DE RUBENS-CANTATE OP DE GROOTE MARKT. Nieuwe Uitgaven LAAT TIJDENS DE VACANTIE A. Pianteydt f 35.— TANDARTSEN KLINIEK Tandarts Bruinooge K. A. N. VERVEEN Dr. J. W. POSElf TYPEN STENO 1 IN ST. PONT ZATERDAG 11 TUKT 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Orde-maatregelen van de politie. De uitvoering van de Rubens-Cantate die a.s. Maandagavond op initiatief van den Nieuwen Haarl. Kunstkring op de Groote Markt plaats heeft, belooft een gebeurtenis te worden, waarover nog lang gesproken zal worden. Stellig zal die door een ontzaglijk aantal muziek- en zangminnaars worden bij gewoond. Het is dus te begrijpen, dat ook de politie er het hare toe wil bijdragen, dat alles zoo ordelijk mogelijk verloopt, en dat zij daarbij geen gemakkelijke taak zal hebben, zal men grif toestemmen. We hopen en verwachten trouwens dat het publiek zich stipt aan de aanwijzingen van de politie zal houden. Eerst dan zal het onmogelijk wezen om deze massa uitvoering goed tot haar recht te laten komen. Vrijdagmiddag zijn we in het leslokaal van het Politiebureau in de Smedestraat met eenige bestuursleden van den Nieuwen Haar- lemschen Kunstkring in de gelegenheid ge weest, te luisteren naar de ordemaatregelen, die de hoofdinspecteur G. A. Drayer aan zijn mannen mededeelde en konden daarbij tot ons genoegen constateeren, hoe zorgvul dig alles tot in de kleinste détails is voorbe reid. Op twee borden was duidelijk de platte grond van de Groote Markt afgebeeld, waar bij het duidelijk gemaakt wordt, dat Maan dagavond tijdens de uitvoering een stilte cirkel om de Markt wordt getrokken, ten einde te beletten, dat rumoer verwekt wordt. De agenten krijgen voor dien avond een bij zondere opdracht om het verkeer in de goede banen te leiden en het publiek, als dit noodig mocht blijken, tot stilte aan te manen. Er moet op gelet worden, dat in de naaste om geving van de Groote Markt geen signaal gehoord wordt. Daarom zal het klokkespel van den Groote-Kerbtoren worden stilgezet. Het tramverkeer stopt van 810 uur van het Stationsplein tot bij het Proveniershuis. Het reizigersvervoer wordt per autobussen onder houden, maar deze mogen niet in de binnen stad komen. Binnen den cirkel worden geen wielrijder! toegelaten. De heer Drayer ver zocht ons met nadruk, dit mede te deelen. Men mag ook niet met de fiets aan de hand binnen de afgezette ruimte komen. Als te half negen het groote muziek- en zang festijn begint, moet het op en nabij de Groote Markt doodstil zijn. Daarom mogen de menschen, wanneer de uitvoering begint, niet heen en weer loopen. Ze moeten stil op hun plaats blijven staan. Daartoe zullen ook eenige agenten onder het publiek post vatten. Padvinders zullen te zes uur beginnen de stoelen uit de Groote Kerk naar de Markt te brengen. De volgende orde-maatregelen zullen wor den getroffen: Te half acht wordt de Groote-Markt voor het verkeer afgesloten. De zangeressen, zangers en kinderen, zoo wel als de dames en heeren van het orkest moeten om 8.00 uur aanwezig zijn. Alle personen, die voorzien zijn van een kaart of insigne (dus de genoodigden, zan gers, zangeressen 'en kinderen, orkestleden, leden van den Nieuwen Haarlemschen Kunst kring, personen met kaarten a f 0.40) komen van de Zijlstraat uit op de Groote Markt. Alleen de Zijlstraat geeft dus toegang tot de Groote Markt voor bovengenoemde perso nen. Personen in het bezit van een kaart voor de publieke tribune komen via de Lepelstraat op hun plaats. Voor aanvragen voor deze tribune moet men zich wenden tot het Kan toor van den Nachtveiligheidsdienst, aan wien de controle in handen is gegeven door het bestuur van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring. Het publiek zonder kaart of insigne komt op de Groote Markt van de zijde der Rivier- vischmarkt, van de Smedestraat en Lepel straat uit. De Zijlstraat, Barteljorisstraat, Groote Houtstraat en Koningstraat zijn bij de Groote Markt absoluut afgesloten. Te acht uur vertrekt de Vaandelstoet van het Stationsplein om te 8.15 uur de Groote Markt via de Zijlstraat te bereiken. De vaandeldragers nemen hun plaatsen in om de medewerkers (sters), die op den ronden vluchtheuvel voor het Stadhuis zijn opge steld. Te half negen, bij het halfuurslag van de torenklok, begint het concert. Ter gelegenheid van de uitvoering van de Cantate gaat het gemeentebestuur voor de vlaggen uit te steken. Het bestuur van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring verzoekt vooral de winkeliers in de binnenstad, eveneens de vlag uit