Rotterdam's Gebouw voor K. en W. geheel verwoest. ^weerbericht" UNITED STATES LINES ZATERDAG 11 JULI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Slechts wat meubelen konden worden gered. Laaiende vuurzee levert gevaar op voor de omliggende wijken. Brandweer was vuur na twee uur meester. Te ruim twee uur in den afgeloopen nacht is in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Rotterdam een felle brand uitgebroken die wel dra zulk een omvang aannam, dat er aan blusschen niet meer viel te den ken. Het gebouw is dan ook geheel uitgebrand. Het is aan het kordate optreden van de brandweer te danken, dat hei vuur niet op de omliggende gebouwen, welke groot gevaar liepen, is overgeslagen, Weliswaar heeft de M.T.S., een van de gebouwen van het com plex scholen, dat het over het geheel geïso leerde, temidden van huizen staande Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen ter linker zijde begrenst, aanvankelijk even gebrand, doch van ernstigen aard is het niet ge weest. Het eigenlijke Gebouw voor K. en W. ligt niet direct aan den Schiedamschen Singel, doch enkele tientallen meters verder naar binnen, zoodat men eerst een poort door moest, voor het eigenlijke zalen-complex, dat, behalve een groote zaal, welke plaats bood aan 1800 persanen, nog een kleinere zaal, als mede buffetten, décor-opslagplaatsen en kleedkamer bevatte, bereikt kon worden. Het was een gebouw van ongeveer 60 bij 35 meter, opgetrokken uit vakwerk, een dubbel houten geraamte, opgevuld met steen, dat aan alle zijden vrij staat. Eerste alarm. In de buurt van de Keerweerlaan ligt een wacht-gebouwtje, waarin de nachtwakers ver blijf houden. Te ruim twee uur hoorde de wa ker in de groote zaal van het gebouw gerom mel en gebrom, dat hem aanvankelijk deed denken, dat er katten in de buurt waren. Even later echter zag de man op de galerij een licht. Hij vond dit verdacht en, meenende dat er inbrekers aan het werk waren, is hij den Binnenweg opgegaan om iemand te waarschu wen. Terugkeerende bemerkte de nachtwaker toen, dat het geheele gebouw in lichter laaie stond. Het vuur vond in de kleeding. het houtwerk en het meubilair, alsmede in de tooneel-requisieten gretig voedsel en binnen enkele minuten stond het geheele gebouw over de volle lengte in brand. Hoog laaiden de vlammen op en al spoedig werd de roode gloed ver in den omtrek opgemerkt en trok men van heinde en ver naar het centrum van de «tad. De brand werd ook bemerkt door de dochter van den heer Monnikendam, die in de Hoofdstraat woont. Daar zij juist dezen avond haar verlovings- Reisbureau LEO K O R S BINNENWEG 161, HEEMSTEDE, Tel. 26928 en GROOTE MARKT 16, Telef. 15861. Reisleider: H. STINIS. Voor onze schitterende 10-daagsche reis naar ZWITSERLAND op 15 JULI a.s., zijn nog 4 plaatsen beschikbaar. Men melde zich spoedig aan. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: ZATERDAG 11 JULI Stadsschouwburg: Dante's Mysterie revue, 8.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Het testament van Dx\ Mabuse". Regie Fritz Lang. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ..Martha" met Helge Roswaenge en Carla Spletten. 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: ..Robertamet Irene Dunn, Fred Astaire en Ginger Rogers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Als de Natuur roept' met Clark Gable en Loretta Young. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Groot Badhuis. Rijwielpolo en cabaret. 8 uur, ZONDAG 12 JULI Stadsschouwburg: Dante's Mysterie revue. 8.15 uur. Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Zandvoort: Groot Badhuis. Rijwielpolo en cabaret. 8 uur. MAANDAG 13 JULI Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Heemst ede: Circus Strassburger. ROESTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid. Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 11 Juli des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 17 Juli zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht urn en des nachts geopend: J. M. A. Hegland, firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596, C. J. Fischer, firma Grijseels en van Hees, Lange Veerstraat 14. Tel. 11000. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek. Frans Halsplein 1. Tel. 11180. 1 feest vierde, was het wat later gewor den dan gewoonlijk en uit het raam van haar kamer zag zij den feilen gloed. In de veronderstelling verkee- rende, dat de Bijenkorf,, die schuin tegenover het Gebouw voor K. en W. op den Schiedamschen Singel ligt, in brand stond, waarschuwde zij haar broers, die tenslotte op het dak klom men en bemerkten dat het Gebouw voor K. en W„ dat zij ongeveer zeven jaar in exploitatie hadden, stond te branden. Men achtte het raadzamer een zes tal huizen in het hofje „Lammetje Groen" te ontruimen. De bewoners, onder wie zich vele jonge kinderen bevonden, zoodat een en ander nog al consternatie wekte, werden in de om geving veilig ondergebracht. Overigens is dit een voorzorgsmaatregel geweest en gebleven, want naar geen van deze huizen is de brand overgeslagen. Dit is echter wel gebeurd naar de Middel baar Technische School, waar aan de achterzijde plotseling een viertal ramen, drie zolderramen en een dak lijst begonnen te branden. Door een gang van het naastgelegen pand heeft personeel van slangenwagen 17 met twee stralen dit vuur gebluscht, met assistentie van drie stralen, welke waren aangesloten op de speciale brandleiding van de M.T.S. zelf. Via de poort naast het gebouw werd nog water gegeven met twee stralen van slangen wagen 22 en een straal van slangenwagen 28, alsmede met een straal van de motorspuit die aanvankelijk de machinale ladder had be diend. Zoo werd het vuur, dat nog steeds zeer hevig woedde, van de zijde van de Keerweer laan bestreden onder leiding van hoofdman W. A. Keeman, van de zijde van den Schie- damsche Singel onder leiding van hoofdman J. Bakker en hoofdman L. A. van Gunsteren nam de derde zijde aan Hartmanstraat met twee stralen van de motorspuit 3, bediend door manschappen van slangenwagen 11 en 16 buitensectie, voor zijn rekening, zoodat het vuur als het ware ingesloten was en verdere uitbreiding voorkomen werd. Het vuur ingesloten. Precies om kwart over drie kwam de top van den achtergevel met een hevigen slag naar beneden en geen vijf minuten later be gaf zich de geheele linkerzijmuur, die met donderend geweld in de vlammenzee terecht kwam. Dit was echter ook het sein, dat de brandweer het vuur onder de knie had of althans, dat er geen gevaar meer voor uit breiding bestond. De brand, die heelemaal voorin in de omgeving van de ongeveer een half jaar geleden nieuw bijgebouwde kleine zaal ontstaan is, had zich door het geheele complex letterlijk en figuurlijk als 'n loopend vuurtje voortgeplant énaan de achterzijde vlamde 't vuur nog even met nieuwe hevigheid op, toen de vlammen het kantoortje bereikten, waar de bescheiden en andere papieren waren opgeborgen. Alles is verloren gegaan. Te ruim 4 uur kon men zéggen, dat. het vuur zoo goed als gebluscht was. Van het gebouw echter, dat zich in Rotterdam bij vereenigingen van den meest uiteenlooperiden aard in zulk een groote belangstelling mocht verheugen, was niet meer over dan een rookende puinhoop, die met de links en rechts verspreid liggende half verkoolde balken, plinten en dwarsleggers een troosteloozen aanblik opleverde. «Alles is radi caal uitgebrand en het eenige wat men uit het brandende complex heeft kunnen redden is een aantal stoelen en tafels. Verzekering dekt de schade. Zonnestraal-Dag. Collectanten gevraagd. Het Comtié voor de collecte op Zonne straal-Dag, zooals bekend een collecte ten behoeve van de verpleging van t.b.c.