G. thans een boottocht georganiseerd op Zondag 26 Juli naar Muiden en omgeving met 't dubbeldek schip „Succes", terwijl Haarlem's Harmonie orkest medewerking verleent. In Muiden zal gelegenheid tot dansen bestaan. Aan den Directeur, den heer J. Post, is op dracht gegeven een begin te maken met de repetities der afd. Zang en Operette voor de nieuwe Revue: „Met Charlie naar Hollywood" Deze revue,die als non stop revue is geschreven belooft een succes te worden als met Septem ber in Haarlem de première gaat. Nieuwe spreekwoorden voor huisbazen (I) Beter ƒ25.uitgegeven voor tegels dan twee jaar huur te derven. KOL'S Tegelhandel KL. HOUTWEG 13 - HAARLEM - TEL. 1G572 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 4 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Vliegende Dui vels". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Het leven van Louis Pasteur", geprolongeerd. 2 30. 7 cn 9.15 uur. Cinema Palace: „Onze kleine meid". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De huurling". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Noorderbad: Nachtfeest van 8 uur tot 3 uur 's nachts. ZONDAG 5 JULI Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. „Hout-Concert" H. O. V. 2.30—4 uur. MAANDAG 6 JULI Gem. Concertzaal: Buitengewoon Volks concert H. O. V. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 4 Juli des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 10 Juli zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: J. Dienske. Firma Duijm en Keur, Keizer straat 6. Tel. 10378. J. Samplonius, Firma Begemann en Sneltjes Kruisweg 30, Tel. 10043. J. M. Meisner, Marnix'-Apotheek, Marnix- straat 65. Tel. 23525.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9