De competitie-indeeling van den K.N.V.B. Goed examen doen DINSDAG 7 TUE I 1936 H A A REE M'S D A G BEAD '6 Rapport der Studiecommissie verschenen. is er voor zorgen, dat Ge op 'l examen in Uw geheugen alles kunt terughalen, wat Ge hebt geleerd. Daarvoor zorgt zoo n „AK.ls.bKiJt (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland Vier afdeelingen van 12 eersfe-klassers. Geen afschaffing van promotie- en degradatiewedstrijden. In de „Sportkr." lezen we o.a. het volgende over het rapport van de in de bondsvergade ring van den K. N. V. B. op 1 September 1935 voorgestelde en later door het bondsbestuur benoemde commissie inzake de competitie- indeeling: De commissie heeft zich met de volgende vier vragen tot de clubs en de belangenver- eenigingen gewend: 1. Acht u uitbreiding van het aantal elftal len per afdeeling gewenscht en zoo ja, waarom? 2. Acht u de hoofdklasse gewenscht? 3. Hoe staat u ten opzichte van het behoud of de afschaffing van promotie- en degrada tie-wedstrijden? 4. Stelt u prijs op het behoud der beker wedstrijden? De antwoorden worden als volgt geresu meerd 1. Een hoofdklasse werd in groote meerder heid niet gewenscht. 2. Onder de eerste- en tweedeklassers was een sterke strooming voor uitbreiding van het aantal elftallen per afdeeling. Onder de derde klassers kwam deze wensch in mindere mate naar voren, terwijl men de uitbreiding, voor zoover deze door de vierde klassers werd ge wenscht, veelal beperkt wilde zien tot tien elf tallen per afdeeling. Nochtans bleek uit vele antwoorden, dat men moeilijk een standpunt kon innemen, zonder te weten, welke oplos sing voor uitbreiding zou worden gevonden. 3. Vrijwel evenveel vereenigingen spraken zich uit. zoowel vóór als tegen promotie- en degradatiewedstrijden. In alle klassen waren zoowel voor- als tegenstanders. Uiteraard toonden de eerste-klassers zich voorstanders en de overgroote meerderheid der vierde klas sers zich tegenstanders van het behoud dezer wedstrijden. Hoewel een flink aantal clubs voor het be houd der bekerwedstrijden bleek, vonden deze wedstrijden weinig vurige aanhangers en werd de regeling van thans algemeen afge keurd. Voorstel inzake de competitie-indeeling. Naar aanleiding van deze antwoorden kwam de commissie tot het volgende voorstel inzake de competitie-indeeling: Het aantal eerste klassers worde gebracht op 48. Deze worden ingedeeld in vier afdee lingen van twaalf clubs. Onder deze vier eerste-klas-afdeelingen ko men twaalf tweede-klas-afdeelingen van maximaal elf vereenigingen. Daaronder volgen 36 afdeelingen derde klas sers en daaronder 72 afdeelingen vierde klas sers. In de derde en vierde klas afdeelingen zul len maximaal 10 elftallen per afdeeling uit komen, behoudens een noodzakelijke afwij king in uitzonderingsgevallen. Men krijgt zoodoende vier afdeelingen, ieder bij complete bezetting bestaande uit: Een eerste klas competitie van twaalf elf tallen. Drie tweede klas competities van elf elf tallen. Negen derde klas competities van tien elf tallen en Achttien vierde klas competities van tien elftallen. Per afdeeling is dus plaats voor twaalf eer ste klassers. totaal 48; 33 tweede klassers. to taal 132; 90 derde klassers, totaal 360: 180 vierde klassers. totaal 720. Deze totalen zijn bedoeld voor het geheele land. Wij hebben ons de vier afdeelingen niet strikt geografisch gedacht, al ligt het voor de hand, dat de praktijk eischt, dat speciaal in de lagere afdeelingen de reizen tot een mi