Sport voor Zondag. Z A T E R D A" G IT J U E I 1936 H A A R Tl K M'S DAGBCAD 7 SPORT EN SPEL. Lies Koning. Dames-Athletiek. Er zal wel heel veel belangstelling bestaan voor de atletiekwedstrijden om den Prinses Julianabeker, die a.s. Zondag door de Haarlem- sche Dames Athletiekvereeniging „Gita" op 't terrein van E.D.O. in het Sportpark te Haarlem-Noord georganiseerd worden, want het staat thans vast. dat alle athletes, welke de Olympische ploeg zullen vormen hier aan den start zullen komen. Alle belangrijke ver- eenigingen n.l. A.D.A. uit Amsterdam, A.V.A., U.D.A., Brunhilde Leiden en niet te vergeten Gita zelf. zullen om het bezit van den beker strijden. A.D.A. is favoriet. Deze vereeniging bezit op nagenoeg ieder nummer krachten van beteekenis en wij behoeven slechts mej. De Vries op de sprintnummers en mej. Koen bij het hoogspringen te noemen om te weten, dat waarschijnlijk geen enkele vereeniging de Amsterdamsche zal voorbijstreven. Bovendien heeft A.D.A. bij de estafette ongetwijfeld de beste kansen. Het is voor Haarlem en omgeving aange naam, dat Gita dit jaar op eenige nummers uitkomt, waarbij zij winstkansen heeft. In de eerste plaats is er mej. Lies Ko ning, die zich dit seizoen de snelste dame getoond heeft en die voor het eerst in Haarlem MMSm uitkomt. Zij zal na- ■Jgr tuurliik willen too- ncn. dat zij werke- lijk var. goede klas- -ï*f!§fe se is en wij geven haar concurrenten dan ook geen kans. Gita is ook een ge duchte tegenstand ster op 't estafette nummer. Vele lezers zullen gedacht heb ben dat mej. Ko ning een Haarlem- sche ingezetene is, omdat zij lid van „Gita" is geworden. Zij is dit echter niet. Zij woont te Zandvoort en is de dochter van het Zandvoortsche raadslid Koning. Lies, die pas achttien jaar is, wist zelf niet dat zij op athletiekgebied zulk een uitblinkster zou worden. Als leerling van het Christelijk Lyceum te Haarlem deed zij na tuurlijk ook mee aan de openluchtdagen onder leiding van den heer Van Alewijk. Al spoedig trokken haar prestaties bij het hardloopen de aandacht; óók van bestuursleden van „Gita", die haar over wisten te halen, lid te worden. Op 15 Mei werd zij als lid ingeschreven en al spoedig kreeg zij gelegenheid haar kunnen in echte wedstrijden te toonen. Dat was op tweeden Pinksterdag, toen zij te Alfen in de C-klasse deelnam aan het nummer 100 M. hardloopen. Zij werd meteen No. 1 en maakte een tijd van 13.1. Voor den volgenden wedstrijd (dat was die van Te Werve) liep zij in de A-klasse en eindigde wederom op de eerste plaats. En j.l. Zondag liep zij mee in de at letiekwedstrijden ter gelegenheid van de A. V. R. O -feesten te Hilversum en ook hier won zij den eersten prijs in den mooien tijd van 12.2 Lies zou dus Caesar kunnen na roepen: „Veni, vidl. vici!" (ik kwam. Ik zag, ik over won), maar daarvoor is zij veel te bescheiden. Toen zij ons dezer dagen haar snellen tijd te Hilversum meedeelde vroeg zij dringend, er bij in aanmerking te willen nemen, dat zij toen het voordeel van een sterken wind had. Als een bewijs hoe weinig zij wist, hoe het er bij een belangrijken wedstrijd aan toe gaat, moge het volgende aardige voorval dienen, toen zij j.l. Zondag te Hilversum zoo glansrijk het nummer 100 M. hardloopen had gewonnen en als een wervelwind met wapperende haren op de finish afstoof, zag zij plotseling, dat