te steken en des avonds hun étalages te verlichten. Als door slecht weer de uitvoering niet doorgaat, wordt dit te zes uur per radio be kend gemaakt. De uitvoering zal dan plaats hebben op Maandag 30 Juli. Het bestuur van den Kunstkring verzoekt tenslotte aan alle werkgevers beleefd, hun personeel dat moet medewerken, vroegtijdig vrijaf te geven, aangezien het noodzakelijk is, dat het tijdig op de Groote Markt aan wezig is. FILMFABRIEK POLYGOON. De raad van commissarissen van de Neder- landsche Maatschappij voor Cinemategrafie Filmfabriek Polygoon heeft naast den heer B. D. Ochse met ingang van heden benoemd directeur de heer C. v. d. Wilden, thans ad junct-directeur. IINIEEZIMEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet ge-plaatstioordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het verdrinkingsgeval te Zandvoort. Geachte redactie. Het jl. Zondag plaats gevonden hebbend droevig ongeluk, waarbij twee personen het leven verloren, geeft aanleiding tot het stel len van enkele conclusies. Wel is waar geen nieuwe, doch ze te publiceeren heeft nut, omdat wij van harte hopen dat daardoor uit dit in-droevig geval leering zal worden ge trokken. Voor zoover gij, lezer of lezeres, wel eens in zee gaat is tegen u herhaalde malen ge zegd: „Ga niet zoo ver'. Ieder bader of zwemmer krijgt dit verzoek van zijn ver wanten mee. Wij zouden dit verzoek schei-per wen- schen te stellen, en wel zoo: „Ga nooit ver der dan tot borsthoogte de zee in". Ja ook tot u die weet dat gij de zwem kunst beheerscht, richten wij dit raadge vend verzoek. Uw kunnen zwemmen, is voor de zee niet voldoende. Op geen stukken na. Wat weet gij van trooming; van de kracht van den stroom tot verhouding van uw eigen kracht; van de angst die uw krachten verlamt wanneer gij daar ge heel alleen in het wat-er ligt, terwijl de gol ven u elk gezicht op het strand benemen. Om van kramp nog maar te zwijgen. Zwemmen in zee, zonder toezicht of zonder beveiligingsmaatregelen is een onverant woordelijke waaghalzerij, die wanneer het goed afloopt, toch een angst verwekt bij ver wanten en op het strand vertoevenden ei bij minder goeden afloop een niet te be schrijven berg van leed en ellende, en dik wijls ook zorg voor de nabestaanden in het leven roept. Een andere les van het Zondag gebeurde, is te putten uit de wijze waarop er gealar meerd is. Pas nadat pogingen tot redding zonder gebruik van reddingsmiddelen faal den, werd er alarm gemaakt. Dit gebeurde door een persoon die zich naar de politiepost begaf. Hiermede ging tijd verloren die kost baar was. Wanneer men door schreeuwen en gebaren de aandacht trekt, wint men tijd, wat in zoo'n geval van zeer veel beteekenis kan zijn. Bij het zien van iemand, die in gevaar verkeert, is dus het eerste wat men moet doen, de aandacht der politie hierop te ves tigen op de snelste manier. De reddingspogingen door het personeel van de politiepost, de Z.R.B. en kampeer ders ondernomen, verdienen een woord van lof. Te weten dat men, in een gevaren op leverende omgeving, kan rekenen op een goed georganiseerde reddingsbrigade, stemt in zekeren mate geruststellend. Als Vereeniging van kampeerders achten wij het onzen plicht deze brigade bij te staan in haar streven, om de beschikking te krijgen over de meest gepefectionneerde red dingsmiddeien. Een verplichting, die wij, als jonge vereeniging, nog niet hebben kunnen volbrengen. Iets wat wel gekund zou hebben, wanneer iedereen, die met een tent op het strand te Zandvoort vertoeft, ook al is het slechts een paar uur per week, zich als lid van onze vereeniging zou opgeven. Misschien dat er door het Zondag gebeur de, voor deze nalatigen een licht op is ge gaan, om langs eenvoudigen weg mede te helpen een alleszins waardevolle instelling, als de Z.R.B. is, te helpen volmaken. Namens de kampeer vereeniging Hygiea N. J. VOS, voorzitter, Nagtzaamstraat 16, Haarlem. /CHEEP/ TJDINCEM Brand in petroleumraffinaderij der Koninklijke. Drie benzinetanks te Willemstad in vlammen. In de raffinaderij der Koninklijke Petroleum Maatschappij te Willem stad is volgens Reuter een groote brand uitgebroken. Drie benzinetanks staan in vlammen. Tot nu toe hebben echter geen per soonlijke ongelukken plaats gehad. De oorzaak van den brand is onbe kend. Edgar André ter dood ver oordeeld. Vroegere gouwleider van den Duitschen Roodfrontstrijdersbond. De voormalige gouwleider van den Rood frontstrijdersbond, Edgar André, is aldus meldt het D.N.B. uit Hamburg Vrijdag morgen wegens voorbereiding tot hoogver raad en moord, in vereeniging gepleegd voorts wegen poging tot moord in zes ge vallen, lan-dsvredebreuk en oproer, ter dood- I Venezuela 10 v. Amsterdam n. W. Indië Veroordeeld. lHebe 10 v. Melilla n. Constantza. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk Rotterdam naar Vancouver 9 te Londen. Blommersdijk 8 v. N. York te Guantanamo. Volendam, Rott. n. Madeira, p. 9 Ouessant. Statendam 9 van New York te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 10 van Rotterdam n. Beira. Bloemfontein (uitreis) 9 van Kaapstad. Meliskerk (uitreis) 6 van Aden. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (thuisr.) vertr. 11 van Brisbane. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 8 van Freetown. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitreis) 8 van Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland thuisreis) 9 (12.2 n.m.) 210 mijl Z.Z.W. van Land's End. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ajax 10 van Amsterdam te Rotterdam. Ganymedes 9 van Barcelona naar Rotterdam Hermes Bourgas n. A'dam p. 10 Ouessant. Juno 9 van Barcelona naar Rotterdam. Oberon 9 van Dantzig naar Londen. Oranje Nassau Paramaribo naar Amsterdam 9 van Madeira. Orpheus 10 van Gothenburg te Aarhuus. Perseus 9 van Oporto naar Vigo. Poseidon 10 van Amsterdam te Rotterdam. Stella 9 van Middlesbro naar Amsterdam. Van Rensselaer Amsterdam naar Paramaribo 9 van Madeira. Vulcanus 9 van Stamboul naar Oedeagatch. Bodegraven Chili n. Amsterdam 8 v. Callao. Bennekom Chili n. A'dam 8 te Talcuhano. Astrea 10 van New York naar Port-au-Prince. Stella 10 v. Middlesbro te Amsterdam. Berenice 10 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Poseidon 10 v. Rotterdam n. Vigo. Ajax 10 v. Rotterdam n. Lissabon. Calypso 10 v. Tanger n. Gibraltar. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 7 te Saigon. Agnita 30 v. Amsterdam n. Curacao. Mirza 29 te Rott. voor lossen en dokken, ca. 10 gereed. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi 10 van Rotterdam n. Hamburg. Kertosono 10 van Vlaardingen n. Macassar. Modiokerto 10 van Rotterdam n. Hamburg. Kota Nopan (thuisr.) 9 van Port Sudan. Soekaboemi Rott. n. Liverpool p. 10 Dover. Djambi (uitreis) 10 te Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN City of Brisbane, Saigon n. Rott. 10 v. Colombo. Neleus, Batavia n. A'dam, p. 10 Perim. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Laut (uitr.) 10 v. Marseille. Poelau Bras (thuisr.) 10 te Londen. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 10 van Southampton. Salawati (thuisreis) 9 te Londen. Moena (uitreis) pass. 9 Dungeness. „Het Keizerlijk Weenen" door G. Brugmans. Wij geven, om den aard van dit boek te doen blijken, een gedeelte van het voorwoord weer, dat de auteur zelf aan het werk laat voorafgaan. Dit werkje pretendeert geen originaliteit. Het werd als cursus gegeven aan de Gro- ningsche en Rotterdamsche Volksuniversiteit en is een compilatie en bewerking \an ver schillende auteurs, samengevoegd tot een ge heel. Het wenscht den- lezer op meer of min der aangename en populaire wijze een blik te doen werpen op het vroolijke Weensehe le ven eenerzijds en anderzijds op de tragedie van het huis Habsburg, een beeld met felle licht- en schaduwpartijen. Dans des levens door Eleanor Smith Bij den uitgever Schuyt in Velsen is in Ne- derlandsche geautoriseerde bewerking uit het Engelsch van Jan van Zijst verschenen de roman „Dans des levens" van de bekende schrijfster Eleanor Smith. Ook heeft deze uitgever het licht doen zien „Weeldekind" van Eva Price in de vertaling van Pieter van der Valk. De uitvoering van beide boeken is voortref felijk, vooral de bandteekeningen zijn aan trekkelijk. BURGERLIJKE STAND ^HAARLEM, 11 Juli. Bevallen: 8 Juli: M. de WekkenAmperse, Z-, S. M. W. v. EmmerikRoot, d.. 10 Juli v. Turnhoutv. Dijk. z.. R. DreijerSchittko, d., C. ZaadstraFrölich, d„ J. KuiperKuik, z. en d. Overleden: 9 Juli: H. C., 2 j. z. v. H. C. Eg- gelte, Teslastraat, 10 Juli: E Walter—Schelle- vis, 84 j, Tesselschadestraat, M. v. Saasev Diemen, 49 j Kamperlaan. Nieuwe bouwconstructies I door prof. ir. J. G. Wattjes. Prof. ir. J. G. Wattjes, b. i., hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, heeft een werkje geschreven, dat nieuwe bouwcon structies geeft en tevens als eerste supplement op „Constructie van Gebouwen" is te beschou wen. Het heet „Nieuwe bouwconstructies Met een zeer groot aantal (.129) foto's, teeke- ningen, bouwplannen en statistieken is de tekst