-patiënten van alle gezindten in het Sanatorium voor Arbeidstherapie der Vereeniging „Zonne straal" (onder protectoraat van het Ned. Roode Kruis) is bezig met de voorbereiding voor den ook dit jaar weer spoedig te houden Zonnestraal-Dag". Het Plaatselijk Comité doet een beroep óp hen, die zich als collectant(e) (huis- of straat collecte) willen opgeven, dit te doen bij den heer N. L. Herfst, Brederodelaan 43 te Bloe- mendaM (postadres Santpoort). Er zijn natuurlijk heel wat collectanten noodig; wie dus belangstelling voor deze zaak gevoelt, geven zich zoo spoedig mogelijk op. De collecte wordt op Zaterdag 1 Augustus a.s. gehouden. West-Friesche kanalen geopend. Door den Commissaris der Koningin. Vrijdag zijn het eerste gedeelte van de West- Friesche Kanalen en de havem van Schagen in gebruik genomen. De opening werd o.m. bijgewoond door jhr. ir. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur-directeur van den Provincia len Waterstaat en ir. C. Thomese, hoofd-in- genieur van dien dienst. De Commissaris der Koningin jhr. mr. dr. A. Röell sprak het openingswoord. Voor Schagen is het een gewichtige dag, al dus spreker, waarnaar later, naar wij ho pen, de ingezetenen zullen kunnen verwijzen als naar de voorbode van een nieuwe toekomst die zich voor de gemeente heeft geopend. Dat ik als hoofd van het Provinciaal bestuur en als voorzitter van de Provinciale kanalencom- missie dien dag mag medemaken, vervult mij met blijdschap. Ik hoop van harte, dat de verwachtingen, die in het noorderkwartier op de kanaalwerken zijn gebouwd, in vervulling mogen gaan en wensch u, ingezetenen van Schagen toe, dat baven en kanaal, die ik hier mede geopend verklaar, krachtig zullen bij dragen tot de welvaart en den bloei van uwe gemeente. De Bilt voorspelt t Zwakke tot matigen Zuid-Westelij ken tot Westelijken wind, aanvankelijk zwaar bewolkt met regenbuien, later opklarend, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 769.1 m.M. te La Coruna. Laagste 753.3 m.M. te Aberdeen. THERMOMETERSTAND Laagste tusschen gisteren en heden 12 uur 56 gr. F. Hoogste tusschen gisteren en heden 12 uur 65 gr. F. In het Zuidwesten van ons waarnemings gebied blijft de barometer stijgen, zoodat de Azoren-hoogedruk zich thans over de Golf van Biscaye en Frankrijk uitbreidt. In de Poolzee en Noord-Scandinavië houdt de Ifc'oge drukking stand. Op de Noordzee is de depressie echter sta- tionnair, zoodat over de Britsche eilanden en onze omgeving het weer nog buiig blijft. De temperatuur van koelere lucht uit het Westen (bij ons daalde de temperatuur op 5000 Meter van min. 10 graden naar min. 17 graden Celsius), heeft ook in Zwitserland en Duitschland regenachtig weer ten gevolge. In Zwitserland kwamen onweersachtige re gens voor. In Zuid-Duitschland en Zweden daalde de temperatuur. Zij blijft in Scandina vië nog boven en in Frankrijk onder normaal. Ten onzent is aanvankelijk nog buiïg, later opklarend weer te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 758 mM. Stand van heden 759 m.M. Neiging vooruit. FIRMA KEIP. Optiek. Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. Erasmus-congres te Rotterdam Een groot Nederlander geëerd. Ter herdenking van zijn 400sten sterfdag. Erasmus. Ter herdenking van den vierhon- derdsten sterfdag van den ,'grooten Nederlander Desiderius Erasmus, is Vrijdag in zijn geboortestad Rotter dam een Congres geopend, waaróp in voordrachten van binnen- en buiten- landsche geleerden de veelzijdige beteekenis van Erasmus in het licht wordt gesteld. Met een kort woord heette de burgemeester de talrijke aanwezigen in de aula 'van de Handels-Hoogeschool welkom, in het. bijzon der de vertegenwoordigers van de stad Basel, waar Erasmus een groot deel van zijn leven heeft doorgebracht en waar hij gestorven is. Rotterdam en Basel vormen het begin en het eindpunt van Erasmus' leven en zijn daardoor aan elkaar verbonden. Een specialen wel komstgroet richtte mr. Droogleever