daar een lint over haar baan gespannen was. Niet wetende wat dit beteekende en denkende dat ze niet verder mocht loopen, hield ze on willekeurig haar vaart een weinig in! Anders had zij misschien een nog snelleren tijd ge maakt! „Bij de openluchtdagen van 't Lyceum behoefde ik bij de finish alleen maar een op den grond getrokken krijtstreep te passeeren!" zei ze ons lachend. Dat belóóft dus wat morgen, nu ze beseft, dat het lint niet gespannen wordt om haar tegen te houden! Het bijprogramma brengt de ploegen van de Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging en Concordia met een flinke ploeg aan den start. Cricket. Rood en Wit heeft j.l. Zondag een kranige prestatie verricht, door aan H.C.C. II. den kampioen van Nederland van het vorig sei zoen, een nederlaag toe te brengen. Als de club van Mr. Davidson zoo door blijft gaan, zal ze voor de bovenste clubs op de rang lijst nog een ernstige bedreiging worden! Zij is nu nog slechts drie punten bij V.R.A. (No. 4 op de ranglijst) ten achter, maar hierbij moet men bedenken, dat Rood en Wit drie wedstrijden minder gespeeld heeft. Morgen speelt zij den uitwedstrijd tegen V.R.A. We kunnen moeilijk anders dan een overwinning voor de Spanjaardslaan-club voorspellen. Het gaat met cricket blijkbaar precies eender als met voetbal: als het voor den wind gaat, dan komt het eene succes na het andere maar wordt men eenmaal door pech achter volgd. dan lijkt het wel of men niet meer uit den put kan komen. Dat zien we aan Haarlem, die nu op de laatste plaats te land is ge komen. Iedere cricketliefhebber zal toegeven, dat die plaats haar niet past. J.l. Zondag heeft ze in Den Haag aan H.C.C. I uitstekend partij gegeven, maar het mocht niet baten: de twee punten bleven in de residentie. Komaan, het mag bij die eene overwinning in dit sei zoen niet blijven! Vooral niet. omdat die op de zwakke Schiedammers bevochten werd. Er moet weer eens een klinkende victorie komen. En daar is morgen gelegenheid voor, want H.C.C. II komt aan den Schoterweg spelen. Wat aan Rood en Wit gelukt is, moet Haar- OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE VLAG VAN LOS ANGELES NAAR BERLIJN. Uit Los Angeles: De Olympische Vlag is uit Los Angeles, waar in 1932 de laatste Olym pische Spelen werden gehouden, naar Ber lijn gezonden. De burgemeester. Frank Show. overhandigde de viae aan het oudste lid van het Amerikaansche Olympische Comité, Wil liam Mac Garland, die haar naar Berlijn zal brengen. lem ook kunnen. Een innings-overwinning be hoeft het niet te worden. Wij zijn met twee punten tevreden. Hermes-D.V.S. heeft dus Zondag de eerste overwinning behaald. Er zullen er nu nog wel meer volgen. Zal dit ondervonden worden door V.O.C., die bij haar op bezoek komt? We zijn er erg benieuwd naar. De vierde wedstrijd is H.C.C. IV.V.V. Aan het resultaat daarvan zal wel niemand twij felen. Voor de Overgangsklasse vinden we o.a. vastgesteld R.C.H.H.B.S. Het gaat met R.C.H. nog slechter dan met Haar lem, want de Racing heeft pas één gelijk spel behaald en aan dat eene punt heeft ze nóg niet veel, omdat haar de twee innings-nederlagen na tuurlijk nog leelijk dwars zitten. Toch maar niet den moed verliezen, ook al moet ze morgen in het Heemsteedsche Sportpark het sterke H.B.S. bestrij den. Het is van de elftal commissie van