toegelicht. Achtereenvolgens worden be handeld de hoofdstukken: Buitenmuren, fun deeringen, gewapend beton en gewapend met selwerk, deurkozijnen en dakconstructies, waarbij uitvoerig de verwerking van verschil lende materiaalsoorten wordt besproken. Bij de N.V. Uitgeversmaatschappij „Kosmos' te Amsterdam is dit interessante werk uitge geven. Bij dezelfde Uitgeversmaatschappij is ver schenen deel 1 van het Leerboek der vlakke meetkunde voor U.L.O., Kweek-. Handelsdagscholen, tweeden druk, gesplitst in deel la en 1eel lb. De schrijver, H. Püper, heeft den tekst blei en daar uitgebreid met enkele uitgewerkte op gaven en ter verduidelijking het aantal figu ren vermeerderd. Tweehonderd nieuwe vraag stukken zijn opgenomen in de „herhalingen' en de examenopgaven; ze zijn als repetitie materiaal bedoeld. De nummering van „oude" vraagstukken blijft ongewijzigd. Het hoofdstuk „Congruentie van veelhoeken" is weggelaten. Goniometrische functies. De heer J. Wichers, leeraar te Arnhem, heeft een bewerking van Goniometrische functies gemaakt, uitgegeven bij W. Versluys (N.V.) te Amsterdam. VERZEKERINGSTOORW AARDE» GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING Zie vetgedrukte aanvulling onderaan voor alle betalende abonnês van HAARLEM'S DAGBLAD Elke betalende abonné van Haarlem's Dagblad l!, zoolang lijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie van ,,1-laarlein'» Dagblad" de verzekering doet durc-nverzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden. Artikel i. Als verzekerden worden beschouwd alle por week, per maand en/of per kwartaal betalende geabonnccrdcn, die aan de volgende vcreischten voldoen: i. gedurende minstens twee weken (In het geval van maand en kwartaal-abonnés gedurende een volle maand) als geabonneerde in de registers van „Haarlem's Dagblad" zijn ingeschreven; - den i8en verjaardag gepasseerd zijn en den óósten verjaardag nog niet bereikt hebben; niet lijden aan ziekten o( gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematea en zintuigen. Artikel a. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rcchtstrecksche oorzaak van eer lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk van zijn'eigen wil overkomen, waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De ultkeeringen bedragen: 600 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rcchtstreekscbe oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder begrepen wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één va hand, boven den enkel of den pols 01' onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen (totale blindheid), een en ander bi tien dagen na den datum van het ongeval; 600 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreek-che oorzaal: is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren n ongeval 400 GULDEN. Indien bet ongeluk (vallende binnen de gi van de voorwaarden) de eenige en rcchtstreekschc 01 Is van <le amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel of van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval; 250 GULDEN, indien bet ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstreoksche oorzaak ls van de amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 150 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de gi van de voorwaarden) de eenige en rechtstrcckschc oorzaak ls van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstrcekscbe oorzaak b van de amputatie van alle leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van bet ongeval; 30 GULDEN, indien bet ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rechtstrcckschc oorzaak is van de breuk van een boven- en/of onderarm of vai breuk van een boven- en/of onderbeen; terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea artikel 6, krachtens deze verzekering alle ultkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenei doen, te zamen nooit meer dan f600,kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige of verminkte ledematen geen aanspraak geeft op, en niet in aanmerking komt bij overlijden. Hetzelfde geldt ior het geval dat reeds vóór het ongeluk ledematen gemist werden. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te vcrlcenen uitkccring in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies van de gcbcclc hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkccring, mei dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of been tengevolge heeft, de uitkcering voor verlies zal worden verleend. De ultkeering Ingeval van overlijden geschiedt aan de cchtgcnoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné. Uitkecringcn wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zclven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkccring geschieden binnen tien dagen nadat de noodigc Inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van .Haarlem's Dagblad". Artikel 5. Ecne uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood it verlies van ledematen oi oogen, of breuk van ledematen direct if indirect, veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal ot voorbeschiktheid van den ver- b. door eenige beelkundige operatie of door uitputting als gevolg dzarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is); e. door ecne bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkeling of somnambulisme was of door bedwel mende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen; e. door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, betzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f In duel. of gedurende de voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochtcn of bij baden, automobielrijden, motorwiclrijden of wielrijdcnj 1 g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of door vechten, ot aanvallen tegen den persoon van verzekerde of In buitenlandschen oorlog of binnenlandscbe beroerten. Het verdwijnen, verdrinkon of door gas of gassen verstikken van den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering aange merkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoor zichtigheid, tenzij ten gcnooge van de Directie van Haarlem's Dagblad het bewijs van liet tegendeel wordt bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot redding van personen of tot afwending van drei gende gevaren. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnig heid of verstandsverbijstering zal raken of zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien bij van ecne Europeeschc haven naar een andere Europeeschc haven reist in een schip' met vast dek in lijd van vrede) of indien hij zich in krijgdienst tc land of te water begeeft en evenzeer van' den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen of deze courant o'phobdl te verschijnen, of .de Directie van Haarlem's Dagblad de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal ver vallen en krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zicb met de bereiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphtha, acetylecngas of andere licht-ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijders en dergclijken. Zeevisschers, zeevarenden en personen van den Loodsdlenst zijn in de verzekering begrepen, en wel, wat betreft ongevallen aan den wal voor alle uitkecringen. Verlies van ledematen wordt ook aan boord gedekt, doch op uitkeering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat het overlijden tengevolge heeft, aan den wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van „Haarlem's Dagblad" zou hebben moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door hetzelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde hj'dcndc ls aan de gevolgen van een ongelukzal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt moeten in alle gevallen allo bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van Haarlem's Dagblad" te Haarlem en indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk ls geschied, dan zal geenerlel uitkccring ver schuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende Is, moet de kennisgeving van het overlijden geschieden binnen drie dagen na bet bekend worden van bet ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na bet ongeluk, moet de hulp van een be voegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer van „Haarlem's Dagblad" toegestaan worden den verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs gcèischt kan worden en „Haarlem's Dagblad" heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees- en heel kundige hulp tc verstrekken als het noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Haarlem's Dagblad" van tijd tot tijd zou kunnen ciscbcn betreffende cenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. In geval van cenig ongeluk met doodelijken afloop moet hiervan aan de Directie van Haarlem's Dagblad te Haarlem schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Set niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde plichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelenden geneesheer ingevulde