nimum moeten worden beperkt. Promotie- en degradatieregeling. De meeningen over dit vraagstuk zijn bij de vereenigingen, zoowel als bij de scheidsrech ters en andere officials, zeer verdeeld. Na nauwkeurige vergelijking van het pro en con tra acht de commissie de bezwaren, aan het spelen van promotie- en degradatiewedstrij den verbonden, niet van voldoende overwicht om tot afschaffing van deze wedstrijden te kunnen adviseeren. Practische uitvoerbaarheid. Daar het spelen van meer wedstrijden meer speeldagen vraagt, heeft het aantal beschik bare speeldagen ook de aandacht van de com missie gehad. Wanneer wij aannemen, dat het competitie-seizoen op den 3den Zondag in September aanvangt en op den 3en Zondag in April voor de clubs, welke niet bij promotie of degradatie betrokken zijn, moet zijn geëindigd dan hebben wij de beschikking over 31 Zon dagen. Bij 22 competitiewedstrijden blijven dus voor extra-wedstrijden en afkeuringen 9 Zondagen over Voorts ware het wellicht mo gelijk een tweetal speeldagen te winnen door een Zondag vroeger te beginnen en den wed strijd om den onafhankelijkheidsbeker te verplaatsen naar tweeden Kerstdag, Nieuw jaarsdag. een weekdag of een Zondag in April of Mei. De commissie wijst er nog op, dat ook de competitie voor het kampioenschap van Ne derland bij de voorgestelde regeling vier speel dagen minder in beslag neemt, dan tot heden het geval was. Overgangsmaatregelen. Ls bij het voorgestelde stelsel promotie bij keuze gelukkig niet als overgangsmaatregel noodzakelijk en kan de aanvulling der tweede klas door verhoogde promotiekans worden verkregen, voor de eerste-klassers is een ver sterkte degradatie voor een jaar noodig. Daar het aantal van 50 eerste-klassers jarenlang als veel te veel is uitgekreten, zal een terug vallen op 48 wel niet als een te groote be snoeiing kunnen worden aangemerkt. De commissie heeft zich gedacht, de 5 laat- sten der eerste klas met elf tweede klas kam pioenen. 3 promotie degradatie-competities te laten spelen, waardoor de drie kampioenen met de overige 45 eerste klassers voor het sei zoen 1937—'38 de vier eerste klas afdeelingen zullen vormen. Bij de samenstelling van deze competitie zal de bestaande indeeling zooveel mogelijk worden gehandhaafd. Voor de ge leidelijke aanvulling der tweede klas-af dee lingen tot elf clubs kunnen door de commissie belast met het wedstrijdwezen, bepalingen bij het begin van ieder seizoen worden gemaakt, waardoor de afdeelingen met een breeden on derbouw sneller op volle sterkte komen dan die, waar geen vierde plas bestaat of de der- de-klassers nog onvolledig zijn. Bekerwedstrijden. De commissie heeft het plan van de be- langenvereeniging van tweede, derde en vier de klassers met instemming overgenomen. Dit plan omvat: eerste ronde op den laatsten Zondag van Augustus; derde en vierde klas sers districtsgewijs; 2e ronde op den eersten Zondag van September: winnaars eerste ronde districtsgewijs; 3e ronde op den tweeden Zon dag van September: winnaars 2e ronde dis trictsgewijs; 4e ronde op een Zondag in Oc tober. winnaars 3e ronde plus 2e klassers dis trictsgewijs: 5e ronde op een Zondag in No vember: winnaars 4de ronde eerste klassers districtsgewijs; 6e ronde op een Zondag in Januari, winnaars 5e ronde voor het geheele land enz. De commissie acht het beter met dit nieu we schema een proef te nemen, dan op grond van teleurgestelde ervaringen met het huidige stelsel tot staking der bekerwedstrijden te