R.C.H. goed gezien om Van Musscher, die j.l. Zondag tegen Haarlem 3 zulk een schitterende innings speelde (73 not out), weer in het eerste elftal te laten spelen. Dit zal aan het geheel stellig ten goede komen. Gaat H.B.S. morgen met een nederlaag naar Den Haag terug? Voor C.V.H., die Zondag zulk een groote nederlaag tegen Excelsior leed, is morgen geen wedstrijd vastgesteld. Honkbal. Van Musscher. Het programma voor Zondag meldt: Eerste klasse: Haarlem—H.H.C. Tweede klasse: DuvianenA.M.V.J. E.D.O. II—Z.R.C. Derde klasse: D.E.V. II—E.D.O. IV. Schoten II—R.C.H. IV. I.V.O.—Haarlem III. Zondagochtend gaat het om de bovenste plaats. De twee voornaamste pretendenten, Haarlem en H.H.C., ontmoeten elkaar des morgens half tien op het Gemeentelijk Sport terrein aan de Van Nesstraat. Haarlem staat op het oogenblik bij een gelijk aantal wed strijden één punt voor. Zal die voorsprong Zondag aangegroeid zijn tot drie punten of overgegaan zijn naar de andere zijde? Daar zonder twijfel de zenuwen weer een groote rol zullen spelen in dezen wedstrijd, wagen we ons maar niet aan een voorspelling. Op denzelfden tijd ontvangt E.D.O. H, even eens in het Noorder Sportpark, Z.R.C. Dat wordt natuurlijk een klinkende overwinning voor E.D.O. II. Des middags ontvangen de Duvianen op het terrein van De Kemphaan aan den Duin en Kruidbergerweg A.M.V.J. Hier kunnen we niet anders dan een overwinning voor de Jonge Mannen en de zooveelste nederlaag der Duvianen verwachten. WATERPOLO. NEDERLAND—BELGIë Naar wij vernemen zal Zondag 12 Juli tij dens de kampioenschappen te Gouda een offi cieuze landenwedstrijd worden gespeeld tus- schen de waterpoloteams van Nederland en België Het Nederlandsche zevental, dat onder den naam „Kikvorschen" speelt, is als volgt sa mengesteld: Doel: Veenstra. Achter: Van Heteren, Regter en Van Oos- trom Soede. Voor: Maier, Van Aelst en Franken HOCKEY. HET OLYMPISCH HOCKEYTOURNOOI. Uit Praag: Tsjecho-Slovakije heeft beslo ten zijn inschrijving voor het Olympisch hockey-tournooi terug te trekken. Het aantal overblijvende landen is dus thans 13 gewor den. Tsjecho-Slowakije was in groep a inge deeld met Britsch-Indië, Hongarije. Vereenig- de Staten en Yougo Slavië. Alle vastgestelde wedstrijden van Tsjecho Slowakije vervallen dus. llllllllllllll|lllllllllllllllllllll|lllilli|llllllllllllllllll!lll!il!llll!l!!lll!ll|l|l!lillllll!lll!ll!llll'!llll!!lllllilll!ll!llliilli|lllllH!!llirill HAARL. VOETBALBOND Jaarverslag 1935 '36. Verschenen is het jaarverslag 1935/36 van den Haarl. Voetbalbond. We ontleenen er het volgende aan: Als vanzelf gaan onze gedachten uit naar de Good Old H.F.C., dat ondanks wanhopige po gingen van haar le elftal-spelers, terug werd gedrongen naar de 2e klasse, niet alleen door tekort aan eigen kunnen, doch daarnevens achtervolgd door tegenspoed. Wij zoudeii H.F.C. oneer aandoen als wij verwachtten dat zij bij de pakken ging neer zitten, een welda dige periode van rust en met nog méér geest drift zal getracht worden het verloren terrein te herwinnen! H.F.C.