WJB*< D Opening nieuwe brug. VERTELLING .WEERBERICHT Rede van Mr. Bomans. DINSDAG 7 JULI 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 2 VOOR DEN- -KANTONRECHTER Rechts gaat voor. Het voorschrift, dat aan het van rechts ko mend verkeer voorrang moet worden gegeven, is niet zoo imperatief meer als het geweest is. Enkele arresten van den Hoogen Raad, waar op Mr. Bijvoet, die ditmaal niet achter de groene tafel zat, maar er als gemachtigde voor stond, zich beriep, hebben het voorschrift wat verzacht. Het betrof hier een geval, waarbij een auto bestuurder onder de gemeente Heemskerk op den Rijksstraatweg in botsing was gekomen met een uit een zijweg komende vrachtauto, welk ongeval veroorzaakt zou zijn, doordat aan de van rechts komende vrachtauto geen voorrang was gegeven. Ontdaan van alle bij komstige omstandigheden was dit juist, maar Mr. Bijvoet was naar de plaats des onheils gegaan en had daar fotografische opnamen gedaan, waarvan hij het resultaat nu mee bracht. Uit die foto's bleek, dat de automobi list op 30 M. en meer afstand van den zijweg dezen niet had kunnen zien, zoodat van hem niet verwacht kon worden, dat hij er rekening mee zou houden, dat er een zijweg was. Voorts load Mr. Bijvoet op den dwarsweg een auto ge plaatst, waar de vrachtauto gestaan of ge reden moest hebben, toen de andere auto den dwarsweg naderde. Van den hoofdweg af was de foto genomen en op de kiek was geen auto te zien, zoodat Mr. Bijvoet sprak van een fop- prent: „zoek de auto". De bewuste vracht auto toch was door een boerderij en een heg aan het oog onttrokken geweest, zoodat de automobilist op den Rijksstraatweg ook niet had kunnen zien, dat van rechts iets den hoofdweg naderde, waaruit hij de conclusie getrokken zou kunnen hebben, dat er een zij weg was. Dat deze er was bemerkte hij eerst, zei Mr. Bijvoet, toen hij tweemaal met zijn auto over den kop was gebuiteld, wat niet be paald de meest aanbevelenswaardige manier is om zijwegen te leeren kennen. Mi'. Bijvoet was dus van meening, dat het zijn cliënt niet als een fout kon worden aan gerekend, dat hij op den breeden Rijksstraat weg, die voor hem vrij was, met een 65 K.M.- vaart was voortgesnord, aangezien dat een heel gewoon gangetje is op breede, vrije we gen. Ook mocht men, zei de gemachtigde, van zijn cliënt niet verwachten, dat deze steeds naar rechts zou speuren naar een verborgen weggetje; integendeel, hij moest in de eerste plaats vooruit kijken. Van den anderen bestuurder, die volgens eigen verklaring heel langzaam had gereden, mocht men, zei Mr. Bijvoet, verwachten, dat hij met de grootste omzichtigheid uit den ver scholen weg het kruispunt zou naderen en deze had dan moeten stoppen, toen er van links met de 65 K.M. "aart een auto naderde, want voor deze was het onmogelijk om te stoppen. De Hooge Raad had in een analoog geval uitgemaakt, dat den berijder van den hoofd weg geen schuld trof en waar geen schuld is, kan volgens een ander arrest ook geen straf vervolging ingesteld worden. Mr. Bijvoet concludeerde dus vrijspraak, of schoon geen voorrang aan rechts was gege ven. De kantonrechter plaatsvervanger Mr. v. d. Vegt was het met Mr. Bijvoet eens en sprak den verdachte vrij. Automobilisten moeten hieruit niet de con clusie trekken, dat zij met zijwegen van rechts niets te maken hebben, want rechts gaat nog altijd voor; 't waren hier slechts de bijzon dere omstandigheden, die het vrijsprekend vonnis veroorzaakten. De gevaarlijke Haarlemmerweg. Ondanks alle verbeteringen is de Haarlem merweg nog altijd geen racebaan. Te minder wanneer het mist of de eene straathelft in re paratie