concludeeren. Reglementswijzigingen. Mocht het voorstel van de commissie wor den aangenomen, dat zullen enkele regle mentswijzigingen o.a. van art. 20 h. r„ het re glement op de competitiewedstrijden en het reglement op de afdelingsbesturen noodza kelijk zijn. Deze zullen dan in het a.s. sei zoen door een regiementscommissie in over eenstemming met de nieuwe rgeling moeten worden gebracht. DAMMEN. CORRESPONDENTIE COMPETITIE. De vier jaren geleden begonnen Interna tionale correspondentie competitie, uitge schreven door de Haagsche Post, is thans tot den eindstrijd gevorderd. Van de 70 binnen- en buitenlandsche deel nemers bereikte 28 spelers de halve finale. In deze halve finale plaatsten zich 9 spelers in den eindstrijd. In deze finale komt o.a. uit H. van Lunen burg Jr. te Haarlem. LAWNTENNIS. De int. kampioenschappen van Noordwijk. Het resultaat van de voorronde. Terwijl op het centrecourt van de banen van het Casino te Noordwijk de wedstrijd tus- schen Nederland en de Vereenigde Staten ge speeld werd, begon op de zij banen de voor ronde voor de internationale kampioenschap pen. Het resultaat hiervan luidt: C. Hoeke sl. N. N. 6—1, 7—5. F. v. d. Graaff sl. C. Fabius 5—7, 6—3, 6—3. J. L. Castendijk sl. F. Rhodius .retiend) 7—6. Jhr. De Brauw sl. E. Wiener 3—6, 6—4, 6—3 W. Heynen sl. D. R. Poll 6—1, 6—2. NEDERLAND—VEREENIGDE STATEN (3—6). Tweede dag. De wedstrijd Nederland—Vereenigde Staten is Maandag te Noordwijk voortgezet. Het programma opende met het enkelspel mejuffrouw Terwindtmevrouw Van Rijn. De Amerikaansche domineerde bijna voortdu rend: mejuffrouw Terwindt had vele missers en leek niet erg in vorm. Mevrouw Van Rijn won met 61, 61. Het hierop volgende enkelspel tusschen Van Rijn en Hughan was ook zeer eenzijdig. Met 62, 60 sloeg de Amerikaan onzen speler. De dames Rollin Couquerque en Terwindt hebben voor een aardige verrassing gezorgd door de dames Van Rijn en Rabcock met 6—3, 75 te slaan. De mixed-double: Allison en mej. Babcock Van Swol en mej. Terwindt was een vinnige strijd tusschen volkomen tegen elkaar opge wassen partijen. De Hollanders verliezen met 86, 75, 75. De Vereenigde Staten hebben den wedstrijd dus met 63 gewonnen. TOURNAMENT „DUINWIJCK". Maandagavond is het tennistournament „Duinwijck" op het banencomplex aan den Joh. Verhulstweg te Santpoort begonnen. Er werden Maandagavond slechts vier par tijen in het heerenenkelspel gespeeld, waar van de uitslagen luiden: Heerenenkelspel eerste ronde: L. v. Loo slaat W. de Keyzer 62, 62. J. v. d. Veer slaat R. H. de Lieve 60, 6—2. P. Hoeke slaat J. de Jong 63, 61. W. Lindeman slaat B. de Jong 2—6. 6—3, 6—3. TOURNAMENT KENNEMER LYCEUM. Maandagavond werden in bovengenoemd tournooi de volgende partijen gespeeld. Damesenkelspel AB (bondsleden). Eerst ronde. Mej. A. de Vletter slaat mej. M. Terwey 60 6—1. Gemengd dubbelspel A (bondsleden). Tweede ronde. Mej. S. Blikslager en A. Cats slaan mej. A. de Vletter en G. Jonker 61, 16, 75. Mej. F Kerkhoven en A. de Roos slaan mej. N. N. en K. Sternböhmer 6—0, 62. Damesdubbelspel A—B ibondsledenn). Tweede ronde. Mevr. A. v. Renesse en mej. E. Renses slaan, mej. L. de Roos en mej. J. v. d. Heyden 75, 6—0. Heerenenkelspel A—B (nlet-bondsleden). Eerste ronde. L. Langemeyer slaat B. Broekman 64, 1S, -2. Heerendubbelspel AB (nietbondsleden) Eerste ronde. K. de Wit en N. Dalmeyer slaan H. Dal- meyer en N. Mulder 64, 64. Blok remise met Geyser. Landau remise met Van Doesburgh. Van Scheltinga remise met