-'ers, met intense belang stelling zullen we uw verrichtingen blijven volgen, in het vertrouwen dat spoedig de plaats weer zal worden bereikt die uw vereeni ging krachtens traditie toekomt: De le klasse van den K.N.V.B. In de af deeling 3a is een felle strijd gestre den tusschen de Kennemers en Zandvoort, waarin de Kennemers in een beslissingswed strijd op het Haarlem-terrein het kampioen schap veroverden. In diezelfde afdeeling bezette Zandvoort de 2e plaats met gelijk aantal punten als de kampioenen. In de samenstelling van het Bestuur werd geen wijziging gebracht. De algemeene verga dering herkoos, zonder het stellen van tegen- candidaten de aftredende bestuursleden in hunne functies zoodat het Bestuur bestond uit de heeren A. van der Aart, voorzitter, C. H. Vrugt, 2e voorz., Ch. Boeree, penningm., H. Scheen, J. A. van Gemerden, M. Ponsteen en A. Heimig commissarissen. De prettige ver standhouding, voortspruitende uit onderling vertrouwen, werd ook dit jaar bestendigd. De Protestcommissie, bestaande uit de hee ren C. H. Vrugt, voorzitter, Ch. Boeree. secre taris en C. Westerbeek en F. W. Kilk als leden, zag een 16-tal protesten aan haar oordeel on derworpen. Als onze bond goed functioneert, dan is dat zeker voor een groot deel toe te schrijven aan de wijze waarop de Scheidsrechters-Commissie zich van haar taak kwijt Dikwijls tot laat in den nacht zit deze Commissie op Woensdag avond op het Bondsbureau uit te puzzelen welke scheidsrechters voor een wedstrijd moe- DAMMEN. DAMVEREENIGING D. O. S. In het clublokaal van bovengenoemde ver eeniging werd de medaille- en zomerwedstrijd voortgezet Hieronder volgen de uitslagen: Medaillewedstrijd: J. Vaars wint van S. Vermeer; H. Le Noble wint van H. Kol. Zomerwedstrijd: 1ste klasse: J. Spijker wint van H. Cassé; F. Mollema wint van G. A. Ottolini; C. Vrolijk remise met W. Dijkhof; F. Mollema wint van G. A. Ottolini. 2de klasse: H. J. van Berk wint van P. Heid- weiller; H. J. Berk wint van J. Vaarts; P. Heidweiller remise met H. J. van Berk. 3de klasse: S. Vermeer wint van T. van Goor; E. Borger wint van S. Stienstra Jr. POSTDUIVEN. DE BONTE DUIF Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Limoges, afstand 769 K.M. Dui ven los 5.45 uur. De prijzen werden als volgt behaald :P. H. Brakel 1; J. Doornbosch 2 3; J. J Kan 4; F. van Honschoten 5, 6. Eerstgetoonde duif Zondag 20.13.7. Laatst- getoonde duif Maandag 18.33.15. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE PODEBRAD. Uit Praag worden aan de Tel. de volgende uitslagen van de partijen van Vrijdag ge meld: Flohr wint van Treybal. Eliskases wint van Petrov. Zinner wont van Miss Mentchik. Richter wint van Stahlberg. Fazekas wint van Pirc. Foltys wint van Pelikan. •Thomas verliest van Opocensky. Steiner verliest van Aljechin. Skalicka verliest van Frijdman. De afgebroken partij uit de derde ronde tus schen Thomas en Pelikan werd door Pelikan gewonnen. H.S.G.—B.S.G. De tweede promotiewedstrijd van het Haar- lemsch Schaakgezelschap tegen het Bus- sumsch Schaak Genootschap wordt gespeeld hedenavond half zeven in het clubgebouw van het H.S.G. aan de Jansstraat 49. ZOMERWEDSTRIJD SCHAAKCLUB „DE ROCHADE" Deze wedstrijd is Donderdag begonnen. De uitslagen waren: Eerste klas: Groep A: W. WorstelingA de Jong 01 Groep B: H. GogollJ. P. Koop afgebr. Harry Blokker—J. J. v. Toren 01 Tweede klas: Groep A: Jan BlokkerJ. M. Nidelstein Walter 1—0 J. J. Teekamp Sr.