is. Dat voorzichtigheid geboden is, moesten eenige autobestuurders ervaren. Een had bij mist en slecht zicht een botsing ver oorzaakt en kreeg daarvoor 30 boete: een ander, die ook al op een mistigen ochtend eerst zijn voorruit had gebroken en toen even later op den versmalden weg niet de noodige voorzichtigheid betrachtte, zoodat hij met een tegenligger in botsing kwam, schoon deze zijn best deed de aanrijding te ontwijken, kwam er slecht af; hij brak vier ribben en ook zijn medepassagiers werden gewond. Hij zei dat, doordat de voorruit gebroken was, zijn bril besloeg, zoodat hij niet goed kon zien, maar de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie was van meening, dat dit tot dubbele voorzich tigheid had moeten aansporen; de ambtenaar was dan ook van meening, dat zoo'n bestuur der niet achter het stuur behoorde en vorder de behalve 30 boete 6 maanden ontzegging van rijbevoegdheid. Mr. Stibbe, de verdediger, wees op het smet teloos verleden van zijn cliënt als automobi list, op de gebroken ribben en de omstandig heid, dat de verdachte als fabrikant een auto voor zijn bedrijf noodig had. De kantonrechter wees de 30 toe, maar trok het rijbewijs niet in. SCHRIFTELIJK EXAMEN MULO. Voor het schriftelijk examen Mulo slaagden te Amsterdam D. Schipper, M. Meyers, Ph. de Korte, P. Hagtingius,' N. J. van Garderen, W. Fortuin, M. L. J. v. d. Maesen, S. Visser, G. E. Vink, J. M. D. Ryver en F. van Dijk, allen te Haarlem, V. G. Poots, Zandvoort, D. M. Bos te IJmuiden, C. Koning, Heemstede en F. C. Urbanus, Bloemendaal. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORERING DER TOONKUNST. Bij de te 's Gravenhage gehouden Staats examens voor Muziek is voor Piano M.O. ge slaagd, de heer Gosse Kroese, leerling der Toonkunst-Muziekschool alhier. OPMERKINGEN VAN LEZERS LAWAAI VAN BAKMOTORFIETSEN. Een lezer schrijft ons: Het lofwaardig streven der autoriteiten, om het lawaai op straat te verminderen, zal zeker instemming bij alle lagen der bevolking ge vonden hebben. Zelfs het fluitsignaal van de Haarlemsche tram is een toontje lager ge steld. Vooral de zieken zullen dit waardeeren. Nu is het echter onbegrijpelijk, dat de zoo genaamde bakmotorfietsen of motordriewie lers, voornamelijk in gebruik bij de winkeliers, zoo'n kabaal mogen maken. Zelf reeds maan den het bed houdend, valt het mij steeds meer op, wat een oorverdoovend lawaai deze dingen maken. Menigmaal kijk ik belangstel lend in de lucht, naar een „bepaald erg laag vliegend toestel", en dan blijkt het een aan snorrende bezorger van melk, manufacturen, kaas, wijnen of dergelijke te zijn. Ik vraag U uit naam van vele anderenIs hier niets aan te doen? Bovendien wil het mij voorkomen, dat wan neer deze voertuigen bestuurd worden door jeugdige personen, deze er een genoegen in vinden, hun motor zoo luid mogelijk te laten knallen. Vergadering Ned. Tuinbouw- raad. Dezer dagen werd te Lisse een vergadering gehouden van het centraal bestuur van den Nederlandschen Tuinbouwraad onder leiding van den heer A. Verduyn Jr. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de crisis-organisatie-beschikking 1934 (2) van den 27sten Juni, gewijzigd bij ministerieele beschikking van 4 Maart 1936, waardoor de aangeslotenen bij de stichting „Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale" en de georgani seerde aangeslotenen bij de stichting „Neder landsche Sierteeltcentrale" verplicht zijn in door den minister van landbouw en visscherij te bepalen gevallen omtrent de arbeidsvoor waarden van hen, die bij deze georganiseerden werkzaam zijn. overleg te plegen met de werk nemersorganisaties