aanvragc-forraulicr tot uit keering, en ingeval van overlijden, van dc doodactc, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem's Dagblad". De kosten der gcéiscbtc verklaringen komen ten laste in dengene die dc uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn. zullen betaalbaar zijn ten kantore van „Haarlem's Dagblad", slechts na ontvangst van ecne door de(n) rechthebbende(n) ge teekende quitantie, terwijl de verzekering bij uitbetaling van een bedrag van meer dan twee honderd en vijftig gulden zal vervallen, geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ;t in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd .n; terwijl dc verplichting tot uitbetaling van cenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een ma3nd, nadat bet is toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7- Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie-'scheidslieden. Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan dc uitspraak der scheidslieden onderworpen als 11 een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosteD dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden Artikel S. Bczwaring 01 vervreemding van de rechten, voor n geabonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, 'j overlijden, van dc echlgenootc of erfgenamen van den verzekerde ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met bet oog op vaststelling dor identiteit van den verzekerde, oet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of ander-zins, daarvan ten spoedigste opgave de Directie van „Haarlem's Dagblad" te Haarlem. ALGEMEENS VOORWAARDEN. Als abonné In den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin, tenzij, voordat het ongeval plaats greep een ander lid van het gezin als verzekerde Is aangewezen na schriftelijk verzoek aan do administratie van Haarlem's Dagblad. De abonnês van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering (waarvan dc uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAVBank te Schiedam) zijn de voorwaarden gratis ten kantore van Haarlem's Dagblad verkrijgbaar. De uitkeeringen voor dc verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt; Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.Verlies van hand, of Wijsvinger f 75.Elke andere vinger f 30. Bij spoor- oi tramongeval, etc., worden de uitkeeringen: bij overlijden 1 1000.— iet of oog f 400.Duim bij invaliditeit 1 3000. Door deze publicatie zijn alle vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorwaarden vervallen, Voor Uwe deelneming betoond bij het overlijden van onzen Man, Vader. Behuwd- en Grootvader, den Heer TITUS JOHANNES BAKKER betuigen wij U onzen hartelijken dank. Uit aller naam: A. A. M. BAKKERMOOY Bloemendaal, Juli 1936 Zulder Stationsweg 27 Uwe MATRASSEN en BEDDEN STOOM EN EN WEER ALS NIEUW OPMAKEN DOOR lknSCHI0és^ TANDARTS Is tot half Augustus AFWEZIG. P. N. J. KLUIJVER Arts TEYLERPLEIN 47 AFWEZIG van 13 tot 26 Juli. Waarnemers: Dr. Heering. Baan 11. tel. 11093. Dr. de Voogd. By- zantiumstraat 11, tel. 15709. HEELE KUNSTGEBITTEN trekken inbegrepen PRAENKEL KIMMEL Tandarts 104 NIEUWENDIJK 104 AMSTERDAM Telef. 32075 Dag. van 9-S u. Zond. 10-12 u. Dinsdagav. van S-10 u. Vrij dagochtend v. 9-11 u. spreek uren te Zandvoort, Piet Hein- straat 9. Dr. OTTO KLIPP's TALENSCHOOL Opl. alle „praktijk-examens" Kleverparkw. 142, Tel. 13209 Talen-instituut MERCATOR Koninginneweg 20 Tel. 16107 jenr it tver bete ring Zonder goed handschrift ont breekt U iets zeer belangrijks. Speciale Methode voor Volwas senen. Inst. REIBER—NAN Kleine Houtweg 8. Ao. 1891) Haarlem GEASSOCIEERDE HAARLEM Ged. Oude Gracht 11 t.o. Postkantoor Tclef. 15035 (b.g.g, boodschappendienst 17555) Spreekuren: dagelijks 3-5, boven dien Ma., Wo„ Vr. 9-11 v.m.r 7-9 n.m. en volgens afspraak. Behan deling tegen matige vastgestelde tarieven voor hen wier inkomen geen systematische particuliere behandeling toelaat. Behandeling UITSLUITEND door TANDARTSEN AFWEZIG tot nadere aankondiging Dr. van Paassen PRAKTIJK HERVAT Arts HERVAT Maandag de praktijk OVERVEEN AFWEZIG van 13 tot 20 Juli. ~DR. SLUYTERftiAïT IS AFWEZIG Praktijk waargenomen door H.H. v.d. Belt, KL Houtweg. I-leering, Baan. Kuipers, Wagenweg, Land, Wagenweg. R. van Lennep Raam- singel (na 20 Juli) lesg. f 10.— totaal f lesg. p. maand 3.50 inlicht, en aanm. dagel Prosp. gratis. Tel. 14517 Ged. O. Gracht 71 Hrl. Plaats een „GROENTJE" in HAARLEM'S DAGBLAD. De beste en goedkoopste manier.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3