Prins. Veerkamp remise met Schelfhout. Cortlever remise met Koomen. De stand luidt nu: Landau 5V2 p.; Van Doesburgh en Van Scheltinga 4 1/2 p.; Prins 4, Cortlever ZVz. Geyser en Schelfhout 3, Koomen en Veerkamp 2Vfe, Blok 2 p. Achtste ronde. Aan het Alg. Hbld. ontleenen we de vol gende uitslagen van de partijen in de achtste ronde: Cortlever verliest van Landau. Van Doesburgh wint van Van Scheltinga. Veerkamp wint van Blok. Geyser verliest van Koomen. Prins wint van Schelfhout. De stand is nu: Landau 6jk pt., Van Does burgh 5y2 pnt., Prins 5 pnt., Van Scheltinga 41/2 pnt.. Cortlever, Koomen en Veerkamp elk 3y2 pnt., Geijser en Schelfhout 3 pnt. en Blok 2 pnt. In de laatste ronde spelen tegen elkaar BlokSchelfhout, KoomenVeerkamp. Lan dauGeijser, Van ScheltingaCortlever; PrinsVan Doesburgh. TOURNOOI TE PODEBRAD. Uit Praag wordt aan de Tel. gemeld: Te Podebrad is het internationaal schaaktournooi begonnen. De uitslagen luiden: EERSTE RONDE. Fazekas verliest van Foltys. EliskasesOpocensky remise. Miss MenchikTreybal afgebr. PetrovStahlberg afgebr. FlohrAljechin afgebr. ZinnerPirc afgebr. RichterPelikan afgebr. SteinerFrydman afgebr. Sir. G. A. ThomasSkalicka afgebr. TWEEDE RONDE. Trybal verliest van Foltys. PircRichter remise. Aljechin wint van Eliskases, StahlbergFlohr remise. Miss Menchik verliest van Petrov. SkalickaFazekas afgebr. FrydmanThomas afgebr. PelikanSteiner afgebr. OpocenskyZinner afgebr. CRICKET IN ENGELAND. Maandag begon op Lord's de University- match OxfordCambridge. Cambridge batte eerst en scoorde 4J5 29. Het 1ste wicket viel op 27 (White 19). Tindall (51) en Nelson (91) scoorden 85 voor het 2de wicket. Nelson en Yarley (90) 119 voor het 3de wicket in 1V2 uur. Voorts Bibb 46 Jehanzir Khan 49 en Wooller 77. Oxford mist Kimpton, de beste speler der donkerblauwen. De stand van de county-matches is: Yorks hire 519—6 (Sutcliffe 129, Hutton 163 en Ley- land 163 not out) tegen Surrey (Bowes 524) en 15—1 (regen). Warwick 117 en 10 tegen Derby 381 (Worthington 162) regen. Sussex 254 en 1261 tegen Hants 225 (Pothecary 105). J. Parks 666. Notts 204 tegen Middlesex 112 8 (regen). Essex 175 tegen Gloucester 156 (regen). In den wedstrijd SomersetGlamor gan kon Maandag in het geheel niet gespeeld worden. Lancashire 4358 tegen Britsch-Indië 1956 (regen). CRICKET. DE STAND DER EERSTE KLASSE. .4 *4 gesp. B s AS •3 CD O s c fcr Sl S i> r H. C. C. I 7 7 0 0 0 0 14 H. C. C. II 8 3 1 3 1 0 12 V. O C. 8 3 0 3 2 0 9 V. R. A. 9 3 0 4 1 1 9 R. en W. 6 3 0 0 3 0 6 H. D. V. S. 5 1 0 1 3 0 3 V. V. V. 8 0 0 3 5 0 3 Haarlem 7 1 0 0 6 0 2 HAARLEM 5—C.V.H. 4. Haarlem begon te batten, doch zag geen kans een behoorlijk totaal te maken, daar reeds op 57 het laatste wicket viel. Er waren slechts 3 batsmen, die kans zagen de dubbele cijfers te bereiken, en wel P. Kruyt met 12, Ir. J. J. Tekelenburg 11 en L. Brinkman 10, terwijl er verder nog 10 extra's waren. De overige batsmen scoorden dus slechts 14 runs. Voor C.V.H. bowlden: F. Vogelsang 118, L. Servaas 412 en A. Eelman 417. Het begin van C.V.H. is al heel goed, daar het openingspaar het al een heel eind bracht, n.l. J. Jacobs 32 en P. v. d, Vlugt 11, terwijl de hierna ingekomen F. Vogelsang met 17 er voor zorgde dat de overwinning een feit werd. Met inbegrip van 11 extra's was het totaal tenslotte 89 geworden. Voor Haarlem bowlden: P. de Lugt 525, T. Stam 432, J. Elsinger 114 en P. Kruyt 0—7. C.V.H. won dus met 32 runs. A. C. C.