en bij arbeidsgeschillen arbitrage te aanvaarden. Besloten werd, dat de Nederlandsche Tuin bouwraad als zoodanig zich met betrekking tot deze gelegenheid niet tot den betrokken minister zal wenden, doch dat zulks desge- wenscht zal geschieden door de bij den raad aangesloten groepen zelf. Naar aanleiding van een rapport, uitge bracht door de commissie Gorter en bestaande uit de heeren H. Gorter, te 's-Graveland, Mr. L. Niemöller te 's-Gravenhage, J. C. M. Men- sing, te Aalsmeer en Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van den Raad, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de voorstellen tot wijziging van de bestaande statuten. Behoudens enkele verandering werden de statuten overeenkomstig dit rapport goedge keurd en werd besloten daarop de Koninklijke bewilliging aan te vragen. In verband met een verzoek van den raad van beheer van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht om deel te nemen aan een Agrarisch jaarbeursgedeelte verbonden aan de komende najaarsbeurs, welke van 8 t/m 17 September a.s. te Utrecht zal worden gehouden, werd besloten, dat de Nederland sche Tuinbouwraad als zoodanig aan dit jaar beursgedeelte niet zal deelnemen. Het blijkt, dat enkele groepen bij den raad aangesloten het belang van deelneming inzagen en zich bereid verklaarden zich rechtstreeks met de Jaarbeurs in verbinding te stellen. Voorloopige besprekingen werden gehouden in verband met deelneming aan de wereldten toonstelling Parijs 1937. Met belangstelling werd in dit verband ken nis genomen van een aantal mededeelingen van den heer Valstar, bestuurslid van den raad, paar aanleiding van de voorgenomen plannen. In verband met de aan deze deel neming verbonden werkzaamheden werd be sloten aan den commissaris-generaal te doen voorstellen een commissie van voorbereiding in het leven te roepen, waarvoor door den raad werden aangewezen de heeren H. Gorter, te 's-Gravenhage,'Ch. Kremer, te Bloemendaal, de heer J. C. M. Mensing te Aalsmeer, terwijl de heer Jhr. Dr. J. C. Mollerus, als secretaris aan de commissie werd toegevoegd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den directeur-generaal van den Land bouw naar aanleiding van de 13de algemeene vergadering van het internationale landbouw- instituut te Rome te houden op 5 October a.s., welk schrijven geen aanleiding gaf tot het maken van bijzondere opmerkingen. In een binnengekomen schrijven van den directeur- generaal van den landbouw bleek verder dat de rekening over 1935 en de begrooting voor 1936 zijn goedgekeurd. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De heer J. de A. te Oirschot, vader van een groot gezin, is Maandagavond bij het zwem men in het Wilhelminakanaal onder Hilvaren- beek verdronken. RllPSENPLAAG IN WESTELIJK ZEEUWSCH- VLAANDEREN Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt door een rupseninvasie geteisterd. In de boomgaar den, welke niet of niet voldoende besproeid zijn, zit vrijwel geen stukje groen meer aan de boomen. Alleen de verdorde nerven der bla deren blijven over, zoodat van de fruitoogst niet veel terecht zal komen in de getroffen boomgaarden. Speciaal de boomgaarden in de omgeving van Biervliet hebben veel te lijden. Iillll!lilllllllili;iillilli|iilillli:il!!!li!li:illllll!l1lillil!llillli^ J Voorbijgaande schepen. Ik zat in mijn werkkamer voor mijn schrijftafel en kauwde zonder ophouden op het achtereind van mijn vulpenhouder, alsof zich in het glanzende eboniet de stof voor een short story verborgen had. Zoo nu en dan keek ik eens naar buite, waar grillige wolken langzaam voorbij kropen en een onecht