—F. J. v. Steijn 1—0 Groep B: P. v. Rossem-J. W. Schipper J. J. Teekamp Jr.J. Spruit 10 Derde klas: Groep A: C. J. H Rademakex* J. Philippo 01 P. E. Kolderie—A. Frijn 10 Groep B: J. WeverW. Kuijper 10 A. StrengersCh. Koppen 10 SCHAAKCLUB „HET OOSTEN" Woensdagavond zijn de eerste wedstrijden om de wisselbekers gespeeld, waarvan de uit slagen als volgt luiden: Groep I: HuizingSeijts 01 Bijnemade Wilde 10 PrinsenHoreman 10 Groep II: J. BaartseLubeek */2Vz Traksel Jr.Sierveld 01 Groep III A: VolkBergman 10 SwaanswijkLind 01 VeermanKroonsberg 10 Proseede la Court 01 Groep III b: Traksel Sr.Veldhuizen 10 FrijnKoster 01 ForkHooft 10 SamosPlantje 01 De bekers zijn te bezichtigen in het sigaren- magagzijn van den heer Fuchs aan de Slacht huisstraat. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiin1" 'i-H;" ten worden aangewezen, hetgeen met de groo te programma's, welke steeds weer aan de Commissie worden voorgelegd, geen gemakke lijke taak is. De Commissie Stedelijk elftal kwam ook dit seizoen eenige malen bijeen voor de samen stelling van elftallen. Oningewijden kunnen niet beseffen, voor welke bezwaren deze Com missie dikwijls wordt geplaatst om een repre sentatief elftal in het veld te brengen. De schitterende overwinning in Brussel op het elftal van de Entente Brabangonne (06) en de prestatie van het Haarl. XI-tal tegen het K.N.V.B.-elftal op 17 Mei (51) zullen onge twijfeld aan de leden dezer Commissie zeer veel voldoening hebben geschonken. De Commissie H.V.B.-elftal heeft in het af- geloopen seizoen haaroogen terdege den kost gegeven, omdat een geheel nieuw elftal gefor meerd moest worden en is in haar pogen ge- Een hoogtepunt in ons bondswerk wordt voorbereid en geleid door de Commissie voor Schoolvoetbalwedstrijden, welke er ook, dit jaar voor de 9e maal, in is geslaagd een tour- nooi te organiseeren dat klinkt als een klok, en niet gaarne meer door de schooljeugd gemist zou worden. Over het algemeen kan geconstateerd wor den dat vooral wat de leiding der wedstrijden betreft, vooruitgang is te constateeren. Met de Directie van Haarlem's Dagblad werd een overeenkomst aangegaan, waarbij aan dit blad het mede-publicatierecht van de Offi- cieele Mededeelingen werd toegestaan. Op 21 October 1935 verschenen de mededeelingen voor het eerst in genoemd blad. Het Kampioenschap van Haarlem heeft dit seizoen, door verschillende omstandigheden geen vlot verloop gehad. Deelgenomen werd door de vereenigingen Bloemendaal. E.D.O.. H.F.C.Haarlem, Kinheim, R.C.H., Stormvo gels en V.S.V.. Hiervan wisten Haarlem en Kinheim zich in de finale te plaatsen. Na een zeer spannenden en sensationeelen wedstrijd, welke in een gelijk spel eindigde (4—4), moest na de verlenging welke ook al geen resultaat opleverde, door het nemen van strafschoppen worden beslist wie den titel zou bemachtigen. Hierin zegevierde Kinheim, zoadat deze ver eeniging. hoewel degradeerende naar de 3e klasse, zich in dit tournooi de sterkste toonde Met zeer veel animo is ook dit jaar gestre den om den Stads-Editie-Beker. Niet minder dan 39 elftallen schreven hiervoor in. Voor het Kampioenschap van den H.V.B. kwamen Haarlem 3 en Spaarnevogels in het WIELRIJDEN. De Tour de France. Arcliambaud wint de vierde étappe. Uit Belfort: Archambaud heroverde de gele trui. Schitterend heeft de Franschman gere den en dat de leiderstrui hem we! beviel, heeft hij Vrijdag bewezen, want nadat hij die reeds na de tweede étappe had veroverd, wist hij haar nu weer afhandig te maken aan den Luxemburger