—R. C. H. R.C.H. verliest met innings en 48 runs. De returnmatch tegen de Amsterdamsche C. C. is in een zeer gevoelige nederlaag voor R.C.H. geëindigd. A.C.C. bat eerst en scoort in totaal 159 runs P. Sanders Sr. legde er stevig het hout op en scoorde 51, Woudstra 20, Immig 14, Nauta 11, Staats 12 en Riechelman 11 runs. Voor R.C.H. bowlde II. Zonneveld 5 voor 58, J. Paape 1 voor 10, T. C. Kamoen 1 voor 4. R.C.H. brengt het hierna slechts tot 65 waarvan J. Hellingman 27 en G. van Musscher 11 runs maakten. D. Prent bowlde 4 voor 35 en Lapierre 5 voor 13. De tweede innings van R.CH. was nog slechter en nu was het J. Siegerist met 19 die de dubbele cijfers wist te bereiken uit een totaal van 46 runs. Voor A.C.C. bowlde nu Riechelman 2 voor 14. Zinnig 1 voor 6 Lappierre 1 voor 8. D. Prent 5 voor 12. Staats 1 voor 0. A.C.C. won verdiend met innings en 48 runs. ATHLETIEK. De Olympische Spelen en de loondervingskwestie. De K.N.A.U. dient voorstellen in bij de I. A. A. F. Zooals bekend verbiedt de amateur status van het Internationaal Olympisch Comité dat aan amateurs vergoeding wordt gegeven voor loonderving. Dit is dan ook de reden geweest dat de K.N.V.B. besloten heeft, geen voet balploeg naar de Olympische Spelen te Ber lijn te zenden. Naar aanleiding hiervan heeft het bestuur der K.N.A.U. een internationale actie onder nomen om te komen tot een wijziging van de loondervingsbepaling, zoodat de Olym pische Spelen voortaan niet meer gesloten behoeven te zijn voor ploegen als het Neder- landsch elftal. Het secretariaat der K.N.A.U. heeft thans op de agenda van het congres der I.A.A.F. (Internationale Amateurs Athletiek Federatie) dat op 10 en 11 Augustus te Berlijn bijeen komt, twee voorstellen laten plaatsen, welke als volgt luiden: a. Het congres der I.A.A.F. overwegend, dat art. k van de „Amateur Status" (vergoeding wegens loonderving) een belemmering vormt voor de gezonde ontwik keling van de athletiek; overwegend, dat het eerlijke en oprechte amateurisme dient te prevaleeren boven de verstarde toepassing van verouderde bepalin gen; besluit artikel van de „Amateur Status" zoo danig te wijzigen, dat vergoeding wegens loonderving, mits streng gereglementeerd en zonder eenig voordeel voor den athleet, toege staan wordt tot een bepaald maximum. b. Het congres der I.A.A.F., overwegend, dat reeds lang de gezonde ont wikkeling van de internationale sport de ver andering van den Amateur Status van het I.O.C. eischt, zoodanig dat de vergoeding wegens loonderving, mits streng gereglemen teerd en zonder eenig voordeel voor den ama teur. toegestaan wordt tot een bepaald maximum; draagt het bestuur van de I.A.A.F. op, om bovengenoemde redenen, alle stappen te on dernemen, welke dienstig kunnen zijn aan de wijziging van genoemd artikel in dezen zin. OLYMPISCHE SPELEN. De kanovaarders naar Berlijn. Zooals onze lezers weten is voor het eerst de kano-sport in het programma van de Olympische Spelen opgenomen. Ook ons land zal er vertegenwoordigd worden, zooals op 19 Januari j.l. in de jaarvergadering van den Ned. Kanobond besloten werd. Aan den héér N. J. Meijer, secretaris van de Haarlemsche Kano-vereeniging „De Trek vogels", hebben we gevraagd, hoe hij over de kansen van onze landgenooten en speciaal van den eenigen Haarlemschen deelnemer Wim van der Kroft dacht. Hij herinnerde er eerst aan,, dat het hoofdzakelijk kano-vaar- ders uit Amsterdam, Zaandam en Haarlem zijn, die mede zullen dingen. In deze drie steden is eigenlijk met de