zon netje af en toe z'n vage contouren liet zien. Het valt niet mee verhalen te schrijven, als zoo'n ganschen lieven dag de inspiratie niet komen wil. Toen werd er gebeld, op de deur geklopt en mijn trouwe vriend Jons stapte de kamer binnen met de rumoerige jovialiteit, die hij nu eenmaal niet schijnt te kunnen afleggen. Jons voelt zich op-en-top kunstenaar en vol gens de critieken, die hij bij tijd en wijle op veeleischende critici weet te veroveren, mag hem een zekere begaving niet ontzegd wor den. Nu, ik moet erkennen dat ik zoo geen kijk op zijn talent heb. Ik mag graag een goed schilderij zien, een doek dat je wat zegt, waarop een gedachte in verf is neergelegd. Maar de wilde kleur-symphonieën, die Jons op zijn paneelen smijt, doen mij niet veel. Ik lach er om en beschouw ze met een air van welwiliendhend, omdat, nu ja. omdat Jons ze heeft gemaakt en ik van hem houdt, hem niet zou willen kwetsen. Ik geloof, dat Jons op dezelfde manier de proeven van mijn let terkundige aanleg beziet. Ze interesseeren hem niet al te veel, hij leest ze en zegt, dat hij ze goed vindt, om mij een genoegen te berei den. Af en toe komt hij met z'n gullen lach bij mij binnenvallen, om mij een „dot" van een gegeven aan de hand te doen. Meestal maak ik van Jons' ideeën geen gebruik: ze zijn vaag en warrelig, als zijn schilderijen. Maar ditmaal bevond ik mij in een geestelijk dusdanig uitgeputten toestand, dat ik zijn vertelling tot het eind toe heb aangehoord. „Ik heb een prima verhaal voor je!" begon mijn vriend. „Graag", antwoordde ik, „ik kan net wat gebruiken. Maar denk eraan, het mag geen liefdeshistorie zijn en het moet eindigen met een onverwachte pointe". „Als jij mij vertelt, wat een pointe is", gees- tigde Jons, „weet ik het ook, maar een liefdes historie is het stellig niet". Reisbureau LEO KORS. BINNENWEG 161, Telefoon 28928. GR. MARKT 16, Telefoon 15861. 13 JULI: Vier dagen n. d. Rijn 30.- p. p. 13 JULI: Zes dagen n. d. Rijn 39.-p. p. 20 JULI: Onze zoo geslaagde Harzreis 50.- p. p. 27 JULI: Zesdaagsche reis naar het Zwarte Woud 55.- p. p. DAGTOCHTEN: 9 JULI: ArnhemNijmegen 2.50 ZONDAG 12 JULI: Naar Kleef ƒ4.- (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspelt t Zwakke tot matigen wind uit Ooste lijke tot Zuidelijke richtingen, betrok ken tot zwaar of half bewolkt, kans op regen of onweer, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAN D Hoogste 763.3 m.M. te Stettin. Laagste 749.1 na.M. te Vestmanoer. De depressie bij IJsland vulde een weinig op, doch veranderde niet van plaats. Het lagedrukgebied over Scandinavië verloor aan •beteekenis en trok oostwaarts af. De hooge- drukking breidde zich vooral noordwaarts naar Zuid-Scandinavië uit. Over het zuiden van de Britsche eilanden, de Golf van Bis- caje, ons land en Frankrijk ligt een omvang rijke secundaire. In het zuidwesten is over Spanje de barometer langzaam stijgende. Overal heerscht rustig weer. vooral in Frankrijk en Duitschland melden tal van stations windstilte. De ochtenntemperaturen zijn over het algemeen gestegen, de bewol king is over het grootste gedeelte van het gebied zwaar. Regen werd hedenmorgen slechts in Zuid-Engeland en Noord-Scandi- navië gemld. In de afgeloopen 24 uur kwam in de Rijnvlakte nogal wat onweer voor (Zuerich 22 m.M. regen). Voor ons land moet men thans op regen of onweer rekening worden gehouden. HET VERDRINKINGSONGELUK TE ZANDVOORT. De 16-jarige H. Gerrits, wonende Roemer Visscherstraat. Haarlem (N.). deelt ons me de, dat het tweede slachtoffer van het ver drinkingsongeluk te Zandvoort. A G. Gau, niet, zooals in ons blad van Maandag ver