Mersch, Deze vierde étappe ging van Metz naar Belfort, een afstand van 220 K.M. en op dit traject deden zich reeds moeilijkheden voor, die in de vorige drie étap pes niet aanwezig waren. Veertig K.M. voor de finish bijvoorbeeld, moesten de renners den 1200 meter hoogen Ballon d'Alsace be klimmen, waarbij zich als de beste klimmer de Spanjaard Ezquerra deed kennen. Archaum- baud kon slechts in den eindspurt Ezquerra van zich afschudden, die als tweede in den zelfden tijd en met gering verschil de eind streep passeerde. Onze landgenoot Middelkamp is door zijn prachtige prestatie van Vrijdag van de 41ste naar de 38 ste verschoven. Albert van Schen- del is slechts één plaats naar voren geschoven, n.l. van de 33ste naar de 32ste. Ook Anton is drie plaatsen naar voren opge rukt en bezet nu de 56ste plaats, terwijl Gysen op de 58ste plaats bleef. De uitslagen luidden: Vierde etappe MetzBelfort 220 KM.: 1. Archambaud (Frankrijk) 6 uur 50 min. 36 sec., Ezquerra (Spanje) zelfde tijd, 3. Neu- ville (België) 6 uur 50 min. 44 sec., 14. Mid delkamp 6 uur 51 min. 52 sec., 35. Albert van Schendel 6 uur 54 min. 22 sec., 54. Anton van Schendel 6 uur 58 min. 39 sec., 63 Gijsen 7 uur 7 sec. Algemeen klassement: 1. Archambaud (Frankrijk) 23 uur 53 min. 29 sec., 32. Albert van Schendel 24 uur, 15 min., 38. Middelkamp 24 uur 18 min. 42 sec., 56. Anton van Schendel 24 uur 36 min. 34 sec., 58. G. Gijsen 24 uur 37 min. 33 sec. WANHFJ SPORT. INTER. VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Aan bovengenoemde marschen te Nijmegen zal o.a. worden deelgenomen door de Haar- lemsche loopers W. J. Korte en J. Willemse. resp. voor 11e en 9e maal. Korte komt uit op het parcours van 40 K M. en Willemse op de 55 K.M. ATHLETIEK. DE ENGELSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Van Beveren in de finale 220 yards. Onder druilerige en gure weersomstandig heden werd Vrijdagavond te Londen een be gin gemaakt met de afwerking van het pro gramma van de Engelsche kampioenschap pen. Van de Nederlandsche deelnemers had zich, zooals bekend, Osendarp teruggetrok ken van de 220 yards in verband met een knieblessure. Van Beveren werd nu van de 110 yards genomen en zal uitsluitend op de 220 yards de Nederlandsche kansen verdedi gen. Van Beveren wist zich Vrijdag in de finale te werken, door zijn serie te winnen in den tijd van 22.6 sec. Bij de twee Engelsche mijlen snelwande len werd de Rotterdammer Engelman wegens onzuiver wandelen gedisqualificeerd. Baumgarten werd in zijn serie over de 440 yards uitgeschakeld, doordat hij enkele me ters voor de finish geklopt werd door Oades en Whittingham. Brasser en Carlier sprongen beiden de voorgeschreven 1.75 meter, waardoor zij zich voor den eindstrijd klassificeerden. De eestafetteploeg, bestaande uit Boersma, Van Beveren, Berger en Osendarp, won ge makkelijk in de tweede serie van de 4 maal 110 yards in den goeden tijd van 42.6 sec. en heeft uitstekende kansen den titel te win nen. Bij het hinkstapspringen viel reeds de be slissing. Metcalfe won het kampioenschap met een sprong van 14^84 mete, terwijl zijn landgenoot Dickinson met 14.39.5 meter tweede werd veld als kampioenen van de afdeelingen 1 A en 1 B. Op 24 Mei veroverde Haarlem 3 door een 43 overwinning den titel. Aan de competities werd deelgenomen door: in de le klasse 