beoefening van de kanosport begonnen. Men richtte de A.Z.H. op, waaruit later de Nederlandsche Kanobond is geboren Aan de door dezen bonduitgeschreven training nemen 22 personen deel. Hiervan worden ongeveer 13 naar Berlijn gezonden onder wie Van der Kroft. Bovendien zullen nog een paar selectiewedstrijden worden ge houden; op het programma staan ook wed strijden voor de nationale kampioenschappen. „Het is mogelijk, dat hier nog een ster ont dekt wordt, die voor uitzending in aanmerking komt". De eerste wedstrijd heeft a.s. Zondag te Zaandam plaats en de tweede op 19 Juli in Haarlem. Die lataste wordt door „De Trek vogels" georganiseerd.. Aan de Olympische kanowedstrijden op den langen afstand doen 19 landen mee en aan die op den korten afstand 17 landen. Dat zal dus wel de moeite waard zijn. Ik verwacht vooral veel succes van J. Kraaier van „De Geuzen" te Zaan- •dam. Die zal op de 1000 M. (K 1 klasse) een geduchte tegenstander blijken te wezen. Van der Kroft, die met den Zaandammer N. Tates in de K 2 klasse uitkomt, zal het zwaarder krijgen. De wedstrijden zullen plaats hebben op de „Seddinsee" even buiten Berlijn, bij de voorstad Grünau". „Welk land acht u het sterkst?" „Duitschland. Maar toen onze jongens ver leden jaar Augustus den internationalen wed strijd NederlandWest-Duitschland wonnen, waren de Duitschers toch wel een beetje ver bluft over de prestaties van onze landge nooten. Er zijn dan ook Duitsche bladen, die aan ons land de beste kans gaven". Het programma luidt als volgt: Eerste dag (Vrijdag 7 Augutsus)Lange-afstandswed- strijden over 10.000 M. 16.30 uur: tweeper soons kajak K II; 16.40 uur: tweepersoons opvouwbare kajak F II; 17.40 uur: éénpersoons kajak F I; 18.— uur: tweepersoons Canadees C H. Tweede dag (Zaterdag 8 Augustus)Korte- afstandswedstrijden 1000 M.: van 8 tot 12 uur voorwedstrijden; 15 uur: éénpersoons kajak K I; 15.30 uur: tweepersoons Canadees C II; 16.30 uur: tweepersoons kajak K II; 17 uur: éénpersoons Canadees C I. Daarna hebben nog eenige demonstraties plaats. WATERPOLO. H. P. C.—HAARLEM (4—1). Na een goeden wedstrijd is H. P. C. er in geslaagd een verdiende overwinning op de Haarlemmers te behalen. Als scheidsrechter Verhoeff beginnen fluit, stellen de ploegen zich als volgt op: H. P. C. L. Kohier, A. J. Braam, J. W. Derx, II. Leyenaar, H. Eldering, J. Kooyman, S. L. Mooi. Haarlem. J. v. Hemsbergen, Helsdinger, H. Bannink, C. Captein, P Hölsken, C Zeeman, Th Höi?ken H.P.C. valt direct goed aan, maar schoten van Mooi en Eldering gaan over. De Haarlem-voor hoede heeft niet veel in te brengen. Na een afgeslagen Haarlem-aanval gaat Der'x er van door; hij weet de score te openen (10) Als Mooi door twee man to hard wordt be werkt, plaatst hij uit den vrijen worp den bal naar Eldering, die scoort (20). Na rust hetzelfde spelbeeld, bij een aanval van H. P. C. begaat Eldering een fout; hij moet het water verlaten. Van de numerieke meerderheid maakt Van Hemsbergen gebruik om den achterstand te verkleinen (21). Derx en Braam trekken er geregeld tus schen uit. Na een van deze rushes plaatst Derx naar Eldex-ing, die onhoudbaar scoort. Thans is het Braam, die weer wegzwemt; hij plaatst naar Mooi. Met een geweldig schot vergroot hij den voorsprong (41). Haarlem doet nog enkele pogingen, maar alles moet van Van Hemsbergen komen, die echter uitstekend wordt bewaakt. Spoedig fluit de scheidsrechter dan tijd. H. P. C. 2—IJ 3 (5—3). H. P. C. begon voor rust zeer goed. Reeds