meld stond, uit het water is gehaald door J. Keur, maar door hem, H. Gerrits. WIE ZAG DIT ONGELUK? Maadagmiddag half drie is in de Hoogstraat een 31-jarige man, die een fiets bij zich had, plotseling in elkaar gezakt. Hij werd in het brugwachtershuisje aan de Melfcbrug gedra gen, waarna een dokter gewaarschuwd werd. De man werd per ziekenauto naar het Joles- ziekenhuis vervoerd. Hij verkeert in een ver suften toestand, maar er is geen levensgevaar. Omstanders vertelden aan den brugwachter, dat de man aangereden zou zijn, maar dit wordt in twijfel getrokken, ook omdat het rij wiel geheel onbeschadigd is. Aan hen, die er bij tegenwoordig zijn geweest, wordt verzocht zich voor het verstrekken van inlichtingen aan het Politiebureau Smedestraat te willen melden. 'liiüiiiüiiiiin „Een pointe is een knoop, een onverwacht einde, begrijp je?" Ik geloof niet, dat Jons er iets van begreep, hoewel hij nadrukkelijk knikte. „Ik zat in de tram „Da's een mooi begin, nog nooit vertoonden het laat ruimte voor velerlei voortzettingen, ga verder." „Ik zat in de tram én tegenover mij zat een meisje" „Ik had je immers verzocht geen liefdes verhaal te vertellen?" „Ja, hoor eens", antwoordde Jons, „als je nu al begint met je critiek en me niet laat uitspreken, dan kom ik nooit tot een eind. Ik zat dan in de tram en tegenover mij zat een meisje. Het was een heel bijzonder type. zoo'n vreemde bloem, waarvoor je als schilder di rect- in vuur en vlam raakt". „Nu kun je zeggen wat je wilt. Ik heb al heel wat verhalen geschreven en ik verzeker je, wanneer die beginnen met een meisje als dat, waarvan jij een vluchtige beschrijving hebt gegeven, dat is „the happy end" gewoon weg niet te vermijden. Dus toch een liefdes geschiedenis!" Jons deed net of hij mijn woorden niet gehoord had en vervolgde: „Ze had een brons-kleurig gezichtje met groote, donkere oogen en fijne wimpers, kastanje-bruin haar, dat in lange, zijden, Elizabeth-Browning- krullen op haar schouders neerhing. Het was een stil uur en wij bevonden ons alleen in den wagen. Mijn rit zou tien minuten dui'en en er waren reeds vijf verstreken, waarin ik niets gedaan had dan kijken". „Neem me niet kwalijk", viel ik Jons op nieuw in de rede. „maar ik kan niet inzien, wat je anders gedaan zoudt hebben dan kij ken. Ze had immers haar zakdoekje niet la ten vallen?" „Dat komt, omdat jij een vrouw beziet, wij, kunstenaars, denken daar heel anders over. Dat meisje was voor mij op dat oogenblik niet anders, dan een levende bron van einde- looze inspiratie. In die vijf minuten heb ik haar in tientallen houdingen en entourages gezien. In een kleurige strandpyama op het goud-gele zand. Met een blanke nonnen-kap tegen een achtergrond van vergrijsde kathe draal-muren. In den pastel-blauw met goud- bestikten sluier der Hindoe-vrouwen. Als stijlvolle amazone op een glanzenden paar denrug". „Inderdaad" meende ik een weinig sarcas tisch te moeten opmerken, „voor zulk een bonte verscheidenheid heb je een schilders oog noodig. Dergelijke mogelijkheden ontdekt een gewoon mensch niet in minder dan vijf i minuten. Je had dus vijf minuten van de I tien. die je waren toegemeten, verdaan met kijken. Ga verder. Jons." I „De volgende vijf minuten gingen precies Hedenmiddag is in Haarlemmermeer de nieuwe brug geopend, die door den Prov. Waterstaat gebouwd is aan het eind van den Schipholweg en die ligt in den weg Haarlem SchipholDiemen, die bij Diemen zal aan sluiten (het gedeelte van Ouderkerk af is nog niet klaar) op den Rijksweg van Am sterdam naar het Gooi (Laren). De 53 meter lange brug heeft een wegdek van 6 meter, aan de Noordzijde