2 afdeelingen met 20 elftallen (vorig seizoen 20), in de 2e klasse 4 afdeelingen met 38 elftallen (v. s. 38). in de 3e klasse 11 afdeelingen met 103 elftallen (v. s. 103), in de Jun.comp. 6 afdeelingen met 51 elftallen (v. s. 60), in de Adsp.comp. 9 afdeelingen met 76 elftallen (v. s. 73), in de Zaterd.comp. 3 afdee lingen met 25 elftallen (v. s. 25); totaal 313 elftallen (v. s. 319) zoodat een achteruitgang moet worden geconstateerd van 6 elftallen. In competitie-verband werden voor de H.V.B. gespeeld: in de le klasse (kamp van H. V.B. inbegrepen) 181 wedstrijden, in de 2e klasse (promotie wedstrijden inbegr.) 331 wed strijden, in de 3e klasse (promotie wedstrijden inbegr.) 884 wedstrijden, in Junioren compe titie 361 wedstrijden, in de Adspiranten com petitie Haarlem 436 wedstrijden, in de Adspi ranten competitie Noordelijk Rayon 164 wed strijden, in de Zaterdag competitie 181 wed strijden. Totaal competitie wedstrijden 2538. Bekerwedstrijden: Kampioenschap van Haar_ lem 8 wedstrijden, H.V.B.-Beker 9 wedstrijden. Stads-Editie-Beker 40 wedstrijden, Kennemer- land-Beker 9 wedstrijden. Totaal 2604 wed- tsrijden. Hier volgens de cijfers van de ledentallen van onzen bond in het afgeloopen seizoen. Geadministreerd werden: uitkomende in de gewone competities 3521 (vorig seizoen 3596), uitkomende in de Junioren competities 883 (v. s. 1061), uitkomende in de Adspiranten competities 1212 (v. s. 1252). Totaal 5616 (v. s 5909) waaruit blijkt dat het ledental met 293 is verminderd. Tot zoover het verslag van den secretaris van den H.V.Bden heer B. Kluit. De heer M. Ponsteen brengt verslag uit van de Commissie H.V.B.-elftal; de heer N. J. Twisterling van de Scheidsrechterscommissie; de heer Ch. Boeree van de Protestcommissie; de heer W. P. J. Ente van de schoolvoetbal wedstrijden; de heer J. A. van Gemerden van de Terreincommissie; de heer J. Keppels van de commissie, belast met de samenstelling van het Haarlemsch elftal; de heer A. Heimig van de Zaterdagmiddagcompetitie. Door de kascommissie wordt medegedeeld dat de boeken en bescheiden van den penning meester accoord werden bevonden. De winst en verliesrekening sluit met een eindcijfer var. f 6252.15 en de balans per 15 Juli 1936 met een eindcijfer van f 9472,45. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. JOEGOSLAVIË—DVITSCHLAND. Vrijdag werd te Agram een begin gemaakt met de finale van de Europeesche zóne van het Davis Cup-tournooi tusschen Joego-Sla- vië en Duitschlana. De Duitschers behaalden dezen eersten dag een 20 voorsprong, daar Von Cramm in het enkelspel over Pallada zegevierde, ter wijl Henkei van Puncec won. De uitslagen waren: Pallada verliest van Von Cramm 46, 26 8—6. 2—6. Puncec verliest van Henkei 16, 26, 46. De int. kampioenschappen te Noordwijk. TIMMER KLOPT STALIOS: KNOTTENBELT VERLIEST VAN KHO SIN KIE. Daar de regen van Donderdag oorzaak was geweest, dat het programma van het inter nationaal tournooi te Noordwiik toen bij lan ge na niet was afgewerkt, heeft men Vrij dagochtend reeds een aantal partijen laten spelen, waarvan de uitslagen als volgt luid den: Gemengd dubbelspel, eerste ronde: de heer en mevr van Rijn slaan den heer en mevr. Wet- se'.aar 61. 60; mevr. Schr.eider-Peitz en Ja- main slaan den heer en mevr. Marinkelle. 