spoedig had invaller Leih, aan H. P. C. een 20 voorsprong bezorgd. Het IJ slaag de er in, voor rust tegen te scoren (21). Na rust wordt de doelverdediger van H. P. C. wegens vasthouden uit het water gezonden. De strafworp werd echter goed door Slefels gestopt. Hij weet verder geruimen tijd stand te houden, echter als ook Leloux uit het wa ter wordt gezonden, wordt hij van dichtbij gepasseerd. (22). Thans zijn de ploegen weer volledig. Het is wederom Leih, die twee maal scoort (4-2) Het IJ verkleint nog den achterstand, maar spoedig hierna brengt Leloux de H. P. C. re serves in veilige haven (53). DAMES. H. P. C. 2—V. Z. V. I 4—1 POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van jonge duiven van Rozendaal. Afstand 95 K.M. Duiven los 8.30 uur. De prijzen werden behaald als volgt: R. Brakel, 1, 5, 6, 7, 28, 29, 32; P. Martens 2, 9, 12, 19, 34, 38; G. Zaagsma 3, 33; G. Dollé 4. 11, 24, 30. 36; K. Paap 8, 10; T. Luikel 13, 18, J. Hommes 14, 21, 26, 35, D. Schuurman 15, H. Venbroek, 16. 17, 37. P. J. R. Vergers 20, 31; J. Hardenberg 22, 23. 25, 27. Eerste duif 9 uur 51 min. 43 sec. Laatst duif 10 uur 0 min. 19 sec. Wedvlucht van Limoges 768 K.M.: P. Martens 1. J. Kuperus 2, G. Zaagsma 3, J. v. d. Linden 4. ADVERTENTIES TER AANPRIJ ZING VAN GENEESMIDDELEN OF GENEESWIJZEN worden alleen ter plaatsing aanvaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Com missie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmid delen en Geneeswijzen, ge vestigd te 's-Gravenhage, Segbroeklaan 33. ANNONCES VAN GELD- AANBIEDINGEN worden eerst na, van een bevoegde instan tie verkregen, gunstige infor matie, ter plaatsing aanvaard. Aftouw scUtiift.. Het is pijnlijk... als de gastvrouw dle-minstens-vijf- tien-jaar-ouder-is u voorstelt als: die lieve mevrouw de Bruyn waarmee ik nog op de lagere-school-ben-geweest. als het fuifnummer den dag na het geanimeerde souper een kostbaar kanten kleedje in zijn zak vindt. als gij kibbelt terwille van de pret tige verzoening en hij komt heelemaal niet meer terug. als gij met een uwer vriendinnen naar een uitverkoop gaat en gij ziet daar voor luttele centen het heel aparte vaasje dat gij haar van de zomerreis medebracht. .als de verkoopster in het modemaga zijn in antwoord op uw vage aanduiding van „een beetje een gekleede japon" met een blik op uw gestalte oppert: zeker iets in het rus tiger genere? als een oudere vrouw coquet doet tegen een man dienaar een ander kijkt. als een getrouwde vrouw meent een hoffelijk man te moeten terecht wijzen we gens in 't oogloopende attenties dievoor een ander bestemd wax-en. als men gedurende een ganscherx avond een hooghartig beschermend air heeft aangenomen tegenover meneer Jansen om bij het afscheid te vernemen dat hij de groo te bex-oemde Jansen is waar de couranten vol van staan. als uw echtgenoot met de drukke zaken zegt: den datum van onzen trouwdag op 8 Mei zal ik nooit vergeten als gij op 8 Juni getrouwd zijt. als voor de zevende maal een onbe taalde rekening gepresenteerd wordt als juist de nieuwe buren voor het eerst op be zoek zijn. als het enfant terrible in het bijzijn van uw liefste vijandin uitroept: hè moeder die mevrouw d': 'ander, zitten ook los in d'r mond aan zoo'n verhemelte, net als bij jou! als gedurende „het" diner de heer des huizes luide opmerkt: hé waar komen die vischvorken vandaan? ik wist niet dat we die hadden. AMY GROSKAMP-TEN HAVE, L

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10