is een rijwiel pad van 2.60 meter en aan de zuidzijde een voetpad van 1.40 meter. Er zijn twee door- vaartibreedten, een aan de Westzijde van 14 meter breed en een aan de Oostzijde van 13.30 meter. De doorvaarthoogte onder de ge sloten brug is 3j4 meter. Het is een geheel electrisch bewogen draai brug, met een houten wegdek. De aandrij ving geschiedt door een z.g. Panamabewe ging. Voor de scheepvaart worden seinen gegeven door middel van electrische lantaarns die uit het bedieningshuis worden bediend: er zijn totaal 16 seinlampen voor de scheepvaart en 2 Neon-stoplichten voor het landverkeer De geheele bediening geschiedt uit het be dieningshuis. De nieuwe brug werd geopend met een rede van mr. J. B. Bomans, lid van Ged. Staten, die er de aandacht op vestigde, dat de brug een onderdeel is van het geheele provinciale wegenplan en hulde bracht aan Prov. Staten, die in dezen tijd voor f 35 mil- lioen laat bouwen aan de wegen. Spr. bracht voorts lof aan het gemeente bestuur van Amsterdam dat den polsslag van den tijd heeft gevoeld en in dezen tijd ge weldige bedragen heeft besteed voor de uit breiding en verbetering van het beste vlieg veld van Europa en aan burgemeester Slob van Haarlemmermeer, tevens aan het be stuur dier gemeente voor zijn samenwerking met Amsterdam. Na hulde gebracht te hebben aan de K. L. M. en aan de ambtenaren (in 't bijzonder aan ir. Vink) die er toe hebben medegewerkt JUBILEUM BIJ DE N.Z.H.T.M. Heden was het 25 jaar geleden dat de heer G. de Lugt, ambachtsman bij de N.Z.H.T.M., bij die Maatschappij in dienst trad. Namens de directie werd hij te zijnen huize (hij had den dag vrij af) gelukgewenscht door den chef van het Materieel, Ir. H. J. Mulder en den chef van de werkplaatsen, den heer Neumann, die hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud aanboden. Afgevaardigden van het Jubileumfonds kwamen hem bezoeken en overhandigden hem namens dat fonds en geschenk en een oorkonde. lllII;lllilllll[|IIIII!llill!ll!lll!illllHllll zoo voorbij als de vorige, alleenhet aan tal poses, waarin ik mij haar voorstelde, breidde zich voortdurend uit. Toen kwam de tram bij mijn halte en toevallig stapte het lieve kind daar ook uit. We liepen de straat in, zij eenige meters vóór mij, of ik achter haar, net zooals je wilt. En nog altijd was er niets gebeurd, tenminste als je mijn phan- tasieën niet als gebeurtenissen wilt aanmer ken. Terwijl ik liep pijnigde ik mijn hersens met het probleem, hoe ik een methode zou moeten vinden, met die jonge dame kennis te maken. Ik voelde, dat ik niet meer zou kun nen schilderen, als ik niet juist dat meisje kon bewegen, mijn model te zijn. Overdreven zul je zooiets vinden, maar wij, dienaren van Sint Lucas, zijn nu eenmaal zoo. En toen, het was net bij den hoek van de zijstraat ke rel. ik dacht, dat mijn hart bleef stilstaan draaide zij zich om en kwam recht op mij toe. „Meneer", zei ze met een allerliefste, zachte stem. „neemt u mij niet kwalijk, dat ik zoo vermetel ben .Ik zou u willen vragen of u voor mij zoudt willen poseeren. Ik ben leerlinge aan de academie en voor mijn exa men-stuk zoek ik naar een model. U bent juist den man, dien ik noodig heb: een markanten, artistieken koplange, wilde haren! U zoudt uw pijp in uw mond moeten houden, dat geeft iets mannelijks aan uw profiel." Ze was in het geheel niet verlegen en er was een zekere begeestering in de wijze, waarop zij mij haar plannen ontvouwde." „Nou. nou, Jons, dat was even een pluim op je hoed, niet waar? Ik veronderstel, dat je nog nooit zóó gemakkelijk met je Dulcinea hebt kennis gemaakt". „Zie je wel", zei Jons