64, 60; Allison en mej. Babcock slaan mej. de Borman en Breese, 64, 7—5. Dames-dubbelspel, tweede ronde: mej .Horn en mej. Belzer slaan mej. A. Kerckhoff en mevr. N. Vleugels Schut- ter-Spit, 6—4, 8-4; me vrouw Mathieu en mej. Rollin Couquerque slaan mej. Mechel en mevr. Marinkelle. 61, 61. Vijdagmiddag was er vee! publiek naar de ba nen van het Noordwijk- sche casino gekomen. DE STEFANI. Kho-Sin-Kie. de Stefani en Van Rijn hebben alle drie door het win nen van hun enkelspel een plaats in den halven eindstrijd gekregen. Timmer won in drie sets van den Griekschen speler Stalios. Hij is echter bij de drie anderen vergeleken een ronde achter en zal eerst nog tegen Ja- main moeten spelen. Als Timmer dezen wed strijd wint, zal hij in den halven eindstrijd tegen Kho-Sin-Kie. die nu van Knottenbelt won, uitkomen. De Italiaan, de Stefani. zal in den halven eindstrijd tegen Van Rijn spe len. De Amerikaan won Vrijdagmiddag van Journu. Heeren-enkelspel, kwart eindstrijd: Kho- Sin-Kie slaat Knottenbelt, 75, 60, 64; de Stefani slaat Hughan, 64. 64, 64; Van Rijn slaat Journu, 64, 61. 64. Heeren-enkelspel, tweede ronde: Timmer slaat Stalios, 6—2, 62. 61. Dames-enkelspel, halve eindstrijd: mevr. Mathieu slaat mevr. Schneider-Peitz, 4—6, 6—2, 6—4 Dames-enkelspel, tweede ronde: mej. Horn slaat mevr. Goronitchenko 63, 46. 6—3. Heeren-dubbelspel, kwart eindstrijd: Van Rijn en Allison slaan Karsten en Teschma- cher. 6—2, 6—3, 6—1; Marinkelle en Jamain slaan Kho-Sin-Kie cn Knottenbelt. 61, 63, 57, 2—6, 62; Stratford en Timmer w.o. Stefani en Gabrovitch (teruggetrok ken) Lesueur en Journu slaan van Swol en Hughan, 3—6, 7—5, 6—1, 4—6, 6—4. Mej. HORN. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mej. Rollin Couquerque en Stratford (Ver. Staten) slaan mevr. Vleugls Schutter en de Braauw 61, 64; mej. Babcock en Allison slaan mevr. Jonquiere en van Zuylen, 61, 62; mej. Terwindt en Kho-Sin-Kie slaan mej. Mechel en van der Graaff, 6—3. 62; mevr. Mathieu en Lesueur slaan mej. Kerckhoff en Hughan. 62, 86; mevr. Goronitchenko en Journu slaan miss Shaw en Pasteur, 60. mevr. van Alphen en Van Swol 75, 97; de 61; mevr. Schneider-Peitz en Jamain slaan here en mevr. Van Rijn slaan mej. Belzer en Knottenbelt. 6—1, 6—4. Dames-dubbelspel eindstrijd: mej. Babcock en mevr. van Rijn iVer. Staten) slaan mevr. Wetselaar en miss Shaw (Engeland) 61, 6—1. HANDBAL. BUITENGEWONE VERGADERING „RAPIDITAS". Op intiatief van enkele oud-bestuursled van de H. H. C. „Rapiditas" is er een actie ii gezet om de club. die de laatste tien seizo;' nen eenigszins verzwakt was. weer nieuw le ven in te blazen en tevens om het Handbal spel te Haarlem na de keurige demonstratie van Lijnden aan de Kleverlaan meer te pro- pageeren. De eerste resultaten van deze actie mogen vrij gunstig genoemd worden; ver scheidene oud-leden traden weer toe; zoodat reeds weer een tweede damesteam kon wor den opgericht. Het nieuwe bestuur, (waarin waarschijlnijk o.a. de volgende oud-bestuuslede.n zullen zit ting nemen mej. L. Bakker, M. C. Pal en J. v. Beek), hoopt voor de a.s. competitie twee hee renelftallen en 3 dameselftallen te kunnen in schrijver.. De buitengewone vergadering door het thans zitting hebbende bestuur uitgeschreven, zal plaats hebben op Zaterdagavond 18 Juli in het Gebouw „De Nijverheid" aan de Jansstraat.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11