Fortuyn nog tot de vertegenwoordigers van de Kon. Academie van Wetenschappen, van de Uni versiteiten en Hoogescholen en tot de bui- tenlandsche sprekers van het congres. Prof. Dr. J. Lindeboom uit Groningen aan vaardde dan hét presidium van den eersten congresdag en sprak hierna een rede uit over ..Erasmus in de waardeering van het nage slacht." Als tweede spreker trad op Prof. dr. Albers Hyma, hoogleeraar aan de Universiteit van Ann Arbor (Michigan U.S.A.) met het onder werp „Erasmus and the Oxford-reformers 1493—1503". Derde spreker was Pater Mr. R. Regout S.J. uit Nijmegen, die als onderwerp behandelde „Erasmus en de theorie van den rechtvaar digen oorlog". Dr. R. R. Post van het Nederlandsch Histo risch Instituut te Rome, behandelde „Eras mus en het laat-middeleeuwsche onderwijs". Als laatste spreker trad daarna Vrijdag op dr. O. Noordenbos, conservator aan de Ge meente-bibliotheek te Rotterdam, met het on derwerp „Erasmus en de Nederlanden". Vrijdagavond zijn de deelnemers van het congres door het gemeentebestuur officieel ten stadhuize ontvangen, waar behalve de burgemeester ook drie wethouders, vele ge meenteraadsleden en hoofden van dienst in de burgerzaal aanwezig waren. De zitting van hedenmiddag zou door mi nister Slotemaker worden bijgewoond. Internationale vredes campagne. Algemeen Nederlandsch Comité geïnstalleerd. Te Utrecht heeft een bijeenkomst plaats ge had ter installatie van het Algemeen Neder landsch Comité voor de Internationale Vredes campagne. In deze bijeenkomst, welke uitging van het reeds gevormde uitvoerend comité, is het ka rakter dezer campagne nader uiteengezet. Deze campagne staat op den grondslag van de vol gende vier punten: 1. onschendbaarheid van verdragsverplich tingen; 2. vermindering en beperking der bewape ning bij internationale overeenkomst en voor koming van winst uit wapenproductie; 3. versterking van den Volkenbond om oor logen te voorkomen en te beëindigen door de meest doeltreffende organisatie van de collectieve veiligheid en den onderlingen bijstand; 4. doeltreffende regeling binnen het kader van den Volkenbond van de wijze, waarop verbetering kan worden aangebracht in inter nationale toestanden, die tot den oorlog zou den kunnen leiden. De nadruk werd er verder op gelegd, dat deze vredescampagne een beweging ad hoc is, die noch nationaal, noch internationaal een zijdig politiek georiënteerd is. De besprekingen droegen verder een huis houdelijk karakter. M. M. COHEN BENOEMD IN DE VACATURE KETELAAR. 'S-GRAVENHAGE, 11 Juli. In verband met het bedanken van Mr. P. J. Oud voor het lidmaatschap der Tweede Ka mer (vacature-Ketelaar) heeft de voorzitter van het Centraal Stembureau thans benoemd verklaard den heer M. M. Cohen te Amsterdam. De „Amsterdam" wordt voor Italië gereedgemaakt. Het grootste vrachtschip van Nederland, de „Amsterdam 3" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., welk schip naar Italië is verkocht, ligt thans reeds geruimen tijd bij de Ncd. Dok Mij., welke onderneming het schip voor zijn nieuwe bestemming gereed maakt. Van Italiaansche zijde zijn te dien aanzien verschillende eischen gesteld, welke vervuld moeten zijn voor de „Amsterdam" door de nieuwe eigenaresse wordt geaccepteerd. Het staat dan ook nog niet vast, wanneer het vertrek plaats zal vinden. SCHAKEN. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN Een brief van Landau De heer Landau, schaakkampioen van Ne derland. heeft aan het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Schaakbond een brief gericht, waar in hij zijn meening geeft over het verloop van de laatste ronde van den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland te Rot terdam, Hij merkt op, dat het voor hem'nog lang niet vast staat, dat hij de partij tegen den heer Geyser niet remise had kunnen hou den. Er bestaat voorts zoo schrijft de heer Landau verder geen zekerheid dat Van Doesburgh in zijn partij tegen Prins de winst in hónden had. Indien Van Doesburgh recht van spreken'had willen hebben, had hij 6'/2 winstpunten moeten hebben. Hij verloor alle rechten door zijn partij niet ten einde te spe- lén. De heer Landau is echter gaarne bereid, zich beschikbaar te stellen voor een match van 6 partijen met Van Doesburgh en. indien het bestuur van den K. N. S. B. daartoe de toe stemming geeft, den kampioenstitel op het spel te zetten. WIELRIJDEN. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Zondag a.s. hebben wederom groote wieler wedstrijden op de Haamsteedsche Wielerbaan plaats. Door het groote succes van den eer sten wedstrijd achter motoren, heeft de directie gemeend, nogmaals een wedstrijd met motorgangmaking te moeten organi seer en. De beste Nederlandsche stayers werden hiervoor geëngageerd. Verder staat er op het programma een Omnium, bestaande uit een sprint, een australische achtervolging en een rit van 10 K.M. met motorgangmaking. SCHUIT MET GROENTEN GEZONKEN. Sommige tuinders uit den omtrek van Haar lem voeren hun groenten met schuiten aan naar de markt aan den Koudenhorn. Tijdens het lossen Vrijdagmiddag kapseisde een dezer schuiten door onoordeelkundig lossen. Kisten met wortelen, postelei netc., kwamen in het Spaarnewater terecht; verschillende dezer kisten konden worden opgevischt, maar veel groenten ging verloren. Het schuitje verdween in de diepte en werd 's avonds door een hijschbok bovengebracht. KORTHALSFONDS. De jaarlijksche uitreiking van de prijzen uit het Korthalsfonds, zal plaats vinden op Woensdag den I5en Juli 's middags om 2 uur in de school aan de Friesche Varken markt 22, alhier. PERSONALIA Voor het examen L.O. slaagde aan de St. Jozef Kweekschool te Zeist o.a. de heer J. Bijster te Haarlem LAWNTENNIS. TOURNAMENT „DUINWIJCK". Vrijdagavond werd dit tournooi voortgezet De uitslagen zijn: Heerenenkelspel, tweede ronde: J. v. d. Veer slaat L. v. Loo 75, 75. Heerendubbelspel, eerste ronde: Van Loo en Lieve slaan de Jong en Wielenga 6—8, 6—1, 6—4. Damesdubbelspel, tweede ronde: Mej. Lindeman en mej. Visser slaan mej." Scholte en mej. Bos 6—4, 57, 64. Gemengddubbelspel, eerste ronde: Mej. Poen en de Jong. slaan mej. Kam- minga en Scholte 64, 62. Mevr. Verwaal en Verwaal slaan mevr. Lagers en v. Loo 75. 64. De eindstrijden zullen Zondagmorgen en Zondagmiddag gespeeld worden. TOURNAMENT „KENNEMER LYCEUM" De uitslagen van Vrijdagavond luiden: Damesenkelspel A-B (bondsleden) derde ronde: Mej. A. de Vletter slaat mej. F. Kerkhoven 0—6, 6—3. 6—4. Gemengddubbelspel A (bondsleden) derde ronde: Mej. F. Kerkhoven en A. de Roos slaan mevr. R. v. d. Klashorst en Ir. J. A. van Driesum 6—2, 6—4. Heerendubbelspel A (bondsleden) tweede ronde: H. Blom en M. Schönthaler slaan A. de Roos en H. Knoop 16, 63, 64. Damesdubbelspel A-B (bondsleden) finale: Mevr. R. v. d. Klashorst en mej. Z. Bliksla ger slaan mevr. A. van Renesse en mej. C. Renses 61, 63. Heerendubbelspel A-B (niet bondsleden) tweede ronde: B. Broekman en C. Out slaan K. de Wit en N. Dalmeyer 62, 63. Finale: R. Baljon en C. Nolte slaan B. Broekman en C. Out 6—2, 6—3. De eindstrijden van dit tournament wor den hedenmiddag half twee gespeeld. I uxe die zich nooit opdringt, perfekte L bediening en comfort tot in de klein- ste détails: daarvoor zijn onze liners „Manhattan" en „Washington" terecht be roemd!... Dekspelen, muziek, dans, spre kende film, een voortreffelijke tafel..: zoo'n overtocht naar New-York is onvergetelijk! Bovendien zeer ruime, uitnemend ingerichte hutten - tegen den laagst denkbaren prijs. Slechts 333.