beleedigd, „wie maakt er nu een liefdesgeschiedenis van, jij of ik? Jullie kunt je nu eenmaal niet voorstellen, dat er zooiets als l'art pour l'art bestaat." Ik geef toe. liefde is een groot woord, maar somsJe zult me toch niet willen wijsma ken. dat je naar haar bent toegegaan en een uur lang stil met je arstistieke pijp in je mar kant profiel, hebt gezeten?" „Wat denk je nu eigenlijk van me?" deed Jons heftig, „dat ik werkelijk op dat dwaze voorstel zou zijn ingegaan, dat ik me verne derd zou hebben, om als een pias voor zoo'n beginnelingetje te gaan zitten? Neen, ik heb een kleur gekregen, geloof ik als er wat bijzonders is, bloos ik altijd en toen heb ik gezegd, dat ik geen tijd had". „Jons, je bent een ezel", riep ik uit, „ik ver zeker je, dat ik in jouw plaats Mijn vriend zuchtte. Hij zuchtte nog. toen hij de deur uitliep. Dus tóch een liefdeshistoriedacht ik. terwijl ik me over m'n papier boog al leengeen happy end JAAP BEKKERS* dat deze brug tot stand kwam. noemde spr. eenige cijfers, die op de brug betrekking heb ben en verklaarde daarna, in naam van de Staten van Noord-Holland, de brug voor ge opend. Losloopende honden gevaar op een verkeersweg. De A. N W. B. schrijft: Nog steeds komt het herhaaldelijk voor, dat weggebruikers, vooral motorwielrijders, groo- ten last ondervinden van losloopende honden, die hun aanblaffen en vaak op hinderlijke wijze voor het voorwiel blijven loopen, zoo dat bepaald van een gevaar moet worden ge sproken. Bijna iedere motorrijder zal hier van kunnen meespreken en tallooze min of meer ernstige valpartijen zijn het gevolg ge weest van een. plotseling toeschietenden of meeloopenden hond. Waar de algemeene verkeersveiligheid slechts noemenswaard kan worden verhoogd, indien ieder binnen wiens bereik dit valt, daar aan medehelpt, wendt de A. N. W. B. zich hiermee tot alle eigenaren van honden met het dringend verzoek deze in de nabijheid van de verkeerswegen zoo weinig mogelijk te la ten losloopen en, afgezien daairvan, zoodanig af te richten, dat zij de bestuurders van mo torrijtuigen en automobielen geen overlast aandoen. DANTE TE HAARLEM. Het is de directie van den Stadsschouw burg mogen gelukken te engageeren voor een drietal voorstellingen den „magiër" Dante, die reeds enkele maanden met enorm succes succes opgetreden is te Amsterdam, Rotter dam en Den Haag. Vóór zijn vertrek naar Londen zal hij drie voorstellingen geven in den Stadsschouwburg op Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. Dante komt met zijn sensationeele Ameri- kaansche Mysterie-Revue „Siin-Sala-Bim". Hij heeft 20 medewerkenden, 50 mysteries, schitterende decors en costuums en 18000 Kilo bagage. Hij bevindt zich op zijn derde reis rondom de wereld. De wonderlijkste toeren verricht deze goo chelaar. Eenden, duiven, ganzen, varkens, laat hij uit 't niet tevoorschijn treden.Etala- gepoppen worden levend, bier vloeit uit leege vaten. Dante is met een gezelschap van 20 per sonen. w.o. de Australische schoonheidsko ningin Miss Moyo Miller en zijn dochter Miss Mary Dante. AGENDA Heden: DINSDAG 7 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8.159.15 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Vliegende Dui vels". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Het leven van Louis Pasteur", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Onze kleine meid". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De huurling". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Haarlemmerliede: Vergadering van den gemeenteraad. 7.30 uur. WOENSDAG 8 JULI Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2