- kost een 2 jaar geldige retour-passage (Rotterdam—New-York) in de toeristen-klasse. Regelmatige afvaarten van Hamburg, Southampton en van Le Havre. Vraagt volledige inlichtingen bij de Generaal-Agenten voor Holland, N.V. ROTTERDAM OCEAAN SCHEEPVAART MIJ. Atlantic Huis, Westplein 2b, Rotterdam en bij alle reisbureaux. (Adv. Ingez. Med.) HOCKEY. Ned. Olymp. ploeg tegen Afghanistan. Het Afghaansche elftal dat aan de Spelen te Berlijn zal deelnemen en dat a.s. Zondag te Amsterdam tegen onze Nederlandsche Olym pische ploeg in het veld komt, arriveerde gis termiddag te Amsterdam. Jhr. Quarles van Ufford was ter verwelkoming aanwezig en ge leidde de gasten naar het A. M. V. J.-gebouw, alwaar zij verblijf zullen houden. Voor den wedstrijd van a,s. Zondag in het Stadion zien .de elftallen er als volgt uit: Nederland: J. de Looper, R. de Waal, M. Westerkamp, H. de Looper, R. v. d. Haar, A. v. Lierop, P. Gunning, H. Schnitger, E. v. d. Berg, A. de Roos, R. Sparrenberg. Ali Baba, Zahir, Sultan Mohd Suja, Faruk Schah, Asif Ajub, Saadat, S. M. Jussuf, Faza Hussein, Ali Ata. Afghanistan: Als scheidsrechters fungeeren de heeren Yaqub (Afghanistan) en van 't Lam (Neder land). In de Nederlandsche ploeg speelt Wester kamp op de plaats van A. Tresling, en is de Bloemendaler A. de Roos als linksbinnen op gesteld. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN VAN „HEEMSTEDE". Uitslagen van Zondag 5 Juli: T.H.B. 2Ripperda 2 35 Ripperda 3T.H.B. 3 02 Spaarnevogels3—Halfweg 3 15 Programma voor Zón dag 12 Juli: Aanvang 10 uur: E.D.O. 4—Droste 1. Aanvang 10 uur: Spaarnestad 2D.I.O. 3. VERLOTING E. D. O. Aan E. D. O. is toestemming verleend om den trekkingsdatum van de door haar geor ganiseerde loterij uit te stellen tot 1 November. WATERPOLO. L. Z. C.—H. P. C. (1—5). H. P. C. kwam weer geheel volledig uit, wat de voorhoede ten goede kwam. Het is Mooi, die de score opent (01). H. P. C. valt steeds aan, maar de Leidenaren hebben thans weder de beschikking over een goeden doelverdediger die voorloopig stand houdt. Een hard schot van Mooi is hem te machtig (0—2). Thans is het L. Z. C., die den achterstand verkleint (12). Na rust zwemt de H. P. C.-achterhoede veel op, waardoor gevaarlijke momenten voor het L. Z. C.-doel ontstaan. Uiterdeel vergroot bij een goeden aanval den voorsprong (13). Thans is de tegenstand gebroken, zoodat Mooi met twee goede doelpunten aan H. P. C. een 51 overwinning bezorgt. NEPTUNUS—DE WATERRATTEN (3—6). Door deze overwinning zijn de Water ratten weer een stap nader tot het kampioen schap gekomen; wanneer a.s. Woensdag van Nereus wordt gewonnen, kan de kampioens- vlag reed worden geheschen. De eerste aanvallen zijn voor de waterrat ten; De Vries schiet tegen den paal. Dan is het Kollerie, die de score opent (01). Uit een vrijen worp weet Dekker gelijk te maken (11). Vervolgens heeft De Vries succes (12). Kollerie weet met een keurig schot den voorsprong te vergrooten (13). Als Veenstra den bal krijgt maakt hij geen fout (14). Onmiddellijk zijn de Waterratten weer in den aanval; wanneer De Vries een vrijen worp naar Kollerie plaatst slaat deze den bal in eens keurig door (15). Even later komt Pesie .lleen voor v. d. Booren en scoort (25). Dan schiet Kramer op het doel, v. d. Booren stopt 't schot en haalt den bal van de doellijn weg. doch de scheidsrechter geeft goal. (35) Weer vallen de Waterratten goed aan; het is Koilerie die met een doorslagbal opnieuw icoort (36), waarmee het einde komt. ZRICKET IN ENGELAND. REGEN VERHINDERT BESLISSINGEN. Wegens regenval kon Vrijdag in geen en kele countymatch een beslissing verkregen worden. Derbyshire 3368 (gesl.) tegen Hants 88 en 10—2. Leicester 330 tegen Surrey 116 (Geary 635) en 421. Lanes 255 tegen Sussex 934. Notts 100 tegen Northants 1304. Kent 375 tegen Glamorgan 47—1. Yorkshire 56 tegen Gloucester 57—5. De stand is thans: 1 Derby, 2 Kent. 3 Notts, 4 Yorkhire, 5 Middlesex. Op Lord's begon de wedstrijd EtonHarrow die bij een stand van 1616 voor Harrow ook al gestaakt moest worden wegens regen. Ier